fllkmaarsche Courant. Radionieuws VriidagJ7 tlii 12- Rechtszaken SeuiUeUm DE BLAUWE DIAMANTEN VAN MIJNHEER MERCHISON. at st Stad en Omgeving. Honderd drie en dertigste Jaargang. Donderdag 10 Juli In Godsnaam, Holt! riep hij opgewon den uit. Lees dit! V.v No. 165 1931. 1875 M- .~r Vier symphonie G-dur van G. Mahler. Or-~ kest en soliste, sopraan. 10.35 Berichten en daarna tot 12.50 Dansmuziek. TT- 4.— VOOR DEN POLITIERECHTER. (Zitting van Dinsdag 14 Juli). DE ZAAK MET HINDERNISSEN. Alweder was aan de orde het proces contra den vrachtrijder Sijmen J. te Alkmaar, reeds tweemalen door ons gesitmal Hilversum, jo/u v- 8.— en 11.—12.—V.A.R A., 12.—4.— A.V. R.O. en de V.P.R.O. van 8.11.uur). 6 45—7.— en 7.30—7.45 Gymnastiekles on- n t/w^ot)er_ 8._ Graimo-1 ons van verdere aan gesignaleerd, duidingen ku v - der leiding van G. Kleerekoper. 8. 01 cuuu- foonplaten. 10.— Morgenwijding (V.P.R.O.) 10.15 Voordracht doe Martien Beversluis. j lO.30 Voor de zieken. foonplaten. 12.15—2.15 Concert Omroepor kest onder leiding van Nico Treep. Met me- 'dewerking van mevr. Geijsel, zang. 2.15 '2.45 Voordracht in het üroningsch door H. 4.Concert door het leiding van D. jIJL.. U Uuiuiuii. SA.V.R.O.-kwartet onder iaum6 Groeneveld. 4.— Orgelspel door Joh. Jong. J4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert door het (IV A.R.A.-orkest onder leiding van Hugo de "Groot. 6.Ds. Horreus de H,_ socialisme". 6.15 Vervolg concert. 6.45 1 A ''«-ui Hoor het N. V. V. 7.Slot van laas: „Wat is Ac- con- OVtluuv...,. tueel Allerlei door het N. V. v. oun w..- eert. 7.30 Politieber. 7.45 Mr. Smeenge: „De [waarde van goed onderwijs en de Vereeni- „Volksonderwijs". 8.Lezing. 8.30 t -t r\ (ging voiKöuuuvi »T Piano-concert door Joh. de Molenaar 9. K. H. Boerseman; „Hoe staat het Vrij- riuig protestantisme tegenover politieke en .maatschappelijke vraagstukken" 9.30 Ver- ivolg piano-concert. Joh. de Mo fVrijz. Godsd. Persbureau. IO.Od 10.15 Slot piano-voordracht. 11.12. Ds ;zinnig 9.30 de Molenaar. 10 10.05 Vaz Dias. Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. (Algemeen programma te verzorgen door den K.R.0 8.—9.15 Gra mofoonplaten. 10.11.30 Gramofoonplaten. Qfl 11.3012.Halfuurtje voor Zieken Ouden van Dagen. 12.1.45 Concert door ihet K. R. O.-kwintet onder leiding van P. Dustenhouwer. 1.45—2.30 Orgelconcert door jlEvert Haak. 3.4.30 Concert door het K. IR. O.-kwartet, piano, viool, altviool en cello. 4.305.Gramofoonpl. 5.7.Concert door het K. R. O.-Kunst Ensemble o. 1. v. P. Lustenhouwer. 7.7.30 Causerie door H. jiTh. Arts. 7.308.Declamatie door A. JLaudy. 8.11.Aansluiting met het Con- iu„,„„ n.» Prins van Oranie" te Venlo Gezel- certgëbouw „De Prins van Oranje' "Medewerkenden: Philharmonisch schap: Muziekver. „FanfareV'enlo^Veno- Ische orkestvereniging „O.K.N. V. Dub- Ibelkwartet „Inter Nos"; Dubbelmandoline- kwartet „Onder Ons"; The United Jasz Orchestra". Dames Attractions Kapelle „Rhein und Weser". 11.—12.— Gramofoon platen. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding ■11.05 Lezing. 1.20—2.20 Orkestconcert. 4.— Opening van het „King Gsorge Hospital door Z. M. den Koning van Engeland 4.10 Concert. Orkest. G. Valle, sopraan. 5.05 Or gelspel door R. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7. Pianospel door Elsa Karen. 7.50 Vaudeville. 9.20 Bercihten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.10 Orkestconcert. 