!Bitmm£and Jiatkt&ericfUea -SüTT' Érnstig ongeluk te sassen-heim. Een achtjarig meisje gedood. Gisteravond omstreeks kwart voor negen heeft te Sassenheim een ernstig auto-ongeluk «laats gehad. Een particuliere auto, komen de uit de richting Leiden en op weg naar Amsterdam, met «ter to bden, reed met een vaart van ongeveer zestig K-M. tegen een Sus aan Sit Rotterdam toebehorende aan de Gebrs. De Vos. Door den schok vloog de auto het trottoir op en botste gen wkele daar wandelende personen aan. ten JO-Jart re' heer G. O., die daar liep *e wandelen, freeg een dubbele beenfractuur, een 8-jarig meisje werd eveneens zwaar gewond. Zij werd een huis binnengedragen, waarin het na vijf minuten, nog voor een dokter ter P,aats® overleed. Voorts werden nog ®iev n ■kinderen eveneens ernstig gewond, van inzittenden van den open auto, die allen u Amsterdam afkomstig zijn, was de chautteur op de vlucht geslagen, terwijl de drie overi gen lichte kwetsuren hadden opgeloopen. V één van hen bleek overbrenging naar ne ziekenhuis te Leiden noodzakelijk, wat ook geschiedde met de drie gewonde kinderen den heer G. O. Bij het door de politie ingestelde °pde- zoek beweerden, naar de Crt. meldt, de inzi - tenden van den Amsterdamschen auto, da zij niet wisten aan wie de auto toebehoorde, noch bce de chauffeur heette. De auto was zeer beschadigd, terwijl de autobus van den achterkant beschadigd werd. Volgens verkla ringen verkeerden de inzittenden van den open auto onder den invloed van sterkedrank. 1 STAKING VAN LANDARBEIDERS. Te Zuidhorn (Gr.) is gistermorgen, na dat bespekingen waren gevoerd tus- schen werkgevers en werknemers, een landarbeidersstaking uitgebroken. Veer tig arbeiders hebben het werk neerge legd. Drie landbouwers hebben het loon- contract geteekend, zooals de werkne mers dit hadaen geëischt. DOOR DE TRAM GEDOOD. Gisternacht ongeveer 12 uur is te Doe tinchem bij de Pol de 47-jarige G. W. Bolten, uit Ooscelt, door een motorwagen van de Geldersche Tram gedood. De on gelukkige lag tegen den berm van den weg en kreeg een slag van de treeplank. DRENTSCHE VEENKOLONIALE LANDBOUW. Dreigende staking De besprekingen tusschen de werk gevers en de arbeiders in het landbouw bedrijf in het Drentsche veenkoloniale gebied zijn overal vastgeloopen. Over eenstemming heefi, men nergens kunnen bereiken. De voorstellen van de werk gevers om de loonen met 20 te verla gen zijn door de arbeiders afgewezen, terwijl deze zich ook niet bereid hebben willen verklaren om een voorstel te doen. om de loonen met 10 te verla gen, welk voorstel dan met een gunstig advies van d^ besturen in de werkge versvergaderingen besproken zou wor den. Het is zeer waarschijnlijk dat het tegen den oogsttijd tot een staking zal komen, welke zich van Nieuw-Amster- dam tot aan Stadskanaal zal uitstrek ken, en waarbij vele honderden arbei ders betrokken zijn. HET PETITIONNEMENT DER NEDERLANÜSCHE DAGBLADEN. De ontwapeningspetitie, georganiseerd door de Nederlandsche dagbladpers, heeft in Engeland de aandacht getrok ken. Zoo schree' de hoofdredacteur van het Engelsche regceringsorgaan, de „Daily Herald", een brief, dien wij in de „Voorwaarts" lezen en waaraan wij ont- leenen „Als journalist ben ik er trotsch op dat mijn Nederlandsche collega's door middel van de Nederlandsche dagblad pers