Onbekend maakt onbemind ASPIRIN gaar* dte »E OOLIJKE OESTERS JUüvmciaal Tlieuws Te lang in '4 water 4 ■HHH Als gevolg doen zich vaak huiveringen, hoofd pijn en onbehagelijkheid voor. Neemt dan bij tijds Aspirin -Tabletten. eenigopdewerstó Verder deelde de voorzitter mede, dat door den heer H. P. Zwiers te Haarlem een plan is opgemaakt voor de bebouwing van het terrein. Dit plan heelt ter visie gelegen, alsmede het ontwerp tot ontwatering van de terreinen. Spr. stelde voor een en ander goed te keuren. De heer K o s t e 1 ij k was het in grove trekken met de plannen eens. De voorgeno men ontwatering achtte hij echter niet vol doende. Hij vreesde voor opeenhooping van allerlei stoffen in de te maken beek, die ten slotte een goede afwatering zullen verhinde ren. Geregeld onderhoud door de gemeente is nogal veelomvattend. Spr. zou daarom willen uitzien naar een beteren waterafvoer door een riool aan te leggen en de eventueel te bouwen huizen daarop willen aansluiten. De heer Keesman herinnerde aan zijn reeds eerder gehouden betoog tot het leggen van rioleeringsbuizen, om te voorkomen, dat ook in dit gedeelte der gemeente weer een toestand ontstaat als in het overige. t De voorzitter wees er op, dat er veel ruimte blijft tusschen de huizen en dat de ge vreesde toestand dan daar zeker niet zal ontstaan. Intusschen is den heer Zwiers ze ker wel toevertrouwd de zaak tot een goed einde te brengen. De heer V a n 't V e e r zou de zaak ter stond goed willen aanpakken en een goede rioleering willen leggen. De beken raken gauw verstopt. De heer V a h 1 waarschuwde er voor, dat bij aansluiting van de huizen voor afvoer van het hemelwater ook het menagewater in de beek zal terecht komen. Zou het leggen van rioolbuizen nu zooveel meer kosten dan het graven van een beek? De heer K o s t e 1 ij k bepleitte het opleg gen van de verplichting aan de bewoners om een septic-tank te laten maken. Laat men het plan direct goed opzetten, ried spr. aan. Na nog eenige besprekingen zegde de voorzitter toe, dat met den heer Zwiers nog zal worden gesproken over de mogelijk heid van een riool. Het voorstel van B. en W. werd hierop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verbetering Raadhuisweg en Hee- renweg vanaf Rijksstraatweg tot Burg. de Wildtlaan. De voorzitter herinnerde aan hetgeen fn de vorige vergadering is gesproken over deze wegen. Thans was van „De Geruisch- looze weg" de mededeeling ingekomen, dat ook zonder rioleering de waterafvoer voldoen de zal kunnen worden geregeld. Het was haar bij nader onderzoek gebleken, dat in derdaad enkele deelen van den weg extra moeten worden verzorgd. De maatschappij wil daar nu echter puin storten, waarvoor de kosten met totaal hoogstens ƒ115 zullen stijgen. De heer K o s t e 1 ij k had voorlichting ge vraagd bij den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat. Deze heer had hij niet kunnen ontmoeten en hij had toen met diens plaatsver vanger een onderhoud gehad. En deze had hem gezegd, dit in het algemeen voor bui tenwegen rioleering niet noodig is. In be bouwde gedeelten, zooals het hier betreft, is het anders. Als zulks gevraagd wordt door B. en W. zal de Prov. Waterstaat gratis ad vies geven en daar zou spr. zich dan gaarne bij willen neerleggen. De voorzitter zou dit advies gaarne willen inwinnen. De heer Opdam merkte op, dat de in genieur van „De Geruischlooze weg" toch meent, dat rioleering niet noodig is. Blijkt dit later toch nog gewenscht, dan kan zij altijd nog worden gelegd. Het vragen van nog eens een advies bij een anderen ingenieur achtte spr. niet noodig. Wil men rioleering, dan kon spr. zich daar wel mee vereenigen De heer Keesman geloofde, dat een riool beter is dan een andere wijze van af watering en hij was den heer Kostelijk dank baar voor diens onderzoek. Spr. verbaasde zich er over, dat „de Geruischlooze weg" ex tra geld vraagt voor aan te brengen puin, dit was toch bij den prijs inbegrepen, meen de hij. De