aspirin Voor de Huisvrouw. In 'ff bedompte kantoor eemg op de wereld Uit onze Staatsmachine DEMONSTRATIE VAN NEDER- LANDSCH FABRIKAAT. De voorbereidende maatregelen wet tigen weinig optimisme. De secretaris van de Kamer van Koophan del te Arnhem, mr. J. Huges, de promotor /van de Nederlandsch-fabrikaat-demonstratie te Arnhem in 1931 te houden, heeft over het onderzoek naar de mogelijkheid van slagen, een rapport uitgebracht aan den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. De toon van dit rapport is niet erg optimis tisch en de inhoud doet' gerechten twijfel rijzen over het slagen van den opzet. De heer Huges heeft zich allereerst gewend tot de ibesturen van 51 Nederlandsche industrieele bedrijfsvereenigingen. Duidelijk is daarbij naar voren gebracht, dat de eenige bedoeling der demonstratie is om met minimum kosten voor de deelnemers een, door de fabrikanten gewenschte, veran derde volkstemming ten opzichte van eigen fabrikaat, in Nederland te bewerken. Ondanks dit alles, is de noodige belang stelling van de zijde der fabrikanten wier verlangens te behartigen, in de eerste plaats als uitgangspunt is aangenomen niet voldoende aan den dag getreden. Het resultaat van het onderzoek is, dat een belangrijke gedeelte der fabrikanten zoo te zien, afwijzend; de meerderheid schijnbaar weifelend tegenover over het plan staat. In tegenstelling hiermee, werd groote in stemming ontvangen van een 50 a 60 fabri kanten individueel, terwijl ook verschillende de Kamers van Koophandel het plan toe juichen. De Rijkscommissie voor werkverruiming, volledig met het plan op de hoogte, heeft rich in een schrijven gewend tot den minister met het verzoek om, waar mogelijk, het werk tot stand te helpen brengen. De vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", heeft een motie van instemming gepubliceerd en zich bereid verklaard, bij doorgaan der plannen, de controle op het nationale karak ter van het werk op zich te nemen. Ook van zeer bevoegde ambtelijke en parti culiere zijde heeft het plan, via de pers, hoog te waardeeren bijval gekregen. Ondanks de weinig moed gevende voorloo- pige resultaten bij de eventueele deelnemers der demonstratie, wil de heer Huges, met het oog op het groote nationale belang van de demonstratie, op zeer korten termijn nog een laatste poging wagen. Mocht blijken, dat in de geneigdheid der fabrikanten om mee te werken, geen zeer belangrijke wijziging is gekomen, dan zal van verdere pogingen wor den afgezien. MAATSCHAPPIJ VAN WELDADIG- HEID. Vergadering van afgevaardigden. Gisterochtend is in hotel Krasnapolsky te 'Amsterdam de vergadering der afgevaardig den van de afdeelingen der Maatschappij van Weldadigheid te Frederiksoord gehou den. De voorzitter, de heer R. P. Dojes, rele veerde o.m. de benoeming van den commissa ris der maatschappij jhr. mr. B. C de jonge tot gouverneur-generaal van Nederl. Oost- Indië. Ook de oprichter der maatschappij, jhr. v. d. Bosch, is indertijd tot dit hooge ambt ge roepen geweest. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den directeur, den heer G. van Leusen, is het vol gende ontleend: De bevolking der Maatschappij bestond op 31 Dec. j.T. uit 244 gezinnen tezamen 1071 personen, terwijl door Vereenigingen vóór Maatschappelijk Hulpbetoon en andere corporaties vijftien personen geplaatst wa ren. Nieuwe gezinnen werden niet opgeno men. De rijksscholen te Frederiksoord, Wilhel- mina's oord en Boschoord werden bezocht door 196 leeriingen. De naaischool voor meisjes, die de lagere school hebben doorloo- pen, werd bezocht door 27 ieerlingen. De ambachtsschool te Stcenwijk door 5 leerlin gen, de.H.B.S. te Stcenwijk door 2 leerlingen, de M.U.L.O. te Noordwolde door 10 leerlin gen en de M.U.L.O. te Steenwijk door 1 <eerling. De berichten omtrent de Gerard Adriaan van Swieten Tuinbouwschool kunnen op nieuw zeer gunstig luiden. De tuin was weer een aantrekikngspunt voor duizendeii bezoe kers, te meer daar de algemeene ontwikkeling der siergewassen uitstekend mocht genoemd worden. De vruchtboomen stelden geheel te leur. Ze waren over het algemeen goed ge knopt, normale bloemen brachten ze echter niet voort, van vruchtzetting was geen sprake 22 leerlingen verkregen het einddiploma. 