ASPIRIN III) OOLIJKH OKftTKI !Bimwdcuid Vooral Dames eenig op de wereld WARMENHUIZEN. HOORENDEN. DE L.E.T.T. te HEILOO. ring het dagelijks bestuur den weg langs de Zuidervaart vanaf de drie manshoofden stof vrij heeft laten maken. De raming van 15 per K.M. was juist gebleken. Bericht was ingekomen, dat 5 Sept. de N.H. Stoomtram zou ophouden te rijden. In de maand Sept. zal een begin worden ge maakt met het opbreken van de trambaan. Nog werd medegedeeld, dat de oude vrachtauto voor 160 was verkocht en dat een tweedehands Forttruc voor 1400 was aangekocht. Aan de heeren Hoek en Loos te Hoorn en Wognum waren vier te sloopen molens ver kocht voor 1010. Over het resultaat bereikt aan den Rusten- burgerweg door het uitbreken van het paar- denpad kon nog geen oordeel worden gege ven. De kohieren van den omslag van Polder- lasten van het waterschap de Schermeer en van de Matten werden conform vastgesteld. Overeenkomstig het voorstel van het da gelijks bestuur werd besloten een tusschen particulieren ingesloten stuk grond, groot 4.20 A. (een erf van een gesloopte molen, te verkoopen aan den heer P. Berger, visscher te Schermerhorn voor de som van 50. Aan de orde was hierop de vaststelling van het ambtenarenreglement. Naar voren kwam, dat het dagelijks be stuur eenige afwijkingen heeft aangebracht in het ontwerp reglement van de Vereeniging van Waterschappen in N.H. Deze afwijkin gen komen in hoofdzaak hierop neer, dat het dagelijks bestuur ten aanzien van vacantie, uitkeeringen na overlijden wachtgelden, als mede het toelaten van vertegenwoordigers van organisaties in de vergaderingen, zich de vrijheid heeft voorbehouden, om hierover individueel te beslissen. Van den Bond van Personeel in Over heidsdienst waren in verband hiermede be zwaren ingediend .tegen een elftal artikelen, weike bezwaren door den secretaris werden voorgelezen. De vergadering vereenigde zich echter met de zienswijze van het dagelijksch bestuur, dit machtiging werd verleend om zoo noodig, waar mogelijk, aan de bezwaren van den Bond van Personeel in Overheidsdienst tege moet te komen. Aan het dagelijksch bestuur werd mach tiging verleend tot onderhandsche verpach ting van Motjesveer en de Nauernasche Schut sluis. De dijkgraaf deelde mede, dat het dage lijksch bestuur, behoudens de machtiging van hoofdingelanden en goedkeuring van Ged. Staten, die thans verleend was, de Nauernasche Schutsluis weer had verhuurd aan den tegenwoordigen pachter. Bij de rondvraag vestigde de heer D. de Boer er de aandacht op, dat zonder het da gelijksch bestuur er mede in kennis te stel len. een ingeland, aan wien onderbemaling was toegestaan, die onderbemaling tijdelijk buiten werking had gesteld. Z.i. was het noodig dat dan ook de schutten verwijderd werden, opdat de polderbemaling ruim kan circuleeren. Spr. vond het gewenscht, dat de poldermeesters op deze dingen letten. De dijkgraaf zal de aandacht van de pol dermeesters hierop vestigen. Uit een hierop volgende bespreking kwam naar voren, dat de menschen, aan wie on derbemaling is toegestaan, de schuttenwe! mogen verlagen om te bereiken, dat zij niet meer stroom dan noodig is voor de onder bemaling gebruiken, mits zij daartoe een ver zoek indienen bij het dagelijksch bestuur, aangezien dit volkomen op de hoogte moet blijven van de toestanden in den polder. Na een opmerking van den heer