heer S e n g e r s meende, dat die hoe veelheid puin bestemd was voor het om te leggen gedeelte van den weg. De voorzitter stelde voor advies te vragen, zooals de heer Kostelijk had aanbe volen, bij welk advies spr. zich zou willen neerleggen. De heer Kostelijk verdedigde nog na der het leggen van rioleering, omdat hij het immoreel achtte het water van perceelen dei- gemeente te laten loopen op aangrenzende perceelen van andere eigenaren. Overigens protesteerde spr. er tegen, dat het verbeteren of aanleggen van een weg al zoo goed als opgedragen was aan een be paalden aannemer alvorens de raad daarin was gekend. De voorzitter stelde voor tot verbe tering te besluiten, uit te voeren door ,.De geruischlooze weg", met of zonder rioiee- rmg, al naar het advies van den Prov Wa terstaat. Keesman bleef tegen het geven van 125 extra voor puin, vfirpn ll6fr P u a m wild,e met de zaak van bh dat men" ^glnnen Overigens vreesde J' men, in de ingenieursadviezen ver ward geraakt, nu ook de heer Kostelijk nog sprak als een deskundig Peheer Kostelijk had liever ander geluid gehoord van den wethouder en wilde wijzen op den Raadhuisweg, die grooten- deels op advies van dezen is aangelegd en hem zeker wel een nachtmerrie zal hebben bezorgd. De heer Opdam ontkende dit en zei dat hij gaarne advies van den Prov. Water staat zal afwachten of al dan niet rioleering moet worden aangelegd. De heer Van 't Veer was het met den heer Keesman eens, dat het puin niet extr„ dient te worden berekend. Ten slotte werd besloten tot het vragen van voorlichting van den Prov. Waterstaat inzake het al of niet noodig zijn van riolee ring en de zaak tot zoolang op te schoiten Hierna sluiting der vergadering. HEERHUGOWAARD. Dinsdagmiddag 4 30 uur vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Van Slooten. De vergoeding voor het Lager Onderwijs 1930 bedraagt 20.653.49. Op een verzoek van D. Gootjes om wegens voogdijschap ten onrechte betaald school geld over 1930 terug te mogen ontvangen, werd gunstig beschikt. Een verzoek van S. Kooistra om tegemoet koming in geldelijke kosten wegens specialis tische ziekenhuisbehandeling werd in handen van B. en W. gegeven, daar van den betret- fenden arts nog geen opgave van vermoede lijke kosten is ingekomen. Eveneens in handen gesteld van B. en W. een verzoek van P. Beers om ontheffing schoolgeld 1930 wegens zorgvolle tijdsom standigheden. De Zuiderzeearbeiders hebben verzocht om weder in het genot van vervoertoelagen ge steld te worden. Zij erkennen dat zij momen teel wel arbeid in de gemeente zouden kun nen vinden, doch zien in dat dit slechts van korten duur zou zijn, terwijl de directie der Zuiderzeewerken geen garantie stelt voor wederaanneming van hen die den arbeid ver laten. Na een opmerking van den heer Kostelijk werd besloten afwijzend op het verzoek te beschikken en af te wachten tot de loon- cijfers gegeven worden. Door de Commissie van Bijstand in het G. E. B. wordt geadviseerd, de bovengrond- sche laagspanningsleiding var het Zuideinde van den Middenweg door te trekken naar het stoomgemaal aan den Huigendijk. zoodat een ringleiding zal ontstaan. Een en ander is bij haar ter sprake gekomen, daar gebleken was, dat bij reparatiewerkzaamheden aan het stoomgemaal de enkele leiding niet voldoen de was om de noodige stroom voor de laschapparaten voort te brengen, terwijl des kundigen hadden verklaard, dat dit bij ring leiding wel het geval zou zijn. Waar bovendien de administrateur van het bedrijf had verklaard, dat ook de aan Zuid eindeMiddenweg en Hensbroekerweg wo nenden belangrijk zouden worden gebaat, terwijl tevens meerdere stroomafname te ver wachten was, had men gemeend van de to taal raming ad 1249.90, een bedrag van 600 ten laste van den polder te moeten brengen, waarmee door dit lichaam genoegen was genomen. Een enkel punt was er nog, waarop ge wezen moest worden en dit was het feit dat de deskundigen geen absolute zekerheid wilden geven, dat de