PUROL rijk aan geneeskracht Vtaaq. >m Aanbod ÏHE SINGING FOOL, Het kermisprogramma in de Cinema Americain. VIJF BANGE DAGEN, Een mooie film in het nieuwe A. B. T. ONWEER BOVEN ZUID-BEVELAND. Brand in een kerk. Van 1—5 regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. DAS LIED IST AUS. Victoria-Theater. te koop een sportmotorT^T CINEMA EN THEATER. vaarden, doch later op deze beslissing terug kwam en twee zetels innam. De samenwerking met de R.-K fractie, die aanvankelijk goed was, is in den laatsten tijd zeer slecht geworden. De andere raadsfrac ties zullen thans over de wethoudersverkie zingen moeten beslissen. Vermoedelijk zullen de R.-K. nu terug ko men op hun aanvankelijk standpunt om met een zetel genooegen te nemen en twee zetels voor zich eischen. De raadsfractie*, behalve die van de S. D. A. P., zullen Zaterdag opnieuw bijeen komen. TWEE RECIDIVISTEN AANGEHOUDEN. Gestolen goederen op hen gevonden. Als verdacht van de inbraak met diefstal fn de goederenloods der Ned. Spoorwegen te Prumpt bij Tiel, zijn te Gorinchem twee mannen aangehouden. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de gestolen goederen met een roeiboot de Waal waren afgevoerd en dat een gedeelte dier goederen te Gorinchem en te Utrecht was gedeponeerd aan het station. Deze beide depóts werden in het oog ge houden en toen de beide verdachten zich te Gorinchem vervoegden om de gedeponeerde goederen af te halen, werden zij gearres teerd. Een ander gedeelte der goederen bleett bij de arrestatie in hun bezit te zijn. Een der verdachten is.psychopaath, op 2 Augustus uit een gesticht te Leiden ontvlucht. Vermoe delijk heeft hij zich ook schuldig gemaakt aan een inbraak in de goederenloods aan het sta tion te Alphen aan den Rijn. De ander is schipper. Beiden zijn recidivist. AMSTERDAMSCHE CAFE'S TOT TWEE UUR OPEN. Een klein aantal op Zaterdagen om de andere week in het winter- seizoen. Naar „Het Voik'; verneemt, is bij beschik king van B. en W. bepaald, dat voortaan eens per veertien dagen op Zaterdagen de navolgende café's tot twee uur des nachts in plaats van tot één uur geopend mogen blij ven: Trianon, American, Carlton, La Reserve, Bordelaise, Kempinsky, Schiller, De Kroon, Winkels en Bagatelle. De inrichtingen hierboven genoemd, waar in tot nu toe tot twaalf uur het ten gehoore brengen van muziek was toegestaan, mogen dat dan tot één uur doen. De nieuwe regeling gaat 5 Sept. a.s. in ;n zal tot en met Maart 1932 van kracht zijn. In verband met dit besluit schrijft :het Hbl.: Naar aanleiding van het gisteren ver melde besluit van B. en W., waarbij aan een aantal café's (aan de lijst moet nog „Het Wijnvat" worden toegevoegd) wordt toe gestaan van 5 Sept. tot en met Maart a.s. des Zaterdagsavonds om de veertien dagen tot 2 uur open te blijven, vernemen wij, dat reeds twee jaar gelden de vier werkgevers bonden in de' café-, restaurant- en slijtersbe- drijven, een request hebben ingediend om op Zaterdagavond tot 2 uur te mogen open houden en tot 1 uur muziek te mogen maken. 't Was de heer Th. Meerman, voorzitter^ van Horecaf, die het request namens alle café- en restauranthouders hier ter stede indiende, doch het leidde tot niets. Verleden jaar, vóór de behandeling van de begrooting, wendde de heer Meerman zich opnieuw terzake tot den burgemeester en wederom zonder resul taat. Een der voorwaarden van gemeente wege was o.a., dat er inzake een later slui tingsuur overeenstemming met de werk nemersbonden verkregen moest zijn, alvo rens B. en W. de zaak nader in behandeling konden nemen. Sindsdien vroee de directie van Carlton vergunning om één Zaterdag in de veertien dagen tot 2 uur te mogen open blijven. Op dat verzoek heeft de waarnemend hoofdcoffl- In de Cinema Americain draait