FIETS JCuHst en Wetenschap i'Binnenland Rechtszaken Ome JCotowM 34tqe<zwden Stukken PIJNLIJK AAN- EN U1TKLEEDEN. HEVIGE RHEUMAT1EK SPOEDIG VERDWENEN. ERVARINGEN VAN EEN AMSTERDAMSCHE DAME. Haar het Kantoor op Verlaagde prijxen - Stokvis fabrikaat MALAISE. Indien U behoort tot de velen, die maar oppervlakkig de kwellingen der rheumatische pijnen kennen, kunt U zich het geluk inden ken van deze Amsterdamsche dame, ioen zij Ihet juiste middel vond, dat haar spoedig ge nas van zeer ernstige aanvallen van rheuma- tiek. Zij schreef onderstaanden brief om an dere lijders te helpen: „Ik leed reeds geruimen tijd in hevige inate aan rheumatiek, toen men mij der. raad gaf Kruschen Salts te gebruiken. Reeds na de eerste week voelde ik verlichting. Ik kon mij ivóór het gebruik van Kruschen Salts nauwe lijks zonder pijn uit- of aankleeden, nu -na twee maanden Uw middel gebruikt te hebben, voel ik mij weer zóó goed, dat ik m'n dage- lijksche bezigheden weer gewoon verrichten kan. Ik geef U het recht met dit schrijven naar eigen goeddunken te handelen. Uw middel moet waar het kan bekend gemaakt worden". Mevr. A. H., Laanweg, A'dam. De oorzaak van rheumatiek ligt in de slechte werking der inwendige organen, wat een opeenhooping van afvalstoffen ten gevolge heeft. Hierdoor ontstaan gevaarlijke lichaams giften, die rheumatiek en jicht veroorzaken, Uw bloed verarmen en den weerstand van Uw lichaam -tegen verkoudheden en andere epidemische ziekten verminderen. De zes zouten in Kruschen nu verhoogen de werking van lever en nieren. U wordt in wendig bevrijd van alle onzuiverheden die, opeengehoopt. Uwe organen in hun werking belemmeren. En wanneer de oorzaak van Uw lijden verdreven is. moeten zonder eeni- gen twijfel die vreeselijke pijnen ook ver dwijnen. Begin morgen met de „kleine, dage- lijksche dosis" en houdt dit vol. De resul taten zullen dusdanig al Uwe verwachtingen overtreffen, dat U Uw leven lang niet meer buiten Kruschen zult willen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echt heid. den (voor le soort) 0.500.70 en 0.40 0.55 per kist. De aanvoer van boonen (dubbele spercieboonen) en Snijboonen wordt van die beteekenis dat er te veel komt voor het dagelijksch gebruik en te weinig voor de fabrieken. De prijzen der boonen waren dan ook lager, de noteering voor Spercieboonen was 12—18 en voor Snijboonen 14— 28 per 100 Kg., terwijl afwijkende kwali teit nog minder opbracht. Doperwten en peulen werden in kleiner kwantums aangevoerd en niet duur. Doperw ten golden 10—22 en peulen 1026 per 100 Kg. De groote aanvoer van bospeen gaf evenwel een vluggen handel met bevre digende prijzen van 6.50—10; 2e kwali teit gold 4.505.50 per 100 bos. Aan de afdeeling fruit was groote voor raad en heusch geen lage prijzen, althans. ,niet voor prima kwaliteit. De prima roode bessen bracht op 20—26, zwarte bessen 18—26 per 100 Kg. Aardbeien golden 0.60—0.90 per slof, druiven (prima kwaliteit) 90—110 per 100 Kg. Meloe nen waren ook duur, mooie kwaliteit gold van 0.400.60 per stuk. Minder vlot gaat het met perziken, deze golden slechts 0.030.08 per stuk. De overige aanvoer sterk wisselende prlj- ten. KENNEMERLAND. De resultaten van de aardbeiencampagne rijn zoo ongeveer bekend. In Beverwijk heeft men afgesloten op 22 Juli en de overige vei lingen op 25 Juli. Na dien tijd komen er nog partijtjes, doch die leggen geen gewicht in de schaal. Aangevoerd is bij de veilingen te Beverwijk als volgt: Kennemerland 1.296000 kg. Vrije Veiling 423114 kg. Be- verwijksche Exportveiling 793650 kg. voor een bedrag van resp. 235 555.15. t!