LUXE m BETERE ARTIKELEN begint ZATERDAG 4 JULI. Zeldzame koopjes op elk gebied. Alle restanten tegen spotprijzen. -^Hj Gedurende Jen Hitverkoopjpjlle IHEE-, OMJT- en TAFELSERVIEZEN vanaf de goedkoopste tot de duurste soortu 10 kati» RSt*-. Van wel© Uitverkoopsartikelen zijn slechts enkele «tuk» wocLadin Plaidzilver Bonbonschaaitjes Restanten Tafelzilver en poetsvrij verchroomd Alpacca HIJ KON GEEN ETEN MEER ZIEN. Barometers Koperen Gangspiegels Koperen Rooktafels Schemerlampen Vogelkooien Vogelkooistandaards Parapluiebakken Aschstandaards Bloemtafels Zijden Lampekappen Glaslampen Handkoffers Reismanden City bags Damestasschen Reisnécessaires Scheerapparaten Likeurstellen Limonadesfellen Handschoendoozen Schrijfétuis Byouteriedoozen ct. Krist. Aardbeitestjes Krist. Kannetjes Krist. Rozen bowls Krist. Theedoosjes Krist. Comforen Krist. Bonbondoozen Krist. Hors d'oeuvrestellen UWS ,0°'' 8.90 Krist. Waterstellen Krist, Kaasstolpen Krist. Jampotten Krist. Gebakschalen Krist. Peper en Zoutstellen Krist. Toiletstellen Krist. Messenleggers ct. 98 Eng. Theepotten Eng. Theeserviezen Eng. Ontbijtserviezen Eng. Tafelserviezen Porceleinen Bonbonstellen Porceleinen Theeserviezen Porceleinen Theeserviezen dito Ontbijtserviezen dito Tafelserviezen Glazen Waterstellen Wijnglazen Sierg lazen voorts onze Etalage Langesfaat e„ profiteert van deze buitengewone aanbiedinaeW Bil® ÏL1 i"r:*81""9 te •00rkom- spoedig koopen gewenscht w°°rrad.g. Ct. Nikk. Bonbonschaaltjes 48 Koperen Lepeldoosjes p Nikk. Koffiekannen Nikk. Fruitcoupes Waxine Comforen Taartscheppen Vleeschvorkjes Tafelmessen Nikk. Koekdoozen Nikk. Theebusjes 3en heer S. Kuit en diens jaarwedde te be palen op 150. De mogelijkheid bestaat, dat hij ook zal worden belast met deze werk zaamheden voor de begraafplaats te Stroe. Voor de 1 Juli te openen r.k. school wer den 3 lokalen van het oude schoolgebouw te Hippolytushoef beschikbaar gesteld, terwijl het medegebruik van het gymnastieklokaal der school te Hippolytushoef werd toege staan. Ook werden de noodige gelden be schikbaar gesteld voor het aanschaffen van hulp- en leermiddelen voor deze school. Met M. Geel te Hippolytushoef zal een contract worden aangegaan tot het vervoe ren van de schoolkinderen van de r.k. school. Kosten 2000 of 2500 per jaar, al naar gelang de schooltijden aanvangen. Besloten werd tot aansluiting van eenige niet-rendabele gebieden aan de waterleiding. De kosten bedragen ongeveer 1400. Een voorstel van B. en W. tot het stichten van een badinrichting aan het Amstelmeer werd met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Voor het hoofd der school te Westerland zal een nieuwe ambtswoning worden ge bouwd. Tot onderwijzeres te Westerland werd be noemd mej. K. Langedijk, tijdelijk te Hippo lytushoef. Ten slotte werd de commissie tot wering van schoolverzuim opnieuw benoemd, we gens periodieke aftreding van alle leden. Na rondvraag sluiting. JlcaiHnciacd 1lleuws SCHAGEN. 