Flinke Dagdienstbode GELD SPEELT GEEN ROL BSÏ&tepsfi jverKoc. WERKSTER, DIENSTBODE. Huishoudster of Weduwe, Advectwtiëa MEISJE, Keukenmeisje. A.Z. 100. WIENER BAR Molenbuurt No. 1 VERPLAATST: een Burgerwoning ÜJ £j 00 (f) rn v o rn z <<J itf30NO0 - onioNVq Spoel Sijdschciften jeannette marie, PIETER DELVER, gevraagd. EMMASTRAAT 64, zofktSbOD alleBn' mot kleine *ftak Schrijf direct brief b. et. waar en wanneer in A'dam, ik kom dan. WEET U DAT U IN DE gezellig zit doordat daar mooie muziek is en de con sumptie gewone prijs is. Aanbevelend Jb. Korver. was gisteren zoo goed als Het publiek was enthousiast. Open doekjes. Ovatie op ovatie. Bespreekt tijdig Uw plaatsen. Adviesbureau Belastingzaken J. MOURIK van Spoorstraat 15 naar Stationsweg 29. TE HUURi HSnS; 1. oMeke 3.04; 2. Wösten 3.07; Geboren: dochter van JAN ZEEMAN en MARIE ZEEMAN—KEIZER. jjrd. Scharwoude, 23 Aug. 1931. Oosterstraat 25. geslist eenigste kennisgeving. Den 21en Augustus 1931 overleed te Avranches, ten gevolge van een noodlottig ongeval, onze lieve Vrouw en Moeder, ANNA BARBERA BOSSCHER-POT, in den ouderdom van 52 jaar. Ir. Ph. M. BOSSCHER. Mr. D. BOSSCHER. Ir. J. BOSSCHER. A. B. BOSSCHER. Alkmaar, 23 Aug. 1931. Eenige en algemeens ken nisgeving. Het tijdstip der verassohing zal nader worden bekend gemaakt. Algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Jtlan, Va der, Zoon, Broeder, Behuwd- broeder en Oom, de Heer in den ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam B. DRLVER—JONKER. Alkmaar, 24 Aug. 1981. Dijk 15. De teraardebestelling zal plaats bobben a s. Donderdag op de Algemeene Begraaf plaats. Vertrek vauaf't sterf huis n.m. 2 uur. Biedt zich aan flinke, jonge 's Woensdags en Vrijdags. Br. ond. lett. O 114 bur. v. d. blad GEVRAAGD EEN O. BOS Lz., KOEDIJK. Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Alkmaar dd. 20 Augustus 1931 is in staat van faillissement ver klaard CHRISTIAAN HENDRICUS FRIEDT, sehilder, wonende te Bergen, met benoeming van den E.A. Heer Mr. A. M. Ledeboer tot Rechter-Commissaris en van onder- geteekende tot Curator. Mr. B. W. C. DWARS, Koepoortsweg 86, Hoorn. GEVRAAGD voor halve dagen, Zaterdags den geheelen dag. Mevr. BURGER Koningsweg 2. Wegens huwelijk der tegenwoordige vraagt Mevr. DEGENAAR—De Lange, tegen half September, een affil/) 9n - - leeftijd 30 35 jaar. Brieven onder letter Bureau van dit Blad. H 115, 1 met flinken Tuin, in eigendom be- hoorende aan de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. J. v. d. HAM, PresidentKerkvoogd. GE2ELUGER! huisgenoot vrije toegang tot de volksspelen. Zii die nog geen lid zijn kunnen zich daar toe opgeven Bij Mr. R. Veendorp, Metius- gracht 6, alhier (minimum-contributie 0.50 per jaar). INGEKOMEN PERSONEN. F. van der Woude, G.K., werkman, aan öoord van het vaartuig „Drie Gebroeders" Oudegracht, van Dokkum. G. van Koll R.K., dienstbode, Langestraat 23, van Duitschland. C. Groot, N.H., Roclidale straat 30, van