Jxwieel Siad m Qmq&wiq. ioKp kwam. Het Engelsche schip opperv fn de goheele bemanning, be- beeft f ,;iif man, een vrouw en een de oude brochure-kwestie. KERMIS 1931. liecft uit vijf man, een vrouw en een gtsftnde uikind aan boord genomen en (blepaiig sleeptouw genomen in trf»0 0' nabij oen der gr ooto rivier- deKien aan den grond te kunnen nionaii uur s|eepen ZOnk het schip zettteèr in de nabijheid van het lichtschip ,11 ,Haak!> »c tmnende uit naariem, a,Utwaein van den weg geslipt en daarna Hen kop geslagen. 0Vvan de inzittenden werden twee da- licht gewond; zij werden door een Siewauto naar huis vervoerd. De be stuurder kwam er wonderwel goed af. De Harmoniohof te Amsterdam, die, zoo zegt het HL. die vredig en eenzaam ligt te midden van het stadsgewoel, S Zaterdagavond te ongeveer tien uur net tooneel geweest van een oplo°Pj®',J?®n vonc, hoe vreemd het ook moge klinken, zijn oorzaak in het feit dat de waarne mend hoofdcommissaris de heer w. Haarman daar woont. De bezoekers, die er de drukte brachten, waren col- porteurs van de bekende anü-Roomsche brochure getiteld: „Misdadig Katholiek Nederland". Zij meenden, dat zij door de politie belemmerd werden bij den v - Koop van hün vlugschrift en desw.go wilden zij op dit ongewone uur den waarnemend hoofdcommissaiis.dietus' schen twee haakjes al eerder, doch op het hoofdbureau, bezoek van hen had ontvangen, van gedachten wisselen Zij werden gevolgd door eenigen aanhang en zoo zag de Harmoniehof vele vreem de gezichten. Ook een aantal katholieke propagandisten, die d. verkoopers steeds op den voet velgen, behoorden tot de gasten De heer Haarman, die een uiterst welwillend man is. liet hen binnen en hoorde hun klachten aan. Hij zegde toe de il nog eens, doch op een meer offi- cieele wijze dan nu, te willen besprekken en bedankte voor het bezoek, dat hij echter niet herhaald wilde hebben. Daar na ging de stoet verder en een kwartier later sliep de Harmoniehof weer zijn vredigen slaap terwijl de corpschef zich opnieuw boog over de vele stukken, die ten hoofdcommissarir in zijn vrijen tijd ,v.oet bcstudeeren. GEDENKTEEKEN VOOR HAMDORFF. Gisterochtend kwamen in hotel Ham dorff te Laren bijeen eer groot aantal vrienden van Jan Hamdorff; onder hen bevonden zich tevens bestuursleden van verschillende vereenigingen en als leni ge niet-Larenaars de heer E. Ludeïi uit Hilversum, voorzitter van Stad en Lan de van Gooiland die als oude vriend van Jan Hamdorff en „groot-Gooief" mede was uitgenöodigd, en de vroegere cofn pagnoh, de heei A R Buwalda uit Hil versum. Er werden verschillende plan nen besproken in zake het tot stand brengen van een blijvende gedachtenis aan den betreurden Larenschen burger Aan het comité dat verleden jaar de vie ring van diens 70en verjaardag heeft voorbereid, werd opgedragen die plan nen ader tê bezien. Dit comité bestaat, naar de Telg meldt, uit de heeren Fdo Harkema, voor zitten, J. J. F. Bartels, secretai'is, David Schulmann, pênnngmeester, jhr. H. L M. van Nispen tot Sevenaer, Frans Lan- geveld, L. van der Tonge, Wouter Ham* dorff. C. Kruydenbürgh. G. Korthals Al- tes, Evert Pieters, G. Schlimmer, W. Smit en J. Roest. HUURDERSSTAKING TE -t OTTERDAM.' Gistermorgen moesten, naar men uit Rotterdam aan de Telg. meldt, twéé be woners van re Beverstraat, die sinds eenige weken in huufstaking zijn, voor den kantonrechter verschijnen, daar door de Vereeniging van Huis- en Grond eigenaars, die voor de eigenaars der pan den, die bi dè huurstaking zijn betroK- ken in rechten optreedt, het verlaten der woningen wr.s gevorderd. Reeds 23 Au gustus j.1. hadden de bedoelde bewoners hun huizen moeten verlaten. De