NIVATANDPASTA 29813de Dr. H. NANNING's 25&75c.p.tube OOIilJKK OI]§TI)R§ Jkcwinciaai Tlieuws HEILOO. Zondag behaalde ons Fanfarecorps „Eens gezindheid" te Krommenie een tweetal eerste prijzen. Ie prijs Marschwedstrijd 52 punten. Ie prijs Concert 104 punten. Voor „Eensgezindheid" die voor het eerst in de 2e afdeeling uitkwam, een groot suc ces. Volkshuisvesting. De Vereeniging „Volkshuisvesting", hield Vrijdagavond een vergadering van aandeel houders in café van Gemeren, onder presi- deum van ds. D. Eilerts de Haan. In zijn openingswoord wijdde de voorzit ter gevoelvolle woorden aan het verlies dat de vereeniging leed door het overlijden van den heer Vrijburg. De heer Vrijburg was vanaf de oprichting bestuurslid en penning meester en vol toewijding verrichtte hij zijn taak. Zijn aandenken zal in dankbare herin nering blijven. Daarop bracht de heer J. Krom het jaar verslag uit. Oudergewoonte was dit in be- knopten vorm om dat het leven der Vereeni ging zonder schokkende gebeurtenissen voor bijgaat. Over het bewonen der huizen zijn geen klachten, de huur komt regelmatig bin nen. Het verslag gewaagde van de groote verdienste van den heer Vrijburg, wiens werk ten voorbeeld kon worden gesteld. Daarna kwam aan de orde de belans, winst en verliesrekening over 1930. De ge bouwen (een zestal huizen) staan op de ba lans voor 29533.22 J4, de schuld bij de Boe renleenbank was 1254.55M, het verliespost was groot 468.93 J4. Het aandeelenkapi- .taal is 325, voorschotten 27877.7614 op ;de gebouwen is afgeschreven 1460, onder- Tioudsfonds 210. De heer Smits vroeg of 'er huurschuld was, wij! die op de debetzijde van de balans op 183.50 voorkwam. De ;.voorzitter antwoordde ontkennend. Door het 'sterfgeval van den heer Vrijburg was het be- 'drag op 31 December niet verrekend. De voorzitter stelde voor om het verlies, groot f 468.93 aan de gemeente te vragen, hetwelk werd goedgekeurd (een der voorwaarden die de gemeente moet betalen). De balans werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 31451.46, de verlies- en winstrekening op een bedrag van 2044.77. Op de aandeelen werd 4 pet. rente uitge keerd. Bestuursverkiezing aftredend de heeren D. Eilerts de Haan en K. Veldkamp. De bur gemeester stelde voor om de aftredende hee ren bij acclamatie te verkiezen. Goedgekeurd. In de vacature-Vrijburg stelde het bestuur candidaat den heer C. Zeeman. De heer Zee man werd met algemeene stemmen gekozen. De voorzitter deelde mede dat de heer J. Krom, secretaris, benoemd was tot penning meester, zoodat beide functies in één hand waren. De rondvraag leverde niets op, waar na sluiting. In de bestuursvergadering van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer is, inplaats van de heer W. Pool, die door zijn a.s. vertrek bedankte, als penningmeester benoemd de heer W. Visser, thans commissaris van de V. V. V. SOHOORL. Zondagmiddag had in de zaal van den heer Timmerman alhier, onder flinke belang stelling, de uitreiking plaats van de prijzen, welke door de muziekverenigingen zijn be haald op het concours van den West-Frie- sche Bond van Harmonie- en Fanfarekorp sen, gehouden op Hemelvaartsdag en de daarop volgende Zondag te Schooi 1 De voorzitter van de feestcommissie, de heer Zuurbier, sprak bij de opening van de bijeenkomst zijne waardeering uit,'dat zoo- velen dezen middag naar hier waren geko men om de prijsuitreiking bij te wonen. De commissie stelde de zoo spontane medewer king aan het concours op zeer hoogen prijs waardoor dit muziekfeest, op muzikaal ge bied, goed