DRUK WERK DRUKWERK !Buumdcuid Onze. JColotttën £uchtuaact £aatste Aecicfitm WENS» r J BESTELT UW BIJ COSTER J 0.82 en mindere soorten 0.60--/ -en all«| I*1" K.G.; 115 Melk- en kalfde' f 149 vette kalveren, 2e HEILGO. B. en W. hebben afwijzend bescn.kt op een verzoek van den heer P. de Jager Jr., direc teur der Kennemer Manege, om verlof tot de verkoop van alcoholhoudende dranken. Door den Plantenziektenkundigen Dienst is aan een 3-tal boomen aan den 'Heerenweg de zoo gevreesde iepenziekte ge constateerd. Gelukkig is men er tijdig bij om de ziekte te stuiten. De besmette boomen wor den gerooid. KOEDIJK. De schoolfeesten, uitgaande van „Het Schoolverbond" zulen dit ljaar worden ge houden op 9 Juli (voor de grooteren) en op 14 Juli (voor de kleineren). In verband met de gewijzigde voor- schriften zal de keuring van trekhonden in deze gemeente worden gehouden op 8 Juli a.s. voormiddags 10 uur voor het oude raad huis. OTERLEEK. De Zonnestraal-collecte heeft in deze ge meente opgebracht 71.10. HENSBROEK. 1 Juli herdacht burgemeester Kooiman den dag waarop hij nu 12]A jaar geleden het ambt van burgemeester dezer gemeente aan vaardde. NOORLSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is tegen den caféhou der G. proces-verbaal opgemaakt wegens het zich bevinden van personen in zijn cafe, welke voorkomen op de zwarte lijst. WINKEL. Bij voldoende deelname, zal de afd. Winkel der N.H. Ver. Het Witte Kruis in de maand Augustus a.s. een moedercursus doen geven. WARMENHUIZEN. Bij den heer M. Pronk Pzn., Stationsstraat (s dezer dagen een postduif aangekomen. Het had een ring om zijn poot met het volgende opschrift: nr. 509, Holland N.B. 31. Inlichtingen zijn te bekomen bij de politie. HOORN. Voor het eerste deel van het notarieel-exa- men slaagde de heer H. J. Hommes, alhier. CASTRICUM. Evenals verleden Zondag was de drukte aan zee wederom enorm. Dat er goede za ken werden gedaan laat zich begrijpen. Het aantal bussen was met één uitgebreid en er werd zoodoende den geheelen dag met drie groote bussen gereden. Het aantal rijwielen was ontzettend. De rijwielstalling was dan ook al vroeg geheel bezet, gelukkig was ach ter het gebouw een behoorlijke stalling in de openlucht gemaakt, terwijl door een zeildoek alles uit de zon en droog kon worden ge houden. De menschen die op het strand waren la ten zich niet tellen. Daarenboven was er een groote massa in de duinen. Van het bad werd een druk gebruik ge maakt. Door het enorme verkeer werd wederom op den rijweg last ondervonden van rijwie len en wandelaars. Het is te hopen dat Ged. Staten binnenkort een beslissing nemen en verbieden dat door wielrijders en wande laars van den rijweg gebruik zal worden gemaakt. Indien door het publiek wordt me degewerkt kunnen geen ongelukken gebeu ren, maar zooals het thans gaat zijn die niet te voorkomen. Ook in het dorp langs de Mient en Stationsstraat was het den gehee len dag een komen en gaan. OTERLEEK. Bij het op 10 en 11 Juni te Amsterdam gehouden examen in boekhouden behaalde onze plaatsgenoot, den heer J. Goovers Kz., het Mercuriusdiploma. Je. I URSEM. Door de Rijks- en gemeenfepqjitie, wérden dezer dagen niet minder dan .ft [personen be keurd voor het visscher 'n verboden water. Een persoon brak, toen zijn hengel in beslag i genomen zou worden, deze stuk, zodat hij inog een extra bekeurin gop den koop toe I kreeg .