Txwmuiaal Tlieum JiecfUsza&m £and: m Juinfauw Speet Jèheepstii-dijtQ&i i Affisteidcunsche Jieucs "v, 13 i i y t r- e I fc a i s i ■J xi u n ivf 8 g k r< s v. d, d d o Ar vc d< kt gf m ht v< la P( d'ö kc g< w gc be zó Wi hc hï ko riv na ge ca nii en Wc 1'g ini VOi zu lijl mo gei vat voc teh aas Pns m Aan noord bevonden zich 16 passa^ie'S, onder wie 2 Nederlandsche koopvaar 'ii officieren, de heeren G. J. B. Zorgdrager, in specteur van de Stoomv. Mij. Nederland, en H. G. J. ter Marsch, inspecteur van de Rot- iterdamsche Lloyd te Rotterdam. Beide heeren maken deze vlucht mede in opdracht van het syndicaat, dat zich heeft gevormd in verband met het tot stand brengen van een eventueele verbinding met Ned Inaië door middel vn luchtschepen, in welk syndicaat beide ge noemde scheepvaart maatschappijen zitting hebben. De reis der heeren is bedoeld ais studiereis om kennis te maken met de wijze van reizen aan boord van een luchtschip. LUCHTDIENST EELDE OP AMSTERDAM. «ooals in het kort reeds is medegedeeld, ls er thans een voldoende garantiefonds bij eengebracht om een vasten dienst van Eelde op Amsterdam en Rotterdam v.v. in te stel len. Voorloopig zal de K.L.M. tusschen lo Augustus en 15 September een dagelijkschen dienst exploiteeren, in dien zin, dat eiken dag een vlucht v.v. wordt gehouden, behalve des Zondags, welken dag men voor 't orga- niseeren van passagiersvluchten denkt te ge bruiken. 's Maandags zal het vliegtuig om 7 uur of om 7.15 min. uit Eelde vertrekken, de andere dagen om 7.30 uur. In het eerste geval be reikt het toestel te 8 uur of 8.15 Amsterdam en te 8.45 uur of 9 uur Rotterdam. In het tweede geval arriveert men om 8.45 uur in Amsterdam, waar men dan om 9 uur aan sluiting naar Rotterdam zal kunnen krijgen. Des namiddags zal om 5 uur van Amster dam naar Eelde worden teruggevlogen, waar 'het vliegtuig te kwart na zes zal landen. Het instellen van deze vaste diensten brengt met zich mede, dat het terrein nog moet worden uitgebreid. De gemeenteraad van Eelde heeft besloten die uitbreiding ook dadelijk goed te doen zijn en heeft daarom B. en W. gemachtigd het bestaande vlieg veld met 25 tot 30 H.A. te vergrooten, waar door de luchthaven Eelde een der grootste vliegterreinen van ons land zal worden. Met deze uitbreiding heeft men gister reeds 'n aanvang gemaakt. Daarnaast wordt er op het oogenblik aan gewerkt om een goede bus verbinding tusschen Groningen en het vlieg veld te verkrijgen. Voorts is het met het oog op de te ont werpen verbinding tusschen Groningen en Noord-Oost-Friesland van belang dat er thans ook besprekingen worde/ gevoerd over het instellen van een luchtdienst. Groningen EmdenWilhelmshavenRüstringen. De ze laatste zusterstad zou daarbij met haar vliegveld Mariensiel het centrale punt wor den. In het Noorden wordt intensief gewerkt voor het verkrijgen van een vast luchtver keer. De kans bestaat wel is waar dat het geld dat thans voor het instellen van den eersten vasten dienst gegarandeerd moet worden, verdwijnen zal, maar dan hoopt men 't volgende jaar door 't organiseeren van vliegfeesten de in het garantiefonds ge storte gelden weer bijeen te brengen. DE AMER1KAANSCHE VLIEGERS NAAR ALASKA VERTROKKEN. Uit Moskou wordt gemeld, dat