Agenda êedchtm BE LANBE i DE MORAAZte Alkmaar Stad w Omgeving. 'Weee&etUM REISCREDIEÏRRIEVEH. VREEMD GELD. VEILIGE BEWAARPLAATS VOOR KGfEERS ER KOSTBAARHEDEN. ASSURANTIËN. Indië in ons midden lloojr en laag- water Vrijdag 7 Aug. 7.30 uur, Cinefna Americain, eerste hoofd nummer Skinner krijgt opslag (blijspel); tweede hoofdnummer Tarzan de Machtige (de laatste episode). Toegang voor personen van eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer City Lights (rom.), hoofdrol Charlie Chap- lin. Toegang voor personen van eiken leef tijd. Tentoonstelling Russenduin Bergen a. Zee Zaterdag 8 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Skinner krijgt opslag (blijspel); 2. Tarzan de Mach tige (slot). 2.30 en 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom.); voor eiken leeftijd. Tentoonstelling Russenduin Bergen a. Zee. Zondag 9 Aug. 3 uur, Stedelijke muziektuin, zang Amster damsch manennkoor Excelsior. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van 1. Skinner krijgt opslag (blijspel)2. Tarzan de Mach tige (slot). In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van City Lights (rom.); voor eiken leeftijd. Kermis te Hensbroek. Tentoonstelling Russenduin Bergen a. Zee Maandag 10 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Skinner krijgt opslag (blijspel); 2. Tarzan de Mach tige (slot). 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom voor eiken leeftijd. Kermis te Hensbroek. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. Dinsdag 11 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Skinner krijgt opslag (blijspel); 2 Tarzan de Mach tige (slot). 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (roin.)voor eiken leeftijd. Kermis te Hensbroek. Tentoonstelling Russenduin Bergen a. Zee. Woensdag 12 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Skinner krijgt opslag (blijspel); 2. Tarzan de Mach tige (slot). 2.30 en 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom.); voor eiken leeftijd. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. Donderdag 13 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Skinner krijgt opslag (blijspel); 2. Tarzan de Mach tige. 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom.); voor eiken leeftijd. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. BRAND. Boerderij en drie woningen te Strijp afgebrand. Door broeiing van den nieuwen koren- en hooioogst ontstond hedennacht te omstreeks 2 uur brand in de schuur van den landbou wer van Tuijn op het Ven te Strijp. De boer derij brandde geheel uit; de brandweer kon niet verhinderen dat drie nabij de boerderij gelegen woningen, bewoond door de gezin nen A. Velsters, L. Braat en Th. van den Oetelaar, welke tengevolge van overslaande vonken eveneens vlam vatten, geheel in de vlammen opgingen. De bewoners konden zich redden. Van de inboedels zoowel van de boerderij als van de drie woningen, kon niets worden gered. Twee geiten en de trekhond kwamen in het vuur om, de oogst verbrandde geheel. In de boerderij van den landbouwer v Tuijn die tevens kassier van de coöperatieve Boerenleenbank voor Strijp bevond zich een brandkast welke hedenmorgen onbeschadigd uit het puin werd gehaald. Zoowel de boer derij als de drie woningen waren slechts laag verzekerd. Omstreeks 6 uur hedenmor gen kon de brandweer inrukken en bleef slechts de wacht achter om de puinhoopen nat te houden. MOORD TE NIJMEGEN. Eik fruitventer op straat met een scheermes den nek doorgesneden. Hedenmiddag omstreeks 12 uur heeft ze kere Brouwer op de groote ^ïarkt tegenover de magazijnen, zekeren L., die daar stond bananen te verkoopen, met een scheermes den nek doorgesneden. B. had met het slachtoffer slechts een kort onderhoud gehad. L. bleef nog eenige oogenblikken staan, terwijl zijn ïdeeren hevig bebloed werden. Door omstan ders werd hij opgenomen en tijdelijk in een nabijzijnden winkel ^binnengedragen. De