<v i e- verschillenden aard, dat verschiUende ca^- citeiten vergt. De critiek op den D.etschen bond heeft deze arbeidsverdeling nooit op het oog gehad. De critiek op het is bijna altijd onjuist geweest. Men heeft ge zegd, dat het te weinig strijdbaar was. e weinig verdiepend en te veel behoudend. Het AN.V. moet het rijke beschavingsbezit be waren en het trachten uit te bouwen en te verdiepen. Daarom moet verband worden gezocht met alle takken van cultuur,niet al len wat kunst betreft, maar ook wat het practische leven, het economische leven^be treft. De taak van het A.N.V. ziet spr. drie ledig, n.1. handhavend de traditie, leiding gevend en opvoedend. Sprekend over de jeugdbeweging in net al gemeen, wees spr. op het feit, dat in Fries land onder de jeugd socialistische stroomin gen vallen waar te nemen. Ook is er fascis tische invloed. Er zijn besprekingen gehou den met de senaten van Nederlandsche stu- dentcorpora om tot stichting van een fascis- tischen bond te komen. Het nuchtere Neder landsche verstand heeft dit verhoed. Verder wees spr. op de vredesbeweging, welke zich o.m. uit in de hem niet sympathieke gebroken ^Het^UN.V. heeft de jeugd niet gevonden. Dat ligt aan het ontbreken van een program ma en aan het ontbreken van een organisa tie, die de jeugd aan het werk zet. De grondslagen van hetp rogram noemde spr. het besef, dat de waarde van het volk uitgaat, boven iedere staatkundige en poli tieke opvatting, het besef dat de volksge meenschap moet rusten op de geestelijke een heid van de geheele bevolking der Nederlan den en zij moeten berusten op de geestelijke eenheid van het Dietsche geheel. Spr. wees er op, dat het Dietsche Studen ten Verbond in het dagelijksche bestuur een samenwerking heeft bewerkstelligd van Noord- en Zuid-Nederland. Uitvoerig schetste spr. tenslotte de orga nisatie van het Dietsche Studenten Verbond. Daarna volgde discussie. Nadat ds. Pattist den inleider had dank gezegd, werd per boot naar Gouda gevaren. ZIJ ZAGEN EEN PLANT GROEIEN. Oud-hortulanus J. K. Budde schrijft aan de Telg. Elke Utrechtenaar krijgt tijdens de lustrumfeesten bezoek; wij ook en daar onze bezoeker op de fiets gekomen was, zette hij dit voorwerp tegen het hek van een tuintje. De bezoeker bleef koffiedrinken en toen hij na ruim twee uur vertrok en op zijn stalen ros wilde springen, bleek dit te zijn vastgelegd door een grijp-rank van Sicyos angulatus, een 'njarige komkommerachtige plant uit Centraal-Amerika. De bezoeker was zóó weer bij ons om ons te vertellen wat er gebeurd was. En wij waren dadelijk bij de fiets, die door een rank vast zat. Er bleek een wonder gebeurd te zijn; de rank had haar grijp'-mei" reeds een poosje uitgestoken in die v cing en gezocht naar een of ander voor- om zich vast te hechten. Op het oogen [u-at zij weer een draaiende beweging miuk'te kwam de fiets en toen zij die te pakken had, werden er in groote haast eentge. honderden cellen aangevoerd en zie, het was zoo. Zij had steun, nog wel een stalen steun gevonden en er vlug een slag omgedraaid. Deze klimplant par excellence heeft mij als hortulanus al wat vreugde bezorgd, door dat ik aan duizenden belangstellenden en kinderen „het .groeien"'kon laten zien. Dat zien groeien is dan ook wel iets bijzonders en tachtig procent van het menschdom zag zoo iets nimmer. Om het te demonstreeren zoch ten wij een jonge rank uit en streken met een stokje langs de onderzijde waarop dit ge voelige voorwerp een cirkel ging beschrijven en zich ten slotte omkrulde, denkende een solide voorwerp vast te hebben. Iedereen vond dit in hooge mate interessant. De bloemen van deze plant zijn groen-geel en de vruchten, klein en behaard, lijken aller minst op een komkommer. ALGEMEEN NEDEKLANDSCH VERBOND. - Het Algemeen Nederlandsch Verbond heeft gisteren zijn jaarlijkschen groepsdag gehouden te Rotterdam onder voorzitterschap van dr. J. M. Pattist, op welke bijeenkomst de heer W. Goed'huys een rede heeft gehou den. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom. Spr. wees er op, dat er ook in het ver bond een zekere malaise heerscht. De heer Goedhuys, aldus het Hbld., begon zijn rede met te wijzen op het verschijnsel in de hedendaagsche wereldliteratuur, dat de vooroorlogsche gedachten en de denkinrich- ting van jeugd van na den oorlog tegenover elkaar stelt. Komende tot zijn onderwerp „Het A.N.V. en de jeugd", wees spr. op het doel van de beweging. Het geldt een beweging, die zoekt naar verdieping van het Dietsche volksbe wustzijn, het gaver maken van de Dietsche cultuur en het Dietsche eenheidsgevoel. Er moet onder hen, die de beweging voor staan arbeidsverdeeling zijn. Er is werk van NOG GEEN OVEREENSTEMMING IN DE KOOPVAARDIJ. Zaterdagmorgen vond te Rotterdam weder om een bijeenkomst plaats van de vertegen woordigers der koopvaardij-officieren en die van de reeders. In deze conferentie werd nog geen overeenstemming v bereikt. Intusschen zullen de onderhandelingen over een nieuwe arbeidsovereenkomst worden voortgezet. Voorloopig zullen de reeders geen wijzigin gen brengen in de loon- en arbeidsvoorwaar den, zooals deze op 30 Juni j.1. werden toe gepast. Hbdl. BOND HEEMSCHUT. De Bond Heemschut heeft Zaterdag te Haarlem zijn algemeene jaarvergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer J. van Sonsbeeck. In zijn openingswoord gewaagde, naar het Hbl. meldt, de voorzitter van de kwestie van het adviesbureau, dat op verschillend gebied van advies dient en over het algemeen met succes heeft ge werkt. Er bestaan ook verscheidene pro vinciale adviesbureaux, waarvan ook vele goed werk doen. De meening, dat Heemschut een concurrent zou zijn van die bueaux en eigenlijk een monopolie wil hebben, is onjuist. Heemschut is be reid werk te laten liggen als anderen het doen; maar er zijn te weinig bureaux. In de Paleis-Raadhuiskwestie te Am sterdam is de vraag gesteld, waarom Heemschut zich niet heeft laten hooren. Het bestuur was van meening, dat er voor Heemschut geen reden was om zich uit te spreken, omdat het gebouw bestaan blijft, wie het ook betrekken zal. Als de inwendige verbouwing aan de orde komt, zal er voor Heemschut wel- licht aanleiding zijn om op te treden. Wij moeten er ons var doordringen zei spr., dat er voor de schoonheid van' Nederland door niemand te veel kan worden gedaan. Uit het vervolgens door den penning- ^er!i!t\ide? hfer Post' uitgebrachte g at de uitgaven in 1930 waren"1IX050.6" 8W; ink0n,sl<!" In het door den secretaris, den heer al uitgebrachte jaarverslag wordt melding gemaakt van hetgeen de vereeniging in 1930 heeft gedaan tegen vernietiging van schoonheid, door sloo- pen en dempen, in verschillende plant sen in ons land. Enkele gebouwen molens zijn behouden kunnen woicien. In dit verband wordt hulde 8et"ac aan het werk van de Ver. „De Ho sche Molen" en „Hendrick de Kejs Ook de strijd tegen de ontsierende 1 meborden wordt voortgezet; er w echter op gewezen, dat het in ons nog sober is in vergelijking met betgeen men over de grens ziet. Brabant is der weinige 'provincies, waar nog ge verordening tegen ontsierende reclam Een nieuw arbeidsveld is: de Heem schutgedachte ingang te doen vinden dj de jeugd. Vermeldt worden de schooltui nen en de openluchtschool op „rranken- dael". Eveneens wordt met erkenteiijK- heid melding gemaakt van de stichting van het Gooische natuurreservaat. Met leedwezen ziet men veel schoonheid door de inpoldering van de Zuiderzee verlo ren gaan. De sgcretaris merkt in het ver slag nog op, dat het adviesbureau an