«r-S»,e,cren: RHEUM ATIEK, i SrtrerKnt,0p zich Tullen £cutds en HuittAoim r ««slagen en daardoor totaal vernield. M untende arbeiders, die het ongeval za- iankomen, konden nog tijdig wegloo- gen a#P„ in-enieur van De Vries Robbe is 5' ernstig door een der vallende touwen ge- w0lJd' ap 7iide der firma De Vries Robbé alnedegedceld, dat de hijschstelling, die verd Oreren is gebezigd, wel een het dienZwicht heeft moeten ophijschen. Het dubbele 8 het ongevai geen stagnatie on- ■werk.zfn De schade is voor rekening van de hervinden- g Robbé; die een nieuwe tank crHIPPER TE HAZERSWOUDE BEROOFD. Vrijdagavond maakte een schipper in Ha- «orswoude in een café kennis met eenige per ,n met wie hij den avond gezamenlijk Sradit Vrij laat verliet het gezelschap café en al n verkeerden in min of meer beschonken («stad. De nieuwe vrienden vergezelden den schipper een eindweegs en op'een donkeren weg sloegen zij hem_neer, waarna de mannen hem van zijn portefeuille met driehonderd gulden beroofden. Vervol gens wierpen zij den schipper in een sloot. Het slachtoffer van dezen laffen aanslag wist evenwel op den kant te klauteren en hij deed aangifte bii de politie van wat hem overkomen was. Onmiddellijk stelde me onderzoek in en hierbij bleek, dat eeni dei hoofddaders te Overschie woont. teiegr. GROOTE KERK TE DEVENTER. Verrassende vondsten. De restauratie van de Groote Kerk te De venter heeft verrassende resultaten opge Ipvprn In de eerste plaats is de geheele koorom gang van 1486 gereed gekomen waarbij ver schillende interessante gewelfschilderingen en lijnen van gewelven en daken, zoowel van Romaansche als Gothische kapellen, zicht baar zijn. In de gewelven van het Oostelijk transcept vertoont het groote middengewelf in zijn vakken prachtige bloemmotieven, ge heel als fresco's uitgevoerd. Merkwaardig is voorts de oude tegelvloer in het koor, die moet dateeren van vóór 1334. Bij den brand in dat jaar, toen er nog geen gewelven in de kerk waren, doch een houten zoldering, viel deze brandend op den vloer, waarvan nou nog de sporen duidelijk te zien zijn. Eigenaardige fragmenten van muurschil deringen zijn in het koor gevonden, o m. een kerkje, veel gelijkend op de Bergkerk aldaar, Mozes met een bril enz. De buitenmuur van de koorgang, in roode baksteen, afgezet met Bentheimer zandsteen, het oude deel van 1040 in tufsteen, de colonetten in Drachen- felser trachiet, de sierlijke liinen van bogen en gewelven en de mooie schilderingen ma ken een machtigen indruk. Wnomen dr><^r- ««nomen door hen Hl. .„hten. Togal schaadt noch Uw hart. nocK Uw Togaltablet- f VJVjALl hen dia andere middelen .lecht verdragen. Toga. hielp Bu Apo.K. Dro,. iO.HO gaven van namen, adressen en telefoon- 3BP V00r Geestelijke Hulp voor iedere Iedere posthouder heeft geheel vrijwillig 7,™ "b,ulk »an het materiaal wordt daaivan kennis gegeven aan den secretaris der commissie, waarna onmiddellijk voor aan vulling of eventueel herstel wordt zorg ge dragen. Op den weg Amsterdam—Belgische fukken'van H1611 m^al voorKekotnen onge lukken van de posten gebruik gemaakt Elke post is onmiddellijk zichtbaar aan 'n bord op vermeH c?a1 Rijksstraatweg, waarop °P een witten achtergrond het hnn ofntr'if, u. de hoeken E^erst« h(u,P) j) (ngelukken) en daarboven Hulppost, terwijl eenzelfde bord is bevestigd aan het pand, waar de hulppost is gevestigd. „on lief rkin^en ov«r d«n dienst kun nen