stroom voldoende zou zijn vooi de te verrichten werkzaamheden, in casu het autogenisch lasschen van den ketel. De heervan Langer, voerde aan, dat bij een volgende keuring der ketels men weer voor een zelfde .geval zou staan. Zet men thans door dan weet men hoe men dan han delen moet. De heer Krom vroeg of slechts electrisch gelascht kan worden. De voorzitter antwoordde, dat de betrok ken ingenieurs hem aldus heeft medegedeeld. Namens de Commissie deelde de heer •Tromp mede. dat de verdeeling der onkosten berust op het feit, dat de voorziening der omwonenden vee' za; verbeteren. Wel loopen zware kabels van het provin ciaal bedrijf langs den Huigendijk, doch aan sluiting hieraan zóu onkosten mede brengen, die ver boven de thans geraamde uitgaan. De voorzitter wees er nogmaals op, dat verschillende deskundigen hem wel verzekerd hebben, dat de stroom voldoende zal zijn, doch niemand hem absolute zekerheid wilde geven. De heer Kostelijk vroeg in dit verband of het dan niet mogelijk is de voorlichting van een technisch bureau in te roepen. De voorzitter merkte op, dat dergelijke inlichtingen tijd vorderen. En dit is een zaak, waarmede spoed moet worden betracht. Zoo spoedig mogelijk moeten de titels gereed zijn om bij mogelijk inzetten van een regenperiode weer dienst te kunnen doen. De heer Wuis wees op de mogelijkheid van proefneming, daar we een ringleiding in den gemeente hebben, n.1. langs de kabel. Besloten werd alsnog hiermede een proef te nemen en indien deze gunstig uitvalt, on verwijld met de werkzaamheden te beginnen. Door de heeren Van Langen, Kooy en Tromp werden de geloofsbrieven der nieuw- gekozen raadsleden nagezien en nadat deze bij monde van eerstgenoemde in orde waren verklaard, werd tot toelating besloten. Aangeboden werd de gemeenterekening 1930. Ontvangsten gew. dienst 174.723 75, uitgaven 161.397.30, batig slot 13.326 45. Waar echter in den dienst van 1930 is ver werkt een ged. van het batig slot 1928, n.1. 12.439.22. terwijl bovendien is opgenomen 3000 uit het reservefonds, sloot de dienst in zijn geheel met een nadeelig slot van 2.112.76M. Ontv. en uitg. kap. Dienst bedroegen 37980. De heeren Van Langen. Quant en Tromp werden belast met het nazien der bescheiden. Van eenige leden is een verzoek ingekomen om iets te mogen zeggen over den finan- cieelen toestand der tuinders in verband met de slechte uitkomsten van de aardappelteelt. De heer Tromp wees er op, dat dit voor jaar nog velen door de Tuinderscred-eten op de been zijn gebleven. Thans zijn echter ve'.en getroffen door een ramp, zoo groot als spr. zich tijdens zijn leven niet kan herinneren Men teert nog op het crediet, dat de Midden stand geeft, en velen zouden verhong.-rd zijn als zij contant hadden moeten betalen, wat men tot de eerste levensbehoeften rekent. Spr. w? eeU reval bekend van iemand, die ge- ta t^mvi^08' als een klein kind fop te hui- fiJl ^en v?n de woestenij van zijn ver orde aardappelvelden, waar hij alle hoop Tuinders zijn eigenaardige menschen. Dc wisselvallige uitkomsten van het bedrq - ren hen het oog op de toekomst te houaen, en zwijgend te verduren onder omsta:na g heden, die anderen reeds lang aanleiding g- <reven zouden hebben om den mond te op - nen. Thans zijn echter velen die reeds op rand van de put zaten in de put geraakt, het is geen vraag om hulp, doch een no - schrei, die thans opstijgt. Hij is er voor ee schrijven aan den minister van Binnenianu- sche Zaken en Landbouw te richten en va gemeentewege reeds voorloopig een steun beweging op touw te zetten, teneinde meest bedreigde gezinnen te helpen. De voorzitter wees op de brand te 1 arij ia het koloniale paviljoen, waarbij een Ge roep op het geheele volk werd gedaan. De heer Kostelijk zeide, dat de woorden van den heer Tromp hem uit het hart gegre pen zijn. Als kassier der boerenleenbank zou hij frap pante staaltjes kunnen mededeelen van tuin ders, die tot de meest welvarenden gerekend worden, en die zelfs