DRUK WERK DRUKWERK JUiMicaties £udtivaact Jkovintiaat tlieuws Qememtecadm £aatsU Aedchten iBucqeÜjke Slaud JWieepstijdingjea DE FEESTEN TE BERGEN AAN ZEE. wenscht u bestelt uw bij COSTEROO Voor de betrekkin? als onderwijzeres aan school III te Heer-Hugowaard, hebben zich acht sollicitanten aangemeld. Ds. J. Barbas J.Azn., de oudste der dienstdoende predikanten in ons vaderland, zal wegens bekomen emeritaat Zondag ai- scheid nemen van de Ned. Herv. gemeente te Schaesbergen en zich metterwoon vestigen te Velp. Te Lemmer (Friesland), waar het be stuur der christelijke school den heer Schurer verleden jaar wegens anti-militaris- tische gezindheid ongevraagd ontslag gege ven heeft, is thans een nieuwe schoolvereem- ging opgericht; deze is uitgegaan van ae ouders der leerlingen van dezen ontwijzen De vereeniging heeft thans de koninklijke goedkeuring op hare statuten verkregen. Mei A. E. H. Jager Bruiningen, van Enkhuizen, is aan de technische hoogeschooi te Delft geslaagd voor het candidaat-examen scheikundig ingenieur. DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van I. J. VAN DER KOOIJ alhier, om VER LOF tot den verkoop van alcoholhoudende dranken anderen dan sterken drank voor cebruik ter plaatse van verkoop in het per ceel HEKELSTRAAT nr. 14. Binnen twee weken na dagteekemng dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verkenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 25 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J WESTERHOF, Lo.-Burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van W S PRINS alhier, om VERLOF tot den verkoop van alcoholhoudende dranken ande ren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel LAAT nr. 155. Binnen twee weken na dagteekemng dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het /erleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 25 Juni 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, Lo.-Burgemeester R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. Weer een vliegtuig van Schiphol vertrokken. Vanmorgen te 6.15 uur is het 21ste post vliegtuig de P.H.-A.F.S. van Schiphol vertrok ken. Aan boord bevindt zich behalve de be manning, bestaande uit de vliegers Hondong en Both en de werktuigkundige de Jong, als passagier de heer Lebret uit Oosterbeek. Het postvliegtuig heeft 204 K-G. post en 45 K.G. lading aan boord. Van Dijk te Bandoeng aangekomen. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat de PH.-A.F.R. om 5.46 uur uit Medan is vertrokken en om 12.43 in Palembang is ge land. Vandaar vertrok het toestel weer om 13.10 uur en landde om 15.52 uur in Batavia Vandaar vertrok het om 16.26 uur en kwam om 17.10 uur in Bandoeng aan. Het vliegtuig, dat heden voor twee weken van Schiphol vertrok, is dus 14 dagen onder weg geweest. De aanvankelijk zoo snelle tocht heeft dus ten slotte toch nog betrekkelijk lang geduurd, als gevolg van het slechte weer en de regenbuien, die in Azië moesten worden getrotseerd. Bij de K. L. M. is een radio-bericht ont vangen dat de P. H. A. T S. om 9.58 u. A. T. in Leipzig is geland. UITBREIDING VAN HET VLIEGVELD TE EELDE. De raad van Eelde heeft besloten, het vliegterrein uit te breiden. De K.L.M. heeft de toezegging gedaan, van 15 Augustus tot en met 15 September een vasten dienst op Amsterdam en Rotterdam in te stellen, waar voor een garantiefonds dient te worden op gericht. In een gisteravond gehouden verga dering heeft burgemeester Legro een en an der meegedeeld; alle aanwezigen zegden da delijk een flink bedrag toe. Vandaag wordt er een vergadering te Paterswolde gehouden. Den