JUMicaties £uchimact tBucqedijke Stand Spoct Aduectentiën S? d00Ile hoek Huishoudster of Dienstbode. flinke Dienstbode Kolfwedstrijd te Noordscharwoude. Wedstrijden op het Alkmaardermeer. Groote deelneming in de jollen- klasse. De nieuwste regen boog in den strijd. Regelmatig doorgaan (zie begroo ting 1932) met de vonning van een Reservefonds voor bijzondere doel einden om bij eventueele slechte jaren de schokken te kunnen op vangen. f^Streven naar beperking of althans geen verdere uitbreiding van boven- r-n;vn* nmterwiizers. daarbii rekening p-een vuuuc uiwivwu^ tallige onderwijzers, daarbij rekening houdende met de belangen van het onderwijs. t Soberheid dient te worden betracht hij den bouw van nieuwe scholen. Overleg met schoolbesturen omtrent V 70 pn 101 d. alle g Qverivg niet öuiwiüwwiwi 1A1 je toepassing van de artt. 72 en 101 van de Lager Onderwijswet-1920. a is de nieuwe zwemschool gereed is, eelegenheid bieden tot het onver plicht vak „Zwemmen" op lagere scholen. Handel en Nijverheid. Bevordering van het vreemdelingenverkeer, marktwezen, handel en nijverheid. Bevordering van industrie-gelegenheid in de gemeente. Overheidszorg voor het behoud van de schoonheid der stad en omgeving. Bil lijke tarieven voor gas en electriciteit, daarbij rekening houdende met het ge bruik voor het bedrijf en voor huishou delijke doeleinden. Onderscheiden tarie ven voor afname tijdens en buiten de z.g. speruren. Arbeid. Bij werkloosheid wordt voor productieven arbeid zooveel mogelijk gezorgd- Volksgezondheid en Volkshuisvesting. a. Bevordering van de Volksgezond heid. b Steun aan vereenigingen wier doel bevordering der Volksgezondheid be oogt, speciaal wat betreft gezinsver pleging en huisverzorging, c Bevordering van het sluiten van ver zekering voor ziekenhuisverpleging, o.a. door eventueele subsidiëering van fondsen voor dit doel. d. Opruiming van krotwoningen. e. Loyale medewerking aan woning bouw door particulieren. f. Verkenen van voorschotten aan woningbouwverenigingen ter be strijding van den woningnood en verbetering der volkshuisvesting, en bijdragen in de exploitatie-kosten voor groote gezinnen en prae-tuber- culose gezinnen. Maatregelen tegen misbruik van alcohol en de danswoede; beperking van het vestigen van bars (verlo - zaken.) 7. Diversen. N a. Er worde een zoodanige grondpoli- tiek gevoerd, dat steeds voldoende bouwterrein beschikbaar zij voor elke klasse van woningen en opdrij ving van den prijs der bouwterreinen worde tegengegaan. b. Indien de mogelijkheid bestaat invoe ring van gem. Radio-Centrale. c. Steun aan ontwikkelingswerk, kun sten en wetenschappen. d. Onderzoek instellen naar de mogelijk heid van een Districts-bureau voor Beroepskeuze, in samenwerking met andere gemeenten. GEMEENTERAAD. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Dinsdag den Te Sept. 1931 een raadsvergadering te beleggen. FAILLISSEMENTEN Door de Arror.dissements-Rechtbank wer den heden failliet verklaart Chr. H Friedt, schilder te Bergen, r.c. Mr. A. M. Ledeboer, cur. Mr. B. W. C. Divars. J. Krook, barbier te St. Pancras, r.c. Mr. H. M. Fruin, cur. Mr. G. A. de Lange. AUTO-ONGEVAL. Bij Je familie alhier kwam heden het bc rfcht in, dat de familie Bosscher, die Zondag voor een autotocht naar Britagne, Frankrijk was vertrokken, te Avranches een