Agenda Sport JluMicaties JEinnenJtand JieckS. School Rechtszaken WeetBecicht Siad m Omgeving. Rucqdüke Stand Donderdag 9 Juli. Middenstandstentoonstelling te Noord- écharwoude. 7.30 uur, Cinema Americain: Zwervers (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Als ik koning was (rom.); boven 14 jaar. Extra-nummer De feesten te Bergen aan Zee. 8 uur, Groote Kerk, Kerkconcert. 'Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee Vrijdag 10 Juli. 8.45 uur, Stadhuis, ledenvergadering Roo- de Kruis ad. Alkmaar. Middenstandstentoonstelling te Noord- scharwoude. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee Zaterdag 11 Juli. Middenstandstentoonstelling te Noord- >charwoude. i Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee Zondag 12 Juli. Muziektuin, concert zangvereenigingen on der leiding van Corn. Jonker. Zangconcours te Heiloo. Middenstandstentoonstelling te Noord- scharwoude. 8 uur, Muziektuin, vocaal concert. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee LEERAREN GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVER HEIDSONDERWIJS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Van ALKMAAR roepen sollicitanten op naar de betrekkingen van leeraren aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs in onderstaande vskk^ii i a. bouwkundig teekenen en vaktheorie voor vermoedelijk 12 lesuren per week; vereischt is het bezit van de akte N. III of daarmede gelijkgestel de bevoegdheid; b. wiskunde voor vermoedelijk 11 les uren per week; vereischt is het bezit van bevoegdheid voor wiskunde L O.; c. Nederlandsche taal voor vermoede lijk 5 lesuren per week; vereischt is het bezit der hoofdakte. Duur van den cursus 1 October— 31 Maart. Salaris volgs Rijksregeling (le klasse). Inlichtingen verstrekt de Directeur. Geen bezoek aan het Gemeentebestuur. Sollicitatie-stukken (adres ongeze- zegeld) in te zenden aan het Gemeentebe stuur vóór 19 Juli a.s. Overlegging van getuigschrift(en) van zedelijk gedrag kan voorshands achter wege blijven. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het gemeenteblad is op genomen onder nr. 1225 het besluit van den Raad dier gemeente van 4 Juni j.1., waarbij is vastgesteld eene VERORDENING regelende het beroep op het scheidsgerecht der gemeente Alkmaar, alsmede de samenstelling en werkwijze van dat gerecht. En onder nr. 1226 hun besluit van 7 Juli j.1., waarbij zij hebben vastgesteld 66T16 VERORDENING, bevattende de voorschriften vcor de verkie zing van de door de werklieden en de overige ambtenaren aan te wijzen leden en plaatsvervan gende leden van het scheidsge recht der gemeente Alkmaar. Deze verordeningen zijn heden afge kondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd, waar zij tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar zijn. Alkmaar, 9 Juli 1931. 3urgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE DIJKDOORBRAAK BIJ l ANTWERPEN. Naar Belga meldt is de toestand bij Au- etruweel, waar eergisteren een dijk is doorge broken, tijdens den nacht en den ochtend van gisteren aanmerkelijk verbeterd. Dank zij het sluiten van de sluizen, is het water van den grooten weg en uit de huizen ver dwenen. De aanleg van de haven voor den omslag van granen is hervat. Hulpploegen dichten de doorbraken in den dijk. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk, maar niemand is gedeerd. DE VERBODEN COMMUNISTISCHE SPARTAKIADE. De communisten hebben hun te Berlijn Verboden Spartakiade, zij het ook in beschei dener omvang, te Bernau, een ten noorden van de hoofdstad gelegen gemeente, willen houden. Dit „internationale sportfeest" zoo als zij het noemden, is echter eveneens ver boden. HET PROCES VAN DEN OUD GOUVERNEUR DER ROEMEENSCHE NATIONALE BANK. In het proces, dat de gewezen gouver neur der Roemeensche Nationale Bank, Buri leanu, tegen de regeering is begonnen, toen hij 10 Maart 1930 van zijn post werd onthe ven