Agenda DE LANGE i DE MORAAZte Alknaar Amsietdamsdie IBaus .7'/j Stad en Om geving. lüeec&ecicfit REISCRESIET8IEVEN. VREEMR GELS. VEILIGE BEWAARPLAATS VOOR KAFFERS ER KOSIBAARHEDEH. ==3»= ASSURANTIËN. Hoog en laag water. van 26 Augustus 1931. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet KERM1S-AGENDA. (25 Aug. t. m. 30 Aug.) T ooneelvoorstellingen. Harmonie eiken avond 8 uur Het Ned. Tooneel: Woensdag: Deftige Straat. 'Het Schouwtooneel: Donderdag: De Vrek. Vrijdag: De Baas in Huis. Zaterdag: De Baas in Huis. Zondag: Op hoop van Zegen. Gulden Vlies. Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag eiken avond 8 uur Geld speelt geen rol (Centraal Tooneel) Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, Zondag «lken avond 8 uur Variété (gezelschap Faveur). Groote Schouwburgloge, Doelenveld Eiken avond 8 uur: Revue Hallo Hier heen! (N.V. Nat. Revue). Zaterdagmiddag 2 uur kinderrevue „De avonturen van Micky Mouse". Nieuwe Schouwburgloge, Doelenveld Eiken avond 8 uur: Frank van Wezels Roemruchte jaren (Ensemble Bouber). Bioscoopvoorstellingen. Victoria Theater. Woensdag en Donderdag 7.30 en 9.30 uur £)as Lied ist aus. Cinema Americain. Woensdag en Donderdag 7.30 uur en 10 uur The singing Fooi. A. B. T. Woensdag en Donderdag 7.30 uur: Vijf bange dagen. Cabarets, dancings, enz. Café Central: Eiken avond uitgebreid cabaret o. 1. v. Herman Diederichs (o.a. de revue: Hoe vinden ze dat in Alkmaar?) In de benedenzaal: Jazz-band-ensemble. Café No. Eén: Elke avond: „Three Prinse Band". Café Broekhuijsen: Eiken avond: „The red Jacks Band". Café Sjoers: Eiken avond: Paul Duran, humorist en imitator. De Doorbraak: Eiken avond: Cabaret met duo Devance e.a. Café Houtkooper: Eiken avond: Jazz muziek. Concordia: Eiken avond Dancing met dansorgel en jazz-band. Café Groot: Eiken avond de Vier Volendammers. Centrumhotel: Eiken avond Frans Vilé, conferencier en humorist en jazz-band.' De Karseboom: Eiken avond Concert o. 1. v. MelchéfF Schuurman. DE KERMIS. Alkmaar boft tot nog toe geweldig met het wëer. Wekenlang eiken dag regen en nu iederen dag mooi weer. Weliswaar is het wat frisch des avonds, zoodat de terrassen der Hofpleincafé's niet erg aanlokkelijk zijn, maar daartegenover staat, dat de tempera tuur in de zalen en in de cabarets juist lek ker is en men niet zooals verleden jaar door de hitte naar buiten gedreven wordt. Misschien is juist het weer wel de oorzaak, dat de verschillende inrichtingen druk be zocht worden. Vrijwel overal ziet men goed gevulde zalen, soms zelfs zijn de dancings en cabarets stampvol. Komt men bij voorbeeld in De Door braak, dan ziet men daar steeds een enthousiaste menigte, die de verrichtingen der artisten hartelijk toejuicht. Gisteravond moest daar zelfs de toegang tijdelijk geslo ten worden, omdat niemand meer in de zaal kon! Dit komt natuurlijk voornamelijk, door dat de artisten weten, wat hun publiek wenscht. Daar is bij voorbeeld Henny van Gelderen, welbekend van het vorige jaar. Henny van Gelderen brengt verschillende nieuwe nummers en zij heeft bijzonder veel succes met een Czardes, met haar Apachen- nummer „Ik haat de menschen", met haar „Happy Days (imitatie) en haar Spaansch nummer. Telkens moet zij een van deze num mers op verzoek voordragen. Het duo Devance heeft als een zeer ge slaagd nummer een boerenschets„Da mö je wete!", waar de heele zaal om zit te gieren van het lachen. Trouwens de „Komische Echtscheiding" heeft niet minder succes, evenals de Radio-rariteiten. En tenslotte is er de pianiste en accordeonspeelster Henny Kessler, die o.a. fragmenten uit de opera's Troubadour, Carmen, Traviata enz. speelt. Het is dan ook geen wonder, dat dit caba ret veel bezoekers trekt. Het zeer afwisselende de programma zogt daar wel voor! In café Groot vieren de echte Volendam mers hun triomfen. Den heelen avond door spelen ze hun bekende succesnummertjes