auto-onge val is overkomen. Het gezelschap bestond uit de heer en me vrouw Bosscher, hun zoon Ir. Bosscher en hun dochter, leerlinge van het Gymnasium. Mevrouw BosscherPot schijnt ernstige inwendige kneuzingen te hebben bekomen. De heer Bosscher crak een sleutelbeen, terwijl de zoon en dochter vrijwel ongedeerd bleven. Alle vier bevinden zich in het ziekenhuis te Avranches. Mr. Bosscher, de tweede zoon, is heden van uit Amsterdam per vliegtuig naar de plaats des onheils vertrokken. DE INBRAAK TE BERGEN. Bij de inbraak in de villa van den heer t(oüte aan de Eeuwigelaan te Bergen, de vo rige week gepleegd, kon wegens afwezigheid der bewoners, slechts worden vermoed, dat eenig zilver was ontvreemd. Thans, na thuis komst der familie is gebleken, dat de inbre ker danig zijn slag heeft geslagen. Behalve Wn groote verscheidenheid aan talfelzilver, K o.m. ontvreemd een nieuw heerenrijwiel Werk Gruno, snuisterijen als zilver speel goed, oude munten, curiositeiten, antiek tin nen lepels, antiek porceleinen schoteltjes, al les te samen voor een waarde van 600 tot 700. Omtrent de dader(s) is nog niets bekend, ofschoon de politie een spoor volgt. TER BESCHIKKING VAN DR. ECKENER GESTELD. De directeur van Carperton-kaasfabriek te Alkmaar, de heer Judell, heeft een kist room kaas 65 pCt. vetgehalte verpakt in alu- jttiniumcartonS; ter beschikking gesteld voor net luchtschip Graf Zeppelin om mee te ne men naar Zuid-Amerika op 24 Augustus a.S. HET VERNIEUWDE A. B. T. h' T-. dat verscheiden weken geslo- nnA voor ^et Publick, zal morgen zijn "en weer open en de bioscoopliefhebbers cnn^n uan unldekken, dat het bekende blos je Pgebouw inwendig geheel gerestaureerd Het begint al direct bij de entree. De korte n;ang is van de hall en de zaal afgesloten door twee tochtdeuren, waardoor tevens het Fn dlf" buiten niet tot de zaal doordringt Kn ue,5aal Z€lf- A1le muren zijn op- PPnt PPn Z het Plafond heeft even eens een nieuwe frissche kleur gekregen en i Dat -S geheel vernieuwd. Hier mnH^rn .aardig tooneeltje gemaakt met modern geverfde coulissen en een kleurige omlijsting. Onder het podium is een gróo- aral Waar de verschillende geluidsap- Heugel1 steatP, Vlnden> waar tevens de vieugei staat en waar men zelfs voldoende faatstTnatuïirrv°m zich te kleeden' (Dit oohedenfS tMr ?rÜsten' die eventueel zoal -lis v?n 'Jï J 1S zoowel vanuit de bereikbaar. tweede nooduitgang turn'ach n°,0duitgan? lo°Pt naar den weer voor 1 m maar °ok hier heeft men weer voor tochtdeuren gezorgd, waardoor spreekt van zelf, dat overal nieuwe wandlampen langs de muren zijn geplaatst, die een zacht wit licht verspreiden en die tij dens een voorstelling rood licht uitstralen. f de kachel verdwenen en is gasradiator er voor in de plaats geko- terwijl een luchtkoker met zuigapparaat de .benauwde 'ucht afvoert naar buiten. Tot zoover kan het publiek dus zelf de veranderingen zien. Wat het echter niet ziet, dat is de geheel vernieuwde cabine. Deze is zeker drie keer zoo groot geworden en voor zien van de nieuwste apparaten en veilig heidsmaatregelen. Een Zeiss-Ikon-toestel met een Zeiss spiegellamp van 40.000 kaars zorgt voor een scherp beeld, terwijl de trommel plaats biedt voor ongeveer 900 M. film. De machine is voorzien van waterkoeling. De cabinevensters zijn zeer modern en sluiten bij een eventueelen