kanton rechter deed onmiddellijk uitspraak en gelastte, dat de beide bewoners hun woningen onverwijld ter beschikking van den eigenaar moesten stellen. Hun uitzetting kan thans dus elk oogenblik verwacht worden. Zooals men weet was een uitzetting in de Tuinderstraat, onge veer een maand geleden, aanleiding tot ongeregeldheden. De politie beraamt dan ook maatregelen om bij dezé uitzetting soortgelijke relletjes tc voorkomen. BADGAST VERDRONKEN. Zondag is onder Vlieland een Duitsche badgast, Schmidt genaamd bij het baden in Zee verdronken. Bij het ongeval, dat óp een stil gedeelte van het strand plaats had, wa ren slechts twee kinderen aanwezig, waar van een het dochtertje van den drenkeling was. Tot op heden is zijn lijk nog niét ge vonden. Men vermoedt, dat de heer S. on wel is geworden of door den stroom is mee getrokken. NATION. VEREEN VAN WERKLIEDEN. GvT8ter was Pet zestig jaar geleden dat ®N®derlandsche Nationale Vereeniging Werklieden werd opgericht. h„ H'noen?.de vereniging heeft geduren- n,, ien zich zeer verdienstelijk go- eaKt op het gebied van Ziekenzorg, knrt en Volkshuisvesting. Nog com ?e e^en heeft de vereeniging een uuipi©x huizen gebouwd aan de Suma-1 trastraat, hetwelk een toonbeeld van arbeiderswoningen is. "I1Deeia va" liet ligt in do bedoeling van het be- ONDER DE TRAM. 7 Muntplein te Amsterdam wilde roi «n W ,en h,w het en naar ilon™orzlchtige opgenomen bracht B1nnengasthuis overge- VERrDSltlG VAN DEN VAARWEG GRONINGEN—ZUIDERZEE. Groningen heeft „ïster de overeenkomst, welke is getroffen met Provinciale Staten van Oroningen be- SÏÏ^„Sbcttrin8 ,an vaaroi 0™. nee' .waatvan de kos,en voor i&l £2 e Groningen 1.360.000 gulden zullen bedragen, goedgekeurd. G. L, GOEDHART, f ,?LZJ,Ven.tlgiari8en 'eeftijd is te Ede overleden de gepensionneerd schout-bij- naeht G. L. Goedhart, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en com- mandeui in de huisorde van Oranje en voorts in het bezit van vele buitenland- sclie onderscheidingen. De heer Goedhart werd in 1881 luite nant-ter-zee 2e kl„ in 1892 idem le klas se en in 1903 tot kapitein-luitenant be vorderd. In 1907 volgde zijn benoeming tot kapitein-ter-zee en in 1915 tot schout bij-nacht. Eenigen tijd daarna werd hij gepensionneerd. JACHT OP AUTOPEDS TE BREDA. De jacht op de autopeds te Breda wordt door de politie met groote energie voortgezet. Niettegenstaande het abso luut verbod reden er Zondagmiddag, naar de Telg. meldt, weer verschillende van dezu vehikels op de geasfalteerde wegen Om de snelheid op te voeren werden de autopeds door fietsers voortgetrok ken. Plotseling zagen wij een heer ach- tet de autopeds aanrennen, die echter na eenigen tijd '.e vervolging ervan moest opgeven Het bleek de waarnemend com missaris van politie, de heer J. P. C. Mansvelt te zijn. „Ja ziet u", zoo deelde de heer Mans- velt ons mede, „wij zetten den strijd tegen de autopeds met onverdroten ijver voort en zullen niet rusten, voordat de wegen van deze gevaarlijke dingen ge zuiverd zijn". LANDARBEIDËRSCONFLICT IN DRENTE. De poging van den burgemeester van Odoorn, om de staking in de Valther- mond en de béide Excloërmond te doen beëindigen, heeft in zooverre succes ge had dat de besturen van beide partijen zich bereid verklaard hebben het voor stel aan hun leden-vergaderingen voor te leggen. Wij vernamen dat de hoofd en meerdere afdeelingsbesturen van de arbeidersorganisaties bij hun leden aan neming van dit voorstel hebben aanbe volen. Welke beslissing de werkgevers genomen hebben, is nog niet bekend. De arbeiders echter hebben in alle drie bonden zich in eèn zoodanig aantal voor aanvaarding van bedoeld voorstel