HAAS 'AZIJN VOOR UW GEZONDHEID DE BESTE DE OOMJKE OESTEKS KLOPJACHT IN EEN DORP. Spoorwegongeval. Hét nieuwe Wethouderscollege zal dus ook thans weder bestaan uit V. D. en A. R. Het antwoord der R.-K. ffactie hopen wij moedig te kunnen publieeeren. KEINSMERBRUG. maar "Ln" ,e" bcnoorden Alk- DE LANGEDIJKER GROENTE VEILINGEN. -f 10.50; C.C. 170-/2. 'W09° Voor druiven Alirante werd f 57 voor Frankendaler 63 betaald. Hierna dankte de verschillende leden den voorzitter voor de gesproken woorden en den Raad voor de ondervonden medewerking. Vervolgens sluiting. - i - - Jkoviticiaal TUeuws Door liefde ten val gebracht. Het rustige dorpsleven te Andijk, zoo ver telt de Haagsche Crt. is in beroering ge weest door een klopjacht van politie-ambtena- ren op een dorpsbewoner, die in gijzeling ge steld moest worden. Het betrof den ongenuw den P. R., wiens gijzeling verzocht was door 1 een bloembollenfirma uit de Bollenstreek. Voor het volvoeren van zijn opdracht be- gaf zich de deurwaarder T., vergezeld van een majoor der Rijksveldwacht, naar de wo ning van den betrokkene. Het was zes uur in den avond en het gezin zat aan tafel. Vader, die de ambtenaren te woord stond, verzocht hen te willen wachten tot de maal tijd geëindigd was en dezen stonden dat ver zoek bereidwillig toe. Van dit wachten maak te de aanstaande arrestant, die het blijkbaar weinig op een verblijf in de gevangenis be grepen had, gebruik om door de achterdeur het hazenpad te kiezen, en dwars door sloo- ten heen den polder in te vluchten Zöodra de ambtenaren ontdekten, dat het wild ge vlogen was, zetten zij den vluchteling na. Het werd een ingespannen en sensationeele achtervolgig in den polder, waar geen enkel pad gevonden wordt, en elk stuk land door breeae slooten is omgeven. De schemer be gon reeds te vallen toen er nog altijd een be duidende afstand was tusschen den vluchte ling en zijn vervolgers. Plotseling verdween P in een boonentufn, en hoe de mannen van de wet ook zochte, zij konden hem niet ont dekken. Önverrichterzake moesten zij huis waarts keeren. Den volgenden dag heeft de politie weer getracht haar opdracht uit te voeren. Dit maal nam zij list te baat. Ze stelde zich ver dekt op in de nabijheid van het huis, waar het meisje van P. R. woont, in de verwach ting, dat de liefde sterker zou trekken dan de vrees voor gevaar. Die verwachting kwam uit. Des middags daagde de gezochte op. Hij zou met zijn meisje naar Hoorn gaan óm daar kermis te vieren. Inplaats van in de armen van z'n meisje kwam hij echter in die der politie terecht, en instee van naar de Hoornsche kermis, heeft de jonge man een reisje naar het huis van bewaring te Alk maar gemaakt, CASTRICUM. Een reiziger, komende van de richting Haarlem kwam, in de meening verkeerende dat hij het station Alkmaar had bereikt, ver liet aan de zijde van het lage perron den trein. Eenmaal buiten bemerkte hij zijn ver gissing en stapte toen ook aan die zijde we der in den inmiddels rijdenden trein Daar bij kwam hij te vallen en zou zeker onder den wagen gekomen zijn indien hij niet was blijven naken aan een zich ter plaatse be vindende wissel. Door zijn val kreeg hij een been- én armkneuzing, zoodanig, dat Dr. Leenaers moest geroepen worden, die hem verbond. Met een volgenden trein ert een mirtder prettig proces-verbdaltje kon hij zijn reis vêrvólgên. Tong blaar. De zoo gevreesde veeziekte is geconsta teerd onder den veestapel van den veehou der G V. Te hopen is dat deze ziekte zich niet