GROOTE PAARDENMARKT te Alkmaar op Woensdag 2 September a.s. ^Binnenland £aatste Aecicfiten £uchtvaact directeur van het postkantoor te utrecht. miss universe naar scheveningen. doodslag. aantal belangstellenden deze eerste een gr«tntie zal bijwonen en tevens kennis delï°n van hetgeen er met motorlooze vlieg- maken vf" "beBreiken. Die kennismaking za tuigen is di(r ^n lust opwekken tot het dan we SP 8 zw<.ven"\ En dit is juist „zelf ook^ns w Nederlandscbe Zweef- het ine n 1. de zweefsport onder het be- vef te brengen van ieder enthousiast Neder- relVr Om dit mogelijk te maken heeft zij Lan nntributie zoo laag mogelijk gesteld, in voor personen beneden 20 jaar, voor e qa rvor lPPr 0Uler!r ae zweefsport'echter vrij veel kosten Kh brengt, zoekt de vereeniging com- met z1L" het Werven van stichters en do- pew Stichters zijn zij, die door een be- f ineens van tenminste 50 en donateurs die de vereeniging met een jaarlijksche hfttrage financieel steunem De Algemeene Nederlandsche Zweefveree- niring is reeds in 1930 opgericht te Haar- S en heeft haar secretariaat tijdelijk geves- iffd in hotel Bellcvue te Egmond aan Zee. Fr wordt reeds iederen dag gevlogen, wat volgens een reglement van het departement van waterstaat niet mag geschieden zonder instructeur en verantwoordelijk persoon. De toestellen waarmede geoefend wordt zijn van het verbeterde Zeuglin-type, Kassei XII. De kleeding, waarin gevlogen wordt, kan een eenvoudige sportkleeding zijn. Wij ver namen dat de leerlingen al flinke vorderingen De mogelijkheid is zeer groot, dat Egmond A?m Zee, het centrale punt wordt voor de zweefsport hier te lande. GOEDKOOPE TREIN. Op Woensdag 2 September zullen de Ned. Spoorwegen weer eej^goedkoopen trein laten loopen. Deze keer gaat de tren van den Helder tot en met Zaandam naar Arnhem en Nijmegen. hoofd en beenen. De heer de Geus brak een been en kreeg verwondingen aan het hoofd en andere lichaamsdeelen. Mej. de Geus kon na Yj onden te zijn naar huis worden ver- voeid de heer de Geus werd overgebracht naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch. VERGADERING NEDERLANDSCHE JOURNALISTENKRING. De Nederlandsche Journalisten Kring zal Zaterdag 2t> September des middags en des avonds een algemeene ledenvergadering houden te Amsterdam. In deze vergadering komt aan de orde het ontwerp inzake de representatie van de pers, waaromtrent het Kringbestuur overeenstem ming heeft bereikt met de besturen van de vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers, de Katholieke Directeurenvereeniging en de Katholieke Journalistenvereeniging. Na afdoening hiervan komt in bespreking het ontwerp-ordonnantie inzake de pers, dat de gouverneur-generaal van Ned.-Indië on langs aan den Volksraad heeft voorgesteld. Deze bespreking zal worden ingeleid door het lid van den Kring J. E. Stokvis, oud-lid van den Volksraad. CORRESPONDENTIE. E. J. van S., alhier. wij verwijzen U Jn antwoord op uw schrijven naar de mede- deelingen van onzen correspondent uit Eg mond aan Zee in de rubriek Stad en Om geving. MINISTER REYMER. Geen lid. van de Eerste Kamer. Blijkens de „St. Crf," van gisteravond heeft mr. P. J. Reynyy;, onze minister van Waterstaat, die onlangs tot lid van de Eer ste Kamer werd benoemd in de plaats van het overleden lid den heer J. N. Hendrix, zijn be noeming als zoodanig niet aanvaard. MATEOTTI-HERDENKING En de Radio-contrölecommissie. Öp de nadere vragen van het Tweede Ka merlid, den heer Albarda in verband met het verbod van de Radio-contrölecommissie tot uitzending op 10 Juni jl. van de Mateottiher- denking, betreffende afschaffing van