OOLVJKH OHSTHKS Naar de Heide. 4.70 f 5, B 4, C 4.50 et. CC 1.10 I edelste natuurgenot en de meest verheffende pe 100 pond. aanraking met de zuiverende krachten der De overige aanvoer geeft geen reden natuur kan worden gevonden, -.t v.aer.<>airir>o- kent en nu in Augustus weer dwalen zal over j o+r.iHpr worden voor tot afzonderlijke bespreking. EEN NIET ALLEDAAGSCH AANBOD. BOERDERIJEN OP AFBETALING IN ARGENTINIË. Een bijzondere kans wordt geboden aan «en tiental flinke land- of tuinbouwers om zich, zonder dat zij over meer geld beschikken dan benoodigd is voor den overtocht, op een complex van prima geheel geïnstalleerde be drijven te vestigen. In het algemeen dient men dergelijke aanbiedingen uit het buiten land met eenige voorzichtigheid tegemoet te treden; hier echter betreft het een onderne ming, welke zich tot onze landgenooten richt door tusschenkomst van de onder toezicht der regeering werkende Stichting Landverhui zing Nederland, welker directeur zich spe ciaal naar Argentinië heeft begeven om de aangeboden bedrijven in oogenschouw te nemen. Wie zich voor dit plan interesseert, kan zich dan ook in vertrouwen wenden tot bo vengenoemde instelling, wier kantoor is ge vestigd te Den Haag, Bezuidenhoutscheweg 97 De boerderijen, tien in getal, worden ge heel in cultuur gebracht en geïnstalleerd op geleverd, voorzien van vee, werkpaarden, landbouwgereedschappen en huisraad, ter wijl bij het aanvaarden ervan geenerlei be taling geëischt wordt, daar de koopprijs in den loop der jaren uit de opbrengst van het bedrijf kan worden voldaan. Zij vormen te zamen met een modelboerderij van 80 H.A. een aaneengesloten geheel. Aan het hoofd dezer modelboerderij komen een Hollandsche landbouwkundige met Hollandschen assis tent, wier taak het is den landbouwers lei ding en voorlichting te geven en bij te staan in alles wat hun in den vreemde, vooral ge durende den eersten tijd, bezwaarlijk zou yallen. Het spreekt wel vanzelf, dat uitsluitend degelijke ervaren landbouwers in aanmer king komen. Zij moeten voorts getrouwd zijn en kinderen hebben, waarvan althans reeds één den leeftijd heeft om mede te werken. Inlichtingen worden ook verstrekt door de vakafdeelingen voor de landbouwbemidde- ling aan de arbeidsbeurzen te Groningen en Middelburg. Naar het ruime, het wijde, onbegrensde /aat ons verlangen uit. Waar zullen wij het beter vinden dan „voor 't donkere bosch aan de wijde hei", zooals Margot Vos in een van haar jeugdliederen zegt? Zeker de hooge Hollandsche hemel biedt die ruimte ook en de zee is er met haar verten en de meren zijn ruim en de groene velden strekken zich mateloos uit. Maar op de heide is naast de wijdheid het woeste, ongerepte dat terug gaat tot de oerbronnen van het aardeleven. Daar is iets in dit donkere, bruine of nu in Augustus paarsgekleurde land dat de groene weide en de welige bouwakkers, hoe schoon zij zijn, nooit geven kunnen. Daar op de hei de, daar is het contact met het verleden, met het wilde land van vroeger, door menschen onberoerd, met de schepping in haar meest ongerepte luister. En wij, die in de steden en in de dorpen de zegeningen kennen, maar ook de lasten dragen en de onrust lijden van de moderne cultuur, wij willen bij tijden naar dat ongerepte terug en uit die frissche bron nen drinken, wij willen het volle gras zien blinken aan de stille plas en de kiekendief zien zweven over de moerassen, wij willen het jonge groen van de berg zien wuiven