aandeelhouders, die hun bij de oprich ting gestorte gelden zullen terugkrijgen, zal worden verzocht, deze in het garantiefonds te storten. DE VLUCHT OM DE WERELD. Over den Oceaan. De oceaanvliegers Post en Gatty zijn gis termiddag plaatselijke tijd 1 uur te Sealand bij Chester in Engeland geland. Om half twee zijn ze opgestegen om de vlucht naar Berlijn voort te zetten. Om 18 uur 40 hebben zij op het vliegveld van Hannover een landing gemaakt. Een kwartier later stegen zij weer op, moesten even later opnieuw landen om benzine in te nemen. Om 19 uur 13 is het toestel naar Berlijn vertrokken, waar het om 20 uur 30 op het Tempelhofer vliegveld is neergestre ken. De wereldvliegers werden kort maar har telijk ontvangen. Zij zijn van plan, den tocht heden naar Moskou voort te zetten en daar voor heel vroeg te vertrekken. Nieuw snelheidsrecord. D vliegers Post en Gatty, die op hun we reldvlucht zoo snel den Atlantischen Oceaan zijn overgestoken, hebben een nieuw snel heidsrecord gevestigd, door den afstand van 2200 mijl in 14 uur 45 min. af te leggen. Gatty en Post willen naar Irkoetsk k vliegen. De beide Amerikaansche Oceaan- en we reldvliegers Gatty en Post, die hedenmorgen te 7.35 uur van Tempelhof zijn gestart om hun wereldvlucht voort te zetten, zullen zoo mogelijk vandaag nog doorvliegen naar Ir koetsk. Het vliegtuig heeft voor dertien tot vijftien uur benzine aan boord. De Amerika nen maakten een eereronde boven het vlieg veld en de stad en verdwenen tegen kwart voor achten in oostelijke richting. Namens het rijksministerie voor verkeerswezen, was de regeeringsraad Sahlmann aanwezig, ter wijl tevens eenige heeren van de Deutsche Lufthansa de vliegers vaarwel waren komen zeggen. NOG GEEN BERICHT VAN DE DEENSCHE VLIEGERS. Van de Deensche vliegers Hillig en Holris, die gistermorgen uit Harbour Grace zijn ge start, heeft men tot nog toe niets meer ge hoord. Zij vliegen zonder radio aan boord. Zij worden tegen twee uur vanmiddag in Kopenhagen verwacht. LUCHTDAG ENGELSCHE LUCHT STRIJDKRACHTEN. Op 27 Juni zal te Hendon de Royal Air Force display plaats hebben de jaarlijksche luchtdag der Engelsche luchtstrijdkrachten. Deze belangrijke geburtenis op militair avia- tisch gebied zal dit jaar bijgewoond worden door een 5-tal officieren van de luchtvaart- afdeeling der Koninklijke Nederlandsche landmacht, vergezeld van den officier van den luchtvaartdienst der Koninklijke Neder landsche marine, die zich daartoe en mede als oefeningsvlucht 26 Juni met een 3-moto- rig vliegtuig der luchtvaartafdeeling van Soesterberg naar Croydon zullen begeven. In aansluiting met het reeds gepubliceerde deelen wij nog mede, dat de opening van de tentoonstelling in het Kasteel Russenduin, welke morgenochtend om 11 uur officieel door den commissaris der koningin wordt verricht, ook door belangstellenden a 0.25 kan worden bijgewoond. De tentoonstelling is daarna dagelijks van 10 tot 5 uur geopend en wordt 15 Augustus gesloten. Voorts deelen wij nog mede, dat als extra prijs voor het concours de elegance op Za terdagmiddag a.s. als extra prijs zes fles- schen champagne, Louis Roederer frand vin sec zijn ontvangen. Verkades biskwiefabriek zal voorts Zater dagmiddag tijdens de vlaggenrit, waarbij aan iederen automobilist een keurig herinne ringsvlaggetje wordt uitgereikt, een mooi ver- verpakt blikje biskwie schenken, terwijl de biskwiefabriek „de Lindeboom" voor het kin derfeest van morgen 200 blikjes biskwie be schikbaar stelde. De autovlaggenrit wordt door Bergens Harmonie en het muziekkorps St. Louis uit Alkmaar opgeluisterd, terwijl de eerepoort des