Mkmaarsche Courant. TRANSPIREERENDE DE BLAUWE DIAMANTEN VAN MIJNHEER MERCHISON. Jtadimieuuis Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door SprutoS. Bij alle Drogisten. Pot 90 ct., Tube 50 ct., Zeep 60 ct. jfeuiêidXM Gtmewtecadm Jfawiitciaai 'Jlieuws Honderd drie en dertigste Jaargang. Donderdag 2 Juli. oksels en voeten gen ojis spoor moeten vervolgen?; «y, v No. 153 1931 Vrijdag 3 Juli. Hilversum, 1875 M. (6 45-12.-, 4.— L- en 11.-12.- V.A.R.A., 12.-4.- A V. RO. en de V.P.R.O. van 8.—11-— 6.457.en 7 30-7.45 Gymnastiekles. 8.Gramofoonp'aten. 10.Morgenwijding (V P R O.) 10.15 Voordracht door Jo Sternheim. 10.30 Voor de Zieken. 11-30— 12.— Gramofoonplaten. 12.15—2^—- Om roeporkest o. 1. v. N. Treep. 2.—2.30 School- uitzending. Jan Vriends: „Eenden in de Bia- ibantsche Peel". 2.30—4.Concert door het A.V.R.O.-kwartet o. 1. v. D. 1Oroenevdd 4 Orgelspel door Joh. Jong. 4.30 Voor de kin deren. 5.15 Concert door het V A. R. A.-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 5.5o Zang en piano door mevr. J. v. Dam-Weenmg en loh Tono- 6 15 Vervolg concert. 6.45 Actu- eet Sten door hel N V V. 7.- Vervolg concert m m v. Nap de Klijn, viool. Vleu- gefD. Wtas. 7.30'Politieberichten. 7,45- 8.- Slot concert. 8.- Inleiding tot het con cert door Hubert Cuypers. 8.15 Concert dooi de Schola cantorum o. 1. v. Hubert Cuypers. oio Mr Roel Houwink: „Kinderen van de zen tijd" van henr. R. Holst. 10.— Vrijz Godsd Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door mevr. E. de Vries—Kellers- mann. 10.45—11— Gramofoonplaten. 11.— 12.— Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma, te verzorgen door den K. R. O.) 8.-9 15 Gramofoonplaten. 10.11.30 Gramofoonpl. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.1.30 Concert door het K. R. O.- jkwintet onder leiding van P. Lustenhouwer. I.302.30 Gramofoonpl. 3.4.30 Orgel concert door Evert Haak. Betty Dijkstra, so praan. 4.30—5— Gramofoonplaten. 5 5 15 Harry Jackson speelt 5.15 Concert door het K.R.O.-kwartet, piano, viool, altviool en cello. 5.45—6.— M. Gerisch: „De Palten". 7.157.45 Leo Speet: Dood en begrafenis bij de Grieken en Romeinen. 7.45—8.Gra mofoonplaten. 8—11.— Concert door het versterkt K. R. O. orkest o. 1. v. J. Gerritsen Herbertine Lammers, piano. 11.—12.— Gra mofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 12 20 Concert. W. Coombes, sopraan. F. Hall, harp. 12.50 Orgelspel door Cecil Belcher. E Bebb, tenor. 1.50—2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkestconcert. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Lawn- tenniswedstrijden te Wimbledon. 7.Piano spel door V. Hely—Hutchinson. 7.20—7 40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Cabaret-program- ma. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Le zing. 9.55 Concert. Sextet. I. Gamman, mezzo-sopraan. Vera Wise en Andrés Conti, 2 piano's. 10.55 Derde bedrijf uit „Tosca' Puccini. 11.20—12.20 Dansmuziek. Langenberg, 47n M. 7.25—8.20 Gramo foonplaten. 11.—11.35 Gramofoonplaten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkest concert. 5.20—6.20 Concert. Koor, hoorn kwartet en solisten. 8.20 Concert. Orkest en piano. Intermezzo: „Beate". Hoorspel van P Dick. 10.40 Berichten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Orkest concert. 4.35—6.35 Orkestconcert en zang. 8.209.20 Orkestconcert. 9.2010.„Os- to". Blijspel van Lord Dunsany. 10.10.20 Viool-recital. 10.3511.20 Orkestconcert en zang. Brussel, 3392. M. en 508.5 M. 338.2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Gramofoonplaten. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8 20 Gramofoonpl. 9.20 Orkestconcetr en zang. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „La Fille de Madame Angot". Operette van Lecocq. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonpl. 8 20 Radio tooneel. 9.50 Gramofoonpl. Zeesen, 1635 M. Ca. 7.7.50 Gramofoon platen. 10.5512.20 Berichten. 12.20 Gra mofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.50 Lezingen. 4.50 5.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Or kestconcert. Intermezzo: „Beate", hoorspel p3hn P'c^ Regie: Rieth. Muziek van H. Ebert. 10.40 Berichten en daarna tot' 12.50 Dansmuziek. Geautoriseerde vertalixg uit het Engelsch van J. S. FLETCH'ER door Jhr. C. A. L. v. d. W. 23) Cottingley zeide hij, recht op het doel afgaand. Kennen wij den naam Mallison? Ik zag zijn oogen verhelderen. Ja zeker! Mallison. Jim Mallison. Hij bleef Maythorne aankijken en deze knikte. 2 Ik dacht wel, dat jij je dat zoudt hernneren, Cottingley. In welk verband? De zaak van Westminster Square. Hij had daar niet direct mee te maken. Een van onze klanten had er mee te ma ken. Ik weet het nu: Jim Mallison, zon der beroep: adres Park Lane. Een neef van lady Leeke En die Westminster Square zaak. Cottingley? Een inval van de politie in een speelhol. Drie of vier maanden geleden. Dertig of veertig arrestanten. Mallison was er bij. De personen, welke die zaak hielden, werden zwaar gestraft. De be zoekers kwamen er als gewoonlijk nog -koedijk! De raad vergaderde Dinsdagavond ten 7 ure. De voorzitter, de heer Kikkert, deed de volgende mededeelingen dat van Ged. Staten goedgekeurd zijn te rugontvangen de besluiten tot wijziging van de gemeente-begrooting voor 1930 en 1931- dat van de Gezondheidscommissie is inge komen het jaarverslag over 1930; dat van de heeren Jb. Visser, P. Hart H. Visser, M. Mulcfer, S. Smit, Jb. Kramer en A. Uroen mededeeling is ontvangen van het aannemen hunner benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. a. van C. Goet en J. Bijpost verzoek voor 14 jaar ontheffing van den aanslag in de hondenbelasting. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Conform besloten. b. van de commissie van plaatselijk toe- 1930 °P 'let 'a^er onderwijs verslag over Als voren. c. van de Gezondheidscommissie raming ontvangsten en uitgaven 1932 en rekening en verantwoording over 1930; Voor kennisgeving aangenomen. De weg door Geestmerambacht. d. van de Commissie ter bevordering van de totstandkoming van den weg door Geest- merambaht verzoek een bijdrage van 4250 in eens of 250 gedurende 40 jaar voor den aankoop van den benoodigden grond. B. en W. stellen voor een bijdrage van 2000 te verleenen, in eens, indien de andere gemeen ten een naar verhouding gelijk bedrag toe zeggen. De voorzitter was verheugd, dat men den weg wilde, zooals die getraceerd is en van groote beteekenis wordt geacht. In Koe dijk zou dit nog meer 't geval zijn, wanneer het project was gevolgd zcoals Koedijk dit heeft gewild In dien geest was voorheen ook door de gemeenten en waterschappen ge sproken. Nu komt de weg niet in het hart van Lan- gendijk, doch op de grens van Oudcarspel en Noordscharwoude. Desondanks wordt het een belangrijke verkeersweg en B. en W. meenen daarom, dat Koedijk daarvan vruchten zal plukken. Nu de weg echter in het noordeinde komt wordt het belang er van voor de gemeente geringer en zij doen daarom boven staand voorstel. Het is hun echter opgevallen, dat affdere gemeenten, die er veel grooter belang bij hebben afwijzend staan. De restrictie is dan ook noodzakelijk. De heer Mulder kon niet ontkennen, dat in de toekomst de weg voordeelen zal ge ven. Hij heeft echter ook gedacht aan den slechte economischen