aan de rand van de wijde, wijde hei. Daar om zijn we blij dat er nog heide is, daarom zoeken we in 'Augustus, maar in andere maanden ook de schoonheid van dit heerlijke vrije domein. Daarom willen we de stoomploegen een halt toeroepen en de schamele dennenplantjes den verderen weg versperren en tot hen zeg gen: gij hebt genoeg gedaan gij hebt cultuur land en boschterrein geschapen en velen zijn er u dankbaar voor, maar is 't uit: wat *rnu is moet blijven voor altijd. Wat er in Gro ningen nog is (ik geloof maar een bedroefd klein beetje) het mag niet weg. Wat Fries land nog heeft, het is weinig bij vroeger, en er is op de arme Friesche heide door ds. Vis- scher en anderen prachtig pionierswerk ge daan, maar wat er nu nog is aan prachtige heide bij Bakkeveen, bij Duurswoud, bij Elslo en Apelscha, het moet er blijven, meer roof ervan zou heiligschennis aan het Friesche landschap zijn. Een Drente, het oude heideland bij uitstek? Natuurmonumenten kocht een aanzienlijk stuk (gij zijt als lid toch mede-eigenaar, niet waar natuurminnend lezer?) dat onberoerd zal blijven, maar er is meer, veel meer dat niet verdwijnen mag. Overijssel kan in 't Twentsche landschap de wijde hei niet missen en wat zou de Veluwe zonder de heide zijn? Het Gooi kreeg zijn reservaat en Amster dam dus dicht bij zich een prachtig stuk na tuur. Maar Utrecht kfn ook niets meer mis sen en Brabant mag to"h zijn oorspronkelijk karakter niet geheel verliezen en Limburg gansch zijn Mookerheide niet? Ge ziet wel: er is nog veel en 'k somde nog niet alles op. Maar wat er is, het blijve onge schonden: de wetenschap vraagt er om, de natuurvriend wenscht het, de kampeerder kan er met buiten, ieder die het leven liefheeft om t rijke schoon van aardeprachten mee, wii dit land, door God geschapen en door geen mensch geschonden, behouden, voor nu en voor wie na ons komen. En met kleine stukjes zttniwii met tevreden, want dat kleine, dat is J tteï»"?- !leide- dat is niet dat arm zalige hoopje struiken, dat petieterige plasje dat barhei de akkers bleef liggenmet wat schrale paars hooi omzoomd. De heide dat is het wijde, wijde onbegrensde de ham vlakte onder de hemelstolp, zonder zandstee! nen huisjes en suffe dennctjesaanplant De heide dat is het verre land met boschdonkerte en torenspitsen aan de einden, met de witte kudde nog als schoonste tooi, met de blanke be-k aan den rand en de jeneverbessen als smbere wachters hier en daar in 't rond en wie die heide kent, heeft haar lief omdat wei haast nergens anders zoo goed als daar het Kent en nu in cvuxuoiuo «<->-• r haar velden, zal mee een strijder worden vooi haar ongerept behoud. A- L- .58ituietiiand TEGEN EEN TRAM OPGELOOPEN. Op den Honingerdijk te Rotterdam liep gisteravond de 48-jarige A. Oudenaarden ui Capelle a. d. IJsel tegen een rijdende tram en kwam te vallen. Hij bleef met een schedelbreuk liggen. Per auto van den u. u. D. is hij naar het ziekenhuis aan den Looi- singel vervoerd, waar hij, naar de telg. meldt, in zorgwekkenden toestand is opgeno men. D. F. G. SCHILLING, f Oud-wethouder van Velsen. Te Velsen is, 56 jaar oud, overleden de heer D. F. G. Schilling, tot voor enkele weken wethouder van deze gemeente. De heer Schil- ling was, na afloop van zijn diensttijd bij cc marin, naar IJmuiden gekomen om daar te trachten voor 'de visschers en andere zeeva renden betere bestaansvoorwaarden te ver krijgen. Hij voer ook zelf eenigen tijd bij de visscherij-vloot. Inderdaad