Aqmda fEüuiadcutd Weec&eticht £uchlooad KERMIS-AGENDA. HET VLIEGVELD IV'ENTE. de postvluchten naar en va>' indie. noodlanding van een vliegtuig. (25 Aug. t. m. 30 Aug.) Tooneelvoorstellingen. Harmonie eiken avond 8 uur Het Schouwtooneel: Donderdag: De Vrek. Vrijdag: De Baas in Huis. Zaterdag: De Baas in Huis. 'Zondag: Op hoop van Zegen. 'Oulden Vlies. Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag eiken avond 8 uur Geld speelt geen rol (Centraal Tooneel) I Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, Zondag eiken avond 8 uur Variété (gezelschap Faveur). Oroote Schouwburgloge, Doeienveld Eiken avond 8 uur: Revue Hallo Hier- fceen! (N.V. Nat. Revue). Zaterdagmiddag 2 uur kinderrevue „De avonturen van Micky Mouse". Nieuwe Schouwburgloge, Doeienveld Eiken avond 8 uur: Frank van Wezels Roemruchte jaren (Ensemble Bouber). Bioscoopvoorstellingen. Victoria Theater. Woensdag en Donderdag 7.30 en 9.30 uur feas Lied ist aus. Cinema Americain. Woensdag en Donderdag 7.30 uur en 10 erur The singing Fooi. A. B. T. Woensdag en Donderdag 7.30 uur: Vijf Sange dagen. Cabarets, dancings, enz. Café Central: Eiken avond uitgebreid cabaret o. 1. v. Herman Diederichs (o.a. de revue: Hoe vinden ze dat in Alkmaar?) In de benedenzaalJazz-band-ensemble. Café No. Eén: Elke avond: „Three Prinse Band". Café Broekhuifsen: F.lken avond: „The red Jacks Band". Café Sjoers: Eiken avond: Paul Duran, humorist en imitator. De Doorbraak: Eiken avond: Cabaret met duo Devance e.a. Café Houtkooper: Eiken avond: Jazz muziek. Concordia: Eiken avond Dancing met dansorgel en jazz-band. Café Groot: Eiken avond de Vier Volendammers. Centrumhctel: Eiken avond Frans Vilé, conferencier en humorist en jazz-band. De Karseboom: Eiken avond Concert o. 1. v. Melchert Schuurman. BOTSINGEN IN MAROKKO. Een Fransch officier en 2 min deren gedood. Uit Casablanca wordt gemeld, dat in het Atlasgebergte in Marokko een hevig gevecht is geleverd tüsschen de vooruit geschoven Fransche posten en nog niet onderworpen stammen, waarbij een of ficier en twee soldaten werden gedood er. twee soldaten werden gewond. De voorpost móest een der strategische punten bezetten, waarbij de laatste groote militaire operaties versterkingen waren opgericht. AKEN IN ONRUST. Communistische agitatie. Gistermiddag ij Let langen tijd onrus tig geweest op de Elisumbrunnen te Aken. Een dertigtal communisten, dat wilde demonstreeren, raakte slaags met de politie, die onder het roepen van „Sla ze dood!werd aangevallen. Het Ueberfall-commando reed uit en arresteerde drie c.. mmunkten, die naai de gevangenis werden overgebracht. Hoewel de politie met revolvers dreigde, is er niet geschoten. Op de Flisembrun- nen werd nog een café doorzochlt, ten einde na te gaan, of zich hier onruststo kers bevonden. Dit bleek niet het geval te zijn. MOORD OP EEN OUDE WEDUWE. Op een eenzaam boerderijtje aan den Trek weg langs het Winschoterdiep, gelegen tus schen de gemeenten Scheemda en Zuidbroek, heeft zich naar de Telg. meldt gisternacht een ontzettend drama afgespeeld. Omstreeks halfelf gisterochtend vond men in de kamer het bebloede lijk van de 76-jarige weduwe Anje Molanus—Udema liggen, die met haar 46-jarigen zoon Hendrik het boerderijtje be woonde. Uit alles bleek, dat men hier met een moord te doen had, die in een wel zeer tra gisch licht komt te staan door het feit, dat de zoon er van verdacht wordt. Sedert gister nacht is Hendrik namelijk spoorloos verdwe nen, terwijl men in het geheel geen aanwij zing schijnt gevonden te hebben, die een con clusie tot inbraak of roofoverval wettigt. De misdaad werd ontdekt door den post bode Ruchtie, uit Zuidbroek, die de ouder domsrente aan de weduwe Molanus zou uit betalen. Op zijn geroep „volk" kreeg hij geen tehoor, hetgeen hem verdacht voor kwam, aar hij tegelijk een onaangename lucht waarnam. In allerijl is hij toen naar de op plus minus 50 meter afstand gelegen brug wachterswoning van Geert