«E OOEI.IKE OESTERS Jkouinciaal Rechtszaken JCuitst m Wetenschap RinnenlandL FOSTER'S 'S'- te !ande te laten" Een Is al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- pillen, het afdoende laxeermiddel. &V. 0.65 pet Flacon. CASTRICUM. Auto-aanrijding;. Vrijdagmorgen tegen 10 uur wilde H. B. per rijwiel de straat oversteken, maar werd daarbij aangereden door een uit de richting van Beverwijk komenden auto. Het rijwiel werd vrij ernstig beschadigd terwijl de berij der wonden aan gezicht en handen opliep Door den gewaarschuwden geneesheer werd echter niets anders geconstateerd, zoodat de man met eenige dagen rust wel wederom zal genezen zijn. De autorijder heeft aangeboden de schade te vergoeden. Hanzevergadering. t Donderdag 16 dezer werd een vergadering gehouden van de R.-K. Hanze afdeeling Castricum onder leiding van den voorzitter den heer N. W. Portegies. Na opening en vaststelling van de notulen hield rector Bots een interessante lezing wel ke met groote aandacht werd gevolgd, waar bij deze een dankbaar applaus oogstte. Spre ker schetste den algemeenen toestand in Europa en wees er vooral op dat den rnid denstand meer dan ooit paraat moet zijn en blijven om zich niet geheel te laten uitscha kelen tusschen kapitaal en arbeid. Hierna had de verkiezing plaats van een nieuw bestuur. Vooraf gaven de heeren Portegies en Post te kennen onder geen voor waarde bij een eventueele herkiezing een be stuursfunctie te willen aanvaarden, waar door andere candidaten moesten worden ge steld. Bij de eerste stemming werden direct gekozen de heeren A. C. Borst, P. Liefting F. Glorie en J. Kraakman. Ook de heer Liet ting gaf daarna te kennen geen bestuurs functie meer te ambieeren, waarna gekozen werden de heeren J. Steeman en P. Dijkman, waardoor drie nieuwe bestuursleden zitting zullen nemen. De functies zullen onderling worden verdeeld. Bij de rondvraag gaf de aftredende secre taris, de heer Post, zijn verontwaardiging te kennen over het feit dat een op de vorige ver gadering genomen besluit onjuist is gepubli ceerd en zonder toestemming van het bestuur in de pers is bekend gemaakt, waarbij de heer Vader in zijn eer zou zijn hersteld. Schoolreisje school Evenals verleden jaar maakten ook de kin deren van de hoogste klassen een uitstapje per autobus. Des morgens reeds vroeg werd vanaf de school naar Amsterdam gereden en na een kleine verkwikking een bezoek ge bracht aan het Muidersslot. Het doel was Oud-Naarden. Na een bezichtiging van hei Muiderslot, waarbij een en ander door de conciërge geheel duidelijk en overzichtelijk alles voor de kinderen werd verklaard, wer den de bussen wederom bestegen en ging de tocht door het mopie Gooi naar den speel tuin Oud-Valkeveen ^n al was het laatste ge deelte van den tocht door het mulle zand voor de bussen niet meer te volbrengen, het g deelte dat geloopen moest worden woog ge heel en al op tegen de vele genoegens die deze speeltuin voor de jeugd zou weten te bieden. Hier werd allereerst den inwendigen mensch naar behooren versterkt en toen aan het spelen en ravotten dat het een lieve lust was. Tegen 5 uur werden wederom de bus sen bestegen en toen naar huis, waar men te 7 uur aankwam vol van het geziene en ge notene dat aan de ouders die de kinderen kwamen afhalen, opgetogen werd verteld. Een woord van lof aan het onderwijzend per soneel, de schoolcommissie en de inwoners die financieel dezen tocht mogelijk hebben gemaakt is hier zeer zeker op zijn plaats HOORN. Zuivelconsulentschap „Noord holland". We ontvingen het verslag van de werk zaamheden van den Rijkszuivelconsulent in de provincie Noordholland, over