gedurende de kermisweek de alom bekende film The Singing Fooi, welke vooral bekend gewor den is door het cabaretliedje Sonny Boy. The Singing Fooi mag beschouwd worden als een der eerste successen van de sprekende film. X>veral „liep" de rolprent en overal moest de film meerdere malen geprolongeerd worden Kortom, het succes was enorm. Waaraan was dat succes te danken? Na tuurlijk in de eerste plaats aan de opkomen de geluidsfilm. Men had nog niet zoo heel veel concurrentie op dat gebied in de eerste dagen en The Singing Fooi stond in vele opzichten boven aan. Maar daarnaast was het succes te danken aan het dramatische in den inhoud en aan het alles-veroverende kind, Sonny Boy genaamd, dat kind, dat zoo lief tallig, zoo „echt" speelde en dat zoo'n aller aangenaamst geluid had. Het fijne stemme tje, duidelijk en helder, greep het publiek, ontroerde het. En dan was er de zingende dwaas zelf, Al Jolson, de als neger geschminkte zanger, die de moeilijkheden van het leven door en door leert kennen. Hij, die van onbeduiden- den kellner, zanger wordt, die van onbekend zanger een wereldbekende figuur op de plan ken wordt, die van gelukkige huisvader plotseling naar den diepen afgrond gesleurd wordt, als zijn vrouw hem onverwacht ver laat. Ziet, dat alles maakt men mee op de film. Men interesseert zich voor den zingenden dwaas, men vindt het leuke joch schattig. En dan komt het hoogtepunt: Al Jolson, weer opnieuw successen veroverende op de plan ken, verneemt een uurtje voor zijn optreden, dat zijn zoontje stervende is. Hij snelt naar het ziekenhuis en komt nog juist op tijd. En zijn zoontje, stervende, smeekt hem, Sonny Boy te zingen. Dan sterft de kleine. En met deze gedachte stervend voor de oogen, moet de vader optreden voor een ent housiast publiek, dat omSonny Boy roept. Hij zingt, hij zingt het vol ontroering, vol smart. Met ontzettend veel moeite werkt hij zijn program af en buigt. En als het gordijn zakt en het publiek den missaris van politie eenige maanden geleden het advies van de werkgeversbonden ge vraagd, waarvan weer het gevolg was, dat een aantal café's en restaurants het vooioeeld van Carlton volgde en een soortgelijke ver gunning aanvroeg. Feitelijk onverwacht is nu dezer dagen de vermelde beslissing van B. en W'. afgekomen, waarover, naar wij vernemen, veel ontevredenheid bestaat, daar de meeste werkgevers een aigemeene ver gunning en geen \ergunning slechts voor een klein aantal inrichtingen wenschen. Dins dagochtend a.s. heeft de heer Meerman van Horecaf een bespreking daarover met den wnd. hoofdcommissaris. Op een vraag on zerzijds, deelde de -heer Meerman ons mede, dat hij, als voorzitter van Horecaf, een rege ling, gelijk thans i s vastgesteld, allerminst gewild heeft en ook niet op prijs stelt, 't Liefst zou hij een aigemeene regeling voor alle Zaterdagavonden gewild hebben, maar geldt 't hier een proefneming om de veertien dagen, dan behoort ze toch in elk geval voor allen en niet voor enkelen mogelijk te zijn. Er zullen alsnog pogingen gedaan worden om in die richting resultaat te bereiken. EX-KONING ALFONSO IN ONS LAND. Langzaam, zoo vertelt de Tel, uit Rotterdam, voer gistermorgen omstreeks half elf, zijnde ruim twee uur later dan verwacht was, de „Viceroy of India", het statige schip van de P. O.