!Bimmdand OOLIJKH OI uiten corps de heer A. Meijns, een groot succes geoogst. De voorbereiding van het terrein, de Nieuwe Laan, welke met welwillende medewerking van 't Gemeentebestuur en den directeur van het G. E. B. mooi was verlicht, was een ge lukkige keuze, vooral de mooie verlichting aan den ingang, waar de initialen van V. V. V. electrisch waren verlicht, was bijzonder goed geslaagd. Om ruim half 7 arriveerde het Harmonie corps aan het Station, waar ter begroeting het bestuur van de V. V. V. aanwezig was. Met volle muziek toog men naar het terrein, waar een groot podium was opgesteld en waar een 700 zitplaatsen waren aange bracht. Het bezoek was zóó groot dat zeker een 1500-tal zich met een staanplaats moest tevreden stellen. I Na een hartelijk welkomstwoord van den heer Hopman, de voorzitter van V. V. V. die {dankbaar was dat „Ons Genoegen hier be langeloos een concert gaf, begon men aan de 'afwerking van een rijk varieerend program. Het begin was de N. E. O.-marsch van A. J ,Maas, waarmede het corps al dadelijk een uitbundig succes oogstte. Vervolgens werd gegeven Phedre, Ouverture van J. Massanet. tEen prachtig nummer was Suite Oriëntale. Dit mooie nummer, speciaal door den heer F. Bilknesse voor „Ons Genoegen uitge- werk was een overweldigend mooi nummer. Het applaus groeide aan tot een ovatie. Het laatste nummer vóór de pauze was Beatrice ét Bénédicit, Ouverture van H. Ber- lioz een nummer waarmede het corps eerst- 'daags in het concours uitkomt. Na de pauze werd gegeven Fantasie sur t'opera le Pardon de Ploërmel van G. Meij- erbeer, Ballet de Coppelia van L. Delibes, Riënzi, Ouverture van R. Wagner en tot slot Unter den Siegesbanner. Marsch van F. van Blon. Met groote aandacht werden de num mEen vvoord van dank en een tot weerziens aan „Ons Genoegen» te Wormerveer. De VVV heeft honderden muziekliefhebbers aan zich verplicht. Moge de belangstelling voor de V. V. V. zich in Heiloo meer door de vereeniging te steunen. Een hartelijk dankwoord aan het werd met luid applaus onderstreept. TEXEL. De iaarlijksche „autorit voor ouden tan dagen" werd hier Zondagmiddag gehouden. Ongeveer 40 auto's, meest van Den Burg, waren hiertoe welwillend af gestaan terwijl door winkeliers verschil lende versnaperingen waren beschik baar gesteld. Het weder leende zich bij uitstek voor den tocht, die om half twee aanving. Het Texelsch Fanfareorps reed in een auto voorop en bracht de ge- wenschte stemming er in door af en toe een muzieknummer te geven. De tocht duurde bijna vijf uren. Te Den Hoorn werd halt gehouden terwijl in het pen sion Bosch en Duin den ouden mens.ch- ies thee werd aangeboden. Ook te Cocks- dorp werden de oudjes door de ingeze tenen gul onthaald. Bij aankomst te den Burg werd nog even gereden door de dorpsstraten, waarna op het marktplein de stoet uit- e6Geen enkel ongeval kwam gedurende den langen tocht voor. Alle deelnemers waien hoogst voldaan over dezen prachtig.* rit Auto-ongeval. Zondagmiddag reed de heer Vader uit Amsterdam met een Chevrolet tegen een hek op den Schilderweg nabij den Burg. De bestuurder bekwam hierbij een ernstige beenbreuk, zoodat hij voor ge neeskundige behandeling naar elders moest worden vervoerd. In den auto be vonden zich nog drie personen die ech ter ongedeerd bleven. De auto was zeer beschadigd. VOGELTREKSTATION TEXEL" Zaterdag hebben de heeren G. C. A. Junge en K Waldeck, ornithologen, resp. uit Haar •lem en Den Haag, te de Cocksdorp een aan vang met vogeltrekwaarnemingen gemaakt. Eenige