op de harmonica's. En het publiek, dat steeds in grooter getale komt, juicht zijn bekende Vo lendammers van harte toe! Central is nog steeds het centrale punt van belangstelling. Boven, op de groote zaal, houdt het gezelschap Diederichs het publiek vast, dank zij een varieerend programma, dat van alles en nog wat brengt, en beneden zorgt een uitstekende jazz-band voor de zoo noodige kermisstemming. In het café Sjoers is het eveneens een drukte van je welste. Daar treedt op de be kende humorist en imitator Paul Duran, die vooral als imitator veel succes heeft! Het Centrum-hotel heeft ook al een humo rist en conferencier, n.1. Frans Vile! En alsof dat nog niet genoeg is, speelt een prima jazz-band de opzwiepende muziek, die uitlokt tot een dansje! Zou zouden we door kunnen gaan Over 't algemeen hebben wij den indruk gekregen, dat de cabarets en dancings uitstékend be zocht zijn. Trouwens, wat de een niet heeft, vertoont de andere, zoodat men zeker op de Alkmaarsclie kermis terecht kan en zich geen oogenblik behoeft te vervelen. GESLAAGD Mej. E. de Boer, onderwijzeres aan de 2de Gem. School alhier, slaagde te Haar lem voor het examen Handenarbeid. DE 70STE VERJAARDAG VAN DEN HEER GOVERS. Men verzoekt ons nog te willen ver melden, dat op de door den heer Govérs ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag ge houden receptie, behalve de reeds genoemde bloemstukken, nog bloemrijke bewijzen van belangstelling aanwezig waren van de afd. Alkmaar van de Liberale Staatspartij en de Directie van het Noordhollandsch Landbouw- crediet. Door mr. W. C. Bosman, namens de Liberale Partij en door mr. M. Moens na mens het Landbouwcrediet is de jubilaris hartelijk toegesproken. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het programma voor den orgelavond Donderdag 27 Aug. 8—9 uur bevat o.m. werken van Bach, (D dur Prael. en Fri- ga, Dorische Toccata, concerto). Itali- aansche orgel componisten. DE TROTSCHE LANTAARNPAAL EN HET NIJDIGE AUTOMOBIELTJE. En op het marktplein staat een lange paal!" Zoo zou het stelletje manschappen in de kazerne ook kunnen zingen inplaats van „de blauwe vaas" die op de schoor steen staat, maar Frank van Wezel en zijn mannetjes vinden waarschijnlijk een blauwe vaas veel mooier dan een groene lantaarnpaal. Echter, de lantaarnpaal staat nog al tijd op het Waagplein. En hij staat -rog altijd recht overeind, niettegenstaande hij gisteren een zwaar gevecht leverde met een der modernste vervoermiddelen van onze eeuw. De toestand was zoo: De lange lantaarnpaal keek met zijn twee groote oogen eenigszins minach tend neer op een auto van de firma Keuss van de Laat. Eigenlijk hield hij den wagen een beetje voor den gek en praatte laagdunkend over het laag-bij- den grondsche vehikel. De auto maakte zich natuurlijk nijdig, maar kon niets beginnen, omdat hij aan banden lag, of in moderner taal gesproken, omdat hij door de vier wielremmen aan den grond vastgenageld stond. Maar hij zon op wraak en dacht: Als ik straks bevrijd ben van die vierwielige kwelling, dan En hij loerde al, hoe hij den paal het beste zou kunnen kraken. Hij zou die lange dunne lat met zijn trotsche oogen wel eventjes leeren, dat er met een we- Jan Musch tot een ongkend succes gewor den. In dit stuk onzen grooten acteur te zien is een evenement. Wij laten ten overvloede over beide stukken nog eenige persbeoordee- lingen volgen: Nieuwe Rotterd. Courant: Wie nog kort geleden den bekenden Franschen acteur Denis d'Iines in Molirèe's meesterstuk heeft gezien en thans zoo gelukkig is Jan Musch in de titelrol te kunnen bewonderen, moet wel van de grootste bewondering vervuld zijn voor diens uitmuntend spel.... veel machtiger dan dat van den tooneelspeler, die in den eersten schouwburg van Parijs door een veel- eischend publiek in deze rol wordt toege juicht. De belangstelling was groot, het ap plaus werd na het 4de