Jxuweel ^Buitenland JCetA ÓL Sxhool Jkownciaat Hieuws 1Radionieuws Rechtszaken Mackt&ecicfUen KERMIS 1931. sloot de vroedschap ook in 1931 de kennis .voortgang te doen hebben, j Ze trekt steeds een druk bezoek, zoowel van Inlanders als van Europeanen, voor welke laatsten het nu dus verbrande restau rant met dancing avondlang het centrum is. In verscheidene stands worden voortbreng selen van den inheemschen huisvlijt tentoon gesteld, terwijl vooral belangstelling heeft de z.g. kampong keredjaan, waar wevers, kopersmeden, batiksters, pottenbakkers enz. aan den arbeid zijn. Inzendingen der voor naamste gouvernements-diensten en een soort lunapark ontbreken niet. In den avond van 31 Augustus besluit een grandioos vuurwerk het feest. Ernstige brandschade op dit terrein, waar steeds een brandweer-afdeeling aanwezig is, zou voor velen een teleurstelling zijn tn voor de gemeente een financieele tegenvaller in verband met het derven van de belasting op twMieke vermakelijkheden. K.V. HET NED. TOONEEL IN DE HARMONIE. Vrouweninvloed van Neil Grant. Opnieuw gaf het N.T. gisteravond in de Harmonie een keurig verzorgde voorstelling thans van het Engelsche blijspel „Vrouwen- invloed". Het publiek stelde het gebodene op zeer hoogen prijs, het genoot van het stuk, Van het fijne spel en van de keurige aanklee ding, waarvoor aan de regisseuse Mevr. RanucciBeeckman alle hulde. Na elk bedrijf daverend applaus, dat aan 't slot den vorm aannam van een ovatie. De dialogen zijn voortreffelijk en elk der drie bedrijven geeft bijzondere voldoening. Speciaal het eerste. Dat de invloed van de vrouw groot is, och wie wist het al niet lang? jOok in de Engelsche society-kringen maakt de vrouw van haar macht gebruik. Er moet Ven nieuwe gouverneur benoemd worden van het Engelsche eiland Arda in de Zuidzee. (Richard Chalfont, die er reeds zeven jaar ge leefd heeft en die volkomen met de toestanden op de hoogte is en boeken over Arda heeft ge schreven, zou zeker de meest aangewezen iman zijn. Als dan ook bekend wordt, dat de oude lord Algernon Raytown, oom van Lady Parnaway, zal worden benoemd is Richard zeer teleurgesteld', maar zijn vrouw Peggy nog meer. Richard wil zich bij 't geval neer leggen, maar Peggy niet. Haar pittige na tuur komt in opstand. En zij gaat aan 't fwerk. Wel is 't niet in alle opzichten fair wat zij doet, maar zij doet het terwille van haar man. Zij komt tot de ontdekking, dat de vrouw van den minister, die verantwoorde lijk is voor het passeeren van haar man, een uitstapje met den secretaris heeft gemaakt naar Zwitserland en dit is het uitgangspunt yaji Peggy's aanval. Zij komt weliswaar in tal van moeilijke en pijnlijke situaties, maar zij zet door en het eind van alles is toch, dat Peggy triomfeert. Richard wordt gouverneur van Arda-, de secretaris krijgt zijn kanaal positie en de oude oom moet zich maar met zijn laatste verovering tevreden stellen. De bezetting was zoo goed als men maar wenschen kon. Vera Bondam speelde het vrouwtje, dat haar invloed doet gelden op echte spontane wijze en haar volkomen be- heerscht spel sleepte de zaal mee. Het onder houd met den minister in het tweede bedrijf .was een doorslaand succes,.