Aqmda £ucfUvaact Jkamnciacd Tlieuws U)eecêecicht Siad m Omqmiaq. Jietk SxAoot Qememtsmdm <T\q\\ bizondere vullingen Hoog' en laag water Zaterdag 1 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kleine Inge en haar drie vaders (kom.); 2. Tarzan de Machtige (rom., sens., 2e en 3e serie) voor eiken "leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: De blauwe jon gens van de marine (hum voor eiken lee- tijd. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. 2 uur, internationale handicap-draverij te Beemster. Zondag 2 Aug. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van 1. Kleine In ge en haar drie vaders (kom.); 2. Tarzan de Machtige (rom., sens., 2e en 3e serie)voor eiken leeftijd. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van De blauwe jongens van de marine (hum.); voor eiken leeftijd. 2 uur, draverijen te Alkmaar. 8 uur, Muziektuin, concert St. Louis. Tentoonstelling Russenduin Bergen a. Ze: Maandag 3 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kleine In ge en haar drie vaders (kom.); 2. Tarzan de Machtige (rom., sens., 2e en 3e serie); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: De blauwe jongens van de marine (hum.)voor eiken leeftijd. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. Dinsdag 4 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kleine In ge en haar drie vaders (kom.); 2. Tarzan de Machtige (rom., sens.), 2e en 3e serie); voor rken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: De blauwe jongens van de marine (hum.); voor eiken leeftijd. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. Woensdag 5 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kleine Inge en haar drie vaders (kom.); 2 Tarzan de Machtige (romseris., 2e en 3e serie) voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: De blauwe jongens van de marine (hum.)voor eiken leeftijd. - Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. Donderdag 6 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kleine Inge en haar drie vaders (kom.); 2. Tarzan de Machtige (rom., sens., 2e en 3e serie); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria Theater: De blauwe jon gens van de marine (hum.)voor eiken leef tijd. Tentoonstelling Russenduin Bergen a. Zee. 2 uur, kortebaandraverij te Castricum. Vogelzang werd door de voorruit geslingerd. Schitterend geslaagd zouden we dit feest Hij werd ernstig aan het hoofd gewond en was onmiddellijk dood. De andere inzittende bleef ongedeerd. VOORTVLUCHTIG. De zaakwaarnemer H., wonende te IJzen- dijke, die tevens ontvanger-griffier van en kele polders en waterschappen is, en in wiens administratie fraude moet zijn ontdekt, is voortvluchtig. DE HUURDERSSTAKING TE AMSTERDAM GEËINDIGD. Het Volk meldt: Het conflict tsschen een aantal huurders en huiseigenaren te Amsterdam kan thans als geëindigd worden beschouwd. De strijd is beslist ten gunste van de huurders en dezer dagen zal een contract worden afgesloten tusschen de gemachtigden der huurders en den heer Rabbie. De heer Rabbie trekt alle exploiten en von nissen tot ontruiming in en neemt de daar uit reeds voortgevloeide en alsnog voort vloeiende onkosten voor zijn rekening. Hij trekt de aangezegde jiuurverhooging in en verbindt zich om alle huren der betrok ken perceeten gelijk te stellen in dier voege, dat de huurprijzen voor de woningen van eenzelfde type en inftoud op denzelfden prijs worden gebracht. Dit houdt in, dat de wonin gen, die reeds voor een hoogeren prijs dan de overige waren verhuurd, in huur verminderd worden. Voorts verbindt de huiseigenaar zich nog tot het volgende: tot 1 Augustus 1932 geen woningen in deze perceelen meer te verhuren voor een hoogeren huurprijs dan den thans gelden den; een bedrag te betalen van 75 aan het co- mité van actie voor de onkosten gemaakt tot het voeren van de protest-actie; de bepalingen der overeenkomst als een op de perceelen rustenden last te doen vermel den in eventueele acten van openbaren of on- derhandschen verkoop der perceelen. Ten slotte verbinden beide partijen geen rancunemaatregelen te treffen. BRANDEN. Dooi' onbekende oorzaak is gister avond onder do gemeente Asten (N.