Agenda DE LANGE i DE MORDAZ te Alkmaar Treinaanslag bij jueterbog. jummland REISCREDIETBRIEVEN. VREEMD GELD. VEILIGE BEWAARPLAATS VOOR KOFFERS ER KOSTBAARHEDEN. ASSURANTIËN. Jieck ÓL School ïüeec&ecicht Ho»? en lanff water. Jiunst m Wetenschap Stad en Omgeving. H.MTER het onderzoek naar den de onzekere toestand op cuba. maatregelen der duitsche politie tegen vergader- lokalen. oplichting? ernstig ongeluk van POOLSCHE officieren. VERKEERSONGEVALLEN mientLv Woensdag 19 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. The Shanghai Lady (levensschets)2. De Nach telijke rit (sens.hum.)toegang voor perso nen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Storm op den Mont Blanc. Hoofdrollen: Leni Riefenstahl, Sepp Rist, Ernst Udet; voor eiken leeftijd. 8 uur, Gulden Vlies, concert Italiaansche Opera. Heiloo, Land- en Tuinbouwtentoonstelling (L.E.T.T.) met Conc. Hippique. Opera Concert Italiaansche Opera uit gesteld wegens ziekte tot Vrijdag 21 Aug. Donderdag 20 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. The Shanghai Lady (levensschets); 2. De Nach telijke rit (sens.hum.); toegang voor perso nen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Storm op den Mont Blanc. Hoofdrollen: Leni Riefenstahl, Sepp Rist, Ernst Udet; voor eiken leeftijd. houden. In den auto van zijn telegrafisch gewaarschuwden broer en vergezeld door zijn meisje, werd hij naar Tours vervoerd. Doch met de grootste moeite kreeg men hem ertoe van den auto gebruik te maken. En steeds, ook onderweg, herhaalde hij dezelfde woorden: „De professor! Het masker". Waarop deze uitlating betrekking heeft, kon men nog niet vaststellen. Een medicus constateerde bij Navarre een zenuwschok. Men hoopt dat hij na zijn her stel inlichtingen kan geven over de gebeurte nissen die hem zijn overkomen. Het onderzoek naar den treinaanslag bij Jueterbog heeft tot gisteren uitgewe zen, dat de ontploffing van de spring stof waarschijnlijk heeft plaats gehad tusschen den tender en den postwagen. De geheele activiteit van de poiitie is geconcentreerd op de opsporing van den man, die een gedeelte van het voor den daad gebruikte materiaal te Berlijn heeft gekocht. Alle desbetreffende gege vens, die verzameld zijn, zullen vandaag door middel van een aanplakbiljet wor den bekend gemaakt, waarbij tevens een a?:r.tal afbeeldingen zullen worden ge geven. Zware verliezen der regeerings- froepen, Naar uit Havanna gemeld wordt, heb ben de regeeringstroepen tijdens de ge vechten tegen Santa Clara zware verlie zen geleden. 180 lijken van soldaten zijn naar Columbia overgebracht. Naar verder gemeld wordt, zouden in de nabijheid van Trinidad 2000 goed be wapende opstandelingen voor den be- slissenden strijd geconcentreerd zijn. De toestanJ nog steeds onzeker. De berichten uit Havanna geven nog steeds geen duidelijk beeld van den toe stand op Cuba. In verband met de scher pe militaire censuur en de sluiting van alle radiostations is het niet mogelijk de berichten te cöntroleeren. Te Havanna zijn geruchten in omloop, volgens welke bloedige botsingen tus1- schen regeeringstroepen en opstande lingen hebben plaats gehad in de pro vincie Santa Clara. Verscheidene batal jons der regeeringstroepen zouden naai de insurgenten zijn overgeloopen. Voorts wordt beweerd dat twee zeilschepen met groote hoeveelheden munitie en ettelijke machinegeweren aan boord, zoomede 500 soldaten, meerendeels negers, in de havenstad Jibara aangekomen zijn ter versterking van de opstandelingen. In tegenstelling tot deze berichten ver klaart de regeering dat in het geheele land met uitzondering van de provincie Santa Clara volkomen rust heerscht en dat de onderwerping van de opstande lingen ieder oogenblik te verwachten is. De toestand toch kritiek? Hoewel de berichten, die uit het land om trent het verloop van den opstand worden ontvangen, door de regeering sterk worden gecensureerd, zijn de berichten, dat de op standelingen