uitbreidt. FrtlHdiêfstal. Terwijl de bewoners afwezig wafen ter viering van hun zilveren bruiloft, hebben laffe personen gebruik gemaakt den fruit oogst in den tuin vart den heer J. B K. ge heel te stelen, Niet alleen dat de dieven niet veel zullen hebben aan het nog niet geheel rijpe fruit maar bovendien is een dergelijk optreden altijd te veroordeelen. DIRKSHORN. In het Groot Nat MuZiek-Concours, uitge schreven door de „Amsterdamsche Posthaf- monie", behaalde de Mitziekvereehigirtg „On der Ons" alhlef, voor het eerst uitkomende in de Superieure Afdeeling Fanfare, (op Zondag 23 Augustus) eert le prijs fflet 336 punten. NOORLSChARWDUDÉ. De a,s. Wethoudersverkiezing. Door de Vrijz. Dem. raadsfractie is aan de R K. fractie bericht gezonden, dat dóór haar de cartdidatuur Vart den heer Barten (A.'R.) gesteund zal worden, daar zij er van overtuigd is, dat deze het gemeentebelang stêeds heeft gediénd én op dén vóórgrond gehouden. ZUIDSCHAHWOITDE. Eén bouwer alhier zette Op êen dezer avon den een 9-tal rattenkflippén uit, rt.1 4 nieu we en 1 oude. Des 's morgens kwam hij tót dé Ontdekking, dat dé 4 rtleUWe knippen wa ren ontvreemd. Het fanfarecorps K. n. A. gaf Vrijdag avond weer een goed geslaagde uitvoering. Vooral het nummer, waarmede men te Spaafndam een eersten nrijs behaalde, ver wierf een luid applaus. Wegens het örtguh- stige weer was de uitvoering in de kolfbaan van „De Roode Leeuw", waar slechts eén klein getal luisteraars aanwezig was. Zortdagavortd omstreeks Zeven uur zijn al- hiêf fWée lüke auto's met elkaar In botsing gekomen waardoor beidé auto's zéef geha vend wérden. De heer N. Kaan van Wierin- gerwaard kwam van Schagerbrug, terwijl de heer Koster, stroohandelaar te Winkel van de Keins kwam. Eerstgenoemde reed den auto van K. zoodanig in de flank, dat hij ge heel andersom op den weg kwam te staan. De heer Kaan kwam in de Grootesloot te recht. Beide auto's moesten worden weggesleept, j Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. HEEMSKERK. Zaterdagochtend is een begin gemaakt met de slooping van de voormalige stooni- zuivelfabriek „De Onderneming" met aan- hoorigheden, staande aan het Kerkplein 2, 4 en 6, de kaasfabriek met woning en deze met de opslagplaats van den boter- en kaas handelaar de Boer ter verbreeding en ver betering van het begin der M. v. Heemskerk straat en hoek Kerkweg. Zooals men weet is in de laatst gehouden raadsvergadering besloten 4000 toe te ken nen aan genoemde de Boer wegens bijdrage in den koop van bovengemelde voormalige zuivelfabriek e.a. onder voorwaarde dat dit perceel gesloopt zOu worden en de ge meente de vrije beschikking zou krijgen over twee breede strooken grond aan Kerkplein en Kerkweg ter verbreeding zooals boven be doeld. Binnen niet al te langen tijd zal dus oo dit zoo gevaarlijke kruispunt een belangrijke verbetering intreden, welke vooral het' ver keer ten goede zal komen. HEILOO. Door defl architect K. Veldkamp werd Zaterdagmiddag namens de Landarbeiders stichting „Heiloo" aanbesteed het Douwen van een landarbeiderswoning op het terrein der Stichting aan de Zevenhuizerlaan. Ingekomen waren 10 biljetten voor bouw werk en 7 biljetten voor schilderwerk. Inge schreven werd door A. de Gier te Heiloo voor 2742, H. Balder te Alkmaar voor f 2692, N. Bolten te Heiloo voor 2503 F. Kuitwaard te Broek op Langendijk voor 2585, J. K. M. Kops te Heiloo voor f 2495, H. v. d. Peet te Heiloo voor 2423, P. Hoef jes te Heiloo voor 2399, Meijer en v. d. Aar