-B.) brand uitgebroken in den stal van den landbouwer Aarts. Het vuur tastte ook twee andere groote stallen aan. Alle drie zijn ;n vlammen opgegaan. De brand weer wist te voorkomen dat de nabij ge legen boerderij aangetast werd. Er is eenig vee in de vlammen omgekomen. Kledingmagazijn uitgebrand. Gistermiddag omstreeks kwart over twaalf is brand uitgebroken in den win kel van Chottel Kledingmagazijnen te Rotterdam. Een van de firmanten was met bedienden bezig te etaleeren, toen zij plotseling in den winkel vlammen za gen. Men trachtte nog met emmers wa ter het vuur te blusschen, maar de vlammen grepen te snel om zich heen. Eenige menschen, die zich in het maga zijn op de eerste verdieping bevonden, werden gewaarschuwd en zij konden zich in veiligheid brengen. De brandweer heeft het vuur bij de trap bij de eerste verdieping weten te stuiten. De winkel is nagenoeg geheel uitge brand. De oorzaak van den brand is on bekend. De schade wordt door verzeke ring gedekt. ONEERVOL ONTSLAG GEMEENTE VELDWACHTER SMILDE. De commissaris der koningin in de pro vincie Drente heeft met ingang van 1 Aug. oneervol ontslag verleend aan Y. B. Kern- per, de zich thans in arrest bevindende ge schorste gemeenteveldwachter te Smilde, die zich schuldig heeft gemaakt aan verduiste ring van gemeentegelden. MEDEDEELING VOOR DEN LANDBOUW. In het etmaal van des avonds 29 tot des avonds 30 Juli zijn in Friesland de weersomstandigheden gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Gistermiddag omstreeks half vier is op den onbewaakten overweg tusschen Hellendoorn en Nijverdal een luxe-auto, bestuurd door den heer B. Selhorst uit Almelo, door den van Nijverdal komen den locaaltrein gegrepen. De wagen werd eenige honderden meters meege sleurd, terwijl de inzittenden, de be stuurder en een dame uit Almelo er uit geslingerd werden. De opgeloopen ver wondingen bleken echter niet van ern- stigen aard te zijn en na verbonden te zijn, konden beiden later naar Almelo vervoerd worden. Het uitzicht ter plaat se wordt eenigszins bemoeilijkt door een dennenboschje. KORTE BERICHTEN. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. J. Terpstra, zal eenigen tijd met verlof afwezig zijn. Minister De Geer vertrekt vandaag met verlof naar het buitenland. zich, NAAR GROOTMOEDER. r Gisternacht heeft de politie op den nieu wen rijksweg onder Rijswijk (Z.-H.) een 14-j. meisje aangetroffen, dat zonder voorkennis van haar ouders te voet op weg was van Am sterdam naar Vlissingen, om daar haar grootmoeder te bezoeken. De politie heeft het meisje naar de ouderlijke woning terugge bracht. VERKEERSONGEVALLEN. Te Hoornaar is Vrijdagavond om streeks 8 uur het zevenjarige zoontje van den landbouwer N. Roosendaal door een vrachtauto van den heer W. van Wijk, uit Grootammers, overreden. Met een ernstige hoofdwond en een hersenschud ding is het kind in bewusteloozen toe stand opgenomen. Donderdagmiddag is te Didam het twaalfjarige zoontje van den heer Hes- selink, uit Terborg, van den door zijn vader bestuurden wagen gevallen in overreden. De kleine kreeg ernstige ver wondingen en is aan de gevolgen over deden. Auto tegen een boom gebotst; be stuurder gedood. Gistermorgen is een auto komende van Grijpskerk, waarin zich bevonden de heer H. P. Vogelzang en een kellner, beiden wonende in Marum, die in Grijpskerk op een feestje waren geweest, op den terugweg naar huis onder Kornhorn, vermoedelijk door overver moeidheid van den heer Vogelzang, die chauffeerde, tegen een boom gebotst en ver volgens tegen een anderen boom. De heer DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIË. Te Alorstar. Het 23e postvliegtuig is gister om 6.15 uur uit Rangoon vertrokken en om 10 uur in Bangkok gearriveerd. Vandaar vertrok het vliegtuig om 10.52 uur en arriveerde om 16 u. te Alorsta. Het retourvliegtuig. Het retourvliegtuig de P. H.