naar aanleiding van zijn houding tijdens de besprekingen over de dure Fransche lee ning, is een vonnis gevallen, dat een sensatie mag heeten, ook al verluidde sedert eenigen tijd, dat de rechtbank van hooger hand een wenk had gekregen "Burileanu zooveel mo gelijk in zijn eischen tegemoet te komen. De rechtbank besloot, dat het be sluit, waarbij Burileanu van zijn ambt werd ontheven, zoowel als dat waarbij tot zijn op volger de huidige gouverneur der Nationale Bank, Angelescu, werd benoemd, behooren te worden geannuleerd. Burileanu moet in al zijn rechten van gouverneur van de Roe meensche Nationale Bank worden hersteld, De regeering wordt veroordeeld Burileanu over den tijd van 10 Maart tot op heden da gelijks 5360 lei schadevergoeding te betalen en bovendien een moreele schadeloosstel» g van een half millioen lei. Tenslotte wordt de regeering ook nog in de proceskosten drage van 80.000 lei veroordeeld. Het vonn..-. heeft in politieke kringen groot opzien ge wekt. DE ONLUSTEN IN KOREA. Ruim 7000 Chineezen hebben een toevlucht gezocht in verschillende consulaten te beou de hoofdstad en Tsjemulpoo, de voor naamste havenstad van Korea, uit vrees vo uitbreiding der anti-Chineesche onlusten, regeering van Mandsjoerije heeft twee - nonneerbooten naar Tsjemulpoo gezonden ter bescherming van de Chineezen. Ook deJ - pansche overheid heeft krachtige maat ie.-, len ter bescherming genomen, maar de on rust onder de Koreaansche bevolking is nog groot. MEISJE VERMOORD. In het dorp Pasenow in Mecklenburg is gisteren een 10-jarig meisje door een lana- looper, die in het dorp was komen bedelen, vermoord. De man was tijdens de afwezig heid van de ouders, die op het veld werkten, in de woning binnengedrongen om te stelen. Toen het meisje, dat met haar 4-jarig zusje alleen thuis was, om hulp riep, sneed hij net de keel door. Het kind was onmiddellijk dood. Het kleine zusje had intusschen de bu ren gewaarschuwd. De gendarme slaagde er echter na een achtervolging in, den moorde naar in een naburige gemeente te vatten. SPOORWEGDIEFSTALLEN IN POLEN. Een bende gearresteerd. De Duitsche transit-treinen, die den Poolschen corridor passeeren, worden in den laatsten tijd herhaaldel-k door die venbenden geplunderd. Op het traject TornGozzlershausen, waar de treinen hun vaart moeten verminderen, sprin gen des nachts leden van de bende op den goederenwagen. De verschillende paketten met goederen, textielwaren, si garen, sigaretten enz. gooien zij op be paalde plaatsen, waar handlangers langs de spoorlijn staan opgesteld, naar buiten. Deze handlangers rapen de goe deren op en trachten ze zoo spoedig mo gelijk aan den man te brengen. Het is de politie thans gelukt de bende onschade lijk te maken. Tot nog toe zijn 11 per sonen gearresteerd, die allen in het district Torn wonen. De bewoners uit de omgeving konden de gestolen goederen dikwijls voor buitengewoon lage prijzen koopen. Een deel der gestolen goederen ter waarde van 15000 R. M., die de die ven hadden opgeslagen, konden door de Poolsche spoorwegautoriteiten in beslag worden genomen en zullen worden te ruggegeven. Benoemingen. Tot leden van redactie voor het 'L' schrift werden benoemd de hefre^P{ an te L E. Goester en dr. J. J Den Haag, E. I. van Itallie, Amstwiam, dr. J. Temminck Groll, Amsterdam, p v. d. Wielen, Hilversum dr. J. J- h Roterdam. In de commissie voor maa P pelijke belangen werd gekozen de hi Valkis, Den Haag, terwijl tot besfu van het hoofdbestuur, wegens ^"Odiekai treden van dr. D. Gerhardt werden aange wezen de heeren M. F. L. Ennema, p doorn en P. Huizinga, Rotterdam, rol zitter werd met vrijwel algOTeene st herkozen prof. dr. D. van Os ul^r agrna Verschillende voorstellen weiden .9' behandeld. Aangenomen na eenige wijz g werd het voorstel van de commissie maatschappelijke belangen, Ululden°f;,£ is aan de leden der maatschappij verboden te gaan tot vestiging