JCeck&Sxhool J&ae&ett Owze JCohwiëH Parijsche brieven Een meening, die men vele malen hoort: Adverteert in de Alkmaarsche Couranti £uchtmact Jtadti&mcfUen ^fcfieepstijdiMgm DE DO X IN BELEM AANGE KOMEN. ENGELSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT EN VERBRAND, Ik behoef niet te advertee- als ik er voor zorg, dat ren B kelijk en verzorgd blijven" U Zij, die dit zeggen, hebben ongelijk, het publiek moet tot H de étalage komen, de annonce B echter komt tot het publiek. Hf H menschen in Noord-Holland 1 te bereiken is er één manier: W DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. De P. A.-A. F. O. De P. H.-A. F. R. HET TWENTSCHE VLIEGVELD. De eerste sportvlieger geland. BOARDMAN EN PILANDO. TERAARDEBESTELLING A. L. J. V AN POETEREN. rullen zonder twijfel velen met dankbaarheid den kunstenaar, die, men moge tegen hem dan ail of niet bezwaren kunnen aanvoeren, goor ons inheemsch tooneelleven toch zéér yeel gepresteerd heeft, herdacht hebben voorbijgegaan. Binnenkort zal hij 25 jaar als regisseur en artistiek leider werkzaam zijn en deze gelegenheid zullen zijn vrienden zich zeker niet laten ontnemen. Het is o.a. de vermelding waard, dat hij gedurende die periode ten tooneele gevoerd heeft 29 oor spronkelijke Nederlandsche werken, 50 En- gelsche, 11 Fransche, 13 Duitsche en 16 Vlaamsche, Poolsche, Deensche, Russische en Hongaarsche!" En dit over zijn plannen: We zullen vooral streven naar tempo ik bedoel niet te lang dezelfde stukken en naar variatie van genre. Des avonds zullen we spelen en op den dag voorbereidingen maken voor nieuwe opvoeringen, zoodat we steeds weer andere goed doorwrochte wer ken voor 't voetlicht kunnen brengen. Hier door wordt ook ondervangen het gevaar van een verstarring in routinevorm. Het is ons aller overtuiging, dat zulk egocentrisch-zich beperken tot het werk verrassende resulta ten zal opleveren, die onze kunst ten goede moeten komen en genoegzame belangstelling zullen wekken om ons kleine gezelschap een Ibestaanmogelijkheid te verzekeren. We zullen telkens veertien dagen achter elkaar bulten Amsterdam gaan spelen. Daar krijgt het pu bliek dan dezelfde vertooningen als in de hoofdstad met gelijke bezetting en gelijke decors. Aan doubleeren zal in ieder geva niet gedaan worden. Als ongesubsidieerd gezelschap kun ]e ten slotte méér doen. We behoeven nu bij de samenstelling van ons repertoire niet voort' durend rekening te houden met de verschil lende richtingen en richtinkjes van allerhan de politici, maar kunnen vrijwel precies ge- jven wat we willen, vanzalfsprekend binnen de grenzen door de politie-autoriteiten ge trokken. De ware kunst bovendien brengt steeds verrassingen, is dus aanvallend en bijgevolg in zekeren zin altijd een tikje revo- iutionnair! De hoofdzaak voor het oogenblik echter is, dat we, allen zonder uitzondering, een groot vertrouwen hebben op de komende te Oosterend op het beroep naar verband te Mid- Voor akte Handenarbeid is dezer dagen ge slaagd de heer M. Kriek, hoofd dei openb lagere school te Ursem. Ds. J. J. Buskes Jr. [Texel heelt bedankt voor de geref. kerk in hersteld delburg. Voor het examen handenarbeid zijn te Haarlem geslaagd