het jaar 1930, waaraan we het volgende ontleenen: De onderzoekingen hielden verband met a. Controle op het melkonderzoek aan de zui velfabrieken, b. Wederom werd geregeld con tröle uitgeoefend op de volle melk, aan het Stadsziekenhuis te Hoorn geleverd, zoowel wat het gehalte als de deugdelijkheid betreft; c. Controle op de deugdelijkheid van de melk, geleverd aan zuivelfabrieken. Van de 1751 monsters waren 625 van koeien afzonderlijk, dus uier- en verrelmon sters, en 1037 uit de bussen en 89 uit het weegtoestel, bij aflevering van de melk geno men. Bij 435 monsters zijn afwijkingen ge vonden. Het nut van deze coniróle op de deugdelijkheid der melk is groot gebleken, zoowel voor de fabrieken met het oog op de kwaliteit der grondstof (en dus ook van de kaas en andere producten), als voor de vee- houdersbedrijven, met het oog op het aanwij zen van koeien met een besmettelijke uieront steking. Het Station voor Melkonderzoek verricht deze controle onder leiding van den Rijks zuivelconsulent. d. Controle op thermometers, enz. Van de 163 kaasthermometers, ingezon den door twee handelaren, moest slechts 1 exemplaar worden afgekeurd. De 31 oekelwe- gers waren alle goed, de 8 lactodensimeters eveneens. Onder hoofstuk 4 Adviezen worden ge noemd: s A. Het verkenen van hulp bij het aanwen deni van middelen tot verbetering van het be- dri'f..0j,.}let opheffen van bedrijfsstoringen Bij dit onderdeel wordt duidelijk aange toond, van welk groot belang deze adviezen moeten worden geacht. Karakteristiek zijn hierbij de volgende opmerkingen: „Het ge reedschap voor de kaasbereiding is dikwijls matig in orde", of deze „Meerdere keeren valt het op dat jonge, zelfkazende boeren hun fcedrijf beginnen met oud of verouderd ge reedschap, overgenomen van familie of aan gekocht op een boelhuis". B. Adviezen van verschillenden aard. U-a^ werden adviezen gegeven bij het maken van nortonwellen; verder bij yerbouwingsplan- nen van verschillende fabrieken; mj aa schaffing van verschillende bednjfswerktu S In 1930 werden in verband met lende doeleinden 50 bezoeken aan fabriek en 28 bezoeken aan boerderijen afgelegd. 5. Andere werkzaamheden of ,°P.,fa^ P' Deze bepaalden zch hoofdzakelijk tot he geven van melkcursussen. De betreffende examens werden vanwege het Rijkszuiyelco sulentschap bijgewoond en administratief ge- receld. Een zevental voordrachten met betrekking tot de zuivelbereiding werden gehouden, ter wijl verschillende vergaderingen op dit ge bied werden bijgewoond. Zeer belangrijk is voorts het hoofdstuk Onderwijs. Er werden gegeven: Een cursus voor melkcontroleurs te Hoorn; aan 21 leer lingen werd een diploma uitgereikt. Aan de Vakschool voor Kaasmakers te Hoorn werd eveneens cursus gegeven. Voor het examen slaagden 27 kaasmakers en 1 toe hoorder. Les werd gegeven aan de Rijkslandbouw- winterschool te Schagenaan de Cursus tot opleiding van onderwijzers voor de acte •Landbouw L. O.; aan den 5;jarigen cursus in landbouwhuishoudonderwijs te Hoorn, Schagen, Alkmaar en Purmerend; aan Melk cursussen. Het uiterst belangwekkende verslag eindigt met algemeene beschouwingen en opmerkin gen. a. Over de kwaliteit en de prijzen van kaas en boter; b. statistische en andere mede- deelingen. Op 31 Dec. 1930 bedroeg hetaan- tals kaas- en foterfabrieken 74 en het aantal kaasfabrieken2 2; tezamen 96. Moge het verslag in talrijke handen van belanghebbenden en belangstellenden ko men. OUDKARSPEL. Vrijdagavond werd de hatfjaarliiksche le denvergadering der vereeniging „Hulp Nood" gehouden. De voorzitter, de heer G. IJff, deelde mede dat op financieel gebied nog al veel wordt