Spoct JCecft School MocktêmcfUm Pluimveeteelt. SKo'HT Aanvoer 2 ladi<4 ingekomen personen. DUITSCHE KUNSTVLIEGERS TE ARNHEM. Competitie-indeeling 4e klas Aid. I. Onderlinge zwemwedstrijden Gym. Ver. «De Halter". K»?'„ K'»'« voldoening geven, prachtig in stijl als het wordt gespeeldd oor Vera Bondam, mevr. RanucciBeekman, Dirk Verbeek en Julia de Gruijter. In de stadsschouwburg te Amsterdam werd dit stuk gegeven als Gale-voorstelling voor de koningin, den prins en de prinses. Enkele persuittreksels mogen hier nog vol gen Het Centrum: Aanhoudend houdt het spel onze aandacht bezig. De koddige tafreelen, de scherpe teekeningen, de rake uitvoering, dat alles geeft het stuk zijn char me en aantrekkelijkheid. De Residentiebode: Het succes, dat dit blijspel bij de eerste vertooning in Den Haag heeft behaald, is onmiskenbaar ge weest. En daar het „verhaal" bovendien on schuldig is, bevelen we het van ganscher harte aan. Opgang: Kortom een fijn avondje en een tot in de puntjes verzorgde opd ring, zooals we dat gewoon zijn van het Ned. Tooneel. Telegraaf:Dit blijspel zal ongetwij feld veel publiek trekken. Handelsblad:Een der fijnste blijspe len van de Engelsche letterkundeeen allerbekoorlijkste monteeringeen ver diend succes. De Tijd:Een vertooning die ik mins tens honderd opvoeringen voorspel. R.K., dienstbode, van Nassaulaan 13 naar Augsburg (Dld. G. du Pau, R.K winkel juffrouw, van Baansingel 27a naar Uit hoorn. - £ucfltMMCt 'J Kooij en echtg., N.H., z.b., Mr. P. J. /f:roelstrakade 72 van Hoorn. P. W. van ,den Broek, R.K., metselaar, echtg. en kinde ren, Landstraat 32 van Oudorp. J. Vinke, geen, kappersbediende, Verdronkenoord 89 wan Beverwijk. C. Snijder, geen, beambte JN.S., echtg., N.H., en kinderen, geen, Hoe- verkade 5a van Zwolle. C. A. Veer, R.K., •vroedvrouw, Oudegracht 146 van Heerlen. A. van der Kooij, N.H., Hekelstraat 14 yan Rotterdam. M. Buis, N.H., dienst bode, Ridderstraat 14 van Nw. Niedorp. Ij. P. Akkermans, R.K., huishoudster. Hout- ,til 19 van Utrecht. jac. Barneveld, N.H houtbewerker, Oudorperdijkje 19 van Blok zijl. Wed. Jak. Noorman, N.H., z.b. en 'kinderen, Westerweg 169 van Zwolle. H. ;A. C. Diebis, R.K., kapper, Westerweg 52 van Eindhoven. Jac. Schuit, geen, timmer man, Rochdalestraat 30 van Heiloo. A. Kirkenier, N.H., reiziger, Julianastraat 16 van Opsterland. P. Felisiak, R.K., dienst bode, Grensstraat 16 van Beemster. G. H. C. J. v. d. Speek Obreen, echtg. van Johann 'August Battaerd, geen, z. b., en kind, vrij katholiek, Macl. Pontstraat 6 van Bandoeng MN. G. I.) D. Teer, echtg. van D. Bok, :£).G., z.b., en dochter, geen, z.b. en Joh. H. Josée, geen stoelmatter, Oudegracht 68 van Oudorp. M. C. J. Himmelreich, R.K., z. b., Hulststraat 1 van Wognum. A. Kromhout, N.H., dienstbode, Varnebroek 1 van St. Pancras. Wed. W. Zwart, D.G., z. b., van Teijlingenstr. 16 van Amst. Jac. 'Maasdam, N.H., grondwerker, Fabrieksweg ,T5 van Schermerhorn. J. G. Preller, R.K., bleeker, Breedstraat 23 van Medemblik. S. j 'J. Luckerath, D.G., leerl. verpleegster, Wil- i helminalaan 11 van Amsterdam. O. Grohs, R.K., dienstbode, Nassauplein 13 van Düsseldorf (Dld.). M. Maasdam, geen, emploijé Bat. P. M., en dochter, Roemer Vis- ^scherstraat 13 van Palembang. J. M. van [■.Os, geen, Comansstraat 20 van N. O. Indië I - F. Ortzen, N.Hdienstbode, Noorderkade 64 van Zeist. J. A. Evegaars, N.H., loge menthouder, Luttik Oudorp 40 van Amster dam. A. A. Veenstra, N.H., koffiehuish., en kinderen, R.K„ Luttik Oudorp 40 van Amsterdam. F. Bommert, R.K., dienst bode, Emmastraat 47 van Gladbeck (Dld.) J. C. Mohrmann, geen, verpleegster, Wil- helminalaan 11 van Amsterdam. F. H. J. Brinke, R.K., slaegr, Laat 142 van Almelo, iD. Mets, N.H., commies P. T. T., en echtg., Comansstraat 27 van Anna Paulow- na. Wed. J. Akkerman, N.H., z. b., Sta tionsweg 30 van Schermerhorn. W. Huis man, G.K., schipper, ligpl. Victoriepark van Zaandam. C. J. Kieft, R.K., z. b., Zeven huizen la van Roermond. E. Tenne, E L., dienstbode, Noorderkade 38 van Schagen. 