uit Char- barowsk bericht is ontvangen, dat de Ameri- kaansche Oceaanvliegers Post en Gatty gis termorgen naar Nome (Alaska) zijn vertrok ken. DE DEENSCHE OCEAANVLIEGERS TE BERLIJN. De Maandagmiddag te omstreeks een uur uit Kopenhagen vertrokken Deensche Oceaanvliegers Horris en Hillig zijn om 15 uur 40 op het vliegveld Tempelhof te Berlijn gearriveerd. Ter begroeting waren aanwezig vertegenwoordigers van het Deensche Ge zantschap en van de Lufthansa VEERGELIJK ONGELUK DOOR ONVOORZICHTIG VLIEGER. Tengevolge van den overmoed van een Fransch militair vlieger is in de nabijheid van Chateauroux een vreeselijk ongeluk ge beurd. De vlieger was met een jagervlieg tuig opgestegen, toen hij op den straatweg een auto zag, waarin zijn zwager, diens vrouw en nog twee personen gezeten waren. Uit puren overmoed ging hij vlak boven den auto cirkelen. Op een gegeven moment kwam hij iets te laag. Een der wielen van zijn toe stel sloeg tegen de hoofden van de inzitten den van den auto. De zwager van den vlieger en zijn vrouw werden op slag gedood, een derde werd zwaar gewond. HEILOO. Naar we vernemen heeft de heer P. van t Veer, die op 24 Juni als lid van den raad is gekozen, bedankt. De heer van 't Veer, die een reeks van ja ren voor de V. D. zitting had, zal aan het einde van Augustus heengaan. Opvolger op de lijst is de heer T. Kostelijk. Zonder twijfel zullen velen en niet alleen zijn partijgenooten het heengaan van den heer van 't Veer betreuren. Ook vernamen we dat de heer C. Franken, die eveneens op 24 Juni als lid van den raad is gekozen geen zitting zal nemen. We kon den hiervan geen bevestiging krijgen, doch het lijkt waarschijnlijk omdat hij zijn huis en hoenderpark heeft verkocht. Indien het vermoeden juist is zal hij worden opgevolgd foor den heer K. op den Kelder R.-K. ZUIDSCHARWOUDE. Vanwege de Utrechtsche Stadszending had Zondagmiddag in den Muziektuin alhier eene zanguitvoering plaats, althans zoo was dit geannonceerd. Het bleek evenwel dat naast de zang ook door twee heeren het woord werd gevoerd, n.1. ds. Koning en den heer Morra. De eerste spreker boeide zijn gehoor, dat vrij talrijk was. met: „Komt tot Mij en Ik zal u rust geven", wijl de heer Morra den zoekenden mensch wees op Chris tus, als den brenger van 't ware geluk, rust en vrede. Genoemde heeren bleken ook goede zangers te zijn. Dezen natuurstillen Zondag middag en een vrijwel lommerrijken tuin, bracht op zichzelf al een sfeer van Vrede, jyijl het gesproken woord eveneens sprak van rust en vrede, mede en daardoor een stille beluisteging werd verkregen. Heerlijk klonk de zang van den heer Morra, begeleid met orgel en zang door ds. Koning. Aan het verzoek om gemeenschappelijk te zingen, werd ruim voldaan, waarop de heer Alarm met dankgebed deze openluchtsaim nkoms: sloot. TEXEL. Paardenpushbalwedstrijd. Voor het houden van een paardenpushbal wedstrijd waren 12 leden der Rijvereeniging Anna Paulowna naar hier gekomen. Eén der deelneemsters kwam echter voor den wed strijd op den Westerweg te vallen waardoor ze in bewusteloozen toestand in een nabij zijnde woning werd binnen gebracht. Geluk kig bleek haar toestand niet ernstig hoewel van deelname aan den wedstrijd geen sprake kon zijn. De wedstrijd