geëischt, door de vele ziektegevallen in dit halfjaar. Medegedeeld werd dat door de heeren G IJff en E. Slooves naar de Federatieverga dering geweest zijn Ook de andere aange sloten vereenigingen stonden er over het al gemeen niet gunstig voor. Hierna volgde verslag penningmeester over het eerste halfjaar. Ontvangsten zijn 1216.12. Uitgaven 2161.61. Nadeelig saldo 945.49. Er zijn 317 uitkeeringen gedaan aan 95 personen. Dit is ongeveer 1/3 gedeelte van de leden, wel een teeken hoeveel ziektegevallen er zijn Nog werd er van bestuurszijde over gespro ken, dat mocht het reservekapitaal beneden de 4000 dalen de uitkeeringen wederom te verlagen en op 9 per week per heel lic te brengen, thans is dit 10.50. Voorzichtig heid is in dit geval geboden. Bij monde van den heer K. Schuit werd medegedeeld de kas te hebben nagezien en in orde bevonden. Tot kasnazieners voor het volgende half jaar zijn aangewezen de heeren F. Moeijes en A. Kroon met als reserve P. .Volkers. Loting vrijstelling contributie, 2 leden maanden, de gelukkigen zijn de heeren Jb Bruin en K. Schuit Hz. Bij de rondvraag vroeg de heer Jb. Bruin waarom er nooit een vertegenwoordiger van het Noord-Hollandsch Dagblad was, waar op de secretaris antwoordde dat aan de ver schillende correspondenten een convocatie was gestuurd, zoodat hier de schuld niet aan het bestuur ligt, doch aan den correspen- dent. (Niet elke secretaris is zoo actief, veel al moet de correspondent maar aan de weet zien te komen of er vergadering is) noot van de verslaggeefster. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. Gister had het schoolfeest plaats der 4 laagste klassen der O. L. School. Was van morgen het weer niet bijzonder mooi, lang zamerhand knapte dit een beetje op Om de kinderen wat langer onder dak te houden werd eerst eens het dorp op en neer getoerd, waarna men naar Alkmaar trok om het Her tenkamp en Alkmaarsch mooien Hout te be zichtigen. Verder ging het naar duin en strand, waar, daar het weer almeer opklaar de en het zonnetje lekker warm begon te schijnen, volop is genoten. Precies 7 uur waren de kleintjes weer bin nen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 17 Juli 1931. J. B. te Egmond a. d. Hoef, overtreding Spoorwegwet, 5 boete of 5 dagen hecht. F. V. te Uitgeest, in staat van dron kenschap en orde verstoren, 7 boete of dagen hechtenis. J. B. en C. de J., te St. Pancras, over treding Kieswet, ieder 0.50 boete of 1 dag hechtenis. J. M. te Velsen, overtreding wet van openbare vervoermiddelen, 2 boete of 2 dagen hechtenis. L. J. R. te Alkmaar overtreding straat schenderij, 4 boete of 4 dagen hecht. A. Z. te Egmond aan Zee, P. V. en A. H. te Alkmaar, dronkenschap, de le 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 2e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. D. te Bergen, E. G. te Egmond aan Zee, Th. v. d. B. en J. K. te Amsterdam, Th. v. d. M. te Utrecht, A. v. d. P. te Hil versum, loopen over verboden grond, de le, 3e, 4e, 5e en 6e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e 8 boete of 8 da gen hechtenis A. K„ W. W„ P. G. en C. de G. te Eg mond aan Zee, J. v. 