zoo'n belangrijke porir onderne men om de zaak van den wereldvrede een eind verder te helnen. „De dagbladen der gansche wereld kunnen zoo'n ontzaglijk goed werk doen, wanneer zij un steun bieden aan die staatslieden van allerlei nationaliteit, die er ernstig naar streven om den oor log uit de wereld te helpen. „Alleen een goed voorgelichte en ge leide, alleen een krachtige en resolute openbare meening kan een eind maken aan de vreeseli.jke dreiging van het mili tarisme. „De Nederlandsche dagbhden werken er toe mede, om zoo'n openbare meening te doen ontstaan en haar te verstevigen. „Zij geven daarmede een voorbeeld - de dagbladen in andere landen. Die dagbladen zouden er goed aan doen als zij dat voorbeeld volgden." INT. ZAAD-CONTROLEOONGRES. Gisterïnorgen heeft de minister van land bouw, de heer jhr. mr. Ch. Ruys de Beeren- drouck, in de aula van de landbouwhooge- school te Wageningen het 6de intern, zaad- controlecongres met een rede geopend. MOTOR OP MELKWAGEN GEREDEN. Holland paard tijdig lol staan ge bracht. Uit Rotterdam wordt aan de Crt. gemeld: i ,naclii van Zaterdag op Zondag, ïïretï?i.halftwaalf. had op den Hoofdweg 'illegersbcrg een ernstig motoronge- i 5* £7'iari8e motorrijder J. J. M. die u?' "J Pa Costastraat te Rotterdam, kepiri t T-T.-races te Assen' huiswaarts de, kwam daar in botsing met een met P«ard bespannen melkwagen van G. Stof bergen uit Hillegersberg. Even vóórdat Maass den wagen zou pas- se. ren, was een auto achter den melkwagen vandaan gekomen. De chauffeur van dezen auto had evenals M. gedimd en vóórdat de motorrijder opnieuw zijn koplicht had over geschakeld, zag hij plotseling den melkwa- Va" vddr z'ch- Gp den vrij donkeren weg had de melkhandelaar zonder licht ge reden, hetgeen naar later bleek wel meer ge schiedde. Het was te laat voor den motorrij- der om door remmen of uitwijken een bot sing te voorkomen, zoodat de motor met vrij' groote vaart tegen den melkwagen reed. M., zoowel als de 23-jarige mej. M. van Dam uit de Kettingstraat te Rott., die op de duo zat, werden over den weg geslingerd en ble ven vrij ernstig gewond aan den berm lig gen. De melkhandelaar S. en diens vrouw, die naast hem op den bok zat, sloegen ten gevolge van den schok van den wagen, ter- cki !t Paard °P hol ging. De vrouw van 5. bleef bewusteloos liggen, doch kon door omwonenden, die den slag van de botsing hadden gehoord en terstond ter hulp waren gekomen, weldra weer bijgebracht worden, b. en zijn vrouw zijn er wonder boven won der verder zonder letsel afgekomen. Ernsti ger was het gesteld met den motorrijder en mep. Van D. Eerstgenoemde had aan het lin kerbeen en de linkerhand alsmede aan het hoofd ernstige verwondingen opgeloopen, terwijl mej. Van D. het linkerbeen had ge^ broken. De G.G.D. van Rotterdam vervoerde beide gewonden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar opneming van mej D noodzakelijk werd geoordeeld. De motorrij- dei M. kon na verbonden te zijn naar zijn woning worden vervoerd. Het paard was na de botsing met een deel yan het lamoen achter zich den Hoofdweg in de richting Nieuwerkerk opgehold. Het kwam in volle vaart aansnellen op een met groote snelheid rijdenden auto van den heer S., die eveneens van de T.T.