ders georganiseerd zal moeten worden, omdat het werk te overvloedig wordt. Er zijn ongeveer 400 adviezen in een jaar gegeven; er is een lange lijst van al de gemeenten, waaraan adviezen zijn verstrekt Bij de hierna gehouden bestuursver kiezing werden herkozen de heeren D. F. Tersteeg, A. A. Kok en J. R- Koning. Het bestuur werd aangevuld met de hee ren J. L. Tadema secretaris der Ver. ,Haerlem", mr. W. C. Wendelaar, burge meester van Alkmaar, notaris N. Otte- ma te Leeuwarden, jhr. Jan Feith te 's-Gravenhaee. Bij de rondvraag werd de vraag ge steld of niets tegen de boschbranden te doen zou zijn. De heer Post merkte op, dat ze in een drogen zomer niet zijn tegen te gaan. Maar men moet begrijpen, dat alle vuur op de hei en in het bosch gevaarlijk is. Rooken op de hei is in dezen tijd een misdaad. De heer Sixma van Heemstra maakte nog enkele opmerkingen over de advies bureaux. De heer .Ir. Sterck uitte ten slotte der; wAisch dat Heemschut iets zal doen om te trachten het voormalige Militair Hos pitaal te Haarlem, dat de gemeente aan de N. V. „De Soaarnestad" wi, verkoo pen, in zijn tegenwoordigen vorm te be waren. Nadat nog enkele opmerkingen waren gemaakt, o.a. inzake restauratie van de ruïne Duurstede, werd de vergadering gesloten. In den namiddag werd een bezoek ge bracht aan het stadhuis, het Frans I. als-Museum en enkele hofjes te Haar- n. DE TERUGKEER DER KONINKLIJKE FAMILIE. De koninklijke familie wordt 8 Augustus a.s. ten paleize Het Loo verwacht. VER. VAN DELFTSCHE INGENIEURS. Algemeene vergadering. Onder voorzitterschap van ir. A. H. W. van der Vet hield de Vereeniging van Delftsche Ingenieurs in de Weiriu- germeer nabij de Haukes op Weiringen haar algemeene zomervergadering. Deze was zeer druk bezocht. Aan de vergadering was een excursie naar de Wieringermeer en de Zuider zeewerken verbonden, welke was voor bereid door een plaatselijke commissie, onder voorzitterschap van ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler. Te 9.10 kwam een groo.t gedeelte der leden aan het station te Schagen aan. Per autobus begaf men zich naar Kolhorn, waar eenige werker, in de Wieringermeer werden bezichtigd. Van Kolhorn uit werd een boottocht ge maakt door de Wieringermeer naar de Haukes. Onderweg werden in oogen- schouw genomen de schutsluis en ver scheidene werktuigen in werking, waar mede de verkaveling wordt uitgevoerd Een ander deel der leden kwam te 11.34 aan het station Anna Paulowna aan en werd rechtstreeks naar .e Haukes ge bracht. Om 1 uur werd, naar het Hbl. meldt, de algemeene zomervergadering gehou den. In de plaats van dr. ir. J. J. Borren en prof. ir. A. S. Buisman, die aan de beurt van aftreden waren, werden tot be stuursleden gekozen ir. W. H. Boom en prof. ir. G. Diehl. Wat de verbetering van de huisvesting der Delftsche studenten betreft deelde liet bestuur mede, dat de voor de bestu deering van dat vraagstuk vanwege de vereeniging benoemde commissie er in geslaagd was een bepaald voorstel aan de algemeene vergadering te doen, zoodat het bestuur voorstelde om, in af wachting van hetgeen van andere zijde zal worden gedaan, voorloopig de zaak te laten rusten. Besloten werd de be raadslaging over dit voorste! aan te hou den tot e enin September te houden bui tengewone vergadering. Verder werd be sloten te trachten het meeningsverschil, ontstaan wegens een aan den minister van Onderwijs, K. en W. gezonden re- quest naar aanleiding van het verzoek van den Bond van Nederl. Architecten tot het verkrijgen van wettelijke be scherming van den architectentitel, uit den weg te ruimen in een bijeenkomst van civiele ingenieurs, die het