Alkmaarsclie Courant. Radionieuws buitenland fxowMciaai Tlieuws feuilleton Rechtszaken Jjigezoaden Stukken Honderd drie en dertigste Jaargang. DAROL FARQUHAR's NACHTWANDELING. No. 180 1931' Maandag 3 Augustus r Dinsdag 4 Augustus. ^j^lO^Or&aioï ooip kiten '^^7^ d Brink, zang. Me). Koolhaas, declamatie. Begeleiding: Eg^rt Vee^ l1^ 12.Gramofoonplaten. 12.—-2- Goncerr door het A.V.R.O.-kwartet o. 1. v. D. Groene- veld. 2.-2.30 J. M. Lindemans. „De ont wikkeling van het concertwezen 2J Verzorging van den zender. 3.—4.— uracen Haagsche Harmonie-orkest ondei leidine vai Henri Zeldenrust. 4.30—5.— Gramofoonp 5.6.Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.— Sportpraatje door H. Hollander, t.30— Kovacs Lajos en zijn orkest. 6 Sportpraa - je door H. Hollander. 6.30-7 - Kovacs La os en zijn orkest. 7.- Mevr. E. Behnfante- Belinfante: ,„Cissy van Marxveldts nieuwe boek „Puck van Holten". 7-30—8.— Zang door Grethe Weijnschenk—Hogenbirk. Vleu gel: Egbert Veen 8.-9.Concert Utr Sted. orkest onder leiding van A. v. Kaalte. Sophie HaasePieneman, sopraan en Sleurs, sopraan. 9.— „Meneer Doktoor uit !het Fransch bewerkt door Dom de Gruyter. Bewerkt voor de microfoon 9.3010.30Ver volg concert. 10.30—10.45 Vaz Dias. 10.45 12.Gramofoonplatenconcert. Hui-zen, 298 M. (Uitsluitend K. R- O 8—0.15 Gramofoonplaten. 10—11-30 Gra mofoonplaten. 11.30 Godsd Halfuurtje door pastoor Perquin. 12.— Politieber. 12.15 1 45 Concert door het K R.O.-Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.45—2.— Gramofoonplaten. 2.3.Vrouweruurtje. 3.—3.30 Gramo foonplaten. 4.4.30 Gramofoonplaten. 4.30 6.Concert door het K. R. O.-Kunst- ensemble o. 1. v. P. Lustenhouwer. 6.6.30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart. 6 30 Gramofoonplaten. 7.7.30 Prof. Dr. E. A. D. E. Carp: „De psychologie van den zelf moord". 7.30 Verbondskwartiertje. 7.45 8 Politieber. 8.8.15 Declamatie door Vincent Berghegge. 8 1511.— Concert door Vincent Berghegge. 8.15—11.— Con cert door The Dutch Gentlemen Band onder leiding van Fred. van Zanten. In de pauze declamatie door V. Berghegge en Vaz Dias. 11.12.— Gramofoonplatenconcert. Daventry, 1554 Al. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concertorgelbespeling. 1.20 Orkest concert. 2.25 Gramofoonpl. 4.20 Sonates voor viool en piano. 4.50 Concert. Trocadero- orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieuws- en weerberichten. 7.Piano muziek van Handel/, 7.20 Lezing. 7.50 Con cert. (Piano en Octet). 8.20 Gershom Par- kington kwintet. 9 20 Nieuws- en weerbericht. 9.50 Taptoe. Southern Command Tidworth Tattoo. 10.15 Oi kestconcert. 10.35 Vervolg Taptoe. 10.41 Orkestconcert. 11.07 Vervolg Taptoe. 11.20 Orkestconcert. 11.45 Vervolg taptoe. Pari/s „Radio-Paris", 1725 M. 8.05, 12.50, I.25 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio- fooneel. 9.05 Concert. M. Hérent, operazan ger. Daarna gramofoonmuziek. Brussel, 508 M. 5.20 Orkestconcert. 6.05 Kinderuurtje. 6.35 Vertellingen. 6.50 Gra mofoonplaten. 7.50 Nieuwsberichten. 8.20 Orkestconcert. 8.05 Lezing. 9.20 Concert in het Casino Knokke. (338 M.) 5.20 Orkest concert. 6.05 Kinderuurtje. 6.50 Gramofoon- P^ei}-7-35 Lezing. 7.50 Nieuwsberichten. 8.20 Wagner-concert. Orkest en mej. Brif- faut, zang. ,iL™&nb"h t7S M' 7 25> 19.35, 11.20, II.35 en 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkest- concert. 5.20 Solistenconcert. 