en 5de bedrijf tot een ovatie. Het Vaderland (Henri Borel): Een bijna frenetiek succes. Zeven, acht malen halen (of waren het er meer?), toejuichingen, die een ovatie waren jubelden Jan Musch tegen. Hij gaf een creatie van Harpagon, zooals is er nooit een zag, ook in Parijs niet... een uit bundig succes bij het publiek, dat den gan- schen avond opgetogen was. De Avondpost: Dat het op een ovatie zou uitloopen was te verwachten, doch dat het zoo enthousiast en uitbundig zou wezen, had den we niet gedacht. Rotterd. Nieuwsblad (Henri Dekking): Een succes als gisteren Jan Musoh met de ver tooning van „De Vrek" verwierf bewees een erkentelijkheid als een publiek maar zelden toont. Er is vroolijkheid geweest van een zeldzame uitbundigheid tijdens deze vlotte, pleizierige en verzorgde vertooning. ....Het middelpunt, de drager van deze al lerkostelijkste voorstelling was Jan Musch en de propvolle zaal werd niet moe hem na elk bedrijf luide en lang toe te juichen. ~*Haarlem's Dagblad B. SchuilJan Musch als Harpagon het was te voorzien dat de strook geel papier met het woordje „uitverkocht" reeds in den namiddag triom fantelijk over het biljet van „De Vrek" in onzen Stadsschouwburg kon worden geplakt. En ook dat deze rol voor Musch in een stampvolle zaal een succes moest worden. Voorwaarts: Als we 't niet al gedurende zooveel jaren dankbaar wisten, zouden we 't na zoo'n creatie beseffen: Jan Musch is de kunstenaar die een rol weet op te heffen tot iets, dat zóó eenig is, dat het moeilijk te evenaren, moeilijk te vergeten valt. De Avondpost: Deze creatie van Jan Musch is geweldig geweest. Het is razend knap, er komen momenten in zijn spel dat hij zichzelf hondermaal overtreft. Hoeveel ac teurs heb ik op het tooneel al dronken zien worden! Maar dit is onovertroffen. Jan Musch heeft ons gisteravond opnieuw beves tigd, dat Holland acteurs heeft, die tegen de grootste in de wereld op kunnen. Het Centrum: Van dit stuk zal „Het Schouwtooneel" plezier beleven, vooral om dat het den gevierden Jan Musch gelegen- reldberoemden naam niet te spotten viel. Eén harde linksche, en het rijzige gestalte was knock-out. En hii begon te treiteren. „Is het daar boven niet koud, ouwe jongen?" spotte hij. „Wordt je niet duizelig daar boven in de lucht?" sarde hij even later. „D'r zit een luchie an je!" joelde-ie verder, in de meening verkeerende, dat zijn vijand vol lichtgas zat. Tctdat de chauffeur kwam. Zich van geen kwaad bewust, zette hij den motor aan, gaf vol gas en Rrrang! Voordat de paal er op ver dacht was, had ie een mep te pakken, nog wel heel erg gemeen, want toen de chauffeur riep: „Vort, Ford!" Schoot het mechanisch paard plotseling achteruit tegen den paal. De lantaarnpaal schrok! En van louter schrik vielen hem beide oogen uit! Verder kreeg hij een leelijke knik in den rug, zoodat. hij eenigszins gebogen stond te treuren over deze aanrijding. Gelukkig kwam de dokter spoedig. Met behulp van zijn assistente pootte deze weer nieuwe oogen in den paal en zette hem weer stevig vast in den grond. Waarmee het heele gevalletje weer voorbij was! heid biedt en terdege door hem benut, zijn groote talenten te ontplooien. De toeschouwers hadden krachtige aan vallen op hun lachspieren te verduren. Wij gelooven dan ook, dat zij zich kostelijk ge amuseerd hebben. Utrechtsche Courant: Met „De Baas in Huis" heeft „Het Schouwtooneel" weder de hand gelegd op een van die tooneelproducten, waarmede een langdurige tournée gewaar borgd lijkt. Trouwens, Jan Musch als man de huissloof en Lena Kley als de haaiige huisvrouw-bazin.... men kan dan vooraf wel denken, dat de lach dan niet uit den schouw burg te verdwijnen is. Jan Musch was* zöo- als gezegd, in zijn element. Met een vrouwen- schort voor, een keteltje warm water in de eene en een vatenkwast in de andere hand, scharrelde hij den ganschen dvond op on- weerstaabaar komische wijze