e ASPIRIN DE OOLIJKE ©EST huurderstakingen te Uw gezondheid eenig op de wereld DOODELIJK ONGELUK. Bij 't leggen van eternietplaten op het rieten dak van de villa ,De Meerle" aan den Oud-Bussumervveg onder Huizen, sloeg de 24-jarige loodgieter G. van Riel uit Bussurtï zich met een hamer op een der vingers. Door den pijn sloeg de man achterover en viel op straat. Met ver brijzeld hoofd werd hij opgenomen. De dood was onmiddellijk ingetreden. HOOGE WATERSTAND IN FRIESLAND. De gemiddelde waterstand in Fries land bedroeg gister 32 c.M. boven het zomerpeil, tengevolge van de zware re gens. Gedeputeerde Staten dezer pro vincie hebben last gegeven het Provin- caal Stoomgemaal nabij Lemmer weer in werking, te stellen. DE MOORDAANSLAG TE EMMER- COMPASCUUM. Het slachtoffer overleden. In het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen is gistermorgen de 39-jarige T. Scheve, het slachtoffer van den moord aanslag te Emmercompascuum aan de gevolgen van zijn verwondingen over leden. De dader, J. van KI enken, is op transport gesteld naar As~en. CENTRALE BOND VAN NEDER- LANDSCH P. T. T. PERSONEEL. Drukbezochte vergadering te Rotter dam. De afdeeling Rotterdam van den Cen- fralen Bond van Nederlandsch P. T. T.- personeel heeft gister in 'n drukbezoch te vergadering de volgende motie aan genomen: „De afdeeling Rotterdam van den Cen- tralen Bond van Nederlandsch P. T. T.- personeel in drukbezochte ledenverga dering bijeen, van meening, dat de steeds verder gaande mechanisatie en rationalisatie de werkgelegenheid niet alleen sterk vermindert en daardoor dus in ernstige mate bijdraagt tot de voortdurend stij gende werkeloosheid, maar ook van de werkers langzamerhand veel meer is gaan eischen dan redelijkerwijze ge- eischt mag worden, constateert, dat, ter wijl eenerzijds van groote groepen bijna het onmogelijke wordt geëischt, ander zijds honderden, die hunkerend uitzien naar een bestaan, leven aan den rand van het pauperisme, waardoor de volks kracht in ernstige mate wordt aangetast. merkt op, dat invoering van den 7- urigen arbeidsdag alleen bij P. T. T. reeds 3000 hand- en hoofdarbeiders pro ductieven arbeid verschaft, dat verder de hoog noodige verbete ring van de vacantieregeling bij het staatsbedrijf der P. T, T. welke rege ling blijkens een door het Internationaal Arbeidsbureau te Genève gehouden enquête verre achterstaat bij die, welke in de meeste andere landen geldt ver dere werkverruiming schept, is over tuigd, dat een initiatief voor P. T. T. zonder twijfel t. z. t. tengevolge zal heb ben werktijdverkorting over de geheele linie, waarmee bij behoud der bestaande loonen door de vermindering van het aantal werkloozen de algemeene koop kracht zal stijgen, de volkswelvaart zal .terügkeeren en tegen het langzaam af glijden naar den chaos een dam opge- wopen zal worden. doet een klemmend beroep op den minister van waterstaat en op de bedrijf- leiding om 'n voorbeeld te stellen en den werkdag van het geheele P. T. T.-perso- neel terug te brengen in maximum tot i7 uur, en besluit deze motie toe te zenden aan den Minister van Waterstaat, den Directeur-Generaal der P. T. T. en het fondsbestuur van de C. B. T. T. T. MEISJE VAN EEN LADDER GEVALLEN. Gisteravond had het 10-jarig meisje B. te Hengelo het ongeluk van een ladder af te vallen. Zij kwam op de wringer van 'n wasch machine terecht, waardoor zij levensgevaar lijk werd gewond. In. 