10.5012.20 Dansmu ziek. Parijs Radio-Paris1725 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 „Madame Butterfly" van Puccini. (Gramo foonplaten). Langenberg, 473 M. 7.25—8.20 Gramo foonplaten. 11.—11.35 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonplaten. 1.25—2.50 Orkestconcert 5.206.20 Concert. 8.20 Concert. Orkest, sopraan en piano. Intermezzo: Liederen- voordracht. Na afloop berichten en tot 11.20 Orkestconcert. 11.20—12.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 Al. 12.20-2.20 Orkest concert. 3.50—5.50 Orkestconcert en decla matie. 8.209.20 Dansmuziek. 9.209.55 Concert en declamatie. 10.10—11.10 Orkest concert en zang. 11.10—12.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. en 338.2 M.: 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-Tooneel. 9.20 Orkestconcert en zang. 338.2 M.: 5 20 Or kestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.35 Gra mofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. Voorle zing. Zeesen, 1635 M. Ca. 7.—7.50 Gramofoon platen. 10.55—12.20 Berichten. 12.20 Gra mofoonplaten. 1.15—2.20 Berichten 2 20— ;3.20 Gramofoonplaten. 3.20—4.20 Lezingen. 4.205.20 Concert. 5.208.20 Lezingen. 8.20 „Das erste deutsehe Schauspieler-Par- lament", hoorbericht verzameld door Josef 'Krahé. 9.20—9.25 Berichten en lezing. 9.35 zoodat we VT - kunnen ont- st<*ds bleek het dat de zaak niet verkocht was. Het aanbod was ruimer dan „f De afwikkeling verliep dan ook niet vlot. De officier overlegde een schrijven r>lri Langeveld, namens een gedupeerde cliente der melkinrichting „Concordia". Ook waren den heer Wiggers weer nieuwe feiten ter oore gekomen, nadat verdachte aan hem diverse opgaven had gedaan. Verdachte had deni laatsten tijd wel eenige schulden afbe taald. De officier was niet overtuigd dat herha1 ling zou uitblijven en requireerde, ondanks alle medelijden voor den verdachte, 1 maand gevangenisstraf. Daarop onmiddellijk uitspraak doende, ver oordeelde mr. Ledeboer den verdachte tot 40 boete of 25 dagen hechtenis. EEN STOMP LUSTIGE EGMONDER. De 28-jarige trawlervisscher Engel SI. te Egmond aan Zee had op 6 Januari zijn „„„wielen dorps- en dakgenoot Albert Zwart eenige pri- ma kwaliteit stompen op het hoofd toege diend, zulks naar aanleiding van het feit dat Zwart partij trok voor een nichtje, dat door den opgewonden Engel werd gemolesteerd. De heer Zwart werd vastgehouden door een bezorgde tante en van deze gunstige gelegen heid maakte Engel S. die heden ter zake mis handeling terecht stond, dankbaar gebruik om zijn tegenstander eens „af te drogen" Gevorderd werd 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. HET BEGEERLIJKE HALS KETTINKJE. De Belgische veldarbeider Eduard de C., geboren te Stekenen en verblijf houdende te Texel moest zich verantwoorden wegens dief stal of verduistering van een gouden hals ketting, die het eigendom was van madame J. C. Wabeke, veehoudster aldaar. Volgens opgaaf van verdachte had hij bedoelde ket ting „eerlijk" gevonden en dit sieraad afge staan aan zijn bekoorlijke landgenoot Alice van Himete. Het gaf echter te denken, dat mijnheer Eduard als knecht in dienst was van de eigenares der ontvreemde halsketting. Hij deed op zijn manier nog erg zijn best om naar het verdwenen halssieraad te helpen zoeken. De officier vorderde tegen dit zonderlinge jongmensch ten zake diefstal 1 maand ge vangenisstraf. Uitspraak conform eisch offi cier. VERSTOPPERTJE MET DE WAARHEID