door de bedrij ven heen en Mary Smithuysen gaf hem daar bij kranig, frisch en rap tegenspel. DE KINDEREN IN DE STOOM- CAROUSEL. De belangstelling bij de kinderen van onze lezers voor de stoomcarousel blijft groot. Woensdagmiddag van Alkmaarsche kermis op een bon van de Alkmaarsche Courant is voor de Alkmaarsche jeugd en die uit de omgeving traditie geworden. Deze traditie wordt door de lezers gewaardeerd en juist daarom brengt onze directie gaarne het fi- nancieele offer om de kleinen dit genoegen te verschaffen. Kenmerkend voor den tijd, waarin wij le ven was ditmaal het groot aantal kinderen, dat op een bon één of twee kaartjes haalden, terwijl zij recht op zes kaartjes hadden. De kinderen waren er echter niet minder verrukt om. Zij gingen in ieder geval naar de stoomcarousel en dat was voor hen de hoofd zaak. HET SCHOUWTOONEEL IN DE HARMONIE. Morgenavond treedt voor de eerste maal in deze week Het Schouwtooneel op en wel met De Vrek van Milière. Jan Musch als vertolker der titelrol te zien mag niemand verzuimen. En wat dan nog te zeggen van het stuk „De baas in huis" dat Vrijdag en Zaterdag wordt gegeven. Dit stuk is overal in den lande door net verbluffende snel van FAVEUR IN 'T GULDEN VLIES. Er bestaat wel belangstelling voor Faveur, die vanaf morgen in 't Gulden Vlies komt. Faveur komt al jarenlang trouw Gro ningen bezoeken en trekt daar steeds uitverkochte zalen. Ook dit jaar is hij met de Groningsche kermis er geweest en toen schreef het N v. h. N. o.a.: Steeds komt Faveur in de kermis met een nieuw internationaal programma naar Groningen. Ditmaal o.m. Ensemble Lilliputters „Katia" van het Casino de Paris. Een nummer als dit is uniek. De 8 dames en heeren, die het gezelschap vormen zijn geen mis maakte dwergen, maar normale kleine menschen. Zij geven een dansrevue wel ke met die van eerste klas gezelschap pen kan concurreeren. Bijzonder goed en technisch volmaakt waren de geesti ge houten soldaatjes en een dans van 3 Rusische poppen. De Sketch Russe Ka- tinka, waarmede hun programma open de was humoristisch en schitterend van utvoering. De zaal aplaudiseerde telkens weer met ongewoon enthousiasme. Tholen en van Lier hebben een dave rend succes gehad met hun liedjes wel- k zij als altijd met veel Schwung cn pittig voordroegen. En dan niet te ver geten alle andere eerste klas nummers te veel om op te nomen. Daar zijn o.m. Maurice en May, Olms Company, Stef- fan en Partners, Les Kremo-Karlino met hun sensationeele Ikarische spelen, Johnson en Johnson enz. Bij Faveur is alles tip-top, niet in het minst het décoratief, dat bij elk nummer weer anders is. In den Helder was ruim een maand ge leden het succes van Faveur niet min der groot. En ook daar bleek weer eens, dat wat door Faveur wordt vertoond, tot het beste op variété-gebied behoort. Het was dus te begrijpen, dat de voorstellingen daar altijd veel publiek trokken, dat de uitgave voor „Faveur"' misschien wel als eerste post op het kermisbudget kon worden gezet. Dit jaar had „Faveur" ook weer voor een even goed programma gezorgd met veel afwisselende nummers acrobatiek, goochelen, cabaret en niet te vergeten de Lilliputters, die wel het mooiste nummer vormden. Het was een buitengewoon goed programma waarvoor de slagregel ook dit jaar weer ongetwijfeld gold: „Faveur stelt nooit te leur", aldus de Keldersche Crt! DAS LIED IST AUS. Wij herinneren er aan, dat in het Victoria Theater tot en met morgenavond eiken avond twee voorstellingen worden gegeven van het prachtprogramma met de keurige Duitsche film „Das Lied ist aus". In het bijprogramma wordt o.a. de geluidsfilm van de Alkmaarsche kaasmarkt vertoond. DOODELIJK AUTO-ONGEVAL BIJ HOORN. Auto op onbewaakten overweg gegrepen. Gisteren is de personentrein, welke te 12.56 uur uit Hoorn vertrekt, aan den onbe waakten overweg te den Hulk (tusschen Avenhorn en Hoorn) op een auto gereden, welke