'zorgwekkenden toe stand is het meisje naar het R.K. Ziekenhuis vervoerd, waar direct operatief moest worden ingegrepen. VOETBALLEN OP ZONDAG. De gemeeneraad van Veere heeft in zijn jBatste vergadering langdurig gediscuseerd over de kwestie van het beschikbaar stellen van een gemeenteterrein voor voetbalveld, en dit speciaal met het oog op het spelen op Zondag. Ten slotte heeft de raad besloten het spelen op Zondag alleen toe te laten voor in woners van Veere zelve, dit om het houden van wedstrijden op den rustdag te voorko men. De burgemeester had gewaarschuwd tegen aanneming van dit voorstel, omdat hij meent als hoofd der politie zulk een besluit niet te kunnen handhaven, daar het dikwijls moeilijk is uit te maken of alle spelenden inwoners zijn. Na het genomen besluit heeft spr. medege deeld in beroep te zullen gaan bij Ged. Sta ten, omdat hij niet-handhaving van een be sluit ook beschouwt als in strijd met het alge meen belang. J. W. ROOZEN Te Haarlem is 62 jaar oud overleden de heer J. W. Roozen, bekend bloembollenkwee- j<er. De heer Roozen is eenige jaren pen- xnngmeester geweest van den Bond van Bloembollenhandelaren en ongeveer twinti<* jaar lid van het scheidsgerecht voor den bloembollenhandel; van 19171918 was hij bestuurslid van „Codro". Voorts was hij, naar het Hbld. meldt, voorzitter-plaatsver vanger van de Tuinbouwonderlinge, lid van de Commissie van Toezicht op de Rijkstuin bouwschool te Lisse en commissaris van het hotel de Witte Brug te 's-Gravenhage, VERSCHIL VAN MEENING OVER DE TOELATING VAN EEN RAADSLID. Bij het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden te Venlo, heeft de commissie van onderzoek bezwaar gemaakt tegen toelating van mr. E. Janssen, thans wethouder van onderwijs en financiën, omdat deze les geeft aan de R. K. Handelsschool Op advies van den voorzitter, besloot de raad wel tot toelating. Den heer J. C. Mannus heef thans beroep aangeteekend tegen dit be sluit. HOFBERICHT. De koningin-moeder en ook prinses Juliana zullen zich 21 dezer gedurende eenige dagen naar Steinfurt begeven, teneinde tegenwoor dig te zijn bij het huwelijk van den neef van H. M. den vorst van Bentheim en Steinfurt, die zes jaar geleden zijn eerste echtgenoote door den dood verloor en thans gaat her trouwen met de prinses van Solms-Hohen- solms-Lich. CONFLICT BIJ DE VEREENIGDE TAP1JTF ABRIEKEN. De weinige werklieden die op het oogen- bli'k op de Rotterdamsche fabriek van de Koninklijke Vereenigde Tapijtfabrieken wer ken (het meerendeel heeft vacantie) zijn gis ter, naar de Telg. meldt, aan den arbeid ge bleven. Het is waarschijnlijk, dat zij zich Donderdag, wanneer de drie vacantiedagen om zijn, bij de stakers zullen aansluiten. Naar de directie ons mededeelde is het be sluit om tot staking over te gaan, genomen in een vergadering van de „Eendracht" met 76 stemmen vóór. Er werden 220 arbeiders op de fabrieken, zoodat het heel goed mogelijk is, dat zich Donderdag een groot aantal werkwilligen aanmeldt. De loonweek duurt tot en met Donderdag, zoodat Donderdag de oude tarieven nog gelden. De staking in Deventer en Rotterdam acht de directie onvermijdelijk. In hoeverre de fabriek in Moordrecht in de staking betrokken zal worden, hangt af van den invloed der organisatie, die het bemidde lingsvoorstel van de directie onaanvaardbaar verklaarde. Gisteravond was in Moordrecht nog een vergadering, zoodat daar een zij het eringe kans op een vreedzame oplossing van .et conflict bestaat. VERLAGING DER PACHTEN. Een opwekking van den bisschop van Breda. Monseigneur Hopmans, de