DE LANGE DE MORAAZte Alkmaar l £aatste éecichtm JhiMicaiies !Butqzdiikc Stand Stad w Omqeving. Weec&ecicht kater REISCREDIEIBRIEVEN. VREEMD 6ELD. VEILIGE BEWAARPLAATS VOOR KOFFERS ER KOSTBAARHEDEN. ASSURANTIËN, Hooor en lang water. HEVIGE ONTPLOFFING IN EEN i DUITSCHE SPRINGSTOFFEN FABRIEK. Dooden en gewonden. EEN GRAPPIGE PERSOONS VERWISSELING. VERPLEEGSTER SCHIET DIREC TEUR VAN ZIEKENHUIS NEER. Haagsche brieven. HET PRUISISCHE VÖLKS- ENTSCHEID. De uitslag der stemming. Een nat. soc. verklaring. De Londensche pers. DRANKWET. DRANKWET. Maandag 10 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Skinner hijgt opslag (blijspel); 2. Tarzan de Mach tige (slot). 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom); voor eiken leeftijd. Kermis te Hensbroek. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. Dinsdag 11 Aug. k 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Skinner krijgt opslag (blijspel); 2 Tarzan de Mach tige (slot). 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom.)voor eiken leeftijd. 'Kermis te Hensbroek. Tentoonstelling Russenduin Bergen a. Zee. A Woensdag 12 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Skinner krijgt opslag (blijspel); 2. Tarzan de Mach tige (slot). 2.30 en 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom.); voor eiken leeftijd. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. ,k Donderdag 13 Aug. p 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Skinner krijgt opslag (blijspel)2. Tarzan de Mach tige. 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom.)voor eiken leeftijd. Tentoonstelling Russenduin, Bergen a. Zee. en zijn minister van buitenlandsche zaken gold, weinig geloofwaardig, omdat zoowel in de dagbladen alls per radio bekend was ge maakt, dat de beide ministers Rome reeds Za terdagavond om 9.40 uur hadden verlaten. Dank zij den stabielen bouw der wagons is de materiëele schade betrekkelijk gering. De rijksspoorwegen hebben op alle trajecten de spoorwegbeveiliging versterkt. ONRUST OP CUBA. Een groot complot ontdekt. De Cubaansche regeering deelt mede, dat iij erin is geslaagd, 't gevaarlijkste revolu- tionnaire complot, dat sedert 917 tegen de regeering is gesmeed, te onderdrukken. Bij de onlusten te Havana werden 2 personen ge dood. Over de geheele provincie Havana is de staat van beleg afgekondigd, wat, naar men verwacht, ook wel spoedig in andere pro vincies zal geschieden. POLITIEKE MOORD IN KEULEN. De daders gearresteerd. In den afgeloopen nacht tegen 2 uur is te Keulen neergeschoten de leider van de Stahi- helm, Albert Heister. De daders, communis ten, konden korten tijd later worden ge arresteerd. Hedenmorgen tegen 9 uur hadden in de springstoffenfabriek Reisdorf bij ,Wittenberg twee hevige ontploffingen plaats en wel in de z.g. waterinstallatie van de kruitfabriek. Deze was geheel in de lucht gevlogen. Direct na de ontploffing stegen twee machtige rookzuilen omhoog. Totnogtoe zijn 2 dooden geborgen' en een aantal personen gewond. De werkzaamheden in de fabriek, die eigendom is van de „West F&lische An- haltische Sprengstof A._ G." behoeven niet te worden onderbroken, aangezien het bedrijf is verdeeld over vele kleine barakken op een zeer groot terrein. In totaal werken er ongeveer 2000 man. Op het oogenblik logeert in een der Londensche hotels in West End een goedmoedig ingenieur uit Kaapstad, die echter het ongeluk heeft, een naam te hebben, die in de laatste jaren nog al dikwijls in minder gunstig verband in de dagbladen heeft gestaan, nl. die van Jack Diamond. Op het gerucht, dat de beruch te New Yorksche gangster zich te Lon den zou bevinden, wisten eenige Lon densche journalisten al spoedig het hotel uit te visschen, waar de koning der New Yorksche onderwereld verbleef. Inderdaad vonden zij er een Jack Dia mond, een