fllkmaarscSie Courant. DE BLAUWE DIMMEN VAN MIJNHEER MERCHISON. Radionieuws JxuilkUm ^Buitenland Honderd drie en dertigste Jaargang. 1 'No. 163 l93<l- Dinsdag Juli Woensdag 15 juli. r whiArciim 1875 M(Uitsluitend V.A.R.A.) Hilversum' ^^7.45 Gymnastiekles door C Kleerekoper. 8.- Gramofoonplaten. 9 30 Orgelspel door Joh. Jong iO.- Mor- i (V P R O 10.14 Onze Keuken P T Kere li.— Gramofoonplaten. il 105 Dr K. Kuiper: „Een bezoek aan de Dierentuin". 11.35 Gramofoonplaten. 12 Politieberichten. 12.15 Concert door het V.A.R.A.-septet onder leiding van Is. Eyl en gramofoonplaten. 1.45 Zenderverzorging. 9 15 K de Boer: „Te kort en overdaad 2.30 Kindermatinee vanuit het Kurhaus te Scheveningen onder leiding van Henry Nol- Hes. 3.30 Maak het zelf door C. Schaake— (Verkozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4. de kinderen door Anton Burgdorffer. 6. .'Onderwijsfonds voor de Binnenvaart 6.30 jjConcert door het V.A.R.A.-Mamdohn [Ensemble onder leiding van Joh. B Kok. ;7._ M. J. Brusse: „Mijn leven onder menschen". 7.30 Politieberichten. 7.45 Ver- ivolg Mandoline-concert. 8.— Ter"^llkr het Zomerfeest door A. de Vries. 8.10 Con cert door het V.A.R.A.-Stnjkorkest onder leiding* van Hugo de Groot. 8.45 „s Keizers Koelies", dramatisch luisterspel naar den roman van de Duitsche oorlogsvloot van Th. Plivier. Vertaling: Martien Beversluis. Opvoering: Het Groot Volkstooneel. 015 Vaz Dias. 10.25 Vervolg concert. 11.—12.— Gramofoonplatenconcert. Huizen, 298 Al. (Uitsluitend N.C.R.V 8.8.15 Schriftlezing. 8.15—9.45 Gramo foonplaten. 10.30—11.— Ziekendienst. 11 12.Harmoniumspel door M. F. Jurjaanz. Zang: Mej. A. Geest, sopraan. 12.— Gra mofoonplaten. 12.302.Concert. Mevr. C. jv. RavenzwaayMöllenkmap, zang. H. Ffermann, viool. H. v. d. Horst Jr., cello. Mevr. R. A- v. d. Horst—Bleekrode, piano. 2.3.Leger des Heils Liederen. 3.4 30 Concert. Annie Hermes, alt. G. Beths, viool. P. Halseman, piano. 4.304.45 Gramofoon platen. -5.6.Kinderuurtje. 6.Een vroo ilijk uurtje met de pick-up op stap. 6.45—7.— ij. Th. W. J. Vermolen: „Hoe moeten groote ■en kleine gezelschappen de Zuiderzeewerken bezoeken". 7.Gramofoonplaten. 7.14 H. Amelink: „Causerie". 7.30 Causerie door H. (H. van Eden. „Wat moet ik doen bij aankoop ivan een huis" 8.-9.— Concert door het Chr. •Radio-orkest, omgewerkt in Harmonie-orkest, op den-Kerkbrink te Hilversum onder leiding van P. v. d. Hurk. 9.Ds. L. Oranje: „De ■liefde als gave en opgave". 9.30—10.30 Vervolg concert. 10.— Vaz Dias. 10.30 11.30 Gramofoonplaten. Davèntry, 1554.4 Al. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 1.05 Orgelspel door W. S. Vale. 1.502.50 Or- ikestconcert. 3.50 Concert. Orkest en solisten. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Verslag van Cricketmatch. 6.35 Berichten. 6.55 Verslag van Cricketmatch 7.Pianospel dcor Elsa Karen. 7.20 Le zing. 7.50 Concert. Orkest. R. Newell, bari ton. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Concert Orkest, Joan Boulter, piano. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris1725 Al. 8.05 Gra- mofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramo foonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 7.20 Gramofoonplaten. 