bisschop van Breda, richt in zijn kerkelijk weekblad Sancta Maria een opwekking tot de grondbezitters de pachten te verlagen. „Niemand zal ontkennen" aldus de bis schop „dat de pachters in dezen hoogst ongunstigen economischen toestand in het landbouwbedrijf voor te zware lasten zitten. Verleden jaar is door verschillende eigenaars reeds een matige verlaging van pacht toe gestaan. Ieder echter, die den toestand goed doorschouwt, zal moeten erkennen, dat de verlaging van 10 a 20 procent niet voldoen de is geweest en dat de pachters werkelijk hun pacht niet kunnen opbrengen. Daarom durven wij onze kerk- en armbe sturen en onze katholieke instellingen drin gend verzoeken, dat zij aan hun pachters een alleszins behoorlijke verlaging zullen geven. Voor te stellen, met hoeveel procent de pacht verminderd dient te worden, is niet mogelijk, dewijl sommigen voor een zeer hooge, ande ren voor een minder hooge pacht staan. Ieder geval moet afzonderlijk beoordeeld worden. Wij vertrouwen, dat genoemde besturen naar recht en billijkheid zullen handelen en van hun pachters geen pacht zullen vorde ren, die ze niet kunnen opbrengen", PALEIS-RAADHUISKWESTIE. Naar het Hbld. verneemt, zullen B. en W. van Amsterdam na de vacantie overgaan tot het maken van een voordracht voor de samen stelling der commissie, welke ten doel heeft na te gaan, in hoeverre het Koninklijk Paleis voor gemeentelijke doeleinden is geschikt te maken. Ten stadhuize verwacht men, dat met dit uitvoerige onderzoek wel eenige jaren ge moeid zullen zijn, vóór het rapport verschijnt. Tot dusver is nog, na de mededeeling van het gemeentebestuur aan de regeering over het voorloopig aanhouden van de Paleis- Raadhuiskwestie nog geen bericht van mi nister Do Geer ontvangen, dat hij zijn aan bod aan Amsterdam tot overdracht van het Paleis aan het rijk voor vijftien millioen thans intrekt. Intusschen blijven thans ook de nieuwe stadhuisplannen op het voormalige Paleis voor Volksvlijtterrein rusten. Het terrein zal tijdelijk voor allerlei doeleinden gebruikt worden. In 1932 bij de universiteitsfeesten zullen de studenten er een openluchtspel op voeren. Een aantal soc-democratische raads leden heeft nog steeds het oog op dit terrein, om er een groot volksgebouw te stichten, in plaats van stadhuis. DE LOCO-BURGEMEESTER. Die tevens stakingsleider was. Te Nieuweschans heeft zich de onge twijfeld eigenaardige omstandigheid voorge daan, dat gedurende een tijdlang het ambt van burgemeester werd waargenomen door den plaatselijken leider der staking in de carton-industrie. Althans wij lezen in de „Prov. Gron. Crt." het volgende relaas van een lezer van dat blad. Zooals bekend is ook te Nieuweschans met ingang van 1 Juli de staking in de carton- industrie uitgebroken. De burgemeester der gemeente achtte dit feit van zoo gering be lang, dat hij kalm met vacantie ging en in den nacht van het uitbreken der staking niet in het dorp aanwezig was. Als loco-burge meester trad op de heer A. Nauta, s. d wet houder en tevens stakingsleider. Na ongeveer tien dagen is de burgervader teruggekeerd. Daar er absoluut geen inciden ten zijn voorgevallen is deze eenigszins fou tief aandoende situatie niemand opgevallen. tpr ^eek ec'lter was de burgemees- tnpn htf dagen buitenaf. Men maakte toen het geval mede, dat de loco-burgemees- Jn .?3n van stakingsleider een werkwil.ige trachtte te overreden niet aan het werk te gaan. Deze vervoegde zich toen ter secretarie, waar hij vernam, dat de burge