Brieven uit het hoooe noorden. Sjuott 3$itwwiand JCeck éi Sxfuud De nationale schietwedstrijden van „Nimrod". De Olympische spelen 1932 Olympische Spelen 1932. tot Schieten. De nationale schietwedstrijden, welke de Alkmaarsche schietvereenigjpg „Nimrod" heeft uitgeschreven ter eere van haar 10-ja- rig bestaan, mogen zich in een bijzonder groote belangstelling verheugen. Zoowel de schutters als de belangstellenden komen in flinken getale op, zoodat de wedstrijden tot nog toe zeer geslaagd mogen heeten. Vooral de z.g. Geluksbaan trekt veel belangstelling. Vermelden we nog, dat de wedstrijden zijn opengesteld voor iederen belangstellende. We laten hier de uitslagen volgen, voor zoover deze thans bekend zijn: Afd. A (K.S.O. of Rijkscilinder): A I: korpswedstrijden voor schietvereeni- gingen, detachementen van land- en zee macht, vrijwillige landstorm, politiekorpsen (le vijftallen), maximum 250 punten. Ie: Bijz. Vrijw. Landstorm, Alkmaar 218 punten. Hoogste korpsschutter 46 punten. A II: als boven, 2e vijftallen, maximum 250 punten. Ie: Willem Teil, Alkmaar, 156 punten. A III: korpswedstrijden voor burgerwach ten, le vijftallen, niet afgeschoten. A IV: als boven, 2e vijftallen, niet afge schoten. A V: Eerekorpsweöstrijd, max. 250 pun ten. le: Bijz. Vrijw. Landstorm, Alkmaaar, (180 punten. A VI: Personeel, maximum 50 punten. 1. A. J. Hekker, Haarlem, 49 p., 2. A. Boer- sen Jr., Alkmaar, 44—42, 3. W. Hoogestein, Bloemendaai 40 p., 4. J. Thie, Alkmaar, 37 p., 5. D. C. Houtgraaf, Bloemendaai 28 p„ 6. J. Peereboom Voller, Amsterdam, 2632 punten. A VII: Jubileumwedstrijd (maximum 50 punten. 1. A. Boersen Jr., Alkmaar 40 punten. A VIII: Vaste baan wedstrijd (maximum H50 punten. 1. J. v. Dijk, Alkmaar, 115 p., 2. J. Peere- bcom Voller, Amsterdam, 114 p., 3. D. R. Appelman, Alkmaar, 107 punten. A IX: Vrije baan, maximum 90 punten. 1. A. Boersen Sr., Alkmaar 88—28 p., 2 ij. Ruigewaard, Egmond aan Zee 85—25 p 3 A. Boersen Jr., Alkmaar 8023 p., 4. J. B. Kaandorp, Schcorl, 79—25 p., 5. C. J. Dickman, Haarlem 79 p., 6. H. v. Galen, Alkmaar, 77—23 p., 7. A. de Waard, Eg- mond aan Zee 76 punten. Afdeeling B (Buks). B I: Korps wed strijden (le vijftallen) niet afgeschoten. B II: als boven (2e vijftallen) niet afge schoten. B III: Eerekorpswedstrijd. Niet afgescho ten B IV (Personeel). Maximum 50 p. 1. D. Houtgraaf, Bloemendaai 48—44 p.; 2. B. Hoogestein, Bloemendaai, 46—44 p.; 3. A. Hekker. Haarlem, 45—44 p.; 4. P. Zonne veld, Haarlem, 38 p.; 5. Th. Druiven, Egm. aan Zee, 32 p.6. A. de Waard, Egmond a. Zee, 29 p.; 7. J. Peereboom-Voller, Amster dam 26 punten. B. V. (Jubileum) Maximum 50 p. 1. A. J. Hekker, Haarlem, 47 p.; 2. D. J. Houtgraaf. Bloemendaai, 46 p.; 3. Th. Druiven, Egmond aan Zee, 41 p.; 4. W. Hoogestein, Bloemen daai, 38 p.; 5. A. de Waard, Egmond aan Zee, 36 punten. B VI. Niet afgeschoten. B VII. (Vrije baan). Maximum 90 p. 1. D. Houtgraaf, Bloemendaai, 8929 punten; 2. A. Hekker, Haarlem, 84—26 p.; 3. W. Hoo gestein, Bloemendaai, 83—26 p.; 4 J. Zon neveld, Haarlem, 78—24 p.; 5. J. Bakk'er, Haarlem, 78—23 p.; 6. Th. Druiven, Egm. a. Zee 76—25 p.; 7. W. Koelemeij, Bloe mendaai, 7520 p.; 8. A..de Waard, Egm. aan Zee, 74—24 punten. Het bestuur heeft voor iederen dag dag prijzen beschikbaar gesteld. Deze zijn ach tereenvolgens gewonnen door: Vrijdag 19 Juni: J. Groothuizen, Alk maar Zaterdag 20 Juni: C. Kaandorp, Schoorl. Zondag 21 Juni: S. M. Spruit, Alkmaar, D Houtgraaf, Bloemendaai. Maandag 22 JuniP. Zonneveld, Haar lem, A. Boersen Sr., Alkmaar. Dinsdag 23 Juni, A. Boersen