DE OO LIJK U AANBESTEDINGEN- egmondbinnen. KOEDIJK. ,n het Rijksmuseum. Voor slechte spijsver tering en verstopping zijn Foster's MaagplI- len het middel bi) uit nemendheid. Zij pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een flacon bi) de hand. Alom ocrktijgbaat ij 0.65 p. flacon. OSrERsMAAGPfUEN Het lid W. Schermerhorn Wzn. had schrif- telijk voor zijn lidmaatschap bedankt, terwijl de heer J. Kuiper wegens vertrek naar elders uit de commissie was getreden. Tot leden werden benoemd mevr. van Stralen De Jong en de heer J. Kieft Hzn., terwijl beslo ten werd, de opvolgster van zuster G. Rui ter uit te noodigen in de commissie zitting te nemen. De vier hoogste klassen gaan, als de fi nanciën het zullen toelaten, d.w.z. als op de lijsten, die aan de ingezetenen zullen worden aangeboden, flink geteekend wordt, naar Artis en Schiphol, terwijl de kleintjes naar Bergen en Zee gaan. Alles per autobus. Eerstgenoemd reisje zal plaats vinden op Woensdag of Donderdag a.s., al naar op een dier dagen een bus disponibel is. Als ge leiders gaan mee het hoofd en de onderwijze res, voorts de heeren J. Smit en J. Kieft Hzn., terwijl de heer Jan Poeser weder zijne on misbare diensten als proviandmeester zal verleenen. De tweede ploeg gaat een week later. te Schagen 12979; R. Kreijger te Oude sluis 12093. De gunning is nog niet Deicenu. B. en W. van Mede™blik aan bouwen van een °PenbareHSnnn L het uitbreidingsplan gegund nan op één na den laagsten inschrijver: J. Ruiter te Opperdoes, voor 60.94a. Nieuwe pastoor. Vrijdagavond is de Z. E. Heer Looyaard fn zijn nieuwe parochie aangekomen. Hij werd door de kerkmeesters in Castricum af gehaald. Langs den weg wapperden de vlaggen. Vóór Rinnegom was een stoet bruidjes, misdienaars en het fanfarecorps op gesteld. Ook vele parochianen hadden daar plaats genomen. Zoodra de nieuwe pastoor daar was aan gekomen, stapte hij uit zijn auto. Burge meester Bos hield een keurige welkomstrede. Naast den burgemeester, tusschen de bruidjes met bebioemde bogen en palmen, wandelde Z. Eerw. naar de kerk, terwijl „Eensgezindheid" een marsch speelde Voor de kerk was een eerepoort opgericht. Daar werden den nieuwen herder bloemen aauge 'boden en een welkomstlied toegezongen. Onder het lof dat volgde, dankte de pas toor voor deze heerlijke ontvangst, waar door hij bijzonder getroffen was. Wilde hond. Vrijdagmiddag werd de ongeveer 12-jarige zoon van de Wed. V. te Rinnegom door zijn eigen hond aangevallen. Het woedende beest beet den knaap in het gezicht en scheurde hem het vleesch van 't lichaam. Slechts met moeite kon hij bevrijd worden. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. De dokter achtte opneming in het ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk, wijl operatief moest ingegrepen worden. NOODWEER BOVEN NIJMEGEN. Zaterdagmiddag en -avond hebben boven Nijmegen en omgeving verscheidene on weersbuien gewoed. Tegen halftien bereikt het noodweer zijn hoogtepunt. Het onwee ging op dat tijdstip gepaard met een wolk breuk, waardoor geweldige wateimassa s op de stad werden uitgestort. Tal van straten werden in woest-stroomde rivieren herscha pen en het water stroomde van de hoog ge legen gedeelten van de stad naar beneden, zoodat in de benedenstad een ware inundatie plaats vond, waardoor ook verschillende huizen en kelders onder water liepen In de stad zelf heeft het onweer geen brand noch persoonlijke ongelukken veroorzaakt. In Lent daarentegen heeft het hemelvuur