geslaagd kon worden genoemd. Spreker heette allen welkom; hij deelde mede dat de bondsvoorzitter niet had kun nen komen doordat in zijn dorp een zangers feest wordt gehouden, waaraan hij dezen dag een werkzaam aandeel had. Ook de eere voorzitter van de feestcommissie, baron van Fridagh was op het laatste oogenblik \er- hinderd om de prijsuitreiking te doen. Mecle- fedeeld werd nog dat de ontvangsten 3560 en de uitgaven 3950.80 hadden be dragen, waardoor een tekort van ongeveer 'f 400 was gebleven, waarvoor helaas de menschen welke zich garant hadden ver klaard, zullen hebben bij te dragen. Deze bij drage zal ongeveer een vierde van de garan tie zijn. Nadat het Schoorlsche fanfarekorps een paar mooie nummers had ten beste gegeven, werden de mooie prijzen, medailles, kransen, takken, enz. uitgereikt, voorzoover de afge vaardigden aanwezig waren, met een harte lijk woord uitgereikt. De korpsen uit Heerhugowaard en Dirks- horn kregen nog ieder een extra-prijs doordat de resp. den lsten en den 2den dag het hoog ste aantal punten hadden behaald. Tevens kreeg „Onder Ons" van Dirkshorn nog den mooien beker, aangeboden door den gemeen tesecretarisvan Schoorl voor het hoogste aantal punten van het geheele concours. Na deze uitreiking deelde de voorzitter mede, dat, waar al deze prijzen door vrijwil lige schenking waren disponibel gesteld, het voor de commissie een grooter werk was ge weest om er aan, dan er af te komen. De voorzitter van Winkel's Harmonie meende wel den tolk te zijn, wanneer hij de feestcommissie hartelijk dankte voor de goe de ontvangst in Schoorl tijdens het concert. Het weer was slecht geweest, doch het deed spreker-genoegen, dat het tekort slechts 400 bedroeg. Gezien dit slechte weder zou men een veel grooter tekort hebben verwacht. Toch was het -jammer geweest dat de weer- foden niet beter hadden medegewerkt choorl met ziin mooie omgeving had bij goed weder zeker veel menschen getrokken, er had zelfs een spaarpotje kunnen zijn. Het deed spreker genoegen dat er zoovele afgevaardigden waren opgekomen al waren er toch nog te kort. Het is zoo'n waar genot als er met een prijsuitreiking zooveel moge lijk afgevaardigden zijn. Met een bondsvergadering moet hier voor al nog eens op gehamerd worden. Spreker hoopt dat het „de Vriendschap", het Schoorl- - sche fanfarekorps goed moge gaan, en dal ze steeds vooruitgaan op muzikaa. gebR - De afgevaardigden van Twisk sloot zie bij de vriendelijke woorden van den voorzit; ter van Winkel's Harmonie gaarne aan O» zijn vereeniging was het Schoorlsche k P en de feestcommissie Zeer dankbaar vc>or mooie ontvangst, en ook deze spreker v het jammer dat het slechte weer op de concoursdagen een tekort op de exploitatie had bezorgd. Hadden we het weder van van daag maar gehad, riep deze spreker uit, er had een zoet winstje geweest. pnaP Vooral dankte spreker de verschillende schenkers van de mooie prijzen en nij - zocht den voorzitter dezen dank voor nem aan de betrokkenen te willen overbreng Spreker eindigde met de beste wenschen voor „de Vriendschap" en voor een gezond weder zien op een volgend concours. De voorzitter dankte de sprekers en schenkers der prijzen. De heer Brugman uit Winkel, lid van het hoofdbestuur van den bond bracht ook hulde aan commissie en muziekkorps en vond net bewonderenswaardig, ondanks een tekort het verschiet, hoe alles toch zoo flink en z nauwkeurig tot een goed einde was gebracn We zijn dan heden aan de finale van ons jaarlijks feest, en deze finale zal zeer zeke een gunstigen indruk