Sr., Alkmaar, G. Snoeks, Egmond aan Zee. Woensdag 24 Juni: S. M. Spruit, Alkmaar. Extra-prijs voor den Alkmaarschen schutter die in de afdeeling K S. O. Personeel het hoogst aantal punten schiet (geschonken door den heer A. M. Middelhoff). Herinneringsmedaille, uitgeloofd door be stuur Nimrod voor hoogsten korpsschutter (of reserve) in de korpswedstrijden geweer K. S. O. voor de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Alkmaar. Extra-prijs voor den hoogsten Alkmaar schen korpsschutter in de wedstrijden ge weer K. S. O. voor Burgerwachten (uitge loofd door den heer Joh. Besteman). Deze uitslagen geven den stand aan tot Woensdag 24 Juni 10 uur n.m. Over een jaar, over nog slechts luttele tnaanden dus, zullen de Olympische Spelen in Los Angeles de aandacht van de geheele wereld trekken. Velen van U, lezers!, zullen ^et spanning de dagbladen afwachten, om zien, welke resultaten er bereikt zijn. En «j'ereerst zullen zij kijken, of Berger zijn gewonnen heeft, of Zus Braun opnieuw zege heeft behaald! Natuurlijk, de aller- nrP t aanc*acht wordt geschonken aan de staties der Nederlandsche deelnemers! dppi„ wil ze£genals er Nederlandsche rusf ers z'in! Want nietwaar, als deze win ^uiszitten, dan is er geen sprake van den^r Van "^e eer van ons 'anc' °P'10U" Neri i 's een ^'"kkig teeken, dat de Ze |^^ilandsche deelnemers willen deelnemen. voor 61 £aarne een langdurige training off°Ver' w'"en graag hun sigaretje op- s 'ea' ,om maar zoo goed mogeliik aan den 7 te kunnen vershijnen. Wl"en dus! Maar kunnen ze? Zal er zenden?"06*' Z*'n' °m eeu ^eurploeg u'* te Op die vraag moet U antwoorden! U moet vandaag nog even naar ons bureau loopen en een lot der O. S. koopen. U heeft dan voor een riks kans op een prijs en steunt bo vendien een prachtig doel: de mogelijkheid van uitzending van Nederlandsche athleten naar Los Angeles. En als U geen tijd hebt om te komen, ons gironummer is 37060! En tenslotte is er nog het bekende INSCHRIJVINGSBILJET in te zenden aan het bureau van de Alkmaarsche Courant. Ondergeteekende wenscht bij te dragen voor de inschrijving voor een bedrag van gulden met - levering van loten, zonder (naam) (woonplaats) doorhalen wat niet gewenscht wördt. Uit den tijd van Gösta Berling. Als de vogelkers bloeit en de eik in blad komt, dan wordt, telkenjare weer, op Skansen, het openluchtmuseum aan den rand van Stockholm, het Lentefeest gevierd. Dat komt wel wat laat in den tijd nauwelijks drie weken voor het Midzomerfeest en men pleegt dan ook te zeggen, dat Skansen's Len tefeest de lente afsluit. Maar dat kan moei lijk anders, want Mei biedt doorgaans weinig warme dagen en de avonden zijn dan meestal nog te kil om 's avonds in de open lucht te feesten. En wat doet het er eigenlijk toe? Skansen is prachtig en interessant, 't Ligt hoog op de rotsen en over de bonte bouwsels en getimmerten van Tivoli, over het breede water van Strömmen, waar allemaal witte booten en bootjes langs de kaden liggen, heb je een wonderlijk gezicht op de stad, op de geheel door water omringde Oude Stad, met liet Slot en de ranke kerktorens en de hooge kantoren, op de huizenmassa's van Norr en Söder, cp het Malarmeer in 't Westen tus- schen donkere, begroeide bergen met het schoone silhouet van het stadhuis ervóór. Skansen zelf is een „Zweden in zakfor maat". Daar waken Lappen, die in een hut van mes en takken wonen, over de rendieren; daar staat een groote witte boerderij uit Scho nen met koeien en kippen en ganzen en var kens; daar heb je een rijtje molens van Oeland op een plateau en een kolenbranders- hut