-race kwam. Een whs het, dat het paard, een schimmel, duidelijk te zien was, zoodat de chauffeur juist nog tijdig het stuur kon omgooien en op den berm van den weg zijn voertuig tot staan wist te brengen. Uit dezelfde richting als de heer S. kwamen nog eenige auto's op den Hoofdweg in de richting Rotterdam. Verdere ongevallen werden voorkomen, door dat de chauffeur van een volgenden auto tij dig stopte en daarna uit zijn wagen stap- pend, het hollende dier wist te grijpen. Tengevolge van de botsing was de motor zeer zwaar beschadigd, terwijl de melkwagen zoo goed als vernield werd. BELANGRIJKE BONTDIEFSTAL. In perceel Langepooten 25 te Den Haag, waarin is gevestigd de bontzaak N.V. De Zilvervos is ingebroken. Men heeft zich toe gang verschaft door het uitsnijden van een ruit aan de achterzijde. Vermist wordt voor een waarde van ongeveer 15000 aan zil vervossen en blauwvossen. Deze inbraak moet plaats gehad hebben tusschen Vrijdag avond en Zondag. AANSLAG OP EEN MAJOOR DER RIJKSVELDWACHT. Uit Utrecht wordt aan de Tel. gemeld: In het bureau van de Inspectie der Rijks- veldwacht aan de Trans alhier is heden een moordaanslag gepleegd op den majoor van de rijksveldwaciit, de heer J. Eysinga. Een rijksveldwachter, die verdacht wordt van ver duistering van gelden, bevond zich bij den heer E. om een verhoor te ondergaan. Hij heeft zich in den loop van dit onderhoud zoodanig opgewonden, dat hij onverhoeds zijn revolver trok en daarmede op korten ai- stand een schot op den majoor loste, dat de zen in den schouder trof. Daarna richtte de man het wapen op zichzelf, doch hij bracht zich slechts een weinig beteekenende verwon ding toe. Het slachtoffer moest naar de Rijks klinieken worden overgebracht, toestand bleek echter niet gevaarlijk te zijn. Enkele veldwachters, die zich elders in het gebouw bevonden, snelden op het geluid van de schoten ijlings toe en wisten den dader te arresteeren. Deze is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Naar wij nader vernemen is de kogel uit den schouder van den heer E. verwijderd. Vermoedelijk zal hij binnen niet al te langen tijd de Rijksklinieken weer kunnen verlaten. TENTOONSTELLING „MOEDER EN KIND". In het jaar 1932 zal in Amsterdam de her denking plaats vinden van het 300-jarig be staan der inrichting voor Hooger Onder wijs, thans algemeen bekend als de Ge meente-universiteit van Amsterdam. Ter ge legenheid hiervan heeft een aantal personen het initiatief genomen om gedurende de maanden Mei en Juni van het volgend jaar te organiseeren een tentoonstelling, gewijd aan „Moeder en Kind", waarop naar het voorbeeld van gelijksoortige beroemde bui- tenlandsche ondernemingen zoo volledig en veelzijdig mogelijk en met behulp der meest moderne middelen, alles wat waarde heeft voor „De Moeder en het Kind" op zich zelf en in hune onderlinge verhouding, op in structieve wijze in het licht zal worden ge steld. staat, aan te koopen, eerst in November 1927 werd het groote besluit genomen, waarbij de uitvoering der plannen in eigen beheer bevolen werden. Nu kon de heer Dudok al zijn kennen en kunnen, zijn volle activiteit en doortastendheid ontplooien, terecht zag hij zijn levenswerk in dit gebouw. Het ge bouw is dan ook een schitterend, indrukwek kend geheel geworden, het is tot in alle on derdeden af. De heer Dudok verdient den dank van de geheele Hilversumsche bevol