9 05 Radio-Tooneel. Langenberg, 473 Al. 7.25—8.20 Gramo foonplaten 11.11.20 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonplaten. 1.25—2.50 Orkestconcert 5.20—6.20 Concert. 8 20—10.20 Militair concert. Daarna: Causerie en berichten. Ver volgens tot 11.20 Concert. 11.2012 20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 Al. 12.20-2 20 Orkest concert. 3.505.50 Orkestconcert en voor dracht. 6.10—6.40 Gramofoonpl. 8.20—9 15 Orkestconcert. 9.15-9.35 Radio-Tooneel 9.35—0 55 Liederen-voordracht. 10.—10.50 Uitz voor de jeugd. 11.05—12.50 Dans muziek Bru*sel> r508-5 en 338.2 Al. 508 5 M 5.20 Gramfooonpl 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Viool en piano. 9.25 Liederen-voor dracht. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.20 Cello-solo. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Mando- line-soli 8.50 Gramofoonplaten. 9.20 Con cert. Orkest en piano. Zeesen, 1635 Al. Ca. 7.7.50 Gramofoon platen. 10.55—12.20 Berichten. 12.20 Gra mofoonpl. 1.15—2.20 Berichten 2.20—3.20 Gramofoonpl. 3.20—4.20 Lezingen. 4 20— 5 20 Concert. 5.20—8.20 Lezingen. 8.20 Militair orkestconcert 9.55 Tziganermuziek uit Boedapest. 10.35 Berichten en daarna tot 12.50 Dansmuziek. Geautoriseerde vertalixg uit het Engelsch van J. S. FLETCH'ER door Jhr, C A. L. v. d. W. 33) Crole keerde zich weer tot Eccleshare. U heeft gezegd, dat het donker was, jnaar een heldere hemel. Hoe heeft u haar herkend? Haar figuur, haar gang en profiel. Ik •neb er toen niet aan getijfeld, dat zij het was en ik twijfel er ook nu niet aan. Het was mevrouw Elphinstone. En daarom zweeg u? Ik heb den volgenden morgen over alles nagedacht. Ikik wilde geen vrouw aan klagen. Er is nog iets, dat opgehelderd moet worden, zeide Maythorne. Dr. Eccleshare en .Parslave hebben beiden een schot gehoord ibij Reivers Den, even na acht uur. De oude Iheer Hassendale vertelde aan Crole, Holt en mij, dat hij om tien uur een schot hoorde. Welnu, door welk schot werd Mazaroff ge dood? Let wel! noch Eccleshare noch Parslave zagen Mazaroff om acht uur bij Reiver's Den. En toch, als het schot van acht GEVONDEN VOORWERPEN. t nntoli g* aan h6t 'Bureau van politie, »iu» u en aldaar te bevragen op nïvS geD tusschen U en 1 uur, de 8 voorwerpen als gevonden *ltn<tnieerd-°P 3 tot en met 12 Juli 1931 liikA hï« f.eint/uur> aanslagbiljet kerke- nirLi ng (lnw°ner Heiloo), beursje, hïSSn?' m?talen duimstok, honden mot inho' ,?aKm6s' kinderportemonnaie ™e^L Wni ^and- v' japon met sluiting, schcïn Jl u étui' dameshand- boord tstok' huissleutel en slappe cen?oTno-ig Gin t6 hövi'agen bij de navol- worï,L gfZ nen' ouderstaande voor tot e'n m:^fejVu°liÏ9n31:ange86Ven °P 3 selmonpi' t?' fp'interhofje, dameshand- lann Qft S^hoonh°ven, Snaarmans- Qo" mertje; F' Jansen, 1 uinstraat 39, gummibalI. Frederiks Ropjeskuil 32, bosje ringetjes; C. Pisuis- StP~a' 4°' hondenhalsband; J. Rnnts stationsweg 170, coupon: A. Boots, Achterom 7, blauw konijn; G. v. nnk h' ^euwpoortslaan 141, zwart bad- paK, h. Jansen, Snaarmanslaan 79, nor- ï^°nanai® me* inhoud; R. Kerken, As terstraat 8, vulpen; N. Driesen, Fnidsen 94, kano; M. Sangers, Heilooërdijk 1, kinderschoentje en haarlnt; M. Wen- nink, le Landdwarsstraat 25, portemon- naie met inhoud; A. Bruins, Emmastr. 