in slechte tijden nog wei een klein tegoed hielden. Thans is j,f steeds „halen" het wachtwoord en dikwijls moet geld opgenomen worden, ook door hen, voor wie dit vragen onbekend was. Bewon deren moet men die menschen, die door alle mislukkingen heen nog maar steeds den moed houden om te werken van dikwijls 4 uur in den morgen tot den laten avond, ten einde j het hoofd boven water te kunnen houden, j Niet mag de toch al pessimistische geest die velen al beet heeft, aangewakkerd worden, doch over deze zaak moet in het openbaar besproken worden, zoodat het groote pub.iek den eigenlijken toestand gaat zien. Speciaal in onze gemeente heeft de aard appelziekte groote verwoestingen aangericht. De cijfers, die hij in de practijk krijgt te hoo- ren, leiden h-~m er toe nog verder te gaan dan de heer Tromp. Een deputatie naar de regeering acht hij in deze de aangewezen weg. Tuinders zijn geen schreeuwers, doch dit geval moet bekend gemaakt worden. Het geldt hier een ramp, die in alle stilte bezig is zich te voltrekken en hij meent, dat hier de •helpende hand geboden moet worden, al kan men niet direct spreken van een natuurramp in den gewonen zin van het woord. Alles doen, wat te doen is, moet in deze de leuze zijn. De heer Krom dankte den heer Tromp voor het door hep genomen initiatief. Hier gaan geen kunstschatten verloren, hier gaan men- schenlevens ten onder, hier worden geheele gezinnen ten gronde gericht. Hier zien we vaders van gezinnen, die niet weten hoe rond te komen, met een droevig oog langs den akker staren, die dit jaar geen vrucht opbrengt. Er wordt gezegd, dat er door velen te laat gesproeid is, maar hebben we allen niet vreemd gestaan tegenover de eer ste verschijnselen, die zoo geheel verschil lend waren van de gewone. Lang heeft men den tijd van de aardappeloogst in vele gezin nen verbeid. Er waren nog zooveel achter stallige schulden van het vorige jaar, die om betaling riepen. Vergeefs heeft men gehoopt. Men kon niet gelooven, dat de ziekte geheele akkers tegelijk aan zou zetten. Spreker wees nog op de mntorvletjes, waar anders om dezen tijd een flink stuk brood mee verdiend wordt en die nu stil langs den wal liggen. De heer Quant zeide dat in de gisteravond gehouden vergadering van de afdeelingen der L. T. B. in de Hengstman besloten is een deputatie naar den minister af te vaardigen en meende dat een actie van het gemeentebe stuur hierop zou kunnen aansluiten. De voorzitter antwoordde dat men in elk geval voor men tot daadwerkelijke hande ling overgaat over feitenmateriaal en cijfers moet beschikken. De heer Kostelijk sprak over gevallen waar kruidenier en bakker voorbijgaan, en dat is bij menschen die tot de best bruikbare van de gemeente behooren. Hij wenschte dat er een commissie uit den Raad benoemd wordt, die over een bepaald bedrag beschikking krijgt, zo dat direct geholpen kan worden, daar waar de nood het hoogst is, en men zulke menschen een gang naar het armbestuur kan besparen. De heer Tromp dankte voor de woorden waarmede men het door hem ingeleide onder werp ontvangen heeft. De heer Van Langen wees op den midden stand, die ook een critieke tijd doormaakt, vergeefs komt men om geld bij klanten, die anders tot de geregeld betalenaen behooren. De voorzitter vroeg of iemand een som wil noemen ter voorloopige beschikbaarstelling. Ten slotte stelde na eenige discussie de heer Kostelijk voor 2000 uit te trekken en een commissie te benoemen. Dit werd alge meen goedgevonden en de heeren Kostelijk, Quant, Tromp en Pool werden aangewezen om in bedoelde commissie zitting te nemen, die zoo spoedig mogelijk haar werkzaamhe den zal aanvatten. Besloten werd mede een schrijven aan den minister te richten met verzoek een deputa tie betreffende deze zaak te willen ontvangen, welke door de Commissie uit haar midden benoemd zal worden. Nadat nog een opmerking was gemaakt over mogelijke kwijtschelding van grondbe lasting sloot de voorzitter met een woord van dank. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Des voormiddags 10 uur vergaderde de voltallige raad. Aanwezig waren alle leden. Voorzitter was de heer C. de Groot, burge meester. Volgens het Reglement van Orde werd allereerst overgegaan tot onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw inkomende leden Ingekomen zijn en werden voor kennis geving aangenomen o.a.: van den Commissaris der Koningin, mede deeling dat aan den burgemeester een maand verlof is verleend ingaande 8 Juli a.s. In verband met een schrijven van den voor- iztter van Ged. Staten werd op voorstel van B. en W. ingetrokken de erordening houden de herziening der geldende strafverordening, ter vorige vergadering vastgesteld, zulks om daarin nog op te nemen de „Besmettelijke Ziektenverordening". Daarna werd deze op nieuw weder z.h.s. vastgesteld. Mede op voorstel van B. en W. werd' de gemeentebegrooting voor 1931, welke weder om van Ged. Staten is terug ontvangen, ge wijzigd. Van den post Fonds-belasting werd Mag ik even kennis maken? Ik ben GIBBS. Zéër aangenaam, 'k Ben bekend door heel de wereld En te goeder naam en faam. Reeds tweehonderd twintig jaren (Ik ben werkelijk zoo oud) Word ik door millioenen menschen Als hun goeden vriend beschouwd. Elke week, op 't zelfde plaatsje, Waar U deze regels ziet, Kom ik U iets nieuws vertellen. Lees het, maar verlies het niet. Wie dat wekelijksche praatje Uitknipt, is er mee gebaat: Leest U maar 't royale aanbod, Dat hier duidelijk onder staat. CLINGE DOORENBOS. lederen Donderdag, ongeveer tot midden December, zult UJn dozf de advertentie-pagina, een GIBBS-mededeeling vindem Als U de.kleine moeite wilt nemen deze mededeeling uit te knippen, wachten U aardige gen. 12 verschillende knipsels geven recht op een der volgende artikelen, naar keuze» 1 STAAF SCHEERZEEP IN METALEN KOKER 1 DOOS TANDZEEP, GROOT MODEL 1 GROOTE TUBE TANDPASTA 1 GROOTE TUBE CREME DE BEAUTÉ 1 DOOS POUDRE DE BEAUTÉ, MIDDELMAAT en op een mooi doosje met 5 monsters. Als U 6 knipsels heeft, kunt U ze Uwen leverancier reeds toonen; hij geeft ze U direct terug na de nummers te hebben afgescheurd en hij biedt U het bovenge noemde doosje monsters aan. Deze 6 knipsels, tezamen met 6 nieuwe, voorzien van nummers, geven U daarna weer recht op een der bovengenoemde artikelen naar Uw keus. Uw leverancier beschikt, of zal binnenkort beschikken, over een aantal enve loppen, waarvan hij er U op aanvraag een zal overhandigen en waarin zich een circulaire bevindt, waarop nadere bijzonderheden. In deze enveloppe kunt U tevens de uitgeknipte advertenties bezwaren. Mr. GIBBS ontvangt zijn corresponde ntie bij de TIBO PRODUCTS COMPANY, Lange Leidschedwarsstraat 92, Amsterdam-C. 1504.80 afgevoerd en tot dekking hiervan een deel van het batig-saldo van den dienst 1930 aangewend. Besloten werd om bij voldoende deelname a.s. winter weder vervolgonderwijs te doen geven. De heer Molenaar vroeg, zulks in verband met het destijds genomen besluit, of de ver goeding aan de betrokken tewerkgestelde werkloozen in het afgeloopen seizoen, voor het gebruik van hun gereedschappen is uit betaald geworden. De voorzitter zeide, dat zich niemand hier voor heeft aangemeld, maar zegde toe, een en ander te zullen onderzoeken en dan als nog de vergoeding te zullen betaalbaarstel len. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat B. n W. opdracht hebben gegeven tot het schilderen van het oude „Rechthuisje", het gymnastieklokaal, de gemeenteschuur, de motorbrandspuit en de nieuw te maken paal tjes voor het raadhuis, almede voor het teren der brug te Groot-Schermer. Daarna sluiting. BOVENKARSPEL. De heer S. Bosma slaagde te 's Graven- hage voor het examen candidaat-gemeente- secretaris. UITGEEST. Ons Fanfarecorps „Onderlinge Oefening". Naar aanleiding van 't feit, dat Ons Fan farecorps eenige weken geleden een eerste prijs te Wormerweer op het aldaar gehou den muziekconcours behaalde, maakte het gisteravond een