weken zullen ze hier vertoeven, waar na andere vogelkundigen de waarnemingen zullen voortzetten. Zoodra de stichting Vogel- trekstation-Texel over voldoende geld be schikt, wordt tot definitieve vestiging van een waarnemingspost aan Texels noordpunt over gegaan. RUSTENBURG. Twee kinderen te water. Hoe gevaarlijk het is om kinderen in dit wa terrijk gebied zonder toezicht te laten spelen, ondervond het echtpaar Jongh. Een hunner kinderen was te dicht aan den slootkant geko men, verloor het evenwicht en verdween in een diepe poldersloot, wat werd opgemerkt door F. Stroomer, die onmiddellijk gekleed te water sprong en de reeds bewustelooze kleine van een wissen verdrinkingsdood redde. Toen de heer W. Stroomer zich naar huis be gaf om droge kleeren voor zijn zoon te zoeken, zag hij in de Ringsloot onder het kroos iets spartelen, wat bij nadere beschouwing een kind van bakker Smink bleek te zijn. Door spoedige hulp mocht het gelukken ook deze kleine van een wissen dood te redden. NOODWEER BOVEN DOETINCHEM Zondagavond ontlastte zich boven Doetin- chem en omstreken een zwaar onweer, ge paard gaande met een windhoos. De wind hoos kwam met groote kracht uit de richting Kilder, gemeente Berg, en ontwortelde in weinig seconden een groot aantal boomen. Op den Gaswal werd een tweetal boomen ontworteld en van de daar staande monu mentale beuk een groot stuk uit de kruin geslagen. De takken werden in een straat, welke parellel loopt, teruggevonden. De spoorwegarbeider Jansen, die met zijn vrouw en zijn dochtertje in den kinderwagen daar wandelde, werden allen opgenomen en aan de andere zijde der straat tegen het hek der sociëteit geworpen. Jansen kreeg gelukkig slechts lichte verwondingen, terwijl zijn vrouw en kind ongedeerd bleven. Bij den kruidenier de Hartog werd de deur opengedrukt en werden de etalages vernield. Alle artikelen in den winkel lagen door el kaar. Van een woning in de Kaponie, eigen dom van den heer Wanrooy werd een stuk van het dak weggeslagen. In de Plantsoenstraat werd een stam van een boom, die een omvang heeft van 1.35 Meter, als een lucifer door midden geknapt; de boom werd opgenomen en daarna neer geworpen in den tuin van Dr. Houtsma, waarbij het ijzeren hek gedeeltelijk werd ver nield. In de Burgemeester van Nispenstraat is een zware boom voor het postkantoor ontwor teld en van hfet huis van den heer Van Ta- tenhoven werd de schoorsteen afgerukt. Op het emplacement der Geldersche Tram weg Maatschappij werd een personenrijtuig met een gewicht van 10.000 K.G. uit de rails gelicht en omgeworpen. Het rijtuig kwam tegen een goederenwgen terecht, doch van dit rijtuig is zelfs geen ruit gebroken. Bij het viaduct in De Steeg kreeg de dienst vertra ging, doordat de rails, tengevolge van door den regen afstortend zand, bedolven wer den en eerst moesten worden vrijgemaakt. Onder Zelhem zijn vele boomen en huizen zwaar beschadigd. Onder Wehl zijn vele dakpannen afgewaaid en het koren dat op het land aan schoven was gebonden, wegge waaid. Te Lengel, gemeente Berg, is het huis van den voerman Stinissen, bewoond door laatst genoemde en nog twee gezinnen, totaal afge brand. Niets werd gered. Stinissen was laag en de beide andere gezinnen niet verzekerd. ter, de heeren P. Huf, Alb. van Dalsum en Defrense. Ongeveer een uur bereikte de stoet de be graafplaats. Op Zorgvliet. Aan de teraardebestelling op Zorgvliet ontleenen wij nog de volgende bijzonder heden aan het Alg Hbl.: Nadat de deelnemers aan den lijkstoet, die