/ 128.070.12 en 754411.27. In Heiloo is aangevoerd 348000 kg., voor een bedrag van 58.600 en in Castricum, waarvan de officieele opgaaf nog ontbreekt, is ongeveer 350.000 kg. aangevoerd, met een bedrag van 60.000. De doorsneeprijs was ongeveer 18 cent per kilo, tegen 31 cent in 1930 en 83 cent m 1929. Aan alle veilingen in Kenne merland te zamen is dus voor een bedrag van 560.000 aangevoerd. Dit luttele be drag geeft wel volkomen weer hoe in-treurig de toestand is en hoe men met angst en vrees den winter tegemoet gaat. Aan de groentemarkt was een groote aan voer van alles en nog wat, hetwelk voor sterk varieerende prijzen werd opgeruimd. Was de groente in de afgeloopen week duur? We imeenen die vraag ontkennend te moeten be antwoorden, hoewel we gelukkig een lichte 'Verbetering in den prijs konden constateeren. Wie de marktberichten nagaat, kan tot de conclusie komen dat de prijs belangrijk hoo ger was, doch dit is niet juist, hoewel we geen bedenking tegen bedoelde berichten heb ben. Het was slechts een klein percentage dat van den hoogen prijs profiteerde. Over het algemeen was er goede vraag naar mooie bloemkool, wortelen, erwten, peulen en ande re peulvruchten. Daarentegen was er een 'luie handel met teruggaande prijzen in Snij boonen en Spercieboonen. Dit laatste is wel verklaarbaar, want de fabrieken nemen nog niet en er komt voor de particuliere afnemers eigenlijk te veel. De aanvoer van bloemkool was groot ge noeg en niet altijd had men de vereischte zorg aan de sorteering besteed. Het is wel ver klaarbaar, dat men bij lage prijzen de hand licht, doch voordeelig is het nooit en de afge loopen week heeft duidelijk bewezen dat mooie, goed gesorteerde kool vrij goed werd betaald. We noteerden voor bloemkool le soort r. t V2, ,dem 2e 300rt slechts 2.50— 3.75, alles per 10 stuks. De aanvoer van roode en gele kool was beperkt, doch niette- min was de prijs laag, slechts 1.50-/ 3.50 per 100 stuks. De aanvoer van Komkommers was opmerkelijk groot en de handel lui Al leen le soort ging nog wat, doch uitschot gold weinig, de prijzen waren van 0.50— j 3.50 per 100 stuks Kropsla wordt in groo te kwantums aangevoerd tegen lage prijzen yariewend van 0.50^-1.75 per 100 stuks.' Spinazie en Postelein is nog al gewild, al thans le kwaliteit en bij grooter aanvoer eing de prijs omhoog, de noteering was voor Spinazie 0.40-/ 0.5 en voor Postelein 0.40—0.65 per kist. Peen werd in beduidende kwantums aan- gevoerd en alleen mooie kwaliteit was duur der. De noteering was 5.50—12 per 100 bos terwijl dikke peen zoo goed als waarde loos was. Snij- en Spercieboonen werden m beduidende kwantums aangevoerd, fk prys was lager en varieerde van 7 1U— 7 zj Py1 100 kg- Peulvruchten werden voor alle pril zen opgeruimd en alleen le soort kon zich handhaven. Aan de fruitveiling was groot aanvoer van alles en nog wat. Bessen zijn nog al in trek. Zwarte bessen golden 20- 23 en roode bessen 16—28 per 100 kg. De eerste appelen YeHow Transparant zijn aangevoerd en golden 7 28 7 n per De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke bespreking. KANKERBESTRIJDING. Dr. Josephus Jitta en dr. ben diens proeven. Naar het Haagsche Corr.-Bureau ver neemt, zal de voorzitter van den Gezond heidsraad, dr. N. M. Josephus Jitta, zich in verbinding stellen met dr. S. G. F. Bendien, arts te Zeist, teneinde van hem nadere gege vens te verkrijgen inzake de door hem toege paste methode voor kankerbestrijding. Ook heeft dr. Josephus Jitta zich reeds schriftelijk gewend tot het ministerie van openbare gezondheid in Engeland, ten einde langs officieelen weg op de hoogte te worden gesteld met de in Engeland behaalde resul taten en met de meening der Engelsche me dici in deze belangrijke aangelegenheid. De waarde van de methode. In verband met deze mededeeling vernam het Corr.