toestand en wees op de moeilijkheden die de gemeente te wachten staan. Hij oordeelt dan ook den toestand van dien aard, dat hij zijn stem niet aan het voorstel kan geven. De heer Hart oordeelde een weg in Geestmerambacht een verbetering, doch voor Koedijk niet dermate gunstig, dat het voor stel gewettigd is. De gemeente verkeert in financieele moeilijkheden en de toekomst eischt, dat men het niet onmogelijk maakt den weg op de gewenschte plaats te krij gen. Hier is het noodzakelijk, dat andere over heden een taak vervullen. Het is hemelschrei end, dat in het groote Geestmerambacht met het oog op den tuinbouw nog steeds wegen ontbreken. Ook spr. vond geen vrij heid gelden te voteeren. De heer Smit onderschreef deze ziens wijze. Weth. J b. Visser had aanvankelijk in het college een zelfde standpunt ingenomen. Na bespreking was hij echter gezwicht voor het groote voordeel aan den weg verbonden voor de noordelijke bewoners. Weth. W. Visser merkte op, dat wan neer Koedijk niets doet, men Koedijk ook links zal laten liggen, wanneer het werk ter hand genomen wordt en werkloozen te werk worden gesteld. Tegenover deze groote be langen is een bijdrage van 2000 miniem. Spr. wees er nog op dat niet de financieele toestand van de gemeente slecht is maar wel van de gemeentenaren. De voorzitter onderschreef deze op merking. Spr. verzekerde, dat de financieele. toestand van de gemeente gezond is. Hij waarschuwde er voor om zich niet op een slechten economischen toestand blind te sta al goed af. Herinnert u zich niet, dat een klant van ons er bij was. Hij kwam bij u, omdat hij erg in de knel zat. Wilt u het boek met de uitknipsels? Maythorne knikte en stak zijn hand uit en de klerk reikte hem een flink gebon den boek, waarin couranten-uitknipsels waren geplakt en zeer spoedig vond hij de bladzijde en gaf het boek over. Maythorne liep de bladzijde door en gaf het boek daarna aan Crole en mij. Daar heeft u het, zeide hij. Wij knippen alle voor ons belangrijke din gen uit de couranten en plakken ze in, je weet nooit hoe ze te pas komen. Het is zeer practisch ik heb niet zoo'n goed geheugen als Cottingley. Dit is, zooals u ziet, een verslag van de politie in e enspeelnol in West End; het werd gehouden door een man van de wereld, die eiken avond zooveel vrienden en vriedinnen op bezoek kreeg, dat de poli tie het verdacht vond en besloot om daar zonder uitnoodiging ook eens een bezoek te brengen. U vindt daar het ge- heele verslag van hetgeen er gebeurde en daar heeft u de namen van de perso nen, die in dat huis werden aangetroffen en onder hen is ook Jim Mallison, zolJ~ der beroep uit Park Lane, wat schijnt te bewijzen, dat hij bij zijn tante en oom woont. Maar misschien weet Cottingley nog iets meer van Mallison. De klerk kiieep zijn lippen opeen en maakte een lichte schouderbeweging, ren. Reeds is er kans van dit jaar weer een goed jaar te maken. Spr. verzekerde, dat het college het voor stel nauwkeurig heeft overwogen. De voor waarde van de provincie is, dat belangheb benden de gelden voor aankoop van de gronden voor den weg verschaffen. Aan vankelijk zouden de gemeenten en water schappen den weg maken met steun van de provincie. Het ligt zeker op den weg van de gemeen te een bijdrage te verleenen. De weg wordt een drukke verkeersweg naar Friesland. De heer Mulder was het met weth. W. Visser eens, dat zeggingschap bij het te werkstellen van werkloozen verspeeld wordt als men afwijzend blijft. Met behoud van de restrictie was spr. er tenslotte voor om 40 jaar 125 per jaar te betalen. De heer Hart had ook aan het werkloo- zen-argument gedacht. Hij zou er op in wil len gaan als