Dijkhuis geloo- pen, die onmiddellijk besloot eens nader polshoogte te nemen. In de kamer vond de ze laatste tot zijn groote ontsteltenis het lijk van de oude Anje. Zonder iets aan te raken h![ teruggegaan en heeft de politie van Zuidbroek gewaarschuwd. Onder leiding van den nieuwen burgemee ster van Zuidbroek, die pas gister als zoo danig werd geïnstalleerd, vond het voorloo- pig onderzoek plaats. In het bed werd vuur gevonden. Blijkbaar heeft men dus met een poging tot brandstichting te doen, welke al leen niet is gelukt, doordat het vuur is blij ven smeulen. Waar de misdaad precies is ge schied, schijnt niet vast te staan. Behalve in in de kamer vond men bloedsporen in de keu ken en in het gangetje. Ook kon men nog niet mededeelen of het slachtoffer met een mes of een ander voor werp werd omgebracht Vandaag eerst zou e sectie op het lijk geschieden door dr. Huls uit Leiaen, om dit op te helderen. Men heeft gisteren urenlang het Winschoterdiepen omgeving van het boerderijtje afg g X men veronderstelde, dat de verdwenen zoon zou zijn verdronken. Tot gis <^av verde dat echter geen resultaat op. lelelo nisch en per radio is daarna zijn signalement Zooals'vanzelf spreekt is men in den^om- trek diep onder den indruk van het gebeurde. De naaste buurman, Geert Dijkhuis, kon zich niet voorstellen, dat Henk z^n werkelijk zou hebber. gedood Nog Dinsdag- avond heeft H. geruimen tijd bij hem aan huis zitten praten. Dijkhuis had toen mets bijzonders aan hem bemerkt Heteenigmo- tief dat hij voor een dergelijke daad gehad zou kunnen hebben, is uiterste wanhoop. Ver moedelijk stonden de Molanussen er niet bes voor, zoodat de mogelijkheid openblijft, dat Hendrik een eind aan alles heeft willen ma ken. Zijn geheimzinnige verdwijning zou dan op zelfmoord kunnen wijzen. Daarom is men ook het Winschoterdiep gaan afdreggen Men meldt ons heden uit Zuidbroek: Gistermorgen te 10 uur is te Zuidbroek het lijk gevonden van den 45-jangen Mola nus, die naar men weet vermist werd sinds het ontzielde lichaam van zijn 76-jarige moe der gisteren in haar eenzaam in deze ge meente gelegen woning werd gevonden. Het lijk van den man werd opgehaald uit een sloot waarin zich weinig water bevindt en gelegen is op ongeveer 200 M. afstand van de boerderij. Het hoofd was ernstig gewond terwijl een ketting in zijn nabijheid lag Het vermoeden dat een roofmoord is gepleegd wordt hierdoor versterkt. Heden zal op het lijk sectie worden verricht. MEISJE DOOR HAAR VADER ONTVOERD. Dinsdagmorgen te ongeveer half elf ver voegde zich te Heerenveen bij den onderwij zer aan de openbare lagere school te Aeng- wirden een zekere P., die vroeg of hij zijn 10-jarig dochtertje, dat bij den onderwijzer in de klas zat, even mocht spreken. Deze zien de dat genoemd persoon de vader was, had hiertegen geen bezwaar, waarop vader en dochter naar buiten gingen. Buiten pakte hij plotseling het kind, dat hevig begon te hui len, beet, zette het voorop de fiets en maakte zich uit de voeten. Een ander meisje, dat dit voorval had opgemerkt, spoedde zich naar de moeder, die ijlings naar school ging, doch ze was te laat. De vader was reeds met het kind in de richting Meppel verdwenen, naar men vermoedt naar De Wijk, alwaar de moe der van den man woont. Het meisje is later weer teruggevonden. Des avonds is de moeder met een broer en een kostganger per auto den man achterna gegaan. In Meppel werd vernomen, dat al daar een man met een meisje was aangeko men, die reeds een rijwiel had bevracht naar Enschede en die zelf met den trein van helf zes in die richting zou vertrekken. Men stel de de marechaussee te Meppel met het geval in kennis en toen de man met zijn dochtertje kwam aanwandelen, werd hij aangehouden. Voor den commissaris van politie geleid, verklaarde de man, dat hij reeds 2% jaar zijn gezin in den steek had gelaten, waarin aanleiding werd gevonden, het meisje weer aan de moeder terug te geven. Nader verneemt de