Koedijk. K. Visser, N.H., letterzetter, Tulpstraat 11, van Bergen (N.H.) W. B. Hulshoff, H.L., kellner, Langestraat 70, van Amsterdam. P. J. Meulenbroek, N.H., leerl. machinist N. S. Grensstraat 14, van Arnhem. J. de Jager, N.H., zonder beroep, Noorderkade 36, van Zwolle. K. Schaper, N.H., timmerman, Geestersingel 42, van Lemsterland. G. Bontan, G.K., adj. commies dir. bel., en echtgenoote en dochter, Kinheimstraat 30, van Castricum. M. Hui- bers, N.H., zonder beroep, Tulpstraat 11, van Broek op Langeiyüik. B. T. Geerdse- ma, N.H., leerling machinist N. S., Eikelen bergstraat 27, van Groningen. H. J. B. Weel, R.K., metselaar, Oudegracht 154, van Eindhoven. C. Kaandorp, R.K., hulp in de buishouding, Nieuwpoortslaan 158, van Eind hoven. J. J. de Hoo, R.K., klerk N, S., Stuartstraat 26, van Nieuwerkerk a. d. IJssel. C. Nolten, wed. van K. Wagema- iker. R.K., z.b., en kinderen, Hekelstraat 28, v. Oudorp. G. Kaal, N.H.los arbeider, en «chtg., Stuartstraai 21, van Bergen (N.-H.) C. A. J. Blumer, van Baarn naar Waer- dendelstraat 11. M. Singwitz, D. E., hulp in de hiushouding, van Godesberg (Dld.) n. Stationsweg 36. W. de Nijs, R. K., echtg. v. Fr. Voogd, dienstbode, van Schiedam naar Krebbesteeg 4, C. Noordeloos, R K., sla ger, van Bussum naar Oudegracht 72. J. Koudijs, N.H., muzikant, van Haarlem naar St. Annastraat 23. L. A. C. Wassenburg, geen inspecteur Ongev. verz., van Amster dam naar Comansstraat 22. H. Boven- kamp, N.H., winkelbediende, van Zwolle n. Laat 163. C. M. Korver, R.K., van 's Her togenbosch naar St. Annastraat 21. J. M. Romunde, Rem., z,b., wed. van Simon Bakker, van Baarn naar Waerdendelstraat 11. P. Roos, N.H. timmerman en echtge noote en zoon G. D., van Noord-scharwou- de naar Boezemsingel. R. Papke E.L kapper, van Hilversum naar Veraronken- oord 98. C. M. van Gijsen, z.b., R. K., 'an Eist naar Payglop 22. VERTROKKEN PERSONEN: W. Schreuder, kellner, Bapt., van Lange straat 94 naar Groningen. Ch. Jansen, en gezin, koopman, R.K., van Kennemersin- gel 27 naar Den Helder. Gerardina Jose- pha Maria Wilhelmina Wolfers, z.b., R.K., van Ritsevoort 19 naar Maastricht. J. Kloos, chauffeur, geen, van Druivenlaan 39 naar Schermerhorn. G. J. Slenters, let- J terzetter, R.K., van St. Jacobstraat 5 naar Amsterdam. H. Vet, en geZin, sigarenma ker, R.K., van Klein Nieuwland 11 naar Hoorn. O. Warro, kapper, R.K., van Ver- dronkenoord naar Parijs. P. W. Have- laar, chef-kok, N.H., van Langestraat 55 n. Amsterdam. A. Vriesman, dienstbode, geen, van Laat 162 naar Oudkarspel. M. M. Pünt, z.b., R.K., van Westerkolkstraat 6 naar Obdam. G. J. Th. Minis, winkelb., R.K., van Spoorstraat 71 naar Amsterdam. W. Henning, wed. van J. Mollevanger, zb., N.H., van Hoogstraat la naar Rotter dam. M. Th. Hecker, z.b., R.K., van Ver- dronkenoord 101 naar Bussum. W. Huel, Enkhuizen. S. van Eeten, landbouwer, N.H., van Kennemerstraatweg 93'naar Wie- rirtgerwaard. C. C. Slijkeririan, dienstb R.K., van 2e Tuindwarsstraat 15a