8.20 Grieksch Weekend Gramofoonplaten. 8.50 Oud- Westfaalsch schuttersfeest. Orkesten en solis- ten. Wujidborg, 1153 M. 12.2C-2.20 Orkest- on s L a i Orkestconcert en zang. S^or?^COnCert- 8-509.20 Hoor spel. 9.20—9.35 Piano-recital. 10.25—11 10 Orkestconcert. 11.10-12.50 Dansmuziek. 7-7-50 Gramofoon- platen. 1055—12.20 Berichten. 12.20 Gra mofoonpl. 1.152.20 Berichten 2 203 20 Gramofoonplaten 3.20—4.20 Lezingen 4 20 —5.20 Concert. 5.20—8.20 Lezingfn 8.20 Concert. 9.20 „Tageszeiten der Liebe" blij spel van Dario Niccodemi. 10.20 Lezing en brichten en daarna tot 12.20 Orkestconcert. MUSS0L1NI SLAAT EEN SOMBERE T TOON AAN. Annales zegt Mussolini, beslis^n a1 a ten, goede of ten k'wade zal de toekomst van Europa. Wij S verschrikkelijk dilemma, ofwel niette?™ !3n onze beschaving, ofwel ver- herstal va.7°' nU t0e zi^n alle P0g'ngen tot SÏÏJwa eensgezindheid mislukt. De is JmÏI van mt€rnationale conferenties intl nifc F6" en Wli staan nu voor het abso- storten staat op het punt ineen te fa ar Va n w een vredestijdperk van tien Iredirnnir redden' D't kan alleen de de^nnfi 8 van 1932 bereiken. Van F?r«na "gt niet alleen het lot van af Tmh'a a van det gedeelte menschenras nrnïï a ^e-c0nferentie misl"kt, is zij de proloog van de ineenstorting. DE ZIEKTE VAN THOMAS ALVA EDISON. r>„ a-.. - ergste wordt gevreesd. De grijze 84-jarige uitvinder Thomas Alva Edison s toestand is verslechterd. Hij ligt Per vliegtuig zijn twee bekende doktoren naar zijn buiten te Westo- range (New-Yersey) ontboden. In verband met den hoogen ouderdom van Thomas Alva wordt het ergste gevreesd. BOORTOREN IN RUSLAND IN BRAND. e nabijheid van Bakoe is boortoren no. 493 van de Asneft in brand geraakt. Het vuur woedt reeds een week. De productie van den toren bedraagt 800 ton petroleum per dag. Men vreest zelfs, dat de brand ook op de andere boortoren zal overslaan. Brand-, weer en troepen zijn gemobiliseerd om de vlammen te bestrijden. Zes personen, w.o. drie brandweerlieden zijn om het leven ge komen. zullen nog aan boord komen o.a. dr Wil- linger, de Amerikaan Fouler, en prof. Swer- drup. Zondag heeft de Nautilus instrumenten en reservedeelen aan boord genomen. GROOTE BRAND TE OSLO. Juist op het oogenblik, dat de Nautilus de haven binnenvoer, brak op Thyske-Bryggen, in den zoogenaamden Hirschhof, een van de oudste Hanseatische koopmanshuizen, een brand uit, die met groote snelheid om zich heen greep. De geheele brandweer moest te hulp schieten om het vuur meester te wor den. Behalve de Herdershof, schijnt ook de Bellgaard gedeeltelijk te zijn afgebrand. POLITIEKE VECHTPARTIJ IN DUITSCHLAND. Twee dooden. Te Wittstock, ontstond Zondagavond na afloop van een bijeenkomst der nat.-soc. on- eenigheid met een troep communisten. Tij dens de vechtpartij die plaats had werden van beide zijden vuurwapenen gebruikt, waarbij twee personen werden gedood en vijf anderen gewond. ITALIAANSCH KAPITEIN-VLIEGER NEERGESTORT. Bij een proefvlucht voor de wedstrijden om den Schneider Cup is de kapitein-vlieger Monti boven het Lago Magiore neergestort en overleden. 