goedmoedig Zuidafrikaansch burger, die echter heelemaal niet te spreken was over de last, die hij te Lon den al van zijn naam had gehad. Hij vertelde dat reeds op de boot een dame, die zijn naam hoorde, flauw was gevallen en in drie dagen haar hut niet had ver laten. De douane-autoriteiten waren ver standiger, maar in de hotels was het ge zanik weer gevonden, en een jongedame, iwaarmee hij in de lunch van een hotel kennis had gemaakt en aan wie hij zich voorstelde, liep verschrikt weg toen zij zijn naam hoorde. De heer Diamond ver klaarde, met het gevoel rond te loopen, dat hij elk oogenblik door de politie kon worden ingerekend om op een politie bureau in arrest te worden gesteld. In den afgeloopen nacht is de direc teur-geneesheer van St. Jacobszieken- huis te Leipzig, Dr. Willy Lahmann, door een verpleegster neergeschoten, toen hij zich te fiets van het ziekenhuis naar zijn woning wilde begeven. De verpleegster loste een schot, waardoor Dr. Lehmann waarschijnlijk reeds dadelijk doodelijk werd getroffen.Toen hij op den grond viel loste zij een tweede schot. De verpleeg ster werd gearresteerd. Het bleek iemand te zijn, die wegens geestesstoringen ont slagen was en zij schijnt to' haar daad te zijn gekomen, doordat Dr. Lehman een verzoek harerzijds om haar opnieuw aan te stellen, had afgewezen, Een van de glanspunten in ons Haagsche zomerseizoen is het Concours Hippique op Houtrust, dat dit jaar, als ik me niet vergis, het negen-en-twintigste is geweest. Evenals verleden jaar hebben we ook nu weer drie dagen van mooie sport kunnen bijwonen en dit mag wel aangemerkt worden als een be wijs voor de energie en het doorzettingsve- mogen van het bestuur, want de resultate van het vorig jaar, toen voor het eerst wee was besloten om twee in plaats van drie con- coursdagen te houden, waren niet heel gun- Het weer was toen over het algemeen zeer slecht en het bezoek dientengevolge niet zoo heel groot. En niettegenstaande de teleur stellende resultaten, kregen de toeschouwers toch ook nu weer hun drie dagen en ik ge loof wel, dat dit heel goed gezien is geweest. Ook had men met ervaringen van het vorige jaar zijn voordeel weten te doen en zoo wa ren de wedstrijden ditmaal behoorlijk op tijd afgeloopen. Alles is immers de laatste jaren veranderd en tegenwoordig willen de men- schen op tijd naar huis om te eten, terwijj men er vroeger niet om gaf hoe laat het werd. Er was mooie sport te zien en dat was voldoende. Ten einde op tijd gereed te komen waren nu de z.g.n. attractienummers vervallen en door een regeling, die op zich zelf een ex plicatie was van het woord efficiency, waar door ten behoeve van de nummers, die langer moesten duren, omdat de deelname over" groot was, do daaraan voorafgaande bekort konden worden zonder dat er aan de spor tieve prestaties iets ontnomen werd, liep alles op rolletjes. De eerste dag is, jammer genoeg, vrijwel verregend. Bij een zoo donkere lucht en zoo dreigende wolken waagden zich alleen de echte liefhebbers van de paardensport op het terrein. Nu is zoo'n eerste dag feitelijk alleen maar de inleiding voor de meer belangrijke gebeurtenissen, een soort lever de rideau, zoowel wat den mondainen als den sportie- ven kant aangaat. De tweede dag was wel de belangrijkste, toen was er het dames springconcours en het groote springconcours, die de hoofdzaak waren van de verschillende nummers. En daar het weer meewerkte, was er een vrij talrijk publiek, al zaten de tribu nes dan ook niet stampvol. Nu is dat geen maatstaf, want een groot percentage van de toeschouwers geeft er de voorkeur aan langs het veld te wandelen en over het hek te han gen om toch maar vooral niets van het schouwspel te missen, een methode, waar veld afzetten als een rand van bonte bloemen, waaronder alles een groot zomerfeest lijkt. Deze laatste