omtrent een uur op Zorgvliet was aange komen, zich eenige oogenblikken in de nivuwe aula hadden opgehouden, begaf men zich naar het graf, dat zich bevindt in een der nieuwe gedeelten van de begraafplaats. Geen ander geluid werd, tijdens het dalen van de kist, gehoord dan het melancholieke gieren van den wind door de takken der treurwilgen, die wild heen en weer zwiepten als magere grijp-armen. Langzaam dwarrel den de bloemen, door vrienden en bloedver wanten gestrooid, neer in het graf van een onzer uitnemendste tooneelkunstenaars. De enkele korte toespraken konden slechts vagelijk aanduiden, wat aan dit graf en waarlijk niet alleen door de naaste ver wanten werd gevoeld. Louis Saalborn, sprekende namens col lega's en directie der Koninklijke Vereeni ging, bracht in sobere, doch gevoelvolle woorden een laatste groet aan den gestorven confrater. Hij gewaagde van het verlies, dat de na bestaanden zoowel als de kunst hier lijden. Van een afscheid, dat genomen moet worden op een oogenblik, dat Chrispijn had ge meend, weldra weer in het volle leven en in de kracht van zijn werk te zullen staan. Eeuwige jeugd was zijn geheim, en dat ge heim, dat tevens, het geheim was van zijn kunst, heeft hij met zich ten grave gedragen, achterlatend een ledige plek, die leeg zal blijven. Een groot, ondefinieerbaar talent gaat met hem heen en ons blijft niets dan de herinne ring de herinnering aan een groot artist, de herinnering aan een goed mensch. „Het lijkt mij niet in den geest van Chris pijn, zooals ik hem gekend heb aan onze oude Tooneelvereeniging, om hier een lange rede te houden", aldus begon de heer Adriaan van der Horst, directeur van Het Schouwtooneel. „Maar iets moet ik hier zeggen, nu hij van ons is weggenomen, onverwachts en veel te vroeg. Wij hebben hem naar zijn laatste rustplaats gebracht den waardigen na komeling van een groot tooneelspelers- geslacht. Ons tooneel lijdt in dit heengaan een gevoelig verlies". Nadat de heer Van der Horst uit naam van het Schouwtooneel een krans aan de groeve had gelegd, voegde de heer Herman Schwab hierbij een krans namens directie ett spelers van het Vereenigd Rotterdamsch Hof stad Tooneel en mevrouw Annie van der Lugt MelsertVan Ees Diep ontroerd sprak de heer Schwab een afscheidswoord namens de collega's. De heer Seger Klunk uit Zwolle vertolkte den dank der familieleden voor de getoonde deelneming. door de M efselaarspatroonsvereeniging Am sterdam. Tegen het door de Federatie aan haar leden uitgegeven parool, zich niet te laten uitsluiten, zullen beide werkgeversorga nisaties met kracht optreden; bij eventueelen tegenstand zal dan ook politiehulp worden in- ffurnonpn geroepen. '.•TV*' VERDRONKEN. Een passeerende schipper heeft Zaterdag in het kanaal bij Hoogeveen drijvende gevon den het lijk van een manspersoon, dat bij on derzoek bleek te zijn dat van den arbeider bij de Werkverschaffing te Witteveen C. Ver- straate van Middelburg afkomstig, gehuwd en vader van twee kinderen. Het lijk is naar de begraafplaats te Westerbork vervoerd ge worden. BEVERWIJK. De winter op komst? Aan de Beverwijker groentenmarkt werden Maandag reeds de eerste erwtensoepknollen aangevoerd. SPANBROEK. De gemeenterekening over 1930 wijst wat den gewonen dienst betreft aan ontvangsten een bedrag aan van 38969.61; uitgaven 38943.67; alzoo een batig saldo van Üf 34.94. BOVENKARSPEL. Op de 9e veiling van de Bloembollenver- eeniging „Westfriesland" bedroeg de aanvoer 11 millioen stuks. Hoewel de belangstelling minder was