21 nieuwe leerlingen werden aangenomen.. De algemeene malaise op landbouwgebied deed zich ook nu weer duchtig gevoelen in de Maatschappij. De landerijen gaven even als vorige jaren een beste opbrengst; het grasland leverde buitengewoon veel gras en het hooi kon best gewonnen worden. Anders was het gesteld met het oogsten der akker bouwproducten. Veelvuldige regens in den oogsttijd waren oorzaak dat de oogst met groote moeite binnenkwam en de kwaliteit veel had geleden. De marktprijs der produc ten bewoog zich bij voortduring in dalende Jijn. Vergeleken met het vorige jaar, zijn de hedrijfsuitkomsten 29.827.22 achteruitge gaan. De gezondheidstoestand van het vee was, °P enkele uitzonderingen na, gunstig. Aan hout werd dit jaar verkocht voor ruim f 11-000. Het eikenhakhout bracht een goe- ^r. prijs op, zeker een gevolg van de vraag naar dit hout voor de Zuiderzeewerken. In Boschoord werd ongeveer 5 H.A. den- ^tibosch met Douglassparren onderplant, ,^tts werd ongeveer 3 H.A. oud bouwland Zfönt met Larix-Leptolepis, terwijl te Fre- ""lk«o°n| ipi.,n. 3 h.A. slecht hakhoutbosch lUrix-Leptolepis beplant werd. iaa/ l°ngere dennenbosschen hadden dit te lijden van insecten (retinia). Het "ot kwam dit jaar niet in zoo ernstige mate °or als de laatste jaren het geval was. j^Ocfitvorsten kwamen dit jaar niet voor. jaar werd onder Doldersum pl.m. 20 •i biet grove dennen ingezaaid, hetgeen goed geslaagd is. .De perceclen, die in 1929 aangesneden werden voer ontginning, werden in 1930 af- pwerk' Me: het oog cp de slechte coniunc- _UUrt weke uc landbouw doormaakt, heeft n gemeend, voorlopig m.t deze ontginnin- gen n.ct te moeten doorgaan cn te wachten tot betere tijden mogen aanbreken. Teneinde den arbeiders werk te kunnen verschaffen, heeft men zich dit jaar meer op den aanleg van bosch toegelegd. Het onderhoud en nieuw aanleggen van verharde wegen kostte dit jaar 5720.05. Eenige oude arbeiderswoningen werden af gebroken. De balans over 1930 sloot met een nadee- lig saldo van ruim 586. j .BEZWAREN TEGEN DEN ZOMERDIENST VAN DE SPOORWEGEN. De minister van Waterstaat brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat wen- schen en bezwaren ten aanzien van de op 15 Mei j.1. ingegane dienstregeling der Neder landsche Spoorwegen voor 1 Augustus 1931 aan den voorzitter van den Spoorwegraad, Koningskade 25, 's-Gravenhage, moeten zijn medegedeeld om bij de vaststelling van de volgende dienstregeling in overweging te kunnen worden genomên. VOORLICHTING BIJ BEROEPSKEUZE. Centraal comité van samenwerking. Sedert eenigen tijd bestaat een „Centraal Comité van samenwerking inzake voorlich ting bij beroepskeuze", samengesteld uit afge vaardigden van de drie landelijke beroeps keuze-centrales, n.L het R.K. centraal ziel kundig beroepskantoor, de Christelijke psy chologische centrale voor school en beroep en de vereeniging tot bevordering der voor lichting bij beroepskeuze. Het comité heeft tot doel, de voorlichting bij beroepskeuze in Nederland te bevorderen en de onderlinge samenwerking tot stand te helpen brengen. Met financieelen steun der regeering is het mogelijk geworden over te gaan tot het stich ten van een centraal secretariaat van genoemd comité. Tot secretaris is benoemd, met goed keuring van het gemeentebestuur van 's-Gra venhage, do heer G. Koning, directeur van het gemeente-bureau voor beroepskeuze al daar. In het gebouw Prinsegracht 65, waar het gemeente-bureau voor beroepskeuze is ge vestigd, heeft nu ook het centraal secretariaat van genoemd comité huisvesting gevonden. Uit den steun en de medewerking, zoowel van de regeering als van het gemeentebestuur van 's-Gravenhage b.ijkt de waardeering van het belang, in goede voorlichting bij beroeps