achterlaten. Het bewijs was geleverd dat zij, die zien met de uitvoering zagen belast, nimmer ge neigd waren om bij de pakken neer te zitten, ze hebben zich flink van hun taak gekweten Hulde aan het Schoorlsche korps „de Vriend schap", lang moge ze leven! Het deed den voorzitter van de commissie recht veel genoegen, dat van de zijde van het hoofdbestuur een waardeerend woord kwam. Hij dankte daarvoor. Natuurlijk klonk na elke redevoering een hartelijk applaus, er heerschte een echt ge noeglijke stemming. Nadat „de Vriendschap" nog een paar mooie nummers op uitstekende wijze ten beste had gegeven, sloot de voorzitter het offici- eele gedeelte met dank voor aller opkomst. ZUIDSCHARWOUDE. Het excelsior der zangvereeniging „Ge mengd: Koor" alhier gaat langs lijnen van geleidelijkheid. In 1925 behaalde dit koor on der zijnen tegenwoordigen directeur, den heer P. Pranger, ter concourse alhier een derde prijs in de derde afdeeling. Men wist ieder jaar een stap vooruit te gaan en Zondag kwam „Gemengd Koor" op het concours te Heiloo voor het eerst in de eerste afdeeling uit. Gezien het tempo van vooruitgang en in aanmerking genomen de superieure mede dinging, dacht men niet aan een eersten prijs; een tweede prijs is al een groote voldoening zijn maar men durfde het toch niet al te zeer hopen. Toen echter de uitslag bekend gemaakt werd, was het voor het koor eene groote voldoening zijne prestatie met 29.1 punten een tweeden prijs tegekend te zien. SINT PANCRAS. Een kort doch hevig onweer ontlaste zich Zondagavond boven onze gemeente. Vooral de Achterweg had het 't zwaarste te verdu ren. Bij den heer Krap werd de attenne van het dak geslagen en het radiotoestel ver nield, uit de muur werden twee steenen weg geslagen. De heer Rood kon zich door het stuklaan van alle electrische bolletjes nieuwe aan schaffen. De kamer van den heer Kieft baadde zich in een oogenblik in licht als nooit te voren, wat daarna verdoofde, die wel doordat de lichtleiding werd stukgeslagen. Van de paal bij de transformator werd de blksemafleider afgeslagen, waardoor velen zonder licht geraakten. Brand ontstond nergens, de bui ging ge paard met wind en windhoos, die eenige broeiramen de lucht in slingerde een hooi- klamp van het hoofd beroofde enz. SCHAGEN. Huldiging. Zaterdagmiddag had zich ten huize van den heer Jb. de Vries, de bekende vertegen woordiger van de firma P. Meurs Pz., een twaalftal vrienden, mede treinreizigers van het traject HelderAmsterdam verzameld om hem bij gelegenheid van zijn afscheid als treinreiziger een kleine hulde te brengen. De geestelijk vader van deze verrassing, de heer J. Berkert te Den Helder, begon over de vriendschappelijke band in de volgende woorden uit te wijden: Geachte Heer en Mevrouw de Vries, fami lie, collega's en pers, Wij hebben hier vanmiddag een inval ge pleegd, waar alle aanleiding voor was. We hebben de koppen eens bij elkaar gestoken en elkaar in de oogen gezien en unaniem beslo ten een eenigszins feestelijk karakter te ge ven aan het afscheid van een man, die ge durende 35 jaar tusschen de wielen langs den weg zijn brood heeft verdiend en die door zijn evenwichtigheid een groote schare vrien den in die jaren om zich heeft verzameld. Uw karakter was op twee punten ingesteld, eenvoud en bescheidenheid, waardoor U het natuurlijk middelpunt werd van al diegenen, waarmede U voortdurend tusschen de wielen verkeerd hebt. De heer Berkert roemde de breede ontvan kelijke vrijzinnige en eerlijke levensbeschou wing van den heer de Vries, die hem tot vraagbaak steun en scheidsrechter en zoo noodig tot peadagoog maakte van allen on gezien hun politieke en godsdienstige opvat ting. in onze kleine treinmaatschappij, mijn heer de Vries, was U onze nestor; uwe meer- ten%SriXme„lenniS die Wij danken U voor die kameraadschap en en mevrouw de Vries het beste voor de toekomst. Na deze waardeerende woorden overreikte de heer Berkert mevrouw de Vries een fraa e K?