- jAqmda ^Binnenland Stad m Omgeving. lüzec&eticht HOOGVERRAADPROCES TEGEN WOLDEMARAS. De vroegere dictator voor den krijgsraad. DE ONRUST OP CUBA. Een nederlaag voor de rebellen? n n i =i M.MTER de a.s. wethoudersverkiezing. Hoog en laa* water. *.m. 2.23 3.08 3.49 4.31 Zaterdag 15 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. The Shanghai Lady (levensschets)2. De Nach telijke rit (sens.hum.)toegang voor perso nen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Storm op den Mont Blanc. Hoofdrollen: Leni Riefenstahl, Sepp Rist, Ernst Udet; voor eiken leeftijd. Zondag 16 Augustus. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van 1. The Shang hai Lady; 2. De Nachtelijke rit. Toegang voor personen boven 14 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur af doorloo- grnde voorstelling van Storm op den Mont- lanc; voor eiken leeftijd. Sted. Muziektuin, 3 uur n.m., Joodsche Gem. koor „Zang Verheft", m. m. v. solisten. lYi uur Heiloo, concert in de Nieuwlaan (bij ongunstig weer in de „Rustende Jager"). Koedijk, jub. feest „Aurora"; 1.30 voetbal; *s avonds gemaskerd bal. Op 17 Augustus a.s. zal prof. Wolde- Aiaras, de vroegere dictator van Litauen, tezamen met 23 aanhangers voor den Krijgsraad terecht staan wegens hoog verraad. In de aanklacht worden Woldemaras en zijn medebeklaagden ervan beschul digd te hebben behoord tot een geheim .verbond, dat ten doel had door een ge- wapenden opstand de regeering ten val te brenen. De revolutie zou midden Juli 1930 door 't garnizoen van Kowno wor den aangevangen. Tegelijkertijd zou de Staatspresident, Smetona, op een feest in de Litausche badplaats aan de Oost zee Polanlangen door officieren van het garnizoen uit Memel worden gevangen genomen. Aan de officieren van hel gar nizoen te Schaulen was de taak toege dacht Woldemaras uit zijn verban ningsoord Platellen, waar hij na den val van zijn regeering, door de nieuwe re geering gevangen gehouden werd, te be vrijden en naar Polanlangen te brengen Hier zou de staatspresident met geweld gedwongen worden Woldemaras de vor ming van een nieuwe regeering op te dragen. Deze plannen kwamen ter kennis van de geheime Litausche politie, die den Staatspresident waarschuwde, zoodat deze niet aan de feestelijkheden te Po lanlangen deelnam. Tegelijkertijd greep de reeering in en nam de helpers van Woldemaras gevangen. Verder wordt Woldemaras beschul digd oganisator te zijn van verschillen de aanslagen, in het bijzonder den aan slag op den chef der geheim politie Boesteika, waarbij deze zwaar gewond werd. Het proces, dat eenige weken zal du ren, zal met gesloten deuren plaats heb ben. Prof. Woldemaras kwam, zooals be kend, na den militairen „Putsch" in De cember 1926 aan het hoofd der Litausche regeering. In September 1929 werd hij toen, nadat er onoverkomelijke moei lijkheden in zijn Kabinet waren gerezen, door zijn eigen partij ten val gebracht. Daar Woldemaras na zijn val een leven die propaganda tegen de nieuwe regee ring ontwikkelde, werd hij in Juli 1930 gearresteerd en naar het landgoed Pla tellen in de nabijheid van de Litausch- Memelsche grens verbannen. Hier heeft hi;' de plannen voor een omwenteling uitewerkt. Volgens het trasfrecht van Litauen kan aan Woldemaras en zijn medebe klaagden in dit proces de doodstraf worden opgelegd. MOORDAANSLAG OP EEN BANKDIRECTEUR. De getroffene zwaar gewond