meester afwezig was en hij zich dus bij den loco-burgemeester moest vervoegen. Dat hij hiervoor in dit geval niet veel voel de, is te begrijpen en hij heeft eerst de terug komst van den burgemeester afgewacht. CONTROLE OP DEN UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. Bij Kon. besluit van 5 Aug. jl-, tot toepas sing van art. 8 der Landbouwuitvoerwet 1929, met betrekking tot bloembollen, is ver boden bloembollen uit te voeren of aan eenig middel van vervoer tot uitvoer aan te bieden, indien zij niet vergezeld zijn van een geleide- biljet ten bewijze dat de zending voldoet aan de bij art. 4 van dit K. B. gestelde eischen. Art 4 bepaalt dat een geleidebiljet slechts wordt afgegeven indien de uit te voeren bloembollen bij keuring gezond zijn bevonden en vo'doen aan redelijke eischen in verband met het doel waarvoor zij bestemd zijn, en indien de verpakking zoodanig is, dat de bloembollen geen schade kunnen lijden van daarbij mede te zenden struiken of vaste planten. De Plantenziektenkundige Dienst is belast met de keuring en met de afgifte van de geleide-biljetten. ELECTRISCHE DRADEN DOOR GESNEDEN. Twee kinderen hebben, te Oosterbeek een gevaarlijk „spelletje" gespeeld, dat gelukkig en verwonderlijk, zonder ongelukken is afge- loopen. Twee kinderen, resp. 4 en 8 jaar, van D., die op den zolder aan 't spelen waren, kwamen bij hun moeder vragen om een mes „om een touwtje door te snijden". Dit werd hun gegeven zonder dat men er verder acht op sloeg wat er met het mes gebeurde, 's Avonds bemerkte men dat de e'ectrische lampen niet wilden branden, en terwijl de ouders de mogelijke oorzaak daarvan bespra ken, zeide het jongste zoontje plotseling, dat uit het touwtje dat zijn broertje 's middags had doorgesneden een groote vlam was ge komen. Toen de ouders hierop op zolder gin gen onderzoeken, bleek hun dat het 8-jarig zoontje met het tafelmes twee over den zol der loopende draden der e1ectrische geleiding, had doorgesneden. Men kan zich den schrik van de ouders bij deze ontdekking begrijpen Dat er geen ongelukken zijn voorgekomen, is, zegt de Tel., te danken aan de toevallige om standigheid dat het knaapje de draden niet heeft aangeraakt, en de stroom dus slechts van den eenen op den anderen draad is over gesprongen. ROTTERDAM. Naar men aan de N. R. Crt. meldt, heeft de eigenaresse van eenige panden in de Cris- pijnlaan er in toegestemd, ae huur met 0.50 per week te verlagen. De aangezegde verhooging van huur in de Nadorststraat ten bedrage van 1 per week is ingetrokken. DRONKEN IN EEN VREEMDEN AUTO GESTAPT. Dinsdagmiddag had de grossier v. d. V. te Roermond zijn auto geplaatst langs den Rijksweg te Peij onder de gemeente Echt. v. d. V. bevond zich in een nabij gelegen winkel. Plotseling stapte een persoon, die oogenschijnlijk onder den invloed van drank verkeerde, in den auto, plaatste zich achter het stuur en reed met groote snelheid slingerend weg. Na op een nabij gelegen kruispunt eenige malen in het rond te hebben ge draaid, reed hij wederom den Rijksweg op. 