-lijn de IJsselhaven binnen, waar zij lig plaats koos bij de loods van de Royal Mail. Uiterlijk viel aan het vaartuig niets opval lends te zien, maar toch trok het in groote mate de belangstelling van het publiek en van ver scheidene journalisten, persfotografen en film operateurs. Niemand minder dan ex-koning Alfonso van Spanje bevond zich aan boord. Thos. Cook had het schip gecharterd voor een toeristenreis naar Noorwegen en Zweden. Ko ning Alfonso had zich, zooals steeds zijn ge woonte is wanneer hij incognito reist, onder den naam van hertog van Toledo voor den tocht la ten inschrijven en maakte nu de reis geheel me de. Om 2 uur, aldus luidde het programma der reis, moest de „Viceroy of India" weer naar Southamptoh vertrekken, doch in dien tus- schentijd zou er gelegenheid bestaan om in Ne derland een uitstapje naar Den Haag te maken. Aanvankelijk bestond er onzekerheid of koning Alfonso daaraan zou deelnemen, doch spoedig nam hij zelf allen twijfel weg. Even voor het schip aan den wal lag, verscheen hij met een dame en twee heeren op een der dekken. De voormalige monarch sloeg vol belangstelling het werk van de sleepbooten gade en bewoog zich vrij en gemakkelijk tusschen de overige passagiers. Om tien minuten voor elf lag de „Viceroy of India" voor den wal en werd een groot aantal passagiers ontscheept. Aan de cruise namen circa 450 personen, grootendeels Engelschen, deel en 95 van hen zouden naar Den Haag reizen. Daarvoor waren 22 auto's ge charterd. Nadat een groot aantal toeristen het schip verlaten had, verscheen ook koning Al fonso op de brug. Hij werd door enkele perso nen luid begroet en begaf zich onmiddellijk naar den gereedstaanden speciaal voor hem be stelden auto, doch niet dan nadat de fotografen en de filmoperateurs verscheidene opnamen van hem hadden gemaakt. De gewezen vorst scheen nogal plezier in het reisje te hebben en vriendelijk lachend tegen hen die hem begroet ten, reed hij weg naar het station D.P. De heer Harp, inspecteur van de rivierpolitie, die op den Nieuwen Waterweg aan boord ge gaan was, vertelde nog dat de koning zich vol komen onder zijn tochtgenooten thuis gevoelde. Hij gaat heel gewoon met hen om, knoopt ge sprekken met hen aan en maakt grapjes De exmonarch in de residentie. Het eerste perron van het H. S.-Station te zanger stormachtig toejuicht en terug roept, zakt de zingende dwaas in elkaar De Singing Fooi bevat, zooals gezegd, vele mooie trekjes. Het is sterk dramatisch en dat wil het gros van het publiek gaarne. Daarbij komt, dat de zangnummers ook wat geluid betreft, goed tot hun recht komen en dat vooral het Sonny Boy geweldig inslaat. Zoodat wij gelooven, dat The Singing Fooi door velen gedurende de kermisda gen zal worden bewonderd. Wij mogen er nog wel even op wijzen, dat de attractie, waarvan gisteren melding werd gemaakt in de advertentie, natuurlijk niet de Cinema betreft, maar geldt voor het A.B.T., dat gisteravond werd heropend. 't Is inderdaad alsof men in een ge heel ander théater zit, dat is de indruk die men krijgt (en ook gsteravond bij de openingsvoorstelling kreeg) bij 't bij wonen van de film „Vijf bange dagen". En niet alleen dat de zaal zooveel pret tiger aandoet, ook de projectie is buiten gewoon verbeterd, zoodat de heldere beelden tot het einde de volle aandacht trekken. Een kleine groep werkers heeft hard gearbeid om van 't oude A. B. T. dit nieuwe A. B. T. te maken en we mogen daarbij zeker nog wel noemen, behalve H. Vos, S. J. Molenaar en K. Bettink, de schilders Co Narold en J. Friend, H. Tra, Eddy Porck en Karei Selie. De heer Weber mocht diverse fraaie bloemstukken ontvangen op den ope ningsavond, waaronder van de groote filmmaatschappijen als Universal en Paramount. In de kermisweek zullen vele genieten van het uitstekende programma dat er g boden wordt. Allereerst een mooie na tuuropname van een Rijnreis per boot van Mainz naar Keulen. Dan een paar komische tweeacters, die een groot lachsucces behaalden n.1. „Snookum" (U kent dat kleine kereltje met zijn ge draaid puntkuifje) zorgt voor afwisse ling" en O, wat een nachtl Veel dwaas heid op verwonderlijke wijze bijeenge bracht. Het hoofdnummer, dat het verdere van den avond in