't H. te Akersloot, P- B. te Alkmaar, N. v. B., A. B. v. G. en J- A. B. te Amsterdam, overtreding Jacht- en Vischwet, de le 20 boete of 40 dagen hechtenis, de 2e 15 boete of lo dagen hechtenis, de 3c en 4e vrij spraak, de 5e 2 X 10 boete of 2 X 10 da gen hechtenis, de 6e 5 en 7 boete of 5 en 7 dagen hechtenis, de 7e 2 X 30 boete of 2 X 30 dagen hechtenis, de 8e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de oe 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. N. en Th. P. V. te Heiloo, A. Z. te Egmond aan Zee, M. B. te Hensbroek, P. D. te Gravenhage, G- C. S. te Am sterdam, H. A. J„ J. H. V., P. J- S-, J de W., J- H„ B. J. B., S. N. B., H. B-, J^ M- en M. J. te Alkmaar, overtreding Po'1*,16" verordening, de le, 4e, 10e en 11e16ae£ 4 boete of 4 dagen hechtenis, de '-e o boete of 5 dagen hechtenis, de 3e en lbe ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 5e, 6e en 13e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 7e, 8e, 9e, 14e en 15e ieder 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de l~e 1 boete of 1 dag hechtenis. G. H. te Bergen J. J. de V. te Heiloo W. S. te Velsen G. H. te Santpoort, G. K. te Castricum, D. de J. te Egmond a. d. Hoef, A. F. L., D. K„ P. J. v. d. K. en J. K. te Alkmaar, V. T. te Stompetoren, D. H en J. D. te Oterleek, A. de G- te Ur- sem, M. O. te Broek op Langendijk, J. T. te Purmerend, A. B. te Haringhuizen, H. B. en A. P. V. te Amsterdam, D. G. te Z. en N. Schermer, J. W. te Graft, S. G. en S. B. te Hugowaard, F. M- te Warmen- huizen C .,v. D. te Hoogwoud, H. v. d. W. t Edam ,S. de H. te Oosthuizen, J- L. te Noordscharvvoude, W. K. te St. Pancras, E. I. te Ursem, H. J. R. te Hoorn, J. J. v. S. te Schermerhorn, P. T. te Midwoud, G. S. te Zijpe overtreding Motor- en Rij- wielwet de le 4e, 16e en 21e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e, 9e en 28e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e, 13e, 14e, 22e en 25e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 5e, 7e, 10e, 15e, 18e, 19e, 20e, 23e, 26e, 27e en 30 ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e 3 en 7 boete of 3 en 7 dagen hechtenis, de 8e, 12e, 31e en 32e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 11e 3 boete of 1 week tuchtschool, de 17e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 24e en 29e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 33e 25 en 10 boete of 15 en 10 dagen hechtenis, de 34e 40 boete of 40 dagen hechtenis. VOLAPUK. De uitvinder 100 jaar geleden ge boren. Zaterdag was het 100 jaar geleden, dat pastoor Johann Martin Schleyer, de uitvin der van de wereldtaal „Volapük", geboren werd. Deze katholieke priester, kenner van meer dan 80 talen, gaf in 1879 aan de wereld een kunsttaal, welke bewezen heeft practisch bruikbaar te zijn. Volapük heeft in de jaren 18801900 een zeer grooten bloei gekend. In 1890 bestonden o.a. 283 volapük-clubs, 25 volapük-tijd- schriften, meer dan 300 volapük-boeken, 1600 in volapük gediplomeerde personen. Door verschillende oorzaken werd de volapük-be- weging gestuit. Zij is echter weder in een nieuw stadium gekomen. Het getal aanhan gers van Volapük breidt zich uit. Voor enkele maanden is verschenen de zesde, door dr. A. de Jong opnieuw bewerkte uitgave van het groote Wörterbuch der Weltsprache „Vola pük", alsmede van denzelfden schrijver en Volapük-grammatica, waarin de nieuwste verbeteringen zijn aangebracht. Pastoor J. M. Schleyer stierf te Konstanz op 16 Augus tus 1912. Prof. Albert Sleumer in Godesberg a/d Rijn is hem als leider opgevolgd. UITLEIDING VAN VREEMDELINGEN Aan het nader antwoord van den minister van Justitie op de vragen van het Eerste Ka merlid den heer Van Embden betreffende de uitleiding van vreemdelingen, die door ver lies van nationaliteit niet in het bezit van een geldig paspoort zijn is ontleend: Men onderscheide ten deze wel de uitlei ding èn het verlaten van het land op eigen gelegenheid ter voorkoming van uitleiding, c.q. onder het noodige toezicht, door iemand, wien verder verblijf is ontzegd. Uitleiding, voor zooveel zij niet betrekking heeft op hen, die