J. Slooten zegde de voorzitter toe, aandacht te zullen schenken aan den toestand van de afsluit hekken aan den openbaren weg en aan de verschillende duikers. De dijkgraaf deelde nog mede, dat het da gelijksch bestuur aan den secretaris mr. J. Belonje opdracht heeft gegeven, om een ge denkboek te maken van de Schermeer, dat zal worden uitgegeven, wanneer de polder 300 jaar bestaat. De secretaris heeft die opdracht aanvaard en zal zijn best doen, die zoo goed mogelijk uit te voeren. (Applaus.) lijden vaak na sport beoefening aan hoofd pijn. Als altijd helpen ook hier Aspirin- Tabletten snel en zeker. Lal op oranje band en Bayerkruls. Prijs 75 ets. BEVERWIJK. Beperking van wateronttrekking. Op initiatief van Jhr. I. W. G. Boreel van Hogelanden en uitgaande van de vereeniging totbehoud van natuurmonumenten is eene commissie opgericht, welke tot taak heeft de vooral in tuinderskringen verontrustende toenemende waterontrekking in de Wijk aan Zee en Heemskerker duinen, zooveel mogelijk te beperken. Woensdagmiddag woedde te Noorddorp op de verdieping eener bloembollenschuur van den heer J. A. van Zenten eene ernstige bin nenbrand. Daar het perceel 't dichtst bij Beverwijk igt werd de brandweer dezer plaats opge beld, die onmiddellijk verscheen en met een straal op de waterleiding het vuur wist te bedwingen. De schade waarvan men de oor sprong niet weet vast te stellen, wordt door verzekering gedekt. De kermis is weer achter den rug en wij kunnen melden dat een en ander een zeer rustig verloop heeft gehad. Evenals op an dere plaatsen in den omtrek is het ook hier niet druk geweest en de oorzaak ervan heb ben we natuurlijk niet te vermelden. Kermis-Maandag hadden we in de zaal van den heer Slikker Oudkarspels tooneel- vereeniging „Jong Leven", die een opvoering gaf van n Partijtje Poker", Amerikaansch kluchtspel in drie bedrijven. Al spoedig bemerkten wij dat genoemde vereeniging over zeer goede krachten be schikt, dat de rollen prachtig verdeeld wa ren en de inhoud van het stuk schitterend werd weergegeven. Genoemde vereeniging die voor velen on zer nog onbekend was heeft een goeden in druk achtergelaten en wij wenschen haar een tot weerziens toe. Na afloop bleef men nog gezellig een poosje bijeen en er heerschte een prettige stemming. Door het vroege sluitingsuur (12 uur) werd evenals verleden jaar de zaal tot spijt der bezoekers en tot schade van den caféhouder te spoedig ontruimd. OTERLEEK. De kermis is weer achter den rug en heeft een rustig verloop gehad. Wanklanken wer den niet gehoord. Over 't algemeen viel het bezoek niet mee, wat, gezien de tijdsomstan digheden, niet te verwonderen is. Zondag was er in beide café's gelegenheid voor den dans. Maandagmorgen werd er in café de Vries o. d. Vlotbrug gebiljart om gerookte pa ling. 's Avonds gaf de tooneelvereen. „Kunst naar Kracht'' een voorstelling in café de Vries, De zaal was tot in alle hoeken bezet, zelfs waren er heel wat bezoekers, die zich met een staanplaats tevreden moesten stel len. Opgevoerd werd „Jan Ongeluk", klucht in drie bedrijven. Hoewel het stuk eenigszins verouderd is, viel het toch nog wel in den smaak, mede door de goede vertolking. Het was kermis, het publiek wilde lachen, en er is gelachen. We zullen ons onthouden van een bespreking der verschillende rollen, doch de vereeniging en de bezoekers kunnen tevre den