1 Afscheid. Maandagavond heeft het bestuur van de vereeniging tot Ondersteuning bij Ziekte af scheid genomen van dokter Melchior. De voorzitter, de heer J. P. Roep, sprak ongeveer als volgt: Geachte dokter Melchior, thans is het tijd stip aangebroken, dat U uw praktijk als ge neesheer te Schagen zult neerleggen, welke U meer dan 38 jaren hebt uitgeoefend. En bijna al die jaren bent U onafgebroken als geneesheer verbonden geweest aan de ver eeniging tot Ondersteuning bij Ziekte, welke vereeniging bijna 41 jaar bestaat. Opgericht met 20 leden heeft de vereeniging thans een ledenaantal van ongeveer 450. En waar de vereeniging op denzelfden dag, dat U uw praktijk neerlegt, zal ophouden te bestaan, kunnen we gerust zeggen, dat U bijna uit sluitend de geneeskundige hulp en bijstand aan de leden van de vereeniging hebt ge geven. Dokter Melchior, namens de vereeniging dank ik U voor alles, wat U als dokter en als mensch voor de leden zijt geweest. Het bestuur heeft gemeend, U op dezen dag een stoffelijk blijk van dank en waardee ring te moeten overhandigen. Spreker over handigde daarna dokter Melchior namens de vereeniging een enveloppe met inhoud en verzocht hem dit naar eigen goeddunken te besteden en als aandenken aan de vereeni ging te bewaren. Spreker hoopte nog, dat het dokter en me vrouw Melchior gegeven mag zijn, nog me nig jaar gelukkig samen te mogen leven. Dokter Melchior dankte hierna bewogen het bestuur voor de blijken van waardeering en verzocht den voorzitter in de laatste ver gadering tevens zijn dank over te brengen aan de leden. De Zonnestraal-collecte heeft alhier op gebracht een bedrag van 98.77 AKERSLOOT. Door de politie alhier is proces-verbaal op gemaakt wegens openbare schennis der eer baarheid tegen een persoon die deze hande lingen al eenigen tijd aan den Kanaaldijk pleegde. Woensdagmiddag reed de veehouder K. op den Raadhuisweg met zijn auto tegen een boom, doordat hij de macht over zijn stuur kwijt raakte omdat hij naar een kind greep dat achter in de auto zat. Bij den motor was voor alles ontzet zoodat de auto met een an deren wagen naar de garage werd gesleept. De heer K. Liep eenige ontvellingen op door gebroken glas. Het kind bleef onge deerd. HEILOO. Maandag berichten we dat de heer W. Pool, commies bij de rijksbelasting met in gang van 16 Juli was benoemd te Amster dam. De heer P. heeft gevraagd en verkre gen dat hij op gelijken datum wordt overge plaatst naar Alkmaar. Naar we vernemen zal de officieele ontvangst van de jury, hoofdbestuur, direc teuren en voorzitters van de N. H. Zangers- bond ten raadhuize plaats hebben op Zondag 5 Juli te \2Vi uur. Na afloop van de offici eele ontvangst wordt een stoet geformeerd en met muziek voorop gaat men naar de Kenne- mer Manege. Na afloop van het concours op 5 en 12 Juli zullen de fanfarecorpsen „Eens gezindheid" en „St. Cecilia" in den tuin van den heer van Gemeren concerteeren. Gok is er na afloop bal in café De Onderneming en in „De Rustende Jager". In de etalage van den heer C Vennik (Secretaris der Jubileerende Vereeniging „Harmonie",) zijn de prijzen tentoongesteld voor het muziekconcours op 5 en 12 Juli. Ook is door de A.V.R.O. (Algemeene Ver. Radio Omroep) nog een zilveren lauwer krans beschikbaar gesteld als extra eereprijs voor die vereeniging die den wisselprijs wint. Ook de Arbeiderstooneelver. „Falkland" schonk een extra prijs, wat bijzonder op prijs werd gesteld. CASTRICUM. Naar wij vernemen zal de harddraverij al hier gehouden worden op Donderdag 6 Aug. a.s. op het terrein van den heer C. de Wildt, waar ook verleden jaar de draverijen wer den gehouden. Het terrein is inmiddels veel verbeterd, zoodat op spannende courses kan worden gerekend. Wederom zijn prijzen uit geloofd van 300, 100, 50 en 25. Aan de baan zullen de meest mogelijke zorgen worden besteed en de groote animo die voor draverijen in deze omgeving bestaat wettigt de verwachting dat het bezoek nog grooter zal zijn dan het