mej. H. E. M. Koning en de heer S. H. Boot, beiden te Hoorn. HET KAMERLID DR. SEVERIJN BENOEMD TOT HOOGLEERAAR. Dr. J. Severijn, lid der Tweede Kamer is benoemd tot hoogleeraar in de godgeleerd heid aan de Universiteit te Utrecht. Hij be gon zijn loopbaan als onderwijzer aan een lagere school te Utrecht, zich voorbereidend yoor het staatsexamen ter toelating tot de universiteit. Door zijn benoeming tot hoogleeraar zal hij bedanken als Kamerlid. Zijn opvolger zal zijn de heer H. A. Melink, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond. Aanvankelijk voornemens rechten te stu- deeren, volgde hij, eenaal geslaagd, de col leges in de theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1913 het doctoraal examen aflegde. In 1914 kwam hij als reser ye-officier onder de wapenen, doch met den Vang van kapitein der infanterie zegde hij de militaire loopbaan met eervol ontslag vaar wel. In 1915 deed hij zijn intrede als predi kant der Ned. herv. kerk te Wilnis, welke ,plaats hij in 1918 verwisselde voor Leerdam. |Tlet daarop volgend jaar, 2 Mei 1919, volgde zijn promotie tot doctor in de godgeleerd heid cum laude, op een proefschrift, getiteld: „Spinoza en de geref. theologie in zijn da gen", bij welke gelegenheid prof. dr. H. Vis- scher als promotor optrad. In 1921 vertrok dr. Severijn van Leerdam paar Dordrecht, waar zijn laatste gemeente fvas. Toen de A.-R. kiezers hem in 1929 als hun vertegenwoordiger in de Tweede Kamer kozen, legde hij de toga af. „Harlekijntje is weer terug", door Josephine Siebe, uitgave N.V. Hol- kema en Warendorf's uitg.-mij., Amsterdam. Dit is dan het slot van de Harlekijn-serie, /ie in totaal uit zes boeken bestaat. Wij be wonderen de schrijfster, dat zij erin geslaagd is zooveel onbenulligs bijeen te brengen en ook hebben we respect voor A. van Kempen, die de Nederlandsche bewerking ervan ver zorgde. Wij voor ons zouden het jammer ge vonden hebben van den tijd, die daaraan be steed moest worden. Inderdaad, we vinden dat onze kinderlectuur met deze Harlekijn geschiedenissen niet is verrijkt. Een sprookje kan aardig en ook leerzaam zijn, ook voor volwassenen nog wel interessant, maar van de Harlekijn-serie durven we dat niet bewe ren. In „Harlekijntje is weer terug" wordt ver teld van wat de beide Jan Klaassens, Harle kijntje en Bimlim, na hun ontwaken zij hadden meer dan een menschenleeftijd gesla pen meemaken bij hun bezoek aan ker missen en met hun auto-, vliegtuig- en spoor- reizen. Het slot is, dat beiden naar Jan Klaassen-eiland, waar zij eigenlijk thuis be- hooren, terugkeeren en dat Harlekijntje daar direct al tot koning wordt uitgeroepen. Of h'j nog.ooit terug zal komen? vraagt de schrijfster, en zij antwoordt: Dat gelooven we niet. 6 Wij hopen dat zij daarin gelijk krijgt. De teekeningen tusschen den tekst van E. ten Harmsen van der Beek vonden we het mooiste van het boek. Zij geven een goe de typeering van de personen, waarmee de beide kereltjes bij hun omzwervingen in aan raking komea. J, H. DE HEER MOLTMAKER IN INDIE. Hij protesteert tegen de gevangen houding van ir. Soekarno. Het „A. I. D. de Praengerbode" interview- de den heer Moltmaker, lid der N.V.V.