avonds wordt verlicht. Vanaf Vrijdag zal op den toren van het Kasteel „Russenduin" de eigen vlag van het Kasteel waaien, voor dit doel door Dr. J. Blok beschikbaar gesteld. Voor hen die dit wenschen bestaat er Vrij dagmiddag tusschen 3 en 5 uur, in het hotel „Nassau-Bergen" gelegenheid den heer J. van Reenen te complimenteeren. Gisteravond constateerden wij met voldoe ning, dat de monumentale lantaarn, op het Stationsplein te Bergen aan Zee, welke lan taarn morgenmiddag onthuld wordt, op tijd gereed is gekomen. De lantaarn past volkomen aan bij de om geving en mag uit een kunstoogpunt ge slaagd genoemd worden. Voor den ontwerper den architect Cijfers te Bergen zeker een voldoening. VENHUIZEN. Ten nadeele van den heer T. Laan Jac.z. is een geheel nieuw dekzeil uit zijn schuit ge stolen. Van den dader geen spoor. GARNIZOEN DEN HELDER. De levering van de voor het garnizoen te Den Helder benodigde tafelrijst is opgedra gen aan de N.V. Wessanen's koninklijke fa brieken te Wormerveer. EGMOND AAN ZEE. Gedeputeerde Staten hebben haar goedkeu ring gehecht aan het verzoek van den auto- busdienst Egmond en Omstreken om den dienst naar IJmuiden uit te breiden tot een negental ritten, die alle te Castricum aan sluiting geven op de electrische treinen naar Haarlem en Amsterdam. Dit zal een belang rijke verbetering geven in de verbinding met genoemde plaatsen. Men kan nu binnen het uur van Amsterdam naar Egmond reizen. Het bestuur van Getrouw Schoolbezoek is er in geslaagd de noodige bussen voor een tocht naar Schiphol te huren, zoodat alle leerlingen der O. L. Scholen den len Juli naar Schiphol zullen gaan met als pleister plaats op den terugtocht Kraantje Lek. Heer-Hugowaard. Vergadering van den Raad op 24 Juni. Voorzitter burgemeester van Slooten. Ingekomen was het verslag van den schoolarts. De heer Kostelijk wenschte eenige nadere inlichtingen daar bij de gehouden stemming voor den gemeenteraad, toen hij zitting had in school III, het hoofd dier school o.a. in tegenwoordigheid van de heeren Krom en Groenland zich had uitgelaten dat de schoolarts in geen twee jaar in zijn school geweest was. De voorzitter antwoordde dat het betref fende hoofd in dergelijken geest ook al eens tegen hem had gesproken, doch hij geant woord had, dat indien er klachten waren deze schriftelijk moesten worden ingebracht, daar men zich op mondelinge klachten slecht kan beroepen. Hij moet erkennen dat speciaal in dit deel van Noord-Holland door gebrek aan samenwerking aan den schoolartsendienst nogal wat hapert en het niet is, wat het zou kunnen zijn bij gezamenlijke benoeming van een schoolarts door meerdere gemeenten. De heer Groenland vroeg of er in dit ge val iets tusschen onderwijzer en schoolarts niet in orde is. Zijn kinderen bezoeken de St. Josephschool en van hen hoort hij meer malen, dat dokter er geweest is. De voorzitter merkte op dat bij voorkomen de gevallen de onderwijzer den arts kan waarschuwen en dat deze dan verplicht is te komen. Rekening 1928 in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven 151.118, 7154 en 138.679.4954 vermeldende in den kapi- taaldienst vastgesteld op 902.11 en 400, benevens de rekening van het G.E.B. gew. dienst uitgaven 41,343,06 en 35,161.7454 ontvangsten, kap. dienst in ontv. en uitg. 12,121,3154, zijn goedgekeurd terug ont vangen. Melding werd gemaakt van het procesver baal van stemming voor den gemeenteraad. Aan den heer A. Vreeker, die wegens zorg volle huiselijke omstandigheden vrijstelling van betaling schoolgeld heeft gevraagd, wordt dit toegestaan. Gemeente- en bedrijfsbegrooting 1931 zijn