beslag nam, heeft de talrijke aanwezigen dermate geboeid, De „Vice Roy of India" heeft gitternamiddag Rotterdam verlaten. Ex-koning Alphonso had zich eenigen tijd voor het vertrek weer aan boord begeven. Het schip gaat, als gemeld, naar Southampton, 's Gravenhage werd belegerd door journalisten, fotografen en tallooze politiemenschen, want de ex-koning van Spanje zou aankomen. Om hen heen groepeerden zich tallooze reizi gers, die er lucht van kregen dat er iets bijzon ders zou gebeuren. En iedere trein uit de rich ting Rotterdam werd bestormd, op zoek naar Alfonso. Maar wie er kwam, geen ex-koning. Doch tegen half twaalf ging de mare rond: Al fonso is per auto naar Den Haag vertrokken en moet reeds in de residentie zijn aangekomen. Er bestond eenige zekerheid dat Alfonso het Mau- ritshuis zou bezoeken, en daarheen snelden via het Binnenhof de auto's met journalisten, on derweg speurend naar het bekende autonum mer. En werkelijk, naast het Mauritshuis ont dekte men den auto, getooid met een blauw vlaggetje, waarop geen Koningswapen, doch slechts een nuchter automerk: „Graham Paige In het Mauritshuis. In het Mauritshuis werden de bezoekers door den directeur, prof. W. Martin, rondgeleid en o.a. werden De stier van Potter, De anatomi sche les van Rembrandt en Het gezicht op Delft van Vermeer bezichtigd. Wij ontleenen aan het Hbld. nog de volgende bijzonderheden: Geruimen tijd vertoefde men verder beneden in de hall bij de portretten van de prinsen van Oranje, welke daar hangen, Het bezoek duurde zoo ongeveer een half uur. Prof. Martin deed zijn bezoek tot den uit gang uitgeleide, waar zijn gast hem hartelijk bedankte voor de rondleiding, na nog even ge ïnformeerd te hebben of de koningin in de stad vertoefde. Prof. Martin moest hierop ontken nend antwoorden, hetgeen zichtbare teleurstel ling bij den vroegeren vorst wekte. Buiten op het voorplein van het museum stond vrij veel publiek, op een afstand gehou den door politieagenten, o.a. eenige leden van de Spaansche kolonie, die hun koning hartelijk toejuichten, met welke hulde deze blijkbaar wel was ingenomen, Naar het Vredespaleis. Vlug werd in de auto's gestapt, waarna in snelle vaart over het Plein #aar het Lange Voorhout ging, waar men langs het paleis van de koningin-moeder en de Koninklijke Biblio theek reed. Hierna zwenkte men de Parkstraat in naar het Plein 1813, waar iets langzamer werd gereden om vluchtig het standbeeld te be kijken om daarna in groote vaart zoodat de politie-auto het bijna niet kon bijhouden naar het Vredespaleis te rijden. Hier was nie mand ter ontvangst aanwezig, zoodat een der portiers van het Vredespaleis het Spaansche ge zelschap ontving. Deze gaf de gewenschte inlichtingen en wees de geschenken der onderscheidene landen aan. Het geschenk van Spanje, bestaande uit twaalf inktstellen van massief zilver, welke in de zgn. Japansche zaal op de conferentietafel staan, trok uit der aard belangstelling, al moe- J ten wij in twijfel trekken of Alfonso wel wist dat hij indertijd deze inktstellen cadeau had gedaan. Hij toonde ten minste meer belang stelling voor Deensch en Nederlandsche aarde werk, waarvan men eenige prachtige specima in het Vredespaleis heeft. Even toefde men nog in de werkkamer van den bibliothecaris van de Carnegiestichting, dr. J. ter Meulen, Na het bezoek aan het Vredespaleis ging het gezelschap door de Scheveningsche boschjes, langs de waterpartij, naar Scheveningen, Er werd langs den boulevard gereden en daarna ging het in snelle vaart want men had maar weinig tijd naar het Huis ten Bosch, Van daar terug naar de binnenstad om nog even de Ridderzaal te zien, waarna het gezelschap de residentie weer verliet. Het aanvankelijk voornemen om in een der Scheveningsche hotels de