Vrijdagmiddag werd volgens een bericht uit Lahr (in Baden) op den 40-jarigen directeur van een spaarbank, dr. Meister, een revolver aanslag gepleegd door den handelaar Emil Kohier uit Friesenheim bij Lahr. Deze ging voor het loket der bank en wilde den direc teur spreken. Tijdens het gesprek trok Kohier plotseling een revolver en schoot op Meister, die levensgevaarlijk gewond werd. Kohier werd gearresteerd. De dader had des morgens den directeur van de spaarbank eenige malen opgebeld en gezegd, dat hij hem wilde spreken om hem te kunnen dood schieten. Uit Havana wordt gemeld, dat de op standelingen een grcote nederlaag heb ben geleden, hun leiders, de oud-presi dent Megnocal en de oversten Aguzar en Mendita, zouden te zamen met 30 hunner aanhangers in de provincie Pinar del Rio gevangen zijn genomen. Door deze arrestatie zou de regeering daar definitief meester van den toestand zijn. President Macado heeft last gege ven, de gevangenen, die zich aan boord bevinden van de kannonneerboot „Ha vanna" te behandelen als gasten van den staat. Men vermoedt, dat Magado een algemeene amnestie zal afkondigen, wanneer de aanhangers van Munacal vrijwillig den strijd opgeven. STAKING BIJ DE KV. T. HEEFT EEN RUSTIG VERLOOP. De staking aan de Rotterdamsche afdee- l.ng van de Kon Vereenigde Tapijtfabrieken blijft een zeer kalm verloop nemen. Zij is nu vrijwel algemeen te noemen, daar van de zeven werkwilligen, die gisteren buiten de bazen de fabriek binnengingen, nog drie arbeiders het werk hebben neergelegd. Slechts een viertal oudgedienden hervatte gjstermor- 3Ten bizondere vullingen gen met toestemming van de organisaties, die bij het conflict betrokken zijn, den arbeid. Rondom de gebouwen van de K. V. Taan den Oostzeedijk verzamelden zich ook gistel weer verscheidene stakers en op sommige oogenblikken verscheidene nieuwsgierigen, doch zij gaven de politie, die geregeld in den omtrek surveilleerde, geen moeite. BOERDERIJBRAND TE ANNA PAULOWNA. Gistermorgen half negen ontdekte men in een boerderij aan den Stoomweg te Anna Paulowna, bewoond door den heer J. Bas en toebehoorend aan den heer Slegtkamp te Lisse, dat een bedstee in brand stond. Spoe dig was de geheele 'boerderij een prooi der vlammen. Alleen de varkensschuur in de na bijheid van de boerderij kon behouden blijven. Hooibroei, ontstaan in een schuur, grenzende aan de bedstede was oorzaak van den brand. Gelukkig dat deze niet 's nachts is uitgebro ken, daar de bedstede beslapen werd door kinderen van den bewoner. Nu kwamen er geen ongevallen' voor. Verzekering dekt de schade. VERKEERSONGEVALL£N Ernstig motorongeluk; een doode. Te Zwijndrecht vond gistermiddag een ernstig motorongeluk plaats, dat een doode heeft geëischt. De heer M. Strasseleu, bedrijfsleider vau de Oliefabriek „Schiedam te Schiedam, reed op zijn motorfiets op den Rotterdamschen Straatweg in de richting van Rijsoord, toen hij ter hoogte van het terrein der Gemeente lijke Reiniging een aldaar rijdenden reini gingswagen moest passeeren. Hierbij kwa men de motor en de wagen met elkaar in bot sing, met het noodlottig gevolg, dat de heer S. van zijn motor werd geslingerd en ernstig gewond in een sloot langs den weg terecht kwam. Toesnellende voorbijgangers brachten hem onmiddellijk op het droge. Dr. Krijger, die spoedig op de plaats van het ongeval aan wezig was, constateerde een beenbreuk en zware