naar War- menhuizen. L. H. van Dijken, modiste, N.H., van Langestraat 29 naar Appingedam. J. H. Appelman, reiziger, N.H., van v. d. Woudestraat 51 naar Haarlem. |en gezin, ketelmaker N.S., N.H., van Popel- anslaan 16 naar Boxtel. A. H. Trap, z.b., DG van Kennemerstraatweg 58 baar Am sterdam. J. Duits, tuindersknecht, N.H., van Oudorperdijkje 15 naar Zijpe, Petten. H. J. de Rooij, wed. van J. A. Tomassen, z.b., en dochter, geen, van Mr. P. J. Troelstrakadc 34 naar Utrecht. E. J. Karssen, winkelb, geen, van C. W. Bruinvisstraat 2a naar Den Helder. M. van Eijk, z.b., R.K., van Lut- tik Oudorp 85 naar Bergen (N.H.). H. Brijen, echtg. van G. J. Hermes, R.K., van Westerweg 144 naar Amsterdam. J. Berk hout, fabrieksarbeider, en gezin, R.K., van Landstraat 32 naar Zuid-Scharwoude. L. Schats, dienstbode, geen, van Mr. P. J- Troelstrnkade 40 naar Amsterdam. R. L. ^erhagen, leerl.-kok, geen, van Hooftstraat 0 naar Zwolle. E. G. Pagliarin, graniet- Werker. R.K., van Luttik Oudorp 31a naar Motoren. De Alkmaarsche grasbaanraces. Als er gisteren één groep van menschen geweldig geboft heeft, dan was dat wel, die, welke de grasbaanwedstrijden organiseert, dus de V.V.V. Alcmaria! Wekenlang was het absoluut mis met het weer; dag in dag uit regende het en overal werden de wedstrijden op de grasbanen afgelast of uitgesteld, in de hoop op beter weer. En ziet, zoodra Alcmaria haar poorten opent, is het mooi weer! Een schitterende dag met een lekker temperatuurtje, een gezel lig zonnetje, eneen droge, vaste baan, die misschien iets zwaarder was, dan ge woonlijk, maar die al de massa's regen heel goed heeft kunnen verwerken. 't Was dan pok geen wonder, dat duizen den gistermiddag de Nieuwpoortslaan op zochten, zoodat toen de races begonnen, al le rangen zeer dicht bezet waren. Het spreekt eigenlijk vanzelf, dat het drukke ver keer in handen was van de politie, die op keurige wijze voor een regelmatig verloop zorgde. Het één-richtingsverkeer in de Nieuwpoortslaan deed daaraan ook veel goed. Op het terrein zelf, zooals altijd. Midden op het groene laken „de stem van den reus", waar de firma Reijendam de zaak in handen had, de groote nummerborden, het renners kamp en de verschillende personen, die om de een of andere reden daar moesten zijn. En op de tribune, het paddock en langs de Zandersloot de dichte rijen menschen, die van.heinde en ver gekomen waren, om de verrichtingen der renners te bewonderen. Alles bleek dus uitstekend geregeld. En tochwe moeten een paar opmerkingen maken, opmerkingen in het belang van de veiligheid van het publiek. De V.V.V. heeft indertijd goed gezien, dat de staanrangen niet te dicht aan de baan zelf moeten grenzen en plaatsten daarom een soort afrastering, ongeveer een Meter van het permanente hekwerk. Deze afraste ring is echter veel te zwak en moet vandaag of morgen een keer bezwijken, vooral, omdat er door de voorste rijen voortdurend op ge leund wordt. En verder mag de z.g perma