goedgekeurd. Voor nazien der rekening van het B. A. S. 1930 met een uitgavenpost van 9670,7654, ontvangsten ad 9542.9954 en rekening G E. B. sluitende in den gewonen dienst in ontvangsten op f 45.757.0354, uitgaven op 35,720,575, in den kap. dienst op 47,661,39 en 35,877,54 worden benoemd de heeren Kooij, Kostelijk en van Langen- Aan mej. Kooij, die tegen 1 Aug. ontslag vraagt als onderwijzeres aan school III en als onderwijzeres in de nuttige handw; ken aan de school te Veenhuizen wegens benoe ming te Alkmaar wordt dit eervol verleend. Een wijziging der begrooting 1930, werd nadat een vraag van den heer Kooij, betref fende de post straatverlichting is beantwoord onveranderd goedgekeurd. Na voorlezing van een concept-ambtenaren- reglement werd besloten dit voor eventueele opmerkingen te zenden aan den landelijken Bond van Ambtenaren. Van het Verificatiebureau der Ver. van Nederl. gemeenten was een verzoek ingeko men om in verband met art. 265 en 124 in de nieuwe gemeentewet te mogen worden belast met nazien en deugdelijk verklaring der financieele bescheiden van bedrijf en ge meente. Besluiten waarbij B. en W. gemach tigd worden deze benoeming te doen, werden genomen. Bij bespreking verharding woonwagen kamp zeide de voorzitter dat gebleken is dat de bovenlaag niet vast genoeg bleek. Boven dien bleek de zich op het terrein bevindende put verontreinigd met sintels. De heer van Langen meende dat niet ge noeg sintels aangevoerd zijn. De heer Kostelijk vroeg of het niet moge lijk is een overeenkomst met den polder aan te gaan voor het gebruik van de wals. De heer Tromp meende dat grove puin doeltreffend zal zijn. De heer Wijnker voelde voor betonning, daar dit, mits goed aangebracht, jaren houdt en men er dan voorloopig af is. De voorzitter zeide dat reeds over bestra ting gesproken is. Volgens schatting van den gemeente-opzichter zal dit ongeveer 800 kosten en een aanbod van levering vap spe ciaal voor dit doel geschikte steenen, kwam reeds binnen. De heer Tromp voerde aan, dat gezien den muilen ondergrond, .ook steenen zullen verzakken. Besloten wordt als proef een stuk te be- harden met grof puin, dit te laten inwalsen en daarna naar bevind van zaken te hande len. De voorzitter zeide dat reeds eenigen tijd stemmen opgaan om da vervoertoelage arbei ders Wieringerme:r te staken. De heer Tromp zeide dat indertijd besloten is deze toelage te geven uit een oogpunt van werkloosheidsbestrijding. Als een blijvende maatregel vindt hij het wel bezwaarlijk voor de gemeente. De heer Kostelijk merkte op dat er op het oogenblik in de gemeente behoefte is aan ar beidskrachten. Indien er werkloosheid is be schouwt hij plaatsing in de Wieringermeer als een prachtige maatregel. Hij meende dat het toegestaan is dat deze menschen tijdelijk verlof krijgen en zou graag zien, dat, waar noodig, daar gebruik van gemaakt wordt. Den heer Wijnker kwam het begrijpelijk voor dat diegenen, die daar eenmaal gewend zijn, er graag blijven. Als men in een ploeg is en weggaat komt er een ander voor in de plaats. Besloten werd de vergoeding in te trekken. De heer Kostelijk heeft twee schriftelijke vragen ingediend. Bij de eerste, die de open bare school II betreft, lichtte hij toe, dat de ouders der daar schoolgaande kinderen den winter weer met zorg en angst zien aan komen. Indertijd is in den Raad besloten verbeteringen aan te brengen, maar niemand heeft daar tot nog toe iets van bemerkt. Hij vroeg of het niet mogelijk is dat een geheel nieuwe schoorsteen binnen het gebouw wordt aangebracht. De voorzitter antwoordde, dat de desbe treffende maatregelen