dan op de vorige veilingen, werd de voorraad bijna geheel verkocht. De prijzen van Woensdag konden zich echter niet hand haven. HOORN. De botaanvoer blijft hier nog steeds vrij belangrijk. Door een 14-tal vaartuigen werd 1115 pond aangevoerd. Gistermorgen is de vischventer E. de Best uit Hoorn onder de gemeente Zwaag aange reden door een vrachtauto. De man kwam vanaf een erf den straatweg op. In zeer ern- stigen toestand is hij overgebracht naar het Stadsziekenhuis. In den loop van den middag was de man nog niet bij' kennis. Den chauffeur treft geen schuld. OUDE NIEDORP. Door de plaatselijke commissie terzake Steun bij geleden aardappelschade is gead viseerd aan 42 personen een Rijks voorschot te verleenen in totaal 8360. UITVAART VAN LOUIS CHRISPIJN JR. Uit den Stadsschouwburg is de bekende tooneelspeler Louis Chrispijn Jr. gister be graven. Van het gebouw hingen de vlaggen halfstok en de hal was in een chapelle ar- dente herschapen. Op de eikenhouten kist lag een groote krans. Een laatste groet van vrouw en kin deren. Om de kist waren vele kransen neergelegd, o.m. van de Directie van den Stadsschouw burg, de Directie van de Kon. Ver. Het Ne der landsch Tooneel (Saalborn en Verbeek), zoomede van de collega's van het Ned. Too neel en de administratie, van de Directie van Het Schouwtooneel, van het Hofstad Too neel, de collega's van het Centraal Theater, van het Gezelschap Bouber en van het Stu dentencorps, en vele anderen. Velen kwamen in den loop van den morgen een laatsten groet brengen aan den ontslapen tooneelspe ler. Onder dezen merkten we op mevrouw De BoerVan Rijk, Marie Faasseh, Jacques de Boer, Jean Stapelveld, Aug. v. d. Hoek, Hein Harnis, Adr. v. d. Horst, Hunsche, Reu- Ie, Saalborn, en den oud-wethouder Th. M. Ketelaar. Om half elf, nadat de familie mevr. Chrispijn-Mulder met haar twee dochters en de moeder mevr. v. Westerhoven in de chapelle ardente was gekomen, sprak mevr. v. AmmersKuhler gevoelvolle woorden na mens de commissarissen van de Kon. Vereeni ging „Het Ned. Tooneel" en het Nederl. Too- neelverbond. Zij noemde Chrispijn een toege wijd kunstenaar. Nog enkele dagen voor zijn doo men op een gelukkige wending van zijn ziekte, dat hij weer zou komen op de plan ken van het Leidscheplein. Zooveel had deze kunstenaar nog kunnen geven. In herinne ring bracht spr. de beide rollen die Chris pijn vervuld had in door haar geschreven werken. Nooit heeft spr. een tooneelspeler met meer toewijding zien werken. Hij heeft toen getoond dat ook ernstige rollen hem pasten. Louis Chrispijn, zei spr., was een waardig drager van een grooten naam. Toen twee jaar geleden de Kon. Vereeni ging weer werd opgericht, hoopten velen dat hij nu zijn plaats gevonden had. Wij zagen schoone mogelijkheden. Het heeft niet zoo mogen zijn. Tenslotte zeide spr. gevoelvolle woorden van deelneming tot de familie, waarna zij een krans namens het Tooneel Verbond voegde bij de vele andere. Hierna vertrok de droeve stoet naar Zorg- vlied. Langs den rouwwagen liepen als slippen- dragers de heeren Tourniaire, Jan Musch, Laroche en Dr. L. te Winkel. r ^n^fnks den regen stonden velen op het Leidscheplein geschaard en ontblootten eer biedig het hoofd, toen de stoet langs trok. Vooruit liepen mevrouw MannBouwmees- DE MOEILIJKHEDEN IN HET AMSTERDAMSCHE BOUWBEDRIJF Naar bekend is, wordt van de zijde van de Landelijke Federaie van Bouwvakarbeiders strijd gevoerd tegen de nieuwe tarief overeen komst voor het metselbedrijf, welke als re sultaat van langdurige