109, vulpenhouder; Wed. Kroon, Lamo- raalstraat 4, mantelriem; J. Smit, Krank 2 te Warmenhuizen, damestasch met inhoud; R. van Elburg, Vogelenzang 6, rozenkrans in étui; K. Slinger, Emma- straat 97, 2 loten Promova; Th. Brouwer, Laat 183, knot garen; H. Mol, Ruitersteeg 2, halskettinkje; De Munk, Varnebroek 45, damestasch met inhoud; J. Timmer, Baangracht 16, rozenkrans; C. Roks, Forestusstraat 41, damesschoentje; Tes- selaar, Ropjeskuil 72, sigarenkoker; C. de Vries, Bleekerskade 99, lot Promova; J. Otsen, Payglop 10, parapluie; Geus, Magdalenenstraat 14, doos met kinder- sjhoenen; A. Haijtema, Langestraat 107, vulpenhouder; J. v. Enkelens, Midden straat 20, jongenspetje; J. Vreeker, Mag dalenenstraat 9, belastingplaatje in étui; J. Schipper, Oudegracht 116, portemon- naie; W. Bierman, Oudorperdijkje 44, band v. regenmantel; H. de Graaf, Roer- dompstaat 1 te Oudorp, vulpen en vul potlood; L. Buren, Forestusstraat 35, be lastingplaatje; B. Douma, Kooimeerlaan B 60, Heiloo, tompouce. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aa.ii het Bureau van politie. A EEN GEFINGEERD INTERVIEW MET EX-KEIZLR WILHELM? De News Chronicle heeft telefonisch in Doorn geïnformeerd, naar een in de Fran- sche en ook in een gedeelte van de Engel- sche pers gepubliceerd interview met ex-kei zer Wilhelm, in welk interview den ex-kei zer hatelijke opmerkingen tegenover Hinden burg en Frankrijk in den mond zijn gelegd. Medegedeeld werd, dat van het z.g. interview van den ex-keizer geen woord waar is. De adjudant van den ex-keizer, die deze telefo nische mededeeling deed, voegde hieraan toe, 'dat het interview schijnbaar in Parijs is gepubliceerd. TEKORT OP DE POOLSCHE STAATS HUISHOUDING. Volgens e enofficieel bericht hebben de eerste drie maanden van het loopende finan- cieele jaar der Poolsche staatshuishouding een tekort van 76.8 zloty opgeleverd. ZAL MEMEL DE HOOFDSAD VAN LITAUEN WORDEN? Het blad Sekmadienis brengt het sensatio- neele bericht, dat in zekere kringen wordt gestreefd naar verplaatsing der Litausche regeering van Kowno naar Memel. EEN KEUKEN VOOR MASSA VOEDING IN RUSLAND. De Executieve voor het gebied voor Lenin grad maakt bekend, dat op 7 Nov. een keu ken in bedrijf zal worden gesteld voor de voeding van 100.000 personen. De keuken heeft ten doel te komen tot uitbreiding der collectiviteits-politike der familie. Arbeiders zullen niet meer rechtstreeks levensmiddelen ontvangen, doch met hun kinderen via de fa brieken worden gevoed. EEN GEHEIME OVEREENKOMST TUSSCHEN ENGELAND EN TIBET? Een Russisch bericht uit Urga meldt, dat tusschen de Britsche regeering en Tibet een uur hem doodde, moet hij daar geweest zijn op het oogenblik, dat u daar waart. Hoe ver klaart u dat mijnheer Crole? Dat weet ik niet, antwoordde Crole Maar volgens mij staat dit vast: Dr. Ec cleshare en Parslave zijn er beiden van over tuigd, dat zij mevrouw Elphinstone van Reiver's Den zagen komen, dus van de plaats, waar later Mazaroff's lijk werd ge vonden. Nu dan, Martners en Corckerdale dale weten dat niet en daarom zal ik het hun vertellen. Een paar nachten na den moord bleek het, dat mevrouw Elphinstone in het bezit was van het testament van Mazaroff. Hoe kwam zij' daaraan? HOOFDSTUK XXXIV. Vermist. Deze