- mede door de vermakelijke situaties Cees Laseur speelde Richard Chalfont op zijn uitnemende sympathieke wijze, vol kleine fijne nuances. Dirk Verbeek was bijzonder op dreef als de minister, Adolphe Hamburger als de secretaris en Rie Gilhuys als de minis tervrouw pasten volkomen in dit milieu en zij deden hun rollen volkomen tot hun recht komen. Oscar Tourniaire maakte een mooi type van den oom, terwijl Adrienne Canivel een aardig dienstmeisje en Johan te Wechel een pracht van een butler was. Den geheelen avond werd het spel in den zelfden fijnen toon gehouden en algemeen werd de zorgvuldig verzorgde voorstelling (de decors en costuums waren prachtig) ten zeerste gewaardeerd. Een voorstelling, die zeker een uitverkochte zaal had verdiend. G. SCHOUWBURG 'T GULDEN VLIES. Geld speelt geen rol. Het Centraal Tooneel heeft gister avond met bovengenoemd blijspel wel een beel groot succes kunnen boeken De zaal was totaal uitverkocht en dat wil wat zeggen tegenwoordig. En die tjok volle zaal heeft voortdurend gedaverd van den lach om de schitterende ver tolking van Meier Reisnagel door Louis de Bree. Deze rol is altijd dankbaar, amaar de Bree maakt er zoovoil moois bij, geeft aan ailes zulke kleine geestig heden als „toegift", dat al.een deze rol een gang naar het Gulden Vlies waard ;is. Zoo'n boekhouder is zijn gewicht aan goud waard op elk advocatenkantoor en verdient elk jaar minstens een paar maand vacantie, door te brengen in Karlsbad! Louis de Bree schittert dus. Maar ook de andere spelers mogen er zijn. Mr. Schiller (Theo Frenkel) is bijna net zoo dankbaar en het spel tusschen deze twee genoemde acteurs is af. Daar schijnt nu absoluut niets vergeten te zijn. Tot in de finesses wordt het spel gespeeld; elk ge baar, elk woordje, het hoort er bij. Natuurlijk was mevr. v. Kerkhoven op dreef en was Lily Bouwmeester de be koorlijke dochter, die waard was, om Veroverd te worden. Zoo zouden we nogmaals het stuk en de spelers nauwkeurig kunnen bekijken maar weer zouden we tot de conclusie komen, dat dit stuk een der grootste successen is van deze kermis! Het zou ons dan ook geenszins verwonderen wanneer vanavond de zaal weer totaal uitverkocht is. In elk geval zal een be zoek niemand, maar dan ook niemand ooit kunnen berouwen! W, SCHOUWBURGLOGE DOELENVELD Frank van Wezels roemachtige jaren. Het is niet alleen een genoegen deze soldaterij gade te slaan en daarom har- telijk te lachen, ook het af en toe waar nemen hoe het publiek reageert ver schaft amusement. Dit is het stuk dat het publiek op een kermis zoekt. Ondanks de kool en de overige tuinbouwproducten nagenoeg geen prijs op brengen, zijn het vooral de bewoners uit Alkmaarsch omgeving die naar de voorstellingen van Frank van Wezel trekken en juist voor wie in de misère zit, heeft dit stuk bijzondere waarde, omdat het een aanpassingsver mogen van den mensch demonstreert, die men nuchter denkende niet aanwe zig acht. Juist de humor kikkert een mensch op en geeft hem kracht om tegen moei lijkheden in te gaan. In „De Opgaande Zon" van Heijermans spreekt de curator er tegen door gefailleerden Matthijs de Sterken er zijn verwondering over uit, dat deze, hoewel zijn zaken zoo slecht stonden, zooveel voor tooneel voorstellin