king voor dit werk. Spr. bracht tevens een woord van dank aan allen, die hun mede werking aan de totstandkoming hebben ver- leend. Het is, zoo zeide de heer Lambooy, ons streven geweest bij den bouw zooveel moge lijk de Nederlandsche industrie te betrekken. De kosten van den bouw met inbegrip van meubileering en tuinaanleg hebben bedra gen plm. 1.266.000; daarbij kwam de aan koop van het landgoed en de dubbele villa waarvoor 211.500 werd uitgegeven. Hierop verzocht spr. den commissaris der koningin om het nieuwe raadhuis officieel te openen. INBREKERS AANGEHOUDEN. De politie te Eindhoven is er in den nacht van Zaterdag op Zondag in ge slaagd de hand te leggen op twee nog jeugdige inbrekers, die den laatsten tijd de heele stad onveilig maakte. Het wa ren P. van de Kant en J. van Laarhoven, beiden 21 jaar, die in een tijdelijk onbe woonde woning aan den Boschdijk een paar koffers met lijfgoed hadden gesto len. De politie ging toen tot arrestatie en huiszoeking over. Ten huize van K. vond men vele voorwerpen, van inbraak afkomstig. Zoo hadden beide jongelie den nog Zaterdagmiddag op klaarlich ten dag ingebroken in een huis aan de Woenselschestraat, waar zij o.m. een stofzuiger medenamen. K. werd schudig bevonden aan een serie inbraken, o.m. in een schoenenmagazijn aan de Rech- testraat en bij een kapper aan den Boscherdijk. Zij zullen beiden ter be schikking van de politie te Den Bosch worden gesteld. VERDRONKEN. Schippers, die met hun schepen in de Tweede Katendrechtsche haven te Rot terdam lagen, ontdekten Zondagavond, dat de motorboot „Elo" zonder beman ning lag te drijven. Bij onderzoek vonden zij de pet van den kapitein, den 43-jari- gen C. Verhoef uit de Veldstraat in het water drijven. De rivierpolitie heeft doarap na een uur dreggen het lijk van den kapitein opgehaald. Het is naar zijn woning vervoerd. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Gistermiddag zijn te Kerkwijk, een dorp nabij Zaltbommel, twee boerderijen afgebrand, bewoond door de landbou wers A. de Bijl en S. Traxel. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Het huis van de Bijl was verzekerd. Een ge deelte van den inboedel van beide boer derijen kon nog wordén gered. De bewo ners waren juist aan het hooien, toen de brand uitbrak, terwijl het vee in de weide liep. De brandweren uit Zaltbom mel, Ammerzoden en Kerkwijk zelf ver leenden assistentie. geneesheeren per ziekenauto naar Sint-An- toniushove vervoerd. De oorzaak is nog niet bekend. Naar wij vernemen is de toetsand van de gewonden redelijk; alleen van mej. Kerk- laan is de toestand ernstig. DE OPENING VAN HILVERSUM'S NIEUWE GEMEENTEHUIS. De burgemeester, de heer Lambooy, hield heden een uitvoerige rede ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gemeente huis. Spr. heette in het bijzonder den commis saris der koningin, mr. dr. A. Röell, oud burgemeester mV. P. Reijmer, minister van waterstaat en de oud-burgemeesters Giilcher en Koster welkom in het nieuwe raadhuis, de geniale schepping van den gemeente architect Dudok. Spr. releveerde het groote en verdienstelijke werk, dat de commissaris der koningin had verricht ten opzichte van de tot standkoming van het Gooireservaat. Een woord van dank sprak de burgemeester ook tot oud-burgemeester Reijmer, dien spr. een krachtige, nimmer