Alkmaarsche Courant. AmstecdoMsche !Beucs Jhmwcuud Hieuws Honderd drie en dertigste Jaargang. Donderdag 9 Juli Gemeenteraad van Alkmaar van 9 Juli 1931. Opg-ave van Noordhollandscli Landbouwcrediet N.'V, BOEHEN S. J. A. KEESOM, Leeraar M. 0. Boekhouden. CONTROLEEREN. I STEENENBRUG, TEL. 152. I Lid der Ned. A. v. Accountants. No. 159 1931. POLDERBENOEMINGEN In de provincie Noord-Holland is benoemd tot dijkgraaf van den Anna Paulownapolder de heer C. Wijdenes Spaans te Anna I au lowna en tot heemraad van den polder Eijer- land op Texel de heer J. de Graaf Jzn. te De Cocksdorp (Texel). HEILOO. Voor de 25e maal maakten de kinderen aer O. L. School hun schoolreisje, als belooning voor vlijt en goed gedrag. Hoewel het 's morgens om half 9 aan treden" was, vertrok men eerst na 10 uui Een onwillige auto was oorzaak dat een 3-tal kinderen niet mee konden en op eigen „gelegenheid" gingen, zeer tot teleurstelling der ouders. c Na dit intermezzo ging men naar Sc"OC en Egmond en natuurlijk heeft men vol.p genoten. Aan de burgerij en de vele bezitters van luto's een woord van dank en niet het minst aan de commissie tot wering van school verzuim. TWEEDE LANGENBIJKER MIDDENSTANDSTENTOON- STELLING TE NUORDSCHARWOUDE (Vervolg van het 2e blad. De voorzitter was verheugd, dat de heei Tuijn bij1 de officieele opening na zijn ziekte aanwezig kan zijn en zou het zeer op prijs stellen, dat hij, als hij even een lichte ont spanning wil hebben, die hier op de tentoon stelling zal zoeken. De voorzitter bracht dank aan de fa. Kok, Tuinman en Wilken, die zoo bereidwillig is geweest cm de autobussen met de L.M.T.- vlaggetjes te tooien. Ook bracht de voorzitter dank aan den heer Kruit van Schagen voor de prettige versiering van de tentoonstelling. De zangvereeniging „Crescendo" heeft bij het te Heiloo gehouden concouds twee eerste prijzen in de wacht gesleept. Het bestuur dezer vereehiging heeft een concert aangebo den. Dit zal hedenavond half negen worden worden gegeven. De voorzitter bracht hier voor zijn dank. De voorzitter dankte de heeren Jhr. van Spengler en Scheffel voor de vriendelijke woorden. Namens de standhouders sprak hierna de vertegenwoordiger der Enkhuizer Brood Koek- en Beschuitfabriek, er op wijzende dat het de bedoeling zal zijn, dat eensgezindheic de boventoon zal voeren. De heer C. Kramer bracht namens de R.K Middenstandsbond dank voor de uitnood! ging. De tentoonstelling De N.V. Enkhuizer Brood-, Koek- en Be schuitfabriek met een mooie ingerichte stand van verschillende koeksoorten trok zeer de aandacht der bezoekers, die in de gelegenheid werden gesteld een proefje te nemen. Ver tegenwocrdiger voer deze streek is J. G. van Barneveld te Schagen. Hiernaast heeft de firma J. H. Keizer, Noordscharwoude, een stand, waarin wordt getoond hoe berichten in de krant komen, hoe ze worden gezet enz. Ook exposeerde deze firma allerlei soorten drukwerk. De stand van de fa. I<. W. Möller te Oud karspel verheugde zich in een groote belang stelling van het damespubliek. Er werden dan ook mooie naaimachines tentoongesteld De heer D. Schuitemaker te Noord-Schar- woude had een speciale stand van de Telefun- ken radiotoestellen Ook een mooie collectie luidsorekers was geëxposeerd. Ook had de heer Schuitemaker een stand van de Philipsgloeilampenfabriek. Ook elec- trische apparaten waren aanwezig. De Zeep- en Parfumerieënfabriek „Het Klaverblad", Haarlem, had een aardige stand met Eau de cologne en karnemelkzeep „Het Melkmeisje". Vervolgens komen wij bij den