tusschen hooge dennen; daar vind je hoe ven en stallen en schuren uit verschillende Zweedsche gewesten en een straatje uit het verdwijnende Stockholm met houten huizen en stille binnenplaatsjes met hobbelige keien en groote seringen en vlierstruiken. Arthur Hazelius, de stichter van Skansen, die meer dan een halve eeuw geleden door Zweden rondtrok om gebruiksvoorwerpen, voortbrengselen van volkskunst en dergelijke te verzamelen, besefte bijtijds, dat niet alleen met weefsels, mangelplanken, vaatwerk, ge reedschappen,enz een beeld gegeven kon worden van toen reeds verdwijnende cultuur, maar dat het ook noodig zou zijn, daarnaast typen van woningen, hutten en werkplaatsen, desnoods zelfs van kerken en kasteeltjes, voor het nageslacht te bewaren. En toen zijn groot- sche plannen voor een openluchtmuseum ver wezenlijkt werden, begreep hij ook, dat Skan sen eerst dan geheel aan het gestelde doel zou beantwoorden, wanneer er veie, zeer vele Zwe den kwamen. Daartoe moest hij concessies doen, werd een deel van Skansen ingericht als dierentuin, met aapjes en beren, die door de kinderen gevoerd en door de groote men- schen aangegaapt konden worden. Maar tevens wilde hij Skansen maken tot een cen trum voor groote volksfeesten. Hazelius rust rust reeds jaren lang onder de sparren op een stil hoekje van Skansen, maar zij die zijn taak overnamen, volgden zijn beginselen. In midden-December wordt er de Kerstmarkt gehouden, op Midzomerdag danst men er op groote grasvelden om den Meiboom, in den eersten Meinacht branden er de vuren en zin gen er de studenten en dan in 't begin van Juni wordt er het groote, meer dan een week durende Lentefeest gevierd. Kanonschoten daverden over het water en de stad. Het Lentefeest van Skansen was ge opend. Tien dagen lang zou het er zijn als in de ntijd van Gösta Berling, zouden de wilde kavaliers er fuiven, zouden schoone vrouwen er gaan tusschen de witte stammen van de berken en onder de rijke, blanke bloesemweel- de van de vogelkers. Roestrood lichtten de muren van het kleine, houten kerkje op en in den schijn van de zon, die in het noordwesten daalde. Ja, dat was nu het kerkje van Broby en bij den kerkhof muur wachtten oficieren van het regiment Varmlandsche Jagers op de boeren en de stal knechts van Ekeby en Berge en Björne en al die andere berrgarder langs de oevers van het lange Löfvenmeer, die komen zouden om paarden te verkoopen. En er was markt in Broby. Langs de straat, die recht op het kerkje aanloopt, ston den de kramen en stalletjes, waar meiskes in Varmlandsche dracht hun waren aanprezen: zware, zachte weefsels; fijn, edel smeedwerk; pepermuntblokken, rood-wit gestreept en groot als kinderknuistjes, op stokjes; houten drinknappen en forsch kandelaars, groote peperkoeken met een halve amandel er mid- den-op, fraaie borduursels, doffe tinnen bekers, metworst „zooals de Majoorske zelt die stopte" en veel lekkers en veel moois meer. Patroon Julius reed er met zijn ossen wagen, volgeladen met mooie meisjes. Hun fijne gezichtjes keken uit onder deb reede ran den van de luifelhoeden, voorzichtig hielden zij de zware zijden rokken op en hun blonde pijpekrullen dansten als ze lachend een ouden, strammen kavelier begroetten. Boeren reden langs met hun mooie, jonge Paar, En er was een berenleider wiens Bruin schrik verspreidde onder de kinders en een oude man met een draaiorgeltje, dat als-maar hetzelfde deuntje afjankte en haast geen geluid gaf. De schoone Marianne Sinclair coquetteerde met de oude en de jonge heeren, die haar met vurige paarden bespannen