schade aangericht. De bliksem sloeg op het bovengrondsch electrisch net, waardoor het dorp gedeeltelijk in duisternis gehuld werd. Dit was ook het geval met den weg naar het Nijmeegsche veer, waardoor groot onge rief werd veroorzaakt. Het café ,,De Zonaan den Waaldijk van de firma Jacobs en Roelofs werd door de bliksem getrooffen. Het hemelvuur sloeg op een grooten schoorsteen, die uit elkaar geslagen werd De steenbrokken kwamen op de straat neer; het dak werd gedeeltelijk vernield, door den schoorsteen sloeg de bliksem in het café. waardoor groote verwoesting werd aange richt. De electriciteitsmeter werd van den wand geslagen. Het telefoontoestel werd ver nield en de gelagkamer werd door het rond stuivende roet geheel zwart gemaakt. De aanwezige gasten schrokken natuurlijk, hevig, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ook ontstond geen brand. De zware regenval heeft ook onder de te velde staande gewassen in de Betuwe nogal schade aangericht, doch blikseminslag kwam, voor zoover hedenavond bekend, niet voor. URSEM. De aihier gehouden collecte voor het Blindeninstituut te Wolfhezen heeft opge bracht 106.70. Vrijdagmiddag vloog een hooiberg bij den heer Joh. Kenter in de Mijze in brand. Deze hooiberg stond vlak bij het electrisch stoomgemaal en bij een houten schuur. Door het spoedig optreden van de brandweer uit Avenhorn werd erger voorkomen. Een kind van den heer J. Kenter bekwam brand wonden. Het werd spoedig door dokter Berman uit Avenhorn geholpen. -— In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van de afdeeling Ursern van de Holl. Maatschappij werd besloten een tocht naar de Zuiderzeewerken te maken op 21 Augus tus a.s. met een bezoek aan het vliegkamp de Kooy. Tot afgevaardigde naar de alge- meene vergadering werd benoemd de heer IJ. Buis Jzn. en tot plaatsvervanger de heer 'J. Koelemey. In de plaats van den heer K. Spaan, die bedankt had voor de functie van penningmeester, werd benoemd de heer j. Koelemey. De heer J. Broeke, opzichter bij het bouwen van de openbare lagere school en onderwijzerswoning alhier, werd dezer da gen benoemd tot opzichter bij de gemeente werken te Amsterdam. NOODWEER BOVEN 'S-GRAVENMOER. Zware hagelbui brengt groote schade aan tuinderijen en bloemis terijen. Zaterdagmiddag om half vijf heeft in de omgeving van Oosterhout een geweldig noodweer gewoed; het dorpje 's-Graven- moer is zwaar getroffen. Uit een donkere lucht vielen groote hagelkorrels, terwijl de bliksem de lucht doorkliefde. Vele hagel korrels hadden een doorsnee van plus minus vier c.M. en zij vielen zoo dicht opeen, dat waar de bui woedde, alle planten werden vernield. De tuinderijen en bloemisterijen bieden een troosteloozen aanblik. Er is voor duizenden gulden schade geleden, terwijl hoegenaamd niets was verzekerd. De arbeid van een ge heel jaar ging verloren. De wegen werden bezaaid met bladen die van de boomen wer den afgerukt. Op sommige plaatsen lag de hagel onge veer 20 c.M. hoog. Een rukwind ging met de bui gepaard, waardoor verscheidene boomen werden ontworteld. Andere werden door den bliksem getroffen .Een hooiberg werd door den wind tegen een huis aangedrukt, waardoor de gevel werd vernield. De bui duurde ongeveer twintig minuten en had een zeer plaatselijk karakter, zoodat op eenige kilometers afstand weinig ervan werd be merkt. Voorts is de Bond van oordeel, dat de dif ferentiatie van de te heffen Vermakelijkheids belasting, waarbij bioscoopvoorstellingen zwaarder