moest daarom met 10 leden gehouden worden. De belangstelling voor den wedstrijd was buitengewoon groot, ruim 1300 personen waren op het sportter rein aanwezig en de alleraardigste manier, waarop de bal door de paarden werd vooruit gewerkt, werd met de grootste belangstelling gevolgd. Ook gaf de Rijvereeniging nog een demon stratie in schoonrijden. PROV. STATEN NOORD-HOLLAND. Verkiezing Ged. Staten. In de op Dinsdag 7 Juli te houden v'er- gadering van de Prov. Staten van Noord- Holland zal geschieden het onderzoek der geloofsbrieven en bijbehoorende stukken van de nieuw benoemde leden. De verkiezing van zes leden van Ged. Sta ten zal volgen op Woensdag 8 Juli. In die vergadering zullen daarna aan de orde wor den gesteld de verkiezing van een buitenge woon lid van Ged. Staten en vervolgens de benoeming van een eersten geneesheer-direc teur van het Prov. Ziekenhuis nabij Sant poort. LIMMEN. Gistermorgen ontstond,., brand bij den heer J. Admiraal aan de Boogaartslaan. De be woners waren afwezig. De brand bepaalde zich tot eenige schade (binnenbrand) en werd spoedig gebluscht. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Maandag had aan de Voert onder deze gemeente een ernstig ongeluk plaats. Eenige auto's met militairen, waarop zwaar mate riaal, reden over de brug en door onbekende oorzaak geraakte er een in het water. In be doelden auto zaten een 14-tal personen, die allen te waten geraakten. Een viertal werd gewond. Zij zijn naar het hospitaal vervoerd. Spoedig waren militaire autoriteiten ter plaatse. Het zal een heel karwei zijn om het zware vehikel uit de sloot te halen. We ver namen dat het convooi bestaande uiteen 10-tal auto's op weg was van Hembrug naar den Helder. OUDE NIEDORP. B. en W. hebben besloten de jaarlijksche trekhondenkeuring te hcuden op Dinsdag 30 Juni a.s. des voormiddags 9 Y> uur (wette lijke tijd) voor liet Raadhuis. Het ligt in het voornemen van den bur gemeester om op Dinsdag 30 Juni a.s. te 8 ure (wettelijke tijd) ten Raadhuize een raads vergadering te beleggen. SCHAGEN. Overgeplaatst. De heer H. Burggraaf, ambtenaar bij de directe belastingen te Schagerbrug, wordt met ingang van 16 Juli a.s. overgeplaatst naar Heiloo. ZWARE MISHANDELING. De rechtbank te Maastricht heeft een mijnwerker te Kerkrade ter zake van zware mishandeling op 12 April te Spekholzerhei- de. waarbij hij een persoon levensgevaarlijk aan de milt verwondde, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De eisch was IA jaar. UIT DE GEHEIME RAADSZITTING GEKLAPT. De rechtbank te Maastricht heeft een raadslid te Eijsden, wegens schenden van het geheim eener besloten vergadering ver oordeeld tot 300 boete of twee maanden hechtenis. De eisch was 500 boete of 100 dagen hechtenis. DE 'LANGENDIÏKER GROENTEN- VEILINGEN. Aardappelen, wortelen en tomaten vorm den in de afgeloopen week den hoofdschotel van wat er werd aangevoerd aan de Langen dijker Groenetnveilingen. De aardappelen- campagne is in vollen gang en de hoeveel heden, welke in het bijzonder aan de veiling der Langendijker Groenten-Centrale werden aangevoerd, waren betrekkelijk gesproken vrij groot. Met de doorwerking der ziekte scheen het nog als los te loopen, doch naar men ons meedeelde, is er de laatste