van een ap over zonder kennisgeving van het voornemen hiertoe aan de Commissie voor de Maa schappelijke belangen". Rationeele vestiging van apotheken. In de middagvergadering kwam het eers aan de orde een voorstel van het depai te- ment Amsterdam ter benoeming van een commissie, waaraan zou worden opgedragen een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid van de regeling eener rationeele vesti ging van apotheken, en indien deze moge lijkheid- blijkt, met voorstellen te komen, wel ke tot het beoogde doel kunnen leiden. Dit voorstel, dat verband houdt met den ver wachten grooten toevloed van jonge apothe kers, werd bij acclamatie aangenomen. Voorts kwam in bespreking een voorstel van Den Haag, om, gezien de overeenkomst welke dit departement in Dec. 1927 heeft aangegaan met de plaatselijke afdeeling der Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst betreffende de aflevering van sterk werken de geneesmiddelen, te trachten deze regeling voor 't geheele land van kracht te doen wor den en de lijst naar behoefte geregeld te her- zien. Met algemeene stemmen werd het voor stel van het Haagsche Departement aan vaard. x Propaganda. Een tweede voorstel van Den Haag behels de den wensch, dat een krachtige propagan da'zou worden georganiseerd teneinde de aandacht te vestigen op de beteekenis van een verantwoordelijken apothekersstand voor de samenleving. Ook dit voorstel verkreeg de algemeene instemming. Nadat de vergadering zich accoord had verklaard met nog 'n ander voorstel der resi dentie om zich in verbinding te stellen met fabrikanten van verpakte geneesmiddelen ten einde het voeren van ziekenfondsverpakkin gen af te schaffen, stelde men na eenige be spreking de begrooting voor 1932 met een totaal van 39.345 vast. Het volgend jaar zal de maatschappij te Amsterdam haar jaarvergadering houden. BEVORDERING DER PHARMACIE. Woensdag is de algemeene vergadering der Ned. Maatschappij tot bevordering der pharmacie te Utrecht voortgezet. Met algemeene stemmen werd een voor stel aanvaard van het hoofdbestuur tot wij ziging der statuten strekkende om bij de be paling van het doel der maatschappij de zorg voor de materieele belangen harer le den niet te doen gelden voor die leden, die in Nederlandsch-Oost- en West-Indië in mi litairen dienst zijn. De militaire apothekers in Ned.-Indië mogen niet langer lid blijven van een vereeniging, die zich bezig houdt met de beroepsbelangen harer leden. Door de statutenwijziging, waartoe thans besloten is en met welke aanvulling het Departement van Oorlog in Ned.-Indië zich vereenigd heb ben, kunnen de militaire apothekers in de beide Indiën thans lid der maatschappij blij ven. Statutenwijziging. Het hoofdbestuur stelde daarop voor alge meene vergadering te doen verzoeken de N.V. Ver. Ned. Apotheken haar taak in dier voege uit te breiden, dat ze overgaat tot aankoop van apotheken en tot overdracht hiervan op nader aan te geven wijze aan jonge apothe kers. De aankoop en overdracht geschieden, teneinde vestiging van jongere collega's mo gelijk te maken en te voorkomen, dat de apotheken uit handen van apothekers in dienst van onbevoegden overgaan. Teneinde daarvoor de middelen te verschaffen mach tigt de algemeene vergadering de N.V. Ver. Ned. Apotheken tot het uitgeven van obliga ties van 1000 tot een bedrag van 100.000 rentende hoogstens 5 pCt. De maatschappij garandeert rente en aflossing dezer obliga ties. Blijkens de toelichting meent het li. B. door dit voorstel een bruikbaar middel ge vonden te hebben om vele apotheken in han den der apothekers te houden. Aankoop van apotheken. Blijkens de toelichting meent het H. B. door dit voorstel een bruikbaar middel ge vonden te hebben om vele apotheken in han den der apothekers te houden. Verschillende sprekers voerden over dit voorstel het woord. Tenslotte werd z.h.st. een motie van het Departement Gelderland aanvaard, waarbij