onderhandelingen op 18 Juli 1.1. in werking zou treden. Tegen dit streven is stelling genomen door den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond, den Ned. R.K. Bouwvakarbeidersbond en den Ned. Chris- telijken Bouwvakarbeidersbond welke zich op het standpunt stellen dat de overeenkomst verbetering brengt van het bestaande tarief en dat in deze benarde tijden niet meer zou kunnen worden verkregen, zoodat verscher ping der looneischen noodzakelijk tot groo- tere werkloosheid onder de bouwvakarbei ders zou leiden. Omtrent de grondoorzaak van het con flict zij er aan herinnerd dat op een werk aan den Marathonweg de metselaars en opperlie den er een week met 1.03 waren uitgeko men, nadat de arbeiders zelf aanvankelijk 1.10 voor de afgeloopen week hadden ge vraagd. Op advies van den vertegenwoordi ger van de Landelijke Federatie werd die eisch echter omgezet in een van 10 pCt. ver hooging van alle tarieven, welke eisch lijn recht inging tegen de overeenkomst tusschen de gecontracteerde partijen en de patroons organisaties. Dat de overeenkomst verbetering brengt van het bestaande tarief heeft ook de Fede ratie zelf erkend, doch zij wil geen partij worden bij de collectieve overeenkomst, op handhaving waarvan de patroons echter blijven staan. Naar men weet is op het werk aan den Marathonweg de staking geproclameerd, ter wijl bij het werk van Hilte aan de overzijde van het IJ en bij een klein werk aan de Wees- perpoort, alle drie werken van de Metselaars- patroonsvereeniging N.V. Amettas 6, de ar beiders zijn weggehaald. Van de zijde van „Amstel's Bouwvereeni- ging" deelt men ons thans mede, dat de aangekondigde uitsluiting van de leden van de Landelijke Federatie, voor zoover het met selaars en opperlieden betreft, met ingang van heden door deze vereeniging is geprocla meerd. Eveneens is dit geschied door de Metselaarspatroonsvereeniging Amsterdam. Tegenover deze informatie wordt ons na mens de Federatie medegedeeld, dat de er varing van gistermorgen deze is, dat van een uitsluiting geen sprake was, aangezien nergens een man van de Federatie is gewei gerd. Behalve bij de drie genoemde werken de Federatie deelde ons mede dat het werk aan den Marathonweg gister was openge steld, doch dat daar niemand is begonnen ligt nergens het werk stil. Nader wordt gemeld: Van de zijde van het bestuur van „Amstels Bouwvereeniging" vernemen wij, dat de mededeel ing van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders, volgens welk genoemd be stuur de met ingang van gister aangekondig de uitsluiting der leden van de Federatie niet ernstig zou opvatten, geheel onjuist is. De uitsluiting wordt door genoemde ver eeniging met kracht doorgevoerd, evenals NETTEN-PAKHUIS TOTAAL VERWOEST. Enorme rookwolken welke Zondag namiddag boven de Scheveningsche visschershaven dreven deden, naar de Crt. meldt, de geheele Scheveningsche be volking toestroomen naar de omgeving van den Visschershavenweg. Uit het groote nettenpakhuis van de reeders- firma Jac. den Duik Zn., Visschersha- wnwe 31, sloegen de vlammen en rook wolken zoo hefti gop, dat men een oogen blik vreesde, dat het geheele pakhuizen- complex, dat zicidaar bevindt, door het vuur zou worden aangetast. Snel ingrijpen van de brandweer heeft het vuur echter tot het pakhuis van de firma Den Duik weten te beperken. Het was omstreeks kwart voor vijf toen twee Scheveningers, die juist den Vischershavenweg passeerden, uit het één verdieping hooge paknu's op no. 31 rookwolken zagen