falende motor noemde om het gewichtige besluit tot den raadhuisbouw te doen geboren worden. Uitvoerig ging de burgemeester hierna in op de ontwikkeling van Hilversum. Reeds in 1905, toen Hilversum 26.000 inwoners telde, kwam het raadhuisvraagstuk aan de orde, het bestaande dorpsraadhuisje zou spoedig niet meer aan de eischen voldoen. Wellicht ware het raadhuis veel eerder tot stand geko men, indien niet de wereldoorlog vertraging had gebracht. In November 1917 bracht de gemeente-secretaris, de heer Kardux raPP?U uit, waarna de raad in 1918 besloot den bouw aan den eigen directeur van publieke werken, den heer Dudok, op te dragen. Op 31 Juli 1923 besloot de raad het terrein, de Witte Huil waarop thans dit schoQne gebouw HET ONGEVAL BIJ DE DROOGDOK MAATSCHAPPIJ. Omtrent een doodelijk ongeval te Am sterdam op het terrein van de Amster- damsche Droogdokmaatschappij kan nader worden gemeld, dat de 39-jarige voorman E., die speciaal belast is ge weest met het vullen van carbidgashou- ders, juist met dit werk gereed was, toen door tot nu toe onbekende oorzaak een explosie plaats vond, waardoor de gashouder los vloog en de man door een der ijzeren stukken tegen het hoofd werd getroffen. Daar de knal, die hier door veroorzaakt werd, niet zeer hevig was en de stukken niet ver zijn wegge slingerd neemt men aan, dat de ontp'of- fing slechts van geringen aard was. Een andere arbeider, die E. had geholpen, had zich juist van de plaats des onheils verwijderd, toen het ongeval geschiedde. Volgens de arbeidsinspectie bestaat de mogelijkheid, dat tengevolge van den wind een explosief mengsel is ontstaan. Door de directie der Maatschappij waren alle veiligheidsvoorschriften nageko men. Het slachtoffer was gehuwd en was vader. EEN GIFT VAN PRINS HENDRIK. De prins heeft uit het buitenland onder betuiging van zijn hartelijke deelneming met de ramp aan het Nederlandsch Paviljoen overkomen een bedrag in geld toegezegd voor den wederopbouw. STICHTING „KONINGIN EMMA JUBILEUM FONDS". H.M. de Koningin-Moeder heeft van de gelden, haar door de Nederlandsche vrouwen ter gelegenheid van haar jubileum aangebo den, en welke thans met de gekweekte rente ruim 200.000 bedragen, een stichting in het leven geroepen, die door H.M. is genoemd „Koningin Emma Jubileum Fonds." Uit de rente daarvan zullen bijdragen wor den verleend voor opvoeding van en onder wijs aan lichamelijk gebrekkige kinderen van Nederlandsche nationaliteit. DRIE GEWONDEN TE VOORBURG. Zondagavond half twaalf is op den West- vlietweg nabij de oude Tolbrug onder Voor burg een auto, bestuurd door den heer Van Rijn uit Rijswijk, waarin gezeten waren zijn verloofde, mej. Kerklaan, uit Delft en de heer Van Dam uit Den Haag, tegen een aan den linkelkant van den weg staanden boom gereden. Twee wielrijders, die den auto juist o-epasseerd waren, hoorden een slag en za gen dat de linkerzijde van den auto geheel vernield was, terwijl de heer Van Rijn be wusteloos uit het portier hing. De beide an deren lagen bewusteloos en kreunend van pijn in den auto. Door een passeerenden auto mobilist werd onmiddellijk geneeskundige hulp gehaald. Hoewel alle drie het bewust zijn spoedig herkregen, zijn zij met ernstige hoofdwonden op. last yan de behandelende Korfbal. K.V.K.V. II—B.E.P. II (Purmerend) £—1. Bovengenoemde ontmoeting werd Zondag gespeeld voor de 2e ronde van den „Zilveren Molen" en het tweede twaalftal van K.V.K.V. met 41 gewonnen, waardoor dit twaalftal zich in de finale plaatste. Het begin was voor K.V.K.V. en zij voerde den stand op tot 3—0, waarna B.E.P. tegen scoorde, zoodat de rust met 31 inging. Na half time ging de strijd meer gelijk op. Geen der partijen kon aanvankelijk de korf vinden, hoewel enkele schoten van de B.E.P.