'A. Bakkers, N.H., z. b., Veerstraat 1 van St. Pancras. A. Lackner, R.K., dienstbode, 'Fnidsen 81 van Bergen (N.H.) C. M. Terra, R.K., z. b., Mient 12 van Bergen (N. 'H.) H. J. Dijlnnan, R.K., broeder-onder wijzer, Nassaulaan 30 van Oudenbosch. Wed. van Beerschotten, N.H., zonder beroep, en kinderen, Metiusstraat 14 van Amster dam. G. J. H. Ligthart, R.K., kellner, Stuart- straat 59 van Hoorn. D. J. Baltus, R.K., verpleegster, Nieuwlandersingel 17 van Heerlen. VERTROKKEN PERSONEN. 'J. v. d. Plaat, los arbeider, N.H., van Ba- gijnenstraat 9 naar Den Helder. Koegras. J. de Jong, los werkman, R.K., van le Ka pelstraat 29 naar Zijpe. Stolpen, Schager brug. T. G. Rest, echtg. van Lindenlaan 88 naar Arnhem. M. H. van der Kolk, dienstbode, R.K., van Snaarmanslaan 78, naar Heerhugowaard, Veenhuizen. J. de Vries, D.G., huishoudster, van Zeglis 86 n. Uitgeest. M. Boltje, grondwerker, N.H., en echtg. en kinderen, van Paternosterstraat |(woonwagen) naar Barradeel, Sexbierum. A. C. Ottenbros, R.K., dienstbode, van Rit sevoort 46 naar Bergen (N.-H.). Echtg. J. H. Dorresteijn, R.K zonder beroep, van Co mansstraat 9 naar Hillegom. Echtg. P. van 't Veer, zonder beroep, geen, van Stuart- straat 24 naar Assendelft. Wed. S. Kals beek, zonder beroep, N.Hvan Roemer Vis scherstraat 18 naar Rijswijk (Z. H). A. 'Koomen, R. K., onderwijzeres B. L. O., van Westerweg naar Heerhugowaard. A. G. Kant, N.H., dienstbode, van Westerweg 82 naar Boskoop. M. van Loo, G.K., bxug- knecht en echtg. en kinderen, van Noorder kade 3 naar Zijpe, 't Zand, b. d. Vlotbrug. J. C. M. Bottemanne, winkelbediende, R. K., van Snaarmanslaan 60 naar Rotterdam. Th. H. Vos, R.K., winkelbediende, van Rid derstraat 2a naar Groningen. G. G. Sma- jle, R.K., broeder-onderwijzer, van Nassau laan 30 naar Oudenbosch. G. Banis, R.K., broeder onderwijzer, van Nassaulaan 30 n. Laren. E. Koek, N.H., hulp in de huish., van Wilhelminalaan 11 naar Utrecht. H. C. Graste, R.K., broeder-onderwijzer, van Nassaulaan 30 naar Oudenbosch. C. A. Veldman, R.K., leerl.-verpleegster, van Laat 188 naar Noordwijkerhout. m. Traa, Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat de P.H.A.F.S. gister om 5 30 uur uit Bag dad is vertrokken en om U .40 uur te Boes- jir is geland: van daar vertrok het toestel om 12.55 en landde om 8 35 in Djosk. Op het militaire vliegveld op de Kem- perheide werd gister een groot© lucht vaartmeeting gehouden, welke georga niseerd was door de Süd-Westt-Deutsche Sportfliegerverein „Giessen". Aan deze demonstraties, die door pl.m. 30.000 per sonen werden bijgewoond, namen o.a. de bekende Duitsche kunstvliegers Ludwig Maier, Heinrich Moog en Albert Die- trichs deel, terwijl de piloot Georg Resch, houder van het Duitsche record val- schermpsingen (5200 M.), een parachute sprong uitvoerde. Het was een schitte rend gezicht, de ranke vliegtuigjes, waaronder ook het toestel van de beken de Duitsche vliegster Thet Rasche, de diverse manoeuvres te zien uitvoeren. Het programma opende