-dele- gatie welke op het oogenblik Indië bezoekt. De heer Moltmaker verklaarde dat hij, met toestemming van de justitie, tweemaal ir. Soekarno in de gevangenis heeft bezocht. Zonder critiek te willen oefenen op den di recteur van de gevangenis deelde de heer Motlmaker mede, dat de indruk, welke hij verkregen had, slecht, zeer slecht was, aan- gezien ir. Soekarno gedurende vier jaren als een gewoon gevangene zal worden behan deld. Waarom werd niet een minimum-straf opgelegd of een snelle gratie door de regee ring verleend? Ir. Soekarno stond na de P. N.I.-cursussen gepakt en gezakt om naar Nederland te vertrekken ter voltooiing van zijn studiën, welk plan nog steeds bij hem vaststaat. Waarom dezen man zoolang vast houden tot hij physiek daartoe niet meer in staat zal zijn? De heer Moltmaker verklaar de, dat het vanzelfsprekend was dat in Ne derland een uitvoerig overzicht zal worden gegeven van de bevindingen der delegatie in Ned.-Indië in velerlei opzicht. „Maar één zaak heeft en houdt onze zeer bijzondere be langstelling: de afloop der affaire-Soekar- no. Er is maar een leuze: Soekarno vrij, liefst goedschiks, zoo niet dan zal de Nederland sche beweging er niet tegen opzien het on recht ongedaan te maken". In een naschrift bij dit interview zegt de hoofdredactie van het „A. I. D. de Preanger- bode", dat de heer Moltmaker is uitgegaan van een verkeerde praemisse, aangezien ir. Soekarno geen politiek gevangene is, doch een gewoon misdadiger, gestraft voor het plegen van een gewoon delict. Op de begraafplaats was de belangstelling zeer groot. Tot de aanwezigen behoorden o.a. majoor van Santen, commandant van de L. V. A. Soesterberg en een deputatie van den Marineluchtvaartdienst. Door de collega's werd de bet in de hulp- rouwkapel binnengedragen, waar pater Th. Wils, S. J. die ook in de kerk het plechtige requiem gecelebreerd had, de absolutie en de beaarding verrichtte. De Do X is Zaterdag om 21 uur 50 M.E.T te Belém (Para) aangekomen. Een Engelsch militair vliegtuig van het 21ste gevechtseskader is in den nacht op Za terdag in de nabijheid van Folkestone naar beneden gestort en bij den val in vlammen verbrandde. SPELEN VOOR DE FILM. Welk knap meisje van onzen tijd heeft al niet eens gedroomd om filmactrice te worden. En zelfs de leelijke geven de hoop niet op. Er zijn toch ook wel komieke rollen is het niet? En rollen die niet een schoonheid maar meer een typisch gezicht eischen. Op den Boulevard te Strasbourg is een café „Eldorado" waar dagelijks van 4 uur 's middags af menschen van alle leeftijden en alle rassen uren lang geduldig achter een kop koffie zitten wachten tot er misschien een agent van een regisseur tot wie weet, de regis seur zelf komt om figuranten te zoeken en als je aenmaal figurant bent, zal je allicht eens de aandacht trekken van 'n regisseur die net iemand van je type noodig heeft. De atmos- n jj m'n étalages steeds aantrek- j§ Om een grooten kring van M Het 22e retourvliegtuig heeft te Medan nog post ingeladen. Het heeft thans in to taal aan boord 224.96 K.G. post en 11.6 K.G. goederen. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ontvangen, dat de P.H.-A.F.O., het 22ste retourvliegtuig, te 5.54 uur uit Bangkok is vertrokken en te 9.28 uur te Ran- goon is geland. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het 24ste postvliegtuig, de P.H.-A.F.R., om 5.06 uit Athene is vertrokken en te 9.37 Mes- sanatro is geland. Vandaar vertrok het toe stel te 10.17 en landde te 12.43 in Cairo. Vrijdagmorgen is de eerste sportvlieger op iet Twentsche vliegveld geland, n.1. de heer In 't Veen, die met het Pandervliegtuig „Vlin der" van Rotterdam kwam. Het vliegtuig maakte een buitengewoon vlotte landing; de heer In 't Veen prees ten zeerste den fraaien toestand van het terrein. Op het terrein was iet bestuur van de dezer dagen opgerichte "wentsche Aeroclub aanwezig. Na de lan ding werd den heer In 't Veen en den heer Voorddijk, die als passagier was meegegaan door de Aeroclub te Enschede een lunch aangeboden. Boardman en Polando, die een vlucht maakten van New-York naar Konstantinopel, zouden gister naar Genua vliegen. De vlie gers gaan per stoomschip naar New-York terug. Onder zeer groote belangstelling is Zater dag het stoffelijk overschot van den op het vliegveld te Soesterberg verongelukten res.- serg. leerling-vlieger A. L. J. van Poeteren op de r.k. begraafplaats, Kerkhoflaan te 's- Gra.venhage, ter aarde besteld. In de r.k. kerk aan de Elandstraat, waar te voren een rouwdienst werd gehouden, was als vertegenwoordiger van den minister van defensie aanwezig de luit.-kol. van den gene- ralen staf W. F. Sillevis. Op de baar lagen tal van kransen en bloemstukken, o.a. van commandant, officie ren en ambtenaren van de luchtvaartafd. soesterberg, van den Marineluchtvaardienst, van de onderofficieren van de L. V. A., van d€ '«rhng-vHegers L. V. A. e.a Nadat de dienst in de kerk was geëindigd d e mV'7 .Cfe8a'S ,a" 0™ ""WW den dl kL de «er€wacht hadden gehou den. de baar naar buiten feer van het café is een eigenaardige menge ling van opgewektheid in de hoop, dat er iets komt en heimelijke angst voor het mislukken. Als het zeven uur half acht wordt en niets verschijnt, zooals dat vaak gaat, worden de gezichten langer. Men begint trek te krijgen, maar weggaan om te eten zou onvoorzichtig zijn. Er kon net op dat oogenblik iemand ko men. Men wacht dus maar en eindelijk als men zich flauw voelt gaat men maar een Sandwich eten. Men ziet er de ongelooflijkste typen, een oude actrice van misschien wel zeventig jaar met spierwitte haren, een geweldige bokser die al eens een vrij belangrijke rol gespeeld heeft en sinds dien tijd de bokserij, maar heeft laten loopen om dag in dag uit in het dorado op een engagement te zitten wachten. Van tijd tot tijd komt er wel eens iemand om figuranten aan te nemen en o, wee, als je er dan niet gauw genoeg bij bent. Alles dringt naar zijn tafel en als hij zich niet ener giek verdedigde, zou de goede man doodge drukt worden. Na zijn vertrek geven de ge lukkigen, die aangenomen zijn, een rondje en gaan met fier opgeheven hoofd weg. E>e ach tergeblevenen buigen het hoofd in doffe be rusting, maar na een tijdje leeft de hoop weer op. Er kon immers nog wel een tweede regis seur komen? De menschen, die werk gekregen hebben, zitten den volgenden ochtend om zeven uur in de tram naar Joinville, of Saint Maurice of een