schi ïftelijk worden toegezonden aan het hd der commissie, den heer A. J. ten Hope, Heemraadssingel 223, Rotterdam en zullen nauwkeurig worden behandeld. B'J.d,«e publicatie brengt de commissie hartelijk dank aan den minister van Water staat, door wien zij in staat gesteld werd in korten tijd overal vergunning te verkrij gen voor het plaatsen der borden aan de Rijkswegen; aan alle afdelingen van de N«derl- Vereeniging „Het Roode Kruis" en de Nederl. Ver. „Eerste Hulp bij Ongelukken" en aan de gelrele Technische afdeeling van den Bond van Bedrijfsautohouders. EEN ONVOORZICHTIGE JONGEN. De 17-jarige R. van der Kooy, wonende Onder Woudsend, had de onvoorzichtigheid den windmotor te smeren terwijl deze draai de. Hij werd door een der windvanen gegre pen en daarna wegegslingerd. In het zieken huis te Sneek is hem een der beenen geampu teerd. Vermoedelijk zal hij ook een arm moe ten missen. Zijn toestand is ernstig. GESLIPT EN GEDOOD. Een motorrijder het slachtoffer. Op de Weespczijde bij de Oosterpark- Straat is Zaterdagmiddag naar het Hbld. meldt, een 30-jarig motorrijder, die daar in de buurt woonde, geslipt en met zijn motor tegen een boom geslagen De ongelukkige kreeg zulke zware kwetsuren, dat hij in ster venden toestand opgenomen en overgebracht werd naar het O. L. V.-gasthuis. JAN MAANDAG. Jan Maandag, die onlangs ernstig onge steld was, maar opknapte, is weer ingestort, zoodat hij Zaterdag naar de Valeriuskliniek moest worden overgebracht. EERSTE HULPVERLEENING BIJ VERKEERSONGELUKKEN. In overleg met cie regeering en met ver schillende vereenigingen heeft het hoofd bestuur van de Nederl. Vereeniging „Het Roode Kruis", zooals bekend, het initiatief ge nomen tot bijeenroeping van een uitgebreide commissie ter besiudeering van het vraag stuk van de hulpverleening langs den weg. Na vaststelling in de eerste bijeenkomst op 6 Maart 1930 over de wijze van huipverlee- aning, werd aan twee heeren verzocht een aanvang hiermede te maken en daarvoor te beginnen met den weg AmsterdamHaar lemDen HaagDelftRotterdamDor drechtMoerdijk—Breda—Susteren-—Belgi sche grens. Met spoed is men aan den arbeid gegaan en op 20 Februari 1931, toen de weg geheel gereed was, werd door prins Hen drik, als voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging „Het Roode Kruis", met de ge heele commissie en genoodigden, deze eerste weg geïnspecteerd. Daarna is terstond door gegaan met alle hoofdwegen in Nederland en zie hier, wat na verioop van ongeveer zeven tien maanden werd bereikt. Namens de voornoemde commissie deelt men, in aansluiting op het bovenstaande, de volgende bijzonderheden mede: Er zijn thans ongeveer 325 posten en wel over pi.m. 1700 K.M. om de 4 5 K.M- een post, doch niet in de stedeiï Iedere post is voorzien van een telefoon, een compleet raam De Mooy (voor vervoer van gewonden), een trommel met verbandmiddelen en een groot pak met spalken. Bij iedere telefoon kan men vinden een aanwijzing voor hulpverleening ■en een tweede kaart, vermeldende de namen, woonplaatsen en telefoonnummers van alle doctoren, die zich vrijwillig beschikbaar heb- oen gesteld voor verleening van eerste hulp; adressen met telefoonnummers van te verkrij gen hulp uit ziekenhuizen en ziekenauto's; e naraen, adressen en telefoonnummers van w!h ,?nisch aangesloten leden van de iNCderl Vereeniging „Het Roode Kruis" of Im, de N^erl- Ver. Eerste Hulp bij