'n Wielrijder, die van de tegenoverge stelde richting kwam gereden, kon, hoe wel hij zoover mogelijk uitweek, niet voorkomen dat hij werd aangereden. Ge lukkig kwam de man met den schrik e>> een beschadigd rijwiel vrij. Een paar honderd meter verder, toen de beschon ken bestuurder het stuur kwijtraakte, sprong hij uit den auto, waarop deze tegen een boom botste en zwaar werd be schadigd. Eenige kinderen, die nabij den boom speelden, bekwamen gelukki gerwijs geen letsel. De politie maakto tegen den jongeman, zekeren J. C. uit Echt, procesverbaal op. DE GEVAREN VAN HET STRAND. Niemand zal er ongevoelig voor blijven, wanneer hij leest de tallooze offers meest al jonge levens die de zee ieder jaar op- eischt. Ook dit jaar zijn weer vele jonge menschen verdronken en de zomer is nog niet ten einde. Is daar niets aan te doen? Kan tr niets gedaan worden, om hen, die zich willen ver- frisschen door een bad aan onze stranden, te waarschuwen en van goeden raad te dienen? Ik kan twee namen noemen van bekende personen, die een speciale studie maakten van de getijden en stroomingen aan onze kust. en eerste Ir. Felix Ortt, die ruim 30 jaar geleden de grondlegger was van de bereke ning onzer getijden. De door hem gelegde grondslagen worden thans nog nagenoeg ongewijzigd benut bij de samenstelling der getij tafels. En ten tweede de thans overleden badarts van Zandvoort Dr. Varekamp. Eerstgenoemde heeft in het tijdschrift „de Wandelaar" van Juni 1930 een zeer lezens waardig artikel geschreven over het baden in zee. Hij heeft erop gewezen, dat aan onze Noordzeekust de vloedstroom van Zuid naar Noord en de ebstroom in omgekeerde rich ting gaat, dat de eerste sterker is dan de laatste, dat beide stroomen evenwijdig aan de kust loopen, zoodat er geen sprake van is (zooals meestal wordt gedacht) dat de vloedstroom van uit zee naar land gaat en de ebstroom omgekeerd, waardoor dan de ebstroom de baders naar zee zou trekken. Voorts, dat ebstroom en eb (laag watci) evenmin als vloedstroom en vloed (hoog wa ter) samengan. De vloedstroom gaat onge veer van 3 uur vóór het uur van hoogwater tot 3 uur daarna Noordwaarts en de eb stroom van 3 uur na hoogwater tot 3 Uur na laagwater Zuidwaarts. Met deze stroo men heeft de bader, die vlak bij de kust blijft, niets en de zwammer weinig te ma ken. Het gevaarlijkst zijn de „muien". Dit zijn de trekgaten, dwars door de banken heen, waardoor bij eb he water van het zwin (dat is de lange strook water tusschen de banken en het strand) naar zee trekt. Daar ontstaat dan een sterke stroom en een geul in het zand. Komt nu een zwemmer in een mui, dan zal hij pogen om naar het strand te komen, doch hij kan niet tegen den stroom op, hoezeer hij zich ook inspant. Hij wordt zenuwachtig, verdubbelt zijn pogin gen vruchteloos. Hij kan niet meer en verdrinkt. Dat kan den besten zwemmer overkomen. Kent hij daarentegen het gevaar, dan laat hij zich kalm afdrijven. De stroom verliest in het zwin voor de tweede zandbank-zijn kracht en de zwemmer kan, rustig zwem mende buiten de mui om het strand bereiken. Bij wassend water is er geen trek naar zee door de mui, dus bestaat het gevaar niet. Toch is dit ge enbewijs, dat het zwemmen bij wassend water altijd veilig is. Bij N.W. wind wordt het water tegen het strand op gestuwd en de vloed wordt dus hooger dan zonder wind. Die opstuwing heeft haar grens; want door de eigen zwaarte trekt liet water weer naar zee terug. Er ontstaat zoo doende een bovenstroom in de richting van zee naar land en een onderstroom naar zee toe. Men kan dit voelen, als men zich met N.W. wind laat drijven; men drijft dan op den bovenstroom naar land toe, doch gaat men staan, dan voelt men den Sterken druk zeewaarts. Bij landwind, Oostenwind, is het precies omgekeerd. Dan voert de wind het boven water naar zee en is de onderstroom land waarts gericht. Daarom is het bij Oosten wind niet zoo prettig baden. De onderstroom gaat dan