rijtuig aanhielden. En de vogelkers geurde zwaar in den zoe- len avond en het fijne loof der berken stond stil tegen den diep-blauwen hemel. Een eindje verder, voor een oud boerenhuis met een dak dat gedekt is met graszoden en dat groote vlieren heeft naast de kleine raampjes, stonden op 't grasveld lange tafels, overladen mets chalen en kannen en fles- schen, en op de banken zaten jongelui in kleeren uit den tijd van Gösta Berling naast jongelui gekleed volgens mode voorjaar 1931, zaten oude heertjes met vadermoorders en grijze hooge hoeden, zaten deftige matrones met een vracht van hoepelrokken en fijn: den sjaals. „Mamsell Marie" droeg schalen met knapperende wafels rond en de koffie pot ging van hand tot hand. En de kavaliers zongen, als Gösta Berling op de luit tokkel de, dwaze oude liederen of luisterden lachend naar de verhalen van den ouden Beeren- creutz met zijn groote, witte snor, of naar de mopen, die patroon Julius ten beste gaf. Er was geschreeuw en gejoel. Het circus Blomgren trok naar Broby en gaf er op het pleitje voor de kerk een voorstelling. De degenslikker slokte er sabels en bajonetten, de „krachtpatsers" hieven halters en gewich ten van 500 Kilo en meer en de danseres danste er La Cachucha, zooals Rosalie von Berger dien danste in het theater van Karl- stad. Weet ge het nog, lezer? En weer op een andere plek van het uitge strekte Skansen gingen meisjes en jongens varen langs de oevers van het Löfvenmeer naar de „lagmanskan" van Munkerud, waar ze boompje-verwisselen speelden om daarna te gaan 'dansen, hoofsche menuets, sierlijke quadrilles en een vluggen ouden wals, terwijl boerenspeellui op hun fiedels streken. Wat zwaaiden de groote, kleurige rokken, wat sprongen de blonde krullen rond de mooie ge zichtjes, wat bewogen zich gracieus de jonge heeren in hun grijze en bruine pakken, hun bonte vesten, hun zijden halsdoeken. Wat was dat alles bekoorlijk en mooi en sierlijk. Tien dagen lang werd daar, aan den rand van de groote, moderne stad het Lentefeest gevierd, leefde er de bonte romantiek, de hoof sche gratie uit den tij van Gasta Berling on der de bloesems van de vogelkers, tusschen de witte berkene bij de oude huizen. En er was natuurlijk veel meer dan ik zoo maar even vertelle nkan. Er waren schitteren de feesten in de zalen van Ekeby, met spij zen en dranken, die nu allang van het Zweed sche menu verdwenen zijn, er werden tooneel- stukken opgevoerd in de openlucht-theaters, tooeelstukken, die meer dan een eeuw geleden werden geschreven en gespeeld, zangspelen vol zoete sentimentaliteit en drama's met vele dooden en druipend van bloed. Maar laat ik hier nog wel even vertellen, dat het bekende artisten, tooneelmenschen, zangers, schilders en schrijvers waren, en dokters en studenten en vele bekende vooraan staande Stockholmsche persoonlijkheden, die hier tien dagen lang leefden als de menschen uit Selma Lagerlöf's wereldberoemde boek, als de kavalier en de heerenboeren, als do mooie vrouwen en de bevallige jufferen uit Gösta Berling. BERTIL J. UIT EEN KERSEBOOM GEVALLEN. Woensdagmorgen is door het breken van een ladder de kersenplukker D. Wolters uit Eist, werkzaam te Eist, uit een kerseboom ge vallen. Met een hersenschudding en een bek kenfractuur werd het slachtoffer per auto van het Roode Kruis naar het St. Elisabeth- ziekenhuis overgebracht, waar hij ter verple ging is opgenomen. Zijn toestand is zorg wekkend. KINDEREN ONDER ZAND BEDOLVEN. Eén doode, één zwaar gewonde. Gistermiddag zijn te Winschoten twee kin deren in de zandgraverij De Garst