keuze gelegen. Het centraal comité van samenwerking in zake voorlichting bij beroepskeuze hoopt de voorlichting landelijk krachtig te bevorderen en stelt zich voor, de plaatselijke bureaux en commissies de noodige documentatie te bieden. De samenstelling van het centraal comité is de volgende: Anth. Folmer, directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling, 's-Gravenhage, voorzitter; J. Nij- kamp, prof. dr. F. Roels, G. D. Zegers, Utrecht, voor het R.K. centraal zielkundig beroepskantoor; prof. dr. L. van der Horst, Amsterdam, G. J. van der Ploeg, Rotterdam, voor de Christ. psychologische centrale voor school en beroep; Jac. Bakker, Rotterdam, E. J. van Det, Amsterdam, Jhr. drs. D. J. van Lennep, Utrecht, G. Koning, 's-Gravenhage, secretaris, voor1 de vereeniging tot bevorde ring der voorlichting bij beroepskeuze. PENSIOEN VOOR WEDUWNAARS VAN VROUWELIJKE WETHOUDERS. Op voorstel van mevr. Koek—Mulder om ook pensioen te geven aan weduwnaars van vrouwelijke wethouders hebben B. en W. van Amsterdam prae-advies uitgebracht. Zij meenen dat de Raad de bevoegdheid mist aan deze categorie van personen pensioen te ver zekeren. EEN JEUGDIG RAADSLID. Bij de gemeenteraadsverkiezingen te Zwammerdam heeft zich het zeldzame ge val voorgedaan, dat het eenige nieuw-geko- zen raadslid, de heer J. J. Koning (c.h.) nog te jong is os? zelf te mogen stemmen. Het zal zeker niet vaak voorkomen, dat iemand op zulk een jeugdigen leeftijd reeds tot raadslid wordt gekozen. DE DOODSLAG IN DE WAGEN STRAAT TE 'S-GRAVENHAGE. De 3e kamer der Haagsche rechtbank heeft de gevangenhouding bevolen van den 28-ja- rigen chauffeur D. P., die is gearresteerd en ingesloten in het huis van bewaring als ver dacht zijn collega den 34-jarigen chauffeur H. N. de vorige wéék Maandagavond in de Wagenstraat met een mes te hebben doodge stoken. DE RAADHUISKWESTIE. Een adres, geteekend door een vijftigtal vooraanstaande Amsterdammers, gericht aan den raad der hoofdstad, zegt o.a., dat door het behoud van het Paleis als woning voor het Staatshoofd bij deszelfs verblijf in onze stad de gedachte wordt hooggehouden, welke destijds aan den afstand van het gebouw aan den Souverein ten grondslag lag: „Amster dam hoofdstad van den eenheidsstaat Neder land", van welke gedachte het Paleis ge durende meer dan een eeuw 'het schoone symbool geweest is. Het streven naar het weder in gebruik nemen van het Paleis voor gemeentelijke doeleinden, zij het voor repre sentatie, zij het voor gedeeltelijke herberging van de gemeentelijke administratie is op het eerste gezicht aldus het adres verder als een uiting van gemeente-zin b^pehjk, doch dat hierdoor ten onrechte de beteekenis, die het gebouw in den bloeitijd van de Repu bliek der Vereenigde Nederlanden gehad heeft, boven zijn huidige functie wordt ge plaatst en aldus Amsterdams zich in de eerste plaats als hoofdstad des lands te zien, uit het oog wordt verloren. Ook zou en in nog meerdere mate door een inrichting tot museum. waarv-oor het cebouw trouwens weinig geschikt ïs^aan de ideëele functie van het Paleis worden '^Niettegenstaande bleef de ejg«idom van het gebouw onbeslist, de Staat heeft g bedragen aan het uitwendig ooJertioud, aan restauratie van den koepel en vari d frontons van Quellinus en aan het fterstel van de Burgerzaal ten koste gelegd, ver trouwd mag dus is ejlce heefe dag «en kwelling. 