het in het voorstel werd opge nomen. De staten weten hoe de toestanden in de tuinbouwstreken zijn en reeds daarom behooren zij in te zien, dat zij als groot cen traal lichaam op een ruimere manier moet optreden. Bij den opzet van het plan was de econo mischen toestand slecht. Spr. kon zich met het voorstel vercenigen als met groote zekerheid komt vast te staan dat werkloozen uit de gemeente te werk wor den gesteld. Wet. W. V i s s e r herinnerde eraan, dat hier sterk geageerd is voor een weg door Geestmerambacht. De heer Hart: Maar niet daar. Weth. W. Visser: Nu, dat men weet, dat de weg er komt, wil Oudkarspel, dat eerst sterk ageerde om den weg noordelijker te krijgen, nog geen cent geven. Wat B. en W. voorstellen is niets meer dan een erkenning. Alleen de aankoop van de gronden kost 80.000 en daarbij komen de bruggen en 't maken van den weg. Spr. was overtuigd, dat de provincie geen voorwaarde zal aanvaarden, doch bleef van oordeel, dat een dergelijk werk werkverruiming betee- kent voor de arbeiders in de gemeente. Het voorstel van den heer Mulder, door den heer Hart gesteund werd verworpen met de stemmen van de heeren Hart en Mulder voor. Het voorstel van B. en W. werd' hierop aangenomen. Tegen de heeren Commandeur, Groen en Mulder. e. van G. Slotemaker, A. J. Verduin en C. Beets mededeeling van de aanneming hun ner benoeming tot lid van de schattingscom missie. Voor kennisgeving aangenomen. f. van den voorzitter van het hoofdstem bureau toezending van de afschriften van de processen-verbaal van de zitting van de stembureaux, het hoofdstembureau en het centraal stembureau. Als voren. Van Burgemeester en Wethouders: I. voorstel om aan J. de Goede kwijt schelding te verleenen van de landhuur over 1931 en te bepalen dat de verschuldigde huur over 1928 geheel moet worden voldaan. De voorzitter gaf een toelichting op het voorstel, dat verband houdt met het af- zanden en plaatsen, hetgeen tot waardever mindering zal leiden. De heer Groen kwam tot de conclusie, dat men daar al met het uitzanden bezig was en vroeg hoe dit mogelijk was. De heer Hart herinnerde aan de Veen derij en had het niet zoo op dat zanden. De behandeling had zijn sympathie niet. Waarom te voren den raad niet bijeen geroe pen? Noodzakelijk was de haast niet voor de gemeente. Wanneer dit behoort tot de com petentie van B. en W. dan moeten die ook de verantwoordelijkheid maar dragen. Behoort het bij den raad, dan hebben B. en W. te voortvarend gehandeld. Met den heer Groen miste spr. 'n goede controle vcor het behoorlijk opleveren van den grond. Als men doorgaat zoo als thans dan houdt men geen waardevollen maar waardeloozen grond. Laat men nog redden wat er te redden is, nu er een vraag is naar het zand. Waarom de afgevaardigden van het zui delijke gedeelte gepasseerd? De heer Mulder constateerde, dat de belanghebbenden Scholten en Termaten een onjuiste voorstelling van zaken hadden ge geven en spr. had daarop verzekerd met het afzanden accoord te gaan. Aan spr. hebben zij verklaard de landhuur te zullen betalen. De voorzitter: Met ons is daarover niet gesproken. Weth. W. Visser had ook bezoek van wat scheen te beduiden dat Mallison eigenlijk zijn aandacht niet waard was. Niet veel! zeide hij. Een jongmensch da tzich overal vertoont. Doet een beetje aan sport. Men ziet hem dikwijls in ge zelschap van zijn oom en tante, doch meer alleen in een van de auto's van sir Samuel. Hij gooit flink met zijn geld, de Leekes' hebben geen kinderen. Men zegt dat Mallison zal erven van sir Samuel. En dat is alles wat j'e weet, Cot tingley? Alles! Dat is dat! zeide Maythorne. We weten nu iets meer van