met een be- groetingsvlucht, waarin de toestellen alle tegelijk de lucht ingingen, om in escadrille-verband eenige mooie staal tjes te vertoonen. Wat de leider van de vliegoefeningsschooi Giessen, Ludwig Maier, die reeds van '1916 af als gevechts vlieger optrad, uit zijn „Schwalbe" haal de, was inderdaad bewonderenswaardig. Hij drr ide eenige loopings met afgezet- ten motor, om daarna met een uitste kende zweefvlucht te landen. Wie het tweedekkertje door de lucht achter de ballonnetjes aan heeft zien dartelen, zal zich onwillekeurig afgevraagd hebben of er nu nog iets is, dat met deze ranke toestellen niet mogelijk is. De parachutesprong van Georg Resch vormde waarschijnlijk wel het hoogte punt van het programma. Althans voor de duizenden belangstellenden was het zeker het spannendste nummer. Ook de K. L. M. was met een vliegtuig aanwezig. Het werd ook voor onze K. L. M. in Arn hem een recorddag. Hoeveel passagiers er in totaal mee geweest zijn, weten we niet, maar piloot Parmentier heeft het gedurende den geheelen middag druk genoeg gehad. Van uit de omliggende plaatsen waren zeer velen naar deze luchtvaartfeesten gekomen; zelfs vanuit Soesterberg en Utrecht. Dank zij de welwillendheid van vlieg- leider Maier kreeg, naar de Telg. meldt, luie. Van Bellekom ook even gelegenheid zijn kunnen te demonstreeren. Hij vloog met het toestel van Thea Rasch uitste kend. Alles bij elkaar genomen een uit stekend geslaagde dag en een mooie pro paganda voor de vliegsport. hinderlijk volgen. Zijn oordeel is, dat dit niet geoorloofd is. Hij is gewoon, als een candidaat hem verzoekt tusschenbeide te komen bij storende belangstelling, dit inderdaad te doen in het belang van den candidaat en den „volgeling" te verzoe ken zijn belangstelling aan andere can- didaten te wijden, althans bedoelden examinandus met rust te laten. Een optreden dat we zeer waardeeren. Voetbal. De afd. A. en B. van de 4e klasse van Afd. I zijn als volgt samengesteld: 4e klas A: D.T.S. (Noord-Scharwoude), Uitgeest; Vrone (Sint Pancras); Beverwijk, E.V.C., Purmersteijn, Schagen (bij toelating) en Verkade (bij toelating). 4e klas B: Zilvermeeuwen, Schinkelhaven, Ahrends V.C., A.D.W., Heemskerck, R.C.A., W.M.S., J.O.Z., Zaanlandia. Zwemmen. De onderlinge zwemwedstrijden van de gymnastiekvereniging „De Halter" hebben Zondagmorgen plaats gehad in de Alkmaar- sche Zwemschool. De belangstelling was groot, maar de deelname had wel grooter kunnen zijn. De voorzitter van „De Halter' de heer J. Molenaar, bracht een woord van dank aan het bestuur der zwemschool en aan den badmeester, die zich belangloos opoffer de voor „De Halter" op den vrijen Zondag. Mej. Boulonois en de heer F. ten Pas kon den niet mede doen, daar zij 's middags in Zaandam voor den Zwembond moesten uit komen. Nu hadden anderen de kans ook eens no. 1 te worden. De uitslagen waren als volgt: 20 Meter schoolslag cursusmeisjes: le pr. J. Oostwouder; 2e prijs B. Langenberg. 30 Meter vrije slag adspirant meisjes: le pr. M. Oostwouder; 2e pr. J. Hartog na lo ting met mej. R. Kelholt. Tweekamp dames, bestaande uit 30 Meter schoolslag en 30 Meter hindernis: le pr. G. Kelholt; 2e pr. L. Kamper. Tweekamp dames veteranen, zelfde baan, le pr. mevr. Groot; 2e pr. mevr. de Boer. 20 Meter schoolslag cursusjongens: le pr. W. de Haan, 2e pr. S. Kok. 30 Meter vrije slag adspirant jongens: le pr. K. de Haan, 2e pr. F. Venema. Driekamp heerenle pr. H. v. d. Vegt, 2e pr. H. Helleman. Als extra-prijs voor hem of haar welke den