heeft hij veel weten te bereiken, ook in den Raad, waar hij oorspronkelijk door de S.D.A.P. was afge vaardigd. Later maakte hij zich los van die partij en bleef als onafhankelijk vertegen woordiger van een eigen groep in den Raad. Als wethouder voor soc. zaken is hij eenige jaren werkzaam geweest. Hij heeft zich in het college van B. en W. als een ijverig wer ker doen kennen, die voor zijn meening durf de uitkomen. Met het oog op zijn gezondheidstoestand heeft hij zich bij de jongste verkiezingen niet meer candidaat gesteld; enkele weken geleden zag hij zich om die reden ook gedwongen als wethouder af te treden. Hbl. VRACHTAUTO OP TROTTOIR. Een man doodgedrukt; een vrouw gewond. Baby in een kinderwagen ternauwernood aan het gevaar ont snapt. Gistermiddag reed in de Kennemerstraat te Haarlem een vrachtauto va nVan Gend en Loos. Toen de auto den hoek omzwaaide naar de Frans Halsstr. kwam van daar een wielrijder, die dus in verboden richting reed. De auto week naar links uit de wielrijder naar rechts; blijkbaar kwam er een verwarring, waardoor de chauffeur van de wijs raakte. Hij reed althans met vrij groote snelheid het trottoir op. Een 27-jarige man uit Heemstede, die daar liep, werd tegen den muur van een huis doodgedrukt; een 40-jarige juffrouw werd ook geraakt, zij kreeg een beenwonde. Maar de kinderwagen, die zij duwde en waar in een baby lag, kwam er niet zoo goed af. De wagen werd, naar het Hbld. meldt, tegen den muur plat gedrukt; het kindje was er even tevoren uitgerold en kwam er wonder lijk genoeg met een paar schrammen af. Het lijk van den man en de gewonde vrouw wer den naar een ziekenhuis vervoerd. EEN AUTOBUS IN BRAND. Een autobus der N.V. Vitesse te Mergestel is aldaar onder het rijden in brand geraakt. De inzittenden werden gered. De bus is ge heel verbrand. Verzekering dekt de schade. AAN DE BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De 42-jarige Chinees Jang Ching, die ten gevolge van een aanrijding van een tram van de Ned. Buurtspoorwegmaatschappij te Heelsum, in het St. Elisabeth-gasthuis te Arnhem was opgenomen, is aan de bekomen verwondingen overleden. ORGANISTEN-CONGRES DER N. O. V. Ter viering van haar veertig-jarig bestaan heeft de Nederlandsche Organisten Vereeni- ging een congres georganiseerd, te houden op 3, 4 en 5 September a.s. te Amsterdam. Voor dit congres heeft de oud-minister van O., K. en W., dr. J. Th. de Visser, het bescherm heerschap aanvaardvoorzitter van het eere comité is de heer W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam. AAN DE VERWONDINGEN OVER LEDEN. De 14-jarige wielrijder die gistermid dag op de Linnaeusparkweg door een vrachtauto die met steenen geladen was, werd overreden is in het O. L. Vrouwe gasthuis waar hij werd opgenomen, overleden. VAN HET DAK GEVALLEN. In de Lomanstraat bij de Okeghem- straat te Amsterdam is gistermiddag een schilder uit de derde verdieping geval len. De man werd dood opgenomen. MISLEIDING DOOR EEN BURGEMEESTER? Wethouder A. Som te Didam en vijf raads leden hebben een uitvoerig rekwest gericht tot de ministers van binnenlandsche zaken en onderwijs over het optreden van den burge meester bij de benoeming van een onderwij zeres. Adressanten geven te kennen, dat het de bedoeling van den burgemeester is geweest den raad bij de benoeming van een onderwij zeres bewust te misleiden. De raad had daarom met op één na algemeene stemmen geweigerd tot de benoeming over te gaan, waarna deze door B. en W. is geschied. HET VERBRANDE MEISJE. Eenige jongens gearresteerd, hni ,aar- aa,1'e'^in8 van het verbranden van ?eV'W dochtertje van de fam. Steinman te venlo door het vuurtje stoken van eeniee SM,1"'15d°»" ET dat Wna het onderzoek is gebleken, dat het kind niet in de vlammen is gevallen, „De wasch die is zoo keurig fijn Gebleekt al in de zon; Ik strijk hem aanstonds in een wip, Wai^ 'k stijf met OSALON". „Met stijfsel, buurvrouw, stijf je toch? 