-bureau van dr. Josephus Jitta nog de volgende bijzonderheden: De methode, welke dr. Bendien volgt, trekt overal de aandacht, vooral in het buitenland. Het vroegtijdig herkennen van kanker is van de grootste waarde; hoe spoediger men in kan grijpen, hoe meer kans er bestaat op genezing. Het groote gevaar bij kanker is steeds, dat men veelal het gezwel eerst te laat herkent, waardoor operatief ingrijpien geen volkomen genezing meer kan brengen. Eenige jaren geleden heeft het Comité d'Hygiène, ingesteld door den Volkenbond, een statistiek opgesteld betreffende het voor komen van kanker. Deze statistiek heeft dui delijk bewezen, dat de sterftekans bij kankei niet zoo groot is, wanneer men spoedig tot een operatie kan overgaan. Meestal gebeurt dit echter te laat, omdat men twijfelt, of men hier wel werkelijk met een kankergezwel te doen heeft. Bij tijdig geopereerde patiënten is het sterftecijfer gering. Indien men er in slaagt kanker te herken nen door een serologische reactie van het bloed, is dit van beteekenis. Indien het blijkt, dat dr. Bendien den mo- reelen steun der autoriteiten noodig heeft en zoo hij zelf dien wenschelijk acht, zullen deza zeker niet achterblijven ons volk aan gaande zijn methode voor te lichten Maar dan kan het niet blijven in de sfeer der reclame, dan moet de zaak eerst weten schappelijk worden aangevat. En daarmede is thans een aanvang emaakt. Belangstelling van Engelsche zijde. Bij de behandeling in het Engelsche La gerhuis van de begrooting van het ministerie van Opienbare gezondheid, aldus meldt Reu ter uit Londen, heeft dr. Morris Jones (libe raal) gewaagd van de ontdekkingen in Ne derland inzake kankerbestrijding. Hij zeide, dat de ontdekkingen betreffende deze zaak, jaren geleden in Engeland ge daan, van denzelfden aard waren. Een en ander zou blijken uit de rapporten, die toen tertijd aan het ministerie van openbare ge zondheid zijn overgelegd. Daar de pathologen en onderzoekers niet met bijzondere subsidies aangemoedigd wer den hun werk voort te zetten konden de on derzoekingen geen voortgang vinden. Mej. Susan Lawrence, parlementair secre taresse van het ministerie van openbare ge zondheid, noemde de ontdekking van dr. Ben dien van zeer recenten datum. Naar zij ver nomen had had de Medical Research Council maatregelen getroffen om deze zaak in stu die te nemen. Zij achtte het voorts niet ge- wenscht, eenige meening te uiten. EEN BELANGRIJK SCHILDERIJ AANGEKOCHT. De Raad van Rotterdam heeft hedenavond goedgekeurd den aankoop voor het Museum Boymans van het beroemde schilderij „De Verloren Zoon" van Hieronymus Bosch, dat uit de voormalige collectie Figdor te Weenen afkomstig is. De kosten van dezen aankoop bedragen 262.000. Door particulieren is hiervan 82.000 beschikbaar gesteld, waar van 25.000' van de Vereeniging „Rem- brandt". Het restant zal door de gemeente Rotterdam worden gefourneerd uit 't legaat Van der Schilden. IN HET PAKIJS. Naren en Denen vastgevroren. Een van boord van het Noorsche expeditie schip „Polarbjörn" ontvangen bericht beves tigt, dat dit schip hulpeloos in het ijs vast zit. Het ijs ligt gelijk een muur om het vaar tuig. Dinsdag heeft men groote moeite ge had het roer vrij van ijs te krijgen. Het is bijna onmogelijk vooruit te komen. De stem ming aan boord is bedenkelijk. Men komt per dag nog een 500 meter verder. Volgens later