mededeeling wekte natuurlijk groote verbazing; dat was duidelijk op alle gezicn- ten te lezen. Mevrouw Elphinstone? nep Manneis uit. Had zij dat testament? Corckerglale's eerste opmerking hierover werd op rustigen toon gezegd. Hoe weet u dat? vroeg hij. Voor zoover mij bekend is, had Mazaroff het testament bij zich, toen hij vermoord werd. Voor zoover wij weten, was dat het ge val, antwoordde Crole. Hij nam het mee van het kantoor van Postlewhaite te Vork en het werd niet gevonden in de herberg. Een ver klaring daarvoor? Ja! ik zal u vertellen geheim verdrag tot stand zou zijn gekomen en onderteekend, waardoor de Britsche regee ring zich verplicht, Tibet te steunen in een eventueelen strijd tegen China. Engelsche of ficieren en Engelsche financieele adviseurs zouden zich naar Tibet begeven om daar in staatsdienst te treden. Bovenden zou Enge land zich verplicht hebben, het Tibetaansche leger wapens te leveren voor de bezetting van de provincie Sigan, die vroeger door Chinee- sche troepen bezet was. In ruil voor dit alles zou de Tibetaansche regeering Engeland bij zondere voorrechten hebben toegekend. DE SCHATKIST VAN ABESSYNIE IS LEEG! Zondig stads- en gemoedelijk buitenleven. Sinds Ras Tafari tot keizer van Ethiopië werd gekroond, een plechtigheid, waaraan eenige millioenen ten koste werden gelegd, zijn niet alleen de staatsfinanciën lichtelijk in de war, maar is een deel der bevolking door een zucht naar luxe bevangen. Tenmin ste, in een te Adis Abbaba verschijnend blad waarvan die keizer.... hoofdredacteur is, heeft hij tot zijn jeugdige mannelijke onderdanen de waarschuwing gericht vooral niet langer hun wapenen te verpanden om geld in han den te krijgen voor drinkgelagen en bras partijen in nachtgelegenheden. Deze ge woonte schijnt sterk ingeburgerd te zijn. Aan den anderen kant zouden de officieren tot dergelijke excessen komen omdat hun soldij niet regelmatig wordt uitbetaald. Buiten Adis Abbaba blijkt het leven echter nog simpel en vreedzaam te zijn. Wij lezen immers in een Londensch blad, dat men voorvijf en twintig gulden een aardig landhuisje met rieten dak kan krijgen. Het is er heerlijk wonen, en de roovers, die zoo nu en dan op hun tournee langs komen, jaagt men gemakkelijk met een paar geweerschoten weg DANSEN OP EEN VULKAAN! Aan het Engelsche hof. Uit alle deelen der wereld komen berichten over economische moeilijkheden en revolu- tionnaire gevaren en tusschen die berichten door wordt gemeld als een belangrijke ge beurtenis, dat er eerstdaags in het Bucking- ham Palace te Londen een groot hofbal zal openen met Lady May Cambridge, zijn nicht, dochter van den graaf van Athlone, die reeds meermalen als Engelands a.s. kroonprinses is genoemd. Op speciaal verzoek van den prins zal er jazz-muziek worden gespeeld. De koning heeft bepaald dat de khaki-uni- form niet meer op hofbals mag worden ge dragen. Deze uniform geldt als dagelijksch werktenue en zal alleen bij oefeningen, ma noeuvres en in oorlogstijd worden gedragen. De eenige uitzondering zal de Belgische militaire attaché maken, daar koning Albert heeft vastgesteld dat de khaki-uniform voort aan ook zal gelden als groot-tenue. DE ONRUST TE BAGDAD. De algemeene winkeliersstaking. De