Aqmda Amstecdomsche !Beucs tBmnwSand Weee&eeicfU Qememtecadm Jifdschciftm Slad m Omqgoinq. WEER EEN DREIGENDE STAKING IN NOORD-FRANKRIJK? Loonconflicten in de textiel nijverhe J.W* van 20 Augustus IWII. Opgave van loordliollandsrli Landbouw 4»rc<!ict O PMA HUK S. J. A. KEESOM, Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountant8_| Donderdag 20 Augustus. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. The Shanghai Lady (levensschets); 2. De Nach telijke rit (sens.hum.); toegang voor perso nen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Storrp op den Mont Blanc. Hoofdrollen: Leni Riefenstahl Sepp Rist, Ernst Udet; voor eiken leeftijd. Vrijdag 21 Augustus. 8 uur Gulden Vlies: Opera Concert Ita- liaansche Opera. gehouden met den stijgenden financiee- 1 p nood, speciaal met den steeds drei gender wordenden toestand van de schatkist der landen en gemeenten w tlke onmiddellijke hulp behoeft. Daar de landen, gezien de bovenmatl ge bezuinigingen op alle zakelijke uit gaven, niet gelooven op dit gebied nog verdere besparingen te kunnen maken werd aan een delegatie opdracht gege ven de rijksregeering den grooten ernst van den toestand uiteen te zetten en aan 'te dringen op onmiddellijke maatregelen van het Rijk tot verlichting van den toe stand der landen. Hierbij moet zeer speciaal de aandacht van het rijk gevestigd worden op de vraag, welke bezwaren er bestaan, wan neer het aan de landen wordt overgela ten op eigen initiatief verdere salaris- verminderingen door te voeren. Als zeer urgent werd verder be schouwd de kwestie van de credieten op korten termijn, het herstel van de ren tabiliteit der staathuishouding en voor al bepaalde maatregelen op het gebied der werkloozen-ondersteuning. HET KARL LIEBKNECHT-HAUS VRIJGEGEVEN DOOR DE POLITIE, Het sedert 9 Aug. door de politie bezette Berlijnsche hoofdkwartier der communisten, het Karl Liebknecht-Haus, op het Bülow- platz te Berlijn is hedenmiddag om 12 uur weer vrijgegeven en door de politie ont ruimd. Het verbod van het communistisch dagblad „Die Rote Fahne" blijft van kracht tot 24 Augustus a.s. In het textielgebied van Noord-Frankrijk fcijn in het begin van deze week opnieuw loonconflicten tusschen arbeiders ontstaan. De werkgevers in verschillende districten hebben het voornemen te kennen gegeven, nieuwe loonsverlagingen in te voeren, doch zij stuiten hierbij op groot verzet bij de ar beiders. Op verschillende plaatsen zijn eenige honderden arbeiders in staking getre den. De werkgeversvereeniging heeft beslo ten, haar arbitrage-commissie bijeen te roe pen om met de vakvereeniging te onderhan delen. HOE DE VROEGERE HOFPREDIKER PREEKT. De vroegere hofprediker, Doehring, heeft in den Berlijnschen Dom een preek gehouden over „noodverordeningen!" De tekst van de preek werd bij het uitgaan van de kerk bovendien uitgedeeld aan de gemeente. De katholieke Germania publiceert een gedeelte van de preek, waaraan de N.R.Crt. het vol gende ontleent: „Johannes de Dooper had den moed onpo pulair te zijn. Onpopulair, niet in den zin van de phrase, waarin dit woord heden veelal wordt gebruikt dienend om er achter de onbe kwaamheid te verbergen om te voldoen aan billijke eischen van het volk. Men gebruikt dit woord met voorliefde als een gebaar om door te gaan voor den grooten onbegrepene, die zijn weg gaat zonder zich te bekommeren om de haat of de gunst der bevolking. Indien echter deze wegen steeds weer in niets eindi gen, wanneer geen beweging zichtbaar wordt, waarin een tot op het bloed gemarteld volk ten minste een tastbaar begin van een redding kan