zijn over het gebodene. Dinsdag stond in het teeken van de Volksfeesten, ringsteken op fietsen en kegelen, waarvoor veel animo was. TEXEL (Den Burg). Een oproep van sollicitanten naar de be trekking van gemeente-politieambtenaar al hier heeft meer dan 340 liefhebbers opgele verd, dat is honderd meer dan in 1930, toen een soortgelijke oproep voor deze gemeente werd gedaan. HEERHUGOWAARD. Door mej. O. alhier werd heden bij de po litie aangifte gedaan, dat Maandagmorgen, gedurende den morgendienst in de kerk van den H. Dionysius, van haar rijwiel, dat daar toen buiten stond, het belastingmerk is ont vreemd. De eenden, gedurende den laatsten tijd in den polder opgevangen door politie en polderpersoneel, brachten bij den op Maan dagmiddag gehouden verkoop in totaal on geveer 60 op. Door de Coop. Malerij „De Goede Ver wachting" i9 vergunning aangevraagd tot den bouw van een benzinetank met pompin- stallatie. EGMONÜBINNEN. Naar wij vernemen zal het landingsveld te Rinnegom vóór 22 Aug. a.s. niet gereed zijn. Ook de demonstratie te Egmoncf aan Zee te houden door de Ned. Ver. van Zweef vliegtuigen zal worden uitgesteld. WOGNUW Mej. M. M. Pannebakker, alhier, slaag de voor het examen handenarbeid. ZWAAODIJK. De collecte voor de vereeniging „Herwon nen Levenskracht" heeft alhier een bedrag van 22.12 opgebracht. HOORN. Voor de betrekking van Hoofd der School alhier hebben zich 24 sollicitanten aange meld. BERGEN. Bij het aanbieden van een ontwerp-amb- tenarenreglement zullen B. en W. den ge meenteraad voorstellen het instituut „geor ganiseerd overleg" in te voeren. Gevonden voorwerpen: een huis sleutel, een koralen keting, een leesboek, een zeemlederen etui met haarkam, 'n portemon- naietje, een sleuteltje, een badpak met bad- schoenen en badmuts, een bril zonder etui, een gouden halsketting, een bankbiljet, een gouden broche met steentjes, een portemon- naie met geld, een zilveren kinderarmband, een papagaai, een zilveren rozenkrans, een gouden broche en kleine portemonnaie, een ceintuur Van een damesmantel, een kinder- portemonnaie, een veldvlesch, een rijwielbe lastingplaatje. Opbrengst Bazar. De bazar gehouden door de Christelijke Vrouwenvereeniging „Lydia" heeft opge bracht 1056.91. NOORLSChARWOUDE. Naar wij vernemen is de storing van het I electrisch net ontstaan door een verzakking I van den kabel nabij mevr. wed. P. Verburg, vermoedelijk ontstaan door 't verkeer. Den zelfden avond (Dinsdag) was een en ander weer in orde. Trots al het slechte weer is het program afgewerkt, hoewel er niet de rechte animo was. Alleen de demonstratie met twee, drie- en vijfspannen was onvolledig, daar slechts 2 van de 5 inschrijvers waren opgekomen Een schitterende groep was van gebr Hoed. Alkmaar, met hun 5-span. Ook in de andere nummers van het concours-hippique waren goed geslaagde. De clou van den middag waren de demon straties en springconcours van de Landelijke Rijvereenigingen. Vooral cle dressuurproef voor afdeelingen was eenig mooi, wat zal blijken bij den uitslag (het verschil in pun ten voor de eerste 3 prijswinnaars was ge ring) Barsingerhorn behaalde den eersten prijs en werd daardoor winnaar van den zil veren wisselbeker beschikbaar gesteld door Jhr H. van Foreest te Heiloo. De parade voor alle deelnemende vereeni- gingen, het patrouillespringen en vooral het individueel landelijk springconcours was spannend, wat wel bleek doordat velen zich doornat lieten regenen om het verloop te kun nen volgen. De volgende prijzen werden toegekend Concours Hippique. Ie serie. Concours van éénspan Merriën of Ruinen, type landbouwtuigpaard, in Ne derland geboren en gefokt. 