nente afrastering heelemaal wel eens gron dig nagezien worden, want na het ongeval, dat Hulsebosch overkwam, bleek, hoe zwak deze schutting is. Op meerdere plaatsen is het hout vermolmd en niet bestand tegen den druk, die er op uitgeoefend wordt. Nu wij het toch over opmerkingen hebben, moeten wij nog wijzen op een paar foutjes, welke verbetering behoeven. Deze foutjes zijn niet direct te merken, omdat men te ver van de tribune verwijderd is. Zeer waarschijnlijk weet ook V.V.V. niet, wat er allemaal op de tribune gebeurt en zij zal dus met deze op- merkigen een volgende keer rekening kunnen houden. Het is dan gisteren weer eens gebleken, dat he publiek zich zelf niet regeeren kan. De een wil dit, de anderen dat. En men bekom mert zich in den regel niet om andere men schen. Zoo kon het gebeuren, dat een dame heel netjes een plaats naast haar reserveer de voor een heer, die pas 1 uur later zou verschijnen. Nu is dat op zich zelf niet zoo erg, maar bedenkelijk wordt het, als men ziet, dat tientallen anderen moeten staan. Zoolang geen plaatsen gereserveerd worden, mag men er niet naar eigen goeddunken over beschikken. Een ander voorbeeld? Een heer en dame van meer dan normalen omvang (met hun beidjes namen ze zeker drie plaatsen in!) vonden de ruimte blijkbaar alleen voor hen gereserveerd en dus namen ze hun koffer tjes, plaatsten die naast zich op de bank en gebruikten die als armleuning. Er was heel wat redeneeringskunst voor noodig, om het tweetal duidelijk te maken, dat drie plaatsen voor twee personen voldoende moest zijn. 't Valt niet mee, om menschen tot de orde te roepen. Tenzij men zeer adrem is. Bijvoor- ^Tijdens een der spannende races stond de halve tribune overeind met het onvermijdelijk gevolg, dat de andere helft der bevolking in koor Zitten! zitten! „zong", 't Lukte; alleen één heer bleef stokstijf staan Totdat een op geschoten jongen hem doodleuk met luider stem vroeg" „Zeg, meneer, het u zich een staanplaassie gekocht?" En de méneer zat Ziedaar enkele tribune-voorvalletjes, 't Zou oi. veel wenschelijker zijn, dat V.V.V. in 't vervolg wat meer toezicht op de tribune liet uitoefenen. Dan hoort men geen klach ten en ziet men geen leehjke gezichten. o Als we thans de wedstrijden zelf beschou wen dan moeten we allereerst opmerken, dat er deze keer buitengewoon goed gereden is. Wii zullen de verschillende races niet op de voet volgen, maar liever een algemeenen in druk trachten weer te geven. Zoo werd al dadelijk felle strijd gevoerd in de nieuwelingen-klasse 350 c.M.3, waar Surink en Frank een harden kamp voerden om de eerste plaats, eep kamp, die op de laatste meters beslist moest worden. In de 500 c M 3 klase van deze renners werd voor al in de finale zeer goed gereden door den Alkmaarder Lüdeke, die zich in den herkan- singsrit eerste plaatste/ Lüdeke werd met ktein verschil in de 'finale geklopt door Knorreck na een zeer snelle race, waarin het bochtwerk van eerstgenoemde heel