lunch te gebruiken kon wegens gebrek aan tijd niet tot uitvoering worden gebracht. Gisteravond te ongeveer 8 uur woed de boven Zuid-Beveland een hevig on weer, gepaard met ontzaggelijken regen val. Te Kappelle sloeg de b'iksem in de woning van B. en richtte daar eenige schade aan. Te Goes werd net pand van den bakker v. P. aan de Groote Kade ge troffen. Hier werd een gedeelte van het dak vernield. Te Wilhelminadorp sloeg de bliksem in den toren der Ned. herv. kerk en ver oorzaakte een geweldigen brand. De brandweer bleek hierbij vrijwel ongeor ganiseerd te zijn. Van het aanbrengen van koppelingen bleek zoo goed als nie mand verstand te hebben. Toen men eindelijk een slang boven in den toren had, brak de slang af Pas de tweede slang gaf water. Door het krachtig optreden van eenige vrij- vvilligen mocht liet gelukken den brand to blüsschcn. Alleen het orgel in de kerk zal wellicht eenige waterschade hebben bekomen. (Uitsluitend 2e hands artikelen). AUTO en MOTOR le hands BU1TEN- en BINNENBANDEN en ZWEMBANDEN in alle maten met fietspomp ventie'. op werk dagen 8-6 ure. VULCANISEERINR. DUB- BELEBUURT 12. Tel. 780, Alkmaar. TE KOOP OPEL MOTOF. 500 C.C. kop- klcpper, zeer weinig bere ten. GARAGE CENTRAAL, Bergen N.-H. Telefoon 75. TE KOOP AANGEBODEN goede Duit- sche PIANO, eikenhouten kast, merk Lenz. Adres STARINGSTRAAT 2a. Wegens vertrek billijk te koop: mijn, twee bloemvazen, groot bord met ezel, beste violen, fornuis, salontafel, enz. HEILOOERDIJK No. 28. FLINK FORNUIS TE KOOP AAN- GEBODEN 67 X 117 c.M. met borden- warmer. gr. hanglegkast. Prijs billijk. WILHELMINALAAN 23, Bergen. TE KOOP een driewielde BAKFIETS, geschikt voor melkbedrijf, een geëmail leerd FORNUIS 75 X 46. Karei de Grootelaan No. 2. Bergen. Prima veerenbed 10. kinderbed 1.50, mooie kapokmatras 6.50, Kapok matras 3-deelig 8.75, Rolletje zeil 2.50 looper 3.50, kinderstoel 4.50. DEKKER, Laat 182, BOEKEN Bouwkunde 2e jaar ster klasse M. T. S. Haarlem gevraagd. Aanb. WESTERWEG 1. Mooi buffetje 15, kinderledikant 6.50, Ameublement (wit)' bestaat uit spiegelkast, waschkast met spiegelopzet, Ledikant. Stoel, en Kastje voor slechts 45. DEKKER, Laat 182. dat aan 't slot, toen de verraderlijke ge neraal zijn verdiende straf kreeg en de overste Woikeff werd gered en luid ap plaus wee'-klonk. Woikeff bekleedde ln het Russische rijk voor den oorlog een eervolle positie ir, het leger. Zijn kasteel was meermalen het middelpunt van schitterende fees ten. De schoonheid van zijn vrouw Marie trok meer dan goed was de aan dacht van den generaa.1 Marie die zeer veel van haar man hield bleek van de attenties van den generaal weinig ge diend. Deze nam minder faire trucs te baat, om Woikoff met een belangrijke zending weg te krijgen. Toen na het on geval op de jachtpartij meende de gene raal zijn plannen te kunnen doorzetten. Maar toevallig werd Woikeff gewaar schuwd en trof den generaal met Marie in het boschhuis. Een vreeselijke scène vrlgde. Beleediging en verwonding van een superieur. Krijgsraad, doodstraf, wanhopige strijd van Marie. Opnieuw valsch optreden van den generaal. Maar door gelukkige samen loop werd de generaal ontmaskerd en slechts op 't allerlaatste moment werd 4e executie verhinderd. Gerechte straf voor den generaal en gelukkige hereeni- ging van Woikeff en zijn vrouw die eenige bange dangen had doorleefd om nooit te vergeten. wordt door Marie Jacobini, Anton Point- wordt door Marie Jacobini Anton Point- ner (Woikeff) en Gabriel Gabrio (gene raal) uitstekend gespeeld. Een film die groote belangstelling zal trekken. De per advertentie aangekondigde verrassing voor de Cinema was natuur lijk bedoeld voor het A. B. T. In het Victoria-theater loopt tijdens de ker misweek een alleraardigste Duitsche spreken