staking der winkeliers als protest te gen de nieuwe gemeentebelasting ontwik kelt zich tot een ernstig conflict. Alle win kels, behalve de apotheken, zijn sinds een week gesloten en er is geen teeken, dat wijst op verbetering. De beweegredenen tot de staking schijnen van politieken aard en de actie is gericht te gen het huidige kabinet. Nu koning Feisal in Europa vertoeft, treedt zijn broeder, ex-koning Ali, als regent op. Ook uit verschillende andere streken des lands wordt onrust gemeld. EEN DUITSCH JACHT VERGAAN. De bemanning verdronken? De kapitein van het s.s. „Ceres" deelt mede, dat hij Zondagmiddag aan de zuidkust van Zweden ter hoogte van IJstadt het Duitsche zeiljacht „Klabau- termann" zonder bemanning drijvende heeft gevonden. Men vreest, dat de be manning die uit vier personen bestond, is verdronken. BETOOGING OP DE PHltlPPIJNEN. Reuter meldt uit Manilla dat twee Ameri- kaansche officieren, die aan het baden wa ren, gewond werden toen eenige honderden Philippino's, die voor zelfbestuur demon streerden, het terrein van de officiersclub binnendrongen en hen met steenen wierpen. ARBEIDSCONFLICT TE BRADFORD. Het N.T.A. meldt uit Bradford dat gister ir. ongeveer 50 fabrieken circa 8000 personen in staking gaan wegens een loongeschil. Volgens de „Daily Telegraph" bestaat er gevaar dat 100.000 arbeiders het werk zul len neerleggen wanneer het conflict niet spoedig wordt bijgelegd. hoe wij weten, dat mevrouw Elphinstone dat stuk had. Hij deelde daarna mede op welke wijze Sheila het had gekregen en naar Lon den gebracht. Nu vervolgde hij, is de vraag hoe mevrouw Elphinstone het in handen kreeg. Zij kwam gisteravond in Londen en Maythorne heeft haar daarover ondervraagd. Zij liet echter niets los. Geen woord, bevestigde Maythorne. Ik wees haar op de verdenking, die op haar viel. Zij weigerde echter beslist om iets te zeggen. Dan zal zij daarvoor wel een reden hebben, merkte Crole op. Ik kan mij niet voorstellen, dat een vrouw met gezond ver stand en dat heeft zij zoo dwaas zou han delen, als zij zich niet sterk voelde. U wees er op, dat u het aan de politie zou meedeelen, niet waar, Maythorne? Dat deed ik. Dat maakte op haar totaal geen indruk. Haar houding was, alsof zij wilde zeggen: bemoei je met je eigen zaken! Waar kunnen wij mevrouw Elphinstone vinden? vroeg Corckerdale. In Short's Hotel, antwoordde May thorne. Dan geloof ik, dat het het beste is, als Manners en ik eens naar haar toe gaan. U zei, dokter, dat u op reis gaat. Wanneer dacht u te vertrekken? Den juisten datum heb ik nog niet vast gesteld. Ik denk aan het einde van de vol gende week. Het lijkt mij beter om uw vertrek een BOLIVIA EN PARAGUAY. Argentinië bemiddelt. De regeering van Paraguay heeft het aan bod der Argentijnsche regeering om in het conflict met Bolivia te bemiddelen aangeno men. DE BANK TE BARCELONA WEER GEOPEND. De Bank van Barcelona die korten tijd geleden werd gesloten, is weer ge opend. AMERIKA BOUWT 12 TORPEDO BOOTEN. Het Amerikaansche ministerie van marine zal op 15 Juli 1932 den bouw van 12 torpedobooten aanbesteden. De aan biedingen moeten voor 1 Oct. zijn inge diend. STUDENTENMOTIE TEGEN BRUNING. De „Hetze" gaat rustig verder. De studenten te Leipzig hebben dezer dagen