Agenda tBuuimdand JUoviaciacd Tlieum Siad en Omgeving- u Kkecftecicfu Hoop en laas* water. Vjn' Zaterdag 22 Augustus. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: vijf bange dagen. 7.30 uur, Victoria-Theater: Das Lied ist JUS. Leger des Heils, Limmerhoek, Bazar. Zondag 23 Augustus. 1.30 uur Sportpark: Motorraces. 15 uur Sted. Muziektuin: Groot Tuin feest (muziek, dans, zang). Maandag 24 Augustus. 8 uur Gebouw Waakt en Bidt: Propagan- da-avond N. C. G. O. V. en J. C. G. O. B. KERMIS-AGENDA. (23 Aug. t. m. 30 Aug.) T ooneelvoorstellingen. Harmonie eiken avond 8 uur Het Ned. Tooneel: Zondag: De man, die beslag legt. Maandag: Tempo! Tempo! Dinsdag: Vrouwen-Invloed. Woensdag: Deftige Straat. Het Schouwtooneel: Donderdag: De Vrek. Vrijdag: De Baas in Huis. Zaterdag: De Baas in Huis. Zondag: Op hoop van Zegen. Gulden Vlies. Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag eiken avond 8 uur Geld speelt geen rol (Centraal Tooneel) Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, Zondag eiken avond 8 uur Variété (gezelschap Faveur). Groote Schouwburgloge, Doelenveld Eiken avond 8 uur: Revue Hallo Hier heen! (N.V. Nat. Revue). Woensdagmiddag en Zaterdagmiddag 2 tur kinderrevue „De avonturen .van Micky Mouse. Nieuwe Schouwburgloge, Doelenveld Eiken avond 8 uur: Frank van Wezels Roemruchte jaren (Ensemble Bouber). Bioscoopvoorstellingen. Cinema 'Americain Zondag doorloopende Voorstelling 'vanaf 2 uur van The singing Fooi. Maandag en Dinsdag 7.30 uur The sin- ging Fooi. A. B. T.: Zondag doorloopende voorstel ling vanaf 2 uur van Vijf bange Dagen. Maandag en Dinsdag 7.30 uur Vijf bange Dagen. Victoria Theater. Zondag doorloopende voorstelling van 2—12 uur van Das Lied ist aus. Maandag en Dinsdag 7.30 uur Das Lied Ist ciUS. Woensdag en Donderdag 7.30 en 9.30 uur Das Lied ist aus. Cabarets, dancings, enz. Café Central: Eiken avond uitgebreid cabaret o. 1. v. Herman Diederichs (o.a. de revue: Hoe vinden ze dat in Alkmaar?) In de benedenzaal: Jazz-band-ensemble. Café No. Eén: Elke avond: „Three Prinse Band". Café Broekhuijsen: Eiken avona: „The red Jacks Band". Café Sjoers: Eiken avond: Paul Duran, humorist en imitator. De Doorbraak: Eiken avond: Cabaret met duo Devance e.a. Café Houtkooper: Eiken avond: Jazz muziek. Concordia: Eiken avond Dancing met dansorgel en jazz-band. Café Groot: Eiken avond de Vier Volendammers. Centrumhotel: Eiken avond Frans Vilé, conferencier en humorist en jazz-band. De Karseboom: Eiken avond Concert o. 1. v. Melchert Schuurman. kan voor het Labourkabinet van uitengewoon groot belang zijn, immers meer dan 100 La- bourleden in het Lagerhuis zijn als vertegen woordigers te beschouwen van het Vakver bond of staan in nauwe relatie daarmede. iVoorts dragen de Vakbonden jaarlijks een zeer aanzienlijk bedrag bij in de kas van de 'Arbeiderspartij. Het Vakverbond schijnt te verwachten, dat de regeering thans met meer aannemelijk program komt, doch hiervoor be staat momenteel geen enkele aanwijzing. Zelfs in het geval dat het Vakverbond zich uitspreekt voor de heffing van invoerrechten in plaats van vermindering der sociale uitga ven blijven de moeilijkheden van het kabinet bestaan, daar de kanselier van de Schatkist 'Snowden op dit punt onverzoenlijk is en van geen compromis wil weten. Ofschoon zoowel in Vakverbondskringen als in kabinetskrin gen een sterke strooming is om tot een com promis te komen, is de mogelijkheid van een aftreden van het kabinet in het geheel niet uitgesloten. Indien Mac Donald er althans niet de voorkeur