inwendige kneuzingen. Per auto van den Geneeskundigen Dienst uit Dordrecht werd het slachtoffer naar het Diaconessen- huis, aldaar vervoerd. Na eenige uren is de heer S. overleden. Hij. laat een vrouw en vijf kinderen achter. Ongeval bij Hoogeveen. Gistermiddag is het zoontje van den heer O. te Hoogeveen aan de Schutstreek door een passeerenden auto, die met een kalmen gang reed, aangereden en een eind meegesleurd. Met eenige vrij ernstige verwondingen is het opgenomen. Het schijnt, dat het jongetje spe lenderwijs voor den auto gesprongen is. De toestand was, naar het Hbld. meldt, heden morgen vrij goed. In de gracht gereden. Een dichte auto, waarin behalve de be stuurder, ds. Verhagen uit Middelburg, nog vier dames waren gezeten, reed gistermiddag, bij den Drommedaris te Enkhuizen in de Dijkgracht. Door het stukslaan der ruiten wist men de inzittenden allen met bootjes te redden. Bij omwonenden werden de zeer overspannen passagiers van droge kleeren voorzien. MINISTER VERSCHUUR BEZOEKT DE HOOGOVENS. Gister heeft de minister van Handel, Arbeid en Nijverheid, mr. T. J. Verschuur, een be zoek gebracht aan de hoogovens en nevenbe- drijven te Velsen. Rondgeleid door de direc tie bezichtigde de minister in de ochtenduren het hoogovenbedrijf, waarbij o.a. een hoog- oven-„afsteek" werd bijgewoond. Na de lunch werd nog een bezoek gebracht aan de cementfabriek en aan de stikstoffabriek. DE H'UURCONFLICTEN TE ROTTERDAM. zin den stand der huurconflict is nog geen wijziging gekomen. De huiseigenaars zijn voornemens alle onwillige betalers uit de woningen te verwijderen. Een gerechtelijke uitzetting kan echter niet op korten termijn tot stand komen. Er zullen waarschijnlijk nog eenige weken .mee heengaan voor het voornemen tot uitvoering kan komen. De al gemeen heerschende meening onder de huis eigenaars is, dat zij met toegeeflijkheid niets zullen bereiken. De meeste acties staan onder communistische leiding en zijn niet opgezet met de bedoeling om een oplossing te ver krijgen, die door beide partijen als redelijk kan worden beschouwd. EEN NIEUW OFFER VAN DE ZEE. Gistermiddag heeft de zee bij het Stille Strand weder een slachtoffer geëischt. Een dertienjarige knaap, wonende aan de Van Zeggelenstraat, had zich bij het baden te ver in zee gewaagd en was afgedreven. Na veel moeite slaagde men erin, den knaap op het strand te brengen, waarna onmiddellijk kunstmatige ademhaling werd toegepast, helaas zonder resultaat. STAKING VAN WERKLOOZEN TE HUPPEL. Een aantal bij de werkverschaffing te Hup pel bij Winterswijk te werk gestelde Arnhem- sehe werkloozen, is gistermiddag in staking gegaan, omdat deze grondwerkers ontevre den zijn over het feit, dat de uitgegraven putten, wanneer deze weer volloopen met los a»!?'°P"leuw geledigd moeten worden, zon- uei dat daarvoor «ctra-verooeding wordt be- Gistermorgen bgaven de stakers zich naar de Arbeidsbeurs te Arnhem, waar zri hun eisch, vergoeding voor het opnieuw ledigen der putten, kenbaar maakten. Aangezien zij evenwel het werk hadden neergelegd voor zij hun verzoek deden, is hun medegedeeld, dat zij eerst het werk moeten hervatten, al vorens onderhandeld kan worden. Gebeurt dit niet, dan volgt schorsing. Een beslissing is nog niet gevallen. BRAND TE UTRECHT. Omtrent den brand die in den afgeloopen nacht heeft gewoed vernemen wij nog nader, dat, dank zij het actieve optreden van de brandweer de schade kon worden beperkt tot een vleugel van het gebouw, waar de hand zetterij en een gedeelte van de drukkerij uit brandde. De monotype afdeeling en de pa- piervoorraad kregen waterschade. De scha de die nog niet is te schatten is zeer groot, daar tal van zetsels die voor afdrukken ge reed lagen en groote hoeveelheden cüche's werden verwoest. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. De schade wordt door verzekering op beurspolis gedekt. VAN EEN „ONBEKENDE" GEKOCHT. Een makelaar had, zoo vertelt het Hbld in de Korte Leidschedwarsstraat te Amster dam zijn auto onbeheerd „geparkeerd". 1 oen hij na eenigen tijd huiswaarts wilde rijden, bieek de wagen, die een waarde van 4600 bezit, verdwenen te zijn. Hij deed aangifte aan het bureau Leidsche plein en spoedig konden, als verdacht van dezen diefstal een 28-jarige monteur en een 32-jarige kruier worden aangehouden. De monteur, bestuur der van den auto, zeide, deze van een hem onbekenden man te hebben gekocht, hetgeen dë politie niet van zins is, voetstoots aan te nemen. INBREKER OP DE VLUCHT GEJAAGD. In den afgeloopen nacht om ca 3 uur werd te Tilburg de dochter van den heer L. Swa- gemakers, wonende in villa Tivoli aan den Bosscheweg alhier wakker, omdat zij aan de deur van haar slaapkamer hoorde morrelen. Toen de deur zich daarna ten slotte lang zaam opende en mej. S. uit de aangrenzende kamer een bundel licht zag, riep zij luidkeels om hulp, waarop de indringer zich haastig uit de voeten maakte '■en, naar later bleek, door een W.C.-raampje, dat op den achter tuin uitkwam, wist te ontsnappen. De inbreker scheen overigens reeds eenigen tijd in de villa vertoefd te hebben. De gelijk vloers liggende benedenkamers waren nl. ge heel doorzocht. Alles lag daar overhoop, ter wijl een klein bureau opengebroken was. De buit was intusschen slechts gering en bestond uit een motorjekker, een regenjas, hand schoen 2 kistjes sigaren, 5 flesschen wijn, enkele reepen chocolade en een bedrag van 12.— aan zilvergeld. In de overijlde vlucht moest de inbreker bovendien nog een gedeelte van het gestolene, waaronder de motorjas, regenjas en 3 flesschen wijn in den tuin ach terlaten. De recherche heeft de zaak in onder zoek. KORTE BERICHTEN. Te 's-Gravenhage is gisteren overleden, ruim 76 jaar oud, de heer H. A. van der Steenstraten, gep. resident van Sumatra's Oostkust. alkmaar M I ENT2f AUTOBOTSING. Zaterdagochtend om ruim 10 uur heeft op het kruispunt WezepHattemerbroek nabij de IJsselbrug een botsing plaats gehad tus- schen 2 luxe auto's waarvan 1 auto uit Zwolle bestuurd door den heer Jacobs uit deze ge meente. Hierin zaten 2 personen, de andere wagen met 4 personen 'bezet, waaronder 2 dames werd bestuurd door graaf van Bijlandt uit Oldebroek. Laatstgenoemde auto, die een snelheid had van ongeveer 80 K.M. en ver moedelijk geen signaal heeft gegeven, greep den wagen van den heer Jacobs, die een vaart had van 35 K.M., waardoor laatstgenoemde wagen in de sloot terecht kwam. De inzittenden kwamen er evenwel zonder letsel af. De auto van Graaf van Bylandt kwam tegen een boom terecht en werd zoo goed als geheel vernield. De heer Bylandt kreeg ernstige verwondingen en werd per auto van den dokter uit Oldebroek naar zijn woning vervoerd. KRIJGSRAAD. Brand in de Alexanderkazerne. De Krijgsraad te Den Bosch veroordeelde gister den 20-jarigen