-A. F. S. is gister te 19.05 in Sofia geland. Aan boord is alles wél, de reis wordt heden voort gezet. Het toestel wordt vanmiddag op Schiphol verwacht. kunnen noemen. Over Schoorl werd allereerst gereden naar Bergen, waar werd gepleisterd, volop genoten van duin en speeltuin, en toen naar Castri cum aan Zee. Kousen en schoenen uit en pootje baden, dat het een lust was aan te zien. Na de hertenkamp te Alkmaar te hebben ge zien, werd de thuisreis aanvaard, waar de kinderen juichend en hoera roepende werden opgewacht door ouders en belangstellenden GROET. Een mcoie tocht door de duinen met de V.V.V. Groet—Camperduin. Onder leiding van den heer Greup, bosch wachter, is door tijdelijk in de gemeente Schoorl verblij venden een wandeltocht ge maakt door het duingebied bij Schoorl en Catrijp. Om één uur waren allen bij het ver zamelpunt, de kerk te Groet. Na een begroe tingswoord door den voorzitter der V.V.V., den heer Kos, en kennismaking met den lei der van den tocht, begon de klimpartij. De heer Greup toonde zich een gezellig caus- seur en alle tochtgenooten (ruim 250) luis terden met veel aandacht naar alles wat hij vertelde over de duinen. Hevige lach weer klinkt spontaan als hij vertelde van den Paardehemel, het Kattegat, en de wijze waarop deze namen zijn ontstaan. Tal van vragen werden beantwoord. De wandeling langs plaatsen' waar men anders bijna nooit komt, duurde tot ruim vijf uur. Zij' werd op aangename wijze onderbro ken voor het gebruik van een kop thee met biscuit, den dorstigen wandelaars aangebo den door de ontvangende vereeniging, de V.V.V. GroetCamperduin. SCHAGEN. Door het bestuur van de woningbouw- ^vereeniging „Schagen" is Vrijdagmid dag aanbesteed in het lokaal van den heer J. K. Boontjes: Het bouwen van 16 i arbeiderswoningen met aanleg van rende werken in de Cornelis Bokstraat. straat- en rioleeringswerken en bijbehoo- Ingekomen waren '25 biljetten, n.1. van J. Obdam te Heiloo 44.900; J. Bot te Bangert-Medemblik 44.700 met 80 pet. ningsweg alhier en een auto, bestuurd 3oof den heer A. Kuiper uit Hoogwoud 120 L. melk vloeide over den weg. De wagen van Peet was zwaar beschadigd en hij zelf bezeerde zijn been. De au o had geen defect. Aangifte bij de politie volgde MOTOR ONGEVAL TE CASHIICUM. Gistermiddag ongeveer half o heeft te Castricum een droevig 0 eb mint! o gehad. De algemeen beke»de eb^daar verloskundige, mej. '.jk uitoefent Duin en Bosch niet zien aankomen. Zij werd althans door het trammetje gegre- oen en geraakte onder de tram, die moest wordt opgevijzeld. Hoewel spoe dig doktershulp ter plaatse was en het slachtoffer per ziekenauto naar het Stadsziekenhuis werd vervoerd, bleek /.e dermate verwond dat ze een half uui later overleed. EEN NIEUWE GROENTEN- EN FRUITZAAK. Bij de groenten- en fruitzaken, die er in den laatsten tijd hier zijn geopend, komt er nu nog een bij, en wel aan de Keetgracht tegen over de Stadstimmerwerf. Hedenmorgen openden de heeren Smit en Wester een dergelijke zaak in het perceel van den heei Frayman, waar speciale stellingen e. d. zijn opgericht, die mogelijk maken, dat het pu bliek een overzicht krijgt van de aanwezige voorraden. En die zullen zeker niet gering zijn! Wij zagen gisternaniiddag al een vrachtauto met allerlei soorten fruit gereed staan om te worden afgeladen en dan moes ten nog komen de groenten, die natuurlijk zoo versch mogelijk opgeslagen worden. Met concurreerende prijzen voor goede artikelen, die zij door de heele stad bezorgen, zullen de ondernemers er zeker wel in slagen klan dizie te verwerven. DISTRICTSARBEIDSBEURS Geopend van 9—12 uur. Voor werkgevers van 91 en van 25 uur. Bemiddeling voor kantoorpersoneel op Maandag- en Donder dagavond van 78 uur. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. Bemidde ling kosteloos. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: 2 bakkers, 5 bankwerkers, 2 betonvlech- ters, 1 boekbinder, 2 boerenarbeiders, 7 chauffeurs, 1 constructiewerker, 1 electro- technicus, 3 electriciens, 20 grondwerkers, 2 incasseerders, 10 kantoorbedienden, 1 keil ner, 2 kistenmakers, 3 klinkers, 3 ketelma kers, 3 letterzetters, 4 loodgieters, 2 mach. houtbewerkers, 3 machinisten, 1 magazijn bediende, 17 metselaars, 1 metaaldraaier, 2 naar waarnemingen, verricht in deT van 1 Augustus. m°rger, Medegedeeld door het Kon. Neden Instituut te De Bildt 762.8 mM Hoogste barometerstand Wisby. Laagste barometerstand 752 3 Akureyri. Verwachting, geldig tot den avond Augustus: Meest zwakek wind uit Oostelijke rij gen; licht tot half bewolkt; weinig 0f n' te van i regen; iets warmer. geeD BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus 1931 datum 2 3 4 5 6 1931 datum 2 3 4 5 6 Hoog water Laag v.m. n.m. v.m. 6.34 6.56 3.11 7.05 7.26 3.41 7.36 7.56 4.11 8 09 8 31 4.42 8 49 9.10 5.13 EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus. Hoog water Laag v.m. n m. v.m 6.31 6.53 2.59 7.02 7.23 3.29 7.33 7 53- 3.59 8.06 8.28 4.30 8.46 9.07 5.01 fl-U 3Ï 3.55 421 45C 523 nm. 313 3.40 4.09 4.38 5.11 arbeiders uit Schagen 46.200; JJ. Kroo- meubelmakers, 3 monteurs, 11 opfierleiden, nenburg te Heiloo 45.750; Deen en De- 8 naMmislrnerhts. 20 snarenmakers 1 si era- saunois te Grootebroek 47.S99, met ar beiders uit Schagen 47.800; K. Wouda 8 pakhuisknechts, 20 sigarenmakers, 1 siga rensorteerder, 1 slager, 3 smeden, 3 stokers, 1 steenbikker, 23 timmerlieden, 2 ijzerwer- te Krommenie "48.550, met arbeiders kers, 1 tuinman, 1 verw. monteur, 7 voegers, uit Schagen 48.950; Gebr Boekei te 1 vormer, 72 losse- en 20 transportarbeiders, Oude-Niedorp 49.894, met 80 pet. arbei- 1 winkelbediende. ders uit Schagen 50.290; Fa. de Boer en Geplaatst: 2 huisknechten, 7 transportar- Dekker te Wormerveer 51.136; D. beiders, 20 grondwerkers, 3 losse arbeiders, Uiterdijk te Akkerwoude 51.175; C. Blaauboer te Schagen 51.988, keuze ar beiders vrij; G. Hoornsman te Juliana- dorp 51.150; C. C. Otte te Wormerveer 52.300; H. Doorn te Zijpe 53.000; Th. Reelwijk te Sassenheim 53.296, met 80 pet. arbeiders uit Schagen 53.296; P Doorn te St. Maartensbrug 53.300, met 80 pet. arbeiders uit Schagen 54.150; H. J. Oppenkamp te Haarlem 54.500 M. C. Tuinman te Schagen 55.524, keu ze arbeiders vrij; Jan Moeies te Obdam 55.555, met arbeiders uit Schagen 55.955; Joh. van Harskamp te Oterleek 55.570, met 80 pet. arbeiders uit Scha gen 56 070; J. Faus te Nieuwe-Niedorp 55.689, met 80 pet. arbeiders uit Scha gen 55.689; C. Rutsen te Nieuwe-Nie- dorj 56.100; J. Keesman te Schagen 56.200; J. Huiberts te Alkmaar 56.300; S. A. Knuwer te Schagen 62.159, met 80 pet. arbeiders uit Schagen 62.400; Jb. Beers te Bergen 69.800; P. Venus te Amsterdam 70.300. De begrooting bedroeg 49.600. De gunning is aangehouden tot goedkeuring van Ged. Staten is afgekomen. opperman, 2 metselaars, 1 werkster. De directeur voornoemd, ED. v. d. HEUVEL. N0ORDSCHARWOUDE. Donderdag vond het schoolfeest plaats van de r.k. jongens- en meisjesschool alhier. De oudsten zijn naar Amsterdam geweest, waar verschillende bezienswaardigheden bezocht werden, terwijl de lagere klassen naar Schoorl en Bergen geweest zijn. Jammer was het, dat het weer niet mede werkte, daar dit de genoegens wel eenigszins verstoorde. ALKMAAR M IENT2V ZUIDSCHARWOUDE. Alhier is opgericht eeie afdeeling van ar beiders in het land-, tuinbouw- en