gen Lad noodig gehad, terwijl hij overi gens geen cent uitgaf. De Sterke maakt hem echter duidelijk dat hij juist daar do kracht putte om zich tegenover het alles opslokkende warenhuis, nog zoo lang staande te houden. Humor is gezond en wordt niet gauw te duur betaald. Wij begrijpen dan ook volkomen, dat de voorstellingen van „Frank van Wezel" tot den druk be- zochtste op een kermis behooren. Men kan er lachen en behoeft zich volstiekt niet in te spannen om hetgeen er gege ven wordt te kunnen volgen en dit is voor velen ook wat waard. D. A. K. REVUE HALLO, HIERHEEN! Even acht uur, en Gerrit van Weezei komt naar voren. Zijn verschijning roept herinne ringen op aan den glorietijd van ter Hali's revue's, toen van Weezei er den dirigeerstaf hanteerde. Nu zit hij voor de piano en neemt zoo nu en dan fluks 't stokje ter hand voor den zang of z'n musici, waarvan er twee af wisselend viool en violoncel of de saxophone het instrument van dezen tijd bespelen. Bij 'n revue opvoering wordt er veelal meer aandacht geschonken aan hetgeen er op het tooneel gebeurt dan aan de muziek, maar wat zou 'n revue zijn zonder muziek! En daarom hebben we gisteravond eens extra geluisterd naar de muziek die bestaat uit vele vroolijke wijzen, afgewisseld door gevoelige melodiën, muziek- met 'n locale kleur zooals bij de Pruisische en Spaansche dansen en die door de knappe musici zoo heel goed wordt uitgevoerd. Deleuke step bij Hallo Hierheen en de aar dige melodie bij; Waarom zijn de bananen krom, werden op aandrang van Lou Bandy heel spoedig medegezongen Ook de duetten misten hun uitwerking niet en zeer goede zangers heeft men in Max Dekker en A. Wil- lebrandt wat zij o.m. bewezen in het duet uit de opera „de Parelvisschers van Bizet. Lou Bandy was weer eenig en had al di rect contact met het publiek. Naast hem na tuurlijk Roosje Kohier, Sophie KohierVan Dijk, Clairette Hammé, de genoemde zangers en Ad. Timm. De smaakvolle costumes, de schitterende finales en de Dickson Girls de balletdanseressen deden het overige en dat was niet weinig om het publiek 'n zeer prettigen amusanten kermisavond te verschaf fen. Dat publiek was gisteravond dan ook zeer enthousiast. Vele malen werden de ar- tisten teruggeroepen. A. K. DE STRIJD TUSSCHEN NANKING EN DE COMMUNISTEN. De Nankingtroepen marcheeren momenteel op in de richting van de stad Sjoeikin (Zuid- Kian-gsi), waar volgens de laatste berichten de beslissende strijd zal plaats vinden met de Communisten. Voorts wordt gemeld, dat gedurende de laatste dagen in Kansjow (Kiangsi) verschillende gevechten met Roode Troepen hebben plaats gehad. ,At- DE „ATLANTIQUE". De nieuwe Fransche Oceaanstoomer lantique" zal in September van dit jaai zijn eerste reis van Bordeaux naar Zuid-Amerika maken. De „Atlantique" is een van de groot ste passagierschepen ter wereld, het schip heeft een waterverplaatsing van 40.000 ton, een lengte van 237 M. en een snelheid van 24 knoopen in het uur. De inrichting vond plaats naar de meest moderne eischen wat betreft hygiëne, comfort enz. Er is b v. ook een winkelstraat van 140 M. lengte, waarin de meeste groote Parijsche winkels filialen zullen hebben. DE STORM AAN DE FRANSCHE WESTKUST. Het aantal slachtoffers