uitge sproken, dat een reglementaire meerder heid, om de siaaing voort te zetten niet aanwezig is, Telg. DE 2-UUR-SLUITING VAN CAFÉ'S. De lijst van café's, restaurants, enz., dit op Zaterdag om de veertien dagen tot 2 uur te Amsterdam 's nachts ge opend mogen blijven, blijkt grooter te zijn dan oorspronkelijk gemeld werd. Zoo zullèn thans nog het restaurant Dikker en Thijs en de café's Krasna- polsky en Café de la Paix ook onder de vermelde regeling vallen. EEN AANVARING. Een stoker door stoom, zwaar gewond. Zaterdag is in de Waalhaven de s'eepboot „Peter' in aanvaring gekomen met eén Rijnschip. dat daar geankerd lag. Tengevolge dier aanvaring had een mtploffing plaats in de machinekamer van dè sleepboot. De 56-jarige stoker is doof Ontsnappenden stoom vrij zwaar gewond. De man is naar het ziekenhuis vervoerd. De sleepboot ter verder on derzoek naar het bureau van de rivier politie gebracht. INBREKERS DIE HET VERKEERDE HUIS VONDEN. Vier mannen hebben Zaterdagnacht getracht in te breken in het kantoor van den Ned. Schildersgezellenbond aan den 's-Gravendijkwal te Amsterdam. Via een tuinmuurtje waar zij overheen klommen en den tuin meenden zijn in het kantoor te komén. Zij kwamen echter bij het raam van de slaapkamer van een der aurên terecht die wakker werd. De mannen gingen naar het Hbl. meldt, toen op de vlucht. Zij klommen over schuttingen en kwamen zoo in an dere tuinen terecht. De politie die inmid dels ter plaatse kwam, is in de tuinen gaan zoeken en kon daar alle vier man nen opsporen. Het zijn alle vier recidi visten Eén van hen is eerst sinds een maand uit de gevangenis 0ftRlagf zijn alle vier in arrest gesteld^Blijkbaar hadden zij het gemunt op geld voor uit- keeringen, dat zij in het gebouw van den Schildersgezellenbond, dat zij echtei niet bereikt hebben, hoopten te vinden. LIJK OPGEHAALD. Van morgen is uit het Eindhovenseh ka- naai het lijk opgehaald van een onbekend man van ongeveer 40-jarigen leeftijd. In zijn kleedingstukken vond men geenerlei aanwij zing omtrent zijn indentileit. Het lijk is over gebracht naar het politiebureau. Men denkt aan een ongeluk. BRANDEN. Te Burgerbrug (Zijpe) brandde door onbekende oorzaak af het café van den heer G. Betlem. Ook de inventaris ging geheel verloren. Gisternacht brandde af het woonhuis van den veehouder Jb. Vriesman aan den Duinweg te Callantsoog. Aangezien de bewoners door den brand werden overvallen kon van den inboedel niets gered worden. SCHOUWBUROLOGE DOELEN- VELD. Revue: Hallo Hierhien. Er is een tijd geweest, dat men van een revue-schrijver eischte, dat hij eenig verband tusschen de verschillende tafreelen zou leg gen, zoodat men bijv. niet de voorstelling van een reddingsboot zag en onmiddellijk daarop een Chineesche bruiloft zonder te beseffen hoe men nu eigenlijk in twee minu ten van Den Helder in het land van de lang staarten was gekomen. Wij hebben toen Buziau en Nieuwenhuizen gekregen, die een verhaal opdischten van den een of anderen professor, die een reisje naar het binnendste der aarde maakte, maar als het deze beide komieken niet waren geweest, die den ondernemenden geleerde op dat si nistere reisje begeleid hadden, dan zouden we maar veel liever het heele fantastische verhaal gemist hebben. De opmerkzame lezer zal kunnen opmer ken, dat wij dan nu volkomen tevreden kun nen zijn. Immers in deze revue doet men geen enkele vergeefsche poging om onze be langstelling te vragen voor een verhaal, dat als droog zand aan elkaar zit. Men heeft in zooverre iets nieuws ge bracht, dat men een onzer beste humoristen gelegenheid geeft in een revue als deze eens voor een achtergrond van mooie