brand, automatisch alles af Dit natuurlijk met het oog op de veiligheid van het publiek. Trouwens, voor die veilig heid is nog meer gedaan. Met een hand greep kan de operateur de heele zaak stroom loos maken, terwijl door diezelfde hand greep tegelijkertijd de zaal in een stroom van licht baadt. En tenslotte kan men in de zaal nog altijd het licht aandraaien, omdat daar een geheel aparte leiding ligt, die met geen enkel toestel in verband staat. Het schakelbord is ook al modern en ge heel ingebouwd. Het bevindt zich in de kas sa, zoodat het publiek er niet meer bij kan komen. Verder zijn er nog tal van veranderingen te bespeuren. Alle stoelen zijn geheel nage zien en van nieuwe zittingen en rugleunin gen voorzien, de loge betreedt men vanuit de zaal enz. enz. Men ziet dus, dat alles grondig is her steld. De geheele inrichting voldoet nu dan ook aan alle gem.-verordeningen. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Bettink, chef-operateur, de geheele electri- sche leiding en filmtoestel-installatie heeft verzorgd, dat de firma A. Vos en Zn. voor het timmerwerk zorgde en dat de heer S. Mo lenaar met verfkwast en andere hulpmid delen de vroolijke omgeving te voorschijn tooverde EEN NACHTELIJK TOCHTJE PER MOTOR. Rijen en vrijen kunnen niet samen gaan. Een motorrijdend modern ridder uit Oter- leek had tijdens de kermis een verovering des harten gemaakt bij een lieftallige jonkvrouw. Als bewijs van zijn genegenheid noodigde hij haar uit een tochtje mee te maken op de duo, 't welk genadiglijk werd aangenomen. Met kloppend hartje besteeg de schoone Dulcinea de duo, er werd gestart en vol verrukking aanvaardde men den nachtelijken tocht. Aan het einde van het dorp, bij de „Grenshoeve" reed de jongeling, die waarschijnlijk meer aandacht besteedde, aan de uitverkorene zijns harten, dan aan zijn stuur, pardoes tegen het bruggetje, waardoor het schoone avon- tuuf een ontijdig einde kreeg. Een ongeluk komt zelden alleen, dat bleek ook hier weer. Men had gedurende den rit niet bemerkt, dat een verraderlijk vlammetje uit het achterlicht je van den motor lekte, waardoor de klee ding der dame werd aangetast. Toen nu de motor plotseling tot stilstand werd ge bracht, bemerkte de duorijdster met schrik, dat zij reeds brandplekken had op een li chaamsdeel waarmee ze zooeven nog op de duo gezeten had. Tot overmaat van ramp vloog de motor ook nog in brand. Zoowel de jongedame als de motor, werden met behulp van een dorpelinge spoedig gebluscht, zonder dat dit avontuur ernstige gevolgen had. De COMMISSARIS van POLITIE der gemeente ALKMAAR, maakt bekend, dat tijdens de kermis van 22 Augustus tot en met 30 Augustus 1931, slechts voor een ?eperkt aantal straatorgels (uitsluitend joekorgels) of straatmuziekcorpsen (min stens bestaande uit VIER spelende muzi- canten) vergunning zal worden verleend. Kunstenmakers, acrobaten, dierenver- tooningen, straatzangers, boeienkoningen, degenslikkers, enz., enz. worden BESLIST NIET OP DEN OPENBAREN WEG TOEGELATEN. Verder wordt de aandacht gevestigd op de bepaling in de Arbeidswet, betrekkelijk EUGDIGE PERSONEN, die luidt: „Een jeugdig persoon mag geen arbeid verrichten, bestaande in gevaarlijke kunst verrichtingen en in het deelnemen aan cunstverrichtingen, voor zoover dit gevaar oplevert. (De wet verstaat onder