aangeeft zijn program met behulp van de Conservatieven en Liberalen door te voei'en, iets wat gelijk zou staan met splitsing in de Labourpartij. Mocht het tot een kabinetscrisis komen, dan zal de Koning waarschijnlijk niet direct nieuwe verkiezinggen uitschrijven, doch den leider der Conservatieven Baldwin de op dracht geven een nieuw kabinet te vormen. Voor den laatste staan dan twee mogelijk heden open, ten eerste de vorming van' een cinservatief kabinet dat vergaande concessies aan de Labourpartij en de Liberalen moet doen om zich van hun steun te verzekeren ten einde zijn noodmaatregelen door te voe ren of ten tweede een coalitieregeering met Baldwin als minister-president en Mac Do nald en Lloyd George met hun respectieve medewerkers als ministers. Duidelijk is het echter, dat geen enkel kabinet op die manier lang zal kunnen aanblijven, doch het zou In de bedoeling liggen zoo spoedig mogelijk de noodmaatregelen door te voeren, waarna nieuwe verkiezingen zouden kunnen plaats /inden. Na de kabinetszitting van gisteren ver klaarde een der leden, dat het kabinet ver moedelijk noch Zaterdag, noch Maandag bij een zal komen. In aansluiting op deze bijéénkomst ont ving Mac Donald opnieuw de vertegenwoor digers der oppositiepartijen. Mac Donald heeft zijn plan om Vrijdag avond naar Lossiemouth te vliegen om daar het weekeinde door te brengen in verband met den ernstigen toestand opgegeven. DE TOCHT VAN DE NAUTILUS. Een telegram van den onderzeeër. In den nacht va nDonderdag op Vrijdag heeft de Nautilus het volgende bericht ver zonken: Het stormt hevig uit het Noord- Oosten en de sterk drift van het ijs maakt de omstandigheden voor duiken zeer ongunstig- De Nautilus drijft tamelijk ver weg van het punt, waar zij gisteravond om 18 uur het dikke pakijs hebben bereikt. De temperatuui is om het vriespunt en de sneeuw steekt als naalden. Het drijfijs vormt voor ons het grootste gevaar en wij waren in een moei- lijker positie dan wij ooit hadden gedacht. De steven en het roer hebben vreeselijke stooten gehad. Wij gaan zeer langzaam en voor zichtig vooruit en wachten op gunstige om- satndigheden om voor het eerst onder water te kunnen gaan. Momenteel zijn wij bezig o onze wetenschappelijke apparaten voor de onderzoekingen gereed te maken. SMOKKELARIJ VAN TABAK. De verscherpte maatregelen van de Duitsche douane-autoriteiten tegen den invoer van zelfs de kleinste hoeveel heden rookartikelen, zooals tabak, siga ren en sigaretten blijven nog steeds van kracht. Gelijk verwacht werd wordt de smokkelhandel daardoor ten zeerste in de hand gewerkt. In het begin van deze week hebben in de bosschen langs de grens nabij Nijenhaus bloedige gevech ten tusschen smokkelaars en Duitsche beambten plaats gehad. Aanzienlijke voorraden tabak werden in beslag geno men waar bij gebleken is dat de pakjes van Duitsche verpakkingen waren voor zien en vermoedelijk afkomstig waren van Nederlandsche zijde. Naar aanleiding hiervan hebben de Duitsche douane-autoriteiten zich voor nader onderzoek tot de betrokken Ne derlandsche autoriteiten gewend. Dezer dagen werd bij Bocholt iemand gearresteerd die 300 pond tabak fraudu leus vervoerde. HUURDERSSTAKING TE SCHIEDAM? Ook Schiedam heeft thans zijn huur dersstaking, die reeds telkens gedurende de laatste weken dreigde uit te breken. Deze staking omvat een 35-tal woningen in de Voltastraat. De huurders betalen voor deze huizen die een voor-, een tus schen-, een achterkamer en een keuken bevatten 6 of 6.50 per week. De sta kende bewoners