te Limmen voor 2358. P. S. Holtes te Heiloo voor 2350 en Gebr. Krom te Aker sloot voor f 2340. Laagste inschrijver voor schilderwerk was Meijer en v. d. Aar te Limmen voor f 240. Het werk is aan de iaagste inschrijvers gegund. Het bouwen van een heerenhuis aan den Heei enweg. onder architect K. Veld kamp, waarbij de laagste inschrijvers waren de heerén Gebr. Krom te Akersloot, voor tekening van de heeren Kieft en Krom alhier, is gegund aari op 2 na de laagste inschrijvers de heeren G. Hoetjes en D. Kieft alhier. De overweging vart de aanbesteders wa? dat men het werk liever in de gemeente hiéid. Niettemin waren dê inschrijvers ontstemd en vroeg men, zeer adrem. waarom mén dan een openbare, in de bladen geannonceerde aanbesteding hield. In ons overzicht over de gemeentereke ning 1930, voorkomend in het nummer van Zaterdag 22 Augustus wordt de jaarwedde van den burgemeester 4800 genoemd. Men leze hiervoor f 4200. Door Ged. Staten is de goedkeuring verleend aan het bestuur van den Venne- waterspolder voor het bouwen van ~en elec- trisch gemaal aan den Vennewatersweg. De Pluimveevereeniging „Heiloo" hield Vrijdagavond ledenvergadering in café Helder, ottder presidium van den heer Hop man. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze. Na de notulen werden 6 nieuwe leden voorgedragen, die Werden aangenomen en daardoor klom het ledental tot 73. Daarop kwam in behandeling de beschrij vingsbrief van de algemeene vergadering op 29 Augustus a.s. te Alkmaar. Bij het punt „Keuring van N. H. Blauwen", stelde de heer Groot voor om de keuring strenger dóór te voeren. Ook werd de wen- schelijkheid bepleit om versch bloed in te voeren, daar genoemd ras in kwaliteit en zwaarte terug gaat. Als afgevaardigde werd gfkozen de heer Hopman, doch de wensche- lijkheid werd bepleit dat meerdere leden (zoo mogelijk allen), de vergadering zullen be zoeken. Het verslag der controle-commissie bleef achterwege, daar niemand der leden aan wezig was. Op verzoek van den voorzitter gaf de heer Du mans een overzicht, waaruit bleek, dat in het afgeloopen kwartaal is om gezet 11600 K G. hoencfermeel en 610 K.G kuikenvoer, Hierna kwam aan de orde een voorstel tot .verlaging van den stroomprijs voor ver- bentin# der hoknen gedurende de winter- maanden. De voorzitter zeide, dat hierop weinig kans bestaat, doch raadde aan om een z.g, dubbel-tariefmeter aan te vragen en de verlichting zoo te regelen dat ze buiten de z.g. speruren valt. Besloten werd in dien geest te handelen. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. Door het P.E.N. Noord-Holland zijn aart het Eleetro-Téch. Bureau van den heer P. Zwaag, alhier opdfaefi!:n verleend voor rtistellatie voor pluimveebedrijven in dit ge west. Tevens blijk! dat genoemd bureau is in gelicht voor aanleg van installaties in voch tige ruimte, iets waarmede men nog al eens hinder ondervindt. had op de bedevaartsplaats van L i ter N?0d de bedevaartplaats Om^! L°n?en/bonden van Alkmaar en Omgeving. Om half 10 verzamelden zich de waaLa minoalaan ,e Alkmaar, Wc* naa?cu ff ,1en,Stoaatweg en Hmen" «loSi X wKl?' Bli de" In den stoet, waarin verschillende trans paranten en vaandels werden meeged-agen. zorgde „St. Louis" van Alkmaar en bij Heiloo „St. Cecilia" voor opgewekte muziek. Bij de Kapel sloten zich verschillende patro naten van de omgeving aan. Nadat de stoet was ontbonden werd in de groote bedevaartkerk een plechtige hoogmis opgedragen door den directeur van Alk maar, met assistentie