J. M. O., geboren te Valburg, wachtmeester van de treinafdeeling der eerste artillerie-brigade, tot 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voor waardelijk, en ontslag uit den dienst, zonder ontzetting uit de bevoegdheid om bij de ge wapende macht te dienen, wegens het feit dat hij op 16 en 17 April van dit jaar te Den Haag opzettelijk brand heeft gesticht in een der stallen der Alexanderkazerne en op 28 April op een dier kamers dier kazerne. Beklaagde had ock in de kazerne chocolade «n sigaren ontvreemd. In ons nummer van 12 Augustus deelden wij mede, dat de R. K. Raadsfractie zich nog steeds op het standpunt stelde, dat een bevredigings college het meest gewenscht was en dat dit in de richting gezocht moest worden van een col lege bestaande uit 1 R.K., 1 Soc.-Dem. en 1 Chr., aangezien men ook geen V. B.er in het College wenschte, omdat men van oordeel was, dat deze partij door den burgemeester reeds in het college was vertegenwoordigd. Ook maakten wij melding van het feit, dat een strooming zich voor een college bestaande uit 2 R.K. en 2 Soc.-Dem. verklaarde. Het N. H. D. oordeelde het noodig in het nummer van 13 Augustus mede te declen, dat hetgeen wij schreven van A, tot Z. fantasie was. Wij konden ons voorstellen, dat het onze col lega hinderde, dat wij het nieuws uit zijn kamp brachten, dat eigen orgaan miste. Dit was dan ook inderdaad wat zielig. De troost om over onze duimzuigerij wat te kunnen schrijven, moest het orgaan dan ook maar worden gelaten. In het nummer van gisteravond komt de re dactie van het N. H. D. echter precies vertellen, wat wij 12 Augustus reeds berichtten. Wij leven wel in de hondsdagen, doch het is nog niet zoo warm, dat het niet wat gewaagd genoemd moet worden te veronderstellen, dat haar lezers alweer glad zijn vergeten wat ze een dag te voren schreef. Voor ditmaal willen wij dit eens eventjes vastleggen. Na volkomen te hebben bevestigd, dat de fractie de oplossing tot nog toe zocht in de richting van een college bestaande uit 1 R.K., 1 Soc.-Dem. en 1 Chr.-Hist. lid, deelt het or gaan verder mede, dat na een zeer diepgaand onderzoek der politieke situatie, de R. K.- fractie tot de overtuiging is gekomen, dat een dergelijke combinatie voor de komende vier ja ren geen perspectief biedt. Dit is gisteren per brief aan dé C. H.-fractie medegedeeld. Hierna, aldus het N. H. D., heeft men zich tot de S. D. A. P. gewend om het oordeel dezer fractie te vragen over het volgende program ma: I. Algemeen. Meer doeltreffende organisatie van den ge meentedienst; meer samenwerking tusschen de verschillende gemeente-bedrijven. Bij de uitvoering van den op de Gemeente rustenden plicht om door het treffen van socia le maatregelen het algemeen welzijn te bevor deren, overeenkomstig de solidariteitsgedachte rekening te houden met de belangen der ver schillende maatschappelijke groepen, met uit sluiting van alle eenzijdige politiek. II. Financiën. Behoud van het financieel evenwicht. Doorvoering van het beginsel; belastig naar draagkracht, daarbij rekening houdende met de grootte van het gezin. Bij het indienen van voorstellen en derzelver uitvoering rekening houden met financieele en economische mogelijkheden. Het streven moet er op gericht zijn belastingverhooging te voor komen. Geen belangrijke uitgaven zullen worden voorgesteld, die niet in de begrooting zijn aan genomen. Afwijking