op verschillende plaatsen suc cessen boeken, toch tot de openbaarheid doorgedrongen. Men tracht in regeerings- kringen vooral te verbergen, dat de opstan delingen zijn doorgedrongen tot de gebie den, waar veel Amerikaansche belangen zijn, omdat men vreest, dat de U. S. A., wanneer men meende, dat de Amerikaansche belan gen zouden worden bedreigd, alsnog tot in terventie zullen overgaan. Het schijnt, dat de regeering den toestand niet zoo zeer mees ter is, als president Macado officieel heeft medegedeeld. Op enkele plaatsen zijn regee ringstroepen naar de opstandelingen overge loopen. DE INVAL IN DE COMMUNISTISCHE CENTRALE IN CHINA. Een buitengewoon belangrijk broeinest ontdekt. Zoowel in Chineesche als in Internationale kringen hecht men groote beteekenis aan den inval, die gister is gedaan in de communisti sche propaganda-centrale in de internationa le nederzetting te Shanghai. Uit de in beslag fenomen archieven zou zijn gebleken, dat eze centrale in directe verbinding stond met revolutionnaire organisaties in Japan, op de Philippijnen, in Indo-China, in de Maleische staten, in Burma en in Ned. O. Indië. Voorts zou zijn gebleken, dat men bezig was, pogin gen in het werk te stellen, om in contact te komen met de Indische vakvereenigingen. 1 evens is in verband met den inval gear resteerd een lid van de Executieve der Derde Internationale, genaamd Moullens, een in China verblijvend lid van de Canadeesche Communistische partij, die naar wordt me de gedeeld, zeven schuilnamen, vijf verschil lende adressen, postboxen in acht verschil lende postkantoren en vier telegramadres sen er op na zou houden. Het is den laatsten tijd herhaaldelijk geconstateerd, dat lokalen waar de ra dicale pariijen en organisaties bijeen komsten hielden, verzamelplaatsen wa ren voor politieke rustverstoorders en dat van deze lokalen uit politieke orde verstoringen, botsingen en gewelddaden werden bedreven. De politiepresident zal voor deze loka len een vervroegd sluitingsuur vast stel len. Voor een communistisch vergader lokaal is de sluitingstijd vastgesteld op 7 uur. Een slager te Dortmund, die weinig vertrouwen had in de Duitsche valuta, verzocht op 9 April van dit jat^r een kennis van hem, den koopman I-Tanz K. voor een bedrag van 33.500 R.M. in Ne derland deviezen te koopen. Toen de heer Franz K. uit Nederland terugkeer de had hij noch 33.500 R.M. noch devie zen bij zich. Hij beweert het geld te heb ben verloren. D: man is door de crimi- ntele politie gearresteerd als verdacht van verduistering der gelden. Te Wilkowice is een open luxe-auto, waarin 4 officieren van het garnizoen van Lublinitz gezeten waren, tegen een gesloten spoorweghek gereden. Door den schok werd de slagboom geopend en sloeg deze met volle kracht tegen de officieren. Een kapitein werd onmiddel lijk gedood, terwijl een majoor ernstige verwondingen bekwam. De chauffeur en een naast hem zittend eerste luite nant werden licht gewond. e engrootere achterkamer met bedstede, een klein keukentje en een bedstede in de gang. De huidige eigenaar is bezig de panden te verkoopen. Reeds zou de nieuwe eigenaar, die de panden met November zou aanvaar den, een gedeelte van de koopsom hebben be taald. Toen de huidige eigenaar gisteren de huür kwam ophalen, werd hem ineens 1 per woning minder betaald. Hij vroeg toen, of dat zoo maar ging, waarop hem geant woord werd: dat zie je. Zooals gemeld, heeft hij het lagere bedrag in ontvangst genomen. De huurkaarten zijn echter niet afgeteekend. ZAL „FLORA" HERBOUWD WORDEN? B. en W. van Amsterdam hebben, naar het Hbld. meldt, het voornemen den raad een voorstel te doen tot het in tijdelijke erf pacht uitgeven van een stuk tuingrond, be- hoorende bij perceel Heerengracht 605, waar in het museum „Willet Holthuysen" is geves- tigt- en waarvan de gemeente ingevolge ^testa mentaire beschikking in het jaar 1895 den eigendom heeft verkregen. Deze uitgifte in erfpacht zou verband