14 GEWONDEN BIJ AUTO ONGELUK. In den nacht op Maandag is een vracht auto waarop een 20-tal leden van een wie- lervereeniging uit Iserlohn had plaats geno men in de buurt van Stossberg tegen een tolhek gereden. Daarbij werden vijf personen zeer zwaar en negen minder ernstig ge wond. Alle gewonden moesten in het zieken huis worden opgenomen. De wagen werd ge heel vernield. DE POOLTOCHT VAN DE „NAUTILUS". De Nautilus in Bergen aangeko men. Geheel onverwacht is de „Nautilus" Zater dagmiddag te Bergen binnengeloopen. Nog in den loop van den morgen waren draadloo- ze berichten binnengekomen, volgens welke de „Nautilus" zware schade aan de machi nes had bekomen en hulpeloos ronddreef op de Noordzee. De plotselinge verschijning van den onderzeeër was des te verrassender. Kapitein Wilkins weigerde eenige verkla ring over zijn verdere plannen af te leg gen. Men verwacht echter, dat de duikboot reeds heden verder Noordwaarts zal varen, op zijn laatst Dinsdag. Volgens een bericht uit Bergen, gelooft kapitein Wilkins, dat hij reeds Dinsdag uit Bergen zal kunnen vertrekken. In Bergen Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr. G. KELLER. 101 htet sinistere woord gevangenis zeide aan bheila niet hetzelfde als aan den man met de tralievrees. Want om met dergelijken af schuw behept te zijn, moet men er de erva ring van hebben. Intusschen had zij reeds ^fnn£_wat het beteekende een baantje te barie"- ^as al vervelend genoeg, ook al hoeven tn0? t ge5ruikeliike vragen niet be- volle waarhp H °°r W3t zil thans als de ten opbiechten-Z°ik hè?" -zeggen' zou moe' Hng op stamHp'n mi]n vor'gT betrek dat een kostbaar parels^da?1*?' was toevprfrA„„,a l'a'c'snoer, dat aan mij patroon meende daMk^da" W3S en mijn woordelijk was te stellen ^arvo<\ verant" niemand anders die S nL ^as trouwens nemen Ik l-™ ,d kunnen weg- geen onder7^ i.Ui n mededeelen, waarom er moest ziin dat tegen mij !s ge°pé"d, of het waardoor v?" f11* spel wiIde Reven, mii te wrk r °pfe niei,we bewijzen tegen od vriip vAPton0"Vfrm?edelijk heeft men mij zii a1d,i a *n ?e at®n In de verbeelding, dat kunnen hr?n toedracht der zaak tot klaarheid u Je n'r naftnt°^etwijfeld zal u- wanneer firma m t talJIl vroegere patroons, de irma Mackenzm en Moss, van haar wel de neeie geschiedenis vernemen. In het diep gevoel van haar onschuld vond Sheila, dat de zaak toch wel belachelijk was. Maar er viel waarlijk niet te lachen! Dat ge voelde zij toch ook duidelijk in nog dieper ter neer gedrukt dan te voren, betrad zij de uit gesleten treden van de inrichting voor in be trekking zijnde jonge dames. Huissleutels werden er aan de bewoonsters niet gegeven en dus strekte Sheila de hand' uit naar de electri- sche huisschel. Vóór zij echter op den knop kon drukken werd de deur opengerukt en zij was bijna omvergeworpen door iets groots en warms, iets massiefs en lomps. Het was een groote, witte bulhond, een zonderling dier, dat, zijn ronde donkere oogen smachtend naar Sheila opheffend, met zijn stompje staart heftig begon te kwispelen en nog hevi ger dan de straks genoemde boodschapsloo- per begon te snuiven en te snuffelen. Maar Emma! riep op een toon van ver wijt een der aantrekkelijkste vrouwenstem men, die Sheila ooit had gehoord, maar Emma was de naam van den reusac^!'fP bulhond, over wiens harig lichaam Sheii - s ras rrV°w"jS' rfa„7«,1£» S'f droec en getooid was met een klein hoedje, dat er erg Fransch uitzag, maakte op in- rpmende Wijze haar excuses onder bewering, dat de kleine portie hersens, welke het dier in z^n kop had, in de war was geraak door de ervaringen welke zij in deze akelige, malle vereeniging had opgedaan. U zult het met mij eens zijn, dat bet een HEILOO. Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer. De V.V.V. hield Vrijdagavond een buiten gewone algemeene vergadering in „De Rus tende Jager", onder presidium'van'den heer A. N. K. Hopman. Deze vergadering, die slechts matig was bezocht, was uitgeschreven om te voorzien in de vacature-Pool, die naar Alkmaar is ver trokken, terwijl de heer Dumans door drukke werkzaamheden en ziekte het secretariaat heeft neergelegd. De voorzitter bracht deze heeren dank voor wat zij voor de V. V. V. Ingekomen was van de V.V.V. te Alkmaar een practische plattegrond van Alkmaar en een korte opsomming hoe de vreemdeling Alkmaar ziet. De verkiezing-vacature Pool had geen suc ces. De aangezochten bedankten voor de eer, zoodat men nood'gedwongen de vacature aan hield. De voorzitter zeide, dat men dan geen cri- tiek moet oefenen, als de zaken niet zoo vlug gaan als „men" dit wel wil. De heer van Diepen stond boven de critiek, maar oordeelde het 'beter, dat men het be stuur uitbreidde. Hij zou op de jaarvergade ring met een voorstel komen. Daarna deelde de voorzitter mede, dat op 16 Aug. e.k. een concert wordt gegeven door „Ons Genoegen" uit Wormerveer. Het con cert wordt gratis aangeboden, maar de kosten van den directeur en de reiskosten dient de V.V.V. te vergoeden. Het concert wordt ge geven in dé Nieuwe Laan, het terrein zal wor den verlicht, waarvoor medewerking is ver kregen van het gemeentebestuur, terwijl de zangver. „Harmonie" gebruik toestand van het podium en de banken, die bij het concours dienst hebben gedaan. Verschillende heeren waren teleurgesteld, dat het gemeentebestuur aan de subsidie van 250 verbonden had de voorwaarde, dat men een concert moest geven van een corps bui ten de gemeente. Men betoogde, dat wij hier gezelschappen hebben, die aan bloedarmoede lijden en nu gaat een corps buiten de ge meente met de subsidie weg, of althans met een bedrag daarvan. De voorzitter zeide, dat men de zaak niet zuiver stelde. Met alle respect voor de presta tie van onze gezelschappen, was een concert van een corps van 70 personen te prefereeren. Het bedrag wordt niet gegeven voor stijving van de kas der vereeniging, doch om de gas ten en ook de ingezetenen iets te laten genie ten. De heer J. Rus Jz. betoogde, dat een sub sidie van de gemeente „onder voorwaarden" niet te prefereeren is. Men moet de vrije be schikking hebben over het bedrag, het zou kunnen zijn, dat de V.V.V. eens andere plan nen had, bijv. een optocht, corso of iets der gelijks. De heer J. Rus Czn. meende, dat de voor waarde van een concert door personen van buiten de gemeente wel wat ver gaat. De voorzitter zeide, dat we thans aan de voorwaarden moeten voldoen. Het bestuur zal rekening houden met de wenschen, die hier tot uiting komen. De kosten van pl.m. 100 zijn niet hoog, als men rekent, dat men ook reclame moet maken. Het voorstel werd ten slotte goedgekeurd. Een nieuwe geluid. De waarnemende secretaris, de heer J. Th van Diepen, zeide, dat hij in de jaarvergade ring met voorstellen zal komen, die reorga nisatie van de V.V.V. betoogen. In het bestuur is zijn voorstel reeds behandeld, doch apr. wilde het nu reeds mededeelen, opdat men met een en ander kan rekening houden. De voorstellen betoogen: 1. Wijziging der sta tuten. In de statuten staat niets van het be heer Sportgebouw. De financieele basis moet beter omschreven staan en geregeld worden. 