5 jaar en ouder. Prijzen: le prijs 40.—, 2e prijs 25.—, 3e prijs 15.—, 4e prijs 10.—, 5e prijs f 5-Voor 't schoonste geheel Verg. Zilve ren Medaille. le prijs A. Schagen, Aartswoud, „Manu- el", br. w. vt.2e pr. C. Bakker Pz., Heiloo, „Monca I", 6 jaar; 3e prijs Jac. de Wit, Burgerbrug; 4e prijs J. Boon, Purmerend, „Paljas", 9 jaar; Ëerepriis Mej. Tine Saai, Hoofddorp, „Minosa", 9'jr., br. M. C. m. 2e serie. Coucours van éénspan Merriën of Ruinen, type landbouwtuigpaard, in Neder land geboren en gefokt, jonger dan 5 jaar. le prijs 30.2e prijs 20.—, 3e prijs le prijs K. Muijs, Heiloo, „Oka"; 2e prijs M. Rotteveel, Heiloo; 3e prijs P. Wonder Pz. 3e serie. Concours van tweespannen, type landbouwtuigpaard, aangespannen voor boe renwagen. Alleen voor bewoners van N. H. boven het IJ. Prijzen: le prijs 20.—, 2e prijs 10.—, 3e prijs 5.—. Ie prijs P. Wonder Pz., H. H. Waard; 2e prijs C. A. Rotteveel, Heiloo; 3e prijs K. Muijs, Heiloo, „Oka" en „Inka I". 4e serie. Concours van éénspan Merriën of Ruinen, gereden door Dame, vergezeld van Heer. 3 Prijzen, Kunstvoorwerpen. AFWIJZEND ADVIES THANS GEPUBLICEERD. De Hooge Raad van Arbeid heeft in zijn 4 Juli j.1. gehouden vergadering zijn afwijzend advies vastgesteld omtrent het voorontwerp van een Bearijfsradenwet, dat de minister van Arbeid bij dien Raad aanhangig had ge maakt. Men zal zich herinneren aat bij de eindstemming een kleine meerderheid van den Raad (21—17) een wet in den geest van het voorontwerp niet gewenscht achtte. Het zeer lijvige advies is thans bij de Landsdrukkerij verschenen. RUSSISCHE ECONOMEN NAAR AMSTERDAM. Een groep sovjet-economen, bestaande uit Ossinsty, Kraval, Ronin, Geister en Kohn, is gister naar Amsterdam vertrokken, ten einde daar deel te nemen aan het Internatio naal Congres tot uitwerking van plannen. De Commissie voor Economische Plannen van de Urss heeft besloten zijn vertegen woordigers naar het congres af te vaardi gen, teneinde het sowjetsysteem voor het uit werken van plannen te populariseeren onder de buitenlandsche economen en technici en de onjuiste opvattingen omtrent dit systeem recht te zetten. DE TYPHUSGEVALLEN TE ADUARD. Een derde geval geconstateerd. De geneeskundige inspecteur van de Volks gezondheid, afdeeling besmettelijke ziekten, te Groningen. Dr. H. H. Th. Bekenkamp ls Dinsdag te Aduard geweest om 'n onderziek in te stellen naar de gevallen van typhus die zich bij de kanaalarbeiders aldaar heb ben voorgedaan. Zooals men weet zijn deze arbeiders in het academisch ziekenhuis te Groningen overleden. Thans heeft zich een derde geval van ty phus voorgedaan, echter bij iemand, die geen kanaalwerker is. Ook deze is in de barakken van het academisch ziekenhuis te Groningen opgenomen. zijn auto te gaan rijden, rotdat opeenc jT een of andere -oorzaak de vriendschap r koelde en de autotochtjes tot het v*h zouden gaan behooren. vcr|eacu Voor de dame in kwestie was de auto «m,» de hoofdzaak. Zij vond hem in elk ae^i trekkelijker dan den eigenaar en zoo zij den wagen en maakte er een tocht i* Zij gaf hem (den auto) onderdak in 1 