over het zand, is troebel, doet kwallen enz. aandrijven wier aanraking zeer onaangenaam kan zijn. Het zwemmen is bij een flinken N.W. wind dus het mnst gevaarlijk, omdat men door wind en bovenstroom naar den wal wordt gedreven. Alleen voor baders en voor her, die niet zwemmen kunnen is er gevaar, aat de golven hen omverwerpen en zij door den onder stroom, die naar zee voert, van de been wor den getrokken. De zwemmer, die bij landwind en bij mal lend water in een mui komt, is er het ergst aan toe. Dit is in het kort, wat Felix Ortt in zijn artikel mededeelt. Hij dringt er sterk op aan, dat het boekje van Dr. Varekamp „Veilig ba den en zwemmen in zee" op ruime schaal zal worden verspreid. De tweede druk is bij S. W. Melchior te Amersfoort verschenen en kost 50 cents. Hoe het ook zij, laten de gemeentebesturen ot andere lichamen aan onze Noordzeekust toch zorgen, dat overal duidelijk de noodige wenken voor het zwemmen en baden in zee worden bekend gemaakt, opdat er niet telken jare zooveel jonge menschen als slachtoffers van de zee het leven laten. MR. P. RINK 80 JAAR. De Haagsche correspondent van de Tel. schrijft: Het is merkwaardig hoe het kleine Tiei de bakermat is geweest van vele bekende poli tici: Dresselhuys, Kleerekoper, Van Rappard, Rink, om er maar enkelen uit den nieuwe- ren tijd te noemen, vingen allen in het stille ■stadje aan de Waal hun levensloop aan. Aldus ook de heer mr. P Rink, die heden tachtig jaar is geworden en die na een bijna vijftig jarige loopbaan, nog steeds actief aan het politieke leven deelneemt en wat meer zegt, daarin nog steeds een figuur van gezag is. Want de argumenten van den nestor der Eerste Kamer dit is hij sedert het over lijden van generaal Van Voorst tot Voorst zijn nog steeds krachtig en ad rem. Zijn re devoeringen worden nog gaarne beluisterd. In zijn partij neemt hij als leider der Eerste Kamerfractie een belangrijke plaats in; de heeft 'rouwens' hii steeds ingenomen Flet leven van mr. Rink kent drie groote momenten. Allereerst was hij de mentor van wijlen mr. Dresselhuys, zooals gezegd even eens een Tielenaar, en hij heeft zijn pupil, die als jong advocaat op zijn kantoor werkzaam was, tot zijn voldoening zien groeien tot den leider van destijds een der grootste par- P]en- „Het tweede groote moment was het jaar 1905 toen de verkiezingsuitslag den rechtschen partijen een minderheid bracht en het ministerie-Kuyper plaats moest maken voor het nieuwe ministerie-De Meester waarin mr. Rink die intusschen zijn sporen als gemeenteraadslid, wethouder en Kamer lid reeds verdiend had, de portefeuille van is het beste juist goed genoeg. Eisdrt daarom uitsluitend Aspiri™ tabletten in de oriqi. hef VerPML.kin9 het wereldberoemde BAYER- kruis, Lol op oranjo band en Bayorkrul». Prijs 75 cl». Binnenlandsche Zaken droeg, lot 12 Febru- ari 1908 duurde dit ministerschap, dat ein- digde door het aftreden van het geheele ka binet, toen de oorlogsbegrooting werd ver worpen. Vele jaren bleef mr Rink. die advo caat bij den Hoogen Raad te s-Gravenhag< was. nog lid van de Volks vertegen woord), ging en zijn derde groote moment kwam in 1921. toen de samensmelting van de ver- schillende liberale groepen tot den Vrijheids- bond. waarvan hij een der bewerkers was tot stand kwam Acht laar dient hij nu reed« het land en de partij die hem zoo lief is in den Senaat, en er zullen weinigen zijn ook onder zijn politieke tegenstanders, die den krachtigen grijsaard met nog vele produc tieve jaren