onder zand bedolven, doordat de wal verzakte. Met groote moeite werden zij er onder vandaan gehaald. De drie-jarige Jan Roelfsema was toen reeds overleden. Een zesjarig broertje had een ernstige wonde aan het been. Eenige jaren geleden zijn daar drie kinde ren bedolven. GEZONKEN. Te Enkhuizen is gister het sleepschip Ma- jala, geladen met steenkool, in botsing geko men met het visschersvaartuig E. H. 15, grootendeel gevuld met netten, ankers en ansjovis. De oorzaak was, dat een man van de dienstdoende sleepboot te gauw den kabel zou hebben losgegooid. Het visschersvaartuig werd aan bakboord ingedrukt en zonk onmid dellijk. Er was niemand aan boord. NEDERLAND ALS VOORBEELD GENOMEN. In verband met de oprichting van een Vlaamsche inrichting voor veeartsenijkundig onderwijs te Gent, werd een bezoek gebracht aan de vceartsenij kundige faculteit der Utrechtsche hoogeschool door een commissie, bestaande uit 3 dierenartsen (een hoog leeraar, een volksvertegenwoordiger en een practiseerend dierenarts), teneinde de zeer moderne inrichting van het veeartsenijkundig onderzoek hier te lande te bestudeeren. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Een 17-jarige jongen verongelukt. Dinsdagavond is de 17-jarige v. Voorst uit Bussum bij het baden in de Buitenvesting gracht te Naarden verdronken. Hij zwom met broertje en vriendje en riep op een gegeven moment om hulp, waarop de beide anderen hem trachtten te helpen. Tot eenige malen werden ze door den stevigen jongen mee in de diepte gesleurd, waarna een andere zwem mer, ter hulp geroepen, tevergeefs dook. Een kwartiertje later werd net lichaam met dreg gen opgehaald. Ofschoon langdurige kunst matige ademhaling werd toegepast door dr. Croset van Uchelen, bleken de levensgeesten geweken. WIJZIGING WONINGWET. Memorie van Antwoord. Blijkens de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot wijziging van de woningwet komt het oordeel van de leden, die in het ontwerp zien een be perking van de bevoegdheden der gemeente besturen, de regeering niet juist voor. De be voegdheid tot onteigening van gronden, in een uitbreidingsplan begrepen, blijft onver anderd. De bevoegdheid van de gemeentebesturen om voorschriften betreffende de bebouwing vast te stellen,'is verruimd in plaats van in gekrompen. Het wetsontwerp bevat bovendien op eenige andere punten verruiming van de bevoegd heid der gemeentebesturen. Dat met verruiming van de bevoegdheden der gemeentebesturen te ver zou zijn gegaan, kan de regeering evenmin toegeven. J AAR VERG ADER ING VE REENIGlNG „TOT STEUN". Dinsdag heeft de Vereeniging tot Steun van Verwaarloosde Kinderen te Apeldoorn haar jaarvergadering gehouden onder lei ding van mr. C. H. van Zeggelen. De voorzitter sprak bij de opening vreugde uit over het te openen z.g. „Vijfde Tehuis" te Arnhem, waartoe de propagandacommissie reeds 37.000 bijeen had. De jaarverslagen van de secretaresse en den algemeenen penningmeester werden goed gekeurd. Aan deze verslagen worden de vol gende gegevens ontleend: De vereeniging telt thans 27" afdeelingen. Tekort 13.000. Ver meerdering van ledental blijft zeer noodzake lijk, als is er reden tot dankbaarheid voor bij dragen, giften, legaten, waar in 1930 een be drag ontvangen was van 15.030, waaron der een legaat van ruim 9000, een van 1000 en een van 500, benevens nog eeni ge kleinere. Bij de verkiezing van hoofdbestuursleden werd mevr. A. Lenderink-—Van der Vliet als secretaresse bij acclamatie herkozen. Verdei werden gekozen de dames M. Koekebakker Lens uit Middelburg, J. Vorster—De Lange