dag heeft nog enkele oogen- blikken van sensatie geleverd, waarbij geluk kig alles zonder ernstige ongelukken is afge loopen. Het begon al bij den aanvang van het springconcours voor burgeramateurs. De tweede ruiter, die in het vela verscheen, was gezeten op een groote was; bij het naderen van één der laatste hindernissen scheen het dier te schrikken, weigerde plotseling; de ruiter, overtuigd de sterkste te zullen zijn, be gon een gevecht met het dier, steeds vlak voor de hindernis en vlak bij het hek, waar een groot aantal toeschouwers stonden. Het dier steigerde, sprong door de hindernis heen, kwam met zijn volle gewicht tegen het hek aan en rolde met zijn ruiter midden tusschen de toeschouwers. Er was een oogenblik van schrik en ontsteltenis, kreten van menschen op de tribune, gieren van personeel van den eersten hulpdienst en een hartgrondige, schoon zeer gesmoorde verwensChfng van uw correspondent, die het matige genoegen be leefde door den vos te worden ondersteboven geworpen en met de knie onder diens schou der terecht te komen. Als sensatie kan het misschien, of liever zeer zeker zijn waarde hebben een dergelijk avontuur te beleven, maar die waarde vind je op het oogenblik zelf toch wel zeer problematisch en je apprecieert het ook niet. De ruiter kwam er gelukkig af, hij krabbelde met zijn rossinant weer over eind, steeg op en reed zijn parcours af. Daar na heeft ook hij het veld verlaten. Wat later kreeg een Haagsch ruiter het eveneens bij een hindernis te kwaad, aan de andere zijde van het veld. Daar koos het paard een andere partij en sprong over de afscheiding heen, maar daar had men het zien aankomen, zoodat het publiek tijdig uit den weg kon, zoodat er niets gebeurde. Een paar ruiters raakten nog bij het sprin gen van hun paard, maar zonder onaange name gevolgen en dan geeft zoo'n duikeling wel even een note gaie. In het algemeen kan het bestuur tevreden zijn over het verloop van het concours, al zouden we het voor het volgend jaar een nog aanzienlijk talrijker bezoek willen toewen- schen. Dat kan, dunkt me, niet uitblijven, waar de herinnering aan dit laatste concours niet anders dan aangenaam kan zijn voor degenen, die het hebben bijgewoond, al willen de ouderen de veel ouderen in jaren dan ook graag beweren, dat de concoursen niet meer zijn en nooit meer zullen worden wat ze vroeger geweest zijn, omdat nu een maal onverbiddelijk een herinnering schoo- ner en glanzender schijnt te worden naar mate ze langer achter ons en in de verre dagen der jeugd ligt. W. P. veel voor en ook wel iets tegen te zeggen valt. Maar dat komt later. Er was veel toilet en er wandelden een stuk of wat mannequins rond, een gewoon te, die de laatste jaren burgerrecht heeft ge kregen. Intusschen onontbeerlijk waren ze niet, al waren de nieuwe herfsthoedjes, die ze vertoonden, meer nog dan de toiletten, stellig het aanzien waard, nauwelijks minder dan de gezichtjes, die er onder te voorschijn kwa men. Maar onze Haagsche dames hebben zelve zooveel goeden smaak en elegance, dat zij voldoende fleur en mondain, modieus ca chet kunnen geven aan het veld. Zijn ze zelve niet als fiere, kleurige, exotische bloemen op een ruime pelouse? Zorgden aan deze zijde van de balustrade de Haagsche dames voor het cachet, dat aan dezen dag gegeven werd, aan gene zijde, op de groene piste, waren het de amazones, schoon niet alle Haagschen, die de kleuren hoog hielden. Het was opmerkelijk zoo goed als er door de verschillende deelneemsters gesprongen werd, veel beter dan het vorige jaar, toen een zeker percentage er van nau welijks au sérieux was te nemen. Er kwamen nu goed getrainde rijdsters voor den dag, onder wie een paar Duitsche dames en er was een zekere homogeniteit, die het geheel tot 'n mooie prestatie maakte. Het peil van dezen wedstrijd stond