behooren of behoord hebben tot een van de aan ons land grenzende lan den, gaan voor de betrokken vreemdelingen met groote bezwaren gepaard, omdat daar toe diplomatieke stappen noodig zijn, die ge- ruimen tijd kunnen vorderen en uit dien hoof de dikwijls een langdurige bewaring onver mijdelijk maken. De minister is van meening, dat een her ziening der Vreemdelingenwet onder de tegenwoordige omstandigheden slechtes ter bemoeilijking van het verkeer en de vreemde lingen zou strekken. Overigens is naar zijn oordeel de in de vragen te berde gebrachte aangelegenheid meer van internationaal- rechtelijken aard en gaat zij dus in zooverre buiten de vraag van een herziening der Vreemdelingenwet om. Naar omstandigheden kan, bepaaldelijk bij vreemdelingen, die behooren of behoord heb- Xf1!, V waa™ede geen diplomatiek contact gehouden wordt, aanleiding moeten worden gevonden, vreemdelingen, ten aanzien rthh,1 van verblijf alleszins ge- egemoetkoming in den zin van verleening zfch epwi0Unf pas (am hu mogHijk te maken ïhter£enJ schiint den minister 7nn!-W hl Zoodanige gunstpas moge strekt k.m™aar g0€de elementen ver strekt kunnen worden en dan ook worden - itdteloozen on" die§e"e? onder de nationa- merklntr valt t! gedraf gegronde aan- Smw'5 maken, zoude om met den •■teller der vragen zelf te spreken niet ge- T" jVan "een uiting van een behoorlijke verhouding tusschen rechtsstaten" immers leden"? "misIeiding hupner Over- GEBREK AAN PARTIJ-DISCIPLINE' ging heeft hij nu meegedeeld, dat hij als lid bedankt. t. Tevens zt hij uiteen, dat hij de hiervoor be doelde verklaring slechts met weerzin getee- kend heeft en te goeder trouw, daar het hem niet bekend was, dat vijf bestuursleden der ■kiesvereeniging zich candidaat zouden laten stellen bij de raadsverkiezingen. NEDERLANDSCHE PAVILJOEN TE PARIJS. Nationaal Steuncomité. De gespecificeerde opgave van de ingeko men bedragen voor den aanbouw van het nieuwe Paviljoen te Parijs vermeldt van 30 Juni af tot en met 17 Juli een bedrag van 18.696.80 hetwelk, met de toegezegde en eerstdaags te ontvangen giften, de 25.000 ruimschoots overschrijdt. EEN HOLLANDSCHE PAPIERMOLEN. Een Hollandsche papiermolen, waarin eens het zoo vermaarde Hollandsche geschepte papier werd vervaardigd, bestaat niet meer; althans niet meer in zijn ouden vorm. Om echter voor het nageslacht de herinnering aan deze eenmaal zoo belangrijke fabricatie levendig te houden, heeft zich uit de Neder- landsche papierfabrikanten eene commissie gevormd, die zal trachten wederom een der- gelijken molen bij wijze van museum op te richten. Het ligt in de bedoeling ergens op de Veluwe een terrein hiervoor te bestemmen. DE NEDERLANDSCHE KOLEN- INVOER IN FRANKRIJK. De Fransche regeering heeft aan de Neder- landsche regeering doen mededeelen, dat de nieuwe regeling aan de invoeren van steen kool in Frankrijk die, als uitzonderingsmaat regel bedoeld, tijdelijk zal worden ingevoerd, in werking zal treden op heden 20 Juli a.s. voor de zendingen per spoor en op 27 Juli a.s. voor die over zee. De vermindering, toe te passen op de in voeren, is nog niet bepaald. Verre van wille keurig te zullen zijn, zal zij worden vastge steld naar verhouding van de vermindering, welke de Fransche productie ondergaat, zon der discrimicatie tusschen de verschillende landen, die in Frankrijk invoeren: bovendien zal de Fransche regeering teneinae zoo min mogelijk storing teweeg te brengen in den steenkolenhandel, althans gedurende de eer ste week, met vrijgevigheid vergunningen ver- leenen. Het is uitsluitend door noodzaak, dat de Fransche regeering, steeds verlangend tot een