po litie bracht het slachtoffer per brancard naar het ziekenhuis. B. is door de politie ge presteerd. Nader meldt men ons nog: Omtrent den op de groote markt te Nij megen gepleegden moord vernemen wij nader dat de dader, de 42-jarige grondwerker Brouwer, bij de politie en bij anderen als niet geheel normaal bekend staat. Eenigen tijd geleden heeft hij met de vermoorde in een logement gewoond en in dit verband be staat de mogelijkheid, dat het tweetal ruzie heeft gehad, waardoor het gebeurde als een wraakneming van B. zou zijn op te vatten. B. was te half twee hedenmiddag nog niet in staat om te worden gehoord, aangezien hij op het oogenblik dat hij zijn daad pleegde half dronken was en eerst aijn roes moest uitslapen. De vermoorde fruitventer was 50 jaren oud. KORTE BERICHTEN. Gisteravond is de zoon van den heer D., te V/ijk bij Duurstede, in de rivier de Lek bij het zwemmen verdronken. Ie Haastrecht bij Gouda is het 3-jarig zoontje avn den arbeider Tilma in een sloot naast het huis van de ouders verdronken. - Te Reeuwijk is het 3-jarig zoontje van oen landbouwer G. van Spengen, in de Bree- vaart verdrenken. Het Vredespaleis, voor den zomer niet in gebruik, is tot nadere aankondiging voor publieke bezichtiging opengesteld alle Zon dagen en werkdagen van 2 tot 4 uur n.m. Jammerlijke Indo-Kolonisatie, De berichten van de Indo-kolonisatie op Nieuw-Guinea zijn in klimmende mate on gunstig geweest en het eind is nu te voor zien: de proeven zullen ver moedelijk worden gestaakt. Toch mag niet daarmee het trieste hoofdstukje in de geschiedenis der Nieuw- Guinea-kolonisatie worden afgesloten, want men dient te weten, waarom de afloop zoo moet zijn. Wij vernemen, dat het gedrag der menschcn te wenschen liet, dat zij werden ge hinderd door ziekten, dat het land niet mee viel, dat de middelen waren uitgeput en nog veel meer. Maar de hoofdzaak werd in de dagbladpers zelden met nadruk genoemd. Nieuw Guinea is namelijk geen gebied voor kolonisatie, stellig niet voor die van kleine landbouwers. Om dat heel kort uiteen te zetten, zij er op gewezen, dat het buiten een smalle kuststrook haast overal onbekend is, zonder wegen, zonder bruikbare water wegen, in hooge mate ongezond. Het bin nenland is derhalve voor eike nederzetting volkomen ongeschikt en de kustlanden, waar van dan wel iets bekend is, deugen door gaans niet voor beoefening van landbouw, zeker niet van landbouw, die gemakkelijk be hoort te zijn en geschikt voor behoeftige Indo-Europeanen. Men vindt hoogstens hier en daar aan de kust kleine streken met bruik- baren grond. Bezuiden Manoekwari in het Arfak-gebergte blijkt de aardappel te gedijen, maar wat heeft de kolonist daaraan, die zich niet zoo ver van de kust van vestigen, omdat de vervoermiddelen ontbreken? Het is nu eenmaal moeilijk te gelooven, dat heel dat groote Nieuw Guinea, voor zoover het Nederlandsch bezit is, geen gelegenheid biedt tot Westersche teelt- Het is zóó moei lijk te gelooven, dat herhaaldelijk, zonder de gelijk onderzoek vooraf, proeven zijn begon nen. Die proeven zijn zonder uitzondering op mislukking uitgeloopen. Dat hadden de voor gangers van de Indo-Europeesche kolonisa tie kunnen weten; zij hebben er niet op gelet. Men heeft waarschuwende stemmen laten hooren; zij hebben er niet op gelet Er be staan op dit oogenblik zelfs drie vereeni- gingen voor kolonisatie op N. Guinea, alsof reeds ééne al niet te veel is. Zoo is er dan veel gepraat, vereenigd, geld ingezameld, gave en tegemoetkoming gevraagd en er is niets verkregen dan groote teleurstelling. De gesteldheid van ons N. Guinea laat geen exploitatie toe voor landbouwdoeleinden. Ik wil nu niet spreken over bosch-exploitatie en over mijnbouw; uitkomsten van eenige be- teekenis zijn er echter niet mee verkregen. In dien men niettemin Indo-kolonisatie wenscht scheiding van de kolonisatie van het In<^? Europeesch Verbond, dat in ,LaJ?p0 rfte N lang