garage. Inmiddels miste de eigenaar -r L esa gen en toen woorden faalden! deed h Wa" gifte bij de politie. De commissaris deid3^' dame ontbieden, doch zij Weigerde te11* ds waar de wagen was. Toen de eigenaar drukkelijk constateerde, dat de wapen eigendom was (de papieren gaven dat wens duidelijk aan) en dat hij zonde! ,°U" toestemming was weggenomen, bleef zü geren mede te deelen, waar het vehiM Er is daarop proces-verbaal wegen verdruk' ring gemaakt, terwijl de dame is arrest w J gesteld. Na eenigen tijd onder de de politie te hebben doorgebracht verteld* ten slotte de verblijfplaats van den wat Deze is daarop teruggehaald. De die zeer veel spijt had over het Lhê^rcu' werd daarna op vrije voeten gesteld t zich later door de rechtbank ter zik* duistering hebben te verantwoorden EEN MAN IN EEN BOOT Te IJmuiden is een kleine zeilfxw' Komen, lang 5 en breed 1.5 M en kÜin£e' door een Fin, die met het botje van <ït ^man<l burg naar Havre en Rouaan is gezeild weer op weg naar huis is. HH »«;m n nu Amsterdam door. 'J Zeilde naar RIJWIELSCHILDEN VOOR SLECHT- In deze dagen, waarin de maalstroom van i moderne snelverkeer a le prijs P. Groenhart, Dirkshorn; 2e prijs A. Scnagen, Aartswoud, „Manuel"; 3e prijs Jac. de Wit, Burgerbrug. 5e serie. Concours van éénspan Merriën o. Ruinen van paarden welke toebehooren aan inwoners van Heiloo en leden van de L.E.T."*" Prijzen: le prijs 15.2e prijs 10- 3e prijs 5.—, 4e prijs 2.50. le prijs J. Bakker Cz., Heiloo; 2e prijs C. Olij, Heiloo; 3e prijs Jhr. H. v. Foreest, Hei loo; 4e prijs K. Muijs, Heiloo; 4e prijs C Spaan, Koedijk. Demonstratie. le prijs en eere-prijs Gebrs. Hoed, Alk maar, „vijfspan"; 2e prijs H. Schouten, Ber gen, met 2 paarden voor elkander. Volgorde der oefeningen van de Amazones en Ruiters der Landelijke Rijvereenigingen. Er werd gereden onder de regelementen der Federatie van Landelijke rijvereenigin gen. 1. Dressuurproef voor Afdeelingen. Gere den werd Programma 1931 (Klasse B). Prijzen: 40.en Zilveren Wisselbeker; 25.— en 15.—. le prijs 13514 p. „Bucéphalus", Barsin gerhorn; 2e pr. 134 p. „West-Friesland", Schagerbrug; 3e pr. 131 p. „Heiloo en Om streken", Heiloo; E.V. met 11914 p. „Bey aart", Purmerend en Omstreken. £and&&iM De geringe hoop dat na den middag het weer zou verbeteren, werd niet bewaarheid Regen en nogmaals regen den geheelen mid I dag. Jammer, zeer jammer want nu bleef het I bezoek beneden het middelmatige, hoewel er, ondanks het slechte weer, toch nog bezoek was, ook van elders. We herhalen, het was jammer, want het concours-hippique en vooral de demonstra ties en het springconcours hadden een beter lot verdiend. Parade van alle deelnemende afdeelingen van Landelijke Rijvereenigingen. II. Dressuurproef van het winnende acht tal. III. Tally-Ho voor Nieuwelingen. 100 M. stap, 100 M. draf, 100 M. galop. Prijzen: 20.—, 15.-, 10.—, 5.—, 2 X 2.50. le prijs D. Boontjes, „West-Friesland". Barsingerhorn; 2e prijs P. Frans, „Heiloo en Omstreken", Heiloo; 3e prijs P. Burger, „West-Friesland", Barsingerhorn; 4e prijs K. Reijne „Rossinant" te Winkel. IV. Patrouille-springen. Klasse B.W.V. Pt. 101. 3 Ruiters en aanvoerder per patrouille. Prijzen: 15.