POSTER'C DE ÖOLIJKE ©EST JiawUtciaai Tlieuws %u)a£& Tiietm Vcicci IdKtfL Jl, RugpijnNieren Pillen zuidscharwoude. y heiloo. uitgeest. stompetoren. hensbroek. heerhugowaard. egmond aan zee. de streek. sijbecarspel. Voor kleine tuinen. bovenkarspel. de naam Tinholt nog vaak worden genoemd. Maar ook de „jongens", de menschen van net vak, die uit hoofde van hun beroep op den duur wel met hem in aanraking moeten ko men, zullen „hun" commissaris Tinholt gaan missen als zij noodgedwongën met een ander „zaken" moeten doen en Tinholt's nagedachte nis ongetwijfeld eeren. Op de Leidschepleinsche asphaltvlakte heeft een nieuwe verschijning haar intrede gedaan in den vorm van een wonderlijk soort automobilist, die met geen der anderen te ver gelijken is. Maar minstens evenveel belang stelling van de zijde van autowachters en voorbijgangers geniet de nieuweling als de eigenaren van glijdende limousines en snelle sporttorpedo's, die voor het modepaleis of bij de eetgelegenheden komen aansuizen. Het steegjesventje met zijn thuis geknutseld ver voermiddel: de zeepkistjescarossene op het kinderwagen-onderstel is in weinige dagen een populaire figuur geworden op het groot- steedsche Amsterdamsche pleift. Zijn foto heeft in de kranten gestaan en blijkbaar niet bevreesd voor de beschadiging der lak heelt hij het uitgeknipte krantenprentje op een der denkbeeldige portieren geplakt. En ïederen avond tegen zeven uur doet het eerzuchtige ventje met zijn zonderling vervoermiddel voortbewogen door haastig trippelende voet jes, het systeem van loopfietsen uit vroeget dagen, zijn ronde over het plein. Het gaat er dan blijkbaar hoofdzakelijk om den terrasbe zoekers en caféklanten zijn laatste aanwin sten te laten zien. Nu eens zijn het de houten richtingaanwijzers, die lustig rondbungelen, waarop hij met trotsche blikken wijst, dan weer het vijfde wiel aan den wagen, dat zoo juist tot stuurwiel gepromoveerd is, doch op welks gefantaseerde bewegingen voor den kennersblik de voorwielen alles behalve reageeren. En nummers heeft hij erop ge schilderd, met roode klodderverf en versleten 'penseel, waarmede dé verkeerspolitie nimmer 'genoegen zou kunnen nemen. Doch deze auto mobilist is blijkbaar onder en boven de wet met „zijn" auto, de eenige in de buurt met transformabele bovenbouw, iets waarom de autoped-berijders en de andere straatjeugd den „heerrijder" niet weinig benijden. Zijn laatste verovering is een claxon, die nu schreeuwend met loeien, te pas en te on pas en de pret bereikt eerst het hoogtepunt wanneer de dikke agent op het kruispunt voor den derden keer is gefopt en op het alarm- lawaai zich geïnteresseerd omdraait. Dan krijgt hij zijn stopteeken of een breed gebaar om door te rijden, het knaapje, en zoo vlug als zijn korte beenen het toelaten, loopt hij met zijn auto het kruispunt door tot groot vermaak der omstanders. Het sjovele ventje met zijn autobezit en de stralend gelukkige oogjes heeft zich in minder dan geen tijd een groot aantal vrienden onder restaurantpor tiers, autowaker en taxichauffeurs weten te verwerven. En allen, één voor één, zijn zij met raad en daad debet aan den opbouw van het koestwerk, zooals dat iederen dag weer meer geperfectionneerd wordt, thuis waarschijnlijk op de stoep, voor en aleer 's avonds zijn zege tocht over het groote plein een aanvang neemt. Er komen dagelijks in de hoofdstad tiental len auto's bij. Het totaal aantal zal nu dicht naar de twintig duizend loopen. Er zijn prachtstukken bij. Van tienduizend guldens wel en meer. Maar ik geloof, dat er bij al die juweelen van snelheid en comfort niet een is met zooveel zorg bereden en met zooveel liefde onderhouden als