jeugdige personen, zoowel jongens als meisjes be neden 18 jaar). VERPLAATSING MARKTEN De Directeur van het Marktwezen brengt ter algemeene kennis, dat op Zaterdag 22 en 29 Augustus a.s. de Zaterdagochtend- en avondmarkt zal worden gehouden op de Laat De Pluimveemarkt en piepkuikenmarkt zal op 22 en 29 Augustus worden gehouden op iet gedeelte van de Korte Nieuwesloot tus- schen Koningsweg en Handelskade, terwijl de Fruitmarkt op bovengenoemde data wordt vernlaatst van de Korte Nieuwesloot naar het Waagplein vóór het kleine Waaggebouw. De Directeur voornoemd,- D. SCHENK- a. b. c. BURGEMEESTER en WETHQlinFR<; van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat in het gemeenteblad zijn opgenomen de besluiten van den raad dezer gemepnfP van 30 Juli j.1., waarbij zijn vastgesteld: een verordening tot wijziging der verordening, regelende de bezoldi ging der ambtenaren in dienst der gemeente Alkmaar (Gemeenteblad nr1232) y eene verordening tot wijziging der verordening, regelende de rechts positie van de ambtenaren in dienst der gemeente Alkmaar (Gemeente blad nr. 1233); een verordening tot wijzigino- der verordening, regelende de recht- positie van de werklieden in dienst der gemeente Alkmaar (Gemeente blad nr. 1234). Deze verordening zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn daar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 19 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. WESTERHOF, lo.-Burgemeester' A. KOELMA, Secretaris. POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE MOTORWEDSTRIJDEN OP ZONDAG 23 AUGUSTUS 1931. Op Zondag 23 Augustus 1931 wordt zoowel bij den aanvang als bij afloop het rijverkeer in óén richting geleid en wel door de Nieuwpocrtslaan in de richting Heiloo en langs den Kennemerstraatweg in de richting Alkmaar. Vanaf 12 uur des middags zijn de Nieuwpoortsteeg en Regu'ierslaan aan de straatwegzijde voor het rijverkeer ge sloten. Alle voertuigenverkeer gaat over de Nieuwpoortslaan-ingang Vie -staten. Voor het Sportpark zijn drie ingangen; gerekend vanaf den Hout, is de eerste ingang bestemd voor leden van V. V. V. en rijwielen, de tweede ingang uitslui tend voor voetgangers en de derde in gang voor auto's, motorrijwielen en andere voertuigen. Het tarief van stalling op het terrein is: auto-'s 50 cent, motorrijwielen 25 cent. Op de Zandersloot, waar een ingang is voor het loopende publiek, worden geen rijwielen toegelaten en mogen al daar ook niet aan de hand worden ver voerd. Op het middenterrein wordt niemand toegelaten, die niet is voorzien van een daar voor geldige kaart, welke strikt persoonlijk is. Voertuigen mógen niet langer dan noodig is voor het in- en uitlaten van passagiers, zich in de Nieuwpoortslaan ophouden. Voor stationneerende rijtuigen en auto's is gelegenheid bij de Vierstaten. Het is verboden, zoowel in de Nieuw poortslaan als op den Kennemerstraat weg motorrijtuigen en andere voertuigen onbeheerd te laten staan (parkeeren). Vruchten- en ijswagens worden bij de Vierstaten niet toegelaten. Voetgangers, die zich vau en naar het tcrein begeven, worden verzocht den rechterkant van den weg te hoeden. Het einde der motorrages wordt door belluiden bekend gemaakt. Nh afloop kan het publiek door alle uitgangen, welke op het sportterrein zijn, vertrek ken. Bij het uitgaan