muzikale wandeling door de gemeente. Het mooie weer zorgde, dat er veel belangstelling was. Geslaagd. Dezer dagen slaagden een aantal dames, opgeleid daartoe door de Eerw Moeder te Uitgeest, te Bergen voor de examens diploma lingerie en costumière. Voor lingerie slaagden: de Eerw. Zus ters Rosalia en Aquinata en de dames C Rumphorst, A. v. d. Eng, N. Vreeburg, Breg. Louwe, A. Scheerman, C. Heijnee, Geza. van der Eng, Nellie Deijle, Alie Kok, Annie Sta- neck, allen van Uitgeest en Annie Kaandorp van Akersloot. Voor 't diploma costumière slaagden de dames Annie Scheerman, Catha. Heijne en Gezina van der Eng. In aanmerking geno men dat alle candidaten voor beide diploma's slaagden, beteekent dit een schitterend suc ces voor de Eerw. leidster van den cursus. Nieuwe R.-K. School. Naar we vernemen is de ministerieele toe stemming ontvangen voor den bouw van een vierklassige R.-K. School en Gymnastiek lokaal. Binnen korten tijd kunnen we dus de aanbesteding dezer gebouwen tegemoet zien. LIMMEN. Dit voorjaar is onder hiding van den heef P. Boschman, hoofd der O. L. School, een wedstrijd georganiseerd in soortenkennis van de in bloei zijnde tulpen. Aan den wed- stsrijd namen 24 personen deel, een te klein aantal, als men in aanmerking neemt dat tientallen in het bollenvak hun brood moeten verdienen. In totaal waren 379 soorten opge plant. De uitslag is als volgt: le prijs C. Aafjes 355 soorten; 2e prijs e prijs "W. Castricum soorten; 3e prijs J. Leijen 337 soorten; 3e F. Hollenberg 347 soorten: 2e prijs Jac. Keij- zer 343 soorten; 3e prijs W. Castricum 337 prijs D. Valkering Ezn. 311 soorten; 4e prijs F. v. d. Peet, 261 soorten; 4e prijs C Met selaar Jbz., 239 soorten; 4e prijs B Zonne veld 229 soorten; 4e prijs W. Hageman, 220 soorten; 5e prijs G. Haanraads, 214 soorten, 5e prijs J. Speur, 213 soorten; 5e prijs C. Zonneveld, 194 soorten; 6e prijs J. de Rood< 159 soorten; 6e prijs J. Kraakman 155 soor ten en 6e prijs J. Temming met 148 soorten. Aan alle deelnemers dit een prijs behaalden, werd een einddiploma utigereikt. Zij die dit jaar voor het eerst aan den wed strijd deelnamen en een prijs behaalden zijn de volgenden: A. Duikersloot, J. Duin, C. Denneman, N. Veeken, A. Admiraal en J. Kaandorp. Het hoogste en laagste aantal punten bedroeg resp. 229 en 138. Het is een heele prestatie en zonder twijfel zal het deelnemen aan den wedstrijd ook al behaalde men geen prijs het vak ten goede komen. In een buitengewone vergade ring van de afdeeling zullen de prijzen wor' den uitgereikt. ANDIJK. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in onze gemeente op twee plaatsen op bru tale wijze ingebroken. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de woning van den heer Van Arum, Hoofd der Middenschool alhier, waar uit een geld kistje 156.50 werd gestolen. Verder werd in huis een en ander overhoop gehaald. Eeni ge kleedingstukken waren in den tuin meege* nomen en doorzocht. Tusschen drie en vier uur 's nachts ver< schafte (n) de dief (en) zich door 't open schuiven van een raam toegang tot de wo ning van de 82-jarige weduwe Hooiveld. Door honden werden de inbrekers gestoord, waarna ze de vlucht namen 43. Het ziekenhuis stroomde leeg. Er was geen tegenhouden aan. Dokter en zusters moesten in hoogst eigen persoon erkennen dat al hun zieken genezen waren en dat vervulde hen van groote trotsch. Ze dachten dat het aan de goede verpleging lag en schreven er een lang stuk over in de Visschencourant. Maar de ware toedracht van de zaak wist alleen Otto en die paste wel op, dat hij zijn mond niet voorbij praatt* 44. Voor de dokters en de zusters brak er nu een gulden tijd aan. Zuster Steur had wegen» de gezondheids-epidemie een poosje verlof ie' nomen en nu konden de zusters Garnaal en dokter Meerval hun dagen gezellig doorbren gen met pandoeren, in afwachting van den tijd, dat er weer eens zieken zouden zijn in h» Visschenrijk,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6