de grondgedachte van het voorstel wordt geaccepteerd, maar waar bij het hoofdbestuur tevens wordt uitgenoo- digd, deze gedachte in overleg met de finan- cieele commissie in een nader, meer gepreci seerd voorstel uit te werken. OPZETTELIJK ONDER DE STOOMTRAM GEWORPEN? Voor de vacantiekamer van het Gerechts hof in Den Haag stond naar de Telegr. meldt in hooger beroep terecht zekere A. H. uit Oud-Beierland, die na een ruzie in een café aldaar in den avond van 2 Augustus j.1. zekeren v. d. Oever op den Crooswsijkschen Weg onder de stoomtram zou hebben ge duwd. De stoker op de locomotief verklaarde gezien te hebben dat verdachte zijn kameraad tegen de machine wierp. Andere getuigen verklaarden gezien te hebben dat beide man nen ruzie maakten op den weg, vlak langs de tramrails, toen de tram in aantocht was. In zijn requisitoir noemde de advocaat-ge neraal, mr. Brants, het gebeurde een zeer ernstig feit; immers, v. d. Oever werd ern stig aan het hoofd gewond, bekwam een schedelbreuk en verkeerde geruimen tijd in levensgevaar. Het O.M. eischte bevestiging van het von nis der Dordtsche rechtbank, waarbij ver dachte was veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. Uitspraak vandaag. KORTE BERICHTEN. Woensdag vergaderde in het Paviljoen Vondelpark te Amsterdam de Vereeniging van Handelaren in Bouwmaterialen in Ne derland, onder voorzitterschap van dene heer J. A. van Wijngaarden uit Rotterdam. De Bond van Nederlandsche handela ren in brandstoffen hield Woensdag zijn 24ste algemeene vergadering te Apeldoorn, onder voorzitterschap van den heer J. Bae- rends, Arnhem. Te Groningen is gisteren de 46ste al gemeene vergadering gehouden van de Ne derlandsche Banketbakkers-Vereeniging. Schaken. Capablanca—Eeuwe. Naar aanleiding van zijn a.s. match met dr Euwe, schreef Capablanca aan een ouden schaakvriend te Amsterdam: Ik heb het zeer druk met andere zaken en' kan niet mijn volle aandacht aan het schaakspel wijden als 15 jaar geleden. Maar ik ken dr. Euwe als een uitmuntend speler, volkomen toegerust met alle kwaliteiten om wie het ook zij te slaan". Zooals men weet, begint de match Zon dag 12 Juli om 2 uur des namiddags in de Militiezaal, Singel, bij het Koningsplein te Amsterdam, terwijl voor de verdere partijen de volgende data zijn vastgesteld: 2e partij Dinsdag 14 Juli Militiezaal; 3e partij Donderdag 16 Juli Militiezaal; 4e partij Zaterdag 18 Juli Den Haag; 5e partij Maandag 20 Juli Rotterdam; 6e partij Woensdag 22 Juli Den Haag; 7e partij Vrijdag 24 Juli Militiezaal; 8e partij Zondag 26 Juli Militiezaal; 9e partij Dinsdag 28 Juli Militiezaal; 10e partij Donderdag 30 Juli Militiezaal. Alle partijen vangen te 2 uur aan. Het uur van voortzetting wordt in de zaal be kend gemaakt. Toegang alleen voor introducé's. Introduc ties aan te vragen bij de heeren mr. Leven- bach, Prinsengracht 679, Th. Liket, Amstel- dij'k 69 en G. van Harten, Rozengracht 3. Bevorderd' is aan de Universiteit te Amsterdam tot arts de heer C. M. Dhont te Uitgeest. Geslaagd is voor einddiploma zuivel- school te Bolsward de heer A. Blauw Pz. te Heerhugowaard. Bedankt heeft voor de Ned. Herv. kerk te Akersloot, R. H. Oldeman, cand. te Voor schoten. BENZINEPRIJS OP ZEVEN CENT. Men meldt uit Den Haag aan de Telegr. Zooals te verwachten was, heeft men den prijs van vrije benzine niet lang op het lage niveau van zes cent kunnen handhaven. Na dat de prijs gedurende drie dagen op zes ct. is bepaald geweest, heeft men hem heden op zeven cent gebracht. Ook de goede klanten, die nog eenige reductie genieten, kunnen thans niet meer voor een stuiver per liter te recht. HOORN, 9 Juli 1931. Op de kaasmarkt waren aanvoer en prijzen heden als volgt: 16 stapels kleine Fabriekskaas 38; 4 stapels kleine boerenkaas 37.50; 1 stapel fabrieks- commissiekaas 38.50; 8 stapels boeren- commissiekaas 41, totaal 29 stapels, we gende te zamen 37988 K.G. De handel'was gced ONDUIDELIJKE EXAMENOPGAVE. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer Van der Waerden, in verband met de formuleering der vraagstukken voor tri gonometrie voor het eindexamen der H.B.S met vijfjarigen cursus in 1931 heeft de mi nister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, geantwoord: E>e formuleering van de door in functie zijnde leeraren geconcipieerde, wiskundige vraagstukken voor het eindexamen der H.B S. met vijfjarigen cursus is dit jaar, behalve door de Inspectie van het Middelbaar Onder wijs, gecontroleerd door twee directeuren van hoogere burgerscholen, die bekend staan als zeer bekwame leeraren in de wiskunde. Aan zorg voor een ondubbelzinnige formu leering dier vraagstukken heeft het dus niet ontbroken. Dat desondanks het eerste vraagstuk voor trigonometrie niet geheel juist werd gefor muleerd, betreurt de minister. Bij de beoordeeling van de oplossing van het vraagstuk moet, naar de meening van den minister, het hoogste cijfer worden toe gekend, indien de candidaat gevonden heeft hoek A=:3Xhoek B en ook als hij gevonden heeft hoek A=3Xhoek B-j-pX360 gr. en daarna, misleid door de vraagstelling, de verkeerde conclusie trekt, dat p=0 moet zijn. Voor zooveel den minister bekend, is dit ook steeds geschied. PROF. MR. W. L. P A. MOLENGRAAFF Te 's-Gravenhage is overleden, 73 jaar oud, prof. mr. W. L. P. A. Molengraaff, oud- hoog-leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Schriftelijke uitspraak dd. 8 Juli 1931. N. J. M. D. te Alkmaar, R. B. te Edam, overtreding Motor- en Rijwielwet, ieder vrij spraak. OPLICHTSTER VOOR DE RECHT BANK. Ter zake van oplichting stond voor de va- cantie-kamer der rechtbank te Maastricht te recht de 34-jarige H. B. H. Sch. uit Aken, thans gedetineerd. In de maand April had zij op verschillende plaatsen van diverse personen onder yalsche voorspiegelingen geld geleend en niet terug gegeven. Zij noemde zich de echtgenoote van een kinderarts, beweerde dat haar man op reis was en de sleutels had medegenomen, zoo dat zij zonder geld was. Te Valkenburg kreeg zij op die manier 10 en te Vaals van J. P. 15. Het O.M. zeide slechts 2 geval len uit de zeer vele ten laste te hebben ge legd. Hij meende wel met den meesten aan drang op een zwarè straf te moeten aandrin gen en eischte veroordeeling tot een gevan genisstraf van één jaar. JEUGDIGE AVONTURIER. Twee jeugdige personen uit Zuilen, die zich te Utrecht schuldig gemaakt hebben aan een serie inbraken, waarbij in de meeste gevallen slechts zeer weinig werd ont vreemd, hadden zich gister voor de arron dissementsrechtbank te verantwoorden De ambtenaar van het O. M. eischte, naar de Telegr meldt, tegen den jongsten verdachte, die de leiding der avonturen op zich had ge nomen, een 20-jarigen meubelmaker, een jaar en drie maanden gevangenisstraf; tegen den tweeden verd. één jaar, beide straffen met af trek van preventieve hechtenis. ONEERLIJKE KINDERJUFFROUW Door de Arnhemsohe Rechtbank werd naar de Tel. meldt, Dinsdag de strafzaak behandeld tegen Jacoba F., 25 jaar, kinder- jimrouw, wonende te Amersfoort, die terecht stond omdat zij op verschillende dagen in de jaren 1930 en 1931 te Renkum heeft wegge nomen verschillende kleedingstukken en an dere artikelen en geldbedragen, een en ander toebehoorende aan de familie Röell te Ren kum. Verdachte bekende het haar ten laste ge legde. Zij nam een en ander weg om zelf aan ■•en huwelijksuitzet te komeiL naar waarnemingen, verricht in den morge» van 9 Juli. Medegedeeldd oor het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.8 mM. te Clermont. Laagste barometerstand 736.8 mM. u Skagen. Verwachting, geldig tot den avond van lo Juli: i Matige tot krachtige, later afnemende Westelijke tot Zuidelijke wind; zwaar be- wolkt met tijdelijke opklaring; waarschijn- lijk nog regenbuien met kans op onweer; 'aanvankelijk iets warmer. Hooff- CII laan water. BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Juli. 1931 Hoog water Laag water datum v.m. n-®- H.