Tel. nog, dat de vader, onder voorspiegeling, dat het kind een nieu we mantel en een nieuwe fiets zou krijgen, het meisje had weten m?e te krijgen. Wat de bedoeling van den vader is geweest, wilde hij niet loslaten, maar men vermoedt echter, dat hij op die manier zijn vrouw heeft willen trachten te bewegen ook naar Enschede te komen, waartoe hij al een paar malen pogin gen in het werk had gesteld. De vrouw wil de hieraan echter geen gehoor geven, daar de man niet in staat is den kost voor zijn ge zin te verdienen. WEER BOVEN WATER. De man, die van boord verdween thans als zwijntjesjager aangehou den. Dezer dagen zou met de „Batavier" een 22-jarige jongeman aankomen, die na in Engeland wegens diefstal eenige maanden dwangarbeid te hebben verricht door de Engelsche politie op transport was gesteld, omdat hij zich nog voor eenige misdrijven voor de Nederlandsche justitie had te verant woorden. In Amsterdam had hij nog een gevangenisstraf te ondergaan, de Zutphen- sche politie zocht hem, omdat hij in die ge meente 'n fiets heeft gestolen, en in de Maas stad heeft hij een stofzuiger van een familie lid verduisterd. Toen de Batavier-boot den Waterweg bin- nenstoomde en reeds tot Schiedam genaderd was, is een steward, die den man sedert den vorigen avond miste, eens in diens hut gaan kijken en daar vond hij het volgende briefje: „De groeten aarr die mij zoeken. Ik dien lie ver tot veer voor de visschen, dan met de Ne derlandsche justitie in aanraking te komen". Aan boord-vond men den man niet meer en ook de rivierpolitie, te Rotterdam mocht er niet in slagen den gezochte te vinden. Alge meen veronderstelde men, dat de passagier voor den mond van den Waterweg overboord was gesprongen en verdronken was. In het begin van de week, zegt het Hbld., hield de politie een man aan, die een fonkel nieuwe fiets had gestolen. Eerst had de aan gehoudene getracht de fiets te verkoopen, maar toen dat niet lukte, had hij het rijwiel bij een caféhouder op den Schiedamschen dijk voor 4 beleend. Hij had opgegeven reiziger te zijn. maar een onderzoek wees uit dat naam, leeftijd en beroep valsch waren opgegeven. Toen men de juiste gegevens had gekregen bleek, dat de aangehoudene de man was die met de Batavier-boot uit Engeland werd verwacht. Hij had een zwarte lap voor één zijner oogen gebonden, maar het oog bleek niet noemenswaard aangedaan te ?'An, Ue politie heeft den man gevraagd of hij het heeft willen doen voorkomen dat hij verdronken was. Hij geeft echter op deze vragen geen antwoord, hij grinnikt maar een beetje als er met hem over deze dingen wordt gesproken. MET EEN AUTO EN 600 VERDWENEN Vanaf Zaterdag is te Valkenswaard een zekere de Bruin, werkzaam bij de N. V. Beton Mij. er van doorgegaan met een auto en 600, toebehoorende aan den opzichter bij den aldaar in aanleg zijnden betonweg. Sedert Zaterdag heeft men niets van den man vernomen. Vermoed wordt dat hij zich over de Belgische grens heeft begeven. HIJSCHMAST OMGEVALLEN. Een man gedood. Bij den bouw eener nieuwe brug te Dor drecht wilden, naar het Hbld. meldt, gister middag kwart voor twee werklieden een mo- torpomp verplaatsen met behulp van een hijschmast. Op een oogenblik is de mastko ker los geraakt van het dek der schuit waar op hij bevestigd was en het geheele toestel omlaag gevallen. De 48-jarige arbeider 1. van de Ven, wonende te Dordrecht, werd door den mast getroffen en overleed eenige oogenblikken later. Hij laat een vrouw en acht kinderen achter. Zijn lijk is naar het ge meente-ziekenhuis vervoerd. DE WETHOUDERSCRISIS IN DEN HAAG. Bemiddeling van den burgemeester. De Haagsche correspondent van het Hbld. meldt: De verkiezing van nieuwe wethouders schijnt nu toch niet zonder voorafgaande besprekingen te zullen worden gehouden. Na de ongelukkig afgeloopen conferentie in het laatst van Juli zag het er naar uit, dat we in Den Haag een college zouden krijgen zon der sociaal-democraten. Maar de laatste da gen was