- aanval beter lot verdiend hadden. Kort voor het einde scoorde K.V.K.V. haar 4e doel punt. Hiermede kwam het einde met een eenigs- zins geflatteerden uitslag. Schaken. Euwe- Capablanca. Zondagmiddag is de belangrijke schaak match tusschen onzen nationalen kam pioen Euwe en de oud-wereldkampioen Capablanca begonnen. Na de traditio- neele toespraken begon de wedstrijd, waarin Capablanca wit tostte en dus begon. Capablanca, aldus de Crt., opende met 1. d2—d4, hetgeen eenigszins tegen zijn gewoonte is, want meestal opent hij een wedstrijd met een zet van den konings pion. Euwe koos de Nimzowitsch-verde- diging, vermoedelijk op de hoogte met de vereenvoudigende speelwijze, die Capa blanca voorstaat, en die wit een heel klein voordeeltje in de positie laat. Dit voordeeltje was zoo klein, dat, toen Ca pablanca op den llden zet Lfld3 ver zuimde, Euwe met Lc8f5 gelijk wist te verkrijgen. Toch zou Capablanca lang zaam aan weer de beste positie gekregen hebben, ware het niet, dat Euwe op den 13den zet een kordaat besluit had geno men en met 13c6c5 zich tegen- kansen verschafte. Met 14. Dc3—b3 had Capablanca de partij een scherpe wen ding kunnen geven. Maar in deze eerste partij wenschte hij niets te wagen en ver genoegde hij zich met een vei'ige voort- zettting. De spanning, die in het centrum ontstond, hief Euwe terechtertijd op. al vorens wit's koning naar het midden kon komen. Afruil der dames volgde en met zijn 19den zet foreerde Euwe het remise af. Een fraai begin voor onzen landgenoot, die Dinsdag in de tweede partij de witte kleuren krijgt te verde digen. De aanvang is om 2 uur. Hier volgt de partij: Nlmzowitsch-verdediging. Wit: Capablanca. Zwart: dr. Euwe. 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2—c4 e7—e6 3. Pblc3 Lf8—b4 4. Ddl—c2- d7—d5 5. c4Xdö e6Xd5 6. Lelgo Dd8d6. Mis schien is h7h6 later toch noodig, maar zwart wil iedere verzwakking van zijn pionnenstelling vermijden. 7. Lg5Xf6 Dd6Xf6 8. a2a3 Hier dacht Euwe zeer lang na of hij op het behoud der beide loopers zou spelen. Dit scheen hem niet raadzaam, wegens het tempoverlies. 8. Lb4Xc3 9. Dc2Xc3 0-0 10. e2—e3 c7c6 11. Pgl—f3 Lc8—f5 12. Lfl—e2 Pb8—d7 13. 00 c6c5 Een interessante zet, die tot een hevige spanning in het centrum leidt. 14. b2—b3 Ta8c8 15. Tfl —cl Df6b6 16. Pf3d2 c5Xd4 Ewe heft de spanning op, om de lijn te kunnen bezetten. 17. Dc3Xd4 Db6Xd4 18. e3Xd4 Pd7—f6 19. f2—f3 Lf5c2 20. Tal—a2. Remise op voorstel van dr. Euwe. De landenwedstrijd te Praag. De landenwedstrijd, welke te Praag wordt gehouden, mag zich in een groote belangstelling verheugen. Er nemen 19 landen deel aan deze ontmoetingen. In de eerste ronde ontmoette Neder land Zwitserland' en staat er met 1 ver loren en drie afgebroken partijen niet best voor. Wellicht kan v. d. Bosch nog winnen, maar v. Doesburg staat verlo ren. In de tweede ronde kwam Nederland tegen Spanje. Nederland won 2 partijen, terwijl Weenink en Noteboom heel goed staan Dat kan dus een overwinning worden! een interview dat ook al door velen gelezen moet worden! Verder noemen we nog „De roeiaport in Ned.