andere plaatsje in de banlieuze van Parijs waar de groote studios zijn. Om acht uur moeten de figuranten present zijn en het werk duurt soms tot zeven uur 's avonds. Een enkelen keer wordt er ook dag en nacht ge werkt zooals bij de opname van „Het einde der wereld" van Abel Gance. Tusschen twaalf en twee in die klein plaatsjes, waar veel fabrieken zijn, ziet men in de restau rants plotseling tusschen de arbeiders in een heer in rok zitten naast een halfnaakte neger met een dozijn kralen kettingen om zijn hals en tegenover een plechtige hindoe met een gele tulband op, die in een onvervalscht Pa- rijsch accent tegen zijn buurman praat. Ver der lange technische gesprekken. Ze kennen het heele vak al en zijn klaar om de eerste rol te spelen zoodra de gelegenheid zich voor doet. Paris-Films het bekende filmdagblad heeft om deze hartstocht nog aan te wakkeren een wedstrijd georganiseerd met een jury om uit te maken wie van de aanwezige dames het meest geschikt is voor filmster. De dames wa ren in grooten getale opgekomen. In het licht van de ,sunlights" ziet men ze in avondtoilet,- zoo gedecolleteerd mogelijk, ook wel in bad- costuum. Als de deur opengaat en een beeldschoone dame binnenkomt, gaat er een electrischc stroom door het publiek. Die zal wel den eer sten prijs krijgen. Maar het is maar een jury lid Marthe Mussine, die kalm op haar plaats gaat zitten. Moeilijke taak om een oordeel uit te spreken. Want de smaken zijn verschil lend; de een houdt van zwart haar, donkere oogen en ernstige trekken, de ander ziet liever een vroolijk blond gezichtje met blauwe oogen en kuiltjes in de wangen. Twintig lezers van het blad vormen een aparte jury en kij ken ernstig en kritisch naar de defileerende «choonea. Een enkele vakman doet onmerkea dat de dame in het zwart er wel heel aardig uitziet maar „niets zal doen" op de film. Er zijn van die verrassingen, die regelrecht tegen de indrukken van het bloote oog in- faan. Daarom zet de vakman dan ook een lauwe bril op. In de zaal is het ongelooflijk heet, dank zij de „sunlights", en de keurig opgemaakte gezichten beginnen als het ware weg te smel ten. Van alle kanten gaan poederaoosjes en etuis van lippenrood open en de bezorgde moeders helpen hun nerveuze dochters om zich weer toonbaar te maken. Eindelijk begint men de proeven te draaien en tenslotte worden de prijzen uitgedeeld. Voor de twee eerste prijzen koos men jacque- line Michau, brunette met zwarte oogen ge kleed in een zwart en wit gestreept badpak en voor de liefhebbers van blond mej. Fury Richfeu elegant en sportief in een rood la- kensch mantelpak. Derde en vierde prijs Liliane Cauvin en Edmee Lefèvre. De uitverkorenen zullen nu wel zonder een oogenblik te verliezen op zoek gaan naar een prachtig engagement voor een eerste rol. Als het hun maar niet zoo gaat als zoo veel eerste prijzen van het conservatorium die men een paar jaar later in de ongelooflijkste strijkjes kan terugvinden. Gelukkig degene, die lijkt op de een of an dere filmster zooals het een jonge Holland- sche danseres ging Maya van Woerkom, die doodgewoon in een atelier van filmmontage werkte. Ze lijkt zoo sprekend op Brigitte Helm, dat ze er herhaaldelijk