zuivelbe drijf, nadat het hoofdbestuurslid, de heer Hillanga uit Heerlen, de wenschelijkheid van orgainsatie had uiteengezet. De afdeeling be staat uit 20 leden en het voorloopig bestuur is volgt samengesteld; KI. Kliffen, voorzit ter; P. de Boer, secretaris en C. Swart, pen ningmeester. HEERHUGOWAARD. Het definitieve bevolkingscijfer dezer ge meente geldende voor de 11e algemeene volkstelling werd vastgesteld op 4905 te w ten 2556 M. en 2349 v. SINT PANCRAS, Donderdag 30 Juli zouden de leerlingen van de bijz. school het schoolfeest vieren doch doordat de firme Kok, Tuinman en Wil- ken geen bussen op dien dag disponibel had werd noodgedwongen Vrijdag feest gevierd' Eigenlijk dus een gelukkig toevalt WIE IS DE EIGENAAR? Sinds gisteravond is op het politiebureau alhier opgenomen een jonge bruine herders hond, die door een burger op straat is gevon den. De eigenaar kan het dier terugkrijgen, als hij zich even meldt bij de politie. i c STEDELIJK MUSEUM. Het Stedelijk Museum te Alkmaar zal, evenals vorig jaar, wederom op eenige Zon dagen tegen 10 ct. entrée toegankelijk zijn. Dit jaar zal het museum op Zondagen 2, 9 en 16 Augustus van 13'A uur geopena zijn. Men zal dan tevens in de gelegenheid zijn de serie houtsneden, betreFende den nfw;in steenbakkerijen in Limburg, door Piet Wiegman te zien. Deze houtsneden zullen slechts korten tijd tentoongesteld blijven. GESLAAGD. Op 't gehouden examen aan de mode aca demie te Den Haag slaagden de dames Lena Snel te Alkmaar en Dina Offers te Schoorl voor Coupeuse Costuum en Mantelvak. AANRIJDING TE H.-HUGOWAARD Gisteren had op den Middenweg te H-Hugowaard een aanrijding plaats tusschen een met oen paan; bespannen melkwagen van den heer A. Peet, Ko- ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 2 Augustus is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Ver dronkenoord 121 geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Pater Hes, van de orde der Trappisten, vroeger te Alkmaar, zal morgen in de St. Jo- zefskerk zijn eerste plechtige H. Mis opdra gen. Behoudens bekrachtiging door dén mi nister van onderwijs is de heer H. J. van Twuiver te Veenhuizen toegelaten tot de le klasse der rijkskweekschool voor onderwijzers te Alkmaar. Te.Utrecht zijn voor het examen Engelsch 1. o. geslaagd de heer A J Demmers te Beverwijk en J. Bol te An dijk-Oost. Mej. L. A. M. Bernard te Bergen is gister te Amsterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. NEDERLANDSCH ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP. De vergadering te Tiel. In de vergadering van Donderdag werd ingevolge een voorstel van het hoofdbestuur gevolg gegeven aan het verzoek vervat in de moties van de afdeelingen Den Haag en Am sterdam, dat de behandeling van het pacifi catie-rapport verdaagd zal worden tot de volgende algemeene vergadering. Naar aanleiding van een voorstel van de afd. Noord-Beveland om te bepalen dat voor eiken leerling van de overheidsschool die godsdienstonderwijs ontvangt van een kerk of gosdienstige vereeniging, een jaar- lijksche vergoeding aan die kerk of vereeni- ging zal worden uitbetaald, deelde het hoofdbestuurslid Van Zevenbergen mede dat tegen een dergelijke regeling bij het hoofdbestuur pnncipieele bezwaren bestaan De vergadering betuigde met deze ziens wijze haar instemming. Het hoofdbestuur verklaarde zich bereid zijn actie in te zetten om te streven naar ge lijkstelling van rechten van de onderwijzers- acte met het diploma 5-jarige H.B.S. en dat aan bezitters van die acte dezelfde rechten zulen worden toegekend inzake universitaire studie als aan hen, die het diploma 5-iaritre i.B.S. bezitten. Aangedrongen zal verder worden, naar aanleiding van het voorstel van de afd. Won- seradeel, door het hciofdbestuur bij de regee- tuucn worden gesticht. Aanvaard werd het rapport van de