zien, dan vervliegt natuurlijk ook de nimbus van de met zooveel ijver tentoonge stelde heldhaftige onpopulariteit en er blijft slechts over het beeld van een klein mensch, die zich verstout heeft groote dingen te onder nemen." „Hoewel geen naam wordt genoemd, schrijft de Germania, begrijpt elk kind, wien de heer Doehring bedoeld heeft, toen hij sprak van den grooten onbegrepene en van den kleinen mensch, die zich verstout heeft groote dingen te ondernemen De woorden van dezen prediker waren bedoeld om de regeering, die verantwoordelijk is voor de noodverordeningen, in discrediet te brengen bij ons volk en om in plaats van liefde, haat en tweedracht te zaaien. En dit alles van den kansel van den Berlijnschen Dom! Dit is niet een afdwaling van godsdienstig op politiek -terrein, dit is de verandering van een preek, die godsdienstig moest zijn, in een eenzijdige politieke polemiek van partijstandpunt". Het blad hoopt, dat de leidende autori teiten der Evangelische kerk zich nader met de zaak zullen bezighouden. ARBEIDSDUUR AAN BOORD VAN ZEESCHEPEN. Verschenen is het rapport van de commis sie van onderzoek naar den arbeidsduur aan boord van zeeschepen. Deze commissie werd ingesteld bij besluit van 21 Februari 1929 van den to-enmaligen minister van Arbeid, H. en N. en stond onder voorzitterschap van den heer C. J. Ph. Zaalberg, directeur-gene raal van den Arbeid De leden der commissie behoorden tot de verschillende organisaties van werkgevers en werknemers, terwijl ook van ambtelijke zijde vertegenwoordigers in de commissie zitt'ng hadden. l iet onderzoek strekte zich uit over 28 Lc„c,?enl,en €n Yan c,eze reederijen werden van 375 schepen bover. de 400 br. t gegevens ontvangen. In totaal bezaten deze reederijen 423 schepen, van welke er 415 met een Ne- derlandschen en 8 met een West-Indischen zeebrief voeren. Alle reederijen die onder het onderzoek hadden kunnen vallen, bezaten 497 schepen. Niet alle liisten. die binnengekomen zijn. konden in het rapport verwerkt worden, aan gezien ze te laat binnenkwamen. Die, welke binnenkwamen voor 1 Augustus 1930, zijn nog verwerkt. Over het algemeen geeft de inlevering der lijsten reden tot tevredenheid. De vraag, of het onderzoek geleid heeft tot het verkrijgen van een goed beeld van de werktijden, welke aan boord van koopvaardijschepen plegen voor te komen, kan bevestigend beantwoord worden. Geen onderscheid viel er te maken tusschen diensttijd en werkelijken arbeids duur. Soms was de diensttijd tevens arbeids tijd, doch ook wel waren de als werktijd op gegeven uren niet anders dan diensturen, ge durende welke de betrokkene aanwezig moest zijn, doch geen werk verrichtte. De gemiddelde arbeidstijd per week voor de verschillende rangen volgt hier: Eerste stuurman 77 uur, tweede stuurman 79 uur, derde stuurman 80 uur, vierde stuur man 79 uur; eerste machinist 61 uur, twee de machinist 68 uur, derde machinist 72 uur, vierde machinist 71 uur, assistent 68 uur; kwartiermeesters 69 uur, bootslieden 64 uur, lampenisten 66 uur, timmerlieden 63 uur, matrozen 74 uur, lichtmatrozen 67 uur, don- keylieden 73 uur, stoker 57 uur, tremmer 57 uur, olieman 61 uur, bankwerker 60 uur, electricien 58 uur. INSTRUCTIEVAARTUIG „PRINSES JULIANA". Proeftocht 29 Aug.; officieele in- dienststellin gl2 Sept. Naar het Hbld. verneemt, zal het nieuwe instructievaartuig „Prinses Juliana" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, dat 13 Juni j.1. te Groningen te water is gela ten, de volgende maand gereed komen. De officieele proeftocht zal worden gehou den Zaterdag 29 Aug. van Den Helder naar