toewenschen. NATIONAAL STEUNCOMITÉ PARIJS. Tenm nste f 80 000 noodig Men meldt aan het Hbld.: Nog enkele dagen en ons nieuwe paviljoen ter Parijsche tentoonstelling zal zijn deuren ontsluhen. Landgenoot en vreemdeling zullen zich dan met trots kunnen overtuigen van de krachtproef welke, binnen enkele weken, vol bracht is Maar juist die krachtproef verslindt eer enorme geldsom, gezwegen nog van de ove rige uitgaven aan den wederopbouw ver bonden, voorzoover deze niet uit de ver zekering kunnen worden bestreden Wij hebben, als bekend, aan de bladen kunnen mededeelen da' ongeveer een 40.000 ingezameld is Nu scheiden ons nog slechts enkele dagen van de opening. Vast en zeker is ten minste 80.000 noodig en zoo gaarne zouden wij dit bedrag beschikbaar willen stellen. Men bedenke dat alleen de nieuwe veiligheidsdienst tienduizenden gul dens vergt. Daarom doen wij nog eenmaal maar met den moesten aandrang, een beroep op het Nederlandsche volle dat immer paraat is waar de nationale waardigheid ermee ge moeid is om deze grootere som bijeen te brengen. Wij zijn bij voorbaat overtuigd, dat dit beroep niet tevergeefs gedaan zat worden. Stort dan maar met spoed uw bij drage bij de vereer,iging ..Oost en West' Korte Voorhout 6, Den Haag, giro no 14574. KIND VERBRAND. Te Venlo stookten Dinsdagmiddag eenigt kinderen een vuurtje en liepen elkaar met een brandende stroozak na. Het 4-jarig dochtertje van den heer Stein- man, kleermaker te Venlo, dat naar het vuur stond te kijken, bemerkte plotseling, dat haar kleertjes in vlam stonden en huilend liep het arme kind met de brandende kleertjes in de richting van haar woning. Uit zijn werk kamer zag de vader zijn dochtertje aan komen; hij snelde naar buiten, doch alvorens hij het kind was genaderd, viel dit reeds uit geput op den grond Hij trachtte de vlammen te bluschen door het kind door het zand te rollen. Hij liep hierbij zelf ernstige brand wonden aan handen en armen op, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Met ernstige brandwonden overdekt werd het kind in zorgwekkenden toestand per auto naar het St. Joseph Ziekenhuis te Venlo vervoerd, alwaar het tegen den avond is overleden. De politie stelt naar de oorzaa' een onderzoek in. HERDENKING VAN TIEN'DAAöSCHEN VELDTOCHT. In verband met de herdenking van den tiendaagschen veldtocht, thans hondera geleden, maakten gister de regimenten g nadiers en jagers, onder leiding va" brigade-commandant, kolonel De y°ey een marsch door Den Haag, met de k° Mi!. Kapel aan het hoofd. Te hal f tien s o tends werd uitgerukt van het kamp aa dorp. Vooral in de omgeving van het ri einde en Lange Voorhout, waar de stoet paleizen van de Koningin en de K°®»g Moeder voorbijging, ondervond de veel belangstelling. 103. Haastig stappen ze in boot en auto, want juffrouw Zeekat heeft allen uitgenoodigd om mee terug te gaan naar haar huis en daar wat op adem te komen. Dat is ook wel noodig, want Ot en Oscar zijn heusch nog wat over stuur en ze kijken onderweg angstig naar links en rechts of ze door geen nieuwe gevaren be dreigd worden. 104. En onder 't genot van een kopje thee bespreken ze ernstig, hoe gevaarlijk het onder zee gaan vinden en hoe ^rf eens een kijkje zouden willen nemen in d® reld der menschen, waar het naar ze stellig g looven, lang zoo gevaarlijk niet is. „Nu, z juffrouw Zeekat, als jullie belooft, dat ik meemag, kan ik jullie wel helpen". En di® lofte geven ze haar graag.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6