de pre ventieve censuur op de radio-uitzendingen en hef achterwege laten van bedoeld verbod in het volgend jaar heeft de minister van Wa terstaat thans geantwoord. De minister wijst er op, dat zijn antwoord van 11 Juli jl. geen ander oordeel inhoudt dan dat de Radio-omroep-contrölecommissie naar de meening van den minister de gren zen van haar opdracht niet heeft overschre den, d. w. z. hetgeen aan haar oordeel was onderworpen aan geen andere normen heeft getoetst dan de wet en het Radio-contröle- reglement daarvoor aangeven. Het waren geen op zien zelf staande woor den of zinsneden, waarop het bezwaar der commissie tegen het uitzenden van de rede was gegrond. Het geheel dier passages, die culmineerden in beschuldiging van aanstich ting tot moord, gericht tot den Italiaanschen minister-president en die een samenhangend geheel vormden, hebben het oordeel der com missie bepaald. Naar 's ministers oordeel behoeft de pre ventieve censuur geenszins mede te brengen strengere beperking van meeningsuiting dan met onzen volksaard overeenkomt, mits daar bij rekening worde gehouden met het verschil in karakter van den radio-omroep, als ver- spreidingsmiddel, en de gedachtenuiting door middel van de drukpers en in vergaderingen, een verschil waarop de minister bij herha ling, ook in de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, de aandacht mocht vestigen. De Radio-omroep-contrölecommissie heeft haar beslissing genomen zonder dat op haar eenige invloed is egoefend en geheel uit eigen gezag. De minister is van oordeel, dat het uitblij ven van ongewenschte gevolgen geen afdoen- den grond oplevert voor gevolgtrekkingen ten aanzien van het ongevaarlijke van een uitzending, terwijl hij overigens het ant woord op de vragen ten deele moet schuldig blijven, daar een in het volgend jaar te ne men beslissing niet alleen afhankelijk zal zijn van de strekking, maar ook van den woorde lijken inhoud der alsdan te beoordeelen rede voering. ZEN ERNSTIG VERKEERSONGEVAL IN DE BETUWE. Gisteravond heeft op den rijksstraatweg in de Betuwe een ernstig verkeersongeval plaats gehad. De heer G. de Geus uit Kerkwijk reed met zijn zuster, M. de Geus, op een motorrijwiel in de richting van Zaltbommel. Toen de Geus niet zijn motor wilde draaien, werd hij door een hem achterop komende luxe auto, be stuurd door den heer G. M. de Kadt uit Bilt- hoven, gegrepen. Hoewel beide bestuurders ka m reden, was de botsing nog zoo hevig, nat mej, de Geus met de duo, welke van het motorrijwiel afbrak, eenige meters werd weg geslingerd. Zij bekwam verwondingen aan Naar het Hbl. verneemt is met ingang van 1 October benoemd tot directeur van het postkantoor te Utrecht de heer H. a. J. Boudier, inspecteur der p. t. t. aldaar. Het Belgische schoonheidskoninginnetje mlle. Netta Duchateau, dat in den schoon heidswedstrijd te Galveston door de jury tot Miss Universe 1931 werd geproclameerd, komt 28 dezer naar Scheveningen, waar zij zal vertoeven als eeregaste der Mij. Zeebad, Scheveningen. Zij zal op dien datum tegen woordig zijn bij een modeshow, welke door de firma Heinemann en Oostwald in het Palais de Danse zal worden georganiseerd. JONGETJE ONDER EEN AUTO. Gisteravond geraakte te Loohem bij het oversteken van een straat in deze gemeente, het zesjarig zoontje van den heer J. alhier, onder een auto, komende uit de richting Zutphen. Het slachtoffer werd naar de Telg. meldt, in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. PORTEFEUILLE NA TWEE JAAR BIJ EIGENAAR TERUG. Men schrijft uit Oostzaan aan de Tel.: In Januari 1929 deed een stalhouder te de zer plaatse bij