komen. Oogenblikke- lijk waarschuwden zij den werfbaas, Hulsentop, die in de nabijheid woont en deze alarmeerde onmiddellijk de brand weer. Het geluk wil, dat slechts een paar minuten van het bewuste pakhuis zich het brandweerstation Duinstraat bevindt en de brand was dan ook nog nauwelijks een paar minuten ontdekt oi de brand weer was reeds met twee motorspuiten ter plaatse. Met een drietal slangen kon het vuur direct worden aangete st. In het zeer brandbare materiaal, dat in het pakhuis lag opgeslagen, namelijk 75 groote vischnetten, die pas geolied waren en lagen te drogen, benevens va ten olie en verf, vond het vuur natuurlijk gretig voedsel. Doch binnen een half uur wist de brandweer, onder leiding van den waarnemend commandant De Graaf en den brandmeester Otten de vlammen meester te worden. Het pakhuis brandde echter grooten- deels uit. Zoo hevig was het vuur, dat het dak zoo goed als geheel vernield werd, terwijl dikke ijzeren balken als riet wa ren omgebogen. Uit een naburigen stal had men tijdig de paarden weten te redden en vaten olie een veiliger plaats verschaft. De shade is niet onaanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Er ver brandden 75 nieuwe netten, die een waarde van enkele duizenden guldens vertegenwoordigden, een groote partij touw, waarvan een deel van de Ver- eenigde Touwfabrieken in depot was, benevens olievaten en traanketels. Voorts moet een dezer dagen in een ander deel der loodsen opeslagen partij zout van 100.000 K.G. voor de visscherij, vermoedelijk door rook en water als on bruikbaar worden beschouwd. De brand is waarschijnlijk ontslaan door het broeien der vischnetten, welke lagen te drogen. Voor de fa. Den Duik is de brand een groote tegenvaller, omdat alles klaar lag voor de in September aanvangende zeevisscherij Men zal thans opnieuw met de voorbereiding moeten beginnen hetgeen veel tijd kost. De loco-burgemeester dr. W. VV. van der Meulen en de waarnemend hoofd commissaris, de heer Besseling waren beiden ter plaatse. Commissaris Parée leidde het onderzoek. De belendende pakhuizen hebben zoo goed als geen schade bekomen. De belangstelling van de zijde der Scheveningsche visschers- bevolking was enorm groot. Bereden politie zette de aangrenzende straten af. Langs de trottoirs en kaden der twee binnenhavens stonden duizenden te kij ken naar de reusachtige rookwolken, die door de brandende netten en de oii« stonden. °it- Te ongeveer 6 uur was het vuur dwenen en rookte het alleen nog watn£ BOERDERIJ VERBRAND. De kapitale boerderij van den landlw. H. Oloenziel te Kielwindeweerte? heden tot den grond toe af. De geheel* benevens de inboedel gingen verloren brandweer van Hoogezand en Kie a weer konden tegenover de vuurzee nie c richten. De oorzaak van den brand vermoedelijk worden gezocht in het oversJfri*' gen van vonken van een naast het h,7i« plaatste doofpot. Jluis ge- TWINTIGDUIZEND GULDEN VERDUISTERD. pen aankwamen Jzekere zoon, onder verdenking 20.000 te wl n verduisterd ten nadeele van een n,,?