het kistjesvehikel van het werkmansjochie. En er is ook niet een dier automobilisten, hoe tevreden zij ook zijn over hun wagens, zoo overtuigd van hun geluk en tevredenheid als de bestuursder van dit_„Sun- nlightzeep-product", die de volant, al zit die gammel vast met touwtjes en niet eens in direct de voorwielen stuurt, als een Ascari of een Cariaccola hanteert. De vraag is alleen maar of moeder thuis ook zoo gelukkig en tevreden is met de schoe nen, die abnormaal slijten bij de energieop wekking der beweegkracht voor het „wonder- wpriic'* VAN SIEGEN. der U.L.O.-school). Voor onderwijs noteerden we de volgende uitgaven en ontv™^e"6 Openbaar onderwijs: ontv. 1084o.tr> uitgaven 14083.01. Uitgebreid Lager On derwijs: uitgaven 8992,32 ontvangsten, 10215.31. Bijzonder ^r Onderwijs, ui gaven 11601.84V*,,ontv. 2b°2.08 A Bijz. Uitgebr. Lager Onderwijs: u.tg.f 24T9 Middelbaar Onderwijs idem 2U4J 44. nuo- ger Onderwijs idem 1076.14. Nijverheids onderwijs idem 2571. De belasting staat genoteerd als volgt. 80 opcenten gebouwde dgendommen 6682 94, 20 opcenten ongebouwde eigen dommen 1057.75, 50 opcenten personeele belasting 13401.83 Belasting naar Inko men 74105.91, hondenbelasting 353 De totaal ontvangsten zijn 170.243.14 uitgaven 151.424.96 H, batig saldo 18.818.17 Van den kapitaaldienst zijn de ontvangsten 75.616.73, uitg. 75477.23, batig saldo 139.50. De Emmabloemcollecte (bloempjesdag) heeft ruim 58 opgebracht. In aansluiting op ons bericht van Maan dag kunnen we berichten, dat ds. D. Eilerts de "Haan met December afscheid zal nemen van Heiloo, waar hij 27 jaar zijn ambt ver vulde en zich in Den Haag zal vestigen. Het zal voor den ijvervoile predikant, die een groote plaats in het kerkelijk leven in neemt, geen gemakkelijk scheiden zijn. Evenals in de naburige gemeente Broek op Langendijk, zullen ook alhier de Oranje feesten, wegens de slechte tijdsomstandighe den, dit jaar niet plaats hebben. Dat de werkloosheid ook hier groot is, getuigt het feit, dat een groep werkloozen zich tot het gemeentebestuur heeft gewend met verzoek de werkgelegenheid te willen bevorderen. Wij vernemen dat de R.K. raadsfractie de raadsleden tot eene vergadering heeft uitge- noodigd inzake de wethoudersverkiezing en de gemeente-politiek. De a.s. gemeenteraad alhier bestaat uit 3 r.k, 3 vooruitstr. vrijz. en 1 vrijheidsbonder. Indien de 2 eerstgenoem de fracties niet tot overeenstemming komen, doet zich hier het eigenaardige geval voor, dat de Vrijheidsbonder de beslissing in han den heeft. ge- dat met f Qemeenterekening 1930 Aan den raad is aangeboden de gemeente rekening 1930, welke ter visie is gelegd. Een maal per jaar moet de burgerij gelegenheid worden gegeven om een en ander in te zien en men kan dan zien hoe onze huishouding bestuurd wordt. Zoo zachtjes aan begint de gemeente een vrij groot bedrag uit te geven ongeveer 170.000. Bij den gewonen dienst treffen we onder hoofdstuk I aan: jaarwedde burgemeester 'f 4800, secretaris 3800, wethouders 600, ontvanger 2200, ambtenaren 4804.17 presentiegeld raadsleden 288. Het onder houd en schoonmaken van het raadhuis kostte lif 164.75, onderhoud raadhuis 156.25, ver lichting en verwarming raadhuis 546.86, wat geen gering bedrag is. De reiskosten van onze raadsleden hebben 199.73 gekost. De openbare veiligheid vraagt geen ge ring bedrag. Opmerkelijk is het bedrag voor assistentie van Rijkspolitie, stille wachten etc Waarom de Rijkspolitie, die een jaarwedde heeft, waarnaar wenigeen watertandt, nog extra vergoeding moet hebben, is een raadsel. Wij meenen, dat we onnoodig duur uit zijn daar de gemeente ook nog een belangrijke tegemoetkoming geeft in de huishuur van den Rijksveldwachter. Een 300 per jaar voor vergoeding en reiskosten lijkt ons te hoog !De brandblusehmiddelen kosten 516.98, verlichting 2437.83. Wegen en voetpaden 5349, wandelplaatsen en plantsoenen 682, gemeentereiniging 2678, waarbij nog komt een bedrag voor verzekering van pensioenen van personeel. Voor de eerste maal treffen we dan een post voor advies en kosten ontwerp weg van Heiloo naar het N.