de politie aangifte van de vermissing van een portefeuille met bankpa pier, welke hij vermoedelijk op den weg zou hebbefi verloren. Het ingestelde onderzoek leverde echter geen resultaat op en er werd verder niets over vernomen. De vrouw van den stalhouder echter, die onlangs 'toevallig naar de politie-radio-be- richten luisterde, ving een verzoek .op van den burgemeester, van Noordwijk tot aan melding. van rechthebbenden op een porte feuille met inhoud, welke in die gemeente bij een tuinder op het land was gevonden, bij het omspitten van den grond. Hoewel haar man nimmer daar was ge weest, stelde de vrouw zih door bemiddeling van den burgemeester van Oostzaan in con tact met diens ambtgenoot van Noordwijk en hoewel deze laatste brieven had ontvan gen van meer vermoedelijk rechthebbenden, kon toch aannemelijk worden gemaakt dat de portefeuille den stalhouder moest toebehoo- ren. Hoe had zich nu deze merkwaardige gang van zaken toegedragen! De stalhouder, die in Juli 1930 den mest van zijn paarden aan een schipper had ver kocht, herinnerde zich, dat deze onder andere mest leverde aan tuinders in Noordwijk. Een van hen was de vinder van de portefeuille en deze wist ook nog, dat hij in den zomer van 1930 niest van dien schipper had ge kocht. Deze omstandigheid, gevoegd bij het feit dat de stalhouder zich de biljetten, waar uit de inhoud der portefeuille bestond, nog vrij goed wist te herinneren, was aanleiding hem als den waren rechthebbende te beschou wen. De bijna vergane bankbiljetten zijn inge ruild bij de bank en de gelukkige vinder kreeg een belooning. Het is echter wel op merkenswaard, dat de portefeuille bij het laden en lossen en het verwerken van den mest over het land, niet onmiddellijk ontdekt is. van de H. T. M. in een sloot terecht kwam en waarbij het een wonder mag heeten dat er geen dooden te betreuren zijn. Op dat uur kwam uit de richting Den Haag met een snelheid van ongeveer 90 K.M. een personenauto, die een anderen auto en een zigeunerwagen in de bocht wilde passee- ren. De bestuurder van den passagierswagen heeft, aldus verklaarden ooggetuigen, blijk baar niet gezien, dat van de andere zijde uit- de richting Delft een groote bus van de H. T. M. naderde Met volle vaaTt reed de- perso^ nenauto tegen de bus op, met het gevolg dat dit gevaarte begon te slippen en met den kop in de sloot aan den kant van den weg terecht kwam. Zoo hevig was de schok, dat van den personenwagen nagenoeg niets heel bleef: radiateur, carter, wielen, alles was to taal in elkaar. Van de inzittenden der bus, die aan den voorkant ernstig beschadigd werd, is een drietal door glasscherven licht gewond. Van de inzittenden van den f>ersonenauto werden, naar de Tel. meldt, eveneens drie personen door glasscherven licht gekwetst, terwijl de bestuurder er het ergst aan toé was. Hij is door den G. G. D. naar ,hét ziekenhuis over gebracht. DE HUURDERSSTAKINGEN TE ROTTERDAM. De kantonrechter heeft, naar het Hbld. meldt, gisteren vonnis gewezen in de zaken tegen zeven huurstakers uit de Beverstraat. Allen zijn veroordeeld onmiddellijk hun wo ning te verlaten. Donderdag zullen nog zeven bewoners uit de Beverstraat terechtstaan voor gelijke gevallen, Vrijdag nog zes. In alle vroegte is gisterochtend een zaak waarnemer in de Heinlandstraat uit zijn wo ning gezet. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de man bij buurtbewoners voorgegeven dat hij hun belangen bij een conflict met den huiseigenaar zou behandelen, daarbij wij zende op het feit, dat hij nog altijd in zijn woning bleef hoewel hij reeds geruimen tijd weigerachtig was zijn huur-te betalen. Gis teren is uitvoering gegeven aan het vonnis van den kantonrechter, waarbij uitzetting uit de woning was bevolen. De deurwaarder en een niet. onaanzienlijke politiemacht, waarbij zelfs de hoofdcommissaris aanwezig was, hebben het vonnis geëxecuteerd. Deze uitge breide maatregelen waren genomen met het oog op de incidenten die zich eerder bij uit zettingen hebben voorgedaan. Waarschijnlijk door het vroege ochtenduur en ook mede door het feit, dat dit géval met de, men mag welzeggen, georganiseerde huurstakingen niets uitstaande had, is* alles zonder moei lijkheden verloopen Doordat de zaakwaar nemer goed orde op Zijn zaken had gesteld, kon de inboedel uit de woning in de Hein landstraat naar de nieuwe woning in de Zaaierstraat, die de man reeds eenigen tijd had gehuurd, worden overgebracht. Meubels en huisraad zijn daarop straat gezet. Het gezin van den zaakwaarnemer, man, vrouw eiK acht kinderen; is op verzoek met de arrestantenauto naar het nieuwe huis ge' reden. EEN LILLIPUTTER-DRAMA. De bezoekers van hejt Luxpr-bioscoopthea- ter op de Kruiskade lp Rotterdam beleefden Maandagavond om kwart over acht, toen het variéténummer werd vertoond, een onver- wachtte sensatie. De zes Brodies Lilliputters uit Hongarije vijf mannen en één vrouw voerden, naar men aan de Tel. meldt, eenige acrobati sche toeren uit aan het hoogterek, toen een haakje van den ketting, waaraan de rekstok hing, losschoot. Op het oogenblik van het ongeval hing één van de mannelijke leden van het gezelschap met de voeten aan den rekstok, aan zijn armen de overige vier hee- ren en de dame torsend. Van enkele meters hoog buitelden de zes. personen op den grond, waarbij de heeren op de dame te recht kwamen. Even snerpte een doordrin gende gil van het dwergvrouwtje door de zaal en dadelijk schoten helpers toe. Men liet het scherm vallen en de rest van het drama tje ging voor het publiek, dat zich merk waardig kalm hield, doch wel danig ge schrokken was, verloren. Een in de zaal aanwezige dokter begaf zich naar de kleedkamer van de artiste en op zijn advies vervoerde de G.G.D. haar naar het ziekenhuis aan dën Coolsingel. Zij had slechts eenige onbeteekëiiende verwondingen aan het hoofd bekomen,* zoodat het ongeval nog zeer goed voor haar is afgeloopen. De vrouw zal enkele dagen rust houden en in dien tusschentijd maken de vijf heeren lilli putters een nieuw nummer zonder hun vrouwelijken collega. de vlucht hadden genomen, te arresteeren. Een van hen heeft bekend de steken te heb ben toegebracht. Hedenmorgen hebben arbeiders te Sassen- ïeim die naar hun werk gingen, onder een ieg aan den wegkant een lijk aangetroffen van een man, die zeer zware verwondingen vertoonde en die blijkbaar van den weg af naar den kant was gesleept Aanvankelijk werd aan een aanrijding ge dacht, maar later is komen vast te staan, dat waarschijnlijk van doodslag sprake is. Het parket is ter plaatse verschenen en dr. Hulst uit Leiden heeft sectie op het lijk verricht. De indentiteit van den man is niet volkomen vast komen te staan. Waarschijnlijk is de verslagene een zwerver uit Brabant en is de oorzaak van den vermoedelijke oorzaak een dronkenmansruzie. ONEERLIJKE HANDELSREIZIGER GEARRESTEERD. Een 22-jarige handelsreiziger uit Maar tensdijk heeft ten nadeele van een bouwkun dige te Utrecht een bedrag van 400 gulden verduisterd.. De politie van Utrecht heeft den dader aangehouden en in verzekerde bewa ring gesteld. DOODELIJK ONGEVAL TE GOUDA. Gister is te Gouda aan den 56-jarigen landbouwer P H. uit Waddinxveen een doodelijk ongeluk overkomen. Toen hij met zijn tilbury