bedraagt 17. Het aantal slachtoffers van den storm op de Fransche westkust is volgens de jongste be richten gestegen tot 17. Ook in het' Kanaal was de storm zoo krachtig, dat de groote nieuwe Engelsche Oceaanstoomer „Empress of Bri-tain", de haven van Cherbourg niet kon bereiken en rechtstreeks koers zette naar Southampton. Het is verscheidene kleinere vaartuigen en visschersschepen, over wier lot men zich ernstig ongerust maakte, gister gelukt de kust te bereiken. Uit verschillende streken van Frankrijk wordt slecht weer met groote neerslag ge meld, waardoor in verschillende streken van Frankrijk overstroomingsgevaar is ontstaan. Reeds zijn verschillende rivieren buiten hun oevers getreden. richt van den correspondent dor „North China Daily News" te Kweiyang, de hoofdstad van de provincie Kweitsjau die in naam onder de regeering van Nanking staat, doch in werkelijkheid aan Nankings leiding ontsnapt." In die stad sloeg een man zijn moeder met zijn „voorouderstafeltje", een re liek, dat zooals men weet een groote plaats inneemt in het leven van den Chinees. Deze daad,'die niet van veel eerbied voor de voorouders noch voor zijn moeder getuigde, liet de man ver gezeld gaan van de woorden: „Ik ben het niet, die je slaat, maar dat doet m'n va der!" De vrouw was hierdoor zoo in haar gevoelens geschokt, dat zij een do sis opium nam en overleed. De man en zijn viouw werden gear resteerd en voor de rechtbank gebracht. Beiden werden ter ck.od veroordeeld. Van Chineesch standpunt was het vonnis juist voorzoover het den man betreft, omdat hij zijn moeder zoo slecht bad be handeld, dat hij haar tot den dood bracht. Tegen de vrouw bestond echter geen andere aanklacht, dan dat zij baar schoonmoeder het leven gedurende ©eni gen tijd moeilijk had gemaakt. Bepaalde bewij'en waren hiervoor echter niet, doch zelfs als de er geweest waren, zou de vrouw door een buitenlandsche recht bank hoog. tens tot een kleine straf zijn veroordeeld. De Chincesche rechtbank meende ech ter anders. Zij vond het gedrag der schoondochter zoo wreed, dat zij haar veroordeelde tot de ling-sjih-straL of te wel „de dood door duizend sneden." Dit langdurige martel-proces werd op de vrouw toegepast, tot zij bezweek. Of ficieel werd deze afschuwelijke straf reeds in 19Ó5 afgeschaft, doch in werke lijkheid moet zij op verscheiden plaat- sen nog worden toegepast. Zondagmiddag a.s. 3 uur (zomertijd) zal ds. Zillinger Molenaar in de Ncd. Herv. kerk te Warmenhuizen zijn afscheid predi ken. Te Haarlem slaagde voor het examen Hoofdacte de dames H. J. Garritsen te Eg- mond aan den Hoef en E. R- G. C. Pieters te Nibbixwoud. WIERINGEN. Tot tijdelijk onderwijzeres te Oosterland (Wieringen) is benoemd de heer A. C. Mooij te Den Helder. Tot tijdelijk assistent van den keur meester der Zeegras-exploitatie alhier is door B. en W. aangewezen de heer B. Kat. alhier. HOOGKARSPEL. Door de directie van de N.V. Zuivelfabriek werd over de maand Juli aan haar melkle- veranciers uitbetaald 6.42 per 100 K.G. melk of 6.61 per 100 liter gemiddelde no teering. WESTWOUD. De speldjesverkoop ten bate van het Wit- Gele Kruis heeft alhier 29.60 ^opgebracht. lende autobezitters hebben reeds hunne auto', beschikbaar gesteld en zal verder een beroep op de ingezetenen worden gedaan voor eene bijdrage om deze menschen een genoegelijke dag te bezorgen, want zonder eenigen finar.