1-2 Aspirin- Tabletten verdrijven da» doffe gevoel in hef hoofd, en geven nieuwe werklust. kunstwerk, eenmaal onbestreden eigendom van den Staat geworden, tenminste even veilig zal zijn in zijn handen als in die der gemeente, daar zelfs beperkte inrichting voor gemeentelijke doeleinden grootere gevaren voor schending van kunstschoon oplevert dan het geschikt doen zijn voor tijdelijke bewo ning door het Staatshoofd. Adressanten zijn overtuigd, dat de doel treffende huisvesting der gemeentelijke dien sten zeer aanzienlijke uitgaven zou mede brengen, ook indien de gemeente over het Paleis de beschikking mocht erlangen. Mits dien juichen zij den bouw van een aan de eischen des tijds beantwoordend stadhuis, waarin de gemeentelijke kracht van de twin tigste eeuw tot waardige uiting komt, toe. Een verwerping van de voordracht van B. en W. zou een nieuwe periode van onzeker heid ten gevolge hebben, welke niet in het al gemeen belang en in hooge mate ongewenscht geacht wordt. In den afstand van het Paleis en den daar voor verkregen bouw van een stadhuis ziet men een alleszins waardige oplossing zoo wel voor den staat als voor de stad. NEKKRAMP. Te Veenwoudsterwal is bij den 14-jarigen jongen Feije G. Jongsma nekkramp gecon stateerd. De patiënt is naar een ziekeninrich- ting te Leeuwarden overgebracht, waar hij na een hevig lijden van drie dagen is overleden. DE ZUIDERZEE. Protest tegen verdere drooglegging. Het Verbond van Nationalisten, dat Maan dagavond te Amsterdam een vergadering hield tegen de drooglegging van de Zuider zee, heeft een telegram gezonden aan den mi nister van Waterstaat, waarin wordt gepro testeerd tegen „de onverantwoordelijke voort zetting van de droogmaking der Zuiderzee". ONZEDELIJKE KAARTEN. Twee agenten hebben Maandagavond op hét Rembrandtsplein te Amsterdam een mail aangehouden, die op den openbaren weg prentbriefkaarten te koop aanbood, welke, als men ze tegen het licht hield, onzedelijke voor stellingen te zien gaven. Een aantal van die kaarten werd in beslag genomen. De zeden politie heeft procesverbaal tegen den verkoo pier opgemaakt. Hij bleek een los werkman en geen onbekende van de politie te zijn. SURSEANCE VAN BETALING AANGEVRAAGD. Door de Commanditaire Vennootschap on der de firma van Heel en Co. bankiers te Goes (met bijkantoren te Axel, Kortgene, Ter Neuzen, Tholen en Yerseke), is ter grif fie der arrondissements-rechtbank te Mid delburg een verzoek tot surséance van beta ling ingediend. Tot bewindvoerders zijn benoemd de hee- ren mrs. H. C. J. Zaaijer. en J. A. A. Franse van de Putte, beiden wonende te Goes. VERGIFTIGING DOOR ONDEUGDE- LIJKE KARNEMELK. Door het gebruik van ondeugelijke karne melk zijn te Spijkenisse een 50 volwassen per sonen en kinaeren vrij ernstig ongesteld ge worden. Er doen zich bij hen hevige brakin gen voor. De politie heeft monsters van de melk, die door een plaatselijken slijter gele verd is, in beslag genomen. DE REIS VAN DE KONINGIN. Naar Havas uit Colmar meldt, is Ko ningin Wilhelmina om 17 uur gistermiddag te Les Trois Epis aangekomen. H.M. zal daar een tiental dagen vertoeven en het in cognito bewaren. Zondag begeeft H.M zich naar Colmar om een kerkdienst bij te wonen. KORTE BERICHTEN. Te Wageningen is de zomervergadering der Nederlandsch Botanische Vereeniging gehouden. In den ouderdom van 75 jaar is te Am sterdam overleden dr. H. G. Ringeling, oud officier van gezondheid en oud-directeur van den Gezondheidsdienst te Amsterdam. Te Leur (gem. Etten en Leur) is de 80- jarige landbouwer R. Kersten», in een sloot geraakt en verdronken. Gisteravond is de 28-jarige Y. v. d. Wal, le machinist bij de stocmizuivelfabriek te Heino (bij Zwolle) bij het zwemmen in hel Overijselsch Kanaal verdronken. Het slacht offer laat een vrouw en een kindje achter. Economische toenadering. Door de regeering is bij de Tweede Kamer ingediend een voorstel tot goed keuring van het op 22 December te Oslo gesloten verdrag tot economische toenadering tusschen België, Denemar ken, Nederland, Zweden en Noorwegen. Naar aanleiding van deze combinatie der verdragsluitende partijen mogen we een kleine historische opmerking maken, welke met dit verdrag niets te maken heeft. Eenige jaren vóór den grooten oorlog werd een proefballonnetje opgelaten be doelende de stichting van een soort entente tusschen dezelfde landen. Zulk een entente zou toen uitmuntend hebben gepast ln het stelsel der omsingelings- polltie, waardoor de „geallieerde" mo gendheden hebben getracht Duitschland af te snijden van de andere landen van Europa. Van dat plan is