de en zingende film „Das Lied ist aus waar in Willy Forst en Liane Haid de hoofdrol len vervullen. Tilly, de kunstenares, door Liane Haid op uitmuntende wijze gespeeld, heeft 'n drie tal kapitaalkrachtige aanbidders, die haar overal volgen en waarvan vooral de dikbui kige baron een allerkostelijkst fuif type is. Op zijn verzoek zingt zij een avond in de Carl- tonbar het bekende „Adieu mein kleiner Gardeoffizier"', maar nauwelijks is de laat- TE KOOP zoo goed als nieuwe eiken Waschkast met marmerblad en onzet, Theekast, Salon-pathéfoon enz. VOS, v. d. Kaaijstraat 25 bij de Am bachtsschool. TE KOOP AANGEBODEN: 1 BremPr HECHTMACHINE, 1 PERFOREERMA CHINE 60 c.M. beide in goeden staat Brieven onder letter IJ 106 aan het bureau van dit blad. Mooi eiken Schrijfministre-bum^T 27.50, eiken Schrijftafel 15, prachtig wit geëmailleerd Gasfornuis z. g. a nB f 25. InKoop- en verkoop van geheel# Inboedels. - DEKKER, Laat 182. cylinder of INDIAN scout. Proefrit toegestaan. Adres Nieuwpoortslaan 90. AANGEBODEN EEN HAARDROGER merk Protos. Prijs 7.50. Adres EIKELENBERGSTRAAT 74. Kachels, prima gebruikte Vulkach^T worden deze week spotgoedkoop opge ruimd waaronder Godin 10, Etna u Salamander 6 enz. J. L SOS'l'MAN Jr' Verkooplokaal Ridderstraat IC Luidspreker .50, eiken Slaapkamer ameublement van 200 nu 130, twea Crapeauds en 4 eiken stoelen vtfli 200 nu 125, winkelbakken, enz. enz. Te bevragen KOOLTUIN 9. Gebruikte Meubelen. Wij hebben snor koopjes in alle soorten gebruikte M«„. beien Bedden Matrassen Dekens, nrim* emaille Fornuis 17.50. J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 10, Verkoopiokaaf TE KOOP zoo goed als colliers met juweelen hanger, zilveren en gouden heerenhorloges met kettinJ en zilveren koffielepeltjes p S. \V. VET, Verdronkenoord 5, Alkmaar. Pracht Damesfietsen 24.50—05 n/j" Heerenrijwielen met terugtraDrem* 2iJ nieuw 25, Vlctrtx sMllingcn met terugtraprem nikkelen velgen 32.o0. Koopje. NIEROP. Doelenstraat 8—10. TE KOOP voor 10 een in goeden staat zijnde SINGER-TRAPNAA1MA- CHINE. Adres v. LEEUWENHOEK- STRAAT 22, Alkmaar. TE KOOP GEVRAAGD le klas H. B. S. LEERBOEKEN en een ELECTR. GE HOORAPPARAAT. Adr. RIS, Nieuwesloot 38. H. Costuums, Gabardines, Kinder- capes, Jasjes en Pakjes, Regenmantels, Maisjesgummijas, Kellners Jassen, zwarte Pantalons, div. Colberts en Vesten. N. P. LAAN 85. Groote voorraad 2e hands FORNUI ZEN en KACHELS in alle soorten. Spe ciaal Salamanderkachels, bij Jb. VAN DER HOEK, Smederij, Achterstraat. GILLET MOTORFIETS, weinig ge bruikt, in goeden staat 30. GEBR. KLOOSTERBOER, St. Pancras, TE KOOP GEVRAAGD een goed on derhouden LOOPREK. Adres FORESSTUSSTRAAT 6. TE KOOP AANGEBODEN EEN ZIN KEN BAD. Adr. te bevr. Boekhandel DE ROOIJ. MarvPliq e" oversPannen-onrut,'8 licl VvUS en slapeloos. Men gebruikt hiertegen de zenuwstillende en zenu-vsteikend« Mijnhardt's Zen uw ia bietten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten ste toon weggestorven of een jonge man werpt het geld voor zijn vertering op tafel en verlaat op voor de zangeres beleeaigende wijze de zaal. Zij' komt op de gedachte een advertentie te plaatsen voor een privé-secretaris in de hoop hem daardoor weer te kunnen ontmoeten, wat haar volkomen gelukt. Weldra blijkt dat niet haar persoon of stem hem dien avond geiniteerd hebben, maar alleen de woorden van het lied, waardoor hij, als voormalig gaideofficier, zich persoonlijk gekrenkt voel- De nieuwe privé-secretaris ontpopt zich weldra, door zijn zang en voordracht en dooi een op de film zeer mooi weergegeven uitvoering met een marionetten-theater, als een kunstenaar en Tilly W01dt tot over haar mooie oortjes verliefd op haar secretaris, tot grooten spijt van haar drie trouwe volgelin gen die alle moeite doen