- cieelen steun is het nu eenmaal niet mogelij' deze plannen ten uitvoer te brengen en wat op andere plaatsen kan is hier toch ook mogelijk. BERKHOUT. Bij de gehouden stemming voor benoeming van een gemeente-ontvanger werden uitge bracht op den heer C. Schmidt 3 st., den heer Th. Tromp 3 st., W. Bakker 1 st. Bij de tweede vrije stemming Schmidt 3 st., Tromp 3 st, 1 blanco. Na loting werd benoemd de heer Th. Tromp. WINKEL. Dinsdagmorgen is zeer onverwacht over leden de heer J. van Dijk, gemeenteveldwach ter en bode alhier. Een kortstondige ziekte, welke Zondagavond plotseling optrad en waarvan hij niet meer tot bewustzijn is te ruggekeerd, maakte Dinsdagmorgen een ein de aan zijn werkzaam leven. 1 Januari 1932 zou hij den dienst met pen sioen verlaten en veel had hij zich daarvan voorgesteld, doch van deze rust heeft hij niet meer mogen genieten. Zijn wijze van optreden gedurende een diensttijd van 28 jaren had hem gemaakt tot een bekende figuur in en buiten de gemeente en veler vriendschap had hij zich verworven. In veel vereenigingen en instellingen had hij een werkzaam aandeel en op vele plaat sen zal hij gemist worden en niet het minst in zijn eigen omgeving. UITGEEST. Zondag was het 25 jaar dat de heer P. Twaalfhoven alhier gedurende 25 jaar be stuurslid was van den R.K. Volksbond. Dit feit is door haar op feestelijke wijze her dacht. BARBAARSCH DOODVONNIS IN CHINA. merkwaardig de opvatting van UnH 6n rPenschelijkheid in het binnen land van China zijn, blijkt uit een be- BERGEN. Naar wij vernemen zal bet Nederlandsch Verbond van Werkgevers de jaarlijksche al- ïemeene vergadering op 3 September a.s. ïouden in de Rustende Jager alhier. Een 300- tal leden zal te Bergen en Bergen aan Zee overnachten om des anderen daags een ex cursie te maken naar de Zuiderzeewerken. De dezer dagen alhier gehouden col lecte ten bate van de Nederl. Vereeniging van Oudstrijders der Zee- en Landmacht uit Ned.- Indië „Het Vaderland Getrouw" heeft op gebracht 205. WARMENHUIZEN. Rijtoer Ouden van Dagen. Naar wij vernemen heeft zich in deze ge meente een comité gevormd om pogingen in het werk te stellen aan de ouden van dagen een gratis autorit aan te bieden-.Verschil- HET VOORZITTERSCHAP VAN DE A-V.R.O. Een tegenspraak, De A.V.R.O. deelt mee: „Het door het Christelijk Persbureau ver spreide gerucht, als zou mr. M. Slingenberg, lid der Eerste Kamer en wethouder van Haarlem, weldra voorzitter van de A.V.R.O worden, is van allen grond ontbloot. Het geslaagde optreden van mr. Slingen berg als bemiddelaar tusschen A.V.R.O en minister, om verbroken contact te herstellen, is misschien voor de verspreiders van het ge rucht aanleiding geweest tot het maken van speculatieve gevolgtrekkingen". VAN VROUWENHANDEL VRIJ GESPROKEN. Gister heeft te Almelo de rechtbank uit spraak gedaan in de zaak tegen het echtpaar A. J. L.