2. Geen St. N'icolaasfeest uitgaande van V.V.V. In de statuten is niets te vinden om trent de bemoeiing met een St. Nicolaasfeest. In den winter, wanneer de aandacht zich moet concentreeren op een program voor het volgend jaar, wordt onze belangstelling ge vraagd voor zaken, die niets met de V. V. V. te maken hebben. Het geven van een St. Ni colaasfeest behoort tot de competentie van de onderwijzers(essen). 3. Uitbreiding bestuur. Een uitbreiding is noodig. vooral de functies van le en 2e secre taris zijn urgent. 4. Een reclame-optocht. dol malle vereeniging of stichting is, ging de vriendelijke, opgewekte stem van de dame aan den ingang voort, terwijl zij de nog steeds snuffelende Emma aan het koord vast hield en met vriendelijke nieuwsgierigheid het meisje dat voor haar stond monsterde. Ik meen te mogen vermoeden, dat u geen deel uitmaakt van deze vereeniging. Het spijt mij u te moeten zeggen, dat dit wel het geval is", antwoordde Sheila op een toon van droefheid', welke aan de andere niet ontging. Nu, al is dat dan waar, dan zal u me toch niet kunnen wijs maken, dat het voor u een tweede ouderlijk huis is. Het is een af schuwelijke kippenren en niets anders, ver klaarde deze verrassende dame, dit voorbe stemd was plotseling een vriendin in den nood voor Sheila te worden. Aangenomen dat er zoo iets bestaat als liefde op het eerste ge zicht, dan is er ook zoo iets als sympathie op het eerste gezicht. Daarvan mocht gespro ken worden bij de ontmoeting tusschen Sheila en deze dame. Het meisje gevoelde zich bij elk woord, dat zij sprak, steeds sterker aangetrokken tot haar. Haar stem was zoo frisch en jong als die van Sheila zelve en daarbij had deze het fluweelen timbre van een alt. Werkelijk een stem om naar te luis teren, ook al sloeg ze wat vermakelijke non sens uit. Hoor, welke ellende mij is overkomen. Op verzoek van de eigenaars, bij wie ik logeer, neem ik Emma mee op de wandeling en ga te voet naar dit jammernuis. Mijn voor nemen is een oude vriendin, of liever een oude vriendin van een oude vriendin, die blijkbaar alleen bestaan om een nijvere vrouw van haar kostbaren tijd te berooven, op te 5. Geen gids. Een gids in den tegenwoordi- gen vorm heeft geen groote waarde, temeer niet daar we de controle op de verspreiding missen. Een handig boekske, zooals Alk maar uitgeeft, is beter. 6. Reclame-campagne. Noodig is reclame in de pers. Hierdoor r3akt men bekend en dit is dringend noodig. 7. Contact met de pensionhouders. Noodig is een bureau, waarin men zich kan laten in schrijven. 8. Een muziektent. Noodig is een muziek tent en overleg met het gemeentebestuur, autoriteiten en vereenigingen, om tot dat doel te geraken. De vergadering luisterde met belangstel ling naar dit nieuwe geluid. Rondvraag. De heer Smits vroeg, waar die reclamebor den bleven, waartoe in d'e jaarvergadering een voorstel was gedaan? De voorzitter zeide, dat men nog geen uit voering aan het plan kon geven. De heer van Diepen wildé een voorstel in dienen om verlaging van personeele belas ting te krijgen. Dit had algemeenen bijval. Ook stelde spreker voor om verbinding te zoe ken met de autoriteiten om verlaging te krij gen van de tarieven der waterleiding. Ook dit voorstel vond instemming. Aan het bestuur werd ojxlracht gegeven om te pogen die wenschen in vervulling te doen gaan. De heer J. Rus Czn. wilde adhaesie betui gen