fraai was. In de juniores-klasse was de le serie der 500 c.M.3-ers bijzonder spannend. Het vier tal bleef gedurende alle zes ronden vlak bij elkaar en dat tenslotte Hoogeveen won, kwam door ietwat gedurfd rijden. De Dou- glas bleek wel heel snel te zijn. Jammer, dat Hoogeveen in de finale zijn stuur kwijt raak te en een salto over zijn machine maakte. Be wusteloos bleef de renner liggen, maar ge lukkig bleek het ongeval minder ernstig, dan men vermoedde. De 250 c.M.3-seniores klasse was voor den Haarlemschen De Ridder, die beide man ches won, echter na veel strijd. In de 350 c.M.3 klasse bleek van de Berg niet in orde. In zijn serie werd hij 2e achter Oosterbaan en hoewel hij de herkansingsrit won in 3.01.8, eindigde hij in de finale als derde, achter Oosterbaan, die heel goed reed, en Beverdam. De 500 c M.3-klasse leverde enormen strijd. De 2e serie was misschien wel de mooiste race van den dag. Na een buitengewoon snellen rit, waarin de renners vlak bij el kaar bleven en telkens heel fel aanvie len, won v. d. Pluijm in 2.53.6 d.i. met een gemiddelde van 81 K.M. De herkansntgsrit was voor Hulsebosch. Een sensationeele race, door alle renners fraai gereden en waarin Hulsebosch kans zag, om y. Dijk van de eerste plaats te verdringen. Hij won in 2.53.4 dus nog iets sneller dan v. d. Pluijm. De finale was voor v. Dijk, die Rijk en v. d. Pluijm achter zich liet. Een uitslag, die zeker door niemand verwacht werd. In de iaatste ronde slipte Hulsebosch bij het uit gaan van den Noordelijken bocht, en raakte het hekwerk, dat hij over een afstand van plm. 10 Meter grondig vernielde. Met groote krachtsinspanning gelukte het hem echter, de motor in de baan te houden, zoodat het pu bliek er goed af kwam. Slechts een had zijn pols verwond en een ander had zijn broek gehavend. Hulsebosch zelf had schrammen aan pols en knie, maar was er anders vrij goed afgekomen. Tenslotte werden nog 2 lange afstandsra ces gehouden, een voor de 350 en een voor de 500 c.M.3-klasse. De eerste vooral was spannend, dank zij het duivelachtig rijden van v. d. Berg, die op wraak zinde en zijn nederlaag weer goed wilde maken. Hij won in den schitterenden tijd van 5.49.4, na vijf ronden lang op de tweede plaats te hebben ^De^tweede race stelde teleur, v. d. Pluijm viel reeds in de eerste ronde uit en even later schoof Rijk over de baan en draaide precies 180 graden om. Hij demonstreerde op fraaie wijze, hoe men uit een moeilijke situatie khn raken en waar ieder ander gevallen zou zijn, zweefde Rijk netjes rond en.... stond stil. De wedstrijd werd tenslotte gewonnen doof v. Dijk in 6.29.4. Tijdens de races werd een collecte gehou den voor de nabestaanden van den verdron- collecte ken renner v. Dijk uit Tiel, welke 5.42.46 opbracht. De uitslagen luiden als volgt Nieuwelingen tot 250 c.M.3: le manche: 1. G. A. Dupont, Alkmaar riell 3 346; 2. C. Haring, Amsterdam (Motosacoche) 3.39.6; 3. J. A. Roos, Hoorn manche: G. A. Dupont 3 32.6; 