dezen jongen dui de ijk te maken, dat hij als man zonder mid delen moreel verplicht is haar te laten loo- pen. Willy Forst, in de rol van den secretaris Weidemann, doorworstelt den moeilijken strijd tusschen zijn liefde en dat wat hij zijn 'Plicht acht. Het laatste overwint en ondanks de zekerheid die Tilly heeft, dat haar secrr tans haar werkelijk- liefheeft, ondanks de overduidelijke wijze waarop zij hem te ken nen geeft, dat hij haar maar in zijn armen te nemen heeft om haar voorgoed te bezitten besluit hij haar te verlaten en zet hij zich in de slotscène van de film die tusschen twee haakjes een buitengewoon humoristisch ta- freeltje geeft naast den baron en een an deren hopeloozen candidaat, welk trio door de buffetjuffrouw heel oneerbiedig „de drie afgewezen minnaars van Tilly" genoemd wordt. Een film met prachtige scherpe beelden, uitstekend verstaanbaar en met een zeer goe de musicale begeleiding. Van het rijk voorziene voorprogramma noemen wij een aardige screen song, een hu moristische twee-acter, waarin een ongeluks vogel, die als soldaat op manoeuvre moet, de komische hoofdrol vertolkt. Na een uitgebreid journaal wordt voor de eerste maal een Hollandsch geluidsjournaal van de Polygoon-fabriek uit Haarlem ver toond. De heeren Van Staveren, voorzitter van de commissie voor filmkeuring en Ham burger, voorzitter van den Bioscoopbond, ko men daarbij op het witte doek en spreken, zeer duidelijk verstaanbaar, hun vreugde over dezen vooruitgang vgn de Hollaodsche filmindustrie uit. Tot de filmpjes, die daarna door Poly goon gepresenteerd worden, behoort een ge luidsfilm van onze kaasmarkt, die de vorige week hier ter stede werd opgenomen. Men hoort het carillon van den Waagtoren spelen en ziet de ruitertjes hun „steekspel, vertoonen. De klaroenblazer komt daarbij niet heelemaal tot zijn recht, daar hij slechts gedeeltelijk op het projectiedoek verschijnt. Men ziet het transport van de kaas en ne is alleen maar te betreuren, dat juist de vei - filmde stapel er niet erg aanlokkelijk uitzier en de kaasdragers misschien een beetje ze nuwachtig nog al ongelukkig met het ver voer zijn, zoodat er telkens een paar ont snapte kazen achterhaald en weer opoen stapel gelegd moeten worden. Men krijg verder een beeld van den verkoop, het wegen en het inladen en een kiek in vogelvluc waarop een lange reeks van door kleeden dekte stapels vertoond wordt Voor Alkmaarders is deze film waarschi] lijk nog interessanter dan voor niet-sta g nooten omdat menigeen er zijn kenissen p terugvinden zal. .._v De film werd door het zeer talrijke -pub blijkbaar buitengewoon geanprecieerd -J vormt, zooals gezegd, een onderdeel van., rijk gevarieerd programma, een zoo uiig zochte keurco'lectie. dat wij er niet aan tw r felen of het Victorie-Theater zal gedureh de kermisweek eiken avond tot de laatst' plaats bezet zijn. Guus Betlem Jr. heeft het nu over de La- rensche schilderes mej. C. A. v. d Willige"' Richard Wagner is het onderwerp in »>a het leven een triomf wordt; D'Alvarez ge een lang boeiend verhaal: het geheimzinnige S.O.S. Op de eerste bladzijde de vrienden] verschijning van de zangeres Hélène met het opschrift „Lachend en zingend door het leven", gevolgd door de potretten van Willy Forst Anny Ahlers, Edward Brop y> waarbij het artikel acteur tegen wil en da Mary Gilhuys (van de Kon. Ver. het Ned- tooneel) de in het Kurhaus te Schevemngcn optredende artisten Vincente Escudero Spaansche danser), de pianist Harold sa muel, de zangeres Alexandra Trianti, me\ Holtrop, ook van het Ned. tooneel. Dan n g filmafbeeldingen en als slot 'n goed gescho ven liedje „Je neus in den wind" van He man Roels, gedichtje van Adri van Witzen- burjj.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10