destijds niets gekomen. Gelukkig ook maar. Anders hadden we als de bondgenooten van België mede ten oorlog moeten trekken. Het nu der Kamer ter goedkeuring ,v ngehodên verdrag Is van gansch ande ren aard, %e>t hfdoelt versteviging der vredelievende handelsbetrekkingen tus schen de vijf genoemde landen. Een toenaderingsverdrag is het ver drag van Oslo. En als zoodanig ligt het dan ook geheel in de lijn van den tijd, die immers dreigend gevaar van oorlog wil bestrijden met een serie verdragen, welke de banden van vriendschap tus schen diverse landen nauwer moeten toehalen. Zoo ook het andere verdrag, dat de intellectueelen van verschillende kanten der grenzen in veel nauwer con tact met elkander wil brengen. Dat ook zulke verdragen noodig zijn heeft de oorlog 19141918 geleerd. Nu is er gemeenlijk tusschen verschil lende verdragen een zeker soort confor miteit; dragen ze naar vorm en inhoud wat we zouden willen noemen, in bij zonderen zin een internationaal karak ter, gedragen als Ze worden door één of meer dezelfde principes. Het onderhavi ge verdrag echter draagt in de verdra genwereld een geheel nieuw beginsel binnen. Omdat vastgelegd wordt de wil der verdragsluitende partijen om elkan ders belangen te ontzien. Op duidelijke wijze is dit nieuwe principe tot uitdruk king gebracht. We zijn reeds een handelsovereen komst van Genève rijk, welke per saldo ook een economische toenadering be doelt. Toch is er, behalve het zoo juist aangegeven nieuwe principe, nog een punt van verschil, daar het verdrag van Oslo geen verschillende groepen van staten schept, maar alle staten gelijkelijk behandelt en niet de handelspolitiek van sommige staten vastlegt. Dit feit komt in het verdrag iaardoor tot uiting, daar het de handelspolitiek van Nederland, België, Denemarken, Zweden en Noor wegen niet vastlegt en dus ook v ijziging in deze politiek geenszins in den weg staat. Alleen staat het nieuwe "principe in zooverre een wijziging in den weg, dat deze wijziging nooit den agressieven weg Zal mogen opgaan, waardoor im mers elkanders belangen niet zouden ontzien worden. We noemden dit verdrag een toenade ringsverdrag. Maar niet in dien zin, dat daardoor tusschen deze vijf landen eenerzijds en overige staten anderzijas een kloof zou worden gevestigd. Het ver drag is zeer vreedzaam en ter conferen tie van Oslo (het plan van dit verdrag is van Noorwegen uitgegaan) is dan ook ouidelijk urbi et. orbi uitgesproken, dat Ijet zeer wenscbe!i|k zou wenen, wan neer ook andere staten zouden toetreden tot het vreedzame systeem van dit ver drag. Die toenadering blijkt verder daar uit, dat wanneer een regeering haar be langen dcor de maatregelen van een der vier andere regeeringen bedreigt ziet, ze volkomen het recht heeft concrete voor stellen te doen, opdat de bedreiging uit den weg geruimd wordt. Dan wordt dit verdrag getypeerd door het feit, dat de gedachte aan onderhandelingen uit het oorspronkelijk ontwerp geheel en al weggelaten is, waardoor voorkomen is, dat de handelstarieven basis van onder handelingen zouden kunnen worden, dat weer een „do ut des"-systeem in houdt. Flink is, dat de vijf regeeringen bij voorbaat reeds steun beloven aan de internationale actie tot vermindering der handelsbelemmeringen en tot verbe tering van het ruilverkeer. Niet alleen tot dit doel, maar ook tot beveiliging van haar gemeenschappelijke belangen (merkwaardig, dat het woord beveili ging hier wordt gebruikt, hetgeen toch veronderstelt, dat die belangen worden bedreigd) zal de samenwerking, die in 1930 begonnen werd, ook verder worden voortgezet. Gelijk ieder verdrag richt het zich dus op de toekomst. Toch wordt ook de ge legenheid geopend om aan het verleden te denken en goed te maken, wat daar uit misschien nog verkeerds overgeble ven is. Immers bepaald werd, dat de mogelijkheid zal onderzocht worden om het principe van het verdrag ook toe te passen op andere bepalingen, die de onderlinge handelsbetrekkingen zouden kunn enschaden en dat de vraag onder het oog gezien zal worden of het be paalde in het verdrag ook toegepast zou kunnen worden op het heden en het ver leden, in dien zin namelijk, dat in on derling overleg wordt nagegaan of niet wellicht tusschen de betrokken staten van vroeger nog handelsbelemmeringen bestaan, die verzacht of weggenomen kuni.en worden. Gelijk men ziet ademt dit verdrag een g.