hou den met het stichten van een theatergebouw op het terrein van het voormalige „Flora" aan de Amstelstraat. Met het oog op deze bebouwing is het noodzakelijk, de achtergevelrooilijn ter plaat se te wijzigen. Ofschoon de commissie voor de strafverordeningen tegen de door B. en W. voorgesteld wijziging der achtergevelrooi lijn op zich zelf geen juridische bezwaren koestert, zou zij zich kunnen voorstellen dat de indruk bestaat, dat de bepalingen van het testament, ingevolge hetwelk de gemeente den eigendom van het perceel Heerengracht 605 indertijd heeft verkregen, zich tegen de voorgenomen erfpachtsuitgifte verzetten. De erflaatster heeft n.1. in haar testament ver- ONGEVAL BIJ EEN V AC ANTIE KOLONIE. Het Amsterdamsche openbare water heeft weer een jeugdig leven geëischt en des te t.r.gischer is het, dat het slacht offer aan de hoede van anderen was toe vertrouwd. Op Let zandterrein nabij de J n van Galenstraat bevhidt zich een R.K. vacantieschoolkamp voor kinderen. Omstreeks halféén kwamen twee jon getjes bij. den leider van het kamp. Zij waren danig van streek en deelden me de, dat zij gezien hadden, dat een zes jarig vriendje, dkt ook in het kamp had behooren te vertoeven, bij het spelen in de vaart, die op ongeveer 75 meter af stand van het terrein gelegen is, geval len was. De leider die op dit alarmee- rende bericht appèl houden en toen bleek, dat de beide jongetjes gelijk had den. Onmiddellijk werd de politie van het bureau Admiraal de Ruyterweg ge waarschuwd. De inspecteur P. Blind, een bereden agent, eenige politiemannen van het bureau en eenige ieden der Am sterdamsche Reddingsbrigade, doken geruimen tijd achtereen. De kranige red ders slaagden er echter niet in, iets te vinden. Ook werd er gedregd, eveneens teveigeefs. Inmiddels was een der poli- tiebooten naar de bewuste vaart, die er plaatse drie en een halve meter diep is, gevaren. Om twee uur kwam de boot aan en bijna oogenblikkelijk had de dreg de kleeding van het slachtoffertje gepakt. De levensgeesten waren toen al ander half uur geweken. Per auto van den G. G. D. werd het lijkje naar het Binnen gasthuis overgebracht. De controle in het bewuste kamp schijnt niet erg deugdelijk geweest' te zijn, anders ware het niet mogelijk ge weest voor de drie knaapjes om te ont snappen, ten einde aan de dichtbij gele gen diepe vaart te gaan spelen. De fami lie is vanwege de politie van het treurige nieuws in kennis gesteld. RIJWIELEN MET ELECTRISCHE ANDRIJVING? Bij de N. V. Philips Gloeilampenfa- br'eken te Eindhoven worden momen teel proeven genomen met een nieuw model fiets met electrische voortbewe ging. De hiervoor benoodgde kracht wordt geleverd door een accumulator, welke van een dusdanige constructie is, dat deze voldoende capaciteit bezit om het rijwiel gedurende den dag met een behoorlijke snelheid een alleszins bevre digenden afstand te kunnen doen afleg- klaard, te begeeren „dat zoodra de stad Am sterdam den eigendom van gemelde percee- len en inboedel zal hebben verkregen, deze goederen nimmer zullen mogen worden ver deeld, verkocht of verruild, maar de inboedel in het perceel 605 voor het publiek toeganke lijk zal moeten worden gesteld bij wijze van museum onder den naam. van „Willet-Holt- huysen", op zoodanige wijze, als door het stadsbestuur zal worden geregeld, en dat bij de inrichting van het voormelde perceel tot museum, zoo in den gevel van het be doelde perceel 605 als in de vestibule aan weerszijden boven de deuren der zijkamers geplaatst zal moeten worden „Museum Wil- let-Holthuysen". Na herhaalde overweging is de commissie echter tot de slotsom gekomen, dat het slechts de bedoeling van de erflaatster is geweest, het huis met den inboedel onveranderd te laten, doch dat zij den tuin hier niet heeft bedoeld. Het staat de gemeente dus vrij, een ge deelte van den tuin van het museum in tijde lijke erfpacht uit te geven. De commissie voor de strafverordeningen stelt thans voor in verband hiermede vast te stellen een verordening tot wijziging van de Bouwverordening van 9 Juli 1924. DE HUURDERSTAKINGEN TE ROTTERDAM. Thans ook een staking in de Stein- wegstraat. De twaalf gezinnen, zegt de N.R.Crt., die de ponden 9. 