ontvangen berichten is het lot van het Deensche expeditieschip God- thaab", dat ongeveer 30 zeemijlen voor het open water in den Myggebocht ligt, niet veel beter, aangezien de Denen door het pakiis eveens worden opgehouden. Op het Deensche expeditieschip bevindt zich de leider der Deensche Oostgroenlandexpeditie Koch aan boord van de „PolarbjörnHoel. ten de regenbuien hun stroomen water uit over de aarde. Zoo is het helaas in Augustus vaak ook. Want Augustus is regenmaand, die kwalifi catie komt helaas maar al te vaak uit. Maar dat neemt niet weg, dat oogstmaand ook vol heerlijke, zonnige dagen kan zijn, dagen, die den vacantieganger in zijn geschreven of on geschreven dagboek noteert bij de schoonste van het jaar. Velen zoeken de schoonheid nu ver van huis over de grenzen. Waarom zoo ver? Sommigen verlaten misschien eigen bodem, zegt ge, om te kunnen geuren met hun bui- tenlandsche reis? Ze zijn er zeker, dezulken, de armenAnderen doen het, wilt ge bewe ren, omdat hun vrienden of kennissen het doen en zij niet achter willen blijven? Ja, ook dat gebeurj, 't is droevig maar waar. Maar de anderen, de meesten wellicht, of de weinigen misschien? Ik weet het niet, maar zou bij velen de drang niet aanwezig zijn om zich eens geheel en radicaal aan hun werk en aan hun omete onttrekken, waar voor zij in h< f "'bii 'and, ver van al het eigene en bekci 1Jtet beste gelegenheid mee- nen te vinden. Wa it ja, het buitenland is mooi! Zwitsrland, de Rijn, de Ardennen, de Eifel, Noorwegen, Schotland en zooveel an dere landen en landschappen meer. Wie, die ze kent, denkt er niet aan met dankbare her innering. Wie, die er niet is geweest, zou er niet gaarne willen heengaan? Maar eigen land is er ook nog en is vol moois en heerlijks. Daar zijn de eilanden, de Waddeneilanden van Texel tot Schiermonnik oog, waar grootsche schoonheid van zee en duinen te vinden is Daar is Zeeland met Walcheren vooral. Daar zijn de bosschen en heiden van Friesland, bij velen al te weinig bekend. Daar zijn de natuurschatten van cc Veluwe en de vennen en heidevelden van Brabant, daar is Zuid-Limburgs schoonheid en de pracht van het Twentsche land. Daar is schoonheid, kostelijke schoonheid volop voor wie genieten kan en wil en Augustus maand, als de zon niet veel zich verbergt, zal aan velen dat mooie van eigen land weer toonen. En vlak bij huis? Voor de velen, die om welke reden dan ook, niet met vacantie kun nen gaan? Ook voor hen is er, nu Augustus nadert, volop prachtigs om van te genieten op vrije uren of op een vrijen dag. Wie tus schen Amsterdam en Ouderkerk niet zooveel schoonheid kan vinden, dat hij er voor zijn heele leven genoeg aan heeft, die behoeft die schoonheid in het buitenland niet te zoeken, want hij zal ze daar dan ook niet vinden, zegt Carry van Bruggen in één van haar-boeken. En daar is zeker veel waars in Wie in een zonsondergang boven de zee van Harlingen, wie in een wuivend korenveld van den IJpol- der, wie in de rij van wilgen over een polder sloot en in 't ruischen van het ranke riet niet een schat van schoonheid opmerkt, voor hem is het bedrag, dat hij voor een reis naar Ita lië besteedt, in zekeren zin weggegooid geld. Het komt op de gave om te genieten, die aangeboren is, maar ontwikkeld kan worden, aan. En wie die gave bezit, welnu, die zal in Augustus, dicht bij huis of ver over de gren zen, op een stralenden zonnedag, maar ook bij buiïg weer, onder jagende wolken, rijke vreugden vinden in Gods wonderboek der na tuur. A. L. B. PADVINDERS OP REIS. Op het oogenblik maken 35 Nederlandsche padvinders een reis naar