worden belast dan tooneelvoor- stellingen e.d., afkeurenswaardig is en op geen enkelen redelijken grond steunt. Derhalve verzoekt men den raad met aan drang althans deze differentiatie, waar die mocht bestaan, te willen opheffen. Het adres is o.a. gezonden aan den ge meenteraad van Alkmaar. BEGRAFENIS C. JOH. KIEVIET. Op het kleine, vredige kerkhof in het mid den van het dorp Wassenaar is Zaterdag in allen eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den dezer dagen te Haarlem overleden 'bekenden jeugdschrijver C. Johan Kieviet. i In de ochtenduren was het stoffelijk over schot van de Mariastichting te Haarlem naar Wassenaar overgebracht, waar de stoet om streeks 12 uur op het kerkhof aankwam. Daar had zich inmiddels een kleine kring van familieleden en vrienden verzameld om den overledene de laatste eer te bewijzen. Aan wezig waren o.a. de heeren W. K. Kluitman, van de Uitgevers Mij. te Alkmaar, de uit gever Andries Blitz uit Amsterdam, de letter kundige Henri van Wermeskerken, P. Beuk- man, namens het jeugdtooneel, de illustrator W. Heskes en de directeur van de Nijverheids school te Rotterdam, D. R. Gerhardt. In een der uiterste hoeken van het stille kerkhof was een graf gedolven waar tevoren reeds verscheiden krans waren neergelegd. Nadat de kist met het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, trad de heer Beukman naar voren die herinnerde aan de eerste opvoeringen van Dik Trom door het jeugdtooneel, nu ongeveer tien jaar geleden. Met een „Eedele vriend, rust in vrede" ein digde spreker. Een oud-leerling van den onderwijzer Kie viet, uit het kleine Zuiderzeeplaats je Eters- heim, de heer P. Plas, was namens de inwo ners van dit dorp overgekomen om eenige woorden van afscheid te spreken. Hij begon met een herinnering aan den dag, nu onge veer vijftig jaar geleden, dat Kieviet als jong onderwijzer in Etersheim kwam om daar de jeugd te leeren. Spr. dacht terug aan de eer ste opvoedkundige les van Kieviet ontvangen, een les, welke nog door vele is gevolgd. Op dat oogenblik konden weinigen vermoeden, dat Kieviet richting aan hun leven zou geven. De heer Plas dankte namens de inwoners van Etersheim, waar de overledene het grootste en, naar spr. zeide, ook het beste deel van zijn leven heeft doorgebracht, voor alles, wat hij voor jong en oud heeft gedaan. „Brave leermeester, trouwe vriend, goede reis, vaar wel". De zoon, de heer M. L. Kieviet, dankte voor de belangstelling. de pandbrieven aangeboden tegen koersen, waaruit overdreven onrust blijkt. Wij meenen daarom goed te doen met er op te wijzen, dat onze instelling slechts lee ningen op langen termijn onder eerste hypo thecair verband heeft uitstaan, waarop de thans in Duitschland gelden beperkende be palingen niet van toepassing zijn. De Reichs- bank stelt op aanvrage onzer debiteuren on voorwaardelijk Nederlandsche valuta, zoo wel voor rente- als aflossingsbetalingen, ter beschikking. Het Reichsbank-Direktorium heeft ons zulks op ons verzoek nog schrifte lijk bevestigd. De Duitsche crisis heeft dan ook voor ons geen schadelijke gevolgen gehad. De betaling der per 1 Juli jj. vervallen rente- en aflos singstermijnen onzer Duitsche leeningen is normaal verloopen en zulks is met de in Augustus vervallen bedragen eveneens het geval. Sedert 1 Juli j.1. hebben wij alleen uit Duitschland meer dan 675.000 aan renten en aflossingen ontvangen. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat de resultaten over het afgeioopen boekjaar bevredigend zijn. DRIE VINGERS VERMINKT. Te Lekkerkerk had de heer A. A. Smit zijn zoontje medegenomen, toen hij met een schouw ging varen. Het jongetje hield spe lenderwijs zijn rechterhand buiten het bootje en toen zij de brug passeerden, kwam zijn hand bekneld tusschen een steenen muur en het bootje. Drie vingers werden verminkt. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE. Thans alle leden toegelaten. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben het besluit van clen raad van Zoeterwoude van 16 Juli j.1. tot niet-toelating van alle leden van den raad vernietigd en besloten, de heeren A .van Bennekom, Th. Beyers, J. de Graaf, C. J. van Haastregt, H. J. van der Krogt, Jac. van Leeuwen Adrzn., P. Mey- dam, H. F. Noordman, A. C. Paardekoper, r. Tijssen, W. Wessel, allen te Zoeterwoude, als leden van den raad alsnog toe te laten. INDISCHE VOORWERPEN DER KONINGIN. Opzending naar Parijs? H. M. de Koningin heeft aan het Neder- landsch comité voor deelname aan de Inter nationale Tentoonstelling te Parijs doen weten, dat zij bereid is die voorwerpen uit haar Indische verzameling, welke daarvoor in aanmerking komen, aan het Nederlandsch Paviljoen in bruikleen af te staan. Tot volonotair ter secretarie dezer meente werd benoemd de heer Bulten Voorhout. ge- te Door verschillende tuinbouwers, die hun schade in verband met de aardappedziekte hadden opgegeven, is een aanvraag inge diend, voor het eventueel verkrijgen van een renteloos voorschot. In het geheel zijn 102 aanvragen diend tot een totaal bedrag van f 41000. ïnge- ruim SCHAGEN. Aanbesteding. Door den heer L. Vries te Barsingerhorn Is op Zaterdag 15 Augustus aanbesteed in het lokaal van den heer J. R. Boontjes te 22SP!. het bouwen van een boerderij met woonhuis aan den Dorpsweg te Barsinger horn. Architect de heer Chr Dekker te Scha- gen. Ingekomen 14 biljetten: Gebr Boekei te Oude Niedorp 15940; J. Moeiies te Ot>! fZofoi5T'rfJebr- *Verler te SHiagerburg 14990, H. Doorn te Oudesluis 14597- A. Visser te Veenhuizen—Heer-Hugowaard 14581; j. Bruin te Bobeldijk 14380- A K. Pik te Barsingerhorn 13984; J Schenk te Barsingerohrn 13944; C. Blaauboer te Schagen 13838: A. Droeg te Kolhorn 13831; P. Wardenaar te Barsingerhorn en Jb. de Graaf te Moerbeek 13299; P. de Geus e Sint Maarten 13220: J. v. HJjfliaan VOOR HET NIEUWE PAVILJOEN TE VINCENNES. De Kamers van Koophandel te Amsterdam en Rotterdam hebben aanzienlijke bedragen in het vooruitzicht gesteld voor den bouw van het nieuwe Nederlandsch Paviljoen ter Parijsche tentoonstelling, waardoor het in gezamelde bedrag van 45.000 ruim is over schreden. Ned. DE VERMAKELIJKHEIDS BELASTING. Een adres van den Kon. Middenstandsbond. Het Algemeen Bestuur van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond heeft zich dezer dagen met een adres gewend tot 81 raden van gemeenten, welke Vermakelijkheidsbe lasting heffen. Daarin wordt medegedeeld, dat de Bond in zijn algemeene vergadering, begin Juli j.1. te Zandvoort gehouden, behan deld heeft een prae-advies over de Vermake lijkheidsbelasting, waarvan een exemplaar bij het adres wordt overgelegd. Naar aanleiding van het terzake genomen besluit, wordt ter kennis gebracht, dat de Bond de wijze, waarop sommige gemeente besturen de Vermakelijkheidsbelasting opvoe ren, een gevaar acht voor de kunst en het amusementsbedrijf, dat toch velen ingezete nen direct of indirect een broodwinning ver- hTf h ,Naar de meening van adressant, is wiarf» overheid> deze