—, 10.5.en medaille. le prijs „West-Friesland" met 16 punten; 2e prijs „West-Friesland" met 13 punten en 3e prijs „Heiloo en Omstreken" met 11 pun ten. V. Individueel Landelijk Sprinconcours. Klasse B. W. V. Pt. 92. Hindernissen: 1. twee witte boomen boven elkaar, hoog 80 c.M.; 2. doublé bar, breed 60 c.M., hoog 80 c.M.; 3. witte boom, hoog 90 c M.; 4. muur, hoog 90 c.M.; 5. bezembak, 80 c.M.; 6. als 1; 7. als 2; 8. triple bar, hoog 90 c.M., breed 1 M. De afstand tus schen No. 3 en 4 bedraagt 7 M. Prijzen: 40.—; 20.—; 10 en Ver guld Bronzen Medaille. 16 punten, le prijs, P. Meerburg; 15 pun ten, 2e prijs, P. Meerbrug; 13 punten, 3e prijs, D. de Graaf; 13 punten, 4e prijs, M. Eriks12 punten, 5e prijs, J. Klerk. AARDBEVING GEREGISTREERD. Mededeeling van het K.N.M.I. te De Bilt. Dinsdagmiddag, om 2.30 uur tijd van Green- wich, werd aan het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt een a«.V L/V UI 11 ttll sterke aardbeving geregistreerd, afstand 8500 K.M., oorsprong in Noord-West China, in dezelfde streek als de aardbeving in den avond van 10 Augustus. VOORKEUR VOOR NEDERLANDSCHE WERKZOEKENDEN. Een beroep van minister Verschuur op de werkgevers. De minister van Arbeid, Handel en Nijver heid heeft eenigen tijd geleden aan een aan tal organisaties een schrijven gezonden, met het verzoek, zooveel mogelijk aan Nederland- sdie arbeidskrachten de voorkeur te willen geven. Het wordt, zoo lezen wij in „Maat schappij-belangen", voor Nederlandsche werknemers in den ruimen zin des woords hoe langer hoe moeilijker, om in het bui tenland arbeid te verrichten. Zoo al niet de economische verhoudingen een bezwaar vor men, dan wordt het den Nederlandschen werkzoekende haast onmogelijk gemaakt, om in den vreemde werk te aanvaarden, door de regelingen van overheidswege, welke ten aan zien van het verrichten van arbeid door uit- heemsche arbeiders in schier alle Europee- sche landen bestaan. Het is daarom geen wonder, dat telkens in Nederland stemmen worden gehoord, die vragen, of, gezien de economische omstandig heden in ons land en de buitenlandsche rege lingen, de inheemsche arbeidsmarkt nog wel onbeschermd kan blijven. Deze aangelegenheid zal de minister nader overwegen, zoodra hij van de daartoe be noemde Interdepartementale Commissie haar rapport zal hebben ontvangen. Hij meende echter goed te handelen, door, in afwachting daarvan, een ernstig beroep te doen op alle werkgevers in ons lana, om in de huidige omstandigheden bij het in dienst nemen van arbeidskrachten zeer in het bijzon der te letten op de belangen der Nederland sche arbeiders. VERDUISTERING VAN EEN AUTO. Door koppigheid in de politiecel. Een stadgenoot, zoo vertelt de Telg., telde onder zijn kennissen een ionge dame van 31- jarigen leeftijd, die een betrekking als pro curatiehoudster op een kantoor hier ter stede bekleedde. En aangezien hij zeer bevriend met haar was, kreeg zij verlof nu en dan met T**";-- """ciisiroom van het moderne snelverkeer dagelijks slachtof fers eischt, zijn bijzondere maatregelen vonr slechthoorenden en dooven noodzakeii/k udi het voor hen niet onmogelijk zijn, zich' 0n den weg te begeven. Daarom wordt nno eens de aandacht gevestigd 0p de mogelijk, heid, welke aan slechthoorende wielrijder» geboden wordt, om aan alle andere wegge bruikers duidelijk te maken, dat zij de ver- keerssignalen niet kunnen hooren. Voor dit doel heeft de A.N.W.B. een stel schilden in- gevoerd, segmentvormig, half wit en hal! rood gekleurd, welke aan de achterzijde van het rijwiel worden aangebracht