11 en 13 aan de Steinwegstraat alhier bewonen, zijn thans ook in huursta- king gegaan. De eisch is verlaging van de huren van 4.50 per week tot 3.50. Giste ren hebben zij het lagere bedrag ter beschik king van den huiseigenaar gesteld, die dit geld in ontvangst heeft genomen. Namens de huurders werd ons medege deeld, dat de panden aanvankelijk 1.80 per week huur deden. Dit is in den loop der tij den verhoogd tot 3.50. In November 1930 werden de panden verkocht, de nieuwe eige naar liet de panden opknappen en hii ver- - bestaan uit"' de^,huur tot 4-50- De woningen oestaan uit n kleine voorkamer met bedstede, Leelijke val met den motor. De 42-jarige conducteur bij de posterijen J. Witterleg uit Rhenen, die gistermiddag op zijn motor van Rotterdam naar huis reeo, moest aan het Kralingsche veer uitwijken voor een kind, dat plotseling den weg over stak, waardoor hij kwam te vallen. De man is, naar de Telg. meldt, met een hersenschud ding en enkele hoofdwonden in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. gen, terwijl dan gedurende den nacht de accu onder stroom kan worden gezet om opnieuw te worden geladen. Men meent, naar de Telg. verzekert, bij Philips, dat aan een dergelijk rijwiel al gemeen, doch in het bijzonder op het platteland, behoefte bestaat, zoodat men van een ruime vraag verzekerd mag zijn. Een gerucht wilde, dat reeds met de Burgers E.N.R. te Deventer een contract voor levering van een zwaar model fiets was afgesloten, waarop dit mechanisme zou worden gemonteerd. Pit is intus- schen voorbarig. Naar Burgers Rijwie- lenfabriek ons in dit verband mededeel de worden momenteel door haar wel zwaar model fietsen, geschikt voor een dergelijke machinerie, vervaardigd, doch op het oogenblik is er van eenige over eenkomst met Philips nog geen sprake. Naar wij verder vernamen, zijn de pi oefnemingen bij Philips dan ook nog niet het experimenteele stadium te boven. Afgewacht zal moeten worden of deze proeven ten slotte een dusdanig bevredigend verloop nemen, dat men in derdaad de fabricage voor den handel met succes ter hand zal kunnen nemen. Doodelijk ongeval op onbewaakten overweg. Gisteravond omstreeks 9 uur is te Delft op den onbewaakten overweg te Nootdorp de 28- jarige H. Jongerius, afkomstig uit Gouda en tijdelijk verblijf houdende te Delft, met zijn motorrijwiel door een electrischen trein van de lijn RotterdamDen Haag overreden en gedood. Jongen onder auto. Gistermiddag is de 15-jarige A. van Aken, die op zijn fiets in groote vaart de Piet Hein- straat te Rotterdam uit kwam rijden, tegen een auto gebotst. Hij werd op den grond ge worpen en bekwam een schedelfractuur en een breuk aan het linkerbeen. Door den G.G.D. is hij naar het ziekenhuis op den Coolsingel vervoerd, alwaar hij in ernstigen toestand is opgenomen, DOOR EEN STIER OP DE HORENS GENOMEN. Maandagmorgen is aan het gemeentelijk- abattoir te Dordrecht een ernstig ongeval gebeurd. De 64-jarige B. T. uit Dordrecht wilde met een schietmasker een stier dooden, doch verzuimde het dier vast te zetten. Toen hij' den stier naderde, bleek deze vlugger te zijn dan de man. Het dier nam hem op zijn horens en drukte hem eerst tegen den muur, waarna hij den slager eenige meters ver weg slingerde. Ernstig gewond werd de man op genomen en naar het Ziekenhuis vervoerd. Men slaagde erin den stier te overmeesteren. Geslaagd is voor het examen Hoofdacte mej. F. van 't Sand te Bergen. Te 's-Gravenhage is voor het examen Duitsch L. O. geslaagd de heer J. G. Huite- ma te Broek op Langendijk. VEREENVOUDIGING. Mondeling vertaling uit het Fransch bij examen acte l. o. De commissie, aan welke dit jaar het afne men van het examen Fransch