>est van groote toenadering en mag het in dezen tijd met blijdschap begroet worden. Het kindje is gekomen! Het stuurde mij al een groot en haar moedertje schreef er ook wat bij: of ik nog een aardig wiegen- of wagenkleedje wist, dat zij gemakkelijk kon haken, nu de avonden zoo heerlijk lang zijn. Het model, waarvan ik het patroon kreeg, was in twee kleuren in heen- en teruggaande toeren gehaakt; hiervoor was 230 gram Everlasting breikatoen gebruikt; maar u kunt natuurlijk zelf het materiaal kiezen, dat u graag heeft. Het kleed moet zoo ongeveeJ 70 bij 60 c.M. zijn. Zet lossen op lot hun keten de goede lengte heeft. Haak dan de 1ste toer: in elke twee lossen een stokje inet een los sen steek er tusschen; 2de toer: drie los sen, draad halen door de lus van de tweede en derde vorigo losse en nog door vier lussen voor het tweede stokje; men heeft dan 7 lussen op de pen; deze haalt rnen met één steek ineens door; weer drie lossen, weer door lus van tweede en derde losse en door vier volgende lussen voor het derde stokje; daarna den draad halen door deze zevc.1 lussen. Haak zoc den geheelen toer af. 3de toer: vier lossen; een stokje in hel eerste gaatje; een losse, een stokje in het volgende gaatje, een losse enz. 4de toer: maak de tweede kleur vast en werk hiermee net als de tweede toer; steek in den achterkant van den steek. 5de toer: neem nu weer de eerste kleur en werk als de derde toer. Op deze wijze gaat u door tot het kleed de gewenschte breedte heeft; u kunt de kleuren ook best A op breeder strepen verwisselen, als u er maar op let, dat de stokjestoer altijd in de opzetkleur moet wezen en dat de laatste toer een stokjestoer behoort te zijn. Daarna haakt u om het geheel® kleed een puntrand. B^tin met aan onder- en bovenkant vr.ii net kleed een stokjestoer in de opzetkleud; vervol gens een heele toer in de opzetkleud van één losse, twee stokjes in één gaatje. Op de hoeken meerderen door tweemaal twee stowkjes met één losse er tusschen te haken. Dan de derde toer met de an dere kleur; op de hoek: drie stokjes, twee dubbele stokjes en nog eens dri® stokjes in één gaatje. Eén vaste in het volgende gaatje; nogmaals een vaste in het volgende gaatje; in iiet daarop vol gende gaatje twee stokjes, twee dubbel® stokjes, en nogeens twee stokies. In de twee volgende gaatjes weer een vaste en d-n weer twee stokjes, twee dubbele stokjes, twee stokjes; zoo den geheelen toer af. De laatste toer van den rand geschiedt weer met de eerste kleur. Een vast® tusschen elk stokje van den vorigen toer, doch niet tusschen de twee vaste steken; op de punten ook niet tussche de twe® middelste stokjes; hiervoo maakt men drie lossen, een stokje in de laatste vasten. De jonge moeder schreef mij nog: het kindje kreeg zooveel ballen; doch daar voor is ij nog te klein; daar kan ik toch wel iets van een hoesje of overtrek om heen maken? Zeker kunt u dat. En u kunt er eventueele wol- en katoen- re. tantjes aan opgebruiken. Hoe kleuri ger hoe aardiger; doch zéker in twee kleuren! U moet zoo'n overtrekje met alumi nium naalden No. 2 breien en altijd recht breien; dan wordt het patroon dus geribd. Begin twee naaldpn recht te breien (de maat hangt van de grootte van den bal af); van de 3de naald moet u de laatste 10 steken laten staan; dan omkeeren; 4de naald: laatste 10 steken laten staan dus maar 30 steken breien; 5de en 6de naald 30 steken recht; 7de naald geheel uitb/eien, dus 40 steken; 8ste naald geheel recht; nu kunt u deze j. Als Chicago een Etamabloempjead&g had. Z- IRnmoiM). f

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7