dagen een kente ring in ongunstigen zin gekomen. Vooral de aardappelen in Hugowaard moeten het erg te pakken hebben. In Broek op Langendijk en St. Pancras ging het vrij goed en meer noor delijk het Ambacht in was het beter dan in Hugowaard, doch minder goed dan in het rayoyn van Broek en Pancras. Tot nu toe ble ken de knollen nog slechts in geringe mate te zijn aangetast, doch men deelde ons mee, dat aan de veilingen de laÉste dagen aange voerde partijen zijn afgekeurd vanwege de zieke exemplaren, welke er zich in bevonden. Dit is wel jammer en het is te vreezen, dat dit op den prijs van invloed zal zijn. Het is maar te hopen, dat de prijs niet nog lager wordt, want, aangezien het beschot tegenvalt, doordien de knollen aanmerkelijker kleiner zijn dan in normale jaren, dan zal de finan- cieele uitkomst al zeer ongustig zijn. Voor de tuinders, die op een gunstig financieel resul taat van de vroege aardappelen rekenen, zou dit noodlottig zijn. Men denke nog maar eens terug aan den afgeloopen winter, toen aan honderden tuinbouwers door de Boerenleen banken crediet is verleend onder garantie van provincie en gemeenten. En hcevelen zijn er niet geweest, die het nog maar niet hebben aangevraagd, omdat zij zich dan alweer die per 7n de schulden staken. Als nu de vroege aardappelen geen bevredigende uitkomst geven, hoe moeten de betrokken tuinders zich dan weer redden. Al schijnen de perspectie ven voor den Holiandschen tuinbouw in het algemeen wat gunstiger te zijn, en al is eeni ge verwachting opgewekt voor betere econo mische verhoudingen door mogelijke gevol- Ïen van Hoovers moratorium-voorstellen (de angendijker tuinbouw is vooral aangewezen op den gezonden export naar het buiten land), toch is het voor velen tuinders nog een benarden tijd, dien zij doormaken De naweeën van de laatste jaren doen zich nog geducht gelden. Den eersten veilingsdag waren de prijzen der aardappelen zeer goed: aan de Broeker veiling werd toen voor groote 10.40 14.20, voor drielingen 590—8.30 en voor kleine 23.40 betaald. Aan de vei ling van den Noordermarktbond weken de prijzen weinig van de genoemde af. Dinsdag echter trad een verlaging in van 2 tot bij na/ 3, zoodat toen van .5010.20 aan de veiling van den Noordermarktbond voor groote werd besteed, terwijl 5.4Ó6.80 voor drielingen werd betaald en kleine 1.40 3.40 opbrachten. Nog was hiermee de in getreden verlaging niet tot staan gekomen en viel den volgenden dag al weer een prijs vermindering te boeken: aan de veiling van de Langendijker Groentencentrale werd toen voor groote 6.609.50 besteed, voor drie lingen 3.605.20 en voor kleine 1— 2.20. De volgende dagen viel een geringe verbetering te constateeren voor groote, zoo dat Zaterdag aan de Broeker veiling 6.80 9.60 kon worden gemaakt. Voor kleine wa ren de prijzen evenwel lager en drielingen brachten ongeveer dezelfde prijzen op. Gedu rende de afgeloopen week werden aan de Broeker veiling ongeveer 161 spoorwagens van 10.000 K.G. aangevoerd, aan die te Noord-Seharwoude 42 spoorwagens. In de overeenkomstige week van het jaar waren deze aantallen resp. 410 en 135. Voor een ge deelte is deze geringere aanvoer toe te schrij ven aan het achterlijke en voor een ander deel in het geringere 