-K., verdacht van overtreding van art. 250 Wetboek van Strafrecht, z.g.n. vrou wenhandel. Beide verdachten werden vrijge sproken van het hun ten laste gelegde, n.1. het „leveren" van meisjes aan een café te Zenderen (gem. Borne), waar gelegenheid werd gegeven betrekkingen aan te knoopen met mannelijke bezoekers. Geëischt was te gen L. 6 maanden, tegen zijn echtgenoote 3 maanden gevangenisstraf. De rechtbank be val voorts, dat de gestorte borgstelling voor elk van 250 moest worden terugbetaald. COLBERT COSTUMES GESTOLEN? In het voorjaar van dit jaar werden bij de firma v. d. Brul te Hilversum 23 heeren- costumes vermist. Als verdacht van diefstal subs. heling stond de 26-jarige loopjongen van die firma, d. H., thans gedetineerd, terecht voor de Vacantiekamer der hoofdstedelijke recht bank. Het jongmensch ontkende zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Getuige Kooring, chef van de Hilversum- sche zaak verklaarde in begin Juni een costuum te hebben gemist, er is toen een nauwgezet onderzoek ingesteld waarbij bleek, dat er 23 costumes werden vermist. Ook getuige, D. Bakker, winkelchef te Am sterdam, van waaruit het filiaal te Hilver sum van goederen wordt voorzien, legde ge- ijkluidende verklaringen af. Een getuige verklaarde van verdachte een costuum voor 15 te hebben gekocht. President: Was dat niet erg weinig? Getuige: Neen, voor 8 kan men al een nieuw pak koopen tegenwoordig, 't Was get. niet opgevallen, dat uit het pak alle mer- een waren weggenomen. Verdachte zeide, dat het geheele verhaal van getuige gelogen was, evenals dat van een andere getuige, die verklaarde voor 18 een costuum te hebben gekocht. Verdachte ging zelfs zoover, dat hij getuige van dief stal beschuldigde. Getuige was dikwijls op de verzendafdeeling van de firma geweest en zoo zeide verdachte, ik heb wel eens op uit kijk gestaan, als hij een costuum weghaalde. Getuige bleef bij zijn verklaring, doch zijn moeder, eveneens als getuige gehoord, wist te vertellen, dat haar zoon langen tijd zon der werk was geweest en toch iederen avond dronken thuis kwam. Doch het pak, dat in haar woning in be slag was genomen, was gebracht door verd. Pres. (tot get.): Is uw verhaal een wraak neming op verdachte? Getuige: Neen. Wel gaf get. toe, dat hij in dertijd gearresteerd was. Uit vriendschap had ?'?1S gezegd- maar toen de po litie hem vertelde, dat zijn vriend H. de vïS had hii onomwonden kocht ee" costuum had ver- De officier van justitie, mr v Dulleman achtte het tenlaste gelegde bewezen. ^Sor. eischte wegens diefstal een gevangenis*'-af van, ee" laar' P® officier hield er rekening 7Ï' fö Verd' "°,oit eerder werd veroor deeld, het rapport luidde vrij gunstig- door zijn vriend, die hier als getu ge ootrad wal hij op het slechte pad geko Jn P W*8 De verdediger, mr. J. Thors.' pleitte vrij- spraak subs een voorwaardelijke veroorïï Iinfr onder streng toezicht. oraee Uitspraak 8 September. Bloemkool le s. 12—15; Bloemkol o -ƒ S; Roode Kool 0.60; Witte 2*5; 4 W.w, vvitte Knol TEXEL, 24 Aug. 1931. Op de heden houden weekmarkt waren aanvoer en„lge" als volgt: 5 Koeien 250-/ 350; 7 {Jgj1 ge- EIERVEILJNG TEXEL* TEXEL, 24 Aug. 1931. Op de heden houden eierenveiling waren de priizen iu volgt: 58-62 K.G. (per 100) 5-/ 5 «V 62-66 5.30-ƒ 6; Ëxtra zware 7 - Klei' ne eieren 2.80—5.10; Eendeieren 3 70 Oude kippen (vorige week) 0.52—o 57 v en Jonge Hanen 0.75 per K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Aug >31 Langendijker Groentenveiling. 