-?' bl0emcn' dic een demonstratie ven liefde en genegenheid zijn. „illi volgende geschenk was een gedenk- plaatvervaard.gd door den heer J /ew te Alkmaar met het volgende opschrift- 1890 193J Ter herinnering aan een gezellige tiid doorgehad,taschen dl wielen nit Jacob de Vries zijn collega's en vrienden. Het hoofdgeschenk b^ojicUiPeèn fraai U. de Doer ji., ui 145. nciucioua Den Helder, bevattende de foto's van van de voornaamste leden van de treinsocie- teit. Bij ieder foto was een berijmd geestig toepasselijk bijschrift, terwijl als eerste pagi na een oorkonde is ontwerpen met de volgen de inhoud: Oorkonde. Op den eersten Juli van het jaar negen tienhonderd een en dertig is het oogenblik aangebroken, waarop de Nestor der Handelsreizigers en reizende zakenmenschen Jacob de Vries afscheid neemt van het verblijf tusschen de wielen gedurende vijf en dertig jaren. Het is dit moment, dat zijn vele vrienden en collega's aangrijpen om hem hulde en dank te brengen voor zijn spontane, trouwe, hulpvaardige en warme vriendschap aan hen bewezen gedurende tal van jaren in dit tijd perk. Zij wenschen hem te, met gevoelens van innige genegenheid een verder aangenaam, rustige en gelukkig leven. Het ga hem tot in lengte van dagen wel. Namen's vrienden en collega's Lijn Den Helder—Schagen—Alk- JU maar—Amsterdam. 1 Juli 1931. J. Onrust (Bergen), H. Zeeman (Alk maar), J. Zwier (Alkmaar), J. Berkert (Den Helder), J. de Jong (Alkmaar). Een en ander was ontworpen door den heer Berkert. De voorlezing van deze 23 puntdichten oogstte grooten bijval en de heer Berkert 'houde het ons ten goede, dat wij, gezien het homerisch gelach, dat ze verwekten en waar wij! ons zelf ook aan schuldig maakten, slechts weinig ervan zouden kunnen weer geven. Bewogen dankte de heer de Vries voor de buitengewone groote verrassing, waarvan hem niets ter oore was gekomen. Voor hem was deze huldiging niet uitslui tend een feestelijke, maar ook een eenigszins tragische, omdat hiermede zijn periode van - leven - langs - den - weg wordt afge sloten. Hij dankte mede namens zijn vrouw wederzijdsch allen voor de aangename en prettige omgang en hij' hoopte, dat de vriend schap mag blijven bestaan en de prettige herinnering bij ons allen mag blijven voort leven. De volgende spreker, de heer Zwier, ge tuigde eveneens van den heer de Vries, dat allen den nestor van de treinreizigers ten zeerste zouden missen. Nog sprak den heer Schmalz uit Schagen een woord, waarbij: hij opmerkte, dat hij meer als huisvriend dan als treinreiziger aanwezig was en memoreerde, dat zijn vriendschap met den heer de Vries reeds meer dan 36 jaar had bestaan, waarbij hij eenige vroolijke herin neringen ophaalde. Ten slotte sprak de heer Zeeman, waarbij hij verklaarde, dat het hem een groot genoe gen was geweest aan deze blijken van waar deering en vriendschap mede te mogen wer ken, en de jarenlange vriendschapsbanden met de familie de Vries zeer op prijs stelde. Verder bracht hij namens allen een harte lijk woord van dank aan den heer Berkert, die het leeuwendeel tot het welslagen van deze huldiging op zich had genomen. Hierna