'beschot. Werden de boswortel in het begin der week nog verkocht voor 10.7012.80 per 100 bos, Dinsdag trad een geringe daling in van 0.501 De volgende dagen echter lagen de prijzen tusschen 7.209. Deze prijzen waren intusschen nog het dubbele van wat verleden jaar in de overeenkomstige week werd besteed. Toen beliep de aanvoer echter 4600 bos tegen nu 35000. De prijzen van tomaten konden zich vrijwel op het oude peil handhaven. Aanvankelijk kon voor A-saart nog ruim 42 per 100 K G. worden gemaakt, voor 39, voor C zelfs 43 ruim en voor CC 36.90. In de tweede helft der week trad een prijsverlaging in voor de A-kwaliteit van ongeveer 2, en voor CC van 46 De overige soorten bleven vrij wel gelijk in prijs. In totaal werden ruim 84000 K.G. aangevoerd. De aanvoer van bloemkool had nog wei nig te beteekenen. De prijzen varieerden van 1112.10 per 100 stuks. Voor het eerst kregen we deze week roode kool aangevoerd, n.1. op 25 Juni. Het vorige jaar werd de eerste roode kool op 24 Juni ge veild. Ze bracht 12.1014.80 op, prijzen die vrijwel met'die van 1930 overeenkomen DE MARKT VAN VROEGE AARDAPPELEN IN KREFELD. j Dr. Heinz Roth schrijft ons uit Krefeld: Bij'langzaam dalende prijzen is er altijd nog een zeer gewilde vroege aardappelen- markt. Dat de periode van hooge prijzen niet lang stand zou houden kon men reeds spoedig vaststellen toen het mooie weer aanhield en het gevaar voor bederf grooter werd. België maakte een begin met de prijsdaling, hoewel daarvoor eigenlijk geen reden was, daar op andere markten nog vaste prijzen geconsta teerd werden. Daarbij komt nog, dat België bij de groote vraag van alle mogelijke ver- bruiksgebieden tot toewijzing van groote voorraden voor levering moest komen. De Belgische prijspolitiek richt zich op de koop lust en een navraag door gunstige prijzen. En zoo zette mer. dus in den loop der week de prijzen van 6.50 R.M. op 5.25 R.M. terug, waar hij bij de afzending van dit bericht nog gebleven is. De laatste prijs kon ook nog wel verder genoteerd worden, nu op 29 Juni op het katholieke gebied in West-Duitschland en vooral in België op den feestdag Petrus en Paulus verzendingen daarheen niet plaats vonden. Uit Holland komen bij lang na niet de hoeveelheden naar Duitschland als vroe ger in de normale jaren. De prijzen voor de vroege hebben zich in Holland op peil ge houden en waren zelfs ten siotte bij een prijs van 6.757.25 R.M. vanaf het station weer wat vaster. Het lijkt wel alsof tengevolge van het mooie weer de aardappelziekte niet tot die ontwikkeling komt als men reeds aange nomen had. Men doet trouwens in Holland alles, om de ziekte te bestrijden. In ieder geval is de tot dusver geconstateerde afwezigheid van Holland op de Duitsche markt van vroege aardappelen zeer merkbaar geweest en men mag met belangstelling tegemoet zien hoe zich de zaken verder zullen ont wikkelen. Italië, dat door zijn doelbewuste prijspolitiek, gevoerd door zijn „Instituto Nazionale par TEsporfazione" zijn tot dus ver berekende prijzen kon vasthouden, heeft natuurlijk evenzeer voordeel van het hoog houden der Duitsche prijzen. Toen evenwel de prijzen van België uit zelfs in het afzet gebied van Italië van invloed werden, be perkte Italië zijn