snelsten tijd maakte over 30 Meter was een medaille beschikbaar gesteld door een der leden. Deze werd gewonnen door den nog jeugdigen zwemmer K. de Haan, die den snellen tijd maakte van 21 sec. Deze zwem mer, hoewel nog adspirant, belooft wel wat te worden. Voor de op 1 November a.s. vacant ko mende betrekking aan de o. 1. school te Win kel, hebben zich 14 sollicitanten aangemeld. Tot leeraar aan de Vakschool voor Kleermakers te Amsterdam is benoemd de heer A. H. Wouters alhier. Bij de geref. kerken is beroepen te Dedemsvaart de heer S. Wesbonk te Hoorn. DR. N. DE JAGER MEEZENBROEK. Dr. N. de Jager te Meezenbroek, pred. bij de Ned. herv. gem. te Watergang (cl. Edam) en lid v. h. Prov Kerkbestuur van N.-Holland, heeft om gezondheids redenen, met ingang van 15 October emeritaat aangevraagd. Hi> heeft in 1893 de evangeliebediening te Graft aanvaard, in 1899 is hij naar Helmond, in 1911 naar Wijdenes, in 1919 naar Scharwoude ge gaan, en sedert 27 Februari 1921 ar beidt hij te Watergang. „HINDERLIJK VOLGEN" OP EXAMENS. Een examencandidaat klaagde bij het Hbl. dat hij bij een kortgeleden staats examen „hinderlijk gevolgd" werd door een bezoeker. De candidaat, wien de voortdurende belangstelling hinderde, verzocht den weetgierigen jongen man, hem niet voortdurend op de hielen te zitten, daar het dit enerveerde, maar de „volgeling" was niet.van zijn voornemen af te brengen. De examnandus volgde toen den o.i. juisten weg, de hulp van den voorzitter der examencommissie in te roepen, maar deze bleek niet bereid, den satel liet van den examinandus te verzoeken, dezen wat met rust te laten. „Daar de examens openbaar zijn", aldus ongeveer was de meening van den voorzitter, ,.heb ik niet het recht, tusschenbeide te komen." We kunnen, zegt het blad, met deze opvatting niet instemmen: het examen wordt niet gehouden in het belang van belangstellende toehoorders, maar in het belang der examinandi en al wat hun kans op slagen ook maar het minst zou kunnen verminderen, dient geweerd te worden, in casu het „hinderlijk volgen". Een voorzitter moge dan al niet kunnen verbieden te luisteren, verzoeken kan hij zeer zeker en we gelooven niet, dat een luisteraar een verzoek van een voorzit ter, gemotiveerd met de zeer verklaarba re toelichting, dat een bepaalde candi daat, zich nerveus gevoelt onder de controle, zoo onheusch zal zijn, door te gaan met het toonen van hinderlijke be langstelling. We hebben nog eens geinformeerd bij een inspecteur van het middelbaar on derwijs, die regelmatig ieder jaar voor zitter van examencommissies is, naar het als zijn meening over het al of niet toelaatbare van een derareliik subiectief Uw meelvoer is heel eenvoudig samenge steld doch of er wat aan ontbreekt kunt U zelf he best aan de kippen en haar eierproductie zien. U voert veel te veel maïsmeel en mais en ook te veel sojameel. Vervang 14 K.G maismeel door tarwegries en 10 K.G. soja meel. Vervang 14 K.G. vischmeel toe en 6 K.G. goed diermeel (minstens 60 eiwit), inplaats van nog 8 K.G. sojameel. Als U dat doet, heeft U in diermeel en vischmeel meer dan fosforzure kalk genoeg. Ook de houts kool kan dan gevoeglijk vervallen en gemalen krijt eveneens. Zorg voor gemalen schelpen als grint, gewone ordinaire schelpen zijn goedkoop en best en tob verder niet over fos forzure kalk, krijt en houtskool, dat nergens goed voor is bij gezonde dieren. Vervang nu met de warmte driekwart van de mais door tarwe en laat de verhouding tusschen mais en tarwe wisselen met het