een kolonie had geopend. De eerste N. Guinea-vereeniging had te"!auxï 'den met eerste proeve in elkaar geze- sticht- een ander inzicht scheidden zich1 ten een tweede vereeniging. Eenigen ja ter is er op dezelfde wnze een derde ont staan Alle ernst was a'wez'É> upiano-en <rin- ren heel graag met vertoon ctebd Jeer gen bepleiten bij hooge autonteite de Indo nog zal worden gfh1 "JX r aan kolonies, zullen er hee wegen moeten worden bewandeld dan de^e - neming aan ren bestuursleden van de kolonisatie-vereeni- uingen tot dusverre verkozen. DENGAN HORMAT. BRAND IN RIJWIELHERSTEL- PLAATS. Hedenmorgen tegen half zeven is tenge volge van het omvallen van een benzinelamp brand ontstaan in de rijwielherstelpiaats van den heer D. Hoogeveen aan de O Grachts- wal nr. 7 te Leeuwarden. Hoewel de brand weer direct op het terrein van den brand ver scheen, kon niet worden verhinderd, dat de herstelplaats benevens de daarvoor gelegen winkel en de boven beide gelegen woning, ge heel uitbrandden. Niets kon gered worden. De naast dit pand gelegen fotohandel van den heer J. Dinger bekwam veel waterscha de. Alles was verzekerd. DE REGEERING VAN NIEUW ZUID-WALES IN MOEILIJKHEDEN. Geen geld voor salarissen be schikbaar! Het is gister voor Nieuw Zuid-Wales een zwarte dag geweest. De regeering beschikt niet meer over de gelden, om de salarissen uit te keeren aan de politie en andere staats ambtenaren. In totaal moest worden gekeerd een bedrag van 270.000 doch de ambtena ren in openbare dienst hebi5en niets ontvan gen. Onder hen bevonden zich 11.000 on derwijzers. Het is niet waarschijnlijk, dat in de eerstkomende dagen de regeering aan haai verplichtigen zal kunnen voldoen. ZWAAR ONWEDER BOVEN ENGWIERUM. Ook een windhoos. Gistermorgen ontlastte zich boven het dorp Engwierum 'n hevig onweder, zooals er in de laatste jaren niet is geweest, gepaard gaan de met een windhoos. Te ruim 4V> uur sloeg de bliksem in bij den landbouwer P. Postma, eigenaar mr. J. Feitsma te Groningen. Het duurde s'echts korten tijd of de vlammen tot stand te brengen, zal men in andere ge bieden moeten zoeken naar geschikte stre ken, waar de kolonist dan met betrekkelijk geringe moeite kan telen de gewassen voor eigen onderhoud en vervolgens ook voor den verkoop; waar hij vee kan houden en telen voor den uitvoer; waar hij in staat is goed koop aan- en af te voeren; waar het niet bepaald ongezond is en de hulp niet ver ver wijderd. Zulke streken zijn niet voor het op scheppen, omdat dikwijls de inlandsche be volking bezits- of gebruiksrechten heeft in de rechtstreeks bestuurde gebieden, terwijl in de landschappen met zelfbestuur geen gronden zijn te verkrijgen zonder goedvinden van het zelfbestuur. Evenwel zijn er toch sUeken te vinden, waar de Indo met goede uitkomst zich kan neerzetten, mits zijn goede wil blij vend is en geen einde neemt bij de eerste zware inspanning. Naar ik met reden vrees, heerscht bij velen een te lichte opvatting omtrent de kennis die ook voor eenvoudigen landbouw noodzakelijk is. Volkomen ongeoefenden behoeven stellig een geoefende leiding en leiding zonder eenf- ge tucht is onbestaanbaar. Men moet vooraf weten, wat er in de kolonie zal worden onder nomen voor het dagelijksch bestaan en verder voor aflevering aan de markt. Dat vereischt overleg, niet slechts onderling doch ook met menschen die de streek kennen en den handel verstaan. Doet een kolonie dat niet, dan blijft het avonturen en probeeren in het wilde weg. De kolonisatieproeven op N. Guinea zijn op touw gezet zonder deugdelijke voorbereiding, want men bleef doof voor elke waarschuwen de stem; met zulk een voorbereiding kan ook elders geen kolonisatie slagen. Hoe moeilijk de inrichting van een kolonie is, bleek in Indië herhaaldelijk. Nog onlangs zijn er hoogst ongunstige berichten gekomen om trent een Indo-kolonie in Oost-Java. Een fout is het, zoo men een kolonie aanvangt met lie den die ter