toevoeren. Men ochat dat in deze week niet de helft van de Italiaansche wagons over de grens zijn gekomen als in de week daarvoor. Des niettegenstaande kon Italië de prijzen onder den Belgischen prijsdruk niet vasthouden. De prijs te München voor de Italiaansche zen dingen is 10.5 R.M. tot 13.5 R.M In Duitsch land zijn de beschikbare hoeveelheden reeds belangrijk groote geworden. De eerste veiling van vroege aardappelen Kaarst bij Reuas is op 24 Juni begonnen en bracht tot 4000 untenaar dagelijks meer. De prijzen zijn natuurlijk niet slechts in Kaarst maar ook in de andere West- Deutsche productiegebieden verminderd. Kaarst noteerde ten slotte 6.90—7.50 R.M. voor de eerste ea 4.30—470 R.M. voor de tweede sorteering. Middeii-Duitsd.land cn de Pfalz brengen steeds meer ter maikt zon., nov over groote hoeveelheden te beschikken. Eerst de" laatste dagen heeft het mooie weer ook hier het rijp worden verhaast zoodat wij in de eerstkomende weken zeser met verdere groote aanvoeren en daaidoor ook wel met verders dalende prijzen te rekt. nen hebben. Voetbal. Een spannende wedstrijd. Donderdagavond te 8 uur zal een combi natie van Go Ahead spelers, die een toercluö hebben gevormd, een wedstrijd spelen tegen E. S. V. uit Egmond. Reeds tweemaal speel de deze club te Egmond. De eerste maal moest de wedstrijd met een 1—0 voorsprong voor Go Ahead worden gestaakt, omdat een onzer spelers zich tamelijk ernstig aan het hoofd verwondde. De overgespeelde wedstrijd bracht E. S. V. na 2 maal 754 minuut ver lenging na groote spanning een 21 over winning. Liefhebbers van een aardig partijtje zomer avondvoetbal kunnen dus verwachten, dat het er ook hier in Alkmaar zal spannen. Korfbal. K. V. K. V.-comb.„De Duinstreek" I (Schoorl) 2—0. Deze wedstrijd werd Donderdagavond, 8 uur, op het terrein aan de Wilhelminalaan gespeeld en eindigde in een 20 overwin ning voor de K.V.-combinatie, welke stand reeds met rust was verkregen. Na de rust was Schoorl geregeld sterker doch slaagde er niet in tegen te scoren. K. V.-comb. won dus met 2—0. Een gelijk spel had de verhou ding beter weergegeven. Hoewel Schoorl pas is opgericht, begint de ploeg reeds aardig te spelen. We hopen dat zij spoedig aan de competitie deel kunnen ne men, wat de kolfbalsport hier in den omtrek zeer ten goede zal komen. Tennis. Wedstrijden te Wimbledon. Gisteren zijn te Wimbledon in het heeren enkelspel de kwarteindstrijden gespeeld. Shields (Am.) won van Austin (Eng.) 63 2—6, 5-7, 7—5, 6-0; Wood (Am.) won van Hughes (Eng.) 4—6, 64, 63, 6— 1 Perry (Eng.) won van Van Rijn (Am.) 6—4 8—6, 7—5; Borotra (Fr.) won van Satoh (Japan) 6-3, 6-2, 4—6, 6-4. In de halve eindstrijden komen nu tegen elkaar BorotraShields en PerryWood. STOOMVAARTLIJNEN^ Kon. Holl. Lloyd, Gelria, thuisr., 28 Juni v. Las Palmas. Kon. Ned. Stoomb. MaatschaoDiL Aurora, 27 Juni v. Rotterdam n. Tangcr Hercules 27 Juni v. R'dam n. Barcelona Hermes 27 Juni v. R'dam n. Algiers. Telamon, 27 Juni v. A'dam te R'dam Ajax 27 Juni v. Mtlilla n. Carthagena Barneveld 28 Juni v. Antw. te Hamburg Bodegraven 28 Juni v. Antw. te A'dam Boskoop (uitr.) 27 Juni v. Talcahuano. Calypso 26 Juni v. N. York n. P. au Princt Colombia 28 Juni v. Hamburg te A'dam. Eos 29 Juni v. Napels te