van geestelijken, terwijl vanaf den kansel een opwekkend woord tot de jeugd werd gesproken. De liturgische zan gen werden uitgevoerd door het knapenkoor te Alkmaar en met groote aandacht gevolgd. Om 1 uur werd in de geheel bezette kerk een plechtig lof opgedragen, waarna over het buitenterrein een processie werd ge houden. Hoewel er honderden jongens bheen waren werd geen wanklank gehoord en om streeks 3 uur werd afscheid genomen, waar na onder dezelfde voorbeeldigs orde de te rugweg werd aanvaard. HOORN. Door de burgerijs gesteund door het ge meentebestuur zijn grootsche plannen ont worpen in verband met de provinciale Fok- veckeuring op 9 en 10 September a.s. Dank zij de groote inspanning en medewer king van verschillende zijden zijn de benoo- digde geldmiddelen thans bijeen of toegezgd In de volgende dagen zal krachtig gewerkt worden om Hoorn in een schitterend feest kleed te steken. De feestelijkheden zullen zich dan ook niet beperken tot de beide tentoonstellingsdagen, doch aan de veekeuring enz. zal worden ver bonden een tentoonstelling voor de Hoorn sche handel en industrie, welke minstens een week zal duren. Van 8 tot en met 14 September worden de straten en winkels der stad omgetooverd in één groote tentoonstellingsweelde. Volgens oorspronkelijke ideeën wordt een straatversie ring aangebracht, welke 's avonds electrisch smaakvol wordt verlicht. Hierbij zullen zich aansluiten de schitterende magazijnen en winkels. Bovendien zullen iederen dag meer dere concerten worden gegeveneen reclame optocht zal ongetwijfeld veel bezoekers trek ken, terwijl op Woensdagavond een schitte rend vuurwerk zal worden afgestoken. De mo gelijkheid bestaat, dat eveneens vanwege het gemeentebestuur nog een vuurwerk wórdt aangeboden. Zoo zal Hoorn's feestweek ongetwijfeld duizenden bezoekers trekken. Van zeer groote beteekenis voor het wel slagen is wel, dat de vee- en kaastentoonstel ling, de winkeltentoonstelling en vuurwerk te bezichtigen zullen zijn zonder eenige kosten; overal is de entrêe vrij. Waar zulke schitterende plannen in uitvoe ring worden gebracht is 't zeker te hopen, dat het weer meewerkt, opdat tentoonstelling en feestweek naar wensch mogen slagen. DE STREEK. De vraag naar aardappelpoters, vooral voor België en Frankrijk, houdt gelukkig den prijs nog al op peil. Voor de groote be taalt men 3 tot 3.50 pér baal. Oeldersche golden 1.50. WOGNUM. Voor de be'n kk.ng vaa g-e eente-oiltvan- ger hebben zich 28 sollicitanten aangemeld. GROOTEBROEK. De gemeentertkening over het dienstjaar 1930 wijst aan in ontvangsten 123 969.17; uitgaven 121.313.99; alzoo een batig sal do van 2.655.18. De ontvangsten van het G.E.B. bedroegen 30.341.27; uitgaven 24.478.26; alzoo een winst van 5.529.82 KOEDIJK. Door eenige leden van de tuinbouwvereeni- ging „De West" worden pogingen aange wend om een ledenvergadering te houden ter bespreking van den toestand in de be drijven mede naar aanleiding van het inge zonden stuk in de Alkm. Courant, „het aartrondje", van den heer De Vries uit Sint Pancras, welk stuk door vele leden met instemming is gelezen. OUDKARSPEL. Met ingang van 1 Aug. is de dit jaar op gerichte vereeniging voor Huisverzorging haar taak begonnen. Reeds van den eersten dag af was er voor de twee vastaangesteide verzorgsters werk. Nog werden verzorgsters in lossen dienst aangevraagd, doch hier was weinig animo voor. Door de vereeniging „Het Witte Kruis" zal wederom een moedercursus worden uit geschreven met als docente zuster Nieuw- poort uit Alkmaar, met ingang van 15 Sep tember. Waar er het vorige jaar geen moedercur sus aan den Langendijk werd gehouden ver wacht men hiervoor nogal belangstelling. Met ingang van 5 Sept. is tot tweede wijkverpleegster aangesteld zuster E. 