zake van het werk elkanders ge lijken zijn. Veeleer moet de kolonie het karak ter dragen van een onderneming met één hoofdige leiding boven ondergeschikt perso neel, opdat de samenwerking verzekerd zij Vele kolonisten willen echter niet onderge schikt zijn, doch hun arbeid zelf bepalen. ju, kolonje is in de gunstigste streek met de beste gronden tot mislukking en ellen- de gedoemd. Het is ook niet gewenscht een kolonie ver van een bestuurspost aan te van gen. Als orde in het werk en in de samenle ving in een kolome nog eerder onmisbaar is dan inde groote en volkomen toegeruste maatschappij, dan moet het gezag er duide- lijk zijn en verzet tegen het gezag spoedig te onderdrukken. Daarom is het noodig, dat de kolonie nabij een bestuurspost wordt aange vangen; epige bemoeienis van de overheid is minder te vreezen, dan de toomelooshe d van onwilligen wouciu De kolonisatie N. Guinea is mislukt behal ve door de verkeerde keuze van gebied' vooiai ook door de afwezigheid van tucht De eer ste vereeniging tot het doel was al een af sloegen reeds door het dak. De plaatselijke brandspuit, welke direct aanwezig was, mocht er in slagen de groote boerderij te be houden en den brand te beperken tot een klein gedeelte van het dak. Op vele plaatsen werd het electrisch net Ïetroffen en aansluitingen stukgeslagen. >oor den sterken wind waaiden groote tak ken en kruinen van de boomen en moesten ook de dakpannen het ontgelden. Bij den land bouwer E. Feitsma onder Engwierum'werden de ruiten ingedrukt Bij den landbouwer Kooi onder Kollummer- pomp werden 2 paarden door het hemelvuur getroffen en gedood. Bij den landbouwer De Boer onder Enumazijl sloeg de bliksem in een hok zwijnen, waarvan twee werden ge dood. AUTO-ONGEVAL. Hedenmiddag werd op den Rijksstraatweg, tegenover de Maelaine Pontstraat; een vier jarig jongetje door een uit de richting Haar lem komenden auto, aangereden. Het ventje werd hevig bloedende, door de politie, die juist ter plaatse was, opgenomen. BRAND AAN DE ZUIDERVAART. Hedenmorgen half 8 constateerden hooiste- kers brand in den voorraad hooi aan de boerderij van den heer C. van Diepen, gele gen aan de Zuidervaart in de gemeente Aker sloot. Eerst tegen half 12 waarom zoo lang getalmd werd is niet duidelijk werd officieel last gegeven tot uitrukken met de brandspuit en kort daar kwam ook in Groot schermer een verzoek om assistentie. Toen de spuit van daar op het terrein van den brand arriveerde, was daar geen enkele autoriteit aanwezig, slechts een brandmees ter was er te vinden en deze wenschte geen hulp van buiten de gem. te aanvaarden,zoo dat de motorbrandspuit uit Grootschermer, hoewel reeds geheel gereed voor het verlee- nen van hulp, geen water mocht geven. Toen later de burgemeester verscheen en zijn ambt genoot van Grootschermer hem vroeg of als- nog geen assistentie zou moeten worden ver leend! zag deze daarvan de noodzaak nog niet in en bleef dus alleen de spuit uit Akersloot werken. En inmiddels brandde de boerderij lustig voort! Men deelt ons inede, dat slechts een schuui en een klamp hooi konden worden behouden BRAND. Hallo. Redactie Alkmaarsche Courant. Is 't u bekend, dat er te Egmond-Binnen aciu huizen in brand staan? Twee autospuiten van Alkmaar zijn assitentie vertrokken. Deze telefonische mededeeling was voo. ons aanleiding om ons dadelijk met de poli tie in verbinding te stellen, die alleen kon be vestigen, dat Burgemeester Bos voor een brand in zijn gemeente assistentie van ae motorspuit had gevraagd. De gegevens waren echter voldoende om direct een slotzin aan de Kaasmarkt-beschou wing te maken, in den auto te stappen en naai Egmond te rijden. Voor den overweg eerst wachten voor een binnenkomenden stoomtrein, daarna een elec- trische trein, gevolgd door een rangeerenden goederentrein en 'n rangeerenden electrischen trein. Eindelijk de afsluitboomen open, doch ook daarna moesten nog verschillende