- Jwelkeibedra^ niet rolder dan 465.94 bedraagt. Een gelukkig verschijnsel is, dat B. en W. e, ?..r,a*d '!lzien> dat werkverschaffing nood zakelijk is. Een bedrag van pl.m. 4750 is verantwoord. Daarbij komt nóg een subsidie voor de werkloozenkassen, groot 652 50 Aan het Burgerlijk Armbestuur werd 750!) verstrekt tegen 8600 in 1929. De groote slokop vormt onderwijs. Geluk kig staan er ontvangsten van het Rijk (dat o.m. vergoedt de jaarwedde van de onderw. De aannemer van den Primairen weg heeft het land aangekocht van de Ned. Herv. Diaconie in den polder de Zien ter grootte van plm. 2 H.A. Daar door deze uitgraving veel welwater te voorschijn zal komen wordt er nabij de te maken put een pomp geplaatst, aangedreven door electrische kracht om het water zooveel mogelijk weg te houden. Daar voor den weg een enorme hoeeveeiheid zand benoodigd is is het wel waarschijnlijk dat de te graven put een behoorlijke diepte zal krijgen, temeer nog daar er plm. 4 M. zand is. Wellicht wordt het in de toekomst mogelijk om dezen vijver mettertijd te exploiteeren als badgelegenheid. Er wordt nogal geklaagd over de onprettige plaats van de tegenwoor dige inrichting en zou dit zeker een afdoende en schitterende gelegenheid zijn om hierin te voorzien en wellicht met weinig kosten. Door de afgraving van dit weiland is het nu wel zoo goed als zeker dat er van het uitdiepen van de vaargeul geen sprake meer is. Dit uitdiepen is een sedert jaren hangende vraag die af en toe op den voorgrond treedt. Het was nu wel een geschikte gelegenheid om de vaargeul met weinig kosten op goede diepte te krijgen, waardoor een uitstekende verbinding met de Alkmaardermeer en daardoor met groot vaarwater zou zijn ver kregen, doch men kon het over den kostprijs niet eens worden en thans is wederom een gelegenheid voorbij om ons dorp met weinig geld een goed vaarwater te geven. Het drukke verkeer eischt flinke bree de wegen. Daarom wordt de Noorder vaart door de Schermeer aan de noord zijde enkele meters geder.ipt. Welk een werk dit is, kan hieruit blijken, dat de firma Schot, door wie het benoodigde zand wordt aangevoerd, daarvoor reeds 50.000 M3. heeft overgebracht. Dit heeft men Dinsdagmiddag eenigs zins feestelijk gevierd. Met groote letters en cijfers stond het aan de zijde van den wagen te lezen. Enkele familieleden en ook de opzichter waren tegenwoordig. Ieder was overtuigd van het belang van dit feit. Door den fotograaf Timmerman van Schermerhorn werd bij café Renses een kiekje gemaakt, dat zeker nog lang als eene aangename herinnering zal worden bewaard. Zelfs de kinderen werden niet vergeten. Vele hunner werden verrast met een reep chocolade en zoo was het voor ieder een blijden dag. Intusschen wordt het werk met ijver voortgezet en is men nu nog maar 5 mi nuten gaans van Stompetoren verwij derd. Het Polderbestuur vergaderde op Woens dag 19 Augustus 's nam. 5 uur. De voorzitter, de heer Jb. Groot Jz. merkte naar aanleiding der notulen op, dat het visch- water is verpacht voor 250 en dat de polder op zich heeft genomen ieder jaar voor 100 pootvisch aan te koopen en in den polder te laten zwemmen. Ingekomen stukken. Van de Nederl. Heide matschappij is poot visch aangekomen, die men in den polder heeft laten zwemmen. Van