'de Jong, thans werkzaam in het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag. Door deze benoeming zal de tegenwoor dige wijkverpleegster van een gedeelte harer drukke werkzaamheden ontlast worden en eens een paar dagen vacantie kunnen genie ten. In 'n vergadering van 't departement Öudkarspel der Maatschapij tot nut van 't Algemeen werd besloten ae Volksbibliotheek met Oct. weder open te stellen nadat deze geheel gereorganiseerd zou zijn. Een paar jaar is deze bibliotheek gesloten geweest wegens gebrek aan belangstelling. Wel mag thans rekening worden gehouden met het uur van openstelling waar, dit zoo als het voorheen was van Zaterdags half één tot half twee, geen bijzonder geschikt uur is. Nog werd besloten dit jaar ter herden king van het 100-jarig bestaan van dit de partement in 1932 een tentoonstelling te houden van alle takken van huisvlijt en han denarbeid en tevens voordracht- én reciteer- wedstriiden enz. te houden, Waar reeds het vorige jaar niging „Het Witte Kruis" v door de vereeniging „Het witte Kruis" was beslo ten een hoogtezon aan te schaffen en deze door de wijkverpleegster in overleg met de doktoren te bedienen, stuitte dit af op de drukke werkzaamheden der zuster en de vraag waar deze te plaatsen. Thans, door de benoeming van een twee de zuster, kwam dit weer aan de orde. Een plaats is er ook inmiddels gevonden in het gebouw van „Het Wite Kruis". Een gedeelte van het magazijn zal hiervoor wor den ingericht en met 1 Nov. zal de hoogte- zon hier zijn weldoende bestraling beginnen. £ands en Jum&ouui Uit het feit, dat bij het secretariaat van de commissie uit den L. T. B., die zich belastte met de bemoeiingen tot het verkrijgen vau rentelooze voorschotten, door de regeering te verstrekken, aan de tuinbouwers, die zoo érn stig gettroffen waren door de vroeg opgetre- des aardappelziekte, de aanvragen in groot aantal binnen komen mag onvoorwaardelijk worden afgeleid, dat er in onze tuinbouw streek, geconcentreerd in de veilingen van Hc Langendijker Groenteih entrale en den Noor dermark'oond. nog ailes behalve rooskpuri- ge toestanden heerschen. De afgeloopen week legde daarvan intusschen ook nog getuige nis af. Daar was in de eerste plaats de bluembollenveiling met haar ongunstig ver loop Verschillende tuinbouwers, die een deel hunner akkers in den loop der 'aats'e jaren voor bloembollenteelt hadden bestemd en daarin een middel hadden gezien, en gedu rende enkele jaren ook gevonden, om de na deelen, geleden in den tuinbouw, geheel of gedeeltelijk goed te maken door voordeelen, met de bollenteelt te behalen, moesten deze week ervaren, dat het ook hiermee begint mis te loopen. De prijzen waren slecht en het pootgoed was onverkoopbaar.'Een. nie"we te genvaller alzoo in de reeks van tegenslagen, die vöor en na onze bouwersbevolking trof fen. In de afgeloopen week bleek ook weer heel wat vroege kool onverkoopbaar, zoodat zelfs op een dag twee derde deel van de aan gevoerde roode kool „er door liep", zoodat zelfs geen 60 cents voor 100 Kg. kon worden bedongen. Men deelde ons mee, dat er toen buiten de veiling (de bouwers moeten toch van hun producten af!) kool is verkocht, prachtige roode kool, voor 20 en 30 cent per 