een motie aangenomen, waarin op scherpe wijze protest er tegen wordt aangeteekend, dat de rijkskanselier een betooging tegen den vrede van Versail- les verboden heeft en aldus tot uitvoer der van de Fransche willekeur wordt. Iets dergelijks is onlangs te Konings bergen geschied, waar zich intusschen de hoogleeraren solidair met de protes- teerende studenten verklaarden. Te Keulen was ook een soortgelijke be tooging in het universiteitsgebouw ver boden. De heeren hebben toen elders gemanifesteerd. Als woordvoerder trad o.a. de nationaal-soc. afgevaardigde dr. Ley op, die o.m. den eisch stelde, dat ierer student op het onderstuk van eiken bierpul zou griffen: „Deutschland erwacke"! Een andere spreker voer op beleèdigende wijze uit tegen de leden der regeering, waarvan hij sprak als „Brtining uid dem anderen Gesocks" (vuil smerig zooitje soortgelijke vrien delijkheden dus, als waarop Briand en enkele andere Fransche bewindslieden geregeld in de „Action Franqaise wor den onthaald. Waarschijnlijk zullen de sprekers door de justitie vervolgd worden. DE DESKUNDIGENCONFERENTIE TE LONDEN. Mellon gaat vroeger naar Londen. De Amerikaansche staatssecretaris van financiën, Mellon, die voornemens was, zich gedurende eenige weken aan de Fransche Riviera terug te trekken, heeft besloten, reeds Vrijdag a.s. naar Londen te gaan. Venizelos te Londen aangekomen. De Grieksche minister-pesident Veni zelos is Maandagavond te Londen aan gekomen. Heden zal hij een onderhoud hebben met Henderson, terwijl hij de lunch zal gebruiken bij MacDonald. Daar Griekenland op de a.s. Vrijdag te beginnen conferentie van deskundigen niet vertegenwoordigd zal zijn, zal Veni zelos bij de conferentie namens Grieken land een memorandum indienen naar aanleiding van het plan-Hoover. WERKLOOZEN-ONLUSTEN TE DUISBURG—HAMBORN. Maandagmiddag is het te Duisburg- Hamborn tot ernstige ongeregeldheden gekomen ter gelegenheid van de eerste uitbetaling der verlaagde werkloozen- uitkeeringen. De politie, die trachtte de orde te herstellen, werd in het stadsdeel Hamborn met gejoel begroet. De werk- loozen wierpen met steenen, waarna de politiebeambten van de wapenen ge bruik maakten. Een demonstrant werd door een revolverschot ernstig aan het hoofd gewond. ROOVERSTERREUR TE KAAPSTAD. Gemaskerde bandieten op den weg. Te Kaapstad begint tegen het vallen van de duisternis tegenwoordig een schrikbe wind, uitgeoefend door gemaskerde gewa pende roovers, die niets ontzien. Er hebben gewelddaden plaats gehad, die herinneren aan de verbazingwekkende en ernstige over vallen gepleegd door een vertwijfeld met een geweer gewapend roover in 1929. De identi teit van dezen roover werd nooit vastgesteld, doch naar men gelooft heeft hij zich schul dig gemaakt aan den moord op een taxi chauffeur, wiens dood nog steeds een onop gelost raadsel is. Eenige dagen geleden werden automobilis ten aangehouden en beroofd, en sedert dien hebben er hardnekkige roofpartijen plaats. Vandaag zag de politie zich wederom ge noopt haar krachten te concentreeren om de bedrijvers van drie overvallen, die gister- poosje uit te stellen, dokter. Uw getuigenver klaringen zullen wij zeker noodig hebben en ook die van uw bediende. Parslave is geboor tig uit