dezelfde maat schappij was een schrijven ingekomen, dat tegen den herfst pootvisch verkrijgbaar is, wat thans reeds kan worden besteld. Besloten werd, dat de pootvisch in tegenwoordigheid van het polderbestuur losgelaten moet wor den en geadresseerd zal worden aan den polder. De secretaris, de heer C. Schaak, deelde mee naar aanleiding van de teerproef, dat de weg vrij van kuilen moet worden gemaakt eii geheel vlak moet zijn. De heer Wit had enkele inlichtingen haald en was tot de conclusie gekomen het met koude teer even goed gaat als warme- ion m Voorgesteld werd om als proef een lw M. schoon te maken en met teer te besmeren. Inlichtingen aangaande de kosten enz. zu len worden ingewonnen. r j Een. schrijven was ingekomen van ue Staten betreffende het in veiligheid brengt van kadastrale plannen. Dit werd voor nisgeving aangenomen. Van den Nederl. R.K. Bond van bouw patroons was een schrijven ingekomen om jij aanbestedingen geen borgen meer aan nemen. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de Twentsche BanK, aa met 1 October een stuk van 190 is JJ'te®'00, Besloten werd weer een stuk van J nemen. Nu volgde voorlezing en behandeling va^ het Ambtenaarsreglement. Door den v°orz'L: ter werd eerst de toelichting aangaande au reglement aan de vergadering voorgelezen. Ambtenaren zijn zij die in directen dienst van het waterschap zijn. Allen moeten vanwege den pensioenraad een vaste aanstelling in huis hebben. Besloten werd het ambtenaars reglement, behoudens enkele wijzigingen, goed te keuren. Zeer breedvoerig is over deze aangelegenheid gediscussieerd. Ongeveer bij na 2 uur is hierover van gedachten gewis seld. Het wachtgeld ad 70 pet. voor kostwin- naars en ad 60 pet. voor niet-kostwinnaars gedurende het geheele tijdvak van den dienst tijd achtte de heer Visser zeer hoog, wat dooi de andere leden werd onderschreven. Spr. stelde voor de 70 tot 50 en de 60 tot 40 te verlagen. Dit werd goedgevonden. Een schrijven was ingekomen van de pen sioenraad over de imitatieloten betreffende S. Overman en anderen. Deze zijn reeds ver zonden. Verder werd besproken het belasting- heffen van de gebouwde eigendommen. Besloten werd dit punt nog wat aan te hou den, daar het een zeer moeilijke kwestie is, om dit zuivel- te regelen. De voorziter deelde mee, dat de vorige week door een monteur de machine van het stoomgemaal is nagezien en dat deze nu weer goed in orde is. Verder, dat het kasgeld onverwachts was opgezegd en dat er inmiddels weer in ander kasgeld is voorzien. Aan de vergadering werd meegedeeld, dat de lijst van stemgerechtigden moet worden nagezien, dat de timmerman op het oogenblik bezig is de schuur bij den mo len te repareeren en dat er een nieuw dek op de Grootjesbrug is gekomen. De heer Wit deed een mededeeling aan gaande het halen van grond bij den molen van den heer A. van Leyen en stelde het pol derbestuur voor genoemden molenaar 'n brief te zenden, dat indien iemand' om grond komt, gestuurd door het polderbestuur, dit onge moeid moet geschieden, daar het geen ma nier is om te zeggen, dat er eerst een be stuurslid moet komen, om over vergoeding te spreken. De heer Wit was er niet voor om vergoe ding te geven, daar het vorig jaar besloten werd, dat de molenaar den tuin van Jn. Ko men daar gratis voor heeft gekregen. Aan de heeren K. de Boer zal bericht wor den gestuurd, dat hij de heining achter zijn huis moet inkorten. Daarna kwam aan de orde de behandeling van het reglement van Waterschappen. Vanwege het late uur werd besloten, dat het dagelijksch bestuur dit de volgende week zal behandelen en het op de eerstvolgende vergadering met het geheele bestuur zal uit' werken. Rondvraag. De