bleven de aanwezigen nog gerui- men tijd gezellig bijeen. Tijdens het hevige, onweer, dat Zondag avond in deze omgeving woedde is de blik sem ingeslagen in het woonhuis van mej. wed. Zipp te Keins gem. Schagen zonder nochtans brand te veroorzaken. De bliksem sloeg door den schoorsteen naar binnen, ging dwars door de woonkamer, vernielde hier de spiegel en eenige andere voorwerpen en verliet het huis aan den voorkant, wat heel goed zichtbaar is aan de losse zwart gebrande planken van het beschot. Ook de dakpannen waren gedeeltelijk van het dak geslagen en de ruiten vernield. Twee zoons werden door de luchtdruk in de kamer voor den grond geslagen doch be kwamen overigens geen letsel. De weduwe zelf, die voor den schoorsteen had gezeten en nog geen minuut ervoor was opgestaan om zich naar achteren te begeven kwam hierdoor gelukkig met den schrik vrij. De heer J. de Waard, rijksklerk der re gistratie en domeinen te Schagen, wordt overgeplaatst met ingang van 15 Juni a.s. naar het kantoor van de registratie en suc cessie te Amsterdam. Tr no°RDSCHARWOUDE. Vrijdag heeft het schoolfeest der o. 1 school plaats gevonden. oudste kinderen hebben vanaf Zaandam een boottocht gemaakt naar Amsterdam en vervolgens een bezoek gebracht aan Artis en Schiphol. De lage- Td" Zljn per autobus naar n ^rgtn en E&mond aan Zee ge- uitstekend geslaagd! i?e j^idd<!nstandstentoonstelling is nu sMinï) 1?" rng' DeZe ,wtede dan 2?nn etn su-ces sew0rden Meer Stuur ka2 5?z, s Z1]n er seweest- Het be- terugzien genoegen op het £edane werk De schouders zullen ook wel vruchten van deze expositie plukken. gemaakt danszaal is ook zeer veel gebruik Tijdens het onweer, dat zich Zondagavond hpnf" °a S p ,ozltlastte werden wel eenige benauwde oogenblikken doorgemaakt, 't Was ook verschrikkelijk zoo als het kletterde van den regen op het dak van de danstent Het regende nog tamelijk in ook; terwijl de blik- n-Ppr,n vfn de lucht was. Gelukkig zijn er geen ongelukken van gekomen mni°en de bui over was, ging men weer vol Hfln3an ui dansen en het was reeds laat in den nacht voor men tot sluiting kon over- gaan. Maandagavond had de trekking ©laats van de verloting ten bate der tentoonstelling Eovnj talrqk publiek was hierbij 2 eerste prijs, een dames- of heerenriiwiel k<JUf Vlel °P "ummer 1078 2de pris De prijzen kunnen worden afgehaald bij Bakker's Fotohandel té Noordscharwoude. Rest ons nog te vermelden dat den lOOÜsten en 1500sten bezoeker een kunstvoorwerp werd aangeboden. De 2000ste, mej V van Loenen mag een vliegtochtje maken. Deze tentoonstelling is in alle opzichten geslaagd en de vereeniging kan vol vertrouwen het volgend jaar weer een tentoonstelling hou den. BLOKKER. Bij het hevige onweer van Zondagavond sloeg de bliksem in de woning van de wedu we P. aan den Lageweg. Een drietal jongens schuilden er voor het onweer. Alle vier per sonen schijnen licht geraakt te zijn en klaag den over hevigen pijn in den rug. Er werd geen brand veroorzaakt. Van de boerderij van den veehouder K. Schouten aan den Lageweg werd de bliksem afleider getroffen. Tot directeur van het fanfarecorps alhier is benoemd de heer Leo Koning, muziek leeraar te Hoorn. HOORN. Ongeveer een twaalftal vaartuigen nemen hier deel aan de botvisscherij. Sommige da gen wordt totaal ruim duizend pond aange voerd. De prijs bedraagt 14 a 30 cents per pond. De vereeniging „Apollo" alhier heeft be richt ontvangen, dat ze op het muziekcon cours te Wormerveer op 5 Juli j.1 een 2en prijs heeft behaald in den eerewedstrijd. GROOTEBROEK. De