Bulgarije. Zaterdag avond 25 Juli verlieten de jongens Amster dam, uitgeleide gedaan door een groot aantal ouders en vrienden. De treinreis naar Linz de eerste halteplaats, welke ongeveer 20 uur duurde, was weliswaar vermoeiend, maar de jongens maakten het zich op vloer en banken zoo gemakkelijk als mogelijk was. Den volgenden dag ging de reis per Donauboot naar Weenen, waarvan de jon gens zeer genoten. Weenen werd j^er touring car bezichtigd maar het hoogtepunt van ae reis tot nog toe, vormde wel het feit dat de Chief Scout, Lord Baden Pwell, die zich ter gelegenheid van een leidersconferentie juist in Weenen bevond, de troep een oogenblik c itvangen heeft en zich zeer voldaan uitliet over het keurige en flinke uiterlijk der Hol landsche jongens. Bij deze ontvangst was o.a. ook aanwezig vice-admiraal b. d. J. Rambonnet, de Neder landsche hoofdverkenner. BIJ HET NADEREN VAN AUGUSTUS. Wind en regen zij kenmerken vaak het begin van den Hollandsehen vacantietiid Terwijl ik dit zit té schrijven, enkele datren voordat Augustus begint, waait een k£le wind de wolken langs den grijzen hemel en afgewisseld door wat glimpen van zon. gie ONZE KOLENUITVOER NAAR FRANKRIJK. Maatregelen gevraagd om de kolen- nijverheid te helpen. De Kamer van Kooph. en Fabr. voor de Zuid-Limburgsche Mijnstreek, te Heerlen, heeft een schrijven aan de Ned. regeering ge richt, waaraan 't volgende is ontleend: De Kamer heeft met buitengewone belang stelling het verloop der kwestie van den koleninvoer in Frankrijk gevolgd. Nu de ver schillende bemiddelingspogingen voorloopig hebben gefaald en de funeste regeling, zij net met eenige verzachtende bepalingen, voort gang zal hebben, wendt de Kamer zich tot de regeering om maatregelen te willen treffen, welke de nadeelen der gevallen beslissing zuilen ondervangen, althans de kritieke posi- nn'jV€rheid zullen verlichten. de te nemen maatregelen moeten gevon- aen worden in het voeren eener actieve han delspolitiek, dan wel in andere binnenland- sche regelingen, laat de Kamer aan 't beleid over- Zij wil slechts on enkele mogelijkheden wijzen, welke h. i. speciaal voor overweging in aanmerking komen, bijv. £v°,r hft 'bevorderen van het verbruik van Ned. klein vanwege publiekrechtelijke licha men en semi-overheidsbedrijven, bij wie de verit - e^' Producten somtijds nog te zeken is. Ook wijst de Kamer op het yervoervraagstuk, dat de afzetmogelijkheid zEoï1^r',naar-billnen- als buitenland, op SnlÏÏwJkfW'Jze beïnvloedt. Wat het bin nenland betreft, vraagt zij, dat de Ned coCuSen tfarievenrvoor 'buitenlandsche concurrenten niet gunstiger stelt dan die welke voor onze nationale nijverheid gelden Verder spreekt de Kamer de hoop Mat de legde vervoerd" -ljdlang contractueeI vastge legde vervoertaneven voor onze industrie 2ien00drat0deehel,neIegeaheid 200 worden herI iien, aat de belangen der mijnindustrie in ruimte zullen worden bevorderd ,Ie"s omringt de Kamer er bijzonder on in. dat de bouw van het IuJianaWaai verband met concurrentiemogelijkheid met het buitenland zoo spoedig mogelijk worde vol tooid. OF BRAND IN HET NEDERLANDSCH PAVIL,IOEN TE PARIJS. Volgens de Paris Midi kwaad willigheid de oorzaak. Naar aanleiding van het - brandje, dat Dinsdag op het terrein van de koloniale ten toonstelling te Vincennes heeft gewoed, komt de Paris Midi nog eens terug op den nood- lottigen brand, die het eerste Nederlandsche paviljoen heeft vernield. Het biad herinnert nog eens aan de geruchten die kort na den brand de ronde deden, dat de brand niet zou zijn veroorzaakt door kortsluiting, maai door kwaadwilligheid. Het