voor aangezien werd en tenslotte een aanbieding kreeg om met de bekende actrice in een film op te tre den, waar ze de zuster van de „star' moet voorstellen. Dat zal misschien wel het begin worden van een mooie carrière. ELSE BUKOWSKA. Sllver—Java Pacific Lijn. Bintang, Calcutta n. Vancouver* 7 Penang. AüS Kota Baroe 6 Aug. vè Seattle n Bat Silverguava 6 Aug. te San Franciscol Holland—West-Afrlka-Lijn. Scheldestroom (uitr.) 4 Aug. v. Freetown JavaChinaJapan Lijn. Tjikembang 7 Aug. v. Manilla n. Makassar Tjipondok 7 Aug. v. Makassar n Bat Tjisondari 6 Aug. v. Sjanghai n. Dairen STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb Maatshapplj. Bodegraven (uitr.) 6 Aug. v. Antofagasta. Coloombia 6 Aug. v. Curagao n. P. Cabello. Crynssen (thuisr.) 10 Aug. te Plymouth. -auna 7 Aug. v. Livorno n. Napels. Hercules 7 Aug. v. Piaeurs n. Algiers, rene 7 Aug. v. Pacages te Santander. Midas 5 Aug. te Cura^ao. Pollux 7 Aug. v. Rott. te Malaga. Titus 6 Aug. v. San Domingo City n. Puerto Barrios. Trajanus 7 Aug. v. Alicante n. Torievieja. Alkmaar 7 Aug. v. Rott. te Amst. Pluto 8 Aug. v. IJmuiden n. Kopenhagen. Ganymedes 8 Aug. v. Amst. n. Hamb. Tos 8 Aug. v. Oporto te Amst. Iris 8 Aug. v. A'dam n. Odense. Zeus 8 Aug. v. A'dam n. Genua. Kon. Paketv. Maatschappij. Both, Amst./'Java; 7 Aug. te Malta. Stoomvaart Mij. Nederland. ïohan de Witt (thuisr.) 7 Aug. v. Singapore. Saparoea 8 Aug. v. Amst. te Bat. "ohan van Oldenbarnevelf (thuisr.) 8 Aug. v. Port Said. Poelau Roebiah 8 Aug. v. A'dam n. Bat. Sembilan (thuisr.) 8 Aug. v. P. Said. HollandAfrika Lijn. Grijpskerk (thuisr.) 8 Aug. te Genua. Waalkerk (thuisr.) 7 Aug. v. Beira. Rietfontein 8 Aug. v. Hamb. n. Amst. Springfontein 8 Aug. v. Port Elisabeth n. East-Lond. Heemskerk (thuisr.) 7 Aug. v. Zanzibar. Kon. Holl. Lloyd. Ino 8 Aug. v. Buenos-Ayres te Amst. Kennemerland (thuisr.) 7 Aug. v. Buenos Ayres n. Las Palmas. Orania 8 Aug. v. Buenos-Ayres te Mist. Holland Amerlba-Lijn. Nieuw Amsterdam, Rott. n. New-York, 8 Aug. v. Boulogne. Rotterdam, New-York n. Rott., 8 Aug. v. Plymouth. Volendam 8 Aug. v. New-York n. Rott. Drechtdijk, Rott./Vanc., 7 Aug. te Los Angeles. Rotterdamsehe Lloyd. Baloeran (uitr.) 7 Aug. v. Marseille. ndrapoera (uitr.) 7 Aug. v. Colombo. Insulinde (thuisr.) 7 Aug. v Marseille. h t, H°"a°d-Br«sch-Indië Lijn. Hoogkerk (uitr.) 7 Aug. te Genua. Ridderkerk (thuisr.) 8 Aug. te Colombo. Stoomvaart Mij. Ooeaan Alcinous, Bat./Amst., 5 Aug. te Marseille. Autolycus, Japan/Rott.; 7 Aug. te Dairen. 2ajianU7\Japan/RT0ttT7 Au8 te Londen. Hector 7 Aug. v. Tientsin n Rott Philoctetes, Japan/Rott.; 8 Aug. te' Tsingtao. Holland—Oost-Azië-Liin. Gemma (thuisr.) 6 Aug. v. Port Said Meerkerk (uitr.) 7 Aug. v. Suez Ouderkerk 8 Aug. v. Hamb. te Rott. Rotterdam—Znid-Amerika-Lijn. Alwaki 8 Aug. v. Buenos-Ayres te Rott. cent, cent en ALKMAAR, 10 Aug. 1931. Op dThlriT gehouden veemarkt waren aanvoer en nrh> als volgt: 57 Vette koeien 245-/ handel matig; 17 Vette kalveren «n5» 110; Vette kalveren per K.G OQn 1.20; 21 Nuchtere kalv. slacht 8oT 540 Vette varkens (zware) per K.G f Oao' f 0.52 en Zouters per K.G. 0.44—o 45 AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 10 Aug. 1931. Op