beroep van architect utoiefenen, en bouwkun dige ingenieurs. Tenslotte werd medegedeeld, dat het bestuur had gemeend de eindredactie van de nieuwe algemeene administra tieve voorschriften niet in deze vergade ring aa.n de orde te moeten stellen, in afwahting van de afdoening van het rap port van de algemeene studiecommissie voor arbitrage. Te 2 uur vertrok het gezelschap naar Den Oever, waar de Zuiderzeewerken werden bezichtigd. Vervolgens maakte net een boottocht langs de werken van den afsluitdijk. Te 6 uur werd aan boord van de salon boot een gemeenschappelijke maaltijd genuttigd, welke den voorzitter de gele genheid bood allen, die tot het welslagen van deze excursie hadden medegewerkt, dank te brengen. UIT DE R. K. PERS. Eenige dagen geleden werd bericht dat er sprake zou zijn van een fusie tus- schen de beide te Utrecht verschijnende r. k. bladen „Het Centrum" en de „Utrechtsche Courant". Thans blijkt uit een bericht in dat blad, dat de geruchten officieel worden tegengesproken. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermiddag is te Druten bij het zwemmen verdronken de 20-jarige O. S., kleerenmakers- knecht afkomstig uit Krefeld. Zijn lijk is op- gevisent. BADMEESTER VERDRONKEN. Een droevig ongeluk, hetwelk aan den 30- jarigen badmeester Bouman het leven heeft gekost heeft, naar de Crt. meldt, gister plaats gehad. Eenigen tijd geleden werden de Leemput ten heropend, een unieke zwemgelegenheid onder Dorst, waar honderden inwoners van Breda de zwemsport plegen te beoefenen. Mevr. R. kwam daar heden, vergezeld van haar 11 -jarig dochtertje, en wilde dit meisje in het diepe gedeelte van één der drie bassins laten zwemmen. Op de vraag van den badmeester Bouman, of het meisje zwemmen kon, antwoordde mevr. R. bevestigend. Nau welijks was het kind echter te water, of het riep om hulp, waarop Bouman geheel gekleed te water sprong. In haar doodsangst klampte het meisje zich aan den hals van den badmeester vast, waarop een vreeselijke wor steling ontstond. Nog wist Bouman het meisje boven te brengen, doch hij zonk daar op geheel uitgeput naar de diepte terug In middels schoot men van het heerenbassin te hulp. Eerst na tien minuten kon men het slachtoffer echter boven brengen. Tevergeefs werd getracht de levensgeesten weer op te wekken. Dr. Sluijters uit Teteringen kon ten slotte slechts den dood constateeren. Bouman was een geroutineerd zwemmer en had nog gisteren proeven van groote be kwaamheid afgelegd. Bovendien was hij in het bezit van de medaille voor het redden van drenkelingen. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. VERKEERSONGELUK. Auto tusschen trams gekraakt. Men schrijft uit Amsterdam aan de Crt.: Het niet in acht nemen van het wijze woord: „Neemt steeds den tijd voor eigen veiligheid", is Zondagmorgen weer aanlei ding geworden tot een ernstig verkeersonge val, waarbij vijf personen werden gewond. Omstreeks elf uur reed gister een auto, die niet zoo heel nieuw meer was, en die toebe hoorde aan een bewoner van de Borg er- straat, door de Nicolaas Beetsstraat. De be stuurder, de eigenaar zelf, sloeg links af en lette daarbij blijkbaar niet op het tramver keer, dat in de Kinderstraat ongetwijfeld uruk is te noemen, aangezien drie lijnen in beide richtingen over de tramsporen gaan Het ge volg was, dat de auto door een tramwagen van lijn 23 werd gegrepen. De bestuurder van de tram trachtte nog te stoppen, doch d» afstand was te kort. De tramwagen duwde den auto op zij en op hetzelfde oogenblik na derde van de andere zijde een andere tram wagen (toevallig ook van lijn 23), die even te voren aan de halte had