Amsterdam. In de hoofdstad zal het vaar tuig geheel voor de vaart worden gereed ge maakt, waarna 12 Sept. de officieele in- dienststelling zal geschieden. Op dien datum zal het tienjarig bestaan van het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart op eenvoudige wijze worden herdacht. NEDERLANDSCHE IN TIROL NAAR BENEDEN GESTORT. Uit Innsbruck wordt aan de Telegr. ge meld: Mevr. L. van B. uit Schoondijke, die met een Nederlandsch reisgezelschap in het grensstadje Kufsteuin in Noord-Tirol eenige dagen vertoefde, heeft bij 'n tocht naar het bergmeer een ongeluk gehad, dat nog betrek kelijk goed is afgeloopen. Bij de bestijging van den weg naar het bergmeer wilde mevr. Van B. op een bepaald punt van het uitzicht genieten. Zij leunde tegen een houten hek lang den weg aan. De leuning brak echter plotseling af, zoodat de dame langs de steile berghelling een eind in de diepte stortte. Zij liep daarbij verschillende verwondingen op, die echter niet van ernstigen aard bleken te zijn. Men wist haar te bereiken en haar per auto naar het hospitaal te vervoeren. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.6 mM. te Akureyri. Laagste barometerstand 740,5 mM. te Ho- lyhead. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Augustus: Matige tijdelijk wellicht krachtige Zuide lijke tot Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk re genbuien met kans op onweer, iets koeler. ■looss* en laass* waler. BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus 1931 Hoog water Laag water datum v.m. n.m. m m 21 9.40 10.16 6.00 6 19 22 10.56 11.34 7.00 7.30 23 0.22 S.20 9.00 24 1.00 1.47 9.49 19.25 EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus. 1931 Hoogwater Laag water datum v.m. om. vm om 21 9 37 10.13 5.48 6.07 22 10.53 11.31 48 7.18 23 0.19 8 08 8 48 24 0.57 1 44 9 37 10 13 DOOR TRAP VAN PAARD GEDOOD. Gistermorgen is het 11-jarig zoontje van den landbouwer S. Hermus te Moerdijk toen het een paard met veulen naar de weide wil de brengen, door een trap van het paard op slag gedood. LOCOMOTIEF DOOR NOODBRUG GEZAKT. Gisteravond is te Zuidhorn een locomotief, waaraan e enkipkar was bevestigd voor het aanvoeren van grondstoffen voor den bouw van de nieuwe spoorbrug over het het ka naal Groningen—Zuiderzee, door een nood brug gezakt, die geslagen was over de Noordhorner Schipsloot. De locomotief kwam in het water terecht. De twee mannen, die hem bedienden, liepen de een meer, de ander minder ernstige verwondingen op. Veel is veranderd en ook wel verbeterd in die 24 jaar zeide spr. en ik breng u harte lijk dank voor al hetgeen gij mede hebt tot stand gebracht. Spr. wensente hem in het ver volg alle goeds toe. De heer Kamp heeft gedurende 8 jaar mee gewerkt om het gemeentebelang te dienen. Spr. was hem hier zeer dankbaar voor en hoopte, dat het hem en zijn gezin verde steeds goed moge gaan. Spr. hoopte, dat de scheidende heeren steeds met genoegen mogen terugdenken aan den tijd gedurende welke zij in het belang der gemeente werkzaam zijn geweest. Dan wilde spr. in het algmeen nog iets zeggen. Eerstens dankte hij weth. Wit voor de medewerking van dezen ondervonden en hoopte hier verder op te mogen blijven rekenen. Spr. hoopte het vertrouwen dat de raad hem heeft betoond, steeds waardig te mogen blijven en was er van overtuigd, dat de gemeente onder het be stuur van dezen raad een goede leiding heeft gehad. Daar de rondvraag niets bijzonders mee: opleverde sloot de voorzitter onder dank en met de beste wenschen voor de scheidender. deze vergadering. DE HUISHOUDING. Wij ontvingen het nummer van 16 