Onge- tiniiHn 'n de "abijheid van den post- worie" en iri noofdzaak zullen worden foepcn bij massale ongelukken; op DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Grootste toegestane snelheid op de hoofdspoorwegen. Naar men aan het H.bl. gemeld heeft, heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen inzake de grootste, toegestane snelheid op de hoofdspoorwegen de volgende orders aan het' personeel uitgevaardigd Reizigerstreinen vervoerd door stoomloco motieven en samengesteld uit vierassig perso- nenmateriaal, genummerd 5000 en hooger, mogen op ondergenoemde baanvakken met een snelheid van 100 kilometer in het uur vervoerd worden, dit mag echter uitsluitend geschieden om vertraging in te halen. De baanvakken zijn; Amsterdam C. S.Rotter dam D. P., Amsterdam W. P.—Utrecht grens bij Babberich, Utrecht C. S.—Gouda, Utrecht C. S.—Eindhoven-Venlo, Utrecht C. S. Amersfoort, Amersfoort—Zwolle (het afko mend spoor van 1 September 1931 af), Zwol leGroningen, Amsterdam C. S.—Amers foortApeldoorn, Deventergrens bij 01- denzaal. De machinisten moeten bij vertraging zoo noodig de snelheid van bovenbedoelde treinen op de genoemde baanvakken tot 100 kilome ter in het uur opvoeren, met inachtneming van de voorgeschreven snelheids-beperkingen en voor zooverre de grootst toegestane snel heid van de door hem bereden locomotief 100 kilometer in het uur bdraagt. De grootst toegestane snelheid voor bestel en ijlgoederentreii-en en voor treinen, uitslui tend bestemd voor het vervoer van goederen of vee, bedraagt 75 kilometer in het uur, mits deze treinen zijn voorzien van doorgaand remwerk en zijn samengesteld uit materieel, dat met een snelheid van 80 kilometer in het uur en hooger vervoerd mag worden. Personentreinen, vervoerd door electrische motorvoertuigen, op het baanvak Amster dam C.S.—Rotterdam P.P. mogen vervoerd worden met een grootste snelheid van 100 kilometer in het uur, indien zij zijn samenge steld uit electrisch materieel, al of niet ge koppeld aan het vierassige personen mate rieel; en van 95 kilometer in het uur, indien zij zijn samengesteld uit electrisch materieel, gekoppeld aan drieassige post- of bagage wagens genummerd 4000 en hooger en be- stelgoederenwagens genummerd 3000 en hooger. De grootst toegestane snelheid gedraagt voer treinen op de baanvakken: Rotterdam Hofplein—'s uravenhage-Scheveningen-Kur- haus 80 kilometer; en Amsterdam C.S.-Alk- maar, Haarlem—IJmuiden en Uitgeest—Vel- sen—IJmuiden Oost 90 kilometer in het uur. DE AUTOMATISEERING VAN DE RIJKSTELEFOON. Begin van uitvoering van het reorganisatiewerk. De eerste 5 telefoondistricten ingesteld. Zooals reeds vroeger is medegedeeld, ligt het in het voornemen Nederland in de eerstvolgende 10 a 15 jaar van een nieuw, automatisch ingericht telefoonstelsel te voor zien, waartoe het land o.a. in 22 districten zal worden ingedeeld. De voorshands hier voor noodige regelingen zijn tot stand ge komen, zoodat thans, zoowel voor wijziging van den bestaanden organisatievorm,als voor de bezetting van de nieuwe beheers functies, de noodige voorzieningen kunnen worden getroffen. Krachtens de tot stand gekomen regelin gen heeft de Directeur-Generaal van P. T. en T. bepaald, dat met ingang van 1 November a.s. zal worden overgegaan tot de vorming van de telefoondistricten Leeuwarden, Hen gelo (Ov.), Deventer, Arnhem en Haarlem, waarvan de zetel gevestigd zal