genomen zijn en in de zomervacantie met den bouw zal worden begonnen. Typisch is wel, dat juist in de beide schoollokalen de rookplaag optreedt en men over het leslokaal der vakteekenschool nooit iets verneemt. Ook deskundigen ver schillen van meening hoe hier geholpen moet worden. De heer Kooij meende dat de bouw van een nieuwen schoorsteen in het midden van 'het gebouw gewenscht is. De heer Kostelijk heeft ook van de zijde van B. en W. al meermalen gehoord, dat er kans is, dat de school binnenkort afgekeurd wordt. Hij vraagt zich af of het dan wel ver standig is betrekkelijk groote bedragen aan reparatie te besteden. Uit dit oogpunt bezien zou het zelfs voorkeur kunnen verdienen direct met den bouw van een nieuwe school te beginnen. De voorzitter zegde toe dat de zaak nog eens grondig zal wórden onder oogen gezien. Wat de tweede vraag betreft aangaande de aanschaffing hoogtezon zeide de heer Koste lijk het te betreuren, dat deze niet voldoet, in geen geval geeft zij voldoende bestraling voor de behandeling van volwassen men schen. De voorzitter antwoordde dat hierover met den dokter, adviseerend lid van het Witte Kruis, is gesproken. Deze is de meening toe gedaan, dat men bij aanschaffing van een sterk apparaat komt in dat deel van de ge neeskunde, die ziekenhuisbehandeling heet, en dit is niet het doel van het Witte Kruis Bovendien zou bij de behandeling van een dergelijk toestel een arts te pas komen. De heer Krom merkte op, dat in ieder geval bij zijn beslissing de Raad is uitgegaan van het standpunt, dat er een apparaat geschikt voor de behandelin van volwassen menschen zou worden geplaatst. Later heeft hij echter. van anderen gehoord dat een dergelijk appa raad voor leekenbehandeling niet geschikt is en toen ook de arts hem dit vertelde, tot wien hij zich wendde, nadat een klacht was inge komen, was hij als zijnde niet terzake des kundig uit het veld geslagen. De heer Kostelijk beaamde het eerste ge zegde van den heer Krom. Wel degelijk is de Raad van het standpunt uitgegaan dat een apparaat van 300 a 350 zou worden ge kocht. Had de afdeeling van het Witt: Kruis fair gehandeld, dan zou zij hebben moeien mededeelen, dat op grond van wetenschappe lijke bezwaren van haar adviseur hier niet op kon worden ingegaan. Dan had men ge weten waar men aan toe was. De heer Wijnker was er voor een onderzoek in te stellen of de mogelijkheid aisnog be staat, dat de wijkzuster opleiding ontvangt in behandeling van een sterker apparaat. De heer Kooij deelde mee, dat hij heeft vernomen dat juist de behandeling met een sterk toestel veel tijd in beslag neemt en er dan andere wegen gezocht zouden moeten worden, daar de zuster hier geen tijd voor disponibel heeft. Een en ander zal door B.. en W. nader on derzocht worden. Op een vraag van den heer Kostelijk be treffende aanleg waterleiding Zuideinde- Middenweg antwoordde de voorzitter dat in dertijd aan verzoekers een brief is gezonden doch daarop nog nimmer eenig antwoord is ontvangen. Hierna sluiting. GESLAAGD. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde heden voor het cand. ex. in de rechstgeleerd- heid mevr. M. Biemond te Schoorl. MR. KAN BIJ DEN DUITSCHEN KEIZER. Uit Doorn meldt men ons, dat oud-minis ter Kan een bezoek heeft gebracht aan den gewezen Duitschen keizer. HET MORATORIUM VAN HOOVER. De indruk van Bruening's rede in Frankrijk. De jongste rede van Rijkskanselier dr. Bruening heeft algemeen in Frankrijk een gunstigen indruk gemaakt. De „Petit Pari- sien" schrijft, dat Bruening's rede voor de internationale politiek en speciaal voor de FranschDuitsche betrekkingen