Tunis. Barneveld 28 Juni v. Antw. te Hamburg. Ceres 27 Juni v. Piraeus n. Nauplia. Doros 27 Juni v. Lissabon te Cadix. Eos 27 Juni v. Napels n. Tunii. Ganymedes 27 Juni v. Piraeus n. Volo. Irene 28 Juni v. Hueiva te Lissabon. Iris 27 Juni v. Musel n. Oporto. Merope 26 Juni te Kingston (Ja.) Nereus 29 Juni v. Hamburg te A'dam. Nickerie 28 Juni v. Curacao n. P. Cabcllo. Odysseus 27 Juni v. Aalborg n. A'dam. Orestes (uitr.) 27 Juni v. Arica. Pluto 28 Juni v. A'dam te Danzig. Pluto 27 Juni v. Kopenhagen n. Danzig. Proteus 29 Juni v. A'dam te Odense, Ulysses 27 Juni v. Bourgas te Varna. Venezuela (thuisr.) 29 Juni van Plymouth Havre. Vesta 29 Juni v. A'dam te Hamburg. Zebe 27 Juni v. Catania te Vene'-'ë. Zeus 29 Juni v. Bare te Catania. Stoomvaart Mij. Nederland. Marnix v. St. Aldegonde (thuisr.) 27 Juni v« Port Said. Poelau Roebiah (thuisr.) 27 Juni v. Port Said, Saparoea 28 Juni v. Buitenhuizen n. Batavia. J. P. Coen (thuisr.) 28 Juni v. Sabang. Johan van 01denbarnevelt( thuisr.) pais. 24 Juni Perim. Salawati (uitr.) 27 Juni te Sabang. Talisse (thuisr.) 27 Juni v. Singapore. Tarakan (uitr.) 29 Juni te Sabang. Tawali 28 Juni v. Hamburg te R'dam, Holland Ameriba-Lijn. Blommersdijk 28 Juni v. Baltimore te R'dam. Lochgoil, Rott. n.d. Pacifik, 26 Juni v. Swansea. Rotterdam 28 Juni v. R'dam te New-York. Kon. Paketv. Maatschappij. Tasman 26 Juni v. Pt. Louis (Maur.) v. Réunion. Van Heutsz 27 Juni te Penang. Rotterdemsche Lloyd. Indrapoera (thuisr.) 29 Juni v. Tanger. Kota Radja 28 Juni v. Batavia l.v. Londen te R'dam. van 30 Juni 1931. Opgave van ^oordhollaiidsch Landbouw crediet Koers van heden te w. (Ontvangen per draadlooze teieloon). STAATSLEENINGEN. 4y, Nederl 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie r. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm, Studebaker U. S Leather j Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn r. Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 1 I 'Exdividend. PROLi tExclaim. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen N,ET 0FF'C1EEL Berlijn Parlj. mm Wecnen p. Sch Kopenhagen Stockholm 0«lo New-York Italië t K 100 1 -1, - t L Vorige koers 12.091-g 58.V9 9.73 34.617, *8 06 34.927a 66.577, 66.65 66 577a 2.485,'8 13.01 Koers op rieden 2 uur 12.09 58:987, 9.(3 34.62 48.127a 34.927a 66.577a 66.65 66.577a '2.48 Vu 13.01 Vorige koers pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2 15 103*/. ïoiy. 1013,8 1333/. 125 117 140 134 135-40 807, 457. 1097a 5r,3/. 299 114 18o»/. £0* 4i 109 06-1/, 2o9-9u 113 185 84-1 45 109 115-6 181-6 1087a '284 U3».71 18/1-8} 78.80 1087a 56-7. 284 116} 7} 1873/.-8 411'. 656/s 167e 541, 13»/« '6/l6 1061. 197a 8... 15 541, 137, 1057, 9 627,-1 167, 5 4-7, 1 V. 39?,, 627.-1 533;8.4 M-s/. 53'Vie-t 13 'V, V,B/l6 3557, 25'7a 140 957a 65 355-5 ,50 355-6 3557j-7 937,-4 3567, 255 93>/..4 83 373/. 123 80 36 123 80 1 801.-2 82-57, 2273/. 2437, 115 9»/M 87. 240 77a-'/. 239-41.' Ü/a-7, 240-2 241}-2} 72-'Vi« 101 54 77 63 31VI6 96.7a 50 95-7 72 39/i« 501'. 71 57 971 -s/. 52V. 71 HA 3*'Vis 127a 107. 43 45 1231'. 1207a 1277a 107a 1217a-2 2253/. 225 47 262 2927J 223 467a 264 29'7a 223 260 292 250-1 175 361/. 1757» 1/7. 171 167, 17

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8