vrouwen, mooie stemmen en schitterende costumes te verschijnen. Louis Davids heeft destijds al bewezen, dat dit alles heel goed mogelijk is en dat men geen Buziau hoeft te laten optreden hoe verdienstelijk voornamelijk aiens stille spel ook is om een revue te doen slagen. Evenals Louis Davids treedt Lóu Bandy hoofdzakelijk in een eenvoudige smoking op, Hij Is een geboren conferencier, een aller gezelligst type, die men telkens graag weer op den voorgrond ziet treden. Hoeveel grap jes brengt hij in den loop van den avond naar voren, hoe weet hij de toeschouwers tel kens weer van ganscher harte te doen lachen, hoe redt hij elke situatie met een oolijk woord, met een knipoogje, met een zoet gebaartje. Hij weet zijn publiek te pak ken en met hem doen daartoe allen hun best, die aan deze schitterende revue hun mede werking Verleenen. Allereerst de Dickson girls, de balletmeisjes, die buitengewoon goed getraind zijn en wier keurig optreden gisteravond weer vele applausjes bij open doek uitgelokt heeft. Dan natuurlijk de groote revue-artiste Roosje Kohier, een van oudsher be kende, de eerste vrouw, die den vlieg tocht IndieHolland gemaakt heeft en die dan ook de K.L.M. in een keurig gedichtje hulde brengt. Naast haar werken Sophie KohierVan Dijk en Clairette Hammé er in alle opzich ten toe mede de revue te doen slagen, waar bij de acteur Ad. Timm en goede zangers als Max Dekker en A. Willebrandt haar terzij de staan. Lou Bandy heeft niet de ingewikkelde ma chinerieën waarover Buziau beschikt, hij laat evenmin zijn neus glimmen of het dek sel van zijn hoed opklappen, maar hij is een gezellige prater, een van het slag artisten die op het tooneel nooit te vroeg maar steeds te laat komen. Er wordt in deze revue een schat van cos tumes vertoond, moeite noch kosten zijn ge spaard om de vrouwen, die hier op het too neel verschijnen in kostbare en sierlijke ge waden te steken, waaruit de schijnwerpers duizenden schitterlichtjes van „diamanten" tooveren. Belicht door deze schijnwerpers die alles in wisselende kleuren toonen, ma ken vele tafreeltjes een sprookjesachtigen in druk. Hallo, hierheen, En kom je amuseeren, Een mensch is niet van steen, Hallo, hier heen! zoo laat Lou Bandy het'publiek zin gen en wij kunnen niet beter doen dan het hem nazeggenHallo, gaat er eens heen, het zal U zeker niet berouwen. Tj. SCHOUWBURGLOGE DOELENVELD Frank van Wezels roemruchte jaren. 't Spreekt eigenlijk vanzelf, dat dit brok soldatenleven ook gisteravond weer een ge weldig succes was. De heele tent, hoewel lang niet uitverkocht, heeft weer geschaterd van het lachen, heeft weer intens genoten van de dwaze en dolle streken, die militairen nu blijkbaar altijd uithalen! Een soldatenstuk is in den regel aan den vroolijken kant. Het schijnt, dat in een ka zerne een geheimzinnige sfeer ronddwaalt en dat ieder, die binnen de muren van zoo'n gebouw komt, een ander mensch wordt. Het schijnt, dat er in de steenen of in het hout van een kazerne de een of andere geheimzin nige kracht werkt, die allereerst de tijdelijke bewoners het lijntrekken leert en dat op een zeldzaam snelle wijze. Want niet zoodra zijn Frank en zijn metgezellen op de soldatenka- mer aangekomen, of ze laten zich op de krib ben vallen en... zijn ontzettend moe van het zware werk. En beginnen grappen te verkoo- pen, of moppen te tappen. En worden kame raadschappelijk. Frank van Wezel als tooneelstuk is prach tig. De verschillende tafreelen worden vlot gespeeld, dank zij de loopende dialoog, dank zij ook de voortdurende actie, die elke scène bevat. Maar toch lezen we liever den roman zelf, niet alleen, omdat deze vollediger is en beter