moeten de voertuigen en rijwielen, ook die op particulier ter rein gestald zijn, wachten tot het loo pende publiek vertrokken is en is het rijverkeer uitsluitend in één richting via Nieuwpoortslaan-Rcgulierslaan naar den Kennemerstraatweg- Publiek, hetwelk zich op het terrein bevindt en na afloop met auto'r of an dere voertuigen wenscht te vertrekken, moet aan den tweeden ingang instappen. Voor den derden ingang zal voor in zittenden van motorrijtuigen gelegenheid zijn, zich van kaarten te voorzen, zonder het motorrijtuig te behoeven verlaten. BEKENDMAKING. Herziening uitbreidingsplan Alkmaarder Hout c.a. Het HOOFD van het Gemeentebestuur van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat ter secretarie dezer gemeente van 22 Augus tus tot en met 11 September a.s. voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp tot her ziening van het uitbreidingsplan (2e gedeelte), vastgesteld bij Raadsbesluiten van 17 Maart 1909, nr. 10, en 22 Juni 1909, nr. 5, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten van N.- Holland bij hun besluit van 7 Juli 1909, nr. 105, zooals gemelde Raadsbesluiten nader hand zijn gewijzigd, voor zoover dit uitbrei dingsplan betrekking heeft op het grond gebied der gemeente, gelegen ten Zuiden van de Lindenlaan en het Vamebroek en ten Westen van de Oostelijke begrenzing van den Kennemerstraatweg. Alkmaar, 20 Augustus 1931. Het Hoofd van het gemeentebestuur, J. WESTERHOF, Loc.-Burgemeester. HET 25STE POSTVLIEGTUIG NAAR INDIE. Het 25ste postvliegtuig naar Indië de P. H. A. F. S. is hedenmorgen om 6.55 u. van Schiphol gestart. De bemanning bestaat uit de heeren Beekman, le piloot, Blaak, 2e piloot, Grosveld boordwerktuigkundige en Za delhoff, marconist. Er is 212, 450 K.G. post en 41 K.G. lading aan boord. DE RONDVLUCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN. De Graf Zeppelin te Hanworth terug. Nadat het luchtschip Graf Zeppelin gistermiddag om vijf uur te Margate boven de Theemsmonding arriveerde, werd de Theems gevolgd en na tot zes uur 20 boven de hooidstad te hebben ge vlogen koers gezet in de richting Han worth ,waar de vastgestelde tusschen- landing werd gemaakt. De afzettingen zijn thans door meerdere politiebeamb ten gehandhaafd. Op weg naar huis. Het luchtschip Graf Zeppelin is gister avond om 7 uur 15 te Hanworth geland. Nadat Dr. Eckener en een bestuurslid van Master of Sempil, welks leden den tocht boven de Britsche eilanden hebben medegemaakt, het woord hadden ge voerd, is het luchtschip om 7 uur 35 weer opgestegen voor de thuisvlucht. De „Zepp' vloog om 19 uur 45 nog eens boven de City en verdween vervolgens in Westelijke richting. Weer thuis. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen tegen 6 uur van zijn tocht naar En geland te Friedrichshafen teruggekeerd en om 6.35 uur or.der stroomenden regen vlot op het terrein der luchtschepenwerf geland. Waarschijnlijk zal het luchtschip in den loop van den morgen weer opstijgen voor een nieuwe vlucht. TWEE FRANSCHE MILITAIRE VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. 