uit Arnhem en de heeren Chr. Maitland uit Winschoten en S. Winkel uit Heerenveen. De opening van het „Vijfde Tehuis" te Arnhem zal geschieden op 7 September. Voor de volgende algemeene vergadering wordt Arnhem aangewezen. Na de pauze heeft mr. G. F. T. de Jongh, kinderrechter te Amsterdam, het woord ge voerd over de „tehuizen voor werkende meisjes". BRAND. Oroote brand te Waspik Gisternacht is de groote chroomlederfa- briek Waspik, eigendom van den heer Samuel uit Breda, geheel door brand vernield. Onge veer half 11 werd de brand ontdekt, doch toen sloegen de vlammen reeds van alle kan ten uit de oude fabriek. De brandweer was aanstonds ter plaatse, doch aangezien er groot gevaar dreigde voor de heele omgeving werd ook de stoombrandspuit van de gemeen te Waalwijk direct om assistentie gevraagd Toen deze na 20 minuten ter plaatse kwam, hadden de vlammen zich ook reeds aan de nieuwe fabriek medegedeeld. Van alle kan ten vlogen nu groote vonken door het lucht ruim. De woning van de weduwe Boelaars vatte eveneens vlam en brandde geheel uit Van den inboedel kon niets worden gered. Het dak van de groote boerderij van den landbouwer Timmers had ook vlam gevat, doch de brandweer wist dit pand met uiterste krachtsinspanning te behouden. De twee groote fabrieken zijn geheel uitgebrand. De zaak, alsook het personeel, is tegen bedrijfs schade verzekerd. De gebouwen zijn verze kerd. De schade wordt geschat op 300.000. De oorzaak van den brand is onbekend. verlof kan worden verleend, voor zoolang als de vervulling van de plichten, die ingevolge de Kieswet op hen rusten, eischt. Vervoer voor Rijksrekening wordt hiertoe niet verleend. BARONES VAN DEDEM. t De koningin-moeder zal persoonlijk tegen woordig zijn bij den dienst op den Huize Leeuwenburgh te Driebergen voor de begra fenis van douarière de Beaufort, geboren baronesse van Dedem, in leven grootmeeste res van de koninging-moeder, terwijl H. M. zich bij de begrafenis zal doen vertegen woordigen door den waarnemenden groot meester jhr. mr. A. Schimmelpenninck. CONGRES LICHAMELIJK GEBREKKIGER De koningin-moeder zal zich bij de ope ning van het internationaal congres voor lichamelijk gebrekkigen in de Ridderzaal te 's-Gravenhage op Maandagmorgen doen ver tegenwoordigen door haren particulieren secretaris baron Sixma van Hiemstra, terwijl H.M. het voornemen heeft om Vrijdag 3 Juli des morgens een voordracht van dat congres bij te wonen. MILITAIREN EN GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Op een vraag van het Tweede Kamerlid te Laan betreffende vervoer voor rijksrekening van militairen, die aan de stemming voor de gemeenteraden deelnemen, heeft de minister van defensie geantwoord De ondergeteekende acht het niet noodig om wijziging aan te brengen in de voor schriften, die betrekking hebben op het deel nemen door militairen aan stemmingen voor de gemeenteraden. Bepaald is, dat aan militairen, die op den dag van de stemming voor de gemeenteraden niet aanwezig zijn op de plaats, in welke zij op de kiezerslijst voorkomen, naar die iplaats VOOR DE SLANKE LIJN Wel een erg radicaal middelt Wij lezen in de Haagsche Crt. Vele zijn de raadgevingen geweest, gege ven aan dames, die een teveel aan lichaams omvang wilden kwijtraken, om toch maar in de slanke lijn te blijven. Als paddestoelen re zen de middelen uit de doctorale of niet-doc- torale gronden en zij varieerden van pillen of poeders, die „beslist onschadelijk" waren tot een streng dieet van een onnoozel stukje brood met tomaat en komkommer. Een wel zeer radicaal middel werd