GESPEELD. Een 35-jarige tamelijk armoedig uitzien de tapper te Den Helder, Leendert de K. enaamd, te Den Helder, was op 6 Mei ge oord als getuige voor het kantongerecht te Hoorn in een zaak contra zekeren heer de Haan, betreffende overtreding der drankwet. Verdachte had toen verklaard dat hij een hoeveelheid cognac niet had gebezigd voor zijn zaak, doch voor huishoudelijk gebruik, welke cognac hij niet had gekocht van de Haan, doch van den heer Dito. Hij had later toegegeven dat zijn verklaring niet juist was geweest. De heer Dito, als getuige gehoord, ver klaarde nimmer aan verdachte cognac te heb ben geleverd. Door den verdediger Ir. mr. J. N. van Leeuwen werd uitstel gevraagd van behan deling, omdat de zaak naar zijn meening nogal ingewikkeld was en hem ter bestudee ring te laat had bereikt. De officier voelde er echter niet veel voor, dit verzoek te steunen. Verdachte had veel vroeger rechtsbijstand kunnen inroepen. Verdediger gaf daarop te kennen zich niet te willen verzetten tegen verdere afwikkeling der zaak. Door den officier werd voor dit ernstige feit gevorderd 3 maanden gevangenisstraf. De verdere behandeling werd daarop uit gesteld tot den lsten Maandag in October, 5 October. TURFSCHIPPERSDEBAT MET VUISTEN. De 39-jarige heer Joh. M. te Alkmaar, stond terecht ter zake, dat hij op 16 April den niet verschenen getuige A. Post had ge- slagen. Van de nfet-verschijning des heeren ~ost werd acte gevraagd en verkregen. Het betrof hier een kwestie tusschen turf schippers, waarbij een der partijen, in casu den verdachte, zich benadeeld achtte. De politierechter verbaasde er zich over, dat burgers onder elkaar, die den oorlog ver afschuwen en schreeuwen om vrede door recht er maar dadelijk opslaan, inplaats van bescherming te zoeken bij de bevoegde auto riteiten. *- De officier vorderde 15 boete of 15 da- Vonnis overeenkomstig eisch officier gen. EEN HOUTEN PLANK IN DE WACHT GESLEEPT. waUHI Cornelis T., 'n 51-jarig ingezetene van Aartswoud, gem. Hoogwoud had op 4 Mei van den zeedijk weggenomen en op een hon flenwagen, onder riet bedekt vervoerd een batting, voor welk strafbaar feit hii thani terecht stond. Later begon T. ,,'m te knijpen" en had de plank weer op den zeedijk neerge Eisch gesteld in minder vriendelijke ter men 14 dagen gev. Uitspraak méér clement 30 boete of 30 agen. uement NIET VOORZIEN VAN EEN GELDIG NUMMERBEWIJS De niet ter zitting verschenen heer F I A. v. G. was als bestuurder van een twee wielig motorrijtuig get. G no 66817 niet in het bezit van een nummerbewijs daarbij ipas sende, welke onregelmatigheid werd ontdekt door de controleerende politiebeambten die hem te Hoogkarspel op den Broekerhaven- ihielden. Eisch en vonnis 25 boete of 25 dagen. DROOG WERD AFGEDROOGD Deze contradictie werd in een der Mei- en kermisnachten van N. Niedorp ten uitvoer gebracht door den 18-jarigen timmerman Floris K. uit Grootebroek, welke heer onaan- enaamheden kreeg met zekeren heer L roog een 24-jarige manufacturier uit Scha- gen en hem een klap toediende. De klap kwam zoo krachtig aan, dat Droog een z g blauw oog bekwam Requisitoir en vonnis 15 boete of 15 dagen. EEN RUITENVERBRIJZELAAR De 25-jarige los werkman Gerrit G. te uit Heiloo die met Greeuw op het rijwielpad fietste verklaarde dat de vrouw van Greeuw zeide: 'n boer wordt nooit geen mensch, ter wijl Greeuw daarop zeide: mijn vrouw heeft groot gelijk. Vervolgens werd Greeuw door