aan het adres van den Middenstands bond te Alkmaar, om verlaging van den stroomprijs te krijgen. De voorzitter meende, dat het beter was aandacht wijden aan de tarieven in de ge meente. Daarop deelde de voorzitter mede, dat men van de Boerenleenbank alhier voor 2 jaar uit stel van aflossing had ontvangen voor het ge bouw voor Sport en Kunst. Daarna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. Wij vernemen dat gelijk in den Anna- Paulownapolder ook hier de z.g. valderziekte onder de kooiplanten heerscht. Een bouwer constateerde deze ziekte onder zijn roode koolwassen op den akker. De omvang was van dien aard, dat hij alles heeft moeten op- plukken, waardoor een a.s. voorraad van 6000 roode kooien verloren gegaan is. EGMOND AAN ZEE. Voor een flink bezette zaal van „De Ver gulde Valk" bracht Jan van Riemsdijk en zijn gezelschap een geheel nieuw repertoire ten gehoore. De gewenschte stemming kwam reeds toen van Riemsdijk op zijn welbekende prettige manier de volgorde van de ver schillende nummers medeedelde. Alle medewerkers: van Riemsdijk en echt- genoote Rie v. d. Roovaart en Hans Snel, oogstten bij ieder nummer een dankbaar applaus. Vooral een éénacter, waarin een Hollandsche boer aardig geld maakt voor zijn klompen, jas en vest, bij een Amerikaan- sche dame, viel zeer in den smaak. Dat Jan van Riemsdijk het grootste ge deelte van den avond optrad in zijn succesrol als Veluwsche boer behoeft nauwelijks ver meld te worden. OUDE NIEDORP. Donderdag werd in café „Balk" door de Floria-vereeniging een ledenvergadering ge houden. Aanwezig waren 20 leden, voorzitter was de heer D. Krilüer. De benoeming van de verschillende com missieleden voorde op 13 en 14 September a.s. te houden tentoonstelling en verloting had tot uitslag, dat aangewezen werden voor de afd. verloting: D. Kriller, B. J. F. Meijer, Jb. v. Zoonen en Jb. Koopmans; afd. bloe men: mevr. Doorn, mej. L. Bood, mei. Tr. Kuiper, plaatsvervangend mej. M. Groen; afd. huisvlijt: mevr. Postma, mevr. Lange- dijk en mevr. Heinis, plaatsvervangend mevr. Kriller en mevr. Sandersafd. land- en tuin bouw: I. J. Schroevers, D. v. Zoonen en A. Stipriaan, plaatsvervangend P. Heinis; afd. fruit: H. Kistemaker, A. v. Zoonen, mevr. Kistemaker, plaatsvervangend H. Kossen; afd. attractie": W. Langedijk, J. Biersteker, G. de Heer, D. Sanders, plaatsvervangend: S. Klaver. De regeling van den theetuin werd aan het bestuur overgelaten. Besloten werd om even als vorige jaren, aan B. en W. te verzoeken om een verloting te mogen houden. Uitgegeven zouden worden 2000 loten a 10 cent per stuk, als hoofdprijs een divan. Het programma van vorig jaar werd met eenige kleine wijzigingen wederom vastge steld. Besloten werd, dat het volgend jaar gepro- bered zal worden betere stekken aan te koo- zoeken. Ik had geschreven, had haar beloofd haar mee te nemen voor den lunch. Ik kom en zij is uitZij is uit! De mededeeling daar van wordt me in twee woorden gedaan door een Engelsche dienstbode met een grijs mutsje en met grijsgroene kousen aan, die evenals de geesten in Duizend-en-één-Nacht in de schoot der aarde verzinkt voor ik haar kan verzoeken een boodschap over te bren- gen Ik zou de boodschap kunnen overbren gen ais u mij den naam van uw vriendin wil zeggen. De dame met den bulhond beweerde, dat zij zeer goed begreep, dat Sheila niet dweepte met de inrichting en zeker niet met