zijn in de ge lijknamige plaatsen. Gelijktijdig worden de ingenieursdistricten te Amsterdam, Gronin gen en Vlissingen opgeheven en de grenzen van eenige andere ingenieursdistricten ge wijzigd. In de nieuwe telefoondistricten is de auto matiseering nog niet tot stand gekomen, doch in voorbereiding. Door den nieuwen organisatievorm hier reeds thans in te voeren wordt de districtsleiding in staat ge steld de telefoontoestanden in haar district zoo grondig mogelijk te leeren kennen en aan de verdere voorbereiding van-de auto matiseering den steun harer plaatselijke ken nis te verkenen. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gister is te Maassluis de koopman F. uit Delft in de Buitenhaven te water geraakt en verdronken. VERZET TEGEN DE 2-UURS- SLUITING VAN CAFE'S. De Bond van Hotel-, Café- en Restau- rantpersoneel in Nederland heeft aan den burgemeester van Amsterdam een telegram gezonden, waarin wordt aangedrongen op intrekking van het besluit inzake het open houden tot 2 uur 's nachts van café's en res taurants. Herinnerd wordt aan het afwijzend advies op grond van personeel en bedrijfsbe lang. Meenende dat een en ander niet in overeenstemming is met een organisatorisch overleg, protesteert de Bond tegen een noo- deloos verlengen van werktijden en beper king van den nachtrust. SOCIAAL-ECONOMISCH WERELD CONGRES TE AMSTERDAM GEOPEND. Het sociaal-economisch wereldcongres, dat deze week in de hoofdstad gehouden wordt onder de auspiciën van de in Juni 1925 te Vlissingen opgerichte International Indus- trial Relations Association, is Zondagavond met eenige plechtigheid in de groote aula van het Koloniaal Instituut geopend. Dit congres, waaraan voorname economen en andere deskundigen de officieele lijst vermeldt 300 deelnemers uit twintig lan den, w.o. Sovjet-Rusland en de Ver. Staten deelnemen,.beoogt naar reeds is medege deeld het, door studie en overleg, pogen te bereiken van een meer geordenden en ge- regelden opzet van productie en afzetmoge lijkheden over de geheele wereld, wat dus neerkomt op een meer logische verhouding tusschen economische capaciteit en koop kracht. PRECIES TWEE MAANDEN TE LAAT! Naar wij vernemen, zegt het Hbl., is in de volgende dagen een beschikking van den Regeeringstarwe-commissaris te verwachten, welke aan de bakkers, die op 1 September a.s. nog ongemengde bloem in voorraad zul len hebben, zal voorschrijven, dat zij ver plicht zullen zijn, om een hoeveelheid bloem te koopen., ter grootte van het vierde deel van hun voorraad. Deze bloem zal gehéél gemalen moeten zijn van regeeringstarwe. Bij de berekening van deze hoeveelheid zul len de bakkers van hun ongemengden voor raad mogen aftrekken de hoeveelheid vrije bloem, welke zij in de komende zes maanden op bonboekjes zouden mogen ontvangen. Die aftrek zal dus bedragen 3,75 pCt. van hun jaarlijksch meelverbruik. Van de ge- wichfshoeveelheid, welk na dien aftrek over blijft, zullen zij dus één vierde moeten bij- koopen in den vorm van zuiver-Nederlandsch meel, d.w.z. meel voor 100 pCt. 