heer D. Wit vroeg aan wien het pad naast de pastorie behoort. Als het aan den polder behoort, was hij er voor, dat het wordt opgeknapt, daar het een groote bende is. Dit zal in orde worden gebracht. Daarna sluiting. Woensdag was het voor de ouden van da gen het tijdstip, dat zij den jaarlijkschen autotocht weder konden meemaken. Jammer, dat het weer hen den geheelen dag in den steek liet en de regen vrij regelmatig van den hemel stroomde. Enfin, de oudjes bleven even welgemoed. Een geluk mag het heeten, dat het juist op die momenten, waarop de auto verlaten moest worden (Kopje te Bloe- mendaal, strand te Zandvoort) droog was, terwijl te Bergen en Velserbeek de regen niet zoo hinderlijk was. Ongeveer 9 uur arriveer den allen in de kolfbaan van den heer Rus, alwaar de binnenkomenden met harmonie- muziek verwelkomd werden. Gisteravond werd in de zaal van den heer Muler alhier een propaganda feestavond ge houden, aangeboden door de IJmuider Fede ratie aan haar leden en hun vrouwen. Zooals te begrijpen is was de zaal geheel bezet. De heer G. Blaas opende met een enkel woord waarin hij o.a. naar voren bracht, dat de tooneelvereeniging P.A.L.V.U. uit IJmuiden zich geheel belangeloos beschik baar had gesteld om dezen avond mogelijk te maken. Hierna gaf hij het woord aan den spreker den heer Joh. Brautigam, voorzitter van het hoofdbestuur der Centrale Bond van Transportarbeiders. Spr. schetste allereerst het ontstaan en verdere opkomst der Transportfederatie. Daarna kwam spr. tot de huidige wereld-crisis. Op de oorzaak hiervan kon spr. niet ingaan. Wel wees spr. op de overeenkomst van dezen tijd en het jaar 1908, en lichtte dit met een voorbeeld toe, waarbij hij wees op het nut der organi satie. Hierna werd door de tooneelvereeniging P.A.L.V.U. opgevoerd het anti-oorlogsstuk van J. Lemaire Iz. „Baanbrekers", welk stuk ons verplaatst in een klein dorp in Rusland bij den aanvang van den wereldoorlog en de daarop volgende revolutie. Als men bedenkt dat dit gegeven werd door uitsluitend dilettanten, dan kunnen we niet anders, dan zeggen dat hier bijzonder •goed spel is gegeven, en kunnen wij den heer Brandstuder, die den avond sloot, volko men nazeggen, dat wat hier ontbreekt aan routine, ruimschoots werd vergoed door het gevoelvolle spel. Ook dankte de heer Brandstuder allen die zich belangloos be schikbaar had gesteld, ook namens de aan wezigen, om dezen avond te doen slagen en enidigde met den wensch, dat er nooit meer moeders behoefden te zijn, die zooals in dit stuk Moeder Maria moesten smeken om hulp voor de zonen in den oorlog. Dat er nooit meer oorlog zij. Naar wij vernemen zijn er Donderdag reeds een drietal zweefvliegtuigen in Egmond aan Zee aangekomen. WIERINGERMEERPOLDER. De cultuurwerkzaamheden in den Wierin- germeerpolder schrijden geleidelijk aan voort. Reeds ongeveer een derde gedeelte der totale oppervlakte van ongeveer 20.000 H.A. is van slooten en greppels voorzien. Het oogsten van het eerste gewas is in vollen gang en dezer dagen werd het eerste brood van Wie- ringermeerrogge gebakken. En dit alles reeds ondanks het feit, dat de nieuwe polder nauwe lijks 1 jaar droog is. O ter een oppervlakte van ongeveer 300 H.A. voor een groot deel juist van de dek- vrucht ontdaan, ontwikkelt zich het jonge gras- en klavergewas voorspoedig en vraagt om beweiding, liefst met schapen. Groote kudden schapen kunnen er gedurende geruimen tijd goed voedsel vinden. De Directie van den Wieringermeerpolder, die haar zetel heeft te Alkmaar, Kennemerpark 25 en belast is met het in cultuur brengen van den polder, is gaarne bereid omtrent de aanneming van schapen voor beweiding alle verlangde