algemeene overeenstemming over het steenkoolvraagstuk te geraken, dezen maat regel heeft moeten nemen, teneinde de essen- tieele belangen van de Fransche kolenin- dustrie en in het bijzonder de kolenindustrie in het Saargebied, te waarborgen. Volgens den heer G. Nypels in het Hbld. zou de Fransche regeering wel degelijk dis criminatie hebben toegepast door den invoer uit Nederland veel meer te beperken dan dien uit andere landen. De steuntrekkers kregen deze week tijdim» dat, ingevolge een door den minister Van binnenlandsche zaken genomen beslissing het bedrag verminderd is met het oog op hei jaargetijde en andere factoren. Er is nu een tamelijk druk bezochte verga dering van steuntrekkers gehouden, waarin is besloten een brief te richten aan den mi nister van binnenlandssche zaken; den voor- zitter van den Algem. Diamantbewerkers- bond in België te verzoeken, in verbinding- te treden met den consul-generaal te Ant- werpen, teneinde grieven van belanghebben den kenabar te maken, en er het eerste-kamer- üd Henri Polak te verzoeken ter bevoegde plaatse de belangen van de gesteunden te be pleiten. - BRAND. A Een petroleumstel omgevallen Zaterdagmiddag is onder Grouw de boer derij van den heer F. O. van der Wal afge brand. Een stier kwam in de vlammen om Van den inboedel werd niets gered. De oor-' zaak is het omvallen van een petroleumstel. Alles was verzekerd. Pakhuis van antiquair afgebrand. Zaterdagavond omstreeks halfzeven ont.' dekten omwonenden, dat brand was uitgp. broken in het pakhuis van de antiquairsfirma. Jac. van Faassen en Co., aan de Derde Wal- straat te Nijmegen. In de groote voorraden antiek meubilair, die daar opgeslagen waren, vond het vuur voedsel, zoodat de brandweer slechts door energiek optreden uitbreiding kon voorkomen. Het pakhuis is uitgebrand. DOOR LOCOMOTIEF OVERREDEN. Paard gedood, man ongedeerd. Zaterdagmorgen is de voerman Moltma- ker, die een met paard bespannen wagen be-, stuurde, ter hoogte van den Hooiweg te Help man (Gr.) aan een zeer ernstig ongeluk ont snapt. Paard en wagen werden door een ran- geerende locomotief gegrepen. Het paard was onmiddellijk dood, de wagen werd ver brijzeld. Moltmaker zelf kwam met den schrik Vrij. EEN HONDERDJARIGE. Gisteren vierde de oudste inwoonster van Breda, mej. de wed. Damen, haar honderd sten verjaardag. Des morgens om 11.45 heeft de honderdjarige in een landauwer met vier paarden bespannen, vergezeld van drie zonen, een rondrit door de stad gemaakt. Om 1 uur heeft het gemeentebestuur hen ten stad- huize ontvangen, waarna er een algemeene receptie was. Tijdens deze receptie en ook des avonds heeft een muziekkorps een concert ge geven op een daarvoor speciaal opgerichte kiosk. STEUNVERLEENING AAN BEHOEFTIGE NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND. Uit Antwerpen schrijft men aan de N. Rt. Ct. Van regeeringswege wordt ondersteuning verstrekt aan hier ter stede en omgeving woonachtige, in behoeftige omstandigheden verkeerende Nederlanders. Van deze gesteun den behoort het overgrootste gedeelte tot het diamantvak en tot de leden van den Algem Diamanfbewerkersbond. Het laatste betee- kent, dat ze wekelijks gewone werkloozenuit- keering ontvangen, zoodat hetgeen de Ne- derlandsche regeering verleent, de beteekenis heeft van een bijslag. EFFECTEN GEZOCHT Namens den officier van justitie te Rotter dam verzoekt de commissaris van politie, 4e afdeeling te Rotterdam, opsporing en inbe slagneming van de navolgende effecten; 7 certificaten der N. I. Esc. Mij. a 500, nos. 46730, 6689, 46725, 40481, 36532, 9108,8763 (nom. 3500)1 Recepis lour io aandeelen no. 0957 de Middle West UtiUhcs Compy. 