van buiten gewone beteekenis is. Bruening heeft uit drukkelijk erkend, dat zonder de medewerking van Frankrijk geen politieke stabilisatie van Europa mogelijk is. Frankrijk heeft nog nooit een hand geweigerd, die hem eerlijk wordt toegestoken. De openhartigheid waar mee de Rijkskanselier gesproken heeft, ver dient bewaard te blijven, omdat zij op een nieuwe oriënteering van de Duitsche politiek wijst. Ook het „Journal" constateert, dat Frank rijk niet de gewoonte heeft zich te sluiten voor de wenschen van een andere mogend heid, die in persoonlijke besprekingen worden kenbaar gemaakt. Uit de verklaringen van den Rijkskanselier blijkt echter niet waarover- hij met de Fransche politici wil onderhande len en dit punt dient eerst duidelijk te zijn. Ook de „Echo de Paris" staat gunstig tegenover een persoonlijk contact tusschen de vooraanstaande ministers van beide landen, wanneer een dergelijke bijeenkomst inder daad tot gunstige resultaten kan leiden. De „Oeuvre" schrijft, dat de Fransche regeering onmogelijk de wenschen van den Rijkskanselier niet kan nakomen, wanneer zij niet het gevaar wil loopen ervan te worden beschuldigd niet van goeden wil te zijn. De Engelsche pers over de Fran sche antwoordnota. Naar aanleiding van de Fransche ant woordnota aan president Hoover schrijft de „Times", dat men wel kon aannemen, dat Frankrijk reden had om te toonen, dat het in algemeen opzicht instemde met de bedoelin gen van Hoover. Deze bereidwilligheid is naar de meening van het Engelsche blad voor een deel ook veroorzaakt door de tegemoet komende persoonlijke houding van den Duit schen Rijkskanselier in zijn radiorede. Men kan natuurlijk onder de huidige omstandig heden van Frankrijk niet verlangen, dat het zijn aanspraken geheel opgeeft. Men moet het plan van Hoover beschouwen als door den nood gedwongen en als een der eerste en tege lijkertijd moeilijkste stappen om het herstel probleem opnieuw aan de orde te stellen. De toestand, waarin Duitschland verkeert, heeft stellig den grootsten invloed op het besluit van Hoover geoefend en aanvaarding van het plan zal zeker gunstig werken op de crediet- verstrekking aan Duitschland. De uitvoering moet zich echter aan de wer kelijkheid aanpassen. De „Financial Times" doet een beroep op Frankrijk om af te zien van louter rekenkun dige berekeningen en er aan te denken, dal het ook een belang van Frankrijk is, dat Duitschland in staat blijft tot betaling. De „Daily Express critiseert de Fransche hou- ding, die nu al voortdurend moeilijkheden schept en stelt Engeland ten voorbeeld, dat onmiddellijk het plan van Hoover heeft aan- va?*r-, S^ert den oorlog volgt Frankrijk een politiek zonder lijn. Het heeft zijn schulde- naars bedrogen. Het heeft zooveel goud op gestapeld, dat het spoedig ver boven het eco nomisch noodzakelijke uitging. Om de be langen van anderen heeft het zich niet be kommerd en het is thans het rijkste land van Europa. ALBANIË VRAAGT STEUN AAN ITALIË. De regeering van Albanië heeft zich tot de Italiaansche regeering gewend met het ver zoek om voor een periode van 10 jaar een jaarhjkschen financieel en steun te verkrijgen van 10 millioen goud-frank ner jaar, ter sa neering van de Albaneesche' financiën. De fascistische regeering heeft „in den geest van de politiek van samenwerking en vriendschap, die zij ten aanzien van de met haar verbon den regeering koestert", den Italiaansche ge zant te Tirana opdracht gegeven de Alba neesche regeering mede te deelen," dat Italië in principe aan het verzoek zal trachten te voldoen. De bijdrage zal waarschijnlijk worden ge geven in den vorm van een jaarlijksche rente- looze leening, die terugvorderbaar is, zoo dra de Albaneesche begrooting zulks toe laat. VEELZEGGENDE CIJFERS VAN INDUSTRIEELEN. Het instituut voor conjunctur-onderzoek te Berlijn heeft tezamen met het bureau der Leipziger Messe een enquête gehouden ondei alle exposanten op de voorjaarsmesse te Leip zig, waarin hun meening werd gevraagd over het sloopen der Europeesche tolmuren. 