zijn vrouw naar den trein in Gouda had gebracht en op den terugweg was, schrok het paard op den Ridder van Catsweg, zoodat de wagen tegen een boom opreed. Door den hevigen schok viel de man uit de tilbury en werd tegen den grond ge slingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. Hij werd naar het gebouw van de wijkverple ging vervoerd, waar hij, zonder volledig tot bewustzijn te zijn gekomen, denzelfden dag is overleden. Het paard, dat op hol was ge slagen, werd, naar de Tel. meldt, tijdig ge grepen de wagen werd vrijwel vernield. BOTSING TUSSCHEN BUS EN AUTO BIJ NOOTDORP. Or den nieuwen weg van Rijswijk naar Nootdorp is gistermiddag omstreeks kwart over twee een ernstig auto-ongeval gebeurd, dat oorzaak is geweest dat een groote bus VERDRONKEN. De negenjarige J. Hermans uit de Bui- tenhoistraat te Rotterdam is gisteravond bij het spelen in de Schie gevallen èn verdronken. Het lijkje is na eenigen tijd opgehaald. Het is naar huis vervoerd. GEEN VERGADERING BIJ PHILIPS. Naar aanleiding van het. bericht, dat de Philipsdirectie in een vergadering zou hebben besloten 30 pCt. van het personeel te ont slaan of een algemeene loonsverlaging toe te passen, deelt het Philips persbureau mede, dat dit geheel onwaar is. Ten bewijze hier van voert het aan, dat zoowel de directeur als 2 ónder-directeuren en andere kopstukken uit 'het bedrijf reeds 2'3 weken met vacanfié zijn, zoodat geen- interne vergadering kan zijn gehouden. LIJK HERKEND. Een gisteren uit het Eïndhovensche kanaal opgehaalde lijk is herkend als te zijn H. W. Kok, timmerman te Eindhoven. De ongelukkige leed aan duizelingen. WEER EEN VECHTPARTIJ TE BREDA. Gisteravond omstreeks 11 uur heeft te Breda wederom een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij bloed is gevloeid. In een café is een zekere van E. aangevallen door de gebroeders van M., die meenden, dat van E. een al te vriendschappelijke betrek king onderhield met de vróuw van een hunner, De aangevallene-, werd aan beide polsen ernstig gewond en is op het politie bureau voorlöopig verbonden. Zijd toestand Is günsflg. De recherche is er sooediff in oeslaaed. de beide daders die AUTO-ONGEVAL. Gistermiddag is op den Nieuwen Rijks weg nabij Delft een ernstig ongeval ge beurd. De chauffeur van een luxe auto van de firma v. d. Burg te Delft wilde de voor hem uitrijdende autobus van de H. T. M. met groote snelheid passeeren. Daar van de andere zijde eveneens een auto aankwam was hiertoe geen vol doende gelegenheid met het gevolg, dat de luxe auto de autobus raakte. Beide chauffeurs verloren de macht over het stuur. De autobus reed van den hoogen berm af en bleef juist voor een sloot staan. De autobus was geheel gevuld met passagiers, die wonderlijk genoeg met den schrik vrij kwamen. De autobus werd evenwel aan de voorzijde grooten- d„els vernield. De luxe auto had een slag in het rond gemaakt waarbij een wiel werd afge rukt. De chauffeur J. Struik uit Delft werd door de voorruit geslingerd en bekwam een schedel- en armbreuk. Hij werd naar hot ziekenhuis te Delft vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Twee an dere passagiers van den auto werden licht gewond. Zij zijn in het ziekenhuis „Bethel" verbonden, waarna zij naar hun woping werden vervoerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gisteravond ongeveer 9 uur werd te Zwolle de O-jarige venter Sating met paard en wagen op den onbewaakten overweg in de Wiptrikkerallee door een trein uit Groningen aangereden. De lo comotief sleurde den wagen 150 Meter mede. De wagen werd vernield, het paard op slag gedood. S. werd zé'er