-Indië", Op- en aanmerkingen door, Groothoff, Korfbal in Indië, terwijl verschil lende andere artikeltjes het rijke nummer voltooien. Duiven. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning". Bovengenoemde vereeniging hield op Zondag 12 Juli een wedvlucht vanuit „Orleans", afstand 563 K.M.; gelost om 6 uur; aankomst als volgt: H. Mooij 3.15.37 C. J. Paulisse 3.19.35 H. Mooij 3.25.33 Idem 3.32.59 M. Kroese 3.34.10 Tevens hield zij een wedvlucht met jonge duiven vanuit Roozendaal, gelost 8.05, aankomst als volgt: C. J. Paulisse 10.24 22 Jn. Huiberts Jzn. 10.21 33 H Punt 10.30.33 C. Wanner 10 31 34 IL Punt 10.37.04 Jac. Dingerdis 1Ö-4122 Idem 10.47.04 H- Punt 10.48.46 J. J. Veel 10.51.21 Jac. Dingerdis 10.51.13 De Revne der Spcrten. De Revue der Sporten opent deze keer met een momentopname der motorrennen te As sen, waarin heel wat actie zit. In de rubriek Feiten en Commentaren wordt een „teere" kwestie aangepakt: hoe mag een turnster gekleed gaan?! Verder een verslag over de vergadering van den N. K.B., waarin nog al wat geschermd is met woorden. Groothoff heeft het over de Engelsche atletiekwedstrijden op Stamford Bridge, een artikeltje, dat heel belangrijk is, terwij! Adriani Engels een interview heeft gehad met fiyerste Sgharrpo over de Olymp. Spelen 1932 ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 13 Juli 1931. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 4 40—7.80; Aard- beien per 100 slof 43—75; Aalbessen pet 100 pond 10—14; Andijvie per 100 st. 1.50—4.90; Bloemkool le s. per 100 st. 7—16; Bloemkool 2e s. per 100 stuks, 36; Doperwten per 100 pond 8— 14; Kropsla per 100 stuks 0.40—1.30: Komkommers per 100 stuks 1—/ 4; Me loenen per 100 stuks 35—75; Perziken per stuk 4—12 cent; Postelein per bakje 33, —62 cent; Peul enper 100 pond 10—16; Rabarber per 100 bos 3—7; Roode Kool per 100 stuks 6.50—9; Selderie per 100 bos O 503.20; Spinazie per bak 34—95 cent; Snijboonen per 100 pond 14—22; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 15— 19; Tuinboonen per 100 K.G. 4—11; Uien per 100 bos 6.20—10.40; Wortelen per 100 bos 3.20—7.50. PURMEREND, 14 Juli. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prij zen: 20.000 Kg. Kaas. Handel matig. 8 sta pels Fabriekskaas 37 per 50 Kg. 29 sta pels Boerenkaas 30 per 50 Kg. 2742 Kg. Boter 1.101.50. 582 stuks Runderen, w.o. 290 vette, 0.96—1.02 per Kg. Ma tig. 232 stuks Melk- en Geldekoeien 160 375. Stug. 60 Stieren. Handel runderen: 51 stuks paarden 80—200, handel ma tig. 65 stuks vette kalveren 11.20.; handel stug. 312 stuks nuchtere kalveren. Slachtkalveren 9—31. Fokkalveren 9— 30, handel matig. 549 stuks vette varkens. Voor de zouterij 0.40—0.41 per Kg. Voor de slacht 0.40—0.45 per Kg., han del vlug. 60 stuks magere varkens 11 21, handel matig. 309 stuks Biggen 7— 13, handel matig. 164 Schapen 24 33, handel stug. 433 stuks Lammeren ƒ16 23, handel stsug, 12 Bokken. Kipeieren 3.504.25, Eendeieren 3.60, Piepkui kens 0.502.20. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Juli '31. Langendijker Groentenveiling. 