Marrasdale, niet waar? Dan zal hij zeker wel goed weten, hoe mevrouw Elphin stone er uit ziet! Ik ken haar al heel wat jaren, mijnheer, sinds den tijd, dat zij in Marrasdale kwam wonen. Zag je haar dikwijls, Parslave? Bijna eiken dag, mijnheer. En je twijfelt er niet aan, dat het mevrouw Elphinstone was, die je op dien be wuste n avond zag? Neen, mijnheer, dat weet ik vast en zeker. En, dokter, u is er ook zeker van, of schoon u mevrouw Elphinstone natuurlijk niet zoo goed kent? Ik ben er zeker van, antwoordde dr. Eclleshare; daarvoor ben ik haar voldoende. Mijn gastheer, mijnheer Courthope, is haar neef. Hij, Armintrade en ik hebben twee of Manners? vroeg Corckerdale. drie malen op Marrasdale Tower gegeten. En dan ben ik haar verschillende keeren buiten tegengekomen. Ik ben er van qyertuigd, dat zij de vrouw is, die Parslave en ik dien avond van Reiver's Den zagen komen. Zullen wij dan naar Short's Hotel gaan, Dat lijkt mij het beste. Wij stonden allen op. Crole wilde juist iets zeggen, toen er op deur werd geklopt. Eccles- hare's huishoudster stak haar hoofd naar avond en vandaag snel op elkander volgden, op te sporen. Een automobilist werd onder bedreiging met een revolver beroofd, ook een caféhouder werd uitgeschud. Een automobi- list, die een man met een wit masker midden op den weg zag staan, versnelde zijn vaart en reed den man bijna onderstboven. Roovers zetten den automobilist daarop achterna, doch hij liet hen verre achter zich. ONTMOETING MET TWEE LEEUWEN. Een avontnnr, van de zoons van Hertzog. De twee zoons van Hertzog, den premier van Zuid-Afrika Albert en Charles, hebben een opwindend avontuur beleefd doordat zif in Krugerspark op een leeuw stieten. Zij na men de vlucht in een boom, waar zij werden gevonden bij den terugkeer van het gezel schap van den premier van een bezoek aan een wildpark. Als gevolg van een stortregen bleef de trolley van den premier steken in de modder in het land, waar de leeuwen zoo talrijk zijn, dat de inlandsche politie-agen- ten in boomen slapen. De jongens liepen ver der om hulp te zoeken voor de gestrande trol ley, doch zij waren nog niet ver gevorderd, toen hun zoeklicht in het gezicht van een grooten leeuw scheen. Toen zij terug wilden wijken, stietten zij op een tweeden leeuw en klauterden in een boom, waar zij bleven tot dat de premier zijn wagen zond om hen uit hun positie te bevrijden. EEN NIEUWE ONDIEPTE IN DE NOORDZEE? 1 Naar de Daily Express meldt, zou de ka pitein van het Noorsche s.s. Harbris, dat te Yarmouth is aangekomen de plek gevonden hebben, die het uitgangspunt is geweest van de onderzeesche aardbeving die in Juni ook in Engeland en ons land is gevoeld. Op die plek zou de bodem van de Noord zee meer dan honderd voet gerezen zijn. Er zou zoo iets als een reeks van met zand be dekte heuveltjes zijn ontstaan. De loods, die de Harbris te Yarmouth binnen heeft ge bracht, heeft te bevoegder plaatse mededee ling gedaan van de ontdekking van den ka pitein. De verhooging zou te vinden zijn 29 mijl van Flamborough Head, in een richting O. N.O. De kapitein deed het volgende verhaal, zooals we in de N.R.Crt. lezen: Hij kwam uit de Oostzee, en had op den overtocht meest mist gehad. Verleden week Dinsdagmorgen