belasting, ,troawens ook uit anderen hoofde bedenkm8en kunnen rijzen, zoo laag mogelijk te stellen, om daardoor vooral in deze benarde tijdsomstandigheden deze ljf ?lthans een'ge noodzakelijke verlichting van lasten te geven- VAN DE DERDE ETAGE GEVALLEN. Het slachtoffer overleden. In de Papegaaistraat te Rotterdam viel Zaterdagmorgen de 22-jarige loodgieter M. Braai, wonende in de Beukelaarsraat, van circa 20 M. hooge derde étage op straat. Het ongeval liep buitengewoon goed af. De man bleek slechts een zijner dijbeenen gebroken te hebben en had bovendien een wonde boven het rechteroog. Overigens had hij geen letsel bekomen. Hij is door den geneeskundigen dienst pe,r auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht en daar ter verple ging opgenomen. Telg. WAT EEN DOMINE NIET PASTE. Men schrijft aan het Hbld.: Het gebeurde in een dorpje in ons dierbaar vaderland, waar het des winters o zoo stil en des zomers vol vreemdelingen is, een dorpje, dat gelegen is in een waterrijke streek, temid den van meren, waarop diverse tabken van watersport worden uitgeoefend en waar in de vacantietijden kampeergeneugten worden ge noten. In dit dorpje nu was de predikantsplaats bij de Ned. Herv. Gemeente vacant. Men had iemand op het oog, die de plaats wel gaarne wilde komen bezetten. En hij scheen, althans voor een predikant, nog wel gefortuneerd te zijn ook. Hij kondigde tenminste aan, dat hij, indien hij over zou komen, een zeil-motorboot zou aanschaffen om daarmede van de schoone gelegenheid tot watersport te kunnen profiteeren. Maar toen de kerkeraadsleden dat hoorden, sloeg hun de schrik om het hart en er kwam niets van het beroep. Zulks paste niet voor een doipiné, dat was té mondain en men be sloot daarom maar naar een ander uit te zien. v VIER HOOIBERGEN VERBRAND. Kwaadwilligheid in het spel? Zaterdagnacht zijn te Vlaardingen-Am- bacht vier hooibergen met te zamen 200.000 K.G. hooi een prooi der vlammen geworden. Men vermoedt, zegt de Telg., dat hier kwaad willigheid in het spel is. Een hooiberg be- hoorende aan den heer J. Romijn, twee andere aan den heer J. Sonneveld en de vierde aan den heer Chardon. Bij den laatsten brand werd een verdacht uitziend persoon in de om geving van de boerderij opgemerkt. De man is echter niet aangehouden. Verzekering dekt de schade. De politie stelt een onderzoek in. N.V. NEDERLANDSCHE BANKINSTELLING ENZ. Naar aanleiding van het ontbreken der beursnoteering in de laatste weken voor hare pandbrieven deelt de directie van de N.V. Nederlandsche Bankinstelling voor waarden belast met vruchtgebruik en periodoieke uit- keeringen het volgende mede: De crisis in Duitschland heeft blijkbaar bij verschillende houders onzer pandbrieven on gerustheid gewekt, waardoor een abnormaal aanbod ter beurze is ontstaan. Hoewel de bank in het algemeen gewoon is hare pandbrieven, voor zoover het aanbod de vraag overtreft, tegen den koers van uit gifte op te nemen, hebben wij gemeend on der de tegenwoordige abnormale omstandig heden daarmee niet te moeten voortgaan en ons voorloopig van verdere opname te moe ten onihouden Daarop zijn geen kooptrans acties meer tot stand gekomen, maar werden PONTMISERE TE VELSEN. Honderdvijftig autoi's in de rij. Honderdvijftig auto's en andere vervoer middelen, somtijds zelfs nog meer, kan men eiken namiddag queue zien maken bij het stoompontveer te Velsen. Ook des morgens vormt zich meermalen een lange rij, maar deze wordt in den regel overtroffen