2. J. A. Roos 3.50 8; 3. C. Haring 3.59 4 Totaal-klassement: 1. Dupont 1 t i 2 punten; 2. Haring 2 -f 3 is 5 punten, 3. Roos 3 2 is 5 punten. Nieuwelingen 250350 c.M.3: le manche: 1. H. Surink, Amsterdam (Ra- leigh) 312 6- 2. J. S. Frank, Amsterdam (Norton) 3.12.8; 3. J. Staats, Amsterdam (H2?'manche: 1. J. Staats 3.09.4; 2. H. Su rink 3.12.6; 3. J. S. Frank 3.13 Totaal-klassement: 1. Surink 1 2 is 3 punten; 2. Staats 3 1 is 4 punten, Frank 2 -f 3 is 5 punten. Nieuwelingen 351—500 c.M.3-' le serie: 1. C. Knorreck, Amsterdam (No - ton) 3.06.4; 2. J. Lüdeke, Alkmaar (Ariel) 3 07 6; 3. P- J- Ruizendaal, Bussum (James) 3'24e serie: 1. J de Boer, Hoorn (Ariel) 3 10 8' Hartman, den Haag (Ariel) en v. d. Hove, den Haag (Imperia) u't«ev,a lcJ Herkansingsrit (1 en 2 komen mettde se riewinnaars in de finale): 1. Ludeks3<39,; v d. Hove 3.24.4; 3. Hartman 3.38, 4. Hui zendaal (uitgevallen). Finale' 1. Knorreck 3.01.4, 2. LuaeKe 3 02 4; 3- v. d. Hove 3.23.2; 4. De Boer (geen tijd).' Juniores tot 250 c.M.3: le manche: 1. A. B Poldervaart, den Haag (Rover) 3.01.6; 2. J. de Ridder, Alk maar (AHel)3.11.4; 3: j. «tal», Heerlm- «TïL&fl Mtavtat 3.04.6; 3. Do e^aryaar. 1 is 2 punten!? De R'döer 2 4- 2 is 4 punten 3. Moejes 3 3 is 6 punten. Juniores 251350 c.M.3- le manche: 1. J- Wüsten, Den Haag (ln- dian) 3.10.4; 2. O. Moeke, Heemstede1(B.S. Al 310 6' 3. J- Bosman, Den Haag (RudS. W) 3.118; 4. L. Rehorst, den Haag (Royal 3. Rehorst 3.08.6; 4. Bosman 329. Totaal-klassement: 1. Moeke 2 1 1 ounten2. Wüsten 1 2 is 3 punten, Bosman 3 4 is 7 punten; 4. Rehorst 4 3 is 7 punten. Juniores 351—500 c.M.3: le serie: 1. P- Hoogeveen, Amsterdam 'a i ha 2 H W. Hoejenbos, Utrecht (Ariel) T06.8; 3. J. C. Houtop, Utrecht (Eysink) 3.07.4; 4. H. Vermeulen, A12e1SrrieF'ïï')Th°8p2'v. Latum, Alkmaar tRudge W) 3.08.8; 2. v. d. Steen, Rotterdam (Sunbeam) 3.20.83. M H v. Adelsbergsn, Amsterdam (Matchless) 3.23.8. Herkansingsrit (1 en 2 komen met de se winnaars in de finale): 1. ldoel^%o86: Vermeulen 3.06.6; 3. v. d. Steen 3.28.0, 4.' v Adelsbergen 3.32.4; 5. Houtop (geval- ^Finale'1 Hoejenbos 2.57.2; 2. v. Latum 3.02.8; 3- Vermeulen 3.04.6; 4. Hoogeveen (gevallen). Spniores tot 250 c.M.3- senior Ridder, Haarlem 2 p™»; 2 N.mKuijper 2 2*4 ppunta,; 3 v. Dinter 3 3 is 6 punten. SS? Pp_0%C»'Saan, den Haag 3.10.2' 3. N. Bovée, Amersfoort (H.D.) 3 16 2 Herkansingsrit (1 en 2 komen in de finale met de winnaars der series): 1. v. d. Bere 3.01.8; 2. Beverdam 3.04.8; 3. Jac. Al 3.05; 4. N. Bovee 3.17. Finale: 1. Oosterbaan 2.58.8; 2. Beverdam 3.00; 3. v. d. Berg 3.03.6; 4. Breeman 3.08.6. Seniores 351500 c.M.3: le serie: 1. J. H. Rijk, den Haag (Ariel) 2.59.4 2. v. Pelt, Spijkenisse (H.D.) 3.00.4; 3. A. W. v. Dinter, Arnhem (D.K.W.) 3.16.2. 