eerste gerucht, dat het blad toen hoorde en waarvan het thans melding maakt, luidde dat de architect, de heer Moojen, streng optrad tegenover de arbeiders en verscheidene hunner had ont slagen. Uit wraak zou een dezer ontslagen arbeiders den brand hebben aangestoken. De Paris Midi meent, dat de brand in elk geval door kwaadwilligheid moet zijn ont staan, al is het onjuist, dat men op den grond tusschen de verbrande resten van het Neder- landsch paviljoen overblijfselen van brand bommen zou hebben gevonden, zooals. ook beweerd werd. NEDERLANDERS EERST! Het bestuur van den Ned. Landarbeiders- bond heeft zich met een adres gericht tot de gemeentebesturen in Zeeuwsch-Vlaanderen, waarin erop gewezen wordt, dat er ernstige klachten zijn over het te werkstellen van Bel gische landarbeiders, terwijl er van de inwo nende arbeiders nog werkloos zijn. Den ge meentebesturen wordt verzocht om bijv. door het zenden van een circulaire aan de land bouwers op het ongewenschte van dezen toe stand te wijzen. UITNO'O'DIGING OP ZIJN BEGRAFENIS. Een wensch van een wethouder. In de raadsvergadering van Beek en Donk heeft wethouder Vereyken, die wegens hoogen leeftijd zich niet herkiesbaar had gesteld, het betreurd, meldt het „Vad.", dat hij nog zoo weinig familie heeft, slechts één zuster, die in het klooster is. .Wanneer ik straks begra ven zal wrden, zal men op den Donk zeggen, dat er zoo weinig volk bij mijn begrafenis is Dat kan toch niet, voor den ouden wethou der". Hij richtte dan ook het vriendelijk ver zoek tot den voorzitter en den raad om toch zeker bij zijn begrafenis tegenwoordig tegen woordig te zijn. ,Ik betreur het nogmaals be graven te zullen moeten worden zonder volk en ik verzoek dit gesprokene in de notulen vast te leggen". (Algemeene hilariteit). Burgemeester Van Nispen tot Pannerden antwoordde zoo mogelijk steeds bij begrafe nisseri tegenwoordig te zijn, wanneer raads leden naar hun laatste rustplaats worden ge bracht en gaf wethouder Vereyken de verzeke ring, dat hij, evenals ongetwijfeld de oude en nieuwe Raad, bij de begrafenis aanwezig zullen zijn. Hij hoopte echter, dat de heer Vereyken nog lange jaren zal kunnen genie ten van een welverdiende rust. Hierop volgde een spontaan hoera van raadsleden en publiek! DWARS DOOR AFRIKA. Den HaagKaapstad per auto. Dinsdag j.1. is de heer M. Hennink hier te lande teruggekeerd van een tocht per auto van Den Haag naar Kaapstad. Afgelegd ziin 103.000 K.M. In de Sahara heeft men groo te ontberingen moeten doorstaan en er 50 dagen doorgebracht. In Spanje werd de heer Hennink en zijn medereizigers overvallen. Twee Duitsche herdershonden hebben den tocht medegemaakt. De heer Hennink zal een tournée door Ne derland maken voor het houden van lezingen over den zwaren tocht. van 1930 blijven gehandhaafd. Omtrent de herplaatsing van de ontsla arbeiders, die bij werkverschaffing werk^ wordt nog steeds overleg gepleegd tussS^ de regeering en het gemeentebestuur T" Emmen. Het schijnt, dat het aantal onhT gen arbeiders grooter is geweest dan het tal dat in normale omstandigheden plaaC' kan vinden in den korenbouw. Men ho5 dat ee deel dezer arbeiders bij de werk$ schafing zal kunnen worden herplaats of rigens blijft alles rustig. f Glasfabriek wordt stilgeieti Wegens de malaise en mede wegens renf raties aan de machinerieën zal Van Devtn ter's Glasfabriek aan den Haagweg te Dew met ingang van 7 Augustus a s. worden stil gelegd. Het personeel, ongeveer 75 man is tegen dien datum ontslag aangezegd. BRANDSTICHTING? De justitie te Assen heeft in hechtenis ok nomen H. Z., bakker te