Augus tus van De Huishouding, half-maandelijksch tijdschrift voor de moderne huisvrouw (Ad ministratie Weteringschans 117 b, Amster dam). Dr. P. C. Eichholtz opent'de vele in teressante bijdragen met een geïllustreerde beschouwing over „Onze Huisdieren". Ro van Oven heeft het over „Moeder en Kind", terwijl Matty Vigelius ons door een even eens geïllustreerde bijdrage nader bekend maakt met het Meisner Porcelein. Mevr. E. Reinders laat ons zien hoe tafelmatjes te maken met iouwgarneerjng. Dr. A. van der Laan, directeur der Gemeentelijke Vischvoor- ziening te Amsterdam, vervolgt zijn reeks leerzame artikelen om ons te leeren „hoe men visch leert kennen". Voor een goed middel om parasols te wasschen zorgt mevr. Bondam Drost. Vervolgens een heel aardig geïllustreerd artikel van Truus Eygenhysen over „Kind en Dier". Nanny van Reysen leert ons verder nog wat we moeten doen met onze oude kousen. Tot slot de oplossing van hM „Opera-Raadsel" en eenige nuttige recepten pn wenken. P*® I gewoonlijk en wenken. Dit zooals gewoonlijk goed verzorgde nummer wordt op aanvrage gratis toege- zonden. DE WETHOUDERSVERKIEZINGEN. In ons nummer van gister deelden w« mede, dat tusschen de R K. en de Soc.-Dem raadsfracties overeenstemming was verkre gen over een compromis-program. Wij deelden voorts mede, dat de soc.-dem fractie tamelijk vee! wist te bereiken, zoodat de veronderstelling niet gewaagd was dat de Vrijdagavond te houden afdeelingsverga dering zich met het voorstel van het bestuur en de raadsfractie, om inzake het vormen van een college van B. en W., bestaand-* uit 2 soc.-dem. en 2 RK. een oveieenkomst aan te gaan, zal vereenigen en zal besluiten twee weth oude i"s aan te wijzen. Blijkens de agenda voor de Vrijdag houden afdeelingsvergadering ziet het pro gram van overeenkomst tusschen S. D. A P en de R K- er als volgt uit: PROGRAM van overeenkomst tusschen S. D. A. P. en R-R. Algemeen. Meer doeltreffende organisa tie van den gemeentedienst; meer'samen werking tusschen de verschillende ee. meente-bedrijver.. Bij de uitvoering var den op de gemeente rustenden pu'cht cm door het treffen van sociale maatregelen het algemeen welzijn te bevorderen over eenkomstig de saamhorig'eidsgedachtë rekening te houden met de belangen der verschillende maatschappelijke g"roepen met uitsluiting van alle eenzijdige p0ij.' tiek. Financiën. Behoud van het financieel evenwicht. Doorvoering van het begin sel: „Eelasting naar draagkracht" daar bij rekening houden met financièele en economische mogelijkheden. Het streven moet er op gericht zijn bel3st'ingver- hooging te voorkomen Geen belangriike uitgaven zullen worden voorgesteld, die niet in de begrooting zijn opgenomen Afwijking der begroottng moet uitzon dering blijven. 1. 2. KIND DOOR MOTOR AANGEREDEN EN GEDOOD. Te Wadenoijen heeft Dinsdagavond in de Breedestraat een ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. Het 10-jarig dochtertje van H. v. Mourik werd, spelende op den weg, aangereden door een passeerenden mo torrijder. Het kind bekwam, naar de Telegr meldt, zulke ernstige, inwendige kneuzingen dat het een kwartier later overleden is. F. DOMELA NIEUWENHUISFONDS. Door het F. Domela Nieuwenhuis Monu mentfonds wordt op Zaterdag 29 Augustus a.s. aan het Nassauplein te Amsterdam het monument ter nagedachtenis aan F. Domela Nieuwenhuis onthuld. Deze onthulling vindt plats deh middags van 3 tot 4)4 uur en zal door de V.A.R.A. gedeeltelijk worden uitgezonden van 3 tot 4 uur. Door middel van op het plein opgestel de luidsprekers zal het geheele verloop der onthullingen kunnen worden