eerste jaar van dezen sport dag. In aansluiting op het hierbovenstaande zal den volgende dag een concert worden gege ven in de feesttent op het gemeenteterrein ter wijl vervolgens op Zondag 9 Aug. de kermis aanvangt. Of er nog meerdere vermakelijkheden en festiviteiten zullen worden gehouden is thans nog niet bekend. Verleden Zondag is er een collecte ge houden ten bate van de arme kerken in het bisdom, welke collecte werd gehouden ten einde de bate te kunen verdeelen over de ver schillende kerken, heeft de niet onbelangrijke som opgebracht van 520. Dit is gezien den toestand onder de tuinders een bedrag wat wij niet hadden kunnen denken. Wederom komt het Wit-Gele Kruis a.s. Zondag zijn bijdrage vragen in het werk ten bate van de algemeene volksgezondheid en die van moeder en kind in het bijzonder. Daartoe wordt dan op dien dag een bloemp jesdag georganiseerd welke wij in ieder be lang aanbevelen. Ook deze vereeniging heeft sterken steun noodig en wel voornamelijk ten bate van de T.B.C.-bestrijding welke niet alleen voor uitzending van patiënten naar sanato ria veel geld vorderen, doch daartoe wordt zij in staat gesteld door subsidie van provin cie en gemeente, echter voor het aanschaffen en onderhouden van ligtenten enz. is veel geld noodig. Daartoe organiseert zij een ver loting waaraan diverse prijzen zijn verbon den. Het geheel vertegenwoordigd een be drag van 100. B. en W. hebben op het verzoek die loting toe te staan dan ook goed gunstig beschikt. De prijzen van de aardbeien blijven veel en veel te laag om een behoorlijk loo- nenden pluk te verzekeren. Integendeel, alles wijst er op dat dit jaar een recordjaar zal zijn, maar dan in minus voor den tuinder. Heden was de aanvoer reeds flink groot, doch de prijzen zijn nog minder dan voor den oorlog want toen waren deze niet hoog maar veelal toch beter dan heden en vooruit zicht dat deze beter zullen worden bestaat allerminst. Door den gemeentedienst zullen in het vervolg, te beginnen met de week aanvangen de op 6 Juli, in het vervolg ook het vuilnis worden opgehaald op den Breedeweg, Heere- weg tot Bleumerweg en K'leibroekerweg en Ruiterweg. Met nadruk wordt er op gewe zen dat alleen haardasch en huisvuil wordt medegenomen en geen tuinvuil en dat een gevolg zinde van uitoefening van beroep of bedrijf. Daarvoor zal in de toekomst wel een regeling worden getroffen onder daarbij te stellen voorwaarden. Voorts wordt de aan dacht gevestigd op dë verplichting tot het behoorlijk gesloten zijn van bakken en em mers welke langs den weg worden geplaatst. lenplannen aan de orde gekomen. Door Ged. Staten wordt gevraagd de toegezegde bijdra ge voor het kanaal HoornMedembuk tr verhoogen met 350. B. en W. stelden voor deze verhoogde bij drage niet toe te staan. Waar volgens het college de gemeente de gevraagde bijdrage in dertijd spontaan heeft toegezegd in het be lang en ten behoeve dezer streek, zoo stuit het nu tegen de borst voor anderen te moeten betalen. Deze anderen zijn in hoofdzaak de water schappen „de Vier Noorder Koggen" en „Drecnterland", de lichamen, welke terstond en het meest van de kanalen zullen profitee- ren. B. en W. stelden hierbij dan ook voor er bij Ged. Staten op aan te dringen, om zoo noodig de onwilligen te dwingen. De ver hoogde bijdrage wordt gesteund door den heer Veeken, die een verhoogde bijdrage van 200 voor de gemeente niet te bezwaarlijk vindt. Het voorstel-Veeken werd echter niet ge steund, waarna ten