1 doode en 3 zwaargewonden. Tijdens het hevige onweder, dat zich gis termiddag boven Parijs en omgeving ont lastte is een militair vliegtuig uit Dijon bo ven Parijs gekomen. In het vliegtuig bevon den zich een kapitein en een sergeant. Toen het vliegtuig door de vlagen van den wind heen en weer geworpen werd, besloot de sergeant uit het vliegtuig te springen. Zijn parachute opende op het juiste oogenblik, doch hij landde zoo ongelukkig op een muur, dat hij beide beenen brak en in bedenkelij- ken toestand naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. Het door den kapitein bestuur de vliegtuig stortte kort daarna neer in een tuin van de voorstad Neuilly. De piloot werd zwaar gewond naar een ziekenhuis overge bracht. Ook uit Istres wordt een ernstig vliegon geluk gemeld. Een door een sergeant be stuurde machine, waarin zich ook een aspi rant bevond, is daar neergestort. De aspi rant was op slag doodde sergeant werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overge bracht. DE K. N. I. L. M. IN JUNI 1931. Het vervoer op de regelmatige lijnen bleef gedurende Juni vrijwel gelijk aan dat van Mei, behalve op de Bandoenglijn, waar een welkome toename te zien valt, hoogstwaar schijnlijk te danken aan de vacantiegangers. Het FXII vliegtuig verrichtte op deze lijn uitstekende diensten. Het aantal pleziervlie gers was in Juni veel minder, doordat in Mei de speciale vluchten voor Inheemschen wer den gehouden in Semarang, Soerabaja en Bandoeng. In Laboean Roekoe waren de rondvluchten een groot succes. Op 15 Juni moest een ernstige zieke van Batavia via Soerabaja naar Malang worden vervoerd, voor welke gelegenheid van een toestel der K.N.I.L.M. gebruik werd ge maakt. In totaal vervoerde de K.N.I.L.M. in Juni 1618 passagiers (In Mei 1209, in April 1075) verdeeld als volgt: BataviaBandoeng Bandoeng—Batavia BataviaSemarangSoerabaja Soerabaja—Semarang—Batavia BataviaPalebangSingapore Singapore—Palembang—Batavia BataviaPalembangPakanbaroe Medan MedanPakapbaroePalembang Batavia Rond- en speciale vluchten 435 456 152 175 T9 21 29 22 309 Totaal 1618 Aan luchtpost werden vervoerd 1446 K.G. of ruim 101000 brieven en aan vracht 9479 K.G. GETROUWD: Johannes Theodorus de Waard en Keetje Smit. Jacob Hartland en Neeltje Koster. Berend van Winsum en aMria de Groot. GEBOREN: Dorothea Catharina, d. van Gerard Leo- nard Paleari en Johanna Ferdinanda Maria van Giezen. OVERLEDEN: Pieter Schager, 75 jaar, wonende te Oudorp. Pieter Daniël Heesbeen, 68 jaar. Kolven. In de kolfbaan van den heer J. de Bakker, Hotel 't Bonte Paard, werd op Zondag 16 Augustus, Maandag 17 en Dinsdag 18 Aug. een 25 slagen Kolfwedstrijd gehouden, waar van de uitslag als volgt is: le klasse. Ie pr. T. Kostelijk, Alkmaar, 276 p.; 2e pr. J. Goet, Alkmaar, 272 p.; 3e pr. K. Quant, Warmenhuizen, 256 p. en Serieprijs P. Kostelijk, Alkmaar, 57 p. 2e klasse, le pr. F. Muileboom, Noord scharwoude 231 p.; 2e pr. P. Langendijk Cz. Oudkarspel, 229 p.3e pr. J. Bakker, Noord scharwoude, 224 p. bij loting met K. Lan gendijk, Noordscharwoude en Serieprijs Jb. Gelder, Oudkarspel, 55 p. 3e klasse, le pr. D. Bakker, Noordschar woude, 226 p.; 2e pr. L. Stokman, Oud karspel, 225 p.; 3e pr. W. Bakker, Noord scharwoude, 209 p. en Serieprijs Sj. Maakal, Broek op Langendijk 53 p. Wij kunnen nog mededeeelen, dat bij dezen wedstrijd gekolfd is volgens het nieuwe klas sestelsel van den Langendijker Kolfbond, waarbij iedere speler in de juiste klasse is geplaatst en dus voorkomen wordt, dat on- noodig in een lagere klasse gekolfd wordt. De zeilmedewerker