eersten verdachte aangegrepen en geraakte hij met zijn rijwiel, waarop een kind, op den grond. Daarop kwam tweede verdachte te hulp, kreeg ook Greeuw versterking en werd het een algemeene vechtpartij. De getuige Groenland, ook tot de fietsers behoorende, deelde mede, dat de weg groo- tendeels was versperd door den melkauto en de melkbussen. Toen hij met moeite was ge passeerd, zag hij dat eerste verdachte Greeuw van de ifets aftrok en hem schopte, later kwam eerste verdachte nog met een staaf ijzer op Greeuw af. Dg vrouw van tweeden verdachte werd ge hoord op diens verzoek als getuige a dé charge. Zij had gehoord dat Greeuw had ge zegd: 'n boer is geen mensch en toen zijn rij wiel met kind neergooide. De officier requireerde vrijspraak, welke door den politierechter werd bevestigd. A"ANVOER UIT DEN HELDER. Den niet-aanwezigen verdachte Willem V. te Den Helder was ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 9 Mei den caféhouder Go- vert van Zandwijk een hevigen klap tegen den rechterwang toegebracht, zoodat het bloed uit zijn mond spoot. Daarop wierp hij den in verdrukking gebrachten caféhouder ook nog een aschbak naar het hoofd, welk projectiel echter miste. Verdachte was boos, omdat de caféhouder zijn jeugdige broeders in het café had toege laten. Eisch en vonnis 15 boete of 15 da gen. EEN WEERSPANNIGE LOOPKNECHT. Jacob Z., een 25-jarige loopknecht te Eg- mond aan Zee, had in den nacht van 25 op 26 Mei den gummistsok van den rijksveld wachter Bergsma vast gegrepen en gebul derd:: Bergsma! Je zult niet slaan, toen Bergsma, Miné en van Essen met geweld het café van den heer Höppener wilden ontrui men daar niemand aan den officieelen last tot onmiddellijk vertrek gehoor gaf. Tenge volge van dit eigenmachtige optreden stond de heer Zw. heden terecht wegens belemme- Z/cZi f/oopencZ i/zersfer/c Jp Tl* 1 -I L UP I ttl Z^YV. J.1CUC11 L iiceviw Alkmaar had op 1 Juli een glasruit verbrij- «e nee ambtshandeling. De officier re .u M/nnino'. tophphnorendp aan mei. p Jv* c r r? zeld in een woning, toebehoorende aan mej. de wed. Zandvoort aldaar. Er bestond een I 9 minder vriendelijke stemming onder eenige I bewoners in die buurt. Verdachte was ook onderteekenaar van het Ontwapeningspetiti onnement. Is reeds eenige malen ter zake ver nieling e.d. veroordeeld. Wegens het nogal provoceerend optreden van verdachte werd hij tijdelijk uit de zaal verwijderd en bij de rijksveldwacht gedeponeerd. Later werd de zaak voortgezet en vorderde de officier nu verdachte wat gekalmeerd was ƒ15 boete of 15 dagen. Uitspraak overeenkomstig requisi toir. MET EEN EMMER WATER GEBALANCEERD. De niet verschenen mej. Marijtje B. uit St. Maarten onthaalde op 24 Mei den 13-ja- rigen J. Hoogland op een koude douche uit een emmer water, waarvan zij den inhoud over het jongemensch uitgoot. De moeder van de begotene trad mede op als getuige toen deze zaak, als mishandeling gequalifi- ceerd, door den politierechter werd behan deld. Gevorderd werd 7 boete of 7 dagen. Vonnis 5 boete of 5 dagen. GEEN GEZELLIGE CONFERENTIE. De metselaar P. de Greeuw te Egmond Binnen kwam op 25 Mei aldaar in minder aangenaam contact met den melkrijder Joh. L. en den veehouder Jan G., die hem vol- gens dagvaarding op dien datum nog al ta melijk hadden afgetuigd De eerste verdachte door hem te trappen en hem in het prikkel draad te gooien, terwijl nummer twee hem complimenteerde met schoppen en trappen. De