slotte het voorstel van B en W. werd aangenomen. Bij Kon. Besluit is een beslissing, geno men inzake het beroep, ingesteld door L. Kors, autobusondernemer alhier, tegen de be schikking van Ged. Staten van Noordholland van 15 Oct. 1930, waarbij afwijzend is be schikt op zijn verzoek om vergunning tot het inwerking brengen van een autobusdienst van Zandvoort over Haarlem naar Amster dam en terug. Met vernietiging van het besluit van Ged. St. is hem onder bepaalde voorwaarden ver gunning verleend tot het inwerking brengen van genoemde autobusdienst. NIBBIXWOUD. In de gemeenteraadszitting zijn de kana-1 WIERINGERWAARD. Woensdag was het voor ongeveer 100 kin deren een dag van zeer veel genot, 's Mor gens tegen 9 uur waren 23 luxe auto's als mede de proviand-auto bij de school om hun via Zijpe, Schoorl naar Bergen te vervoeren. Als gewoonlijk was de mooie speeltuin bij Bruin de eerste halte, waarna men in het zandgat kon rollebollen, waaraan ook door de grooten volop werd meegedaan. Vandaar trok men naar Bergen aan Zee. Met meeren- deel had zich in de auto's al ontdaan van schoenen en kousen, zoodat ze in een omme zien aan het strand waren. Ook hier konden vele ouderen de verzoeking niet weerstaan en zagen we zelfs enkele dames in het water. Het was er dan ook buitengewoon mooi weer voor. Ongeveer vier uur vertrokken we via Egmond aan den Hoef naar Alkmaar, waar vertoefd werd in den speeltuin en bij de Her tenkamp. Natuurlijk ontbrak het niet aan brood met vleesch, brood met kaas, krentenbroodjes, snoep enz. wat op de proviandwagen in ruime mate aanwezig was. Om 6 uur werd het sein tot vertrek gegeven. In een matig tempo ging het toen door Heer-Hugowaard, N. Niedorp, Winkel, Kolhorn naar Wieringerwaard, waar het gezelschap ruim half acht behou den en wel binnen kwam. Opgewacht door vele ouders en belangstellenden. Het is weer een prachtdag geweest en voor de kinderen is er niet iets mooier te bedenken, als dit reisje, Hoe een vreemd geval van indigestie genezen werd. Een treuriger geval van indigestie is moeilijk denkbaar. Het leven werd dezen ongel ukki- „en man ondragelijk. Het middel, dat hij gebruikte, zal stellig ook Uw spijsverterings organen in orde brengen. Leest eens wat hij ons schreef: Twee jaar geleden leed ik erg aan indigestie, gebrek aan eetlust en hevige rugpijn. Alle voedsel verzuurde in mijn maag. Na de maaltijden voelde ik me miserabel en er voor had ik al géén eetlust. Een mijner vrienden raadde mij Kruschen Salts te probeeren. Ik deed het en reeds na korten tijd voelde ik tot mijn groote vreugde aanmerkelijke verlich- Ik ging met Kruschen door totdat ik mij volkomen hersteld voelde en een heel ander mensch was geworden. Ik ben nu even ge zond als twintig jaar geleden W. D. U weet, hoe slecht een machine werkt wan neer hij verstopt raakt. Het is 't zelfde met Uw lichaam, wanneer Uw maagsappen niet voldoende vloeien. Uw voedsel, inplaats van verteerd te worden, hoopt zich in Uw orga nen óp en geeft zoo stagnatie in Uw lichaam, waarbij tevens schadelijke zuren ontstaan. Wat U noodig hebt is een afdoend middel het middel van de natuur zelf de zes na tuurlijke zouten in Kruschen Salts en elk dezer zouten heeft een eigen werking. Teza men sporen zij de werking der organen aan, ieder öp zijn eigen wijze. Het eerste resultaat van deze zouten is de vermeerdering van de speekselafscheiding, waardoor de "eetlust toeneemt. De volgende werking heeft in den maag plaats, waar de maagzuren weer het voedsel kunnen verteren. Ook'in de spijsverteringsorganen bewerken eenige van deze zouten de afzetting van die zuren, die het reeds gedeeltelijk verteerde voedsel aantasten en geschikt maken voor de afscheiding. Zooals U ziet, is er bij Kruschen niets ge heimzinnigs, het werkt zuiver wetenschappe lijk en volgens bekende regels. Probeert U 't zelf ook eens! Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0 90 en 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echtheid. hoewel het elk jaar ongeveer dezelfde route is. Een woord van hartelijken dank aan de eige naars der auto's, in het bijzonder aan twee personen die buiten Wieringerwaard wonen en elk jaar hun auto beschikbaar stellen en ook aan de commissieleden en dames. WARMENHUIZEN. Gemeenteraadsverkiezing, Naar wij vernemen, heeft de heer Jo d< Groot te elfder ure toch zijn benoeming ah raadslid aangenomen. Oorspronkelijk lag het niet in de bedoeling van den heer Jo de Groot dit te doen. Op veler aandringen heeft de heer de Groot ten slotte toch zijn standpunt gewijzigd. Onze Groote Halfjaarlijksche Uitverkoop van uitsluitend Cf. gebruneerd koper van Jj2(f voorr 4.90 vanvoor 6.90, van J6??voor 4 90 van Tprfoox 14.90, van J^J^voor 0.90 van 1^23*voor 6.90, van jj^ö^otr 3.90 van 1329 voor 8.90, van jj6<^voor 3.98 van voor 6.90. van §2? voor 5.90 van voor 5.90, van 6^2» voor 4.40 met koper van 62* voor 2.48, van 3**? voor 1.98 gelakt van 825 voor 6.90, van 520 voor 3.90 pracht uitvoering van 8)*? voor 5.90 groote maat met prima koperen 4n nn montuur, van 142? voor lU.gU Echt leder van 142S voor 11.90, van 152?J voor 9.80 Ct. met plaidriemen, groote maat, van 529 voor 3.98, van 6?? voor <5.98 van 4^ voor 8.90, van 52? voor 3,86 Imitatiéleder, van 425 voor 98 Echt leder, van 5*95 voor 2.98 Prima leder étui met reisbenoodigd- heden van 525 voor 6.39 van voor 8.90 Prima „Vatet" in luxe uitvoering van £22 voor van 322 voor 1.95 8-deelig van 42? voor 3.40 mand met limonade kan en 6 limonadeglazen van 529 voor 3,98 div. dessins van ^§*voor 35 met vakverdeeling van i29 voor 95 met vakverdeeling van £29 voor 1.10 van voor 3.40, van 42? voor 2.98 van 2«9? voor 1.98, van £69 voor 1.48 van 32? voor 2.76, van 22? voor 1.98 van 22? voor 1.86 van 329 voor 2.98 van 129 voor 1.28 van £2? voor 4.90 van 42? voor 3.98 van 22? voor 1.98 van 4*9 voor 78 van voor 3.48, van 2»*? voor van voor 6.90 per 6 stuks 68 met goud décor van J2? voor pracht décors van 1690 voor11.9U fabr. „Booth'' van 27*?.. voor IU.9Ö pracht décors van oor fijne décors van voor Q nieuwe décors van 225 voor j gg prima fabrikaat hoogfijne décors, r\ nn 10-deelig, van 36? voorZ.yU 6 persoons van .42? voor^ qq 6 persoons van 1825 voor jij gp per 3 serviezen compl. van 152? v. 22.10 gekleurd plateau van 46? voor 1.28 met geslepen voet, p. 6 st. 54 fijn geslepen van £6» voor 68 ct, vanj*? voer 98 48 48 pcrusiuKs WC5 v,n!>48 "pwa, vurKl gebruneerd koper van 4*8? voor van jj29 voor 2.90 van36?voor 1.98 zwart of groen plateel van 46? voor van £29 voor 1.48, van^^ct. voor per paar prima „Herder'-fabrikaat, met nikkelq q/"\ heft, per 6 st. van^6? voor**»**'-' met echt hertshoorn heft per t st. rj qa van 12it* voor prima nikkel van 62? voor 1.68 gegarandeerd, mooi blijvend nikkel a aq van 26*' voor div. modellen van£6* voor 95 Lepels, Vorken, Theelepeltjes etc. tegen sterk verlaagde prijzen. Achterstraat

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6