Mallison. We weten ook, dat hij naar het Noorden is gereisd. Nu zou ik nog willen weten of hij en Mazaroff elkaar na hun ontmoe ting te Huttingdon en York nog meer hebben ontmoet. Waarom? vroeg Crole met verba zing. En waar? Uw tweede vraag is van meer belang dan de eerste, antwoordde Maythorne. De plaats van zulk een ontmoeting, dat is het punt van beteekenis. Hetgeen wij moeten weten is het ver band tusschen den moord op Mazaroff en het feit, dat Mazaroff de blauwe dia mant no. -2 bij zich had, toen hij ver moord werd. Hoeveel personen wisten, dat hij de damant bij zich had. Mallison wist dat vrij zeker, omdat hij de diamant van Mazaroff had gezien. Vermoedelijk behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. de betrokkenen gehad, die wilden dat hij maar dadelijk teekende. Spr. weigerde en be gaf zich 's avonds naar het raadhuis. Ze be loofden den heer Commandeur er mede in kennis te stellen. Spr. heeft den indruk gekregen, dat 't met het afzanden goed gaat. Hard veen zit er weinig. De heer Groen was er over verwonderd, dat de leden van het zuideinde niet ge vraagd zijn toen B. en W. de vorige week een onderzoek instelden. Het gaat hem niet naar den zin. De voorzitter: De raadsleden zijn niet uitgenoodigd. De heer Smit was er toe vallig. De heer Smit gaf uitvoerig aan waar om het werk niet goed wordt uitgevoerd en vroeg, hoe B. en W. zich voorstelden het wa ter af te voeren. De voorzitter: Wij kunnen alsnog voorwaarden stellen. Weth. J. Visser: Maar het is toch# een voordeel voor de gemeente dat het wordt afgezand. De heer Groen: Zeker als het goed ge beurt. De heer Smit was niet tevreden, doch had geen steun gevonden. De heer Hart betoogde, dat de beste grond wordt weggenomen. Wij moeten een goede oplevering van den ondergrond vor deren. De eenige redding is de zaak stop te zetten en nog een overeenkomst te maken. De voorzitter: Men kon toch geen voorwaarden stellen voor iets, dat men niet kon zien. Bij de vorige afzanding door de transport arbeiders is die voorwaarde ook uitgesteld. Er is geen positieve beslissing en er is dus niets tegen alsnog voorwaarden te stellen. Spr. aanvaarde geen verwijten. Hij wist niet dat er veen was. Spr. verzocht den heer Groen op te geven welke voorwaarden gesteld moesten wor den. De heer Groen stelde voor, voorloopige stopzetting van de zanderij; een onderzoek door den geheelen raad; de grond goed op leveren; de veenplaat losmaken; een goede afwatering aanbrengen door middel van grasbuizen en dagelijksch toezicht te betalen door de heeren Schot en Termaat. Da voorzitter wilde de voorwaarden stellen en stop zetten, wanneer ze niet worden aanvaard. Aldus werd besloten. De geheele raad zal nog deze week wor den ingesteld en in verband hiermede werd in beginsel besloten de huur kwijt te schel den aan de Goede. II. voorstel wijziging gemeentebegrooting 1930. Conform besloten. III. aanbieding voordracht ter benoeming van een onderwijzeres: 1. Mej. J. M. Jansonius te Koedijk, 2. Mej. J. C. Stoutjesdijk te Alkmaar, 3. Mej. B. Zeiler te Lage Vuursche. Benoemd werd no. één der voordracht met algemeene stemmen. Verder kwam nog aan de orde een voor stel van den burgemeester de kosten van deelname aan een cursus voor vakonderrichi door B. C. Slooten, uit de gemeentekas te be talen. De voorzitter deelde mede, dat het hier betrof politievakonderricht. Het volgen van cursussen door de politie, om een goed deskundig onderzoek mogelijk te maken, is wenschelijk, zelfs voor hen die in het bezit zijn van een politiediploma. De commissaris der koningin heeft ten deze een schrijven tot de burgemeesters ge richt. De geheele cursus kan