Borger, verdacht van opzettelijke brandstichting in zijn woning. BRAND. Boerderij afgebrand Te Huissen in de Betuwe is Wensdagavond afgebrand de groote hofstede, bewoond Buur- man. De bewoners konden slechts met groote moeite gered worden. Het geheele perceel is tot den grond toe afgebrand. Veertien varkens zijn in het vuur omgekomen. De oorzaak ia onbekend. Boerderij verbrand Onder Beetgumermolen (Fr.) is tengevol. ge van hooibroei de boerderij, bewoond door de wed. Y. Stienstra en toebehoorende aan de wed. J. D. Kramer te Wirdum, afgebrand. Een paard kwam in de vlammen om. Ver zekering dekt de schade. POSTWISSELS VERVALSCHT. De rechtbank te Rotterdam heeft den verd. die terecht heeft gestaan terzake het verval- schen van verscheidene postwissels, waar mee hij eenige duizenden guldens heeft we ten te innen, veroordeeld tot een gevange nisstraf voor den tijd van drie jaar. DE SALARISKORTINGEN VOOR DE AMBTENAREN. De landvoogd wordt ook gekort. Naar het „Nieuws" meldt, wenscht de gou verneur-generaal, dat de korting van vijf pet eveneens op zijn bezoldiging wordt toegepast, en bovendien heeft Z. Exc. bepaald, dat zijn ambtstoelage met tien pet. verminderd moet worden. Ten gevolge van deze beide maatregelen zullen de landvogdelijke inkomsten dus dalen van 15.000 tot 12.850 per maand. De inkomsten der vclksraadsleden. Een ordonnantie is vastgesteld tot tijdelijke vermindering van eenige krachtens de Volks raadspositieregeling 1926 genoten inkomsten met hetzelfde percentage air. waartoe de be zoldigingen der landsdienaren, wier in komsten maandelijks totaal meer dan vijftig gulden beloopen, worden teruggebracht. DE STAKING IN OOST-DRENTE. c Toenadering? Een correspondent van het Hbld. meldt: In enkele landbouwdorpen van Oost- Drente schijnt eenige toenadering tusschen partijen te komen. Tusschen organisaties van werkgevers, welke in den laatsten tijd zijn on gericht en waarvan de leden buiten de tot heden de loononderhandelingen voerende werkgeversvereenigingen of looncommissies stonden, en de arbeidersorganisaties worden hier en daar besprekingen gehuden In Ros- wmkel is vereenstemming bereikt; de loonen (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname w ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte Redacteur! Wat is het toch prachtig mooi wantwr men onze Singelgrachten eens op zijn gaait in oogenschouw neemt. Misschien wdt ieder er geen gebruik van om 's morgt® vanaf de Baansingel naar de TexelschtW te wandelen, waar een compliment aanö' Hoek voor de prachtige uitvoering wel o? zijn plaats is. Er wordt veel gedaan in Alkmaar om W stedenschoon zoo aantrekkelijk mogelijk maken, nietwaar? Maar ik vraag mij wel eens af, waaroffl nu niet de Bleekerskade en de Mr. P- J* I roelstrakade ook zoo'n mooi kleedje aan" getrokken. Ieder zal 't met mij eens zij«, dat deze bel1 de grachten er allerbedroevendst uitzien. Mijn dank voor de plaatsing. EEN ABONNEE. DE OOIilJhi; O ENT aan 81. De broertjes Otto en Oscar rijden met hun onderzee-auto een heel stuk. tot ze in Oarnalendorp aankomen. En, o vreugde, daar is ermis. Dat lijkt de Oesterjongens wel en bo vendien hebben ze al vaak van een kermis ge- w°°rd' ra,aar nooit ee" echte gezien. Geen d wal r °P Êaan' Er Zal Wel n*e' wat la u«d «u». 82. En dat is er dan ook. Eerst koffle. D*' de tent van een zeester, die goochelen ujcSt« is een genoeglijke sinjeur en hij haalt de kunstjes uit. De jongens kijken adem on °e hij papieren figuren door de lucht '1 gen en zeewier uit drinkbekers toovert- vinden ze het.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6