gevolgd. Aan deze onthulling gaat 'n optocht vooraf, wel ke wordt opgesteld op het IJsclubterrein om half twee, vertrek half drie. De route naar het Nassauplein gaat over de Stadhouders kade. Aankomst Nassaukade 3 uur. Op den avond van dezen onthullingsdag wordt een herdenkingsvergadering belegd in iet Concertgebouw, waarvan de entreekaar- ten reeds zijn uitverkocht. Door het fonds is het IJsclubterrein dien avond gehuurd, waar een drietal groote tenten zullen wor den geplaatst, alwaar door luidsprekers de ïerdenkingsvergadering van het Concertge bouw zal kunnen worden gevolgd. DROEVIG ONGELUK. Bij het binnenkomen van den goederen trein uit Winterswijk sprong te Aalten de remmer J. M. uit Winterswijk juist bij den ingang van het perron van de machine doch lij viel hierbij, vermoedelijk door de glad- ïeid van het perron. Bij zijn val had M. nog de tegenwoordigheid van geest zijn hoofd af tewenden. Zijn linkerarm werd echter geheel verbrijzeld. Nadat geneeskundige hulp was verleend, werd de gewonde naar het zieken- ïuis te Winterswijk overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. HOTEL UITGEBRAND. Gistermiddag om vier uur is brand uitge broken in het te Varsseveld tegenover het sta tion gelegen hotel Zwijnshoof, eigenaar de ïeer B. J. Rolling. De vlammen sloegen uit iet dak. De brandweer was spoedig ter plaat se en slaagde erin na een half uur het vuur meester te worden. Met vier slangen op een spuit werd water gegeven. De waterschade is aanzienlijk. Het bedrijf zal kunnen wor- en voortgezet, aangezien de voorzijde van et gebouw is gespaard gebleven. De schade die geschat wordt op 5000 wordt door verzekering gedekt. VERDUISTERING. De 36-jarige H. W. K., reiziger te Gronin gen, die zich de laatste jaren verschillende bedragen in totaal ruim 1400, welke hij voor zijn firma, de N.V. Tabaksfabriek „Gruno" had geïnd, heeft toegeëigend, is heden te dier zake door de Rechtbank te Gro- "'nSen,iot zes maanden gevangenisstraf ver- ?enue Hmtrek,van de Preventieve hech- zeven eischtc we*ens verduistering zeven maanden gevangenisstraf. HENSBROEK. Woensdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting. Voorzit ter was burgemeester Kooiman. De voorzitter deelde mee, dat door Ged. St. is goedgekeurd de gemeentebegveoting en die van het G.E.B. over 1931. Ingekomen was een verzoek van den heer C. Houtkooper om ontheffing van hondenbe lasting over een half jaar. Dit werd toege staan evenals aan den heer P. Scheepbouwer, die hetzelfde verzocht. j Een subsidie-aanvragen van het Wit Gele kruis over 1932 ad 150 zal bij de begroo ting worden behandeld. Nog was ingekomen een schrijven van dea minister van financiën betreffende wijziging van de Landarbeiderswet. Met ingang van 1 Aug. wordt de rente n.1. van 4 op 3 terug gebracht. De aflossingstermijnen blij ven echter ongewijzigd. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ambtenaren-reglement B. en W. hebben uit verschillende concep ten het eenvoudigste gekozen. Over dit punt werd menig woord gewisseld, voordat het reglement werd vastgesteld. De vacantie is op ten minste 8 dagen be paald. De heer Visser' achtte het wachtgeld ad 70 pet. voor kostwinnaars en 60 pet. voor niet-kostwinnaars over den geheelen dienst tijd, zeer hoog. Ook de andere leden waren hetzelfde gevoelen toegedaan. Spr. stelde voor de 70 tot 50 en 60 tot 40 te verlagen. De heer Oudejans stelde voor den kostwin naars 60 pet. te geven. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Oudejans merkte op, dat dit de laatste maal is, dat de leden van het oude college bij elkaar zijn. In de eerste plaats richtte hij het woord tot den heer Smal met wien hij gedurende 12 jaar de reis naar Hensbroek heeft gemaakt om daar de belan gen der gemeente te behartigen. Spr. dankte hem uit naam van raad en gemeente voor hetgeen hij in het belang van Hensbroek ge daan heeft. De heer Smal dankte den heer Oudejans voor zijn hartelijke woorden en B. en W. voor de prettige samenwerking gedurende al die jaren. Wel was er soms verschil van meening, maar steeds werd het weer in der minne ge schikt. Spr. eindigde met dank aan den ge meenteraad en met de hoop, dat de burge meester nog lang voor zijn gemeente ge spaard mag blijven. Ook de heer Wit gevoelde, dat het vertrek van de beide raadsleden een leegte achter laat. Steeds hebben zij hun beste krachten aan de belangen der gemeente gegeven en spr. bracht beiden daarvoor zijn welgemeen- den dank. De heer Kamp zeide 8 jaar raadslid te zijn geweest. Gedurende dien tijd heeft hij ge tracht de gemeentebelangen zooveel mogelijk te dienen. Gezondheidsredenen die hem af en toe ook weerhielden de raadsvergadering bij te wonen, noopten hem nu ook zijn zetel over te geven. Spr. dankte B. en W. en den raad voor de samenwerking die hij ondervonden heeft rn hoopte, dat de nieuwe raad op dezelfde wijze in het gemeentebelang werkzaam mag wezen. De voorzitter wilde allereerst tot weth Smal het woord richten. In 1907 3 Sept kreeg lij zitting in het gemeentebestuur, dus heeft hij bijna 25 jaar de gemeente gediend. Slechts zelden was zijn zetel ledig. Spr. leeft ongeveer 12 jaar met hem mogen sa menwerken als wethouder en het spijt spr. dat hij den heer Smal als zoodanig ziet ver dwijnen. Door zijn rijpe ervaring en juisten kijk op samenleving en gemeente is deze velen van dienst geweest. (Ontvangen per draadlooze teletoon). vv STAATSLEEN1NGEN. 4J4 Nederl 1917 4 1931 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000. Koloniale Back Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Dellt Cert. Küchenm Acc Nederl. Ford Philips Gloeit Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comrn Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR^MAATSCH. Java Cultuur Ned, Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito aclions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Boeton 3) aap-u, uua sioo >j Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak j j Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon, Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers 102Vm 10*/* 1 li»8/* s8 99 105 54V» 40-/, tvu 15'/. 25G/, 83' s 1497c 321-4 517» H'Vm 43'/» 10.7,6 5 90'/, Ib'/z 5'J/is 176 2733/t 1957, 115'/, VM/, 9 bU 64 2 6 Va mi', 17-,»/, i y9->/, 96'/, 10 'V. 69 32 43 3-1/, 27» „Vl/> 30-,. 30'/, 1041, 158 2ïi/, 2)5'/, 244 140 28 143 pl.m 1.30 54 15'/, 8.'/, 147 51 43 1_>3/. 89'/, 277 193 76 64 *.5 1(0 199'/, pl.m. 1.45 119 99 75 la 247 827, 146 32'/, 427, 89»/. 5'/z 27,'/, 19> 115 170 25 209'/, 240'/, 1981/, 10»/» V 104 170 708 2 '0 V, 145 11 pl.m. 2.00 105 40 75 15'/, 15'/, 24/ .47 '9'/, 8U 14;'/, 116'/, 51'/, 11'/, 42»/, 42'/, 11 Hl'/, 89»/, 89»» ld/, 275 114'/, pl.m. 2 15 276 197J/, 1 V» 6V, 69'/, 2 19'/, 99 6'/, 697, 33'/, 3a'A 169 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen g"!?'0 Pa")* Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-Vork Italië Vorige Koers 12.04'/, 58.6a 9.12 34 55 43.20 34 87»/, 66.30 66.35 66.32»/, 248 12 99 Koers op leden 2 12.04»/, 58.62'/, 9.7. 34.55 48 23 34.85 66.30 66.35 06 32'/, 247'»/» 12 99 nenbrug, tel. iö*- j V A R A P P HT E .1 STEENENBRUG, TEL.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2