'gemalen van regeeringstarwe. De prijs van deze bloem zal 20 h 21 per 100 K.G. bedragen. Indien de bakkers gebruik maken van het recht van aftrek, dan zullen zij gedurende zes maanden geen bonboekjes voor aankoop van vrije bloem ontvangen. Wij teekenen bij deze maatregel alléén aan dat zij precies twee maanden te laat in wer king treedt en vier a vijf maanden te laai be kend wordt. Immers, ware zij 4 h 5 maan den geleden aangekondigd en ware zij van kracht geworden op 4 Juli, dan zou de Tar- wewet op 't oogenblik reeds twee maanden lang inderdéad gewerkt hebben en zou er dus ook twee maanden lang regeeringstarwe aegeten, vermalen en verkocht zijn Dan zou b.v. de transactie met de N.V. van Waveren niet noodig geweest zijn en dan had men aanstonds reeds kunnen beginnen met aflevering van den nieuwen oogst. Deze eenvoudige maatregel zal dus pre cies twee maanden te laat in werking treden! FRANSCHE OORLOGSSCHEPEN TE AMSTERDAM. De vier Fransche oorlogsvaartuigen Meuse, Ooise, Somme en Vauquois, die een bezoek aan ons land brengen, hebben Zater dagmiddag te Amsterdam ligplaats genomen aan de Westzijde van den Holland—Amerika steiger. ERNSTIG MOTORONGEVAL. Zaterdagmiddag heeft te Amsterdam op de Weesperzijde een ernstig motorongeval plaats gehad. De 30-jarige S. t. L. komende uit de richting Diemen reed aldhar met groo te snelheid, toen hij plotseling op de tram rails slipte en tegen een boom vloog. Zwaar gewond werd de man opgenomen en naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis vervoerd, waar bleek, dat zijn toestand hopeloos is. DE HOLLAND-SOCIETY. Naar de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelin genverkeer mededeelt zullen Maandag 24 de zer per „Statendam'' een dertigtal leden van de Holland Society of New-York in Rotter dam aankomen, met het doel een bezoek te brengen aan Nederland, waaruit hunne voorvaderen afkomstig waren. Het bezoek werd voorbereid door de Ned. Kamer van Koophandel te New-York en de Alg. Ver. voor Vreemdelingenverkeer in Den Haag, terwijl het technische gedeelte van deze ex cursie werd geregeld en onder leiding staat van de American Express Co. te Rotterdam en haar filiaal te Amsterdam. NEDERLAND8CH MATROOS HET LEVEN GERED. Johan Betes, matroos op het s.s. Maas haven uit Rotterdam, heeft zijn leven te dan ken aan het koene optreden van miss Mary Simson uit Aberdeen. De matroos viel na melijk Zaterdagavond ten gevolge van de duisternis in het dok nabij Regent Bridge te Aberdeen. Er werden hem een reddingsboei en een lijn toegeworpen, doch hij was niet in staat die te grijpen. Dit ziende, dook ge noemde miss Simson geheel gekleed in het water en smaakte het genoegen den drenke ling aan den wal te brengen. Betes is naar het ziekenhuis vervoerd, waar hem zijn maag werd leeggepompt. Hij weigerde er echter te blijven en werd naar zijn schip overgebracht. NIEUWE WERKLOOZENUITZENDING UIT ZAANDAM. Uit Zaandam meldt men aan de Crt.: Nadat in den loop dezer week nóg een zestal werkloozen naar Giethoorn vertrok ken is, is een nieuwe lijst van 14 personen voor uitzending gekeurd, die hedenmorgen zouden vertrekken. Naar men weet, hebban bijna allen die verleden week Maandag zou den vertrekken, geweigerd mede te gaan. B. A. VAN TIENHOVEN t. Gisterochtend overleed in het Diaconessen- huis aan den Overtoom te Amsterdam de heer B. A. van Tienhoven, journalist en be kend schrijver van kinderboeken en kinder verhalen. STEEKPARTIJ TE BREDA. Een ernstige steekpartij, waarvan de 23- jarige J. Knol het slachtoffer werd, heeft gister het centrum van Breda in opschud ding gebracht. Gisteravond liep de 23-jarige C. Reynhart met zijn vriend Knol, beiden uit Rotterdam, doch voor herhalingsoefeningen bij het 6e regiment infanterie onder de wa