'k Wist niet dat 't anders kon". „Noem dit geen stijfsel, dat 's te min, Want 't is heusch OSALON". „Mijn wasch doe ik al zestien jaar; Vanaf dat ik begon Was 't nooit zoo vlug en mooi ook klaar, Als nu met OSALON". „En als je denkt, dat ik nu snoef, Een praatje maar verzon; Neem voor slechts vijf cent dan een proef; Probeer eens OSALON". 5 ct. per zakje. 15 ct. per pak. doch met anderen wilde vluchten toen het vuur zich uitbreidde. Een zestienjarige jon gen heeft volgens de gearresteerde jongens op het wegloopende kind een brandenden bos stroo geworpen, waardoor het meisje in brand raakte, met den noodlottigen afloop. De verd. blijft ter beschikking van de justitie. VERDRONKEN. Gisterochtend geraakte de Volendammer vischventer J. Steur in de trekvaart nabij het r.k. kerkhof te Monnikendam te water en verdronk. De verongelukte laat een vrouw en vijf kinderen achter. Het ongeluk moet ongeveer te 6 uur plaats gevonden hebben, doch werd ondanks het vrij drukke verkeer eerst om ongeveer 9 uur opgemerkt. DOOR WAGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Het vijfjarig zoontje van den heer L. v. O., wonende te IJmuiden, geraakte gisteren onder een met een paard bespannen wagen, waardoor hij een der wielen over het lichaam kreeg. In zorgwekkenden toestand werd het kind naar het St. Anthonius ziekenhuis over gebracht, waar het heden aan de gevolgen is overleden. HET KRENTENMIKJE. Een onderzoek, dat een half uur duurde en geen resultaat opleverde. Een geval van nauwgezette plichtsvervul ling, dat niet van humor ontbloot was, ver meldt de „Limb. Kr.". We laten hier een en ander volgen: 't Gebeurt op een Zondagmorgen aan het Duitsche grenskantoor op een der groote wegen, die Noord-Limburg met het naburige Duitschland verbindt. Een Nederlandsche fietser wordt door den groen-geuniformeerden grensbeambte ver zocht af te stappen met de vraag: „Wat hebt u in dat pakje „Een kleine krentenmik", luidt het ant woord. De Duitsche douane informeert verder: „Hoe zwaar is die?" „Weet ik niet precies, misschien twee pond". „Ja, dan zullen we even nawegen. Het gaat volgens gewicht, ziet u". Nu wordt het „kleine krentenmikje" gewo gen, hetgeen zoo nauwkeurig en angstvallig geschiedt, dat het ongeveer tien minuten in beslag neemt. Dan zegt de trouwe grensbewaker„onge veer 900 gram", welk resultaat wordt opge- teekend. Daarna wordt een zwaar boek opengesla gen en na eenig zoeken mompelt hij: „rozij nen". Volgt wederom een aanteekening. „Is er ook boter in?" „Weet ik niet", is 't antwoord. Andermaal wordt bladzijde na bladzijde omgeslagen. Volgt een korte aanteekening. Daarna de vraag: „Zijn er ook eieren in?" „Weet ik ook niet", klinkt het ongeduldig terug. Nu na eenig zoeken begint de Ehiitscher te rekenen en te tellen en te cijferen. E>e Hollandsche fietser staat ongeduldig en in spanning te wachten op het resultaat van deze gewicht-doenerij. Eindelijk klinkt het ernstig en met een triomfantelijken glans in de oogen van de