het leven van Frank weergeeft, maar ook, omdat dit boekwerk eerlijker is In het speelstuk zien wij absoluut niets van den goeden kant van het soldatenleven, in het boek beschrijft de Jong deze wel. En nu mag in het programma staan, dat alles wat op overdrijving lijkt, vermeden is, vooralsnog meenen wij het tegenovergestelde. Wij zou den leeren zeggen: Natuurlijk wordt er over dreven, maar daardoor bereikt men op het tooneel veel meer. En aangezien de bedoe ling is, om met dit stuk propaganda te ma ken, kan men zich die overdrijving wel In denken. Hoe het ook zij, het stuk heeft suc ces, heeft veel succes. En dat komt voor een groot deel door het buitengewoon goede spel der meeste spelers. Zeker, er waren wel rol len, welke minder goed geslaagd zijn, maar over 't algemeen viel er weinig op het spel aan te merken. Bij het uitgaan van de schouwburg hoor den wij een dame zeggen: Een mooi stuk, maar die taal is te ruw!" Dat is onjuist ge zien. De taal moet wel ruw zijn, evenals de décors trouwens. Want waar zien we nu een vrijgevochten soldatentroep, die een paar jaar lief en leed met elkaar deelt en die sa- lontaal spreekt. Neen, wat dit betreft, de werkelijkheid is niet anders! Frank van Wezels roemruchte jaren zal nog lang een successtuk blijven voor het ge zelschap Bouber en nog zeer velen zullen tij dens deze kermisweek de tent bezoeken en mee lachen om de zotte dingen, om de dwaze streken W. IN DE HARMONIE. Tempo! Tempo! Blijspel in drie bedrijven van Frans Lammerstohr. Er kan waarlijk niet gezegd worden, dat „Het Nederlandsch Tooneel" er niet naar streeft om kunstlievend Alkmaar het beste op modern tooneelgebied te brengen. Het bovengenoemd blijspel, waarin op meesterlijke wijze getoond wordt, dat de succesman, ja zelfs de menschen uit de socye- tiekringen niet ver af staan van den oplich ter en dat de oplichter vaak de Napoleon van morgen kan zijn, behoort zeker tot de stukken die men op prijs stelt te hebben gezien. Ook de onberekenbaarheid van de vrouw die lief heeft wordt in dit blijspel goed be licht. In het le bedrijf maakt men in de hall van een chique hotel te Parijs kennis, met een avonturier, die geen sous bezit, doch door zijn brutaliteit den indruk weet te vestigen, dat hij millionnair is. In het hotel wordt juist een francy fair georganiseerd ten bate van arme weezen en hij weet, door een briefje, de leidster, een ge- exalteerde hertogin, op de gedachte te bren gen, dat deze de ster van het feest moet over halen een kus aan den meest-biedende te ver- koopen. Een dwaze oude dokter en een aan wezige Amerikaansche millionnair bieden tegen elkander op, doch wo< den door den avonturier overtroefd, die met een valsche cheque betaalt, doch de ster op een zoo ge distingeerde wijze behandelt dat zij zich voor hem interesseert en verliefd op hem wordt. Het is den avonturier echter, evenals de anderen, om het geld van den millionnair te doen en het gelukt hem diens belangstelling te wekken voor een door hem uitgedacht reclame-concern. In het 2e bedrijff maakt men in een res taurant de onderhandelingen tusschen beiden mede. De Amerikaan belooft den volgenden dag voor negen uur hem te zullen opbellen of hij al of niet het compagnonschap, die voor d<_n avonturier ondergang of succes .beteekent, aanvaart. De avonturier heeft geen telefoonnummer doch geeft dat van de artiste die hij na de opera nog za! ontmoeten en het gelukt hem met haar in haar woning een onvergetelijken nacht van liefde door te brengen. In het derde bedrijf ziet men beiden aan het ontbijt. Zij gehaast, omdat ze naar de repetitie moest, doch vol bewondering voor haar held, dien ze niet kent. Hij