door die welke zich aan de Noordzijde van het Noord zeekanaal vormt, wanneer de automobilisten van hun uitstapjes of zakenreizen en de groentenboeren en groentenhandelaars van de markt te Beverwijk terugkeeren. De politie heeft op de spitsuren haar han den vol, om de zaak te regelen, waarvoor minstens vijf man noodig zijn, vooral wan neer de queue zulke afmetingen aanneemt, dat het einde de Melklaan of den Spoorweg overgang nadert. Want er zijn nog steeds autobestuurders, die als ze dg kans krijgen, trachten uit de queue te komen. Dit gelukt hun echter bijna nooit, want bij de pont wor den ze opgevangen door den aldaar gepos teerde agent, die hen onverbiddelijk terug zendt, waardoor ze nog meer achterop ko men. Daar het aantal agenten te Velsen niet zoo heel groot is, gebeurt het naar men aan de Tel. meldt, meermalen dat de mannen van 's middags twee uur tot des avonds halfnegen onafgebroken dienst doen. In deze uren is het geheele dagcorps in functie bij de verkeersre geling, zoodat elders niet gesurveilleerd kan worden. De ondernemers van de autobusdiensten tusschen Beverwijk en Haarlem worden door deze verkeersbelemmering gedupeerd. Om hun diensten zoo goed mogelijk te onderhou den laten ze de bussen tijdens de drukke uren bij de pont terugkeeren. De passagiers stap pen dan uit, gaan te voet „over", om aan de andere zijde met een daar gereedstaande bus de reis voort te zetten. In het begin van den zomer werd tijdens de spitsuren ook de vrijvarende kleine pont m de vaart gebracht, doch thans geschiedt dit niet meer. Dit is nu trouwens onmogelijk, daar men juist dezer dagen is begonnen met het veranderen van de aanlegsteigers, ten einde deze geschikt te maken voor de in aan bouw zijnde groote pont. KRANTENKONING IN DE HOOFDSTAD. Le roi d amuse. Hearst, de Amerikaansche kranten-mag- nddt) toefde in Amsterdam en plichtsgetrouw zijn wij getogen naar Brack's Doelen Hotel, waar deze ongekroonde koning een rustig en gedistingeerd verblijf had gezocht; om trachten, een onderhoud te krijgen met <u zen van, van wien Stéphan Lauzanne in „Souvenirs d'un journaliste" een zoo waardige karakteristiek heeft gegeven Hearst was niet thuis. Met Cook Marken, Volendam en, zooals men heeft gelezen, naar de Alkmaarsche markt. Nu is Cook een ideaal toevluchtsoord voor illustre personen, die gevrijwaard wu len blijven van persgesprekken. Cook de dagen van wie zich bij hem aansluiten zóó in te deelen, dat er nog juist tijd over! blijft voor de maaltijden, maar niet voor in terviews. Daar wij gaarne iets van 's heeren Hearst'. ervaringen op deze vacantiereis door on» landje en door een rijk, waaraan zijn levend lot zoo nauw verbonden is geweest, hadriln meegedeeld, hebben wij nochtans pogS in het werk gesteld, met den Amerikaan in contact te komen. Dat is ten leste ook eeluVt Doch mr. Hearst, van wien men zijn merk, naar reed» kaas. wachten, dat hij weet, wat den lezers vfn een groot dagblad en deszelfs vertegenwonr digers toekomt, mr. Hearst beduidde ons on uiterst kiesche wijze, dat hij van een onder houd niet gediend was. Welken wensch van een vacantiereiziger, men natuurlijk heéfi eerbiedigen. J neett te Zaterdagochtend heeft de krantendirecb.., Hearst het Rijkmuseum doorgewandeld Kalmpjes schuifelde hij door de prachtig in gerichte zalen - een groote, dikke man od leeftijd, nog a slobberig m de kleeren en met een ietwat uitgezakt, expressieloos laat. Zijn groote, vleezige hand rustte hl schermend tegen den schouder