willen deze huur met 1 per week verlaagd zien. De eigenaar de heer Lengkeek heeft zich in verbin ding gesteld met de Schiedamsche Ver huurders vereeniging, die dezer dagen een vergadering zal beleggen. PORTEFEUILLE MET 150.000 LATEN LIGGEN. Dezer dagen liet de heer De G., wo nende in Den Haag, eigenaar van een fabriek te Schiedam, een portefeuille met 150.000 liggen in een bus van de R.E.T. Hij deed hiervan dadelijk aangif te bij de politie en terwijl hij daarmede nog bezig was bracht de chauffeur de portfeuille met den grooten inhoud reeds op het politiebureau terug. DE NEDERLANDSCHE STEENKOLEN- PRODUCTIE EN FRANKRIJK. Donderdag heeft te Parijs op uitnoodiging van het Comité des Houillières een bespre king plaats gehad tusschen vertegenwoordi gers van de Fransche mijnindustrie en de Directies der Nederlandsche steenkolen mijnen. De bijeenkomst werd gepresideerd door den heer Lemay directeur-generaal van de mijnen van Ammiche; later werd daaraan ook deelgenomen door den heer Gaillod, Di recteur des Mines aan het Ministerie van Openbare Werken. Nomenswaardig resultaat heeft de bespre king niet opgeleverd. De vertegenwoordigers der Fransche mijnen waren geheel ontoegan kelijk van de bezwaren der Nederlandsche directies. De eenige concessie, welke gedaan werd, bestond hierin, dat het eenigszins ver zacht regiem, dat tot 27 Augustus is toege staan, verlengd wordt tot 1 September, dus met vier dagen. Met ingang van dezen datum treedt de besloten restrictie in volle kracht in werking, zoodat de invoer van Nederlandsche kolen in Frankrijk alsdan teruggebracht zal moeten worden tot het gemiddelde over de jaren 1928 tot en met 1930, verminderd met 20 KLIM NOOIT OP RIJDENDE AUTO'S. Tengevolge van het achterop klimmen van een in beweging zijnde vrachtauto is op het Zuideinde van Oostzaan het 12- jarig dochtertje van den heer Engel deels door onvoorzichtigheid op den grond gevallen. Zij bekwam tengevolge van dit ongeval enkele schrammen in het aangezicht en werd in een nabijzijn- de woning binnengedragen. De inmid dels ontboden geneesheer verleende assistentie en constateerde hersenschud ding. EEN KIND ZOEK. Na vijf maanden bij toeval terug gevonden. Voor eenigen tijd vervoegde zich bij den heer v. d. Aa te Best een kennis met het verzoek zijn twee-jarig kind voor veertien dagen in huis te willen nemen, aan welk verzoek v, d. Aa vol deed, schrijft „Het Volk". Zes weken waren echter verloopen en v. d. Aa hoorde taal noch teeken meer. Daar hij de verblijfplaats van den vader niet kende, stelde hij zich in verbinding met de di rectie der R.K. Kinderbescherming te Eindho ven. Daarbij bleek, dat het kind onder haar hoede stond en reeds vijf maanden zoek was. De directrice stelde zich onverwijld in ver binding met den advocaat Jansen, die met haar medeging naar Best, om het kind weder terug halen. UITVOERING TARWEWET. De afneming van tarwe. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Kersten, betreffende de afneming van tarwe van landbouwers in Zeeland, heeft de mi nister van Binnenl. Zaken en Landbouw, geant woord: Aangezien de afneming van de tarwe minder snel geschiedde dan men in Zeeland had ver wacht eri als gevolg hiervan de door de gewes telijke tarwe-organisatie voor Zeeland erkende handelaren niet in staat waren, alle voorradige tarwe in hun pakhuizen op te slaan en/of te fi nancieren, heeft de gewestelijke organisatie met de betrokken graanhandelaren een regeling ge troffen, waardoor zal worden bereikt, dat alle tarwe, welke voor levering aan haar in