en die voor den achterop rijdenden automobilist of mo. torrijder het teeken zijn, dat de wielrijder zijn signalen niet kan hooren. Deze schilden hebben reeds algemeene bekendheid verkiw gen en in het verkeer worden zij algemeen geëerbiedigd, zoodat slechthoorenden hun eigen veiligheid en hun leven kunnen be schermen, door hun fiets van zulk een stel schilden te voorzien. De A.N.W.B. stelt deze borden tegen een prijs van 2 beschikbaar voor elkeen, bonds- lid of geen bondslid; teneinde te voorkomen, dat niet-slechthoorenden misbruik van deze borden zouden maken, om zich een zeker ge mak op den weg te verzekeren, worden ze echter alleen geleverd op grond van een ver. klaring, onderteekend door een geneesheer of door een afdeelings-secretaris der vereeni ging van slechthoorenden. Wij wekken alle weggebruikers op, de fiet sers, die zich door gebruikmaking van deze borden beveiligen, ook inderdaad te behan- delen als personen, van wie niet verwacht kan worden, dat zij aan gegeven geluidssig nalen gevolg geven. VRACHTAUTO MET FRUIT VERBRAND. Dinsdagavond, toen de heer C. G. Timmer mans, landbouwer en fruitkoopman te Veen, bij Heusden, zijn auto geladen met fruit in d< schuur wilde rijden, vloog de wagen in brand. Terstond werd de wagen naar buiten go- duwd. De auto, die geheel verbrandde, was niet verzekerd. BOERDERIJBRAND TE OIRSCHOT. Dinsdag is de kapitale boerderij, genaamd „De Roijflesch" te Oirschot, toebehoorende aan J. de Rijk, door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Met de groots moeite kon het vee worden gered, fw« vV kens moesten echter onmiddellijk worden gemaakt. eek KLEINE KINDEREN OP BAGAOE DRAOERS. Dinsdagavond fietste te Arnhem eisje in de Weverstraat met haar jongere zusje op den bagagedrager. Toen van ae tegenovergestelde richting een wieMs^ naderde, raakte het meisje het stuur kwijt «j slingerde tegen een lantaarnpaal, waarbij na P£re zusje een zware hersenschudding Kwam, zoodat opneming in het noodzakelijk was. ziekenhuis Telg- DOOR EEN VERDWAALDEN KOGEL GETROFFEN. Dezer dagen werd een vrouw te Veessen, terwijl zij bij haar woning bij de pomp stond, door een kogel uit een 6 m.M. buks in den buik getroffen en wel zoodanig dat ovei- brenging naar een ziekenhuis te Zwolle noodzakelijk was. De schutter heeft zich bij de politie aangemeld. De buks met patronen is in beslag genomen. Het is gebleken dat de man, een zekere B. uit Veessen, op kraaien heeft geschoten. De afstand van schutter tot de getroffen vrouw bedroeg ruim 250 Meter. Op last van den officier van justitie werden met de inbeslag genomen buks schietproeven genomen, waaruit is komen vast te staan, dat een schot uit dergelijke vuurwapenen op een afstand van 250 M. nog zeer zeker doodeliik kan zijn. 115. En met aandacht leest hij dan ook, wat er in den brief staat: hij moet een Oesterfamilie en een zeekat aan land helpen. „Hé, dat is aardig", denkt Marinus en hij neemt zich voor om de opdracht zoo goed mogelijk uit te voe ren. 116. Den dolfijn geeft hij de boo t „Zeg maar aan je meester, dat ik 0 eD in hij mevroeg." En als de visch dan gro l0u golven onderduikt denkt Marinus eie wel zin hebben om met hem mee e ¥o0r Maar dan valt hem weer in, dat ni) pflpe. zijn vriend den Waterman doen moei lend wacht hij tot daarvoor de goe men zal zijn.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6