100); 1 aandeel Stoomvaartmn. Oostzee, no. 0917, 1000; 1 Recepis Ned Kogellager en Schroeven fabriek (Kodqawa), no. 1057, 100; 1 aand-el Gem. bezit van aandeelen Philips Gloeilampenfabriek no. 36840, 1000; 5 aandeelen Mijnbouwmij, „Simau" nos. 0589, 0587, 0718, 0717, 0775, 500; 2 aandeelen N. I. Mij. van der Linde en Tevis en J. S. Stokvis Zonen Ltd a 500, nos. 20602, 25614 (f 1000); 3 aan deelen N. I. suiker Unie a 1000, nos 07878, 03320, 05068 3000,); 4 aandeelen N. I. Scheepvaart Unie a 1000, nos. 14412, 47004,8386,38705 4000); 1 aandeel Kon. Ned. Mij. van Petroleumbronnen in Ned. Indië, no. 388032 a 100; 2 aandeelen idem a 1000, nos. 121326, 373634 2000); 5 a 200, Amst. Bank nos. 146585 —146585; 1 a 500, Cult. Mij. Pangoong- redjo 2235; 1 prei. aandeel 500, N. O. Landbouw Mij. „Moeara Laboe", no. 0595; 1 5 pCt. obligatie gem. Soerabaja a 1000, no. 699 2. 5 pCt. obligaties gem. Batavia 1917, nos. 1784 en 1790; 4. 6 uCt. N-V. Mij. Hotel des Indes a 500, nos. 1399, 1400, 1408; 1 6 pCt. Panudbrief Javasche Hypo theekbank 1000, no. 2279; 1 deposito- bewijs, Bandjermasinsdie Credietbank i 500, no. 211 idem h 1000, no. 30; 1 514, pCt. obligatie Gem. Batavia 1925, a 1000, no. 2884; 1 certificaat van gewoon aandeel a 1000, Margarine Unie, no. 0478 2 aan deelen a 500, H. V. A. no. 3006 (11e serie) en no. 3664 (2e serie); 1 obligatie Kol. Bank no. 292; 1 certificaat no. 3681, Cit Serv.; 1 aandeel Pondok Gedeh a 500, no. 3268; 1 aandeel H. V. A. a 500, 11e serie no. 1341; 2 aandeelen Kon. Ned. Stoomb-oot Mij. nos. 7839 en 19908, a 500. Bovenbedoelde effecten worden sedert April 1931 vermist uit de nalatenschap van wijlen Albertus Adrianus van Doorn, het laatst wonende te Montreux (Zwitserland). Te Rotterdam worden vermist: een mantel van een aantal van 1000, 5 pCt. van de Vereenigde^ Transatlantische Hypotheek Bank na. 1571 en 9 couponbladen van 5 pCt. Vereenigde Transatlantische Hypotneek Bank, ieder van 1000, nos. 1138, 1139, 1643, 1717, 1718, 1719, 2277, 2806 en 1571. De commissaris van politie der 4e afdee ling te Rotterdam verzoekt bij aanbieding be richt. Te Utrecht vermist de volgende coupons, vanaf 1 Juli 1931 inwisselbaar aan alle bankinstellingen: Afd. I, serie M., no. 5809 B, van 500 5 pCt. Hypothecair Crediet in Nederland; Serie D, no. 1091, van 1000 414 pCt. Pandbrief Zuid Hollandsche Hypo theekbank te Rotterdam; 4 dividenden 70, de nos. 028351 F, 054176 G, 312088 G, 316330 B, van 100, onderaandeelen Ko ninklijke Petroleum Maatschappij. Bij aan- In een schrijven aan de Jfigsvereeni- Maar vluchten zonder meer doen ze toch met, die visschen en de twee Oesterjongens, j doe° wat alie verstandige menschen ook doen, als ze ergens mee inzitten; ze gaan de politie waarschuwen. Jullie herinnert je nog wel de fiere Pieterman-politie, die zoo goed onder zee voor de orde zorgt. Nu, die wordt gealarmeerd. De hoofdagent vindt het in zijn hart een beetje griezelig als hij hoort dat hij met de zijnen achter de zeeslang aanmoet, maar hij houdt zich goed. 62. En dadelijk rukken er twee goed il®"* pende politiemannen uit. De nieuwsgier'» Oesters en de visschen gaan nu ook maar w<e^ mee terug. Want onder de bescherming der P® 1'tie gevoelen ze zich veilig. En onder**» verdiepen ze zich in allerlei gissingen. Stel i voor, dat de politie de zeeslang arreftee( Dat zou een mooie vangst rijn en er vast een groot stuk in de Visschencourant, m achien met de portretten van de twee lS jongens en alle visschen. Dan hadden 1 tenminste nog iets aan, dat ze zoo i" a gezeten hadden,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6