moei lijkheden overwonnen worden. Alkmaar is aan de andere zijde van den overweg n 1. bezig om aldaar den weg te verbreeden. Dank zij het lang gedelebereer in den raad, werd dit werk niet aangevat in een tijd waardoor het in het drukke seizoen gereed kwam, doch ondefvindt men in het drukst van het seizoen daarvan den grootsten last. Heden was men n.1. bezig kabels in den weg te leggen, zoodat op een bepaald punt slechts één voertuig tegelijk kon passeeren, met als gevolg een opstopping van alle mo gelijke voertuigen. Ook deze hindernis werd echter genomen en na het passeeren van een rutschbaan, die verbinding geeft tusschen den nieuwen weg en den weg naar Egmond, reden wij dan eindelijk in de richting van den brand, onder weg. constateerende, hoe Alkmaar er voorbeeldig in geslaagd is dezen weg in een toestand te brengen, die voor een grondige vernieling van rijwiel en auto banden in hooge mate wenschelijk is. Hoewel wij in alle richtingen den horizon afkeken, konden wij in geen enkele richting iets van een brand bespeuren, die er op wees, i dat in dit oude dorp achth tiizen een prooi I der vlammen waren geworden. In het dorp hadden wij het geluk direct na aankomst wethouder Groot te óntmoeten, die ons, met een gelijkheid die een N.-Hollander eigen is, vertelde, dat er hoorbroei was in de oude boerenplaats van den heer Dam te Wim- menum. Hier staan drie mooie oude boerderijen bij elkander en de burgemeester had het daarom raadzaam geoordeeld de Alkmaarsche brand weer om assistentie te verzoeken. Aan een onmogelijk smal doch mooi weg getje, dat 't Woud met den weg naar Eg mond verbindt en n.b. nog regelmatig ais verbindingsweg voor een autobusdienst ge bruikt wordt, vonden wij eindelijk onze Alk maarsche brandweer met één motorspuit druk bezig den hooibroei, die in den kapberg heersch te, meester te worden. Zekerheid, dat de kap berg gehouden zou blijven, was er wel niet, doch de jongens hoopten het beste en ver telden niet zonder trots, dat zij, een kwartier nadat burgemeester Bos gebeld had, met de motorspuit ter plaats waren. Inderdaad, ge zien het bovenstaande, een prestatie. DE KAASMARKT. De kaasmarkt stond heden in het teeken van een overweldige belangstelling van het toerisme waardoor wederom duidelijk het groote stadsbelang bij het behoud van de markt werd belicht. Niet alleen uit een oogpunt van stadsbe lang is het behoud van de markt wenschelijk Ook voor de producten blijkt dit in dezen tijd van groote nut te zijn. Namens de vereeniging van Kaashandela ren belichtte de heer Grondsma in het Alk maarnummer van de V.V.V. de voordeden van de markt met haar contante betaling ia hooge activiteit van de handelaren. Hoewel dit artikel meer in een zuivelblad op zijn plaats zou zijn geweest, willen wij £ïii™ aans,tiPPen dat de feiten thans bewijzen, dat er ook voor de producenten alle reden is om voor het behoud van de markt te ijveren. ic In Friesland, waar men als producenten de verkoop gecentraliseert heeft, ontvangt mTn thans voor de 40 plus. kaas 25 per 50 I< G en draagt men nog mede het risico aan de be- taling van het verkochte gebonden. naar waarnemingen, verricht in van 7 Augustus ni0rRtn Medegedeeld door het l<on Nederl Instituut te De Bildt ^«t. Hoogste barometerstand 764 o' Isafjord. mM te Laagste barometerstand 7473 mU Skagen. mM- h Verwachting, geldig tot den avond Augustus: 1 van j Zwakke tot matige N. W. tot ®M| Wind; betrokken tot zwaar of half waarschijnlijk eenige regen; weinig ring in temperatuur. R 'atide In het etmaal van des avonds 5 0D avonds 6 Aug. zijn in Zeeland, Friesland het midden van ons land de weersomstanrt-01 heden gunstig geweest voor het optreden aardappelziekte. BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus 709 828 952 1103 1155 0.24 0 DJ 6.51 8.16 940 10.51 114/ 0.11 1931 Hoog water Laag datum v.m nm. *m. 8 10.39 11.10 6.41 9 11.53 7.52 10 0.29 1.12 9.14 11 1 46 2.22 10.31 