voor een bedrag van 30 worden gevolgd. Spr. doet het voorstel dit bedrag daarvoor beschikbaar te stellen. De heer Groen had de overtuiging, dat Koedijk 'n goeden agent heeft. Indien hij nog meer moet leeren heeft men kans hem kwijt te raken. Spr. wil hem houden en is dus te gen het voorstel. De heer Hart was voor het voorstel. Het volgen van cursussen is nuttig en spr. wilde dit de politie niet onthouden. De v o o r z i 11 e r gaf nog een nadere toe lichting op het voorstel en deed uitkomen, dat het geen herhalingscursus betreft, doch een cursus voor het bekwamen in de taak en dit komt de burgerij ten goede. Het voorstel werd hierop z.h.st. aangeno men. Hierna sluiting. - y» v TEXEL. Vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 30 Juni 's avonds 7 uur. Alles was present. Nadat de notulen door den secretaris wa ren voorgelezen, en onveranderd vastgesteld werden de ingekomen stukken behandeld! Behalve de aanneming hunner herbenoeming van de beide wethouders, en proces-verbaal 'kasopname, en afschrift proces-verbaal stem ming, was nog ingekomen een brief van den heer C. Boon Pz. In de vorige vergadering was n.1. een schrijven van adressant in handen van B. ea W. gesteld, en nu wilde de heer B. aan dit toch al uitgebreid schrijven nog een lijst van inlichtingen voegen, 't Gaat over een houten getimmerte, waarover de gemeente en de heer C. Boon kwestie hebben. Dit schrijven werd bij 't andere gevoegd. Vervolgens werd aan mej. D. Stikkel, on derwijzeres te Den Hoorn, wegens hare be noeming te Weesp eervol omslag verleend. Tot directeur-leeraar aan de Zeevaart, school alhier benoemde de raad, na een schorsing der vergadering, met algemeene stemmen de heer J. de Groot, thans als zoo danig te Schiermonnikoog. De financieele regelingen, dienst 1930 wer den zonder op- of aanmerking goedgeekurd. Bij de rondvraag werden behalve eenige verzoeken om wegverbeteringen, door den heer Dokker eenige klachten geuit over de goede orde in het stembureau te Den Hoorn. De heer Lap, voorzitter van genoemd stembureau, liet deze klachten niet zonder meer passeeren. Een veldwachter zou, volgens den heer Dogger, de beschrijvingsbiljetten voor de hondenbelasting hebben ingevuld in het schoolportaal op den dag der Statenverkie zing, en op den dag der gemeenteraadsver kiezing, was in ditzelfde portaal (buiten voor kennis van den heer Lap) een biljet opgehan gen om reclame te maken voor de candida- tuur Jac. Boon. De stemming geschiedde in 't schoollokaal. De heer Lap noemde 't portaal geen stem bureau, en eenige raadsleden wel. Tenslotte verklaarde de heer Lap, dat indien hij be schouwd werd, door dit feit ingebreke te zijn gebleven hij als voorzitter van 't stem bureau, direct ontslag zou indienen. De heer Dogger had den heer Lap niet willen treffen, doch oordeelde, dat deze feiten niet te pas kwamen De voorzitter antwoordde, dat dit een kwestie was, die B. en W aanging. Na nog eenige bespreking over dit punt sloot de voorzitter de vergadering. was liet bod van sir Samuel het onder werp van hun gesprek in Huntingdon en York. Wij moeten Mallison daaromtrent inlichtingen vragen. Ik zal vanavond trachten er achter te komen, wanneer hij waarschijnlijk in de stad terugkeert, of waar hij zich nu ophoudt; ik zal dat zelf eens gaan informeeren bij de Lee kes'. Maar nu Armintrade? Die moe ten wij ook spreken, hij weet meer dan hij verteld heeft; eigenlijk heeft hij niets verteld. Holt! is de man, die je in „de Houtsnip' hebt achtergelaten, de chauf feur Webster, nog al bij de hand? Webster is een slimme, handige kerel, antwoordde ik. Flink en betrouw baar. Geef mij een paar telegram-formu