14000 «tnwé Bloemkool 7.40—12.30 per 100 stuks- 45000 K.G. Roode Kool 0.60-ƒ 30' 14000 K.G. Gele Kool 0.60-ƒ 4^ 49000 K.G. Witte Kool 0.60-ƒ o.70! 20.000 K.G. Gele Uien 3.705.30; Gele Drielingen 3.30—3.90; Gele Nep 7.50-f 8.40; 11000 K.G. Slaboonen 10.70-/ 16.50; 200 K.G. Snijboonen 8.30-/ 13.70: 3800 K.G. Bieten 1.50- 2.20; 18000 K.G. Aardappelen: Schotsche 0.600.70; Gele Kool 0.60; Slaboo nen 1.20—2.20; Blauwe Aardappelen 2.25; Uien 1.80-/ 2.25. muizen 4.707.20; Duc of York 3.30 3.50; Eigenheimers 4.50—6; Drielin gen 6.807.40, alles per 100 K.G BOVENKARSPEL, 25 Aug. 1931. „De Tuinbouw", Heden besteedde men voor; ren 40—/ 65; 6 Nuchtere kalveren fin 15: 104 Schapen 25-ƒ 34; 352 Lam^ ren 16—23; 16 Schrammen' 18; 33 Korven oude kipen 070-/ C* 1 Veulen, 2 Rammen en 3 Varkens, waar,, de prijzen niet genoteerd. arvan PURMEREND, 25 Aug. 1931 Af«i, vereeniging Beemster, P urmerend "en r&' streken", Aardappelen: BI. Eigenheim 1.08—1.38 en Borgers 1.14—?e->? per zak, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 1 ,n 2.24, dubb. z. dr. 1.27_/ 2 72 ent'1,0 1.95—2.60 en enkele z. dr. 2.3o!üf per zak, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 2 7n 5.10 en Stam (breedo) 0.6O-/ 34* zak, 15 K.G.; Bloemkool 2-ƒ 16 per ,$r Roode Kool 1.80—3.10 per 100- Sau Kool 2.20-/ 2.90 per 100 0.85-/ 0.90 per mancfó K.OfslaTf^ 1.30 per 100 krop; Andijvie o!? 1 per kist; Wortelen 6-/ io 2o bos; Uien 1.35 per 25 K.G. Appels- cJr^ Keswick 6-/ 19; Roode TuSt, r ƒ26 per 100 K.G. en Peren: Clapn? L4~~ rite 926; Dirkjes 6-/ 8 50 wV0" peer 4.50-/ 8.50, alles per 100 KG COOP. CENTRALE EIERVEILlNr, PURMEREND, 25 Aug. 193L (wïïSL Afdeeling eieren. 40938 st. Eendeierenff™ 4.30; 75544 slub KippeneS™ van de prijzen als volgt: 70-80 K C fnoa 7; 65-66 5.50-/ 570 4° 5.40-/ 5.70; 60—62 5.20-7 -59 5.10-/ 5.40; 56-57 f fL58 f 5.10; 53—55 4.50—4q0/ f 4.30-/ 4.50; 45-49 3.40-/4 52 WARMENHUIZEN, 25 Aug 103, c muizen 6.206.80; Drielingen f 6.80; Eigenheimers f 4-/ /m- Aardappelen 4.70—570. n\B,auwf 0.60 0.70; Witte Kool O M Kool (per wagon) 61; Nep 7 Ke Uien 4.60-/ 5.40; Uien drfelW f1S 4.40; Zilvernep iTLTJf 3.60 nen 1L80-/16.30. 7 I6 9°. Slabo<^ Aanvoer: 30325 K.G. AardannPu>n ooka K.G. Roode Kool; 24100 KoTtte'S 3850 K.O. Nep; 0125 K.0 iS A K.G. Slaboonen; 675 K.G. Zilvernep! NOORDSCHARWOUDE, 25 Aug 1931 30600 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche Muizen 2.90—3.40; Schotsche Muizen 6—/ 6.90; Drielingen 6.30—6 90; R. Duken 3.30—3.60; Eigenheimers 4_! 4.40; BI. Eigenheimers 3.80—5.30- 8200 K.G. Spercieboonen 7.9016.20- 500 K G. Zilveruien, Zilvernep 13 30— 19.50 en Drielingen 4—4.50; 20800 K.G. Uien, Gele Nep 7.709 10; Drie- ingen 4—/ 4.70; Uien 4.205.20; 2600 K.G. Kroten 1.70-/ 2.10; 46000 K.G. Roode Kool 0.60—1.10; 74000 (.G. Gew. Witte Kool 0.60—0.70; 9800 K.G. Gele Kool 0.60—0.80, alles p. 100 K.G. ZWAAG, 24 Aug. 1931. Veiling Bangert en Omstreken. Tomaten: A 11; B 7.80; C 10.40 en CC 3.20; Slaboonen 4— 23; Snijboonen 14—29; Druiven 55 87; Pruimen 26-ƒ 38; Witte 20- 34; Victori 29—40; Prolefic ƒ33- 40; Noten 28—50; Claps 18- 34; Dirkjes 5.40—10; Kruidenier 22 34; Suikerpeer 5.509.40; Goudbad 3.705.50; Bloemkool 5.40-/ 13 60; Wortelen 6.30—10; Komkommers 2 60 6; Meloenen 12—38; Perziken 3 -ƒ 15. Niet Officieel. 