dezer dagen door een Parijsche firma aangeboden. Tegen betaling van 10 zou een zeker en snel werkend vermageringsmiddel worden gezonden en het was een Rotterdammer, die op deze aanbieding inging en het middel be stelde. Het bleek een doosje te zijn, dat slechts één pil bevatte van vrij grooten omvang. Door een gelukkig toeval kwam de bezitter van de „vermageringspil" achter het geheim. Hij liet de pil n.1. per ongeluk vallen, waar door het omhulsel sprong. Hij meende, dat in het binnenste van de pil iets bewoog en be gaf zich, daar hij de zaak niet vertrouwde, naar zijn huisarts, die den beweegbaren in houd van de pil onderzocht. De medicus kon de diagnose al heel spoe dig stellen, want de inhoud van de pil be stond uit niet anders dan den kop van.... een lintworm. DE KROONPRINS VAN DELI IN NEDERLAND. Te Amsterdam is aangekomen de oudste zoon van den Sultan van Deli met gevolg. De kroonprins reist in cognito, doch zal na den terugkeer van de koninklijke familie in Nederland een officiéél bezoek van 3 dagen op Het Loo brengen. De kroonprins heeft met zijn gevolg intrek genomen in het Ara- stel-hotel. VE R KE E RSONGE VALLEN. De duivels van den weg. Dinsdagavond is te Diemen een 26-jarige motorrijder uit Amsterdam door een perso nenauto aangereden. Hij werd met een sleu telbeenfractuur en een hersenschudding op genomen en naar een der gasthuizen te Am sterdam vervoerd. De auto reed door. Jongentje aangereden. Gistermorgen werd te St. Willibrord, gem Rucphen (N.-B.), het zesjarig zoontje van den heer A. Boeren door een vrachtauto aan gereden en ernstig gewond. Het knaapje werd naar het ziekenhuis te Breda overgebracht Zijn toestand is zorgwekkend. KORTE BERICHTEN. Onder voorzitterschap van den heer H. G. Hesselink uit Arnhem heeft Dinsdag te Amsterdam de algemeene vergadering plaats gehad van de Vereeniging van Nederland sche wijnhandelaars. Te 's-Gravenhage is Dinsdag overleden, 84 jaar oud, douairière jhr. mr. W. H. de Beaufort, geb. baronnesse Van Dedem, groot meesteres honorair van de koningin-moed EINDEXAMENS GYMNASIUM. Geslaagd voor afd. B. de dames E. C. M- Arntz. Nelly F. Dekker en de heeren G. H. M. Colnot te Bergen. J. Pool te Hoogwoud en J. Voort. Voor afd. A. d^ dames L. S. de Lange te Bergen, H. C. Lo'uwaars, en de heeren G. Biemond te Schoorl en N. H. Schuijtemaker. De geslaagden, wier woonplaats niet ge noemd is, wonen te Alkmaar. Twee candidaten werden afgewezen. R.K. KWEEKSCHOOL TE BERGEN. Examen nuttige handwerken. Geslaagd de dames J. Hilbrand, Obdam; N. v. 't Sant, Bergen; M. Schuiten, Maas sluis; J. v. Vliet, Boskoop; M. Witteman, Noordwijkerhout; B. Moeskops, Nibbik- woud; M. Schidt, Sneek. Gisteren slaagde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam onze plaatsgenoot de heer D. W. Koppen voor het le gedeelte van het arts examen. Aan mej. A. Happée is op haar ver zoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 Aug. a.s. als onderwijzeres aan de Open bare Lagere School te Egmond aan Zee. Mej. S. Bakker, tijdelijk onderwijzeres te Egmond aan Zee, komt voor op de voor dracht te 's Heer Arendskerke. Geslaagd te Utrecht voor prop. deut. ex. geneeskundig mej. A. W. Mol te Alk maar. Onze oud-stadgenoot de hr. K. A Boogh is geslaagd voor examen wiskunde. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de openbare u.l.o.-scnool te Leek (Gron.) heeft zich één sollicitant aangemeld, Vrouwelijke rechter„Verdachte, Ik veroordeel U 9,99 boete of twee dagen en 23 uur hechtenis." (Saüth' Weekivhi

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7