95 der firma's, die een antwoord hebben ingezonden, spreken zich uit vóór het ver dwijnen der douanetarieven binnen Europa en slechts 5 verklaren zich daar tegen Deze verhouding geldt zoowel voor de fabri kanten van verbruiKsartikelen als voor de productie-industrieën. Bij de fabrikanten van huisraad en woninginrichtingartikelen sprak zich 7 tegen het verdwijnen der tolmuren uit. van de luxe-industrie 3 van de textiel, industrie 12 pet., terwijl de consumptie-arti- kelenindustrie zich voor 100 voor het ver- dwijnen der tolmuren uitsprak. GETROUWD: Bernardus Kamp en Catharina Godijn. Hendricus Puttenaar en Cornelia Rabeling. Adrianus Dekker en Huberta Kok. Dirk Hoevenberg en Sijke Viersen. Willem Geer- ding en Jansje Kommer. GEBOREN: Petrus Jozef z. v. Jacobus Besteman en Maria Bijl. Dirk Jan z. v. Dirk Bijwaard en Maria KCger. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Titus 24 Juni v. Amst. n. Hamburg. Amsterdam, uitr., 22 Juni v. Cristobal. Baarn, uitr., 23 Juni v. Cristobal n. Buena- ventura. Barneveld 24 Juni v. Chili te Antwerpen. Breda 22 Juni v. La Plata n. St. Vinvent. Ganymedes 23 Juni v. Malta n. Piraeus. Ceres 23 Juni v. Konstantinopel te Dikili. llos 23 Juni v. Torrevieja n. Amst. Orestes, uitr., 23 Juni v. Colao n. Mollendo. Ulysses 23 Juni v. Smyrna te Konstantinopel. Zeus 23 Juni v. Triest n. Fiume. Hebe 24 Juni v. Messina n. Catania. Iris 24 Juni v. Rott. te Pasages. Rhea 22 Juni v. Port-au-Prince n. Cap. Haïtien Vulcanus 23 Juni v. Algiërs n. Amst. Holland Ame.-ika-L.ijn. Lochgoil, Rott. n. d. Pacific, 23 Juni v. Lon den. Narenta 20 Juni v. Rott. te Vancouver. Java—China—Japan-Lijn. Tjikembang 21 Juni v. Shanghai te Hong kong. HollandBritsch-Jndië-Lijn. Meerkerk (thuisr.) 23 Juni v. Antw. Streefkerk (thuisr.) 22 Juni te Cocanada. RotterdamZuid-ri.it. ika-Lijn. Alpherat (thuisr.) 23 Juni v. B. Ayres. HollandOost-Azië-Lijn. Oostkerk (thuisr.) 21 Juni v. Port Said. JavaNew-York Lijn. Enggano, Java n. New York, 23 Juni v, Colombo. Neleus, Java—New York 23 Juni v. Bela* wan. SilverJava Pacifix Lijn, Batoe, Calcutta n. de Pacifickust, 23 Juni te Singapore. Silverash 23 Juni v. Calcutta n. Vancouver. Tabinta 22 Juni v. Calcutta te Vancouver. HollandAustralië-Lijn. Tawali 24 Juni v. Bremen te Hamburg. Stoomvaart Mij. Nederland. Pan Pzn. Coen 24 Juni v. Batavia n. Amst. Johan de Witt 24 Juni v. Amst. n. Batavia Talisse 24 Juni v. Batavia n. Amst. Johan v. Oldenbarnevelt (uitr.) 23 Juni v. Suez. P. C. Hooft 24 Juni v. Batavia te Amst. Poelau Laut (uitr.) 24 Juni v. Suez. Saparoea 23 Juni v. Amst. te Antwerpen. Rotterdamsche Lloyd. MDempo (uitr.) 23 Juni v. Gibraltar. Insulinde (uitr.) 24 Juni te Belawan. Kota Tjandi (thuisr.) 23 Juni v. Singapore. Soekaboem (thuisr.) 24 Juni te Marseille- Stoomvaart Mij. Oceaan. Calchas, Japan/Rott23 Juni te Suez. Prometheus 23 Juni v. Amst. te Liverpool. Holland—Afrika Lijm Giekerk (thuisr.) 24 Juni v. Port Said n Man seille. Randfontein (thuisr.) 23 Juni Quessant gep- Mevrouw (kordaat)Ik heb me bi mH vinger gesneden. bebben Schoonmaakster: U moet wa om er omheen te winden. Ik even roepen. (LQn^on

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8