com. missie betreffende het geneeskundig school, toezicht. Besloten werd, dat het hoofdbestuur er voor ijvere, dat het K.B. betreffende den toe latingsleeftijd van leerlingen op de lagere school in dier voege worde gewijzigd, dat de minimum leeftijd 6 jaar wordt. De tweede dag was vrijwel geheel gewijd aan de behandeling van het fusievraaggfoj- en dat van het beginsel- en het werkpret Ten aanzien van het eerste punt hield de vader der fusiegedachte, afgevaardigde^, kogel uit Zwolle, een uitvoerig betoog, waar. in hij aantoonde, dat de openbare school ontzaglijk benadeeld wordt door den strijd tusschen het N.O.G. en den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers. De kwestie Krim pen a.d. Lek noemde hij daar het bewijs voor. Hij verstond onder compromis een wil tot samenwerking, terwijl hij geen fusie wil- de. die niet blijvend is. Hij wenschte slechts als eischer de han den uit te steken, niet als schooier en wee degeen, die aan dezen eisch niet voldoet. Uit de manier van reageeren op de rede van den heer Rijfkogel bleek de ernstige en oprechte wil om te komen tot fusie tot heil van het onderwijs. Het beginselprogram 'werd nog uitvoe rig besproken en daarna aangenomen. De hierna volgende moties, de eerste betreffende de gelijkstelling van ziekteverloven der on derwijzers niet die van de rijksambtenaren en de tweede, betreffende de anciennitieits- actie, werden met algemeene stemmen aan genomen. De beschrijvingsbrief werd bijna geheel afgewerkt. PREDIKBEURTEN. Uit de omgeving. Herv. Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, ds. Wieringa. GROET, 10.30 uur, ds. Boeke. HENSBROEK, 10.30 uur, ds Rijkx. KOEDIJK, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. OUDE NIEDORP, 10.30 uur, ds. v. Baa ien. SCHOORL, 9 uur, jeugddienst, ds Boek;. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. Jellema. OTERLEEK. J De raad dezer gemeente kwam Vrijdagmio dag te half twee in voltallige zitting bijeff De notulen werden na enkele opmerking!1 van de heeren Heringa en Witteveen go»- gekeurd. Goedgekeurd was terug ontvangen var Ged. Staten de rekening over 1929. Medegedeeld werd dat de tram naar Alk' maar Zaterdag 5 September voor laatst zal rijden, terwijl Zondag d.a.v. 'n autobusdienst zal worden ingelegd. Ingekomen was het rapport van den veri ficateur van de Provinciale Griffie, naar aanleiding van de gemeente-administratie. Hieruit blijkt, dat er nimmer een tekort in de gemeentekas geweest is, zooals de gemeente ontvanger meende, doch dat het abuis berust op een foutieve boeking. De kwestie ontvanger en de êe' meentebode. De heer Heringa: Deun is destijds door den ontvanger beschuldigd van diefstal van de 250. Toen dat niet juist bleek, is hier een briefje voorgelezen. Dat was voldoen de voor den raad, doch daarmee was de bode niet voldoende in zijn eer hersteld. Spr. zou de conclusie van den verificateur in haar ge- ïeel willen publiceeren. Het gaat met derge lijke praatjes als met onkruid, men moet geen worteltje laten zitten. Niet iedereen zegt, dat Deun volkomen vrij uitgaat. Ue ontvanger moet worden ontboden en Deun m 't openbaar in eer herstellen. De heer Spaan ging hiermee volkomen ac- coord, het moet zoo volledig mogelijk gepu bliceerd worden. De heer Dekker gaf als zijn mecr.ing te cennen, dat het met de kascontrole bemerk had kunnen worden. Het zat in de 250 van het G.E.B., wat oorspronkelijk kasgeld was en later op den kapitaaldienst moest worde geboekt worden op last van Ged. Staten geboegt worden op last van Ged. Staten- Doordat het bedrag voorheen direct wee werd uitgezet, bemerkte men het niet. Ie foutieve ontvangst werd gedekt door ee even foutieve uitgaaf. Spr. was er voor, dat die maatregelen worden getroffen, wei*6' volledig eerherstel voor Deun beoogeo

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2