487e STAATSLOTERIJ. Trekking *an Woensdag 26 Augustus 1931. 3e Klasse. 3e LllsU Hooge Prijzen: Prijzen van 45. No. 14677 f 25.000 No. 8596 2000.— Nos. 11306 783 1500. Nos. 2693 15627 1000—, Nos. 1757 2528 14667 400— No. 15009 200.—. Nos. 1998 5426 5990 6054 13270 15739 16229 19047 100—. 3 112 484 760 1135 1548 2001 2296 22«8 2429 2703 3059 3486 3794 4227 4539 4695 5184 5439 6048 6430 6611 7073 7334 7549 7815 8142 8637 8850 9198 9492 9705 1015.3 10712 10939 11258 11701 12006 12340 12786 1.3439 14043 14306 6 116 542 805 1177 1572 206) 2309 2470 2704 3118 3478 3895 4230 4563 4755 5191 5482 6136 6443 6844 7087 7410 7575 78,30 8319 8648 8901 92M 9567 9756 10?u 10741 10992 11340 11724 12014 12.308 12827 13697 14078 14.388 15007 1.5018 15262 15.776 15484 15402 15837 15862 6159 1616.3 16663 16940 lfi9fio 17086 17098 17483 17537 17806 17826 18246 I8304 18582 18662 Prllzen van 21 119 554 813 1265 1638 2070 2316 2486 2741 3231 3531 3896 4273 4565 4932 5193 5551 6186 6555 6872 7104 7448 7613 7858 8493 8657 8987 9257 9570 9767 10.310 10784 10997 11345 11785 32 125 571 968 1362 1750 2090 2328 2535 2770 3233 3608 39,37 4344 462® 4997 5260 5760 6197 6556 6879 7137 7459 7615 7879 8516 8717 8992 9309 9601 981,3 10.390 10802 11016 11.346 11830 12117 120.37 12450 12627 12852 1378.5 14142 14.390 15084 15277 15534 15932 16210 16696 16962 17164 17561 17890 18407 18718 12898 1.3830 1415.3 14412 15130 15298 156.34 16013 16240 16839 17008 45, 667 1042 1395 1839 2130 2335 2655 2886 3253 3647 4047 4410 4629 5011 5262 5849 6231 6558 6915 7160 7470 76.39 7884 8517 8791 9055 9.3.32 9628 9912 10446 10805 11102 11,375 11858 12061 12672 13102 1.3060 14154 14572 15155 15405 15652 16065 16262 16874 17022 17258 17319 17660 17684 17930 17950 18408 1841,3 19142 ii'iZ JSÜÜ 18777 ,SS23 13970 19074 Zul 19457 loitl o!89 19197 19363 19.764 19382 19778 107SO ,95M 195,36 19602 19751 9738 19995 20004 19849 l"'"7* '9897 19911 IJ947 20204 20227 20064 20093 20099 20,69 S ?ne.r,A 20292 20317 20.75.3 20433 20446 20543 76 286 669 10^ 1421 1855 213! 2341 2688 2934 3290 3681 4050 4449 4634 5022 5298 5897 6269 6585 6990 7188 7475 7663 8009 8.547 8811 9068 9339 9646 9918 10521 10820 11107 11579 IIO27 12091 12685 1.3109 1.7977 14205 14607 15170 15275 15421 154.30 J5P58 15664 16078 16128 16294 16306 16875 16876 17062 17074 17.325 17335 17691 17770 18130 18183 18447 18504 19074 105 316 708 10T0 1429 1906 2175 2409 2697 2938 3381 3757 4112 4478 4677. 5069 5310 6017 6276 6604 7013 7219 7501 7742 8057 85.50 8816 9075 9.392 9655 111 383 728 1090 1520 1918 2270 2412 2699 .3035 3463 3784 41S0 4527 4681 5108 5346 6047 6325 6609 7051 7268 7507 7759 8064 8600 8832 9088 9399 9687 10003 10078 10530 1056.7 10865 10869 11115 11222 11627 119.36 12201 12756 13112 1401.5 14222 14665 11694 11060 12'20 12759 13234 14021 14286 14931 15249 15463 15778 16137 16353 16892 17080 17424 17801 18208 18559 19133 '"95 20004 20204 20227 20604 20614 zO,3I7 20959 M7S 2°804 20806 20812 20925 20957 m/zC16944llerin':: 3e K,asse' 2e D"4' 1S'24

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8