belangrijk hooger dan verleden jaar. Onder deze rijdsters was het een Haag sche, die den eersten prijs behaalde, mejuffr. Pauptit, met de kleine volbloed Gitane, een heel gelukkige combinatie. Even was er, tij dens het groote springconcours, een moment van consternatie, toen mevr. van Hoboken bij het nemen van een hindernis met haar paard kwam te vallen. Ze steeg onmiddellijk weer op en reed het parcours af alsof er niets ge beurd was. Achteraf bleek, dat zij haar arm gekneusd had, zoodat zij weggebracht moest worden om verbonden te worden. Als dat niet van courage getuigtEn dan noemt men vrouwen nog het zwakke geslacht Bij het groote springconcours was mejuf frouw Pauptit ook weer onder de prijswin naars en dat mag zeker als een groot succes aangemerkt worden, als men bedenkt, dat daaraan ook door officieren, waaronder en kele van onze kranigste ruiters, werd deel genomen. Onze amazones hebben dus de eer wel hoog gehouden. Ook de laatste dag was en bleef het weer gunstig. De lucht was weekblauw met drij vende witte wolken, die soms de zon om sluierden, maar niet verduisterden en hel gras was zoo helder groen na den gevallen regen, de vlaggen wapperden vroolijk in hun felle sprekende kleuren tegen de heldere lucht. Er zijn naar mijn smaak niet veel din gen zoo harmonisch-mooi als een groene piste onder een blauwe lucht, waarop de helrood? TA d'5 pa4arden en de donkere de r icoï im iC"'A strenge uniformen en nen En dari der dames zoo scherp afteeke- weren van dIYr d£ar naast hct kleurige be- wegen van de toeschouwers, die het Groene 1 1 I I. I. II 1 1 n JACHT OMGESLAGEN. Zondag is in de nabijheid van het Dorumerdiep nabij de monding van de Elbe 't Ned. jacht Paicifal uit Rotterdam omgeslagen en gezonken. Van de 3 in zittenden is 1 verdronken. De beide an dere opvarenden konden in de roeiboot komen en zijn later door een visschers- boot opgepikt en aan land gebracht. (Vervolg pagina 1). Volgens den voorloopigen officieuzen uitslag van de stemming over het Volksentscheid hebben van de in totaal 26.553.837 stemgerechtigden aan de stemming deelgenomen 10.426.176 kie zers. Uitgebracht zijn 9.793.603 „ja"- stemmen, 389.266 „neen"-stemmen en 243.329 ongeldige stemmen. De leiding der nat. soc. partij publi ceert hedenmorgen een uitvoerige ver klaring naar aanleiding van den uitslag van het Volksentscheid. In de verkla ring woidt gezegd, dat hoewel het aan tal uitgebrachte stemmen niet voldoende was, om den Pruisischen Landdag te doen uitbinden, ruim 10 millioen kiezers hun wantrouwen hebben te kennen ge geven aan hun scherpste wantrouwen tegen de rood-zwarte heerschappij. Als zoodanig kan .it resultaat worden be schouwd als een overwinning der nat. soc. parttij, omdat deze partij toch het voornaamste deol heeft bijgedragen tot het tot stand komen van dezen uitslag, en alle andere deelnemende partijen min of meer hebben versaagd. Zoo dient in de eerste plaats te wor den vastgesteld, dat de communisten zich voor het overgroote deel van stem ming hebben onthouden. Ook de burger lijke partijen, die aan het referendum hebben meegedaan, hebben bijna overal een negatief resultaat gehad en geen ernstige poging gedaan, om hun kiezers naar de stembus te krijgen. De Duitsch nationale partij heeft ongeveer gedaan, wat men van haar kon verwachten, ter wijl de Stalhhelm geen politieke partij is en derhalve niet voor numerieke ver gelijking in aanmerking komt. Uitvoerig betoogt de verklaring, waar om de nat. socialisten er speciaal in konden slagen, de kiezers wakker te maken en naar de stembus te krijgen en als verheugend feit wordt de conclu sie getrokken dat dit referendum heeft uoen zien, dat de nat. soc. partij bij ten vo gende verkiezing de grootste zal zijn. Ook de Engelsche pers spreekt haar voldoening uit over den uitslac van het Volksentscheid