die juf frouw, een opzichterster of zoo iets en na tuurlijk in haar soort een bewonderenswaar dig wezen. Maar ik heb heel goed op uw gezicht kunnen lezen, dat zij niet tot uw vriendinnen behoort. Het is vermoedelijk zoo'n juffrouw, die, al zit ze altijd in de bad kamer wanneer een andere dame er juist ge bruik van wil maken, er toch niet uitziet of ze ooit met zeep en water in aanraking komt. Nu, misschien wil u wel de vriendelijk heid hebben, vervolgde zij; na dit minzame fantasie-signalement te hebben gegeven, haar mede te deelen, dat alleen mijn zeer ernstig plichtsgevoel mij naar deze van God verla ten inrichting heeft gedreven, maar dat dit niet voldoende tot me zal spreken om nog eens hier te komen. Het zou me ook niet mo gelijk zijn, daar ik morgen met den eersten trei.i terugkeer Misschien is u wel zoo vriendelijk en zoo verstandig alleen dit laat ste mede te deelen en over de rest het zwijgen te bewaren, zoodat u haar enkel mededeelt, dat ik naar Parijs ben vetrokken. pen. Verder werd besloten om de juryleden iets voor hun moeite te geven. Onder algemeene stemming werd op voor stel van den heer Schroevers besloten aan den voormaligen voorzitter van de „Floralia Vereeniging.", den heer G. Liefhebber, een dankbetuiging te zenden voor hetgeen hij in het belang van de vereeniging heeft gedaan KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 31 Juli 1931. P. J. B. te Bergen, overtreding Arbeids wet, 4 boete of 4 dagen hechtenis. B. v. d. B. te Beverwijk, loopen over ver boden grond en valschen naam, f 4 boete en 12 boete of 4 en 12 dagen hechtenis. A. H. K. te Amsterdam, overtreding art. 444 W. v. S., 4 boete of 4 dagen hechteni*. S. A., J. S. te Alkmaar, J. R. te 's-Graven- hage, dronkenschap, de le 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. V., N. de V. te Egmond aan Zee, J. B. te Egmond-Binnen, loopen over verboden grond, de le 3 boete of 1 week tuchtschool, de 2e teruggave aan de ouders, de 3e 4 boete of 4 dagen hechtenis. K. D. te Egmond aan Zee, J. W., J. S. te Amsterdam, overtreding Jacht- en Visscherij- wet, de le 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 2e 4 en 12 boete of 4 en 12 dagen hechtenis, de 3e 6 boete of 6 dagen hechte nis. J. G. te Heiloo, W. M., J. H. S. te Bergen, T. H. te Limmen, J. G. S. te Uitgeest, J. v. 't H. te Rotterdam, H. H., L. C. IJ., J. L. S., A. E. M. B., C. v. d. B., H. T. P. v. S., P. D., J. J. H. te Amsterdam, A. K. te Noordschar- woude, M. de R., H. J. V., J. B., S. R. D., G. v. S., P. H. te Alkmaar, overtreding Politieverordening. De le, 14e, 17e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 2e, 7e, 8e, 18e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e 6 en 12 boete of 6 en 12 dagen hechtenis, de 4e teruggave aan de ouders, de 5e, 6e. 10e, 1 le, 12e ieder 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 9e, 13e ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis, de 15e, 16e( 19e, 20e, 21e, 22e ieder 1' boete of 1 dag hechtenis. M. A. J. M. B. te Haarlem, M. H. te Eg mond-Binnen, C. J. te IJmuiden, P. S. ie Santpoort, J. A. B., T. S., C. S. te Castri- cum, E. M. te Velsen, H. E., C. K. te Noord- scharwoude, H. A. R. te Schermerhorn, K. B. te Opperdoes, P. K. te Andijk, H. B. te Oude- Niedorp, G. P. te Wieringen, P. H. te Kalver- dijk, T. W. te Zuid-Scharwoude, J. M., P. J. K. te Alkmaar, overtreding Motor