penen, vrcolijk pratend en lachend langs de haven, toen de gebroeders H., arbeiders, zon der de minste reden op hen toetraden met de woorden: „Dat lachen moet je maar in Rot terdam doen, hier niet!" Beide soldaten liepen, naar de Crt. ver telt, kalm door. Voordat zij er echter op ver dacht waren sprong de oudste der gebroeders H. den soldaat Knol op den rug en bracht hem een diepe snede in den hals toe. De aan gevallene weerde zich en sloeg zijn beiden aanranders een bloedneus. Hij kreeg echter een nieuwen zwaren steek in den linkerarm, waardoor de biceps over een lengte van acht centimeter werd opengescheurd en een hoofdader werd doorgesneden. Nog wist Knol zich een tijdlang op de been te houden, doch hij zakte een twintigtal meters verder ten gevolge van het groote bloedverlies in een, waarna hij bewusteloos werd binnenge dragen in het „Bredaasch Koffiehuis". Dr. Payens legde daar een noodverband. De ge wonde werd later naar het militair hospitaal overgebracht, waar de wonden genaaid zijn. Naar het blad verneemt is zijn toestand bevredigend te noemen. Reeds heeft een con frontatie onder leiding van den waarnemen- den commissaris van politie, tusschen het slachtoffer en de beide daders plaats gehad. Beiden hebben bekend Knol te hebben aan gevallen en zijn gearresteerd. Of de jongste der gebroeders H. ook een steek heeft toege bracht, staat nog niet geheel vast. Naar het mes of de messen na de steekpartij in de haven geworpen, wordt door de politie gedregd. HEVIG ONWEER BOVEN UITHUIZEN. Tijdens een hevig onweder sloeg gis termorgen de bliksem door een zolder raam in de arbeiderswoning van de we duwe K. Ernens te Uithuizen, waardoor in de kamer en in de keuken groote schade werd aangericht. Noch de vrouw, die bij de lamp in de kamer stond waar van een ballon werd stukgeslagen, noch de dochter die bij het gasstel stond toen dit vernield werd, kregen letsel. Verder sloeg de bliksem in een paar korenhokken van de boerderij van den heer G. Bakker, welke beiden verbrand den. Een daarnaast staand korenhok, waarin een landarbeider schuilde, bleef gespaard. Ook sloeg het hemelvuur in den toren van de R.-K. kerk. De daaraan bevestig de radioantenne werd beschadigd. GARAGE TE RIMBURG UITGEBRAND. Gistermorgen is, naar de Telg. meldt, te Rimburg, gemeente Ubach-over-Worm (L.) een oude boerderij, die ingericht was voor autogarage en bewoond door den heer Hoekstra, taxi-chauffeur, geheel uitgebrand. Aan het redden van den in boedel viel niet te denken. Slechts één auto kou worden gered, terwijl de overi ge auto's door het vuur werden vernield. De brandweer, ook die van omliggende gemeenten, was spoedig ter plaatse. Zij kon echter niet voorkomen dat de ge heele boerderij uitbrandde. Met veel moeite gelukte het de brandweer het omliggende blok huizen, dat door den vuurregen groot gevaar liep, door het flink onder water te nemen, te behou den. Huis en inboedel en wagens, behal ve één auto, waren tegen brandschade verzekerd. LANDBOUWPRODUCTEN NAAR DUITSCHLAND. De regeering in voortdurend con tact met Berlijn. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Colijn betreffende de moeilijkheden met betrekking tot den invoer in Duitschland van Nederlandsche landbouwproducten, als gevolg van de door de Duitsche Regeering bij de deviezen-noodverordening getroffen bepalingen, heeft de minister van Builenl. Zaken geantwoord, dat hij heeft kennis ge nomen van de in vreschillende binnen- en buitenlandsche bladen tot uiting gebrachte meeningen omtrent de door de Duitsche Re geering bij de deviezen-noodverordening ge troffen bepalingen. Het is den minister bekend, dat gedurende den korten tijd, waarin deze verordening in haar oorspronkelijken vorm van kracht was, zich inderdaad ernstige moeilijkheden met beterkking tot den invoer van Nederlandsche producten, vooral die van land- en tuin bouw, in Duitschland hebben voorgedaan. (N i e t-O f M c I e e 1) 457e STAATSLOTERIJ A Trekking van Maandag 24 Augustus 1931 3e Klasse le Lilst. Hooge prijzen: No. 8169 5000.— Nos. 7375 17999 1000—, Nos. 9850 19579 400.—. No. 14283 200— Nos 16102 19114 100—, Prijzen van 45.—: 71 93 132 133 188 237 287 33J 343 370 400 563 590 598 668 701 727 801 812 853 855 876 879 885 937 994 998 1110 1115 1166 1183 1227 1257 1299 1301 1374 1413 1526 1626 1852 1890 1920 1958 1996 2074 2083 2147 2190 2233 2260 2347 2372 2382 2383 2390 2466 2472 2488 2554 2627 2635 2656 2677 2695 2727 2735 2752 2757 2845 2869 2901 2975 3022 3150 3203 3285 3356 3373 3488 3515 3532 3544 3572 3635 3638 3666 3774 3795 3859 4000 4067 4099 4183 4215 4275 4288 4366 4433 4435 4532 4573 4612 4703 4741 4771 4830 4857 4876 4880 4919 4921 4994 5016 5038 5062 5080 5125 5128 5147 5268 5347 5466 5474 5532 5574 5931 5982 5989 6019 6053 6063 6108 6121 6176 6219 6317 6378 6380 6389 6401 6506 6607 6658 6708 6750 6785 6808 6839 6904 7017 7040 7209 7231 7265 7282 7320 7346 7352 7358 7359 7368 74U 7439 7469 7484' 7559 7612 7621 7664 7674 7678 7755 7899 7901 7940 7955 7967 7989 7995 8032 8066 8112 8128 8234 8316 8320 8344 8381 8529 8561 8604 8619 8620 8665 8677 8678 8737 8751 8852 8944 9018 9321 9372 9393 9519 9583 9603 9667 9675 9690 9695 9732 9797 9816 9817 9837 9937 9947 10035 10063 10080 10185 10229 10286 10290 10294 10324 10328 10464 10475 10478 10495 10498 10507 10518 10536 10550 10571 10616 10659 10668 10696 10701 10709 10750 10759 10773 1079a 10806 10853 10934 10977 10984 11018 11070 11204 11209 11464 11558 11559 11566 11626 11631 11718 11846 11848 11891 11926 11976 11982 11984 12106 12131 12152 12153 12291 12292 12293 12331 12346 12347 12362 12372 12415 12421 12490 12527 12648 2674 2700 12722 12757 12774 12805 12907 12959 12995 13103 13123 13125 13158 13168 13170 13178 13189 13204 13221 13276 13317 13321 13339 13454 13520 13544 13628 13648 13652 13753 13769 13788 13833 13849 13887 13892 13938 13988 14010 14087 14(190 14105 14115 14243 14259 14321 14340 14365 14375 14392 14456 14493 14533 14559 14574 14576 14591 14634 14644 14663 14718 14871 14901 14912 14975 15019 15057 15137 15150 15172 15240 15269 15450 1.5483 15589 15614 15639 15700 15761 15879 15883 15932 15925 15938 15993 16006 16062 16168 16235 16242 16305 16312 16338 16427 16481 16488 16550 16615 16623 16648 16757 16807 16866 16904 6905 69 8 16934 16965 17010 17178 17180 17202 17226 17337 17372 17442 17471 17495 17567 17579 17689 17728 17783 17796 17856 17915 17964 18064 18159 18236 18256 18261 18270 18300 18309 18311 18437 18443 18444 18550 18551 18577 18719 18748 18822 18872 18901 18915 18945 18956 18990 19039 19070 19146 19178 19217 19220 19235 19298 19335 10451 19380 19407 19408 19440 19453 19648 19656 19669 19675 19725 19735 19747 19773 19794 20032 20038 20051 20058 20092 20103 20131 20140 20186 ?n?05 20208 20271 20286 20306 20439 20513 20545 iogll 20730 20813 