lippen van den grensbeambte: „Sie müssen genau 4X Pfennig Zoll be- zahlen; aber weil nicht weniger als 5 Pfen nig erhoben werden darf, können Sie weiter- fahren. Gute Reise". Daar tijdens dit onderzoek ook nog drie automobilisten geholpen waren, had de con trole juist een half uur geduurd. INBRAAK IN EEN PASTORIE. Gisternacht is ingebroken in de r.k. pasto rie te Halfweg. De inbrekers hebben een be drag van 350 buitgemaakt. STAKING TAPIJTFABRIEKEN. De staking vrijwel algemeen. Zoowel te Rotterdam als te Moordrecht en te Deventer is de staking in de fabrieken der Kon. Ver. Tapijtfabrieken vrijwel algemeen, naar de hoofddirectie te Rotterdam gister morgen aan het Hbld. mededeelde. De arbeiders te Rotterdam, die gistermor gen na afloop der jaarlijksche vacantie, ge durende welke de fabriek heeft stilgestaan, het werk hadden moeten hervatten, zijn weg gebleven. De staking te Rotterdam omvat on geveer 200 man. Aldaar hebben zich gister morgen alleen een deel der werkmeesters en het expeditiepersoneel gemeld. De verzending van orders, die reeds in de fabriek is uitge voerd, maar nog niet verzonden waren, vindt nog voor'gang. STAKING TE NIEUW WEERDINGE OPGEHEVEN. t Woensdag is te Nieuw Weerdinge tusrehen de werkgevers en werknemers overeenstem- mmg bereikt in zake de loonen. Met ingan* van gister is de staking opgeheven. De uur- loonen van mannen en vrouwen blijven ge handhaafd. Het accoorcwerk is aldus ge regeld: roggemaaien 27 oer H A- d. i. een verlaging van 3 van het oude contract, haver maaien 30.60 per H.A., verlaging 10 aardappelrooien 23i/£ct. per rij van zeventig meter, verlaging 5 Het schoffe len geschiedt meest door vrouwen. De loonen woraen met terugwerkende kracht van af Mei j.1. uitbetaald. Overeenstemming te Ter Apel De correspondent van de Telg. te Delfzijl seinde, dat het aan den vrijen bemiddelaar, den heer J. Buiskool, burgemeester van Delf zijl, tevens Rijksinspecteur voor de werkver schaffing, gelukt is de partijen, betrokken hij de landarbeidersstaking te Tei Apel, Ter Apelkanaal en omstreken, tot elkaar te bren gen. Zoowel van werknemerszijde (twee R K arbeidersbonden en één Moderne Bond) als van werkgeverszijde is zijn bemiddelingsvoor stel aanvaard. Dit voorstel houdt in, dat bei de partijen een collectief arbeidscontract slui ten tot 1 Mei 1932, onder gelijke voorwaar den als gelden in de oude veenkoloniën. De staking is thans opgeheven, het werk werd gister hervat. HET LANDGOED „HACKFORT". Beperkende bepalingen inzake de openstelling. Naar „Het Volk" meldt, hebben de minis ters van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Financiën, na ingewonnen advies van den Boschraad, bij gemeenschappelijke be schikking eenige uitbreiding gegeven aan de terreinen onder de gemeenten Vorden en Warsveld, deel uitmakende van de aldaar ore- legen bezittingen van den heer B. F. *W baron vpn Westerholt van Hackfort te Hack- fortVorden, die in September van het vori ge jaar als een landgoed in de beteekenis van artikel 1 der Natuurschoonwet 1928 zijn aan gemerkt. Bij dezelfde beschikking hebben voornoem de bewindslieden, onder voorwaarde, dat de aangevraagde wandelkaarten in den regel aan de aanvangers worden verstrekt, hun goedkeuring gehecht aan een gewijzigde toegangsregeling. Het voor de toepassing der Natuurschoon wet erkende gedeelte van dit zeer uitgestrekte landgoed, dat in het geheel een oppervlakte van ongeveer 820 hektaren beslaat, was met uitzondering