van Duitschland. De meeste Londensche bladen beschouwen den uitslag in Pruisen als een feit, dat men had kunnen verwachten. We! wijdt men zijn aandacht aan de 10.000.000 stemmen, die tegen de regee -ing zijn uit gebracht. NOORDSCHARWOUDE. Door de Banne Noordscharwoude is met algemeene stemmen besloten de gevraagde bijdrage voor den weg door Geestmeram- bacht te verleenen. Heden is ingekomen een verzoek van WILHELM WEBER alhier, om VER LOF tot den verkoop van alcoholvrije dranken voor gebruik ter plaatse van verkoop in de perceelen Doelenstraat nr. 31 en Langestraat 92. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van deze verlo ven indienen. Alkmaar, 10 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. t Heden is ingekomen een verzoek van W. GROENLAND te Heerhugowaard, om VERLOF tot den verkoop van alcohol houdende dranken anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel LAAT nr. 81. Binnen twee weken na dagteekenng dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 10 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, .lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Maria Theresia, d. van Everardus van La- tum en Cornelia Machielse. Jan Jacob, z. van Cornelis Leguit en Grietje Ooms. Nicolaas Johannes, z. van Pieter Akkerman en Petronella Hendrika Berm. Johanna, d. van Dirk Wester en Neeltje Blank. OVERLEDEN: Levenloos kind van Petrus Nicolaas de Winter en Maria Catharina Vijn. Grietje Prins, gehuwd met Simon Bak, 72 jaar. URSEM. Geboren: Catharina Cornelio, d. v. Petrus Zuurbier en Alida Maria Vlaming Cornelia en Jacoba, d. v. Jan Knijn en Cornelia Seyts. Frans Klaas, z. v. Maar ten Vergaay en Maria Susanna Mol. Cor nelia Maria, d. v. Cornelis Knijn en Maria Buisman. BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben be noemd tot tijdelijk schrijver ter gemeente secretarie den heer J. R. Bos, tot dusver jongste bediende ten kantore van den ge meente-ontvanger alhier. DE VERLICHTINGSAVOND OP WOENSDAG 12 AUG. TE BERGEN. Wanneer het weer de illuminatie niet on mogelijk maakt, wordt Woensdag de verlich tingsavond iets bijzonders. De verschillende buurtcommissies zijn reeds druk in de weer om de duizenden lam pions in een half uurtje te hangen en te laten branden. Van het kerkbestuur ontving de V.V.V. we derom toestemming voor het verlichten van de omgeving van de kerkruïne, die zich zoo bij uitstek voor een illuminatie met lampions leent. Ditmaal zal ook de Hoflaan verlicht wor den. Het muziekcorps St. Louis uit Alkmaar zegde zijn medewerking toe, terwijl ook Ber gens Harmonie muzikale rondwandelingen IïlclclKt. De burgemeester neemt dezelfde verkeers maatregelen als het vorig jaar, zoodat ook ditmaal het autoverkeer vanaf de Rustende Jager tot de Stationsstraat zal zijn afgeslo ten. Auto's moeten daar de Karei de Groote laan inrijden en vandaar de Oldenburglaan inrijden. In de Dorpsstraat, Molenstraat, Jan Ja- coblaan, Schoollaan, Hoflaan, Raadhuis straat, Stationstraat, Oldenburglaan, Ver lengde Oldenburglaan, Russenweg en Bree- laan vanaf Russenweg tot Stationsstraat die allen verlicht worden, wordt het autoverkeer wel toegelaten. Met het oog op het hangen der lampions zal men echter goed doen tusschen 8 en 9 uur, deze straten zoo weinig mogelijk te be rijden. De afmarsch van de muziekcorpsen heeft plaats om 8.30 uur vanaf café Hildebrand. Wanneer de verlichting tengevolge van het onvaste weer moet worden afgelast zal dit vroegtijdig worden bekend gemaakt. Men zie morgen stadsnieuws. DE TENTOONSTELLING IN HET KASTEEL RUSSENDUIN TE BERGEN AAN ZEE. De tentoonstelling in het kasteel „Russen duin" te Bergen aan Zee, welke tentoonstel ling werken omvat van een 40-tal in Bergen wonende en gewoond hebbende schilders en beeldhouwers en een 14-tal dichters en „aa, waarn»;^ v=rr|ch, in „,w Medegedeeld door het Kon. Nederl M* Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.2 mM u La Coruna. Laagste barometerstand 747.8 mM t. Karstadt. Verwachting, geldig tot den avond van 11 Augustus: Matige Zuidwestelijke tot Noordwestelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk nog eenige regen en weinig verandering (B temperatuur. BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus 1931 Hoog water Laag watei datum v.m. n.m. v.m. n.m 11 1 46 2.22 10.31 H03 12 2.43 3.15 11.34 13 3.32 4.04 - n.m. 2.22 3.15 3.32 4.04 EGMOND AAN ZEE (Zomertijd.) A if g u s t u s. 1931 Hoog water Laag watft datum v.m. n.m. v.m. m 11 1-43 2.19 10.19 10 51 12 2.40 3.12 n.22 uj 13 3.29 4.01 - M I schrijvers mag zich nog steeds in de belang stelling van velen verheugen. Gjster wersd de tentoonstelling, die voor slechts f 0 25 toegankelijk is en dagelijks van 10 tot 5 uur is geopend, door 204 personen bezocht, ter wijl het aantal bezoekers sinds de opening 3784 bedraagt. Vanaf het terras van het op zich zelf reeds interessante gebouw, heeft men een prachtig uitzicht over het duingebied en de zee Zaterdag is het de laatste dag van de ten toonstelling, zoodat zij, die er nog niet ge weest zijn, goed zullen doen er nog een he- zoek te brengen, aangezien het gebouw, na de tentoonstelling, volgens plannen van den architect Elte, tot vacantieoord voor de Bio zal worden ingericht. GESLAAGD De heer H. Kreb, theol stud. te Groot Schermer, slaagde te 's-Gravenhage voor hei Staatsexamen A. Onze vroegere stadgenoot, de heer R van der Ploeg, slaagde heden te Zwolle voor het examen hoofdacte. Onze vroegere stadgenoot, den heer W. Purmer, is te Batavia geslaagd voor het exa men voor 2de werktuigkundige. GOEDKOOPE TREINEN. Op Dinsdag 18 Augustus zal weer een goedkoope trein (met regenverzekering) van Den Helder over Alkmaar naar Zaandam en Amsterdam rijden, desverkiezende met rond reis van Amsterdam naar Marken en Volen- dam. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Het aantal genomen baden in de week van 2 tot en met 9 Aug. bedraagt: Heeren8S4 Dames 792 Kosteloos Jongens i 237 Meisjes i 184 Totaal 2097 Hoogste temperatuur 74°. HANDEL OP DUITSCHLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken brengt hiermede ter kennis van belanghebben den, dat de groote tegenstand in Duitschland zelf er toe geleid heeft, dat de tegeering haar plannen betreffende de regeling voor het ver krijgen van deviezen voor importeurs van Nederlandsche goederen hetgeen moeilijk heden voor onze exporteurs met zich mede zou brengen, heeft laten vallen. EEN JUBILEUM. Den 11 en dezer hoopt de heer N. Peek dert dag te herdenken, dat hij 25 iaar aan de NV. ..Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij" ver bonden is. ESTELLE REED. De Amerikaansche danseres Estelle Reed, een internationale beroemdheid, die o.a. op trad in den Stadsschouwburg te Amsterdam, zal Donderdagavond in het Gulden Vlies te Alkmaar optreden. ALKMAAR-PARIJS PER TOURINGCAR Met de firma v. Oeclcn en Berkhof op reis. Een lezer schrijft ons: Dinsdag, 4 Augustus. Vertrek van Alk maar v.m. 7 uur vanaf het Groote Kerkplein- Al dadelijk viel het schitterende rijden van den wagen op. Via Haarlem en Den Haag ging net naar Breda, aankomst 12 uur (lunch). Het weer was zeer goed. Vertrek Breda 1314 uur via AntwerpenSt. Nicolaas— Gent, waar gelegenheid wend gegeven iets te gebruiken en het stadhuis te bezichtigen In Kortrijk (grensstation) moesten allen uit stappen. De koffers werden uitgepakt en de wagen door gezocht. Vooral werd door de douanen gezocht naar sigaren, maar wij wis ten, dat wij ieder niet meer dan 9 sigaren mochten medenemen en hadden ons naar deze wetenschap gedragen, zoodat van conflict met de douanen geen sprake waa-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2