( re® Vpnnis dip dat ere ld had —ultschi kennis, die dat geld had gedeponeerd on bank te Nijmegen. L. had dit geld geïnd een volmacht van den Duitschen eigenaar P heeft het geld ten eigen bate gebruikt R- fouilleering op het politiebureau te Niim gen werd in het vest van den zoon vai r nog 18000 gevonden. Het drietal bliÏÏ h arrest en wordt aan de justitie uitgeleverd BRAND IN EEN HOOIBERG NABIJ AMSTERDAM. Hedenmorgen 7 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand aan dpn cui weg 456. Bij den veehouder een hooiberg in brand te staan. Door dig ingrijpen van de brandweer kon **n schuur, die op een halven nieter van den w b«g stond, gespaard blijven. Het hoouX uit elkaar worden gehaald. Vermoede^ heeft in den afgeloopen nacht e£ ™erïï in het hooi geslapen en is bij het vertrek on voorzichtig met lucifers geweest, waardoor de brand ontstond. TWEE UTRECHTENAREN IN ZEE VERDRONKEN. De gevaarlijke Noordzeestrooming heeft Zondagmiddag, naar de Crt. meldt, opnieuw twee slachtoffers geëischt. Van een groep van een vijf-en-twintigtal Utrechtsche typo grafen, die een plezierreisje maakten en zich gistermiddag aan het Stille Strand vermaak ten, besloot een vijftal in zee te gaan zwem- men. Een agent, die ter plaatse, surveilleerde, wees het vijftal op de gevaren hieraan ver- bonden in verband met het hooge getij, de ruwe zee en de sterke strooming die er stond. Niettegenstaande deze waarschuwing ging men toch zee in en wel zoover dat reeds na een paar minuten een tweetal, de 21-jarige H. M. uit de Retiefstraat te Utrecht en de 18-jarige D. C. K. uit de Geleenstraat aldaar in levensgevaar verkeerde. Na veel moeite ge lukte het aan ijlings toegesnelde hulp beiden op het strand te krijgen doch zij verkeerden reeds in bewusteloozen toestand. Langen tijd probeerde men de levensgeesten weder op te wekken, doch men slaagde hierin helaas niet. De lijken zijn naar het Gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Begrijpelijkerwijs veroorzaakte het droevig ongeval groote consternatie aan het strand. De Haagsche politie waarschuwde direct de Utrechtsche politie om de familieleden in Utrecht van de verdrinking op de hoogte t' stellen. EEN SECRETARIS, DIE HET KOUD HAD. De Alg. Rekenkamer, die opgemerkt had, dat één der Voogdijraden belangrijk grootere voorraden brandstoffen insloeg dan eenige andere, verzocht de Kamer den minister van Justitie inlichting dienaangaande. Uit de gegevens, welke deze van den be- rt/\rr/4Jn A mxIoIm'v rtetn het col trokken Voogdijraad ontving en aan het col lege mededeelde, bleek, dat de brandstoffen welke voor Rijksrekening geleverd waren, niet alleen dienden voor het voogdijraadkan toor, doch evenzeer waren gebruikt voor het particuliere kantoor en de huishouding van den secretaris. De minister stelde voor, dat de secretaris i j°U, teru£betalen hetgeen zoodoende over de laatste twee stookseizoenen te veel aan het -n» vw oiuunovituciivi' I Rijk was in rekening gebracht. 111. Angstig wachten ze nu allen af wat de Waterman zeggen zal... is hij misschien boos? O neen, hij glimlacht gelukkig guitig. „Wel, wel", zegt hij eindelijk met een mooie diepe stem", dus U denkt, dat het op de menschen- wereld zooveel anders is dan in ons rijk onder zee? Nu, dan vergist U zich. Maar ik zie U on- geloovig glimlachen en daarom is het maar be ter dat U het zelf ondervindt; ervaring is de beste leermeesteres. Ik zal U voor ieder lid van Uwe familie een pil geven, die zal U later hel pen om een menschelijke gedaante te krijgen". Dankbaar neemt vader Oester de zwarte pil letjes aan, die de Waterman voor hem uit een mooi kistje haalt. 112. Ze danken den Waterman fr en bestijgen dan een grooten dolfijn, die e op last van den toovenaar, naar ze strand voeren moet. Als de ouderen en e - - voor u blijkt er jes echter opgestegen zijn, du)*1 gro<>" broertjes geen plaats meer te zijn op ten dolfijnenrug en zij gaan fijn me e visch naar het doel van hun tocht.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6