kwestie ontstond door een melkauto aoor eersten verdachte bestuurd en die op het rij wielpad zou hebben gereden en waarbij on dermeer werd geïnsinueerd: Een boer wordt nooit geen mensch, welke uitdrukking door den melkrijder kwalijk werd genomen. De eerste verdachte, de chauffeur van den vrachtauto beweerde door 3 mannen, behoo rende tot het gezelschap van Greeuw, te zijn aangegrepen en op de straat geslingerd. Het was gelukkig dat tweede verdachte hem had bijgestaan, anders was het slecht met hem afgeloopen. Verdachte G. verklaarde moreel verplicht te zijn zijn medeverdachte te assisteeren, toen hij vanaf zijn erf zag, dat deze door 3 mannen werd aangegrepen en mishandeld. De getuige Greeuw diende wegens be schadiging van zijn costuum een vordering in ten bedrage van 45. De stucadoor Smit uireerde 50 boete of 40 boete of 40 dagen. 50 dagen. Vonnis Geautoriseerde verteSixg uit het Engelsch van J. S. FLETCHER door Jhr. CA.lv.dW, 85) Neen, zeide dr. Eccleshare. We zagen Aaar' Dan is er nog iets anders, vervolgde ik. Is het waarschijnlijk, dat mevrouw Elphin- stone haar wettigen echtgenoot vermoordde? Misschien juist omdat hij hun wettige echtgenoot was, merkte Crole met een glim lach op. Als mevrouw Elphinstone den moord beging en dat aan haar dochter heeft ver teld, dan ben ik er zeker van, dat juffrouw Merchison haar niet zal helpen om zich ver borgen te houden. Geloof je dat? vroeg Crole. Dan kan ik daarop alleen antwoorden, dat jij het leven niet kent en evenmin de vrouwen. Zie eens, juffrouw Merchison een impulsieve jonge vrouw was hoogst verontwaardigd over de handelwijze van haar moeder en ging er van door met het testament om het aan den recht- matigen eigenaar te geven. Maar, als wij eens bedenken, dat mevrouw Elphinstone gedwon gen werd om aan haar dochter te bekennen, dat zij medeplichtig aan den moord was, dan maak ik mij sterk, dat de gevoelens van juf frouw Merchison als dochter zich zouden doen gelden en dat zij alles zou doen om haar moeder te redden. En ik geloof wel, dat May- thorne het daarmee eens zal zijn. Natuurlijk, ik kan er mij niet indenken, dat juffrouw Merchison het niet voor haar moeder zou opnemen! Maar dat zijn alle maal gissingen; wij moeten iets doen. Dr. Eccleshare, ik geloof, dat u de wenk van Corckerdale moet volgen om hier te blijven qm zoo noodig te getuigen. Dat zal ik wel moeten doen, antwoordde EcUeshare. Een paar weken uitstel van de reis is geen bezwaar, behalve dat degeen, die mijn practijk heeft overgenomen, in dit huis wenscht te trekken. Maar, dat zal ik wel rege len. Daaraan twijfel ik niet, antwoordde Maythorne. Laat ons nu gaan. Wij verlieten het huis. Johnson kreeg een wenk om te vertrekken. Het is niet noodig, dat die kerel, langer hier blijft. En wat Cottinley betreft, ik ge loof, dat ik hem zal opdragen om mevrouw Elphinstone op te sporen; hij zal haar eerder vinden dan iemand anders van de politie. Hoe zal hij dat aanpakken? vroeg Crole. Laat dat maar aan hem over. Hij vindt wel een spoor, waar niemand dat zou vin- li.. i,;,-, tmodirr heeft is een duide- het einde Wtl ecu den. Alles wat hij noodig heeft Iijke opdracht. Wij ontmoeten CottingIey aan van, de straat. Hij wandelde met ons naar de dichtst bijzonder taxistandplaats, terwijl Maythorne hem inlichtte. - Wat nu? vroeg Crole, toen wij weder op Edgware Road waren. Ik ga even naar Short's Hotel 1WAP# om te iCll uuu* tingley aan het