eerste bloembollenveiling uitgeschreven door de veilingsvereeniging „De Tuinbouw op 14 Juli gaat niet door. De eerstvolgende veiling is nu aangekondigd op 21 Juli a.s. WESTWOUD. De harddraverij vereeniging „Binnenwij- zend e.o." heeft het met haar draverij bijzon der getroffen. Van de 21 ingeschreven paar den verschenen er 15 aan den start, waaron der de snelste dravers. De uitslag was als volgt: le prijs 225 Chtharina Spier, eig. C Hart te Medemblik; berijder de eigenaar; 2e p. ICO Oplooper, eig. C. Vergouw te Be verwijk, ber. K. Bakker; 3e pr. Monte Carlo, eigenaar J. v. Doorn te Bussum, ber de eige naar; 4e pr. 25 Pieternel, eigenaar W Ves- sies te Beverwijk, ber. J. v. Leeuwen Jr. CASTRTCUM. Zaterdagmiddag tegen 614 uur kwam een motorrijder met grooten vaart aanrijden op den Rijksweg vanaf Beverwijk en kon daar door de bocht niet nemen bij hotel Sportrust, tengevolge waarvan hij met die zelfde vaart tegen een boom reed van het perceel van den melkhandelaar J. C. De motorrijder, een ma rinier van Den Helder, viel van zijn rijwiel en bezeerde zeer ernstig zijn been, terwijl het motorrijwiel aan de voorzijde totaal vernield werd. Nadat hij was geholpen, kon hij na een uur met den trein zijn weg vervolgen. Thans is dan eindelijk, maar ten slotte dan nog met grooten spoed de vernieuwing van de bestrating van het Stationsplein tot stand gekomen. De aangebrachte verbetering is werkelijk afdoende. De bestrating is in tegenstelling met de vorige uitgevoerd in straatklinkers en geeft een zeer regelmatige en gelijke beharding, wat vroeger met de z.g.n. bazaltblokken iets verschrikkelijks was. Vooral met het oog op het zomersei zoen is deze verbetering zeker op prijs te stellen. reinigt mond en tanden. AKERSLOOT Onze plaatsgenoot de heer H. Tijmes Wz, slaagde 11 dezer te 's-Gravenhage als 3de machinist groote vaart. De watermolen in de Schermer aan de Zuidervaart door het polderbestuur van de Schermer verkocht, wordt reeds gesloopt. Zoo nu en dan verdwijnen eenige Schermer molens. OUDORP. Tijdens het-hevig onweer van Zondag avond is de bliksem ingeslagen in de boe renwoning bewoond door den heer Akker man aan den Huijgendijk. Het electra raakte defect, terwijl de radio eveneens beschadigd werd. Een op tafel staand servies is aan stukken gesprongen. Gelukkig is geen brand veroorzaakt zoodat de bewoner met den schrik vrij kwam. DIRKSHORN. Ook het schoolfeest van de klassen 1 tot en met 5 der openbare school alhier is in de beste orde afgeloopen. In twee bussen werd gereden naar Alk maar, alwaar de grooteren een wandeling door de stad maakten en de kleintjes door. reden naar de Hertenkamp. Gezamenlijk ging men daarna o.a. langs het fraai bloeien de Rosarium te Alkmaar naar den speeltuin van Bruin te Bergen. Na hier en ook op het zandduin wat gespeeld te hebben, werd door het mooie boscli gewandeld naar de Eeuwige laan, waar de bussen de passagiers weer op- namen, om ze naar 1 immerman te Schoorl te vervoeren. Daar vond vooral de flinke draai- molen zeer veel aftrek. In drie clubjes werd vervolgens een kortere of langere wandeling in de schoone omge ving gemaakt. Na afloop hiervan bleken sommige kleuters vrij „mak" te zijn. In de beste stemming werd ten slotte ds thuisreis aanvaard. OUDKARSPEL. Onze plaatsgenoot de heer D. Nap Czn. slaagde te Amsterdam voor het eind-examen van de Rijks-Academie voor opleiding tot teekenleeraar gevestigd in het Rijksmuseum. Deze 4-jarige school werd door hem in 2 jaar doorloopen. TEXEL. Zondagavond ontlaste zich een hevig on