van de onmiddellijke omgeving van het kasteel, aanvankelijk onbeperkt voor het publiek opengesteld. De thans door den eigenaar gemaakte en van regeeringswege goedgekeurde beperkende bepalingen zijn een gevolg van de gedragingen van een zeker soort van publiek, dat zich niet ontzag bal dadigheden te bedrijven, terwijl men zich oc aan wildstrooperij schuldig maakte. FABRIEKSBRAND TE UTRECHT. Gisterochtend omstreeks tien uur brak een hevige uitslaande brand uit in de kinderwa genfabriek van de Firma Zijde, gevestigd aan den Zeedijk No. 30 te Utrecht. Dank zij het krachtdadig optreden van de Utrechtsche brandweer, heeft de brand slechts een kort oogenblik geduurd. Op de eerste étage waar een stoffeerderij, timmer- en schilderswerk plaats gevestigd is, ontstond de brand, ver moedelijk ten gevolge van onvoorzichtigheid van een der arbeiders. Een werkman was bezig een kwast schoon te maken met terpen tijn. Hij rookte daarbij een sigaar; vermoede lijk zijn enkele vonken in een pot met terpen tijn geraakt. Spoedig breidde het vuur zich op deze étage uit, waarna de brandweer werd gealarmeerd. Zij arriveerde met veel mate rieel, o. a. met twee motorspuiten. De brand weer wist het vuur tot deze verdieping te be perken, die echter totaal is uitgebrand. Een groote hoeveelheid materiaal werd door de vlammen vernield. De scchade is vrij belang rijk. Verzekering dekt de schade. Tal van autoriteiten, waaronder ook de burgemeester, waren op het terrein van den brand aan wezig. Telg. DE BRUGBOUW TE NIJMEGEN. Aan den minister van Waterstaat te 's-Gra- venhage is gister, naar de Telg. meldt, het volgende telegram gezonden: „Bestuur departement Nijmegen Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel betreurt ten zeerste de ge nomen beslissing van raad te Nijmegen om aan diens goedkeuring van de kostenverdee- Iing voor brugbouw bepaalde voorwaarden te verbinden. Namens breede groepen van be langhebbenden bij industrie en handel ver oorloven wij ons den wensch uit te spreken, dat alsnog een oplossing zal worden gevon den om den bouw van brug te Nijmegen ten spoedigste te doen aanvangen". MR. RINK'S 80STE VERJAARDAG. Het Eerste Kamerlid Mr. P. Rink is gister tachtig jaar geworden. De jarige senator had zich aan openlijke huldiging op dezen dag onttrokken door uitstedigheidin familie kring brengt mr. Rink elders den dag door. Niettemin stroomde t gisteren in zijn won,„ aan het Bezuidenhout telegrammen briei en kaartjes uit binnen- en buitenland vf" allen die op deze wijze hun sympathie en r lukwenschen voor mr. Rink tot uiting wil& brengen. O.m. waren er telegrafische fC| taties van ministers en oud-ministers van S" sturen van Vrijheidsboiidafdeclingen'en dere politieke organisaties, van vereeniginZ,' en instellingen op allerlei gebied en van nar ticu lieren. 1 dr' De Liberale Staatspartij bood nir Ri„i. een diner aan op 5 September te Den Haaó De senaat van de Groningsche universiteit heeft gister een telegram van gelukwensch gezonden aan mr. P. Rink bij zijn tachtigsten evrjaardag, daarbij memoreerende rU,,, krachtigen steun dien de jubilaris inderthrf als minister heeft gegeven bij den weder li bouw van de Groningsche academie na rijn beruchten brand. cn AUTO-ONGEVAL TE STAPHORST. Te Staphorst is naar de Telg. meldt een personenauto door liet springen van een' arh terband tegen een boom gereden. De werd gedeeltelijk vernield, terwij! een dril tal inzittenden werd verwond Een hunner had