nerveus en vol spanning op het telefoontje dat niet komt. Wanneer hij veronderstelt, dat zijn spel verloren is besluit hij haar te zeggen dat zijn cheque valsch is. Een heftige scène is hiervan het gevolg. Zij dreigt met de politie, doch met koud cynisme maakt hij haar duidelijk dat het beste wat zij doen kan is hem de cheque terug te geven en de 100.000 franc zelf te betalen. Wanneer hij in het bezit is van de cheque verklaart hij met hartstocht haar te bemin nen en aangezien dit het eenige is wat zij in hem gezocht had, verzoenen zij zich weer. elkander. Zij belooft hem te helpen, hoewel hij weg wil, doch juist komt het telefoontje van den Amerikaan, die verklaart het compagnon schap te aanvaarden en aan de voorwaarde 100000 dollar op naam van den oplichter op de bank te storten, te hebben voldaan. De oplichter is hierdoor de Napoleon en geeft de artiste de chèque, die zij verscheurt. Hij schrijft eenvoudig een nieuwe en zij weet niet, wat ze nu gelooven moet. In de oogen- bïikken waarin ze afwezig is om zich te kleeden, bespreekt hij kamers in het eerste rangs hotel en wanneer zij vertrekt naar de repetitie en hem aanbiedt om hem thuis te brengen, doch plotseling vraagt' waar woon je, dan antwoordt hij alsof dit heel gewoon is: „in Riche natuurlijk", waardoor hij voor haar een raadsel blijft, doch een raadsel, dat zij blijft beminnen. Op meesterlijke wijze ziet men hier een in het nauw gedreven mensch, zich steeds weer door brutaliteit en genialiteit, redden. Dat een dergelijk stuk gelegenheid geeft tot prachtig spel voor artisten als Magda Janssen en Cees Laseur, die hierin de hoofd rol vervullen, laat zioh begrijpen. Huiveringwekkend was het spel van Mag da Janssens wanneer zij, na duidelijk te hebben laten gevoelen, dat hij voor haar on weerstaanbaar was, zich als het ware tot herinnering gekomen terug trekt, wanneer hii op haar vraag „wie ben je", antwoordt; ik ben een man. Een man is een hartstochtdier dat alleen maar kust onder vier oogen' maar dan ook bijt". Hij bespeurt haar angst, doch zegt dan- „Dat is goed. Het begint met angst, maat dan komt de vertrouwelijkheid en daarna de overgave". In zijn serieus spel slaagde Cees Laseur er volkomen in te doen gevoelen hoe het ziel kundig met een mensch gesteld is, die oogen- blikken doorleeft waarin beslist wordt of zijn verblijf een vertrek van vier bij vier meter met tralievensters zal zijn of vertrokken met badkamers en donzigen bedden. Alkmaar leverde niet het bewijs het streven van „Het Nederlandsch Tooneel" om het nieuwste te brengen, op prijs te stellen. Daar voor was de zaal te slecht bezet, doch wie er waren, gaven door langdurig en enthousiast applaus blijk, dat „Tempo! Tempo!" voor hen een van de beste blijspelen is, die zij in langen tijd gezien hebben. Van de andere spelers noemen wij Sara Heijblom als de geëxalteerde hertogin, Adrienne Canivez als de dweepende jonge dame op de fancy-fair en Rob Geraerds, als de Amerikaansche millionnair. Voorts vervulden in dit stuk onderge schikte rollen Richard Flink, J. te Wechel, Fr. Nienhuijs, Adolphe Hamburger en Henry Eerens. D. A. K. SCHOUWBURG 'T GULDEN VLIES. Geld speelt geen rol. De talrijke aanwezigen hebben zich gister avond weer kostelijk geamuseerd bij de vlotte vertooning van het Duitsche blijspel: Geld speelt geen rol. Op buitengewoon duidelijke wijze is bij de opvoering weer eens bewe zen hoe een acteur van groote komische ga ven, een blijspel tot een daverend succes kan maken. Louis de Bree is een schitterend ac teur en zijn met fantasie gespeelde rol van Meier Reisnagel behoort tot het beste, wat men op komisch gebied kan zien. Hoe