der begrooting moet uit zondering blijven. III. Onderwijs. Beperking van het aantal boventallige onder wijzers, daarbij rekening houdende met de be langen van het onderwijs. Soberheid dient te worden betracht bij den bouw van nieuwe scholen. Overleg met schoolbesturen omtrent de toe passing van de art. 72 en 101 van de Lager On derwijswet 1920. Doorvoering van de gelijkstelling van het bijzonder en openbaar onderwijs b.v. vak- en handelsonderwijs. IV. Handel en Nijverheid. Bevordering van het vreemdelingenver keer, marktwezen, handel en nijverheid. Bevordering van industrie-gelegenheid n de gemeente. Overheidszorg voor het behoud van de schoonheid der stad en omgeving. Billijke tarieven voor gas en electriciteit, daarbij rekening houdende met het gebruik voor het bedrijf en voor huishoudelijke doel einden. Onderscheiden tarieven voor afname tij dens en buiten de z.g. speruren. 0.. V. Arbeid Bij de bepalingen van het loon rekening te houden met de grootte van het gezin. Bij werkloosheid wordt voor productieven arbeid zooveel mogelijk gezorgd en dient te worden gestreefd, dat eventueele subsidie van Rijk en provincie niet verloren zullen gaan. VI. Volksgezondheid en Volkshuisvesting. Bevordering van de volksgezondheid Steun aan vereenigingen, wier doel bevor dering der volksgezondheid beooet snee-mal WM betreft gezinsverpleging en taK"! Bevordering van het sluiten van verzeke ringen voor ziekenhuis-verpleging oa door subsidieering van het r.k. verplegingsfonds Opruiming van krotwoningen Loyale medewerking aan woningbouw door particulieren. Steun aan woningbouwverenigingen in dien het particulier initiatief tekort schiei meer speciaal wat betreft den bouw van wo' ningen voor groote gezinnen. Maatregelen tegen misbruik van alcohol en de danswoede; beperking van het vesti gen van bars (verlofzaken). Nieuwbouw en onderhoudswerken^woTden indien eenigszins mogelijk, openbaar aanbe steed. Er worde een zoodanige grondpolitiek ge voerd, dat steeds voldoende bouwterrein be schikbaar zij voor elke klasse van woningen en opdrijving van den prijs der bouwterrei nen worde tegengegaan. Begin volgende week zal de R.K. fractie opnieuw vergaderen. Wij schreven reeds eerder, dat de kans op een college van 2 R.K. en 2 Soc.-Dem. leden het grootst is en al bevat dit program punten, die door de Soc.-Dem. moeilijk aan vaard kunnen worden, het zal ongetwijfeld nog wel voor wijziging vatbaar zijn en ziet PI bovendien in het alaameen zoo uit. dat „aar waaraf, dai •Medegedeeld door het Kon. Nederl M Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 7654 mM JanMayen. nm tl Laagste barometerstand 738.8 mM Valencia. Verwachting, geldig tot den avond 16 Augustus: Meest matige Zuidelijke tot Zuidwestelii ken wind, betrokken tot zwaar bewolkt waarschijnlijk regenbuien, weinig veranri» ring in temperatuur. s dnQe* BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus. Eaag water te van 193 r Hoog water datum v.m. n m. 16 5.45 6.14 17 6.27 6.54 18 7.08 735 19 7.52 8.19 20 8.37 9 03 21 9.40 10.16 22 10.56 11.34 23 0.22 24 1.00 1.47 n m. 2.43 3.24 404 4.47 EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus. 5 02 5 to 6.00 619 »S 949 ,o.g 1931 Hoog water datum v.m. n m. 16 5.42 611 17 6.24 6.51 18 7.05 7.32 19 7.49 8.16 20 8.40 9.C6 21 9 37 10.13 22 10.53 11.31 23 0.19 24 0.57 1 44 watei vnf 2.11 2.56 3.37 4.19 5.14 5.48 >.48 8.08 9.37 nro. 2.31 3.12 3.52 4.35 530 6.07 7.18 8 48 1013 men er alle kanten mede uit kan, zoodat' de veronderstelling niet gewaagd is, dat de Soc.