werk te zetten. Het dat jullie beiden meegaat. Ik niet, zeide Crole. Ik moet naar mijn kantoor. Ik zou niet weten wat ik in het hotel VERDUISTERING. Bij een veilingvereeniging. Voor de Haagsche rechtbank heeft terecht gestaan een 25-jarige ex-betaalmeester der veilingsvereeniging Zwartendijk te Monster, wien te laste was gelegd verduistering van een bedrag van ongeveer 9000 ten nadeele van deze veiling. Verdachte erkende de verduisteringen, al kon hij niet met zekerheid het juiste bearag opgeven. De officier van justitie achtte het gebeur de zeer ernstig en eischte een gevangenisstraf van twee jaren. i' Uitspraak 21 Juli. 8 OCTOBER-VEKEENIGING „ALKM. ONTZET". Algemeene jaarvergadering. Gisteravond hield bovengenoemde vereeni- ging haar algemeene ledenvergadering in de bovenzaal van „de Unie" onder leiding van den voorzitter, den heer Blauw. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en betreurde de geringe opkomst der leden, waardoor men geen nieuwe ideëen van anderen kan hooren. Nadat de secretaris, de heer W. Bruin, de notulen van de op 15 April 1930 gehou den vergadering had voorgelezen werd door hem het jaarverslag uitgebracht. In dit jaar verslag werden eenige woorden gewijd aan de nagedachtenis van het overleden bestuurs lid, mr. D. Sluis. In het bestuur werd de wenschelijkheid betoogd, om te geraken tot een nieuw monu ment in plaats van het Victoriebeeld. Beslo ten werd de goedkeuring te vragen het hou den van een verloting, waarvan de baten in een te stichten fonds zouden worden gestort. De kosten werden geraamd op 20.000. De vereishte kon. goedkeuring werd echter niet verleend, zoodat het bestuur voorloopig geen nieuwe pogingen zal doen. Het aantal leden daalde van 1386 tot 1299. Met voldoening werd geconstateerd, dat ook in 1930 de feestelijkheden door de ge- heele bevolking werden meegevierd. Woor den van dank werden gebracht aan het stads- moest doen en u kunt mij telefoneeren als er iets bijzonders is. Tusschen twee haakjes, Holt, ik vergat om je te zeggen, dat ik de cheque van Arinintrade vanmorgen ontvangen heb. Dat is dus in orde en dat gedeelte van de ge heimzinnigheden is daarmede geëindigd. Wij waren spoedig in het hotel; een be kend ouderwetsch hotel in West End', dat druk werd bezocht door families uit den om trek. Gedurende onze rit had Maythorne Coi- tingley op de hoogte gebracht van onze bezigheden gedurende dén morgen en van het verdwijnen van mevrouw Elphinstone. Kantoren van .de scheepvaartmaat schappijen! zeide Cottingley. Die moeten we het eerst hebben. Goed, antwoordde Maythorne. Dat lijkt mij niet kwaad. Ga je gang. Maar eerst gaan wij hier eens hooren. Bij den ingang van het hotel ontmoetten wij Manners en Corckerdale. En? vroeg Maythorne. Iets nieuws? Er is nog niemand terug, antwoordde Corckerdale, en in de kamers van mevrouw Elphinstone en van de bediende is geen aan wijzing te vinden, waarom zij weggingen Wij hebben echter iets ontdekt, dat de oude heer nog niet wist, toen hij vanmorgen het hotel verliet. Ik hoorde het van den portier. Hij vertelde mij, dat eenigen tijd, nadat de familie Elphinstone gisteravond aankwam, een man is komen vragen of de familie daar logeerde. Hij antwoordde, dat de heer en mevrouw Elphinstone waren aangekomen doch aan tafel zaten. De man vertrok. Maar de portier vertelde verder, dat diezelfde man na dien tijd op straat bleef rondslenteren en dat hij daar nog was, toen