weer, dan hoeft U het meelvoer niet voort durend te veranderen. Holten: Ik kan hier magere melkpoeder 3.50—3.60; Eigenheimers K.G. Spercieboonen 10.40— 4; 17; 310( 15C K.G. Zilveruien, Zilvernep n__/ Drielingen 3; 10200 K G. Uien Geil v 8.30-/ 9.90; Drielingen 4'&NeJ Roode Kool Gew. Witt. Uien 4.80- 1.40-/ 1.80; ƒ0.60-/ 1.50; 5.60; 6400 47400 800 K.G. K.G. Kool 0.600.70; 1500 K.G* Gele Vm, 0.70—1, alles per 100 K.G. 001 BOVENKARSPEL, 24 Aug 1931 r. Tuinbouw". Heden besteedde men voor. d,8 kool le s. 12—15; Roode Kool oin 0.80; Witte Kool 0.60-/ 0.7O- r? Kool 0.600.80; Slaboonen 1 -Sf 2.45; Aardappelen: Groote Schotschei 2* 1 AA Q K/\. \v/:i j w OL1,C min. zen '1.60-/ 3.50; Wilde" Duc7"[^ui' I-W! J^atf";nA f 10'40' B 7.30 e 6.40 en Cu 4.3Q. L WIJDENES, 24 Aug. 1931. Veiling T,„n dersbelang. Bloemkool le s. 10—0 n' 6—8; Druiven 58—66; pr' krijgen tegen 8 cent de K.G. Is dit geschikt 30—/ 40; Fr. Suikers 6—6.90; /vn7 als lippen- en kuikenvoer. Ik voer ze mais en len 10—29; I erziken 2—13; jut' 1 -ƒ 33; Slaboonen 10-/ 3. S5.' 12-/38; Roode Kool 2-/2"J Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze lezers worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotter: dam. Postzegel voor antwoord insluiten en bald vermelden. Vragen uit de practijk over Voedering en Ziekten. Laren: Ik heb een kloek met kuikens van één maand. Dezelfde kloek heeft reeds twee voorgaande jaren gebroed. Gewoonlijk bleef ze heel lang goed voor de kuikens, hoewel ze al weer eieren legde. Verleden jaar nadat ze een paar eieren gelegd had, moest ik ze weg zetten, omdat ze de kuikens begon te pikken. Vandaag, hoewel ze nog geen eieren legt, is ze begonnen de kuikens veertjes uit te pikken, de kuikens piepen van pijn. De kloek denkt zich heel verdienstelijk te maken, want ze legt de veertjes weer voor de andere kuikens neer en roept ze, zoodat ze meteen de kuikens op voedt in het veer pikken. Nu wordt mij aan geraden kippen en kuikens (ik heb bij mijn toom kippen nog een kip die graag de ande ren de veeren uitplukt en zelf opeet) paarden- gehakt te geven. Wat te doen? De tweede vraag: of het goed is een kippenren zoo nu en dan met kalk te strooien en door te harken. Ik vrees, dat het veerenpikken der hen een kwade gewoonte is, die niet op een voedings- fout berust. Mogelijk wordt ae hen wat oud, mogelijk ook dat de kwade gewoonte van de andere kip uit de ren overgenomen is. Tegen veeren- en teenenpikken van kuikens wordt wel eens aangeraden versch gehakt vleesch te voeren, of zelfs bloed zooveel ze lusten. Als ze dat een paar dagen gehad hebben, zijn ze soms van het pikken af en heeft de kwaal wel op een voederfout berust. Heel vaak ont staat de kwaal onder kuikens door verveling of door oververwarming, zij ontstaat soms plotseling in een troep kuikens. Waar teenen pikken optreedt, smeren sommigen met suc ces op de teenen wat teer. Zoo zijn er allerlei middeltjes tegen deze onhebbelijkheden. In Uw geval zou ik de kip een snavelring tegen veerenpikken aanleggen en de andere kip in den ren opruimen, daar de kippen gaarne deze gewoonte van elkaar overnemen. Het strooien van kalk in de ren kan goed zijn als de kippen te weinig kalk krijgen, doch hier zal wel bedoeld zijn met de kalk de ren min of meer te ontsmetten. Als dat Uw be- doeling is, zou ik liever de ren minstens een voet diep uitgraven en er nieuw schoon zand in te doen, wat vooral met het oog op de be smetting door de oude kippen voor de kui kens heel goed is. Gaat dat niet, dan zoudt