-Dem. en de R.K. elkander op dit pro gram zullen vinden. Naar wij vernemen is het besluit om zich tot de Soc.-Dem. met bovenstaand program te wenden, in de R K. fractie met meerder heid van stemmen genomen, omdat het de mocratische element in deze fractie van oor deel was, dat het van den heer Ringers in gekomen antwoord te vaag was en men voor den lsten Dinsdag in September een oplossing wenscht. Maandag vergadert de afd. Alkmaar der S.D.A.P. over het door de RK. fractie ge zonden programma. In die vergadering zal zeker een hartig woordje vallen over het programpunt „ver mindering van 't aantal boventallige onder wijzers", aangezien men zich daar steeds op het standpunt heeft gesteld, dat dit tot scha de zal strekken van het volksonderwijs. Ook het streven naar gezinsloon zal daar even eens bezwaren ontmoeten, omdat men dit niet in het belang van de groote gezinnen zelf acht, aangezien de practijk dan zal leeren, dat het voor de hoofden van groote gezinnen moeilijker wordt voor de een of andere werk kring in aanmerking te komen. STAAT VAN KERMÏSINRICHTÏNGEN VOOR HET JAAR 1931. Paardenmarkt: Gebr. Hommerson en Co., autodróme, Gebr. Hommerson en Co., rups- baan; A. F. Hommerson, fietsencaroussel D. van Dam, zweefmolen; H. Vallentgoed, luchtschommelJoh. Breek, Turksche schop; H. Visser, zuurkraam; Joh. v. d. Haar, pa- lingkraam. Terrein oude ziekenhuis: Gebr. Hommer son en Co., Wembley attractie; idem, vroolijk rad; idem, miniatuurspoor. Laat: D. van Dam Jr., kindercaroussel; A. D. M. Aué, nougatkraam; J. Bruin, nou- gatkraam; W. Staassen, hakstal; J W. Bot tenberg, palingkraam; mej. J. Corjanus, pa lingkraam; J. Smit, palingkraam Steenenbrug: L. Hoefnagel, beignets- kraam; S. v. d. 7n wafelkraam; C. Oer- ver, palinekraam. Kleine Kaasmarkt: wed J Smit P lintraam. Achterstraat: W A Smit palinffkraa Hofplein: J W. Janvier, stoom - rcussel met golfbaan; J. van Leer, gatkraam. Korte Nieuwesloot: P Verwijk Lange» gebakkraam: P Bos, nougatkraam, Henstra, suikerkraam: J W. Heelen kamp, suikerkraam; C. Braak, k caroussel; H Mullens. Variété tneaw Gedempte Nieuwesloot: „„„„at- C. Vader, werptent; G Vader, n kraam, A. N. G. o. B.. consumptietent, j- Brantenaar en J. Dekker, slagmachine, Grinsven, kijktentM Abrahams. m tent; \V Dirks, schietsalon; J r gebakkraam; M. Krook, haringwag'e Dirks, vliegbominersport; E. foto kiosk; H. Vader, nougatkraam; Kli; grafie; J. Visser, zuurkraam; R- V Jj vischkraam; W. J. Vogelpoel. nouga'k„ mej. W. de Boer, nougatkraam; J de gebakkraam; N. Henneman ifi.,tjoepf*„vé Jacob Stuvé, nougatkraam; Vri.lem- nougatkraam; C. H Smit, palingiraam- EEN EEKHOORNTJE gevangen- De heer F. Vermeulen van de pp heeft hedenmorgen in een der boonun dien woonlijk niet in de boomen van den Da.aiYüe[ gel voorkomen ligt het voer de hand, da diertje ergens uit zijn gevangenschap snapt is. Wanneer de vanger een dierenvriend zal hij goed doen het beestje in het bos vrijheid te geven. DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur van Dierenbescherming den heer Verwer, Oudegracht-hoek Baanstr is hedenavond tusschen 7 en 8 uur voor hebbers een wit gezond poesje, ongeve maanden oud. te verkrijgen-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2