20818 20833 20874 20890 20901 20907 20962 20983 - Evenwel is door de Duitsche Regeering op 7 Augustus* j.1. wijziging gebracht in de oor spronkelijke bepaling van de verordening, ten gevolge waarvan het zich laat aanzien, dat ernstige moeilijkheden voor den Neder- landschen exporthandel kunnen worden ver meden. Aangezien deze verwachting ook ge grond is op officieele inlichtingen, mag wor den vertrouwd, dat zij in de practijk niet zal worden beschaamd. Deze aangelegenheid heeft van den aan vang af de volle aandacht van de Regeering gehad. De minister staat in voortdurend contact met Hr. Ms. gezantschap te Berlijn, om binnen de grenzen der mogelijkheid te verhoeden, dat de groote Nederlandsche be langen, die bij deze zaak betrokken zijn, worden geschaad. HENSBROEK. Vergadering van de Tuinbouwvereeniging „Ons Belang" op Donderdag 20 Augustus, 's avonds 7.30 uur in café de Boer. De vergadering werd geopend door den heer Joh. Koning, voorzitter der Vereeni- ging. Spr. memoreerde even den slechten toe stand in den tuinbouw al hoopte hij met de Mei-vergadering dat de aardappelen beter mochten zijn dan het vorige jaar, dit mocht helaas niet zoo zijn, het was zelfs door de ziekte nog veel slechter. Na de hoop uitge sproken te hebben dat de toestand zich zoo spoedig mogelijk mocht wijzigen, gaf de voorzitter het woord aan den secretaris ter lezing der notulen. Defce werden onveran derd goedgekeurd en geteekend. Mededeelingen L. G. C. De voorzitter deelde mee dat op een ver gadering van de L. G. C. was besloten het ikasgeld van 50.000 te verhoogen tot 60.000. Daar het steeds zoo was dat 6 le den van het dagelijks bestuur daar borg voor waren, was in een gehouden vergade ring der L. G. C. door iemand naar voren gebracht om het geheele marktbestuur als borg aan te stellen. De voorzitter had toen gevraagd er eerst op de eerstvolgende verga dering met de leden van zijn vereeniging over te mogen spreken. Spr. vroeg of er nog iemand het woord over verlangt. Jb. Groot zeide dat we eigen lijk nergens bang voor behoeven te zijn daar per slot van rekening de geheele gemeente Broek op Langendijk achter hen staat. Daar de vergadering hiermee accoord ging werd van dit punt afgestapt en volgde de rondvraag. De heer A. Gunder, de betaalmeester, gaf een overzicht van de ontvangsten: Vorig jaar omzet tot heden 35792,22. Dit jaar omzet tot heden 20376,38. Blijft 15415,84. Schipper ontvangen vorig jaar 2282,39. Schipper ontvangen dit jaar 1003,74. Blijft 1278,65. De heer Gunder vroeg nog welk lid de heer K. Leegwater is, daar hij er nooit heen moet om uit te betalen. De voorzitter zeide dit te zullen onderzoe ken en dankte den betaalmeester voor zijn inlichtingen al is het treurig dat het ver schil van omzet zoo groot is. De heer Aai zeide dat er zooveel produc ten naar Alkmaar gaan en vind dit niet in den haak daar dit nadeel voor den schipper is. De heer W. Koning antwoordde hierop dat de schipper maar 3 keer in de week komt en dat de sla enz. toch in Alkmaar moet worden geveild. De voorzitter zeide dat dit punt al meer is besproken maar dat er wei nig aan te doen is daar het met de slaboonen wel eens zoo is, dat men de tusschendagen in Alkmaar moet veilen. De heer Aai vroeg waarom hij geen be recht heeft gehad van de opgave van de aardappelziekte. De heer Groot antwoordde dat dit plaat-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7