stand van Haas' Azijnfabriek, Haarlem, welke de be kende Haas en Boog Azijn en mosterd in den hadel brengt. S. "Iimmerman's Motor- en Rijwielhandel, Noord-Scharwoude, was vertegenwoordigd met eenige „Sarolea" motoren en ,Silver Steel" rijwielen. Ook „Englefcert" motorban den en „Veedol" motorolie kan men op deze stand vinden. De firma A. B. Jansen, Oudkarspel, heeft een stand met sigaren en sigaretten. Het Spiritusverkooukantcor „Bergen op ZoomDelft' heeft een stand met diverse spirituskooktoestellen. Piersma's Schoenhandel, Oudkarspel Noord-Scharwoude heeft een stand met uit sluitend dr. Scholi's artikelen zocals steun zolen voor diverse voefgebreken, enz. De Chemische Fabriek „Grasco", 4m-> sterdam, heeft een stand met „Auto- Heil" een ouderwetsch poetscrême in verdunde vorm. Tevens zijn in deze stand aanwezig antiseptische reukblok- hen en Grasco". Vloerzeilolie. Prachtige Tsjecho Slowakijsche kleedjes zijn daar ook te bezichtigen. De firma A. Groot Nzn., Noordschar woude, heeft een stand welke de heele Noordzijde van de tooneelzaal beslaat. Hierin worden geëxposeerd „Auping"- matrassen en een opklapbaar „Auping- bed". De afdeeling ,Gromalca", vlekvrij ta felzilver, trok ook veel belangstelling. Van Delfts kinderwagens vielen ook op. De firma Groot heeft, in combinatie met den heer N. van Hout, een mooie stand klokken, pendules, horloges enz. De heer Arpad Moldoohn, fotografisch atelier te Nieuwe-Niedorp-Noorschar- woude was aanwezig met een fraaie col lectie foto's. Bakker's Drogisterij en Optisch bedrijf heeft een mooie stand met Kodak, Zeiss Ikon, Gevaert Agfa en Selo fototoestel len. Moderne brilmonturen, Utermöhlen verbandmiddelen, corsetten, enz. kan men hier vinden. De heer P. Krouwelj Oude-Niedorp, heeft een stand met consumpteijs, uit zijn naar de eischen des tijds ingerichte electrische ijsfabriek. De firma Kaas en Zonen, Oudkarspel, heeft een stand hiet fruit en Fyffes ba- i.nen. Een bezoek aan deze tentoonstellin kunnen w ij ten zeerste aanbevelen. Ongecorrigeerd. De raad vergaderde heden ten 1 ure. Afwezig wethouder Van Slingerland. De v o o zitter opende de vergade- i ing en sprak een woord van warmen ge- lukvvensch tot den secretaris, die en meesterstitel had behaald. (Applaus De secretaris dankte voor de vriendelijke woorden en den raad voor zijn instemming. De voorzitter vestigde de aan dacht op een rondgedeeld kaartje, dat aan de vi eemdelingen in de omgeving verblijvende zal worden rondgezonden en beoogt hen er toe te brengen iets meer van Alkmaar dan de kaasmarkt te gaan zien. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 10 Juni 1931 nr. 95 van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedgekeurd raadsbesluit van 28 Mei 1931 nr. 11 tot onttrekking aan den openbaren dienst en verhuring van een gedeelte weg van den Helder- scheweg naar het Afgesneden Kanaal vak. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 17 Juni 1931 nr. 58 van het zelfde College, daarbij de ont vangst berichtende van het raadsbesluit van 4 Juni 1931 tot wijziging der Alge- meene Politieverordening, Gem. Blad 381 (plaatsing waarschuwingsborden). Als voren. c. Een brief dd. 17 Juni 1931, nr. 81 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 16 April 1931 tot wijziging der ge- meentebegrooting van 1930. Als voren. d. Een besluit dd. 24 Juni 1931 nr. 27 van het zelfde College, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbe sluit van 28 Mei j.1. tot verkoop van grond, enz. aan de R. K. Woningbouw- vereeniging „Goed Wonen". Als voren. e. Een brief dd. 24 Juni 1931 nr. 73 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 28 Mei 1931 nr. 25 tot verlenging van den termijn van ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen. Als voren. f. Een brief dd. 24 Juni 1931 nr. 183 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 28 Mei 1931 nr. 15 tot het kosteloos in eigendom overdragen van een stuk gemeentegrond aan de Molenbuurt aan het Bestuur der Vereen. „St. Joseph" ten behoeve van den bouw eener bijzondere school voor gewoon lager onderwijs. Als voren. g. Een brief dd. 24 Juni 1931 nr. 172 van hetzelfde College ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 28 Mei 1931 nr. 14 tot aanwijzing van de plaats, waar het nieuwe school gebouw ter vervanging van de Gemeen teschool nr. 4 zal worden gesticht. Als voren. h. Een brief dd. 11 Juni 1931 nr. 7069 afd. V. H. MO. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, daarbij goedkeurende het raadsbesluit van 28 Mei 1931 nr. 5 to'. benoeming van B. A. Dorsman tot tijdelijk leeraar aan et Gymnasium. Als voren. i. Een brief dd. 12 Juni 1931 nr. 3055 afd. W. en S. van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw, omtrent het rijkssub sidie voor de werkverschaffing. Als voren. j. Een proces-verbaal van de opne ming van kas en boeken van den ge meente-ontvanger op 5 Juni 1931. Als voren. k. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders om de verslagen met de re keningen betreffende het gemeentelijk pensioenfonds en het gemeentelijk onge vallenfonds over het dienstjaar 1930 voor kennisgeving aan te nemen. Als voren. 1. Een brief dui. 16 Juni 1931 van J. van Dijk, houdende dankbetuging voor de verhooging zijner jaarwedde cis marktmeester van de kaasmarkt. Als voren. m. Een brief dd. 5 Juni 1931 van R. M. Oden, daarbij berichtende de benoe ming tot lid van het bestuur der ge meentelijke Instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon aan te nemen. Als voren. n. Een brief dd. i8 Juni 1931 van T. Knegt, houdende dankbetuiging voor de verhooging van zijn salaris als markt meester der wekelijksche veemarkt. Als voren. o. Een brief dd. 1 Juli 1931 van H. Woyzak, houdende dankbetuiging voor de verhooging van zijn salaris als me ter, plaatsvervanger marktmeester Graanbeurs, tevens conciërge Beursge bouw. Als voren. p. Een brief dd. 22 Juni 1931 nr. 1531 van het Hoofdbestuur van den Neder- landschen Bond van Gemeenteambtena ren, houdende dankbetuiging voor de in stelling van den rang van commies Ife klasse. Als voren. q. Een brief dd. 22 Juni 1931 nr. 2.07.51 van den Voorzitter van het Hoofdstem bureau in den eersten kieskring tevens centraal stembureau en de Voorzitters van de hoofd-stembureaux in den twee den en derden kieskring ten geleide van afschriften van de processen-verbaal betreffende de op 17 Juni J.1. gehouden stemming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad. r. Een brief dd. 29 Juni 1931 van den Voorzitter van het centraal stembureau, houdende mededeeling, dat de nieuwge- kozen leden van den Gemeenteraad hunne benoeming als zoodanig hebben aangenomen. Als voren. s. Een brief dd. 23 Juni 1931 van de Oudercommissie der Gemeenteschool nr. 4, daarbij namens de ouders dei- schoolgaande kinderen haar erkentelijk heid betuigende voor het besluit tot stichting van een nieuw schoolgebouw. Als voren. t. Een brief dd. 13 Juni 1931 van de N. V. Gomarus Sigarenfabriek v.h. Fa. Norbert van Reuth te Eindhoven, daar bij verzoekende