2e serie: 1. A. R. K. v. d. Pluijm, Rotter, dam (Norton) 2.53.6; 2. H. A. Hulsebosch, Oegstgeest (Royal E.) 2.54.4; 3. G. J. v. Dijk, Amsterdam (Lady) 2.56. Herkansingsrit (1 en 2 komen met de serie winnaars in dé finale): 1. Hulsebosch 2.53.4; 2. v. Dijk 2.54.2; 3. v. Pelt 2.58; 4, v. Dinter 3.08. Finale: 1. v. Dijk 2.53.6; 2. Rijk 2.53.8; 3, v. d. Pluijm 2.54.6; 4. Hulsebosch (geval len). Lange afstanrace voor motoren tot 350 c.M.3 (12 ronden, 7812 M.).' 1. v. d. Berg 5.49.4; 2. Oosterbaan 5.50.6; 3. Breeman 6.10.2; 4. Jac. Al 6.11; 5. Be verdam 6.11.6; Bovee (uitgevallen). Lange afstandrace voor motoren tot 500 c.M.3 (12 ronden 7812 M.): 1. v. Dijk 6.29.4; 2. v. Dinter 6.32; 3. v. Pelt 6.33.8. Rijk gevallen; v. d. Pluijm uitge vallen. Turnen. Turndemonstratie. Te Beverwijk zal op 30 dezer in het ge« meentelijk Sportpark te Beverwijk een groote turndemonstratie gehouden worden, waar aan 600 deelnemers hunne medewerking heb ben toegezegd. Uitstapjes door Nederland. Bij de N.V. C. J. van Doome te Utrecht is een uitgave 1931 verschenen van „Uitstapjes door Nederland", welk werkje voorzien is van een voorwoord van den heer W. P. F. van E>eventer, directeur van de A. N. V..V. te 's-Oravenhage. Dit handige boekje waarvoor Jan Lutz een prettigen omslag teekendé, be vat gegevens over alle plaatsen van eenige beteekenis in ons land, geeft bijzonderheden over diverse merkwaardigheden zelfs de Alkmaarsche bloemenklok wordt hierin reeds vernield over de streken waar men het meeste van natuurschoon kan genieten en biedt daarbij een uitgebreide opgave van hotels en pensions, die bij het bezoeken van de betrokken gedeelten van ons mooie vader land als goede en niet te dure verblijfplaatsen in aanmeiking komen. Het gidsje zal, vooral in der vacantietijd, voor velen een goede wegwijzer blijken. Panorama heeft een aardig modepraatje van Jean Patou, met vele foto's geïllustreerd. Er worden anecdoten van Bernard Shaw •verteld en de tooneel medewerker behandelt „Nachtrepetitie" van het gezelschap Verkade. Dit nummer bevat novellen van "M. Sabeau en K. Harrington. Van de foto's noemen wij die van de begrafenis van Louis Chrispijn, van het ongeluk met den trein Rome— Weenen, van het folkloristisch feest te Rij broek, van de opening van het nieuwe pa viljoen te Vincennes en eenige fraaie natuur opnamen. Kie-ke-boe, weekblad voor de jeugd, bevat het vervolg van de avonturen van Kiekeboe, geschreven door de redactrice, het verhaal van een vischje door A. Bijvoet, aardige versjes van mevr. Cramer—Schaap en Franke en een leuke kleurplaat. De zestiende, laatste aflevering^ versche nen van Het Huiselijk en Maatschappelijk Leven onzer vooroudersde populaire cultuur geschiedenis van Nederland, welke bij de N.V. Uitgevers-Maatschappij Elsevier onder leiding van Prof. Dr. H. Brugmans is uitge geven. Het artikel over de visscherij wordt hier in beëindigd- en Dr. N. O. van Huffel be sluit met een hoofdstuk over Het verkeers wezen, waarbij hij een interessante beschrij ving van de vervoermiddelen onzer voor ouders geeft en daarbij vele zeldzame afbeel- di neren oubliceert

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3