stilgestaan. De auto wérd tusschen de beide tramrijtuigen deedijk gekraakt. Het gebeurde veroorzaakte een haiden slag en het gebroken glas rin kelde. Van alle zijden kwamen personen aan zetten om den inzittenden hulp te bieder.. Helaas waren er eenige gewonden die uit den gekraakten wagen gehaald werden. Dat waren de vier kinderen en de echtgenoot van den chauffeur. De geneeskundige Dienst was spoedig met 'n auto-ziekenwagen ter p'aatse en met behulp van de toegeschoten politie werden de slachtoffers behandeld De moeder en twee kinderen waren door glasscherven en den schok licht gewond o.a. aan armen en knieën. Zij hadden voorts snijwondjes en lichte kneuzingen. Erger was het gesteld met twee zoontjes van den onfortuinlijken bestuurder, knapen van resp. 9 en 6 jaar. Ook deze hadden snij wonden, doch tevens kwetsuren van ernsti ger aard. Na verbonden te zijn, werden de twee kinderen naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd, waar zij werden opgenomen. Le vensgevaar bestaat gelukkig niet. De auto is bijna geheel vernield en moest als wrak worden weggesleept. De tramrijtuigen had den ook schade opgeloopen: een der wagens moest uit den dienst worden genomen. De andere kon onderweg gerepareerd worden. De schade betreft hoofdzakelijk de balkons, waarvan eenige ruiten braken. Het tramver keer ondervond ongeveer een kwartier ver traging. De moeder en de beide lichtgewonde kindeen werden naar hun woning vervoerd. PASBEBOREN KIND LEVEND BEGRAVEN. In de desa Sidoeakoen, van het district Salaman M. Java heeft zich tien maan den geleden een afgrijselijk misdrijf afge- speeld, dat door een spionnenbericht kort geleden, ter oore van de veldpolitie kwam Op aanwijzingen van dien spion, aldus meldt het A. I. D. De Pr. B., werd op het erf van een ïnlandsche woning een grafje ontdekt, dat bij opening nog slechts enkele beender- bevatten van een zeer jong De bewoner van het huis, waarbij het erf behoort, werd aan den tand gevoeld en na een kort verhoor bekende hij het kind, dat door zijn ongehuwde dochter van 17 jaar ter wereld was gebracht, levend te hebben be graven. Als reden voor deze gruweldaad gaf hij' op, dat hij zich voor zijn desagenooten schaamde en om nu ontdekking van net moe derschap zijner dochter te voorkomen, had hij maar besloten zich onmiddellijk van het kind te ontdoen. De dochter, die bij het verhoor aanwezig was, bekende onder een vloed van tranen dat haar vader de waarheid had gesproken. Beiden werden gearresteerd en in de gevan genis .opgesloten. DE postvluchtenTSHoïTa De A.G.R. op Schiphol a, aangekomen. aa Zaterdagochtend om 6.02 is het vliegtuig de P H.-A.G.R., gezatJn Wiersma (26 Juni van Batavia) van k* pest vertrokken. van B<> Op het middaguur ontvingen wii h»r- dat de A.G.R. te 10.55 uit Neurenberg vertrokken. Wiersma had dus den afst Boedapest—Neurenberg heel snel afweid Om 14 uur 50 is de A G. R. 0p Schipho Amsterdam aangekomen. „Pe A- F- S. te Bandoe De P. H.—A. F S is Zondag om 5 uur uit Medan is vertrokken. Aankomst te r lembang 12 uur 5; uit Palembang 13 22; te Batavia om 16 uur 15, uit Batavia uur 25. Om 17 uur 10 werd de Bandoei geland. Aan boord was alles wel. VLIEGDIENST OP HAAMSTEDr GEOPEND. Gistermiddag te halfvijf is de dienst de K.L.M. op Haamstede officieel geopend F waren voor de eerste reis, naar de fel» meldt, zeven passagiers. De jongste pass! gier was ze maanden oud en werd van alle zijden gefotografeerd. F Voor de opening van den dienst, waarbii alle Waal-haven-autoriteiten tegenwoordig waren de heer Plesman bevond zich on Schiphol in verband met de aankomst van het Indië-vliegtuig bestond, naar de