de'he. den gehouden veemarkt waren aanvoor prijzen als volgt: 407 Vette koeien: le K? 1-/ 1.06; 2e kw. 0.80-/ 0.94- L E** 0.72-/ 0.80, mindere soorten 7 0 J 0.70; alles per K.G. slachtgewicht 1^ Melk- en kalfkoeien 275390- H3 v »1 kalveren, le kw. 0.60-/ 0 74'- ol ttte 0.60-/ 0.66, 3e kw. 0.56-/ 0 60 Ju' per K.G. levend gewicht; 48 Nuchtere li? veren 8-/ 14; 75 Schapen 25-7 1030 Varkens, vleeschvarkens weirendl 90—110 K.G., 0.59-/ 0.60 zwarï 1 kens 0.57-ƒ 0.59; vette varkenj O 54 ƒ0.56, alles per K.G. slacht^icht Paarden 90-/- 170. Aan hetTiL67 zijn heden aangevoerd 6 wagons geslachte runderen afkomstig uit Denemarken PURMEREND, 8 Aug 1931 Af«i vereeniging Beemster P urmerend "en Om" streken Augurken: Middel 20—99 Basterd 41—42 cent, Stek 10—13 Bommen 6 cent per mand, 6 KG. WARMENHUIZEN, 8 Aug. 1931 Schot sche Muizen 6.10—6.70; Drielinoen 5.90-/ 6.10; Eigenheimers 3-/ 5 Blauwe Aardappelen 2.904.40: Bloem! kool le s. 2—4; Zilvernp 7 90—10 Zilverdrielingen 5.40—5.60; Nep 720 -ƒ 8.70; Uien 4.50-/ 5.60; Uien drielin gen 4.10—4.90; Slaboonen 5—7.20. Aanvoer: 32850 K.G. Aardappelen; 5925 K.G. Gele Nep; 3050 K.G. Uien; 420 K.G. Slaboonen; 1510 K.G. Zilvernep en 290 st. Bloemkool. BOVENKARSPEL, 8 Aug. 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Witte Kool 0.60; Aardappelen: Gr Schot- sche muizen 1.70; KI. Schotsche muizen 3; Drielingen 3.25; Ideaal 1.70 2.20; Ninetyfold 1.85—2; Blauwe 1.10-/ 1.30. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Aug. '31. Langendijker Groentenveiling. 300 stuk! Bloemkool 2.505.70 per 100 stuks; 18000 K.G. Roode Kool 0.601.20; 5000 K.G. Gele Kool 0.600.80; 20000 K.G. Witte Kool 080—1.10; 1000 K.G, Gele Uien 5.10; Gele Drielingen 5.50; Nep 8.20; Slaboonen 6.4<X-/6.70; 625 K.G. Bieten 5.40; 5000 K.G. Aardappe len: Schotsche muizen 5 30—6.70; Schoolmeesters 3.20; Duc of York 3.70; Eigenheimers 3.90; Drielingen 5.30- 6.30, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 8 Aug. 1931. 25800 K.G. Aardappelen: Groote Schotsche 3.203.30; Schotsche Muizen 5 70— 6.10; Drileingen 6—6.50; R. Duken 3.704; Eigenheimers 2.503.60; BI. Eigenheimers 4.20—4.80; 3300 K.G. Spercieboonen 4.70—7.50; 11400 K.G. Zilveruien: Zilvernep 5.90—12.10; Drielingen 3.705; Zilveruien 1.20 1.30; 23000 K.G. Uien, Gele Nep 4.30 7.60; Drielingen 4.40—5.50; Uien 4.60-/ 5.20; 650 K.G. Kroten 1.70; 9400 K.G. Roode Kool 0.60-/ 0.80; 18400 K.G. Gew. Witte "Kool 0 60- f 0.90; 2200 K.G. Gele Kool 0.60—OM alles per 100 K.G. ZWAAG, 7 Aug. 1931. Veiling Banger! en Omstreken. Aardappelen 1.90—4.50; Zwarte bessen 19.20; Kruisbessen 5— 17; Pruimen 32—53; Tomaten: A 9.90; B 8.50; C 9.60; CC 3; Drui ven 6595; Roode bessen 14—24, Trosbessen 19—27; Prolefic 30—J 43; Witte bessen 10—16; Yellow f 25— 39Suikerpeer 5 5011Kruidenier 20-/ 36; Slaboonen 2—f 11; Snijboo- nen 5.20—12; Bloemkool f 3 40- 7.20; Wortelen 2—f 6; Komkommers 2 30-/ 4.80; Perziken ƒ2.10-/ 19; Meloenen 8—36. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood Vader, wat !a een chef? - Een cnet mtln zoon ts een man. die te laat op het kantoor komt alf tk vroeg oen en te vroeg als ik laat ben. XEasslag Sbojri,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8