100 Kg. Voeg bij deze feiten nog de hevig heid, waarmee de ziekten weer in de kool op treden, als vallers en draaihartigheid en de geringe hoop, dat binnen afzienbaren tijd de internationale verhoudingen weer normaal zullen zijn geworden, zoodat onze tuinbouw producten weer onbelemmerd de grenzen zul len kunnen overschrijden, dan beseft men, dat het er aan onzen Langendijker tuinbouw hemel og duister uitziet. Iets hooger prijzen werden voor aardap pelen besteed. Schotsche muizen golden aan vankelijk aan de veiling te Broek f 5.40 6.70, te Noord-Scharwoude 5.80o. Voor groote Schotten werd hier 3 20 be taald. Op 't laatst der week waren deze prij zen hooger: Vrijdag 5.706.90 te Broek, 6.507 te Noord-Scharwoude, en Zaterdag was de hoogste noteering aan de Broeker veiling 7.30 en aan die te Noord- Scharwoude 7.20. Duken brachten aan vankelijk gemiddeld 3, later steeg de prijs tot 3.50 en hooger. Voor Eigenheimers werd Maandag 4.80—5.20 en Zaterdag voor 4.605.60 aan de veiling der L. O C. verkocht. Drielingen brachten bevredigen de prijzen op. welke afwisselden van 6.50 7.30. In t geheel werden rond 25 spoor wagens aardappelen verhandeld. Bloemkool werd maar in geringe hoeveel heid aangevoerd. Ze bracht 6.807 per 100 stuks op. Evenzoo was de aanvoer van wortelen niet van groote beteekenis. De prijzen liepen te Broek voor boswortelen van 2—ƒ3.80, te Noord-Scharwoude van 2.704 30. Los se wortelen golden 3.10 per 100 Kg. De prijzen der bieten waren laag. Aan de Broeker veiling werd van 1.40—2.70 be steed, te Noord-Scharwoude van 1.60 2.50. Roode kool noteerde, voor zoover ze ver kocht werd, iets hooger prijs, doch deze gold slechts de moiste partijtjes der meest gezoch te grootte. Die konden nog wel een enkele maal 1.60 of 1.70 opbrengen, doch ove rigens moest weer verreweg het meeste voor 60 a 80 cent van de hand worden gedaan en veel bleef intusschen onverkocht of werd buiten de veiling om verhandeld tegen be spottelijk lage prijzen. De totaal aanvoer aan beide veilingen beliep ongeveer 32 spoorwagens. Ook de gele kool verging het niet veel be ter. Zoo werd Maandag aan de Broeker vel ling 1.10—1 40 betaald, Donderdag- U.60L20 en Zaterdag 0.60—0 70 een vrij sterk terugloopende markt alzoo bil butengewoon lage prijzen. De veiling van den Noordermarktbond gaf hetzelfde beeld te zien. In 't geheel werden 12 spoorwagens gele kool aangevoerd, die ongetwijfeld geen 1200 hebben opgebracht. Voor witte kool bleef dezelfde slechte stemming heerschen. De mooiste partijen brachten f 0.90 op, bij uitzondering l. Het meeste ging echter weg voor 0.60 per 100 Kg De geheele aanvoer aan beide veilingen beliep deze week 46 spoorwagens. Slaboonen worden er al meer aangevoerd en dit in het bijzonder aan de veiling te Noord-Scharwoude. Met de prijzen ging het vrij goed en liepen in den loop der week op. Aan de veiling der L. G. C. werd Maandag 5.30—8.80 betaald ,aan die van den Noordermarktbond f 9.40. In 't midden der week waren deze prijzen aan de resp veilln. gen opgeloopen tot 9.40—1690 en f lO.fO-/ 14.30 terwijl Zaterdag aan de veiling te Noord-Scharwoude 12.70— 16.90 werd betaald. Snijboonen brachten prijzen van 9.10—fM.QO op. De totaal- aanvoer bedroeg 23000 Kg. boonen. Over 't verloop der uienprijzen mag men tevreden zijn. Voor zilvernep, die slechts aan de veiling te Noord-Scharwoude werd aan- AA oonrlorr - Ie veiling te Noord-Scharwoude werd aan gevoerd, werd Maandag voor 10 70 7 14.90 verkocht. Den volgenden dag