ern stig gewond naar het ziekenhuis over gebracht. MET EEN MES GESTOKEN. De 37-jarige los werkman H. den H. te Rotterdam heeft de 41-jarige Th. Z., een juffiouw woonachtig in de Papagaien- straat met een mes in den rug gestoken. De dader had de juffrouw op den Nieu wen Birrnenweg ontmoet en had even staan praten. Zij kregen opnieuw ruzie over een oude kwestie, waarna de juf frouw doorliep. H. is haar echter na ge- loopen en heeft haar met het dolkmes tusschen de schouderbladen gestoken. Daarna is de dader gevlucht, doch heeft zich later bij de politie aangemeld. Het mes is in beslag genomen. De dader is opgesloten. Mej. Th. Z. dacht dat zij een stomp in den rug kreeg en liep door. In de Belle- voystraat maakten voorbijgangers haar opmerkzaam, dat zij bloedde. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis Cool singel, waar zij ter verpleging is opge nomen. Haar toestand is niet ernstig. DE OUD-PREMIER VAN JAPAN OVERLEDEN. N De voormalige Japansche minieter-presi- dent Hamagoètsji,. op wien verleden jaar een revolveraanslag is gepleegd, waarvan hij nooit meer geheel is hersteld, is gister aan de gevolgen van zijn verwondingen overle den. j GROOTE REGENVAL IN DUITSCH* LAND. 1 Belangijke schade aangericht. Gistermiddag heeft boven het Midden- Rijngebied, de Taurus, Westerwald, en het Lahndal, een hevige regen gewoed, die groo te schade heeft aangericht. De treinen op het traject Coblenz—Bingen hadden allen groote vertraging. Het tramverkeer stond geheel stil Het opruimingswerk is in vollen gang. Te Vallendaz is op sommige plaatsen de straatweg vernield. Te Strohmberg in de Hunsrück vond een aardverschuiving plaats, die terecht kwam op het dak van een blikfa- briek, waardoor een schoorsteen en een paar muren instortten en eenige machines en een voorraad materiaal werden vernield. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. HET BEZUINIGINGSPROGRAM VAN DE NIEUWE ENGELSCHE REGEERING. Volgens het orgaan van de Arbeiders-* partij, de „Daily Herald", zal het bezui nigingsprogram, dat de nieuwe nationale regeering nog in den loop van de week zal publiceeren, o.m. de volgende pun ten bevatten: 1. Verlaging der werkloozenuitkee- ringen met 10 procent, zooals MacDonald in zijn radiorede gisteravond heeft aan gegeven. Hierdoor zal een bezuiniging van 13 millioen pond sterling verkregen worden. 2. Verhooging van de wekelijksche contributie voor de werkloosheidsverze kering, en wel van het huidige bedrag van zeven pence tot een shilling per week. 3. Een nog nader te bepalen salaris verlaging voor onderwijzers. 4 Een bezuiniging van 7.8 millioen pond sterling op het wegenbouwfonds. 5. Verlaging der ministerssalarissen boven de 5000 pond sterling per jaar met 20 procent en der salarissen tusschen 1000 en 2000 pond sterling met 1% pet. 6. Verlaging der vergoedingen aan Lagerhuisleden van 400 tot 380 pond sterling. 7. Vermindering der salarissen der hoogstbezoldigde ambtenaren in open baren dienst met 20 procent en kleiner wordende verminderingen voor de lager- bezoldigde ambtenaren. 8. Vermindering van tractementen vöbr leger, vloot en luchtvaartcorps. Hiërdoor wordt een bezuiniging verkre gen van negen millioen pond sterling. 