van slank, blond dametje in zwart reiscosfuum en witte searve, en met een verveeld eezirht in welk elegant figuurtje wij met verrassing niemand anders herkenden dan de film oJJ ce Marion Davies. "mactn' Het tweetal slenterde langs de meesterwer- ken van onze oud-Hollandsche school- het toonde vooral belangstelling voor de kleun- ge costuum-stukken, voor de zeventiend' eeuwsche mannen met hun kostbare kanten kragen, zwierige pluimhoeden en hooge, mar- tiale beenstukken; de vrouwtjes met haar melkwitte kappen, haar rijkgeborduurde lijf. jes en de breede, fluweelen rokken, die in zware, schaduwige plooien neerhangen. Eenmaal hoorden wij een hoog lachje van de hoofdrolsjoeelster uit „Heel Hollywood op stelten", bij het aanschouwen van zoo'n ge. noeglijk ouderwetsch ijstafereel met talk» ze parmantige Kolfspelende mannekes, dit haar, met hun kleine snorren en hun groott schoenen, wellicht herinnerden aan haren collega en leermeester Charlie Chaplin; en eenmaal zagen wij den courantier, wiens grijze kop ons plotseling aan Lodewijk XVI deed denken wèl merkwaardig bij een man, die toch waarlijk niet van Fransche sympathieën kan worden verdacht mis prijzend de schouders ophalen voor een naïef tafereel van een der Vlaamsche primi tieven, voorstellende: „Het verraad van Ju das". Toen zegen de bezoekers in gepaste be wondering neer op de bank tegenover Rem brand t's „Nachtwacht", te midden van vele Amerikaansche mede-Cookianen en vele Ame rikaansche dames, die allen het uiterlijk had den van ge-peroxyde film-diva's of hoomge- brilde secretaressen. En wij drentelden voort langs de kostelij ke galerijen en vermeiden ons in de delicieu- se binnenhuisjes van Vermeer, de decoratieve vogel-collecties van d'Hondecoeter, de lachen de koppen van Frans Halstot wij zoo waar vergeten waren, dat wij waren uitge gaan om een zekeren mr. Hearst uit Amerika te zien en niet om de schilderijen van onze oude meesters te bewonderen. Zaterdagmiddag vertrokken mr. Hearst en nog 24 andere Amerikanen naar de Residen tie. Daar een bezoek brengen aan Schevenin- gen en het Vredespaleisen dan hebben zij „Nederland gedaan". Een redacteur van het Nederlandsch Cor respondentiebureau voor dagbladen, is her toch gelukt den heer Hearst te interviewen en zijn meening te vragen over de belangrijK problemen welke Europa thans bezig hou den. MAN VERDRONKEN. In het Merwedekanaa.1 In den nacht van Donderdag °P ,Xr^laJjj deelde een man, die aan het Merwedek had zitten visschen, aan de marechaussee mede, dat een andere man, die zich wl nabijheid bevond en zich ook met vj^pn.a bezig gehouden had, plotseling ver^„r7fteij was. De marechaussee stelde een on' in, doch de verdwenen man werd ni s. vonden en dreggen had geen resultaat, h 109. De groote toovenaar zit in zijn gemakke- lijken stoel te midden van geheimzinnig-uit- ziende kruiken en potten en studeert in een dikke foliant als de Oesters aankloppen. „Ja, binnen", roept hij. En als ze dan binnentreden, tante Zeekat voorop, kijkt hij toch wel een beetje verwonderd. Wat kan dat stel net-ge- kleede Oesters van hem willen? 110. Maar hij ontvangt de famil'e bel al' vriendelijk en dan vertelt Zeekat v t len tot hem voert. De familie Oeste tl zoo vele gevaren ontmoet onder ?-c ^glce» niets liever zou willen dan eens een r oi» naar de menschenwereld en daar ron een beetje op adem te komen, maar voor moeten zij natuurlijk de mensP daante kunnen aannemen»

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6