en Rijwielwet. De le, 7e ieder f 25 boete of 25 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e, 5e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 4e, 6e, 9e 10e, 12e, 13e 14e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 8e 4 boete of 1 week tuchtschool, de 11e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 15e, 18e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 16e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 17e 3 boete of 1 week tuchtschool, de 19e f 30 boete of 30 dagen hechtenis met 3 maanden ontzegging, de 20e 10 boete of 10 dagen hechtenis. (Buiten verantwoordelijkheid van di Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Alkmaar, 28 Juli 1931. Aan de Redactie der Alkm. Courant OVER DE OPLEIDING VAN ONDERWIJZERS HIER TER STEDE. x Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw veel gelezen blad voor het volgende: Het gaat hier aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers niet heelemaal zooals het wel gaan moest! Er heerscht daar een geest tusschen leeraar (directeur) en leerling, die verbetering behoeft. Wij weten wel, wanneer er eens op de een of andere onderwijsinstel ling ontevredenheid heerscht onder de leer lingen, dan ligt dat aan de leerlingen, nim mer aan de leeraren. Wanneer er eens een meeningsverschil ontstaat tusschen leeraar. en leerling, och niet waar, dan is de leerling nog wat jong! Hij moet zich nog wat leeren in bedwang te houden en de oudere leeraar met zijn diepe kennis en grootere ervaring, zal toch immers wel gelijk hebben? Zou ook de ontevredenheid onder de leerlingen der R. K. S. ditmaal weer niet te wijten zijn aan de opstandigheid, der jeugd nu eenmaal eigen, wanneer 't het beleid der leeraars be treft? Ik vrees, dat hier de zaak anders is eni Gaat u naar Parijs? viel Sheila haar, haast naijverig in de rede. Hè, hoe heerlijk!, Gevoelt u zooveel voor Parijs? Nu, ik ook. Zelfs al dwong mijn werk me er niet toe, dan geloof ik, dat ik er toch ging wonen. Ja, dat kostelijke Parijs is een verleidelijke stad. Vindt u dat ook niet? Of vindt u het enkel zoo'n prachtstad, omdat het de eenige stad is waar men behoorlijk kan eten. Ik weet het tot mijn spijt niet. Sheila kon er niet toe komen van haar om bekende afscheid te nemen, om haar vermoe delijk nooit weer te ontmoeten. Die innemende stem, dat sprekende gelaat met groote bruine oogen, die groene mantel en dat sierlijke Fransche hoedje, dat alles had haar sombere overpeinzingen voor een oogenblik op den achtergrond gedrongen. Terwijl zij de deur met de hand vasthield, liet zij er op volgen: Ik ken Parijs niet, ben er nooit geweest. De onverwachte ontmoeting hief een hand op, haar wenkbrauwen gingen hooger van verbazing tegleijk met het timbre van haar stem, terwijl zij uitriep: Niet in Parijs ge weest? Zelfs niet één keer in mijn leven. -h Dat is ongepermitteerd, verklaarde de dame op "oolijken toon. Pak uw koffer maar voor Parijs. Want weet wel wat er nu gaat febeurenmorgen gaat u met mij' mee naar arijs! Met 'n vroolijk en vriendelijk lachje keek Sheila de dame, wier naam zij niet eens ken de, in het gelaat. Op dat oogenblik had zij niet het minste vermoeden dat wat de andere zeide ook inderdaad zou gebeuren. Maar den volgenden morgen vertrok Sheila inderdaad met haar onverwachte vriendin op weg aar Parijs. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5