wilde hij, daar het nog steeds nevelachtig was, bepalen waar hij zich bevond, en daarom liet hij peilen. Hij vond een diepte van 114 voet. De kapitein was zeer verbaasd, daar hij volgens de kaart op de plek waar hij meende te zijn, een diep te van 228 voet had moeten verwachten. Een half uur later peilde hij weer, en de diepte was nu 108 voet, inplaats van 216 voet vol gens de kaart. E)e kapitein dacht dat hij' ge heel en al verdwaald was. Eenigen tijd later, terwijl het schip heel langzaam voer, hoorde hij den misthoorn van het Humber lichtschip, en toen wist hij waar hij was. Te Yarmouth heeft men de kaarten en den koers van het schip nagegaan en nog eens nagegaan. Men meent dat de rug een lengte moet hebben van 8 mijl. Het is natuurlijk, zoo zegt men verder, heel goed mogelijk, dat hij nog verder door loopt en hier of daar zelfs gevaar oplevert voor de scheepvaart. ONTROUWE POLITIE-AMBTENAREN. Het vorige jaar werd in een trein in Zeven bergen iemand van zijn portefeuille met 943.000 lei beroofd. De dieven, bij welke nog 900.000 lei werd gevonden, werden weldra gearresteerd. De speurders namen echter het geld zelf in bewaring en gaven de daders over aan het gerecht met de opmreking, dat zij thans naar het geld zouden gaan zoeken. Het bedrog kwam weldra aan het licht en de speurders werden door het gerecht tot twee jaar gevangenisstraf en uitbetaling van de 900.000 lei veroordeeld. De speurders kwa men deze verplichting intusschen niet na. waarop de bestolene een proces tegen het ministerie van buitenlandsche zaken begon, dat hij verantwoordelijk achtte voor de daden zijner beambten. In twee instanties is nu in tusschen deze verplichting niet aanwezig ge acht en de bestolene tot betaling der proces kosten veroordeeld. EEN BOM IN EEN BIOSCOOP. Te Frankfort a. d. M. is Zaterdagavond na de vertooning van de film „lm Westen nichts Neues" een 'bom in de foyer van het Roxy-Palast gegooid. De bom ontplofte, maar doordien geen bezoekers in de foyer waren, is er niemand gedood. binnen. Er staat een jongmensch buiten, mijn heer, die vraagt of mijnheer Maythorne hier is? zeide zij. Hij is in een taxi gekomen met een ouden heer. Het jongmensch zei, dat ik maar moest zeggen, dat Pickles er was! Een van mijn klerken, zeide Maythorne. Neem mij niet kwalijk! Hij haastte zich naar buiten, om een oogen blik later terug te keeren met den heer Elphin stone. Voor het eerst sinds onze kennismaking toonde Maythorne zijn opgewondenheid en be zorgdheid. Weer een nieuwe verwikkeling, riep hij uit. Mijnheer Elphinstone komt mij vertellen, dat zijn vrouw verdwenen is! De heer Elphinstone keek onrustig, ontmoe digd en verbaasd. Staande op den drempel, staarde hij van den een naar den ander en knikte werktuigelijk bij de mededeeling van Maythorne. Sinds gisteravond, zeide hij. Verdwenen hoogst eigenaardig en onaangenaam en ik weet niet, wat ik er van denken moet. Het is een vreeselijke geschiedenis! Crole schoof hem een stoel toe. '4 Gaat u zitten, mijnheer Elphinstone. Mis schien kunnen wij u helpen. Sinds wanneer is uw vrouw verdwenen? De heer Elphinstone ging zitten en streek in gedachten met den knop van zijn stok langs zijn kin. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5