®- 11 0.15 0.53 8.55 9 32 10 1145 7 49 8.25 EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Juli, 1931 Hoog water Laag water datum v.m. u.m. n.m. 11 0 12 0.50 8.43 9.20 10 11.42 7-37 8.13 Het O. M. eischte tegen verdachte ter zake van het voortgezette misdrijf van dief stal, acht maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Stading verzocht ora eerst met het oog op een eventueele voor waardelijke veroordeeling een reclassee- ringsrapport over verdachte uit te brengen. Utispraak over 14 dagen. TEGEN INBREKER ACHT MAANDEN GEEISCHT. D. v. d. Sp., abeider te Nijmegen, stond voor de Arnheaische rechtbank terecht wei gens inbraak en diefstal. Getuige A., bakker te Nijmegen, wordt hierna gehoord. Hij constateerde op een mor gen dat er iemand in zijn winkel had inge- broken. Uit de cassa werd een bedrag van 10 vermist. Verdachte bekende het hem ten laste gelegde. De officier van justitie eischte tegen hem acht maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. COMITÉ VOOR TOONEEL- UITVOERINGEN. Vanwege bovengenoemd comité zullen de zen winter wederom vier tooneelvoorstellin- gen worden gegeven dcor verschillende eerste-rangs gezelschappen. Door de veran deringen en uitbreidingen, die de Harmonie zaal heeft ondergaan is het aantal beschik bare plaatsen belangrijk uitgebreid. Er zui len in den vervolge drie rangen zijn ad 10.40, 7.40 en 4.40 voor de vier voor stellingen (alles inbegrepen). Prospectus wordt op aanvrage gaarne toegezonden door het secretariaat Öudegracht 287. HET SCHOOLFEEST IN DEN MUZIEKTUIN. Het weer is de laatste drie dagen wat in de war, maar de kinderen der drie laagste kiassen hebben het gisteren met hun school feest in den Muziektuin nog best getroffen. Om vier uur verzamelden de kinderen ziet op het Dodenveld en vandaar ging het-in optocht door de stad over Heilooerbrug en langs de Wilhelminalaan naar den tuin. De muziek natuurlijk voorop. Langs den weg was veel belangstelling. In den tuin werder eerst eenige spelletjes gedaan. Maar al spoe dig werden de kinderen aan de tafels in den voortuin geroepen om daar hun glas limo nade met een gevulde koek te gebruiken. Toen dat was afgeloopen ging het in twee groepen, één naar de poppenkast en de ander naar den goochelaar. De heer Kellenbach uit Den Haag vond een aandachtig gehoor bij zijn alleraardig ste poppenkastvertelling van „Zwaan, kleef aan", waarbij de kinderen zoo aardig mee zongen en meewerkten en de actie der pop pen zeer de aandacht trok. Prof. Ben Ali-Libi, de goochelaar, had zeer veel succes met zijn aantrekkelijk program ma. Bij de meeste verrassende toeren liet hij de kinderen medewerken, tot groot vermaak der overigen. Men amuseerde zich kostelijk. Een luid gelach en applaus klonk telkens op. Na deze afwisselingen werd nog eens heerlijk gesmuld van taart en limonade, ter wijl bij den aftocht nog chocolade en toe ters werden gegeven. Wat was 't vol in den lout waar de ouders de kinderen kwamer. aihalcn. t Geheel mag uitstekend geslaagd heeten en was een succes voor Volksonder wijs. GESLAAGD. Geslaagd is te Den Haag voor het machi nisten-examen, diploma A. de heer J. Buurs te Alkmaar. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Dinsdagmiddag is bij den heer C. van Meerlant, Grensstraat E 1, een postduif komen aanvliegen, genummerd op een aluminiumring O aa 8 292726 C2 GETROUWD: Ambrosius Lingerak en Hendrika van Westen. Simon van Berkum en Jacoba Jon ker. Gerrit van der Kolk en Harmpje van der Molen. OVERLEDEN: Maartje Dekker gehuwd met Simon Staffl 69 jaar. CORRESPONDENTIE. Correspondent te Hensbroek. Het Donder dag ontvangen verslag van een volksfeest, dat reeds Zondag gehouden werd, kunnen wij natuurlijk niet meer plaatsen. Red. Alkm. Crt-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2