9. Bezuinigingen op het Ministerie voor Openbare Gezondheid van 1.75 mil lioen pond sterling en op het Ministerie voor Lalndbouw van 1.25 millioen pond sterling. POLDERSLUIS DOOR KWAAD- WILLIGEN OPEN GEZET? In den nacht van 23 op 24 Augustus j.1. is de Westpolder nabij het dorp Raamsdonksveer zoo goed als geheel onder water geloopen. Het vele vee dat in dezen polder graasde, is door de eigenaars nog met moeite in veiligheid kunnen worden gebracht. De sluis van dezen polder die geheel open stond is zeer zeker door kwaadwil ligen opengedraaid, een misdrijf, teger de daders waarvan de wet streng op treedt. Het is de rijks- en gemeente politie nog niet mogen gelukken, de aan stichters van deze laffe daad op te sporen. ONGELUK TE DELFT. Gistermiddag raakte op de Buitenwa- tersloot te Delft een wagen van den Ge meentereinigingsdienst in 'n kuil waar door het voertuig een oogenblik schuin op den weg kwam te staan. Een vracht auto welke juist wilde passeeren, be stuurd door v. d. E. moest hierdoor plot seling uitwijken en kwam op het trottoir terecht. Zekere B. die daar juist liep werd door de auto gegrepen en overre den. Hij bekwam o.m. een ernstige been breuk en werd naar het ziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is ernstig. HET NIEUWE COLLEGE TE AMSTERDAM. Het Hbl. verneemt, dat tusschen de s. d v. d. en t. k. raadsgroepen definitief overeen stemming is bereikt op een werkprogram voor de eerstvolgende vier jaren. Het nieuw te vor men college van B en W. zal dus steunen op 25 zetels. Voorbestemd om Dinsdag a.s. tot wethouder te worden gekozen zijn de heer-en E. Polak, S. R. de Miranda, E. Boekman, E. J. Abrahams en mr. G. Kropman De verkie zing van den zesden wethouder kan nog eenige verrassing opleveren in dien zin, dat nagenoeg alles bij het oude blijft. Heden zal de blokvorming door de betrok ken partijen worden bekend gemaakt. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 26 Aug. 1931. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 385 Vette kalvreen, le kw. 0.66—0.70, 2e kw. 0.58—0.66 en 3e kw.'/ 0.45—0.56 per K.G., slachtgewicht; 32 Nuchtere kalveren 7—15; 700 Var kens, Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G., 0.55—0.56, zware varkens 0.52 0.55, vette varkens 0.490.52, per K.G. slachtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 12 wagons geslachte run deren afkomstig uit Denemarken. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. Het 23e en het 25e postvlieg tuig. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat de P.H.-A.G.R. het 23ste retourvliegtuig om 5.59 uit Jodphur is vertrokken en om 10.02 in Karachi is gearriveerd. Vandaar ver trok het toestel om 11.23 en landde om 15.20 in Djask. Het 25ste postvliegtuig de P.H.-A.F.S. vertrok om 5.20 uit Djask en landde om 13.35 in Karachi. Vandaar vertrok het om 14.25 uur en landde om 18.15 in Jodphur. DOODELITK ONGELUK OP CROYDON. Het stoffelijk overschot van den den marconist naar Amsterdam gebracht. Het stoffelijk overschot van den 22-jarigen marconist L. E. G. Emaal uit Amsterdam, die op het vliegveld Croydon bij London doodelijk werd getroffen door de schroef van een vliegmachine, is per „Batavier" naar Rotterdam overgebracht. Langzaam varend met de vlag halfstok is de boot binnenge komen. Het stoffelijk overschot van den heer Emaal is naar Amsterdam overgebracht. HET GEHEIMZINNIGE VLIEGTUIG OP NOVA ZEMBLA. Twee opnamen op één plaat. Uit Lelpzig wordt aan de „Vossische Zei- tung" gemeld, dat de in Zürich wonende fotograaf van den „Berl. 111. Ztg." erin ge slaagd is het vraagstuk van het vliegtuig op Nova Zembla, dat op een van de fotogra fische opnamen van prof. Moltsjanoff voor kwam, op te lossen. De fotograaf heeft vastgesteld dat men hier te doen heeft met twee opnamen op één plaat, n.1. een opname van Nova Zembla en een opname van het draadlooze station Dick- son Haven, op welke laatste plaat een Sovjet- Russisch vliegtuig op den grond stond»-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3