lieren, Cottingley, zeide Maythorne. Holt ik ga Webster telegrafeeren uit jouw naam; ik zal hem vragen om een oogje te houden op High Cap Lodge en hoe hij dat moet doen. Wat den dag van mor gen betreft, wil jullie morgen om tien uur hier komen? Crole en ik gingen heen en lieten Maythorne het telegram aan Webster klaar maken. Buiten gekomen gaapte Crole. Ik ga naar huis Holt; ik ga eten en naar bed. Daar verlang ik naar. En jij wat ga jij doen? Zoo ongeveer hetzelfde, ik ga er gens eten en dan naar mijn kamer. Ik ben ook moe. Ik vermoed, dat wij mor HEILOO. Autorit Ouden van Dagen. Gehoor gevende aan het verzoek van den heer J. L. Groot, voorzitter van de commissie voor het organiseeren van een autorit voor Ouden van Dagen, maakten wij Dinsdag voor de derde maal zulk een tocht mede. Het is heerlijk zoo'n dag, omdat we ons dan weer één gevoelen en het gelukkig bewustzijn voor ouden, invaliden en misdeelden in ons dorp iets te kunnen doen. Dat er van een tocht als deze een groote bekoring uitgaat, bewees wel, dat onze burge meester voor de tweede maal den tocht mee maakte en zich ongedwongen tusschen allen bewoog, dit is iets dat prettig aandoet. 's Morgens 9 uur was het afhalen der oudjes en verzamelen bij Blokhove. Met wie men meegaat, weet men niet en blijft altijd een verrassing, ook wie de medereizigers zijn. We waren dezen keer gelukkig. De commissie had ons aan mej. Kruiskamp toegewezen, een der weinige chauffeuses die de reis mee maakten. We troffen het bijzonder, want we hadden prettig gezelschap en een voorzichtig chauffeuse en dat is heel wat waard. Toen we allen verzameld waren, bleek, dat we met 46 auto's, waaronder een 4-tal autobussen en ongéveer 225 passagiers de reis zouden ma ken. De commissie was vooral dankbaar aan den heer C. Koper te Egmond-Binnen, die gratis een autobus aanbood, wat men apre- cieerde. Vanaf Heiloo langs den Rijksweg naar Velsen, over de pont achter Velserbeek om en Westerveld, ging men op Bloemendaal aan en vervolgens in de richting Haarlem, waar aan de grens der gemeente de motorbrigade der politie ons geleide was. Voor de eerste maal werd halt gehouden op „Dreefzicht", waar men ons verwachtte en de ververschin- gen goed smaakten. Van daar werden we door de brigade uitgeleide gedaan tot de Wij zien elkaar morgen om tien uur weer bij Maythorne, gaf hij toe met een hoofdknik. Ik ben benieuwd om te weten of wij vandaag iets verder .-rijn gekomen. En dan tot morgen! Hij gaapte nog eens, glimlachte ver ontschuldigend, gaf mij een hand en ging in de richting van het naaste sta tion van den ondergrondschen spoor. En toen hij vertrokken was, voelde ik, dat ik moe was, vermoeider dan ik besefte. De opwinding van de laatste dagen, het gejaag, de geestelijke arbeid, dat alles liet zijn invloed gelden. Ik keek op mijn horloge, het was zes uur. Ik besloot da delijk te gaan eten en dan naar huis te gaan. Ik ging eten in een rustig restaurant, at goed en deed geruimen tijd over mijn diner. Dat deed mij goed: ik begon er zelfs over te denken mijn vriend Harker te gaan opzoeken, om hem mijn avon turen te vertellen. Maar bij eenig na denken vond ik het verstandiger naar huis te gaan, want ik begreep dat wij morgen een drukken dag zouden hebben en misschien moesten terugkeeren naar Marrasdale. Daarom kocht ik eenige avondbladen en ging naar Jermyn Street, met het voornemen om negen uur naar bed te gaan. Ik zat te knikke bollen over de couranten en besloot daarom naar mijn slaapkamer te gaan. toen Maythorne binnen kwam. Ik be greep, dat hij eenig nieuws had. (Wordt vervolgdJ

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5