li er een flinke dikke laag kalk in kunnen strooien en daarna de ren omspitten. Voorthuizen: Wij voeren de volwassen kip pen meelvoer zooveel ze lusten en'graanvoer 50 gram per kip, per dag. Het meelvoer be staat uit maismeel, gerstemeel, sojameel en vischmeel, het graanvoer uit mais, gerst en haver, waaraan ik heden wat boekweit toe voeg omdat we dit in overvloed hebben. Ver der hebben ze volop groenvoer en gebroken schelpen. Volgens mijn meening ontbreekt er nog wat aan, n.1. fosforzure kalk, houtskool en gemalen krijt. Kan ik gedurende de zo mermaanden de mais niet beter vervangen door tarwe of padi? Op hoeveel meelvoer moet men oer km r>er dag rekenen? dit poeder. Melkpoeder is een best voer voor kippen en kuikens, met mais en melk alleen kan men kuikens opfokken en kippen aan den leg hou den. Ik zou echter bij de verhouding die U thans voor de hanen gébruikt 20 tarwe- grint toevoegen, tenzij de kippen op een an dere manier ruwvezel genoeg krijgen. Ruw- vezel uit gemalen granen werkt n.1. in zoo'n geval bevorderend op de darmwerking en op oen duur is dat beter dan voer dat vrijwel geen ruwvezel bevat. Nu nog enkele vragen over ziekten: Zeist: I'k had 100 kuikens, waarvan er binnen drie dagen plotseling 80 dood gingen. Ik was bang voor coccidiosis en gaf ze blauw sel in het water, vandaar de blauwe bekjes der opgezonden kuikens. Geachte Mevrouw, ik zou voortaan het blauwsel maar voor de wasch gebruiken en de zieke kuikens door een dierenarts laten be handelen. Blauwsel, zooals dat door de huis vrouwen gebruikt wordt, helpt niet tegen coc cidiosis al begrijp ik best, hoe U er toe geko men bent. Er wordt n.1. wel eens gezegcf dat methyleenblauw gunstig werkt tegen deze ziekte, wat evenmin waar is als dat jodium er tegen zou werken. Alleen in heel lichte ge vallen kan het waarde hebben. Waschblauwsel is ultramarijn en heel wat anders. Er zijn ook geheimmiddelen in den handel, ook „blauw" genoemd, doch daarvan is de grondstof meestal methyleenblauw. Ze zijn echter in verhouding veel te duur en hel goedkoopst is dus: raadpleeg Uw dierenarts Grijpskerk: We hebben veel kippen dood en stuurden er een op naar de Rijksserum- inrichting. Het antwoord was, dat ze gestor ven waren aan buikvliesontsteking. Denkt U dat die besmettelijk is. Denkt U dat inenten daar ook doelmatig voor is en wanneer is daarvoor de beste tijd. Moet dat geregeld elk jaar gebeuren? Kijk: eens, zoodra er een besmettelijke ziekte in het spel is, wordt dat uitdrukkelijk door de Rijksseruminrichting vermeld. In Uw geval was het dus geen besmettelijke ziekte en dat is tenminste een heele troost. Inenten helpt alleen tegen bepaalde ziekten, b.v. tegen diphtherie. Dat helpt ook alleen bij de dieren die ingeënt zijn en meestal niet langer dan een jaar, dus moet U elk jaar laten inenten. Nijkerk: Deze lezer was ook bang voor be smettelijke ziekte en stuurde een zieke kip op Daar hij niet gauw genoeg antwoord kreeg, schreef hij, dat het te lang duurde, want dat er in dien tijd al weer velen dood waren. Ook hier heerscht misverstand. De Serum inrichting is er wel om ernstige ziekten te helpen opsporen en zoodra er dan ook iets ernstigs gevonden wordt, wordt onmiddellijk bericht gestuurd. De z.g. zwaar zieke kip echter, die opgestuurd werd, was vrijwel ge- zond en na een maand nog best in leven Een dergelijk opzenden is natuurlijk geld en moeite verknoeien. Met zieke kippen kan men naar den dierenarts gaan, doch dieren die na een maand nog best in leven zijn, daar be hoeft men geen hulp bij te halen. Aan de Seruminrichting onderzoekt men gestorven dieren en in uitzonderingsgevallen zwaar zieke. Daarvan was hier echter geen sprake Dr. TE HENNEPE len nen ƒ20-/ boonen AMSTERDAMSCHE AARDAPPFI PRIJZEN. tL" AMSTERDAM, 25 Aug. 1931. Op de he. den gehouden aardappelenmarkt waren dt PURMEREND 25 Aug. 1931. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: ca Kaas. 8 stapels Fabriekskaas 36- oa stapels Boerenkaas 37.50 per 50 K G In totaal 28 stapels, wegende 20000 K.G' Han del matig. 2298 K.G. Boter 1 05f 1 per K.G. 1 150 Vee. 692 Runderen, w.o. 400 vette f 0 U per K G.; 212 Melk- en Geldekoeien 370, handel stug; 80 Stieren; 32 Paarden r 20 \anfM1 '7' Veffe kalvere1 f 1—"p' v a j Nuchtere kal veren, slacht 9—34, fok 18—30 han fAA^Vo6^"6 !?rk7nS(. voor de z°uterij 0.400.42, voor de slacht 0 440.50 K vlug; 112 Magere varkens 12—26, handel stug; 364 Biggen 10— 15, handel vlug; 567 Schapen 2433, handel stug; 912 Lammeren 16—26, handel stug; 23 Bokken; Kipeieren 4.75— 5.75; Eendeieren 3.85; Piepkuikens 0.50—2.50. Eierenveiiing. 19489 stuks kipeieren a 5 6.20; 864 Kipeieren b 3.10—4.60- 5614 stuks Eendeieren a 4.10. PURMEREND, 24 Aug. 1931. „Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken". Aardappelen: BI. Eigenheimers 1.06—1.39 en Borgers 0.86-/ 1.10 per zak, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 1.10 1.24, dubb. z. dr. 1.11—2.70, enkele 1.75—2.30, enkele z. dr. 2.15—2.80 per zak, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 1.80 4.95 en Stam (breede) 0.60—3.45 per zak, 15 K.G.; Doperwten 3.50—6 per zak, 50 K.G.Perziken 4—11 per 100; Pruimen 2649 per 100 K.G.; Koui. kommers 1.80—5.90 per 100; Tomaten: A 7—9.80, B 7-ƒ 9.80 en C 4.40 6.80 per 100 K.G.; Bloemkool 218 jer 100; Roode Kool 2-ï 3.40 per 100; >avoye Kool 2.403.70 per 100; Spina- 0.721.06 en Postelein 0.42—0.66 per mand, 6 K.G.; Sla 0.601.80 per 100 krop; Andijvie 0.20—1.25 per kist; Selderij 26 per 100 bos; Wortelen 8.8014.60 per 100 bos; Uien 1— 1.40 per 25 K.G.; Druiven: Frankentha- lers 0.540.64 en Alicant 0.56— 0.68 per K.G. Appels: Codlin Keswick 4—19; Zoete appel 11—19; Cardi- naal 16—35; Roode Tulpappel 4— 21; Yellow Transparant 25, alles per 100 K.G. Peren: Clapp's Favorite 16— 33; Dirkjes 7.5011; Kruidenieispeer 16—36; Suikerpeer 4 50-/ 10.50, al les per 100 K.G. Trekking Nos. 2661 ALKMAarsche exportveiling. ALKMAA R 24 Aug. 1931. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aalbes- Iaa Pond f 1317; Andijvie per 100 stuks 0-40—2.20; Augurken per 100 5°"^/39; Bloemkool per 100 stuks V -i bloemkool 2e s. per 100 stuks rTv 7? Per 1°° P°nd 22—f 35; Gele Kool per 100 stuks 3.20-/ 5.60; Groene Kooi per 10° stuks 3-/7; Krop! w PCr im t °y5Q~f 2 60Komkom- Zr 1°2 °'5(>-/ 5.50 Meloenen per 100'stuks 10—42; Peren per 100 pond 3—15; Perziken per stuk 5—14 ct ne?ffiboPs7b4akiH2~D7 CCnt; Rabarb" t <Tm -; Roode Kool per 100 t k l'80' Selderie per 100 bos ƒ1.20- 4.10; Spinazie per bak 42—72 cent- Snii- boonen per 100 pond 5-/ 20; Óubbele Spercieboonen per 100 pond 4 70— 13.10; Ui enper 100 K.G. 4.20-/ 5 6^ Wortelen per 100 bos 6.50u.2o. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Aug. '31 Langendijker Groentenveiling. 