mevrouw Elphin stone met haar dochter en de meid uitgingen; hij weet zeker, dat die man hen toen naging. bestuur, hoofden van dienst, politie, buurt- commissies en andere medewerkenden, die allen het hunne ertoe hadden bijgedragen, om de feestelijkheden te doen slagen. Het jaarverslag eindigde met een opwekking, om het ledental der vereeniging te vermeerderen, terwijl de hoop werd uitgesproken, dat de weersgesteldheden de vereeniging dit jaar niet in de steek zullen laten. (Aplaus.) De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Bossert, sloot in ontvangsten en uitgaven op een totaalbedrag van 2185.42. Het nadeelig saldo bedroeg 275. Dit deficit werd hoofdzakelijk ver oorzaakt door het slechte weer op 8 Oct. 1930. Namens de controle-commissie, bestaande uit de heeren Hoek en Groot, rapporteerde laatstgenoemde, dat alle boeken en beschei den in de beste orde waren bevonden en sprak eenige woorden van erkentelijkheid tot den penningmeester, wien daarna décharge werd verleend. De voorzitter dankte secretaris en penningmeester voor de uitgebrachte versla gen en stelde hierna de bestuursverkiezing aan de orde. De secretaris en penningmeester wenschten hun functies neer te leggen om redenen, waarmee allen zich volkomen konden veree nigen. De voorzitter uitte er zijn spijt over, dat de scheidende bestuursleden, die in hun functies zoo bijzonder veel voor de vereeni ging hebben gedaan, deze beslissing moesten nemen. Spr. achtte het niet oorbaar, bij hen aan te dringen, op dat besluit terug te ko men. In de hierna gehouden stemming werden met algemeene stemmen tot bestuursleden ge kozen de heeren P. Termaat en H. Stikkel, die de benoeming aannamen, resp. als secre taris en penningmeester. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren de Wild en Middelhoff werden her kozen resp. met 1-6 en 17 stemmen. Tot leden der feestcommissie werden door het bestuur herkozen de heeren Prins, Teerink en J. Hols- muller, terwijl tot leden der controlecommis sie werden benoemd de heeren Maas en Pij ning. De a.s. feesten. De heer Termaat, vice-voorzitter der feestcommissie, deelde hierna in groote trek ken de plannen mee voor de a.s. Ontzetfees ten. Getracht zal worden aan de reveille een attractie te verbinden, terwijl in plaats van het gebruikelijke bloemencorso aan een op tocht van versierde parapluies werd gedacht. Verder zou men een z.g. sprookjesoptocht willen doen houden, waarvoor de medewer king der scholen zal worden ingeroepen. Wat de avondfeesten betreft, inplaats van het cabaret hadden enkele leden het plan ge opperd, een 8 October-revue te laten opvoe ren, maar men was van meening, dat dit idee dit jaar nog niet uitvoerbaar was. Men zal dus weer een cabaret-avond organisee- ren. In de commissie was verder een strooming, om dezen avond bijv. op 7 Oct. te houden, aangezien de 8 October:avond in de straten zelf tamelijk stil was. Men zou dan op den 8ste Otober een fakkeloptocht kunnen houden en de verschillende muziekvereenigingen in de stad laten concerteeren. De voorzitter spoorde de leden aan, het ledental te vermeerderen, om deze plan nen te kunnen verwezenlijken en kwam toen tot de rondvraag. De heer B-ruin dankte den voorz. voor de woorden tot hem gesproken en de pretti ge samenwerking in het bestuur en wenschte de vereeniging alle goeds. De heer Hamburger stelde voor, den scheidenden penningmeester tot eerelid te benoemen (instemming). Deze (de heer Bos sert) deze vriendelijke woorden apprecieeren- de, meende een dergelijke benoeming niet te mogen aannemen. De voorzitter meende, dat men het standpunt van den heer Bossert moest eer biedigen, ook nog, toen de heer Ringers eveneens de groote verdiensten van den heer Bossert releveerde. Nadat de heer Bossert den voorzitter bedankt had voor diens vriendelijke woor den tot hem gericht, sloot de voorzitter de vfcrg En dat is alles. Dat is genoeg! merkte Maythorne op Kon hij1 den man beschrijven? Ja, zeker! Een kleine, magere man, on geveer dertig jaar oud; klein bruin snorretje, hij droeg een bril; netjes gekleed; hij' droeg een deukhoed, antwoordde Corckerdale. Heeft hij gezegd aan den portier, wat hii van de Elphinstone's wilde? vroeg May thorne. Neen; de portier heeft hem gevraagd of hij een boodschap kon overbrengen. Hij vond dat niet noodig en wilde hen niet storen; hij zou nog wel eens aankomen. En kwam hij terug? Neen, het laatste, dat de portier van hem zeg, was dat hij de dames volgde. Maythorne zweeg een oogenblik. Nu, zeide hij ten laatste, ik denk, dat u op eigen gelegenheid deze zaak zult onder zoeken. Als ik u kan helpen, laat het mij dan weten. En als ik iets hoor, dan zal ik het u berichten, Corckerdale. Cottingley ging naar de scheepvaartkan toren. Wat een vreemde zaak, Holt! zeide hij na eenigen tijd. Waar is mevrouw Elphin stone gebleven? En wanneer en op welke ma nier komen wij iets van haar te weten? Gedurende twee dagen verspreidde zich geen nieuw licht in deze zaak. Niemand hoor de iets, niemand ontdekte iets. Ik ging meer malen naar Short's Hotel. De heer Elphin stone, die aanvankelijk ten einde raad was, wachtte nu met filosofische kalmte. Eindelijk op den derden avond na de verdwijning stoo' Maythorne mijn kamer binnen en wierp een avondblad voor mij neer. rgadering. HOOFDSTUK XXVI. Wij kennen den man! Ik greep haastig naar de courant. Uit Maythorne's manier van doen bleek mij, dat er belangrijk nieuws was. Met sprekende let ters gedrukt las ik het volgende: Opzienwekkende ontdekking in Harrow Road. Men vermoedt roof en moord. Hedenmiddag omstreeks half vijf ontdekte de heer Kilthwaite, kruidenier, wonende Har row Road 623, toen hij over het erf, gelegen achter zijn huis liep, om te zoeken naar eeni ge planken tusschen een hoeveelheid hout, net lijk van een man, dat blijkbaar door de achteringang over het erf was gesleept en ge deeltelijk achter eenige planken was verbor gen. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie en na gehuden onderzoek bleek, dat de man was vermoord door herhaalde slagen op zijn hoofd met een zwaar voorwerp. De vennoor- de is een man van ongeveer dertig jaren, klein van gestalte, teer gebouwd; hij draagt een bril, waarvan het rechterglas is verbrij zeld; hij is goed gekleed; een nieuwe deuk hoed werd onder het lijk gevonden. Blijkbaar was hij beroofd, na te zijn neergeslagen, daar geen zaken van waarde op het lijk wer den gevonden, evenmin papieren, die zijn identiteit kunnen bewijzen. De eenige artike len, die bij hem gevonden werden, waren een vulpenhouder en twee pas geslepen potloo- den. Detectives van Schotland Yard stellen een onderzoek in. Een ieder, die de doode uit de gegeven beschrijving meent te herken nen, wordt verzocht daarvan kennis te geven aan de politie-autoriteiten. "w v v (Wordt vervolgd), i

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5