bracht ze zelfs 16.60—24 op. Zaterdag liepen deze prijzen echter wat terug, weshalve toen nog 16.50—17.50 kon worden bedongen Drielingen brachten van 4-f f> 0Pf uien 2.30ƒ3.30. Voor gele nep werd aan vankelijk 8.709 80 betaald Deze prii- utvii j - - iivu vrcrn pan. vankelijk 8.70—9 80 betaald Deze prii. zen stegen in den loop der week met f 1 s 1.50, terwijl Zaterdag te Noord-S. harwou de 8.90—10.60 en te Broek 10 10— f 10.60 werd betaald. Voor drielingen wem f 4.205.70 en voor uien 4 80—e In besteed. Aanvoer 18 spoorwagens De tomatenpriizen waren laag- A kwait teit f 8 a ƒ10; B f 460 a f 6.50; C 6 90 1 n enn P f 1 70 u yu nvrail' n j o a j <t j u.50: C f fiOn fBinmniand NACHTELIJK BEZOEK A\N EXPORTZAAK. Gisternacht hebben tot nu toe onbe kende da.Iers een bezoek afgelegd aan de exportzaak van de firma Bouman en Spanjaard, Oudezijds Voorburgwal te Amsterdam. Dit feit werd gistermorgen vroeg, toen het personeel in de zaak kwam, ontdekt. De voordeur was open gesloten en toen de bezoekers hiér wa ren, was hun werk betrekkelijk eenvou dig. Een aantal kasten en lessenaars was opengebroken, zoodat op vrij groote schaal vernieling plaats vond. In het kantoor bevinden zich twee kléine brandkasten: deze werden allebei open gebroken. Zij zijn op de ouderwetsche wijze k la sardine behandeld. In den achterwand werd een gat gemaakt, waarna met behulp van een breekijzer of hefboom de achterplaat werd open gescheurd. Daar het perceel niet be woond werd althans juist op dit oogenblik niet hadden de daders vrij spel. Tot zelfs op de bovenste étage werd een onderzoek ingesteld. De politie .verd "-ewaarséhuwd en re chercheurs van het bureau Warmoes- straat gingen een en ander na De con clusie van de firmanten was, dat uit de bra dkasten en uit de lessenaars totfta' voor een bedrag van 600 was gestolêh Ook werden 26 gouden ringen gemist Omtrent de daders bestaan geen aaöwii zingen. „DE VLIEGENDE HOLLANDER" GEZONKEN. Naar Lloyds mededeelt, is het Nedêr* landsche mo'orvaartuig „De "'liegende Hóllander", dat door het Brioche stoom schip „Heron" gezien werd toen het in nood verkeerde, gedurende vijf uur op sleeptouw genomen, maai toen op 52 gr. 50 min. N.B. en 4 gr. 10 min. O L ln 1* vadem water gezonken. De geheele be manning is gered en te Brun luttel oog geland. Naar V. D. nog meldt, was de „Flying Dutchman" cp weg naar Colchester en in den storm geraakt. Het had zeer veel water over boord gekregen en de lading, bestaande uit veevoeder, had zooveel water opgenomen, dat het voorschip ge heel onder water dreigde te gaan en het achterschip, toen de „Heron" het motn- schip ontmoette, reeds zoover boven de JUUL- li i mm 123. Heel deftig en of hij zijn leven lang niels anders gedaan had, stapt vader Oester het def tige badhotel binnen en bestelt mooie kamers voor de heele familie. Martinus neemt nu af scheid van hen, hij hoopt de Oesterfamilie nog wel eens te zullen ontmoeten en hij belooft hen plechtig, dat hij niemand zal verklappen, dat ze eigenlijk maar betooverde Oesters en geen ech te menschen zijn. 124. En den volgenden dag is het eerste vader doet om met zijn familie een mooi ruim huis te zoeken in een mooie bossc streek. De hotelier heeft hem verteld, da ergens een mooi gemeubeld huis te koop en daar gingen zij op af. Het beviel vader moeder, opa en oma en tante Zeekat zooi°c dat het op staanden voet gekocht werd. t-n kinderen? Die vonden het natuurlijk W' «enig,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6