aanmer king komt, circa 20 Augustus a.s. in de pakhui zen zal zijn opgeslagen. Overigens wordt de aandacht er op gevestigd, dat de regeering geen bemoeiingen heeft met de afneming van tarwe; de regeling hiervan is aan de belanghebbenden zelf overgelaten. HUL'RCONFLICT TE ROTTERDAM. Mr. Van Haeringen, de secretaris der voor malige huurcommissie, heeft op verzoek van den burgemeester van Rotterdam zijn bemid deling aangeboden in het huurconflict in de Diergaardestraat. Een der eigenaren heeft bewilligd in een overeenkomst waarbij de hu ren van 4.50 tot 4 per week zullen ver laagd. Tevens is overeengekomen, dat een deskundige zal uitmaken of een huur van 4 voor deze woningen gewettigd is. Is zij vol gens diens meening te hoog dan worden de huren verder verlaagd. Beide partijen hebben zich verbonden de uitspraak van den deskun dige te aanvaarden, hoe die dan ook moge uitvallen. De uitspraak heeft betrekking op 35 woningen. Met een eigenaar van .25 wo ningen in dezelfde straat, welker bewoners ook de betaling der huur weigeren, is nog geen overeenstemming bereikt. FABRIEKSBRAND. Olieketel lekt en vat vlam. Gistermiddag heeft, zoo vertelt het Hbld., een felle brand gewoed in de lak- en verffabriek „Premier" te Loosduinen. In een ketelhuis, waar lijnolie tot standolie wordt verwerkt, schijnt een lek in een ketel te zijn ontstaan, waardoor olie in aanraking was gekomen met een gasslang. De ketel is daarop in brand gevlogen en de dientengevolge in het lokaal opgewekte hitte was zoo sterk, dat zelfs het zware betonnen platte dak aan een der hoe ken werd ontzet. De brandweer was met een motorspuit van se en wist den brand tot het ketelhuis te be perken. De schade is aanzienlijk, doch wordt door het bureau Archimedesstraat spoedig ter plaat verzekering gedekt. DE GEVAARLIJKE AUTOPED. Een vrouw aangereden en overleden. Dezer dagen werd, naar het Hbl. meldt, te Nijmegen een juffrouw op het trottoir door een jongen met een autoped aangereden. De juffrouw viel en kreeg zware inwendige kneuzingen. Thans is zij aan de gevolgen overleden. VERWERKING VAN AFGEKEURD VEE IN NOORD-HOLLAND. Men schrijft uit Amsterdam aan de Tele graaf: Op initiatief van de commissie van voorbe reiding tot stichting en exploitatie van een destructor te Purmerend hebben de commis sies van toezicht op den vleeschkeuringsdienst van de Kringen Midwoud en Barsingerhorn besloten tot samengaan in alles, wat ge meenschappelijk geregeld elkanders belan gen kan bevorderen. Zoo is bereids besloten, tot een indeeling der kringen. Een regeling zal getroffen worden om elkander bij moge lijke vee-epidemie te helpen met de verwer king, zoowel als met materiaal en personeel; de verkoop der producten zal zooveèel moge lijk coöperatief worden geregeld etc. Aan den voorzitter en den secretaris der onlangs gestichte regelingscommissie, de bur gemeesters van Edam en Kwadijk, is op dracht gegeven, om, waar thans geheel Nrd.- Holland boven het IJ wordt omvat, contact te zoeken met de overige in den lande be staande verwerkingsinrichtingen welke van gemeentewege worden geëxploiteerd. Naar wij vernemen, zullen eerstdaags be sprekingen plaats hebben met de voorzitters der verwerkingsinrichtingen voor Winters wijk en omgeving, Geldermalsen en Noord- Brabant. daan, werden nog verschillende vragen door den heer Groen beantwoord. Door de sociëteit „Ons Genoegen" zijn als korpskolvers voor de Nationale kolfwedstrij- den te Nieuwe-Niedorp aangewezen, de heeren F. Nuiteboom, A. Moeijes en P. Jes. Door de sociëteit „Vriendenkring" zijn als korpskolvers aangewezen de heeren C. Lan- gendijk Pz„ T. Pranger en Jn. Bakker. Door de afdeeling van het Witte Kruis is als tweede Wijkzuster voor de gezinsverple ging aangesteld Zuster E. de Jong, van den Haag, met ingang van 5 September a.s. EGMONDBINNEN. Schoolfeest. De grootsche plannen, die de commissie voor het schoolfeest had, kunnen door gebrek aan financiën niet verwezenlijkt worden, zoo dat daarin verandering is aangebracht. In de Woensdagavond gehouden vergade ring werd besloten Woensdag een kinderfeest te houden bij de school met tractatie, ver schillende wedstrijden en natuurlijk de draai molen. Daags daarna gaat de hoogte klas naar Amsterdam om Artis te bezoeken en een boottocht te maken. DE STREEK. Gelukkig zijn de bloemkoolprijzen hier langzamerhand verbeterd. Echter is de aan voer nog klein, zoodat het binnenland den voorraad wel kan afnemen. Men tracht voor het artikel afzet in Engeland te verkrijgen. NIBBIXWOUD. De heer J. Bos slaagde te Hilversum voor toelating tot de Politie-vakschool aldaar. Tot hoofd der R.K. Lagere Landbouw school te Spanbroek is benoemd de heer P. A van Schaik te Heer-Hugowaard. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 22 Aug. 1931. 150.000 stuks Kipeieren: 58/60 5.10-/ 5.50; 60/62 f 5.20 tot 5.70; 62/64 f 5.40—6.20; Bruin 5.30— f 6; 14000 stuks Eendeieren 4— 4.20. DE PIEPKU1KENMARKT. ALKMAAR, 22 Aug. 1931. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aange voerd 19 kisten en 11 korven. De prijs was 11.10 per K.G. De handel was goed. HET AUTO-ONGELUK IN FRANKRIJK. Te Alkmaar is de treurige tijding ontvan gen, dat mevrouw BosscherPot die bij een auto-ongeluk in Bretagne zware inwendige kneuzingen had gekregen, gistermiddag in het ziekenhuis te Avranches is overleden. De familie Bosscher keert zco spoedig mo gelijk hier ter stede terug. De teraardbestelling van de overlede zal in het begin van de volgende week te Alk maar plaats hebben. CASTRICUM. Naar wij vernemen heeft mej. A. C. Verweel, onderwijzeres aan de openbare school no. 1 alhier, na een jaar ziekte verlof te hebben genoten haar werk zaamheden deze week wederom aange vangen. Brand aan het Stet, Tot heden niet bekende oorzaak brak tegen 8 uur brand uit in een schuur staande bij een woning van wed. Holman aan het Stet alhier. De brandweer was spoedig ter plaatse en nam onder leiding van den commandant Borst hjt blus- schingswerk ter hand wat na een uur ongeveer dan ook gelukt. Van de s-huur bleef echter niet veel over. Het nabijge legen huis bleef echter behouden. NOORESCHARWOUDE. In „Concordia" te Noordscharwoude werd Donderdagavond in een evangelisatiesamen komst gehouden waarin de heer J. Groen uit St. Pancras de wereldcrisis besprak en in het licht stelde, dat hetgeen thans plaats heeft in den bijbel is voorspelt. Velen zeggen hoe het niet moet, doch er is slechts één geweest die heeft gezegd hoe het wel moet en wel de gekruisigde. Spr. was van oordeel, dat de onheilen en crisis voorkomen kunnen worden, als de menschen zich tot God wenden. De menschen gaan blijkbaar liever ten gronde dan den eenigen waren weg te vol gen. Nadat de heer v. Schoten uit Wijk aan Duin een getuigenis uit eigen leven had ge 1931 datum 23 24 o m. 9.0( 10.2? EEN ADRES AAN DEN/POST' DIRECTEUR. J Een 50-ta! bewoners van den Geestersin gel hebben in een adres aan den Postdirec teur verzocht de brievenbus die tot voor kort op den hoek van Geesterweg en Geestersinge! stond, zoo spoedig mogelijk te willen her plaatsen. Wij wezen er vroeger