in lichtingen te verstrekken. Dit najaar wordt wederom een groot com plex ingezaaid, zoodat volgend jaar in nog grootere mate gelegenheid tot beweiding met schapen, eventueel ook met jong vee, etc., kan worden gegeven. In het verstreken seizoen werd aan ver schillende personen gelegenheid geboden tot proefnemingen met het telen van onderschei dene gewassen, o.a. ook bloembollen, welke algemeen goed zijn geslaagd. Ook voor het cultuurjaar 1931/1932 wordt deze gelegen heid opengesteld. Gegadigden kunnen zich hiervoor eveneens tot genoemde Directie wen den. Ongetwijfeld zal een en ander de be langstelling, welke dit jaar bijzonder groot was, volgend jaar nog belangrijk doen toe nemen. Was de nieuwe polder dit voorjaar zoover de gezichtseinder reikte nog één ononderbro ken vlakte, in enkele maanden tijds is daar in groote verandering gebracht. Thans treft men n.1. op verschillende punten reeds groote landbouwloodsen aan, terwijl de eerste 20 woningen in het eerste kerndorp bij Sluis I binnen enkele weken zullen worden betrok ken. De bebouwing in dit kerndorp zal in de komende maanden worden voortgezet. Reeds zeer spoedig wordt ook met de stichting van woningen in het tweede kerndorp, bij Sluis III een aanvang gemaakt. Het streven der Directie is er op gericht om de beweging voor den aanleg van waterleiding en electriciteit zijn in voorbereiding. Eenige kerkgenoot schappen beginnen spoedig met de stichting van wijkgebouwen voor de godsdienstige ver zorging der Wieringermeerbewoners. Binnen enkele maanden zal zich een geneesheer in den polder vestigen, terwijl het particulier initiatief gereed staat zoodra mogelijk de wijkverpleging ter hand te nemen. Ook ter voorziening in de behoefte aan gewoon lager onderwijs zijn de voorbereidende stappen reeds gedaan. Zijn de beide bovengenoemde toekomstige dorpen thans reeds door middel van breeae rijwielpaden waarop licht autvoerkeer moge lijk is, met het oude land verbonden, aan den aanleg van verharde wegen wordt hard ge werkt, zoodat ook de verkeersverbinding met de dorpen binnen enkele maanden aanzienlijk zal zijn verbeterd. Volgend jaar reeds zullen ongeveer 250 gezinnen in den polder woon plaats kunnen vinden, hetgeen voor de neringdoenden en kleine industrieelen een prikkel zal zijn zich in de nieuwe dorpen te vestigen. D® Directie van den Wieringermeerpolder neelt dit voorzien en daarom de noodigc- maatregelen getroffen voor de beschikbaar stelling van bouwperceelen in erfpacht. Zij is gereed om reeds thans aanvragen in behande ling te nemen en bereid om alle inlichtingen te verstrekken. oi 's.'1'€,r £e'ukkig iets meer vraag naar sluitkool gekomen, zoodat er niet zooveel meer op de afvalplaats behoeft gedeponeerd te ^rie"h p Jloop?n. d€ pnjzen nog slechts nl nA vr minimumprijs, n.1. 60 cents per IOO K.G. voorjroode, witte en gele kool. De gemeenterekening over 1930 wijst aan d'enSt .^etreft ontvang sten 54.963.55, aan uitgaven 46.627 91 Voorbereidende werkjes voor den winter. \w gaan we door met het uitplanten van Andiivie. De eerst geplante hoeveelheid is nu al flink aan den groei. Door de vele rege„s der laatste dagen is de grond tusschen de planten dicht geslagen, en dit belemmert den groei. Maar daarom met schoffel of hark de grond weer spoedig los. Het is nu ook tijd voor het zaaien van veldsla en daar deze groenten tot het voorjaar op het veld blijft laaien we op een terzijde liggend grondstuk opdat we bij het spitten en mesten in het vroege voorjaar, dit stuk later afzonderlijk kunnen behandelen. Op een soortgelijk ge- deelte zaaien we ook winterspinazie. Befde groentensoorten worden voor opvolgend, oogst in September nog eens