haar vergunning te ver- leenen tot het plaatsen van eene recla me op het stadhuis. Het verzoekt wordt afgewezen, u. Een brief dd. 19 Juni 1931 van het Curatorium van het R. K. Lyceum, daarbij verzoekende over het jaar 1932 een subsidie uit de gemeentekas te mo gen ontvangen. Te behandelen bij de gemeentebegroo- ting 1932. v. Een brief dd. 10 Juni 1931 van J. W. Boersen, daarbij verzoekende o.a. aan den Omval een kermis te doen houden. Het verzoek wordt afgewezen, w. Een besluit dd. 1 Juli 1931 nr. 40 van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, tot verdaging hunner beslissing om trent het raadsbesluit van 4 Juni 1931 nr. 10 tot aankoop van een gedeelte sloot in verband met het bouwrijp maken van het terrein-Versteeg. x. Een brief dd. 4 Juli 1931 van Bur gemeester en Wethouders, houdende me dedeeling, dat zij besloten hebben het onderwijs aan de Gemeenteschool nr. 3 met den aanvang van het schooljaar 1931/1932 wederom geheel volgens het klassikale stelsel te doen plaats hebben. Als voren. ij. Een adres d.d. 4 Juli 1931 van het Bestuur van de Vereeniging D.E.S., gevormd uit de bewoners van de woningen van de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alk maar" alhier, verzoekende gedurende de groote vacantie der lagere scholen, in de speeltuinen in de Landstraat en de Boom- kampstraat van gemeentewege toezicht te doen houden. B. en W. werden gemachtigd een regeling te treffen. z. Een adres d.d. 2 Juli 1931 van het Be stuur van de Nederlandsche Vakcentrale, verzoekende alsnog een vertegenwoordiger van den bestuurdersbond Alkmaar van de Nederlandsche Vakcentrale aan te wijzen in het bestuur van de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon en in de Commissie van advies voor het Gemeentelijk- Bureau voor Sociale Zaken, of in een van beide. Voor kennisgeving aangenomen, aa. Brieven van nieuwbenoemde raadsle den, daarbij inzendende hunne geloofsbrie ven met bijlagen. Tot leden van de commissie voor onder zoek werden benoemd de heeren Venneker, Bulens en Thomsen. bb. Een adres-dd. 6 Juli 1931 van het Be stuur van de Vereeniging D E.S., gevormd uit de bewoners van de woningen van de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alk maar", alhier, verzoekende het daarheen te willen leiden dat er meer speeltuinen en speelplaatsen worden ingericht. In handen B. en W. om bericht en raad. cc. Een brief dd. 6 Juli 1931 van het lid van den raad mej. N. Carels, daarbij ver zoekende aan B. en W. vragen te mogen stellen omtrent de voorziening in de vacatures in het college van regenten van het stadszie kenhuis. Aan het einde der agenda, dd. Een adres dd. 8 Juli 1931 van P. de Jager c.s. omtrent toelating van hunne kin deren tot de le klasse der Lindenschool. Bij punt 3. ee. Een brief dd. 7 Juli 1931 van Joh. Apeldoorn, alhier, daarbij verzoekende hem te berichten tegen welken prijs de gemeente bouwrijp terrein aan den Bergerweg beschik baar wenscht te stellen. Om bericht en raad in handen van B. en W. ff. Een brief dd. 6 Juli 1931 van G. J. Emmerig, alhier, daarbij zijn dank betuigen de voor de verhooging van zijn salaris als marktontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot benoeming van twee leden der Commissie van advies voor hst Gemeentelijk Bureau van Sociale Zaken. Voorgesteld wordt tot benoeming over te gaan, overeenkomstig het voorstel van het bestuur van de instelling. Voorgedragen werden de heeren Apel doorn en Oden, die beiden werden be noemd. Voorstel betreffende de organisatie van