van de N. R. Ct. scrijft: Het Alkmaardermeer is een van onze mooiste wedstrijdbanen. Niet alleen omdat de natuur er mooi is, maar vooral ook uit zeiltechnisch oogpunt, daar de groote opper vlakte een driehoeksbaan mogelijk maakt, waarbij er met vrijwel alle windrichtingen groote rakken in den wind liggen. Daarbij komt, dat de menschen van de Zaaniandsche uitnemende gastheeren zijn, zoodat wij hier allemaal factoren hebben om een zeilfeest te doen slagen. Er is echter een bezwaar en dat is het feit, dat het Alkmaardermeer zoo heel moeilijk te bereiken is, hetgeen intusschen voor onze jollenzeilers geen beletsel is ge weest, om in grooten getale in te schrijven. In de A-klasse 24 jollen, in B 15, 4 dames- jollen; werkelijk de Zaaniandsche heeft niet over gebrek aan belangstelling te klagen. En het mooiste is wel, dat er Zaterdag en Zondag niet minder dan 12 sharpies zullen zeilen op het Alkmaardermeer. Helaas is ook voor de wedstrijden van de Zaaniandsche de inschrijving in de klasse der groote schepen gering. In de U-klasse b.v. vinden wij maar drie deelnemers inge schreven: Molenaar met de Föhn, Tenenga met de Benati en Van der Meer met de Cop- pelstock. Hier ontbreekt dus al direct de Walta, nadat dit schip in andere handen ia overgegaan. Doch heel klein is de inschrijving in de re genboogklasse. Slechts vier schepenn.1. Cor van Staveren met de Hollandia, Willem van der Mey met De Leede III, Van de Velde mei de Duke en De Wit met de Saenden. Het deelnemen van de nieuwste regenboog zal de attractie van de wedstrijden op het Alk maardermeer worden. Het zal echter voor Van der Mey en Van de Velde een heele toer zijn om op tijd uit Sneek terug te zijn. Al-met-al belooft het zeilfestijn van de Zaaniandsche ook nu weer zeer interessant te zullen worden. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd G. J. POLAK en WILH. G. TELLEMAN. Alkmaar, 20 Augustus 1931. Huwelijksvoltrekking Donder dag 3 Sept. a.s. Geen ontvangdag. Ondertrouwd WIM WORM en ANNIE PROOT. Alkmaar 20 Aug. 1931. Langestraat 42a. Langestraat 70. Huwelijksvoltrekking op 15 Sept. a.s. te 10 30 in de Parochie kerk v. d. H. Dominicus. Ondertrouwd CORN. KOREMAN en ANS SCHUIJT. De huwelijksvoltrekking za\ plaats hebben a.s. Woensdag 2 September 1931. Luttik Oudorp 80. Langestraat 105 Adres Langestraat 105. 20 Augustus 1931. Inplaats van kaarten. Geboren THEA, dochter van G. L. PALEARI. J. F. M. PALEARI— VAN GIEZEN. Alkmaar, 19 Aug. 1931. Laat 144. Heden overleed plotseling onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, DIEUWERTJE WIEDIJK, Wed. van CORNELIS VAN PETTEN, in den ouderdom van 65 jaar. Schermèrhorn, 19 Aug. '31. A. DOETS— VAN PETTEN. J. DOETS. F. K. VAN PETTEN. G. VAN PETTEN- MIENES en Kinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 22 Aug. a.s. op de Algemee ne Begraafplaats te Scher- merhorn. Hiermede betuigen wij onzen dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden na het overlijden van onze lieve moeder en behuwdmoeder JOHANNA MARIA BLAAUBOER, Weduwe van Jacob Vellinga. N. VELLINGA. T. VELLINGA. E. VELLINGA—HEINIS. Alkmaar, 20 Augustus 1931. B. z. a. juffrouw als Adres D. VERBEEK, Grootschermer. Gevraagd voor direct of NOODHULP voor dag of d. en n. Adr. te bevr, Boekh. de Rooij.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3