Tel» meldt, veel belangstelling. GEMEENSCHAPPELUK VLIEGVELn ROTTERDAM-DEN HAAG. Thans is in het gemeenteblad te Rotterds® verschenen het voorstel betreffende het 05. richten van een gemeenschappelijk vlj^ met de gemeente 's-G ravenhage. Het is heel gelijkluidend aan het voorstel aan 4® Haagschen Raad gedaan. Ook B. en W. van Rotterdam stellen voor om voor de eerste maal als voorzitter te benoemen den heet prof. ir. L. A. v. Royen. Daarnevens zullen van Rotterdamsche zijde als leden zijn aan te wijzen de heeren M. A. de Jong en A. B de Zeeuw en als olaatsvervangende leden de heeren F. L. D. Nivard en L. de Groot, alleD wethouders. HET PLAN HOOVER. Bespreking door het Duitsche rijkskabinet. Hedenmorgen is het rijkskabinet in verga dering bijeen gekomen om te beraadslagen over den door de laatste berichten uit Parijs en Washington geschapen toestand Inzake het instellen van een onafhankelijke commis sie van deskundigen bewaart men voorloopig te Berlijn een afwachtende houding, men waarschuwt tegen een te groot optimisme, doch is ook niet bepaald pessimistisch ge stemd. Amerika tegen leveringen in wv tura gedurende het moratorium. De correspondent te Washington van de Times verklaart van welingelichte zijde te we ten, dat de Franschen noch in hun eerste no ta noch in hun besprekingen met Mellur en Edge hun opvatting inzake de herstellever anties in natura hadden kenbaar gemaakt. Men hoopte derhalve een oplossing van deze kwestie in den geest van Hoover's plan te vinden. Van Fransche zijde dacht men daartoe te kunnen geraken, doordat Amerika op dit punt wel concessies zou doen. Te Washington staat men echter op het standpunt, dat Duitschland gedurende den tijd van het mo ratorium vrij van elke betaling moet blijven Voortzetting van de leveringen in natura zou tevens voortzetting van deze leveringen aan Engeland en Italië tengevolge hebben, wat een te zware last voor Duitschland zou zijn. NOODWEER IN ZUIDWEST FRANKRIJK Het Zuidelijke deel van de Fransche pro* vincie Dordogne is gisterochtend door een hevig onweer, gepaard gaande met een cy cloon van ongekende sterkte, doe de geheel streek tusschen Bugus en Eyzies langs den over van de Vézèze heeft vernield. Talloozc boomen werden ontworteld, graanvelden zien eruit als afgemaaid. De wijnoogst is volkomen vernield en telegraafpalen liggen door elkaar over de wegen en versperren het verkeer. De stad Bugue zelf heeft zwaar ge leden. Meer dan 1000 personen zijn dak loos. CONFLICT IN DE CARTONINDUSTRIE. Ter bespreking opgeroepen Heden werd ons gemeld: De rijksbemiddelaar Mr. S. de Vries Czn. heeft de partijen betrokken bij de staking in de stroocartonindustrie in de provincie Groningen opgeroepen tot een nieuwe be spreking op Vrijdagmiddag 10 Juli 's "a* middags 2 uur op het departement van ar- beid, handel en nijverheid. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Juli 1931. Op de hep1 gehouden aardappelenmarkt waren de Prl{' zen als volgt: Zeeuwsche Eigenh. 1% 8 ct, en Zeeuwsche blauwe Eig. 9—9'A cent P K.G. Overige prijzen onveranderd. Aan vod 29100 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Juli 1931. Op de hej. gehouden veemarkt waren aanvoer en PIP als volgt: 480 vette koeien, le kw. /nfioe kw' 0M~f °-94> 3e kw' l S'70 V r i ,°'70> 3e kw. 0.52—Ö-P Pgfl K G. levendgewicht115 Nuchtere kaly» f i4> 19 Schapen 28—30; 32 meren 24-/ 38; 1000 Varkens vle<*<* VaS we£ende van 90—110 K.Gyet. 0.49; zware varkens 0.46—/ 7 gO te varkens 0.44-/ 0.45; 52 Fa^"/nge- 180. Aan het abattoir zijn hed<en voerfd 6 wagons geslachte runderen nemarkea,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8