weet hij door bijzondere vondsten schijnbaar ge wone scenes tot een onbedaarlijk lachsucces te maken. Het uitstekende spel van de artisten, die naast hem optreden, mag echter niet uit 't oog verloren worden. Theo Frenkel en Lily FrenkelBouwmeester geven als Mr. Schil ler en Ulli van Waldhoven mooi sluitend samenspel en de enkele meer ernstige scenes, vooral in 't eerste bedrijf deden het best. Ook mevr. van Kerckhoven—Kling was daar in de scene tegen haar dochter uitnemend. Jo- han Kaart Jr. gaf twee zeer uiteenloopende typen op geroutineerde wijze. Kerstie Rö- mer trad ook in twee rollen op, eerst als 't aardige dienstmeisje, later als de scheidende vrouw, die weer gaarne bij haar man terug keerde. Zij vormde met Kaart een mooi paar. Gerard Hartkamp en Jean Stapelveld even als Ph. la Chapelle waren in dit sluitende ensemble goed op hun plaats. Geld speelt geen rol zal zeker nog veler een zeer genoeglijke avond bezorgen. G. i. i 1 FAVEUR IN 'T GULDEN VLIES. Wat er de laatste dagen in 't Gulden Vlies geboden wordt, dat is zoo iets geweldigs en zoo interessant, uat wij haast durven voor spellen, dat nog wekenlang na de kermis iedereen er van opgetogen is. Döor geheel Nederland op alle kermissen der groote ste den was het Faveur die de meeste volle zalen trok. Hoe kan het ook anders Bij Faveur de beste specialiteiten, samengesteld uit de groote programma's der wereldsteden. Ber lijn, Parijs, Londen enz. Alles is in de puntjes in orde, niet in het minst het decoratief, dat bij elk nuihmer weer anders is. Wij zijn er van overtuigd, dat iedereen de laatste vier dagen over niets anders dan over Faveur za) spreken. Faveur zal het gesprek van de dag vormen. „Het Variété is niet dood". Dit gezegde hebben wij meermalen van den heer Faveur gehoord, wanneer hij te velde trok tegen hen, die het tegendeel beweren En hij heeft gelijk. Overal waar Variété is, daar zijn de volle zalen. Zie maar eens naar de „Arena" in Rotterdam. Avond aan avond, week aan week, ja zelfs elke middagen niets anders dan groote Variété-programma's genre Faveur en steeds uitverkochte huizen Variété heeft dan ook een groot voordeel op tooneei. Valt bij een tooneelvoorstelling het stuk tegen, dan is den geheelen avond bedorven. Valt daaren legen bij een varfêté-vöórsteilirtg een enkel nummer tegen, wat bij de door Faveur sa mengestelde programma's zoo goed als tot de onmogelijkheden behoort, dan zijn er nóg zooveel ontelbaar andere nummers, dat men toch uitgesproken voldaan huiswaarts keert. OP HOOP VAN ZEGEN. In verband met de opvoering van „Of Hoop van Zegen" Zondagavond in de Har monie door „Het Schouwtooneel" deelen wij mede, dat dit siuk Woensdag wel met mevr. de Boer—Van Rijk als medewerkster door de V.A.R.A. wordt uitgezonden, doch de uitzending van dit stuk geschiedt niet door ,Het Schouwtooneel", aangezien dit niet aan een samengevatte weergave van het stuk wil medewerken en van oorueel is, dat een stuk waarvan de speeltijd 3 uur duurt, niet in IK uur kan worden uitgezonden, af gescheiden nog van de vraag of een stuk van Heijermans zich wei voor een radio-uitzen ding leent. Wie „Op Hoop van Zegen", het meester werk van Heijermans, wil leeren kennen, scheppen zich niet de illusie, dat hem dit dóór de radio-uitzending mogelijk wordt ge maakt, doch bezoeke de sublieme uitvoering Zondagavond door „Het Schouwtooneel". KON. VER. HET NED. TOONEEL IN DE HARMONIE. Deftige Straav Dit charmante blijspel van James M. Bar- rie zal morgenavond in de Harmonie de aan dacht vragen en met zijn fraaie costumes en mooie décors, zal dit fijne stuk 2eker groote

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7