weer boven onze gemeente, waarbij te de Westen van den heer P. J Dijl een paard, een schaap met lam en twee kalveren door den bliksem werden doodgeslagen, terwijl te den Hoorn eveneens een paard door den blik sem werd getroffen Te Den Burg waren zeer vele personen aanwezig in een circus. Tengevolge van het onweder moest de voorstelling om kwart over elf worden afgebroken. In allerijl ging dc groote menschenmassa naar buiten, doch door de geweldige bui was 't bijna niet mo gelijk per fiets of auto heen te komen. De café's waren reeds gesloten Onder de scher men der café's zochten velen een schuil- plaats, doch de ruimte bleek niet voldoende, t Was een echt hachelijke toestand, daar vele landbouwers in het circus aanwezig waren, die op verren afstand van Den Burg woonden. UITGEEST. Opbrengst collecte Wii-Gelekruis. De gister gehouden collecte van de afd. Uitgeest van 't Wit-Gelekruis heeft opge bracht 94.05. Bliksem ingeslagen. Zondag in den laten avond, gedruenóe een kort maar hevig onweer, sloeg de bliksem in de antennedraad op het huis van den heer W. Z. aan het Westergecst. Gewaarschuwd door een brandlucht, bemerkten de bewoners dat eenig goed op den zolder Leeds vlam had ge vat. Dit begin van brand kón daardoor geluk kig gebluscht worden ln de huiskamer werd het behanselpapier van den wand gerukt, lampen stuk geslagen en ook de muren schijnt schade toegebracht te zijn. Tezelfder tijd werden bij v. d. Z. aan den Hoogewcg alle stoppen van 't electrisch licht stuk gesla gen. Schuur ingestort. Maandagmorgen half tien, stortte onver wachts een schuur achter de woning van H. aan den Middelweg, i grootendeels in. De schuur, welke reeds geruimen tijd bouwvallig was diende vroeger "voor veestalling en de laatste jaren voor bol.'enbergplaats. Hoewel de eigenaar reeds meermalen op 't gevaar voor instorten was gewezen, had deze tot nog toe verzuimd de schuur tijdig af te breken, 't Is dan ook wel toevallig, dat er op 't oogen blik van instorting niemand in de schuur was. Zoodoende ziin persoonlijke ongelukken niet te betreuren. De tegenwoordige huurder K. was een uur te voren nog in schuur ge weest. Personalia. Onze vroegere plaatsgenoot de heer B. Roep, woonachtig te Bandoeng, is herkozen tot lid van de Commissie-van gedelegeerden van den Indischen volksraad Geboren: Adrianus Wouterus, z. van Arie Albertus de Goey en Johanna Woutera van Arkel. Anna Maria, d. van Albertus de Vries en Aafje Goedhart. Jan, i van Nicoiaas Rodenburg en Alida Heijne Ca» tharina Maria, d. van Theodorus Jonker en Cornelia Zijp. KORTE BERICHTEN. Onder voorzitterschap van den heer Ir. J. v. Dusseldorp heeft gister te Tilburg ue algemeene ledenvergadering plaats gehad van de Vereeniging „Neder» landsch Fabrikaat." 51. En Oscar en Otto vertellen: „We gaan een heel groote reis ondernemen, misschien wel om de heele wereld heen. Misschien ko men we hier nog wel eens terug ook, maar jul- ïe kunt, complimenten van ons, aan meester 2eepaard zeggen, dat we genoeg hadden zijn sommen en zijn dictées." van 52. O, nu lachen de kameraadjes de Oes'er Jongens niet meer uit. Nu benijden ze hen e zouden best ook mee willen, maar dat natuurlijk niet. En dus vragen ze alleen of Ot en Oscar hen uit de verre landen, w»^ komen zullen, nog een» een prentbri«fk**V zenden willen. Als de jongens dat beloofd h*6" ben, wuiven ze hen hartelijk vaarwel en hoU« naar school, met de boodschap voor ®eeS Zeepaard. En onderwijl rijdt de zeeauto fRoote snelheid weg.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6