reeds op, dat men door verplaatsing van deze bus naar hel Scharloo thans in de onmiddellijke nabij heid van het station drie bussen heeft gekre gen, terwijl de bewoners van Geestersingel en Geesterweg door 't wegnemen van de bus ten zeerste gedupeerd werden. WAARSCHUWING. De Secretaris van den Armenraad maakt be kend, dat het Bureau van den Armenraad in het bezit is van gegevens omtrent pl.m. 200 voorschotverleenende instellingen, welke on gunstig bekend staan. Zij, die aanbiedingen krijgen van zooge naamde spaar- en voorschotbanken, welke cre- dietverstrekkmgen garandeeren zonder borgen, zullen goed doen op het Bureau van den Ar menraad Doelenstraat 30, boven de Arbeids beurs de noodige informaties in te winnen. De inlichtingen worden kosteloos verstrekt. DE S.D.A.P. EN DE SAMENSTELLING VAN HET COLLEGE VAN B. EN W. In vervolg op de Maandag gehouden ver- rtnAP Vrijdagavond de afd. van de S.D.A.P weer bijeen, om een beslissing te krijgen inzake de samenstelling van het Col lege van B. en W. voor de komende 4- arigc regeeringspenode. Na de vergaderingJ van Maandag waren de fracties van S.D AP en R.K. Dinsdagavond weer bijeen gekomen 'om een basis te zoeken waarop het nieuwe CoT- lege zou kunnen worden samengesteld Hei resultaat van dit overleg geeft het program ma weer, dat wij reeds Donderdag publiceer- Door den voorzitter van de Raadsfractie werd mede namens het geheele bestuur van de afd., een uitvoerige verdediging van het programa gegeven. Naar zijn meening Mf deze overeenkomst voldoende zekerheid dat in de komende 4 jaren vruchtbaar werk 'kan worden verricht. Door anderen werd dit standpunt eveneens verdedigd, waarbij er on werd gewezen dat de opkomst van de ar beidersklasse noodzakelijk maakt dat in deze dagen, waarin alom wordt gesproken van een èconomischen crisis, de verantwoordelijk heid van mede-regeeren wordt aanvaard. De oogen van de tallooze werkloozen zijn ge richt op de samenstelling van het college van B. en W., of het een afspiegeling zal geven van democratie of van reactie. De samenstel ling van een college van drie wethouders, kan in de gegeven omstandigheden niet am ders zijn dan reactionnair. Vergeleken werd de situatie van de arbei dersklasse van vroeger en nu, toen er nog geen soc.-dem. raadsleden waren en nog min der soc.-dem. wethouders. De positie van de arbeiders is nu, mede dank zij de stem naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Augustus. y 4,11 Medegedeeld door het Kon. Nedcrl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.3 mM. tt laagste barometerstand 746.5 mM. te SkVerwachting, geldig tot den avond van 23 AlZwakke tot matige Westelijke tot Zuid of Zuidoostelijke wind; aanvankelijk opklarend met weinig of geen regen, later toenemende bewolking met kans op regen in het Zuidwes- ten, later iets zachter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind heden om 10.30 aan alle posten- „Altentiescin neer!" BERGEN a\n zee. (Zomertijd.) Augustus Hoog water Laag water v.in. n n'. ,- m 022 8.20 1.00 1 47 9 49 EGMONI) AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus. Hoog water Laag vvatei - 0.19 8 08 84f 0-57 i 44 9 37 iq dïTmen in de College's van B. en W. heeft veel gunstiger. Gewezen werd op de tastbare resultaten die in de afgeloopcn 10 maanden werden be reikt, dank zij een democratisch College. Men haalde daarvoor aan de loonen in de werk verschaffing, de instelling van Maatschappe lijk Hulpbetoon, dc meerdere zerg besteed aan de werkverschaffing in den afgelocper winter, de extra