het O, L. Onderwijs voor het school jaar 193i1932. Voorgesteld wordt: A. gedurende het schoo'jaar 1931/1932 aan elke openbare schoei voor gewoon lager onderwijs een klasse voor het eerste leerjaar te vor men B B. en W. voor de inrichting van de 6e klasse van de Lindenschool en voor de aanschaffing van leermiddelen aan Gemeenteschool nr. 3 extra-crcdieten te verleenen van resp. 1025 en 200 sa men 1225, nader te regelen bij supple- toire begrooting. Benevens het ingekomen adres ter zake. Mej. Ca r e 1 s had in de commissie reeds laten blijken het niet eens met do opvatting te zijn, om van de beneden li- jarigen de oudsten uit te zoeken. Zij wil rekening houden met de omwonenden en wil geen kinderen naar andere scho len verwijzen, omdat kinderen die ver der wonen een paar maanden ouder zijn. Zij stelde voor hiermede rekening te houden. De heer Vogelaar herinnerde er aan dat de zaak reeds eerder is bespro- kon. Hij gaf toe dat voor het 7e leer jaar niet met 1 klas kan worden vol staan. Een vraag is of de belangstel ling van de opleidingsscholen aan het verminderen is. Blijft het noodzakelijk drie opleidingsscholen in stand te hou den? Wij zitten hier met de meisjesschool. Drie opleidingsscholen is te veel. Spr. vraagt het college bij de volgende be grooting hierover rapport uit te brengen. In de commissie heeft spr. zich ver- eenigd met de regeling, omdat het een stelsel is, waarmede de administratie geen moeilijkheden kan krijgen. Moei lijkheden zijn er aan verbonden en daar om wil hij de dichlbijwonenden het eerst voor plaatsing op de Lindenschool in aanmerking laten komen. De voorzitter: Of in de toekomst er mede zal worden doorgegaan aan alle scholen le klassen te vormen, zal spr. met het college bespreken. Op dit mo ment moeten de le klassen in ieder ge val gevormd worden. Spr. zegde het ge vraagde onderzoek toe. In antwoord aan mej. Carels zei spr. dat B. en W. het liefst alle kinderen die voor een school worden aangegeven aannemen. Zijn er te veel dan moet een systeem gevolgd worden. Onder de 6 jaar behoeft men geen leerlingen toe te laten en B. en W. stelden daarom de regeling van de ouden voor. Vindt de raad beter 'n an der systeem, dan is er geen bezwaar, maar dan zullen de ouders, die dach ten dat hun kinderen er zouden komen, het weer onaangenaam vinden. Spr. koos het voorgestelde systeem om te voorkomen, dat voor een bepaald aantal kin deren de toelating tot de Lindenschool adbo- luut is afgesloten. De heer G o v e r s vond het aardig, dat aan dë Lindenschool, omdat deze nieuw is, door zoo velen de voorkeur wordt gegeven. Spr. oordeelde 't echter noodig te trachten de leerlingen maar over de verschillende scho len te verdeelen. Weth. Westerhof oordeelde, dat er blijkbaar geen systeem is dat allen bevredigt. Hij herinnerde aan een destijds door hem ge wilde regeling, waartegen veel oppositie kwam. Een gemengd systeem oordeelde hij verkeert. Dit heeft voor dat ieder kans maakt de school zijner keuze te krijgen. De voorzitter wees er nog op, dat men geen twee kinderen op dezelfde plaats kan zetten. De heer Geels oordeelde, dat men het meest gemakkelijke systeem niet als basis mag nemen. Hij oordeelde het onbillijk kinde ren uit Ge omgeving te noodzaken, de school voorbij te loopen, waar zij vlak bijwo nen, terwijl de school bezocht wordt door kinderen, die egn andere school passeeren. Spr. was voor de door mej. Carels gewilde regeling. De v o,o r z i t t^r waarschuwt er voor om merite (sterk onder den indruk te komen van