gezaaid. Uit de vol legrondschtomaten hebben we de koppen boven de 4e tros reeds uitgebroken. Nog steeds snijden we gerege d alle zijscheuten zorgvuldig weg. We plukken nu de eerste vruchten; de laatsten zijn pas gezet en zullen een heele toer hebben om nog rijp te worden In onze bakken kunnen we nu kropsla zaaien voor wintergebruik. Deze cultuur is niet een- voudig en eischt veel zorg. Bij voorkeur ge- bruiken we de afgedragen meloenen of kom kommerbakken waarin de grond flink wordt losgespit. We kunnen direct ter plaatse zaaien en leggen dan op afstanden van 25 c.M. telkens eenige zaadjes waarvan we straks een plantje behouden. De afstand tus- schen grondoopervlakte en glas mag niet grooter zijn dan noodig is opdat de sla zoo- veel mogelijk licht ontvangt. De eerste tiid blijven de ramen hoog op lucht totdat om streeks begin October bij het komen der koele nachten de ramen gesloten worden. Bij inval lende koude moet zorgvuldig worden gedekt We zaaien nu ook bloemkoolplanten, zooge naamde weeuwen, welke onder glas worden overwinterd en ons in het vroege voorjaar plantenmateriaal leveren voor glas- en volle- grondsch cultuur. De jonge zaaiïngen hebben spoedig te lijden van te veel nat, daarom zaaien we in den bak zoodat we er bij veel regenval een raam over kunnen leggen We verspeenen de jonge planten in een bak op een afstand van 8 tot 10 c.M. ofwel, we plaatsen ze in kleine potjes welke we in den bak ingraven. Bij strenge koude moeten deze bakken worden gedekt, overigens zorgen we dat de planten stevig opgroeien en luchten daarom zooveel mogelijk A. 0. 1 met een batig saldo van 8.335 67. De kapitaaldienst wijst aan: ontvangsten 36.932.20, uitgaven 55.032.20, nadeelig saldo 18.100, welk bedrag door een leening wordt gedekt. Op de veiling van de Bloembollenvereeni- ;ing waren aangevoerd 8 millioen stuks. Van e groote soorten waren zeer gewild Bartigon en Copiand. De enkele beste partijen werden dan ook voor flinke prijzen afgenomen. Eiken dag van uw leven staat gij bloot aan inwendige vergiftiging uw eenige bescherming tegen over-, tollig urinezuur en andere schade lijke onzuiverheden wordt gevormd door gezonde, krachtige werking der nieren. Als gij uw gezondheid op prijs stelt, dient gij de eerste verschijnse len van nierzwakte te kennen. Rug pijn, hoofdpijn, aanvallen van dui zeligheid en urine-stoornissen zijn op zichzelf reeds ellendig genoeg, zij worden bovendien dikwijls ge volgd door rheumatiek, nierwater zucht, blaaszwakte, graveel en niersteen. Grijp de kwaal krachtig in haar wortels aan. De versterkende, hee- lende en opwekkende hoedani .beden van Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden sinds jaren door velen ge roemd om hun uitstekende werking bij verzwakte nieren, waardoor deze organen weder in staat gesteld wor den om het bloed zuiver en rem houden. Bij alle drogisten enz./l^l 119. Marinus haalt het vlug op en... jawel. Daar tuimelen een heel regiment Oesters en een visch, die een Zeekat blijkt te zijn, op het zand. Ze schudden zich eerst eens even uit en kijken rond. Boehwat een reus is dat, die hen omhoog gehaald heeft, ze mogen waarlijk wel oppassen, dat ze niet onder zijn geweldige schoenen raken 120. Maar dan haalt vader Oester de pil' voorschijn, hij slikt er zelf het eerste een. dan staat op het strand een keurige meUJj ;nus Ocsterkinderen dansen van plezier en f kijkt raar op. De anderen slikken nu 00 hun pillen en o, o, wat is dal leuk. Z.» groote jongens en meisjes geworden, n£ groot als Marinus. Ze springen rond en moeten zich allen eerst nog wat nieuwen staat wennen. Maar leuk U n«Hl

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6