l.o. is opgedra gen, zal haar opvolgster in overweging ge ven de mondelinge vertaling uit het Fransch te doen vervallen, aangezien zij van meening is, dat de schriftelijke vertaling in het Ne- derlandsch voldoende gelegenheid biedt een oordeel te vellen betreffende de kennis van de candidaten in dit opzicht. Ter beoordeeling van de uitspraak komt het der commissie gewenscht voor, dat aan de candidaten voortaan ter lezing zal wor den voorgelegd eene bladzijde eenvoudig proza uit een niet te voren aangekondigd boek, waarbij hun een kwartier tijd ter voor bereiding zal worden toegestaan. PROCESSIE NAAR KEVELAAR. Gistermorgen is om 8 uur van het Cen traal Station te Amsterdam een processie naar Kevelaar vertrokken. Vijfhonderd per sonen, waaronder vijftien geestelijken, nemen aan de bedevaart deel. naar waarnemingen, verricht in den mor,». van 19 Augustus. n Medegedeeld door het Kon. Nederl Mm Instituut te De Bildt. et' Hoogste barometerstand 764.5 mM t* i, Maijen. Ja° Laagste barometerstand 741.7 mM <- Valencia. Verwachting, geldig tot den avond van 2ft Augustus Matige Zuid Oostelijke tot Zuidwestelijk, wind betrokken tot zwaar bewolkt met tiid* lijke opklaring; regenbuien; weinig verandT nng in temperatuur. 1931 datum 20 21 22 23 24 1931 datum 20 21 22 23 24 BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Aug ustus Hoog water v.m. 8.37 9.40 10.56 n.m. 9.03 10.16 11.34 0.22 1.47 1.00 EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus. Hoog water water n.m. 5.18 6 19 7.30 9.00 10.25 v.m. 502 6.00 7.00 8.20 9.49 v.m. 8.40 937 10.53 0.57 n.m. 9.C6 10.13 11.31 0.19 144 water v.m. 5.14 5.48 3.48 8.08 9.37 n.m. 530 6.07 7.18 848 10.13 Op grond van hetgeen door de Soc.-Dem. raadsfractie bij de R.K.-fractie werd bereikt mag verwacht worden dat de aideeling van de S.D.A.P. zich met de vorming van een college bestaande uit 2 R.K. en 2 Soc.-Dem zal vereenigen. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Donderdagavond 8 uur worden door dei heer Jan Zwart o.m. ten gehoore gebracht orgelwerken van Franca (Pièce Heroïquej, Bach (Fuga-Gique), Guilmant (Lamentation). De toegang is vrij. Programma 10 cent. Collecte Restauratiefonds. IN DEN MUZIEKTUIN. Populair concert. De muziektuin was gisteravond 'n echte openluchtconcertzaal. Op het gazon had men in de lengte planken gelegd, waarop stoelen die men als gereserveerde plaatsen in bezit kon nemen en waarvan talloos velen gebruik maakten. Het aspect van den tuin werd er niet fraaier door, maar praktisch bleek het wel. Men hoort toch de muziek het zuiverst wan neer men vóór de nis zit. De tuin was natuur lijk overvol, alle factoren werkten daartoe mede, nml. ideaal weer, vrije toegang, het koopen van 'n programma niet verplichtend, en wat Jonker 'het publiek aanbood was zeer afwisselend en aantrekkelijk. Daar was het dubbelmannenkwartet „Zang en Vriend schap",, dat goeden zang gaf in „Mein Lied" en „Jugend" van C. Kamf, in „Nacht" van Schubert, in „Meiliedje" van Almon. Men zong ook weer de beide walsen van Johan Strauss „Rosen aus dem Süden" en „An der schonen blauen Donau". Bij de uitvoering dezer walsen had men nog een attractie. Mej. Hansa Pelva, de welbekende danseres uit Amsterdam, beeldde die walsen in verschil lende standen en gebaren uit. Dat was geen gemakkelijke opgave, omdat die nummers nog al lang zijn, maar haar dans verhoogde zeer de belangstelling voor die uitvoering. Die ge zongen Strausswalsen hebben de groote lief de van het publiek, gisteravond dus nog meer, 'n gedeelte van den Donauwals moest dan ook herhaald worden. 'n Fraaie uitbeelding gaf mej. Pelva van 'n Hongaarsche dans van Brahms en 'n Oostersche fantasie (op de muziek van 'n „Moment Musical") van Schubert. Bij de dansnummers ging het licht in de nis uit en werd zij van uit den tuin door twee schijn werpers verlicht. Aan Jonker's aandacht was dus weer niets ontsnapt, 't Werd voor mej. Pelva een zeer groot succes, dat ook oversloeg op den violist Boris Lensky. 