41000 kt. Roode Kool 0.60—1.40; 4450 K G Gele Kool 0.60-/ 0.70 78000 KG Wit e Kool 0.60-/ 0.80 3500 K.G. Gele Uien 5—6.20; Gele Grove Uien 4—4 30- Gele Nep 8.40—9.40; 1250 K.G. Slaboo! nen 7.3016 50; 115 K.G Snijboonen 6.80-/ 13.60; 5600 K.G. Tomaten- A 10.50; B 5.10; C 10.60; CC 2^20; 4900 K.G. Bieten 1.90—2.60; 16000 K.G Aardappelen: Schotsche muizen 6.80 7.20; Duc of York 3.10—3.70; Eigenheimers 2.20—5.70; Drielingen 6.90—/ 7.30, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 24 Aug. 1931. Sch. muizen 6.206 40; Drielingen 6.40; Nep 8.609.30; Uien 4.60-/ 4.90; Uien drielingen 4—4.20. Aanvoer: 2000 K.G. Aardappelen; 2325 K.G. Nep; 1875 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 24 Aug 1931. 13200 K.G. Aardappelen: Groote Schotsche 3.10—3.30; Schotsche Muizen 6 70— 6.80: Drielingen 6.50—6.80; R. Duken 55 222 595 929 1260 1593 1879 2143 2592 3295 3637 3980 4300 4669 4867 5028 5755 6040 6467 6798 7139 7453 7854 8200 8598 9175 9532 9876 10176 10570 10809 11353 11782 12157 12493 12765 12956 13417 13735 13929 14270 14624 15053 15576 15906 16185 16217 16575 16868 17063 17279 17887 18110 18378 18591 18772 19022 19391 19796 19970 20228 20498 20839 90 246 661 1046 1266 1597 1897 2161 2609 3326 3680 4074 4368 4685 4883 5157 5773 6086 6513 6814 7145 7466 7862 8258 8622 9195 9618 9896 10249 10590 10877 11366 11838 12197 12597 12776 12985 13436 13789 13989 14307 14770 15087 15584 16005 16224 16577 16924 17079 17508 17907 18126 1S<,01 18603 18804 19145 19465 19806 20045 20250 20585 20936 Niet Officieel. 457e STAATSLOTERIJ, van Dinsdag 25 Augustus 1"3U 3e Klasse. 2e Lilst. Hooge Prijzen: 17307 17927 18132 19802 Prijzen van 45.—. 152 180 469 518 749 765 1181 12H 1354 1477 1674 1707 2016 2055 2461 2503 3155 3161 3466 3517 3747 3801 4204 4210. 4436 4476 4760 4805 4953 4973 5410 5424 5964 6006 6356 6383 6695 6744 6884 7061 7266 7348 7673 7689 8069 8098 8408 8474 8923 8940 9391 9394 9714 9748 9909 9982 10372 10428 10703 10714 11134 11305 11637 U672 11953 12345 12679 12868 13200 13540 13852 14140 120 406 672 1147 1282 1627 1910 2280 3054 3374 3706 4105 4406 4686 4901 5171 5830 6170 6640 6866 7177 7561 7874 8384 8635 9227 9642 9904 10278 10661 10956 11390 11880 12217 12609 12803 13133 13474 13824 14051 14312 14780 15091 15644 16030 16236 16605 16926 17099 17613 18012 18139 18402 18614 18832 19175 19492 19841 20059 20270 20600 20950 149 448 688 1149 1346 1659 1962 2357 3108 3435 3732 4130 4425 4694 4915 5211 5963 6243 6679 6878 7234 7582 7944 8394 8797 9350 9707 9905 10323 10685 11076 11530 11913 12250 12675 12809 13171 13517 13839 14098 14418 14832 15145 15662 16047 16255 16693 16939 17116 17615 18048 18155 18436 18633 18856 19232 19512 19860 20075 20280 20623 20952 ƒ100.- 182 573 779 1216 1497 1724 2091 2509 3248 3582 3847 4277 4499 4846 4981 5563 6020 6404 6786 7109 7393 7717 8099 8503 8956 9430 9750 10020 10513 10763 11316 11748 14433 14868 15414 15668 16106 16267 16713 16948 17190 17624 18066 18162 18449 18669 18860 19309 19610 19861 20100 20298 20638 20968 11961 11988 12350 12423 12713 12714 12878 12889 13247 13282 13606 13717 13856 13869 14170 14173 14447 14459 14950 14976 15417 15513 15755 15852 16116 16130 16277 16280 16721 16737 16957 16966 17194 17222 17704 17750 18067 18094 18248 18259 18458 18491 18706 '5775 18869 18922 19356 19370 19651 19738 19918 19958 20111 20185 20326 20391 20704 20738 20993 198 589 865 1231 1537 183S 209» 2585 3264 358» 3974 428» 4557 486» 5027 5717 6022 640» 6797 7129 7401 7774 8126 8591 9101 9437 984» 1005» 10532 10791 11327 1175» 12147 1244# 1276# 12914 13292 13731 1389# 1423» 14594 15044 15556 15884 16181 1628» 1674» 1700» 1726» 17824 1810» 18341 1853 1875 .18924 1939» 19743 1996# 2019» 2040# 20824

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8