werkverschaffing in dezen zomer voor de zwaarst door werkloosheid getroffen groepen van arbeiders. De tegenstanders van het aanvaarden van 2 zetels in het College verdedigden hun standpunt met de motiveering dat zij het niet juist vinden om meer verantwoordelijkheid te aanvaarden dan absoluut noodzakelijk is. Zij zagen er in dezen tijd van economische inzinking een gevaar in. Het overeengekomen program vinden zij niet voldoende. Indien in den komenden winter de werkloosheid nog grooter afmetingen gaat aannemen dan thans reeds het geval is, en er zullen door het ge meentebestuur voorziening moeten worden getroffen van ingrijpenden financieelen aard, dan zal er van uitvoering vr.n dit minimum program zeifs niet veel kernen, en dan zullen juist de socialistische vertegenwoordigers daarvoor verantwoordelijkheid worden ge steld. Daarin ligt juist het gevaar en daarem achtten zij het beter om één weihouder te hebben, waardoor de verantwoording min der groot wordt. Nadat voor- en tegenstan ders hun meening nog eens uitvoerig hadden verdedigd, werd gestemd ever het program dat was samengesteld en werd dit met over- groote eerderheid aangenomen, waarbij te' vens werd uiigesproken dat de afd zich ver klaart voor het doen zitting nemen van twee soc.-democraten in het nieuw te vormen Col lege van B. en W. De hierna gehouden stemming had tot re sultaat dat ais wethouders werden aange wezen de heeren Westerhof en Bonsema, dus de beide aftredenden. (Het blijkt dat niet meer de Raad maar df vergadering cie wethouders benoemt. Red.) GELD SPEELT GEEN ROL. Over de enorme schlager „Geld spee!t geen rol", welk lachsucces de eerste dagen der kermis door Het Centraal Tooneel met Louis de Brec in de hoofd rol in 't Gulden Vlies wordt opgevoerd, is de pers enthousiast. Men oordeele: Do Telegraaf: Een aardig stuk, een volle zaal en een niet eindigende schaterlach De Uree als advocatenklerk, de spil van het Bij elk van do premieres van liet traal Tooneel zit ik op ziin entree wachten en hij verrast steeds door i creatie van oen nieuwen mensen- speelde twee kleine rollen en bcna in 10 minuten meer sucres, dan me 'c acteur niet in een ganscbcn avon haalt. D e T ij d een geklater van app'aUs 'j0®1 stampvolle zaal, een bewijs dat n- groote publiek niet alleen de nlrn. ook een charmant stuk, hetwelk uitm tend gespeeld wordt weet te waardati Haagsche Post want niemand kan nog a« gen en misere denken bij het n0'*?1 - sche spel van Louis de Bree en het - niet zoo zeer om hot feit, dat lnj ons ganscher harte laat lachen, dat ny u wondering verdient, maar om dc voud en de echtheid van de rake I ring en de beheersching va: zijn U!( 1 1 nooit in grove charge vervalt, b- verlangen om in het komische geu goed en beschaafd spel te geven UP-- ook het werk van de overige leden het Centraal Tooneel. Lilv Bouw meest ei is een schat van een freuletjo. Kaart speelt met veel talent. SCHOUWBURG DE HARMONIE- In de kermisweek wordt ook in 'k,"'''"bo nte op tooneelgebied weer iets goeus B den. Zondagavond treedt daar de N.V. He 3 derlandsch tooneel op niet het blijspe bedrijven van H. M. Harwood „De man beslag legt» onder regie van Cces Lase" Dat stuk van den bekenden aute. ,l£,cn, „Bruine suiker" is overal gunstig ont\3et. zooals zeker uit de volgende persbeo ln&e" kan blijken. be llet Handelsblad schreef: De man 1 °P een aardig gegeven is Marsh Harwood; de man die beslag le£ een aardig stuk is ditmaal een der di. ren van de Kon. Vereeniging; de

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2