gevoelsargumenten. Hij herinnert aan de adressen die vroeger inkwamen, toen men re kening met de dichtstbijwonenden hield. Men moet de ouders in de schoolkeuze zooveel mo gelijk vrij laten et voorstel-me). c^rea'om dé regeling zoodanig te doen zijn, dat kinderen die veraf wonen, na de omwonenden in de gelegen heid worden gesteld om de Lindenschool te bezoeken, werd gestemd en aangenomen met 13 tegen 5 stemmen. Tegen mevr. Hellemans-Hardebol, de hee ren Westerhof, Bakker, Bonsema en Klaver. Het overige van'het voorstel'werd z. h. st. aangenomen. Voorstel tot benoeming van onderwijzer* aan gemeentescholen no. 2 en no. 3. Voorgesteld wordt te benoemen a. onderwijzer Gemeenteschool nr. 2: 1. K. OUDES te Koedijk; 2. H. B. HELLEMAN te Den Helder1; 3. P. GOUDSBLOM te Bergen (N.H.); b. onderwijzer Gemeenteschool nr. 3: 1. H. B. HELLEMAN te Den Helder; 2. P. GOUDSBLOM te Bergen (N.H.)t 3. J. KENNIPHAAS te Moerdift (gen». Hooge en Lage Zwaluwe). Benoemd de eerst voorgedragen en. Voorstel tot benoeming van een Commisstt tot onderzoek van de gemeente-rekening '30. Benoemd werden de heeren Govers, Keesom, Sietsma, Vogelaar en Bakker. De heer Hoijtink verkreeg twee steramen, mevr. Helleman en de heer Bulens ieder één stem. Voorstel tot regeling der jaarwedden van den klerk-boekhouder aan het Bureau der Gemeentewerken. Het voorstel, gedaan in bijlage 85, publi- ceerden wij reeds eerder. De heer Sietsma had de vorige maal aanhouding verzocht om alsnog een brief van den directeur van gemeentewerken te kunnen inzien. Tot zijn leedwezen had hij den brief niet bij de stukken gevonden. In het schrijven stond •i (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 4% Nederl 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert, v. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr, Bethleh, Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned, Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor, Mij. i Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Continental Oil n Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Gem. Eig, Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia i Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka i Southern Railw. Cert. i Union Pacific Wabash 1000 Vorige koers 1031/, 101V» 134 1161/4 114% 136 77 V* 42 983/8 49% 282 113% 180% 36% 56ii/i6 15 49ii/i6 llS/g* 66/is 993/16 18% 7% 4027, 345% 256 147% Q0i/, 62 81% 34i/, 117% 211%* 22/% 114 8 Vu 7%. 921-b 45 62% 55 3Vis 12 10% 40I-4 44i/, 121% 218 443/4 279 'Exdividend. fExclaim. 162% 401-4 165% 14'/4 PROLONGATIE Vorige koers I pCt. Heden 7s pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM. .?jL; pl.m. 1.30 132 77 42 94% 4y-50 28O1/4 1127,-3 178 53%- 49 11% 6V4 971/, ~7% 333-4 255 861/, 34 117 225 6%-%6 89% 45 118 216 42 2461/, 277 1641/, 15 pl.m. 1.45 101% 132 42 94% 49|-50 280% 11IV,-3 178-77, 53i/.-f 49.1/g 61'. 332-41/, 85% 86-8 224-6 1131/4-4 6%-% 89-90 3è-%« 118-9 2151/4 246V, 277 pl.m. 2.00 132-3 77-% 956/8 50-4 280% 113-4 1/9.% 347, 541/4-; 491/4 11% 18% 7%-% 334-5 88-9 15 8V,6 63/4-13/16 90% 33/16 44 15 pl.m. 2.15 131% 76.% 956/, 283 113 179-87, 53-1 49 Ui/» 334.% 89-90* 2257,-6 8 674-7. 90 3V» 12 10 15 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-Yorlr. Italië NIET OFFICIEEL. Vorige koers 12.O81/4 58:927, 9.731/, 34.687, 48.167, 34.95 66.577, 66.677, 66.571/, 249.6/lg 13.01 Koers op I heden 2 uui 12.08% 58.90 9.73% 00.00 48.16 34.95 66.527, 66.60 66.52i/j 2.48% 13.00

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9