5200 st. Bloemkool le s. 4.90—8.10, 2e s. 1.60 2.90 fier 100 stuks; 3700 zos Wortelen ƒ6.30—ƒ8.80 per 100 bos; 87300 K.G. Roode Kool (vroege) 1.80—2.40; 5100 K.G. Gele Kool 3.504.20; 3600 K.G. Witte Kool 2.503.10; 950 K.G. Zilver- nep 13.90—16.30; Zilverdrielingen 6; 115 K.G. Slaboonen 20—25; 14300 K.G. Tomaten: A f 16.40—25.20; B 12.80—14; C 18.50 en CC 9.40, alles per 100 K.G. 75000 K G. Aardappelen, waarvan de prijzen als volgt: Schotsche muizen 4.60— 7.50; Eigenheimers 5.506.90; Drie lingen 5—5.60, alles per 100 K.G. NGORDSCHARWOUDE, 13 Juli 1931. 848Ü0 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 5.106.10; Drielingen 4—5.10; Kleine 2.40—2.70; BI. Eigenheimers 6.60; 1050 K.G. Zilvernep 12—18.10; 1300 K.G. Roode Kool 4.80—4.90; 3800 K.G. Gew. Witte Kool 3—3.20, alles per 100 K.G.; 1800 stuks Bloemkool 7.10 10.20 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 13 Juli '31. Schot sche Muizen 4.907.10; Drielingen 4.405.80; Grove 34.80; Bloem kool le s. 7; Roode Kool 0.60—4; Gele Kool 1.60. Aanvoer: 42000 K.G. Aardappelen; 300 K.G. Roode Kool; 50 K.G. Gele Kool en 26 stuks Bloemkool. PURMEREND, 13 Juli 1931. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen: Schotsche muizen 1.212.07, BI. Eigenheimers 1.40—1.75, Schotsche muizen (kj.) 0.81— 1.65; Blauwe (kl.) 0.90—1.29 per zak, 25 K.G.; Tuinboonen 0.460.52 per zak, 15 K.G.; Doperwten 5—10.50 per zak, 50 K.G.; Roode Aal bessen 1342 per 100 K.G Zwarte bes sen 12—18 per 100 K.G.; Klapbessen 0.902.30 per 10 K.G.; Perziken 6 12 per 100; Slaboonen 3.503.75 per 15 K.G.; Snijboonen 2.555.10 per 15 K.G.; Frambozen 0.57 per K.G.Aard beien 2343 per 100 K.G.Komkom mers 1.40—4 60 per 100; Bloemkool 2 19 per 100; Roode Kool 8—12 per 100; Spinazie 0.51 per mand, 6 K.G,; Pos telein 1866 cent per mand, 6 K.G.; Sla 0.60—2.70 per 100 krop; Andijvie 0.20 0.90 per kist; Rabarber 4.607.80 per 100 bos; Wortelen 5.8011.90 per 100 bos BEVERWIJK, 13 Juli 1931. Aalbessen 60—80 cent; Aardbeien 4285 cent; Kruis bessen 6075 cent per slof; Doppers 2030 cent; Capucijnders 2535 cent; Raspers 30 36 cent; Druiven 7678 cent; Tomaten 8—30 cent; Postelein 48 cent; Spinazie 5—10 cent; Aardappelen 610 cent; Snij boonen 38—42 cent; dubbele snijboonen 34 40 cent; Tuinboonen 712 cent; frambo zen 1—1.50; Aardbeien 20—50 cent; Aalbessen 2136 cent; Klapbessen 2228 cent per K.G.; Sla 15—50 cent; Andijvie 15 —45 cent; Postelein 15—40 cent; Spinazie 3050 cent fier kist; Bloemkool 716 cent; Perziken 612 cent; Sla XAIA cent; An dijvie 13 cent; Komkommers 14 cent per stuk; Peen 10—18 cent; Hout 4—714 cent; Asperges 330 cent; Dfv. bosgroenten 1 TA cent; Wijkerpeulen per 50 K.G. ƒ12 20; Tomaten blocmarkt: A 10, B en C 8, CC 7; Aardbeien 13.50—15.50en 2030, binnenland. EIERVEILING „TEXEL". TEXEL, 13 Juli 1931. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 109882 stuks kipeieren-aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 3 80 4.50; 62—66 K.G. 4.10—4.70; 66 70 K.G. 4.50—5; Kleine eieren 2.80 3.80; Eendeieren 3.30; Oude Kippen per K.G. 0.65-7 0.70. IEXEL, 13 Juli 1931. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 koeien 250350; 9 Kalve ren 45—7 65; 6 Nuchtere kalveren 12— 16; 9 Biggen 1014; 714 Lammeren 1722; 2 Schapen, waarvan de prijs niet genoteerd.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7