door den locomotief over een afstand van ongeveer 150 M. werd meegesleurd. In den auto zat een persoon, naar de papieren die op hem werden gevonden, zekere P. Dek ker Wzn., wonende te Andijk en vermoede lijk komende van de veemarkt te Purmerend. Toen de man uit de wrakstukken van den auto werd gehaald gaf hij nog teekenen van leven, doch was buiten bewustzijn Kort na het ongeval is hij echter overleden. De trein kwam met 20 minuten vertraging in Am sterdam aan. Nader vernemen wij dat een gedeelte der wrakstukken van den auto bij een diepen sloot lagen. Men heeft hier een schoen en een klomp gevonden, waardoor het vermoe den is ontstaan, dat zich wellicht nog een persoon in den auto heeft bevonden. De kans bestaat dan, dat deze in den sloot is verdron ken. In elk geval wordt er naar een mogelijk tweeden slachtoffer gedregd. Een tragische bijzonderheid bij dit onge- „aar waarnemen,«mchu„ fa mtm Medegedeeld door het Kon. Nederl Mm Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 771.7 mM u Calshot. Laagste barometerstand 744.3 mM te Akureyri. Verwachting, geldig tot den avond van*27 Augustus: Zwakke tot matige wind aanvankelijk uit Noordelijke richtingen; helder tot licht of half bewolkt; droog weer, aanvankelijk wei nig verandering in temperatuur, later war mer. BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus 1931 Hoog water Laag water datum v.m. n.m. ,.m. nm 27 3.52 4.17 0.20 o 43 28 4.29 4.O3 1.02 122 29 5.03 5.25 1.42 j'S 30 5.35 5 57 2.17 2 29 31 6.05 6.24 2.48 257 EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus. 1931 Hoog water Laag wate datum v.m 11 m. y.m n m 27 3.49 4.14 0.08 0 31 28 4.26 450 0.50 {,0 29 5.00 5.22 1.30 14= 30 5 32 5.54 2.05 2.17 31 6.02 6.21 2.36 2.45 val is, dat ongeveer een maand geleden een dochtertje van den heer Dekker is verdrom ken. Nader wordt gemeld dat gebleken is, dat er geen tweede slachtoffer is. HET ZWEEFVLIEGEN TE EGMOND AAN ZEE. Vrijdag 28 Aug. demonstratie. Het bestuur van de Alg. Nederlandsche Zweefvereeniging is voornemens om op Vrij dag 28 Augustus a.s. een zweefvliegdemon- stratie te houden, welke gegeven zal worden door den instructeur den heer Ludwig Röhm De demonstratie zal te 2 uur n.m. aanvan gen. Voor belangstellenden is gelegenheid de demonstratie bij te wonen. De toegang is langs de Boulevard en verder volgens aan wijzing der politie Er wordt verwacht, dat (Ontvangen per draadlooze telelooo}. STAATSLEEN1NGEN. 4X Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v, Koloniale Back Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL, Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comra. Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij, Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon, Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn n Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 1000. 'Exdividend fExclaim. 1371/, 28 140 lu>A PROLONGATIE Vorige koers Vorige koers 1023/4 1027/is 1157, 90 96 967. 527, 35 y, 75 15t', 250 817, 148'/. 49 497, 11»8 403/16 10'Vt» 5 87'V)6 177, 5'/. 1647, 273 18S7, 1107, 757. 38.10 607, 22 98 1777, 1971 s 98 10 Vis 6'/ii 6S7, 317, 437, 367, 2Vis 9 20 v, 30 100 1657, 257, 2.'5 l', 238 Koers van heden te pl.m. 1.30 147, 2477, t-0 146 49 107, 87 273 60 191 67, 677, 1677, 25 2057, pl.m. 1.45 557, 1457,-6 483/,.9 1927,-J L Va pl.m. 2.00 14-1 797, 145J-'/, 107, 272-4 pl.m. 2.15 14'/,-i 79-'/, 145-7, 39 271-J 192-1 ÜÓ-i/i 6/is 1911 2) ~6V« 67'/, 1667, 205-7 pCt. Heden 3/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs 1 1 1 1 1 1 Brussel (Belga) Bazel Weeneo p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-Vork. t Italré Vorige koers 12.046/, 58:80 9.60 34.4I7. 48.327, 34 877, 66.25 66.327. 60.30 12.99 Koers op jneden 2 uui 12.057,6 58.82$ 9.72 34.53 48.30 34.8/7, 66.277, 66.377, 66.327, ?47."/w 13.-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2