12 2.43 3.i5 11 34 13 3.32 4.04 EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus. 1931 Hoog water Laag datum vin n.m. v.m 8 10 36 1107 6.29 9 11.50 7.40 10 0.26 1.09 9.02 11 1.43 2.19 10.19 12 2.40 3.12 1122 13 3.29 401 beelemaal veilig naden voor mijn man?" eeën^Jm f W&t dame benn« hter heelemaal «een zeemeerminne die 'em eouwe kenne schake' (Humorist), Op de markt ontvingen de producenten heden nog 39 per 50 K.G. en dit „Jantje contantje Dat die mogelijk is, komt zekei wel hierdoor, dat de handelaren, gedreven door onderlinge concurrentie, over de geheele wereld afnemers voor het Hollandsche pro duct hebben gezocht Thans blijkt wel in hooge mate, dat bij ons tegenwoordig productiestelsel, producenten en handelaren elkander noodig hebben. De producenten zullen zich o.i. dan ook wel tweemaal hebben te bedenken, alvorens er toe mede te werken, door kaasbeurzen, ge- central iheerde verkoop enz aan de opheffing van de markt mede te werken. Alleen tegen een geconcentreerde handel, past een geconcentreerde afzet, doch zoolang de handel, als in N.-H. individueel optreedt blijft het behoud van de markt ook een pro- ducentenbelang. De aanvoer bedroeg heden een 139000 K.G., de prijs 39. In dezelfde week van het vorig jaar 157000 K.G. 42.50, in 1929 131000 K.G. 47. Jlet stadsbelang van het behoud der markt wordt door het drukke vreemdelingenbezoek bevestigd. Vandaag was het een recorddag. Ook voor het Waagtoren bezoek. 954 perso nen beklommen vandaag de Waagtoren en offerden daarvoor hun kwartje, dat de ge meentekas en de V.V.V. tes goede kwam. HET OP HOL GESLAGEN PAARD TE HEILOO. De toestand van den heer L. G uil Limmen, den man die Dinsdag te Heiloomet paard en kar op hol raakte gaat niet voor uit. Hij heeft een gebroken been en inwendi ge kneuzingen. Hij is naar het St Eliza- bets-ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Met zijn medepassagier, den heer van D. gaal het beter, hoewel ook die niet buiten gevaat is. DE DUITSCHE NOODVERORDENING^ De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier bericht bier mede aan belanghebbenden, dat, zooels be kend is bij de laatste nood verordeningen door Duitschland ook bepalingen Z'J" vas^" gesteld voor "de uitgifte van deviezen door de Duitsche Rijksbank. De uitgifte v,or^(f hankelijk gemaakt van de economische W* kenis van betreffende transactie, waan» het bedrag noodig is. M Zooals wij vernemen, is hierbij sprake va opstelling van goederenlijsten, waarbij g deren, welke tot lijst no. 1 behooren, voorkeur genieten, goederen op lijst 2 v meld ook in speciale gevallen in aanl"?f. J komen, terwijl voor goederen, die op ''F 3 staan, geen buitenlandsche wissels wor gegeven. Al schijnt men een en ander soepelheid te willen toepassen, zoo bes toch het gevaar, dat, al is het door de reg ring niet bedoeld, de betreffende autorltcS die tenslotte moeten beslissen, een en a1 zoo zullen handhaven, dat het als een van protectie uitwerkt. De Kamer geeft, indien zich hier zul^A vallen zouden mogen voordoen, hu'ano benden in overweging zich tot haar te den. PRIJZEN BEHAALD. De firma wed. J. P. Boom en Zonen al heeft op de klompenbeurs 5 en 6 Aug- t houden te St. Oedenrode, twee tweede pr J behatald, met 79)4 punt, met een uit hare fabriek te Schijndel, n.1. Canaa» iepen klompen. s Voor het toekennen van een eersten pr werden 80 punten vereischt. DE INTERNATIONALE GLADIOL^ TENTOONSTELLING. Onze stadgenoot de heer Haakman. 1 gjj. verzoek van de gladioluskweekers g£ 0p voet de stand van deze firma ve^®teiiii)g' de Internationale Gladiolustentoon smaakt de voldoening door deskun s 0 het weekblad voor bloembollencultuur adem genoemd te worden met oe ste- 1 hun, Bakker en Koper, als bloem naars, die de verdienste hebben, dc 0ljze hun werk hebben aangetoond, da hedendaagsche gladiolen alles k bereikt en dat de tentoonstellu^ a

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2