ernstige verwondingen aan hoofd 1 handen opgeloopen. u BRAND IN EEN HOOIS iHUUR TF WESTBROEK Terwijl de Utrechtsche brandweer noi bezig was met het blusschingswerk bij a! kinderwagenfabriek aan den Zeedijk wJm n-eictentie inoeroenen werd gevaar bestond voor de boerenhoeve*11^}! aldaar een oogenblik hulp te hebben' haar assistentie ingeroepen voor een hr3 in eerUiooischuur t^Vestbmek. daar ern* i leend, kon de Utrechtsche brandwèeT'wedJr" om vertrekken, het blusschingswerk nv latende aat. de plaatselijke brandweer dil" met een handspuit aanwezig was De' wezige voorraad hooi ging, naar de Teln meldt, verloren. Verzekering dekt de schade TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. een 11-jarige schipperszoon, Jan Lievers. die op het motorschip „Risico" uit Rotterdam liggende aan het veer te Dieren, stond en aan wal wilde springen, struikelde over de reeling en viel over boord. Hij kwam tusschen den wal en het schip terecht en werd door den sterken stroom onder het schip gesleurd. Het was levensgevaarlijk hem nog te redden. ,Va drie kwartier dreggen en zoeken, vond men den drenkeling nabij het schip. Men paste nog kunstmatige ademhaling toe, echter zon der resultaat. Dr. Böttger constateerde der dood. ITALIAANSCHE OORLOGSSCHEPEN IN DE HOOFDSTAD. Woensdagavond te 19 uur zijn te IJmui den binnengeloopen de Italiaansche oorlog bodems „Vespucci en „Christofore Colombo De schepen zijn opgestoomd naar de Amster- damsche Haven, waar zij ligplaats hebben genomen aan den steiger van de Holland. Amerika-Lijn. HET VOORMALIG PALEIS VAN KONING WILLEM II. Ter beschikking van de gemeente. Naar wij vernemen, heeft het gemeente bestuur van Tilburg thans de vrije beschik king gekregen over het voormalig Paleis van wijlen Koning Willem II, waarin gevestigd is de Rijks H.B.S. Het Paleis zal worden gerestaureerd, ter wijl er o.m. in zal worden gevestigd een raadszaal, een receptiezaal en een trouwzaal. Voor de H.B.S. zal een nieuw gebouw worden gesticht aan de Ringbaan-Oost. Zooals men weet, hebben geruimen tijd onderhandelingen plaats gehad over deze aangelegenheid tus schen het gemeentebestuur van Tilburg eener- zijds en de erfgenamen van Koning Willem II anderzijds. GEHEIMZINNIGE DOOD. In de Nieuwstraat te Eindhoven 1* Donderdagmiddag de banketbakker A. Huggers die sedert eenige dagen al een thuis was aan de trap van ziiD, dood gevonden. De buren meenen in den afgeloopen nacht /en val te hebben ge hoord. Gistermorgen bleef de woning g sloten en eerst toen gistermiddag iemajn door een venster naar binnen ging de man gevonden. Op de bov^vera ping brandde het licht nog. Op het J werden eenige bloedende wonden g vonden. opn De politie onderzoekt of hier van ongeval of van oen misdrijf sprake 105. „Weet je wat ik deed, als ik jullie was", zegt tante Zeekat, als de Oesterfamilie een heel poosje heen en weer gepraat heeft, zonder eigenlijk iets opgeschoten te zijn. „Als ik jul lie Was, ging ik eens praten met den ouden Wa terman. Hij is verreweg de machtigste toove- naar, dien je onder z?e v'nden kunt en als hij niets voor jullie kan doen, kan niemand het hier". 106. Vader Oester had er dadelijk °rieD Hij had hem nog nooit gezien. En nu waarlijk wel wat nieuwsgierig, want hij vaak over dien Waterman hooren *Pr „Kom", zei tante Zeekat, „ik zal ;uhie e' brengen als je het goed vindt." A'leD s vlug od. namen hun hoeden en begaven zi weg.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6