'n Prachttoon komt er uit die viool, en die toon kwam goed hoorbaar den tuin in. En wanneer hij dan z'n eigen composities speek, opgestapeld met velerlei moeilijkheden, die hij volkomen in z'n macht heeft, want het spel blijft gaaf, dan geraakt het publiek in extase, ('n Gedeelte van z'n Heksenczardas" her haalde hij als extra nummer). Jonker bege leidde hem op de piano. Mej. Annie Nies ver vulde dit werk bij de dans van Brahms en de Oostersche fantasie van Schubert. Bloemen voor de danseres van het kwar tet en van den beschermheer, den heer Mr. C. J. de Lange en een cadeau voor mej. Nies. Na afloop vrij bal champêtre (de lam- pioens werden al vroegtijdig aangestoken), 't Geleek 'n feestavond. TE WATER GEVALLEN. De jeugdige Henk Kossen uit de Dijk graafstraat viel gistermiddag toen hij bij het kanaal op een vlet speelde te water. Het ge lukte zijn moeder, die door zijn schreeuwen de vriendjes gewaarschuwd werd, haar on- dergedompelden zoon weer behouden uit het kanaal op het droge te brengen. DE ITALIAANSCHE OPERA-AVOND UITGESTELD. Door ziekte van een tweetal solisten is de uitvoering in het Gulden Vlies van het ge zelschap der Italiaansche Opera, die heden avond zou plaats vinden, uitgesteld tot Vrij dagavond 8 uur. DE HEER ZAAGMAN WEL LID VAN DEN RAAD VAN OUDKARSPEL. Oed. Staten vernietigen hd gemeenteraadsbesluit. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben dezer dagen beslist, dat E. Zaagman te Oudkarspel als lid van den raad in de ge meente moet worden toegelaten. De raad van Oudkarspel had tegen deze toelating be zwaar gemaakt, omdat Zaagman is gehuwd met de gemeente-vroedvrouw. Ged. Staten hebben met inachtneming van art. 25 2e kd der gemeentewet, het raadsbesluit verniet#" en den heer Zaagman wel toegelaten- A. K. DE WETHOUDERSVERKIEZINGEN. Ten stadhuize heeft gisteravond een ge combineerde vergadering van de R.K. en de Soc.-Dem. raadsfracties plaats gehad. Na ampele 'besprekingen werd over een werk program overeenstemming verkregen. In verband hiermede zal de vergadering van de afdeeling der S.D.A.P., die heden over een week zou worden voortgezet, Vrij dagavond plaats vinden. EEN EGMONDER GEHULDIGD! Van de Reddingschuur waaid« de Mij, vlag. Den 17den Augustus was het 50 jaar ge leden, dat Rong Gul zelfstandig als vol man optrad, om in tijden van nood de r dingboot daar heen te brengen, waar schipper het nocdig achtte in zee te ste*en- Zwaar was die taak, als men weet, hoe in de practijk toegaat. In de meeste £eV L is de zee bij stranding van schepen zeer stuiming en staat het water bijna of gen tot aan de duinen. Om dan zeven, acht soms meer kilometers met acht paarden zware transport langs het strand te ver» ren, is werkelijk" een staaltje van .voern?a7t kunst. Zoo ging Rong Gul in het jaar bij nacht, als jongen van 14 jaar,voorffl<,n eerst voor zijn vader de reis ondernem waarna hij tot 1881, het jaar dat zijn va overleed, verschillende malen zich van zj jool' llWPPf In 1881 trad hij zelfstandig als v^T^Jj op en hoeveel maal hij tot volle tevredenn der menschheid het transport jangs strand ondernam, is niet te beschrijven- ie een weet toch hoeveel keer de re" ^hiP- van Egmond aan Zee present was om se r breukelingen van een wissen dood te rea In die 50 jaar heeft de „Oude verschillende schippers meegemaakt, ue ste was Ff. Wijker, daarna Aid. Wij»y. Vuil, Gl. Groen, Jacob Glas (Jaapie-Jaa?1 Pil. Stam en J. v. d. Plas. „«„prkt Dat het een dag was, die niet 0,1 j <je voorbijging, laat zich begrijpen. Zoon. issie der Noord- en Zuid-Hollan commissie Redding-Maatschappij te Egmond aa de vaste bemanning en voerlieden D1J Je roepen in het café De Vergulde Valk, jubilaris te huldigen. -„hila- Om 9 uurjies avonds verscheen de J ris met-zijn echtgenoote. Deburgemeester, als voorzitter der p seliike commissie der N. en 7. H p H.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2