er bij verschillende partijen eenige toegevendheid te bespeuren en dat schijnt voor den burgemeester aanleiding te zijn ge weest, de vertegenwoordigers van de voor naamste fracties in vergadering bijeen te roe pen. Gistermiddag is ten stadhuize onder lei ding van den burgemeester een eerste bijeen komst gehouden. Eenig definitief resultaat heeft deze bijeen komst naar wij vernamen nog niet afgewor pen, doch vandaag wordt opnieuw vergaderd onder leiding van den burgemeester. In deze tweede bijeenkomst hoopt men tot een resul taat te komen. Er bestond bij dezen stand van zaken geen aanleiding nadere mededeelingen over deze eerste bijeenkomst te doen. Het feit echter, dat er een bemiddelingspoging wordt ge daan zou er op kunnen wijzen, dat men toch een college met sociaal-democraten wil heb ben. BRUTALE INBRAAK TE IERSEKE. In een burgerwoning te Ierseke is tijdens de afwezigheid der bewoners dezer dagen een brutale inbraak gepleegd. De dieven zijn op tot nog toe onverklaarbare wijze de wo ning binnengedrongen en hebben de brand kast van de voorkamer-naar den keuken ge sleept, waar zij de brandkast onderste boven hebben gekeerd en vervolgens aan den ach terkant hebben opengebroken. In de brandkast bevonden zich eenige gou den en zilveren sieraden die gedragen wor den bij de Zeeuwsche kleeding. De inbrekers hebben het geheele huis doorzocht, doch geen geld gevonden. De waarde van het gesto'ene wordt geschat op 1000. Een onderzoek wirdt door de politie ingesteld, doch van de daders ontbreekt ieder spoor. toen hiervan aangifte gedaan bij de po- liti ette Overschie. De twee andere ver dachten zijn thans door de rijksveld- wacht te Alphen en Hazerswoude opge spoord. Het zijn Van H. en H., beiden wonende te Hazerswoude en ongehuwd. De berooving is ge»chied door W. en H op wie een bedrag van ruim 200 werd gevonden. W. zou den schipper in het water hebben geworpen. Van H. heeft alleen in de buit medegedeeld. Nadat de mannen een volledige beken tenis hadden afgelegd, zijn zij naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage overgebrachtt. DE COCAÏNEHANDEL IN ZUID LIMBURG. Een Hongaar gearresteerd. In den loop van Woensdag heeft de Heerlensche recherche verschillende huiszoekingen verricht in verband met den handel in cocaïne. Het resultaat hiervan was, dat inmiddels is gearres teerd de Hongaar J. R. Hoewel er geen cocaïne bij hem werd gevonden, kan hem toch ten laste worden gelegd, dat hij 2 K.G. cocaïne ter waarde van ƒ2600 gekocht heeft. Na verhoord te zijn is R. weer op vrije voeten gesteld. FILTERS VOOR GASMASKERS. Uit Kopenhagen wordt aan de Telegr. ge meld: De leider van het militaire laboratori um, de scheikundige N. L. Hansen, is er in geslaagd een filter voor gasmaskers te ver vaardigen, welke filter 99.8 effect heeft. Deze filters hebben het voordeel dat zij in oude gasmaskers kunnen worden aange bracht. HEKWERK VOOR SYNAGOGE ONDER ELECTRISCHEN STROOM. Bewoners van den Springweg te Utrecht bemerkten gisteravond dat het hekwerk van de synagoge der Ned. Israëlietische Ge meente onder electrischen stroom stond. Men begreep dat voorbijgangers, voor het geval zij met het hek in aanraking zouden komen, zich aan levensgevaar bloot zouden stellen en waarschuwde daarom de politie. Deze stelde onmiddellijk een onderzoek in, waarbij bleek dat aan een poging tot misdrijf moest worden gedacht. Men constateerde dat een of meer personen zich toegang tot de syna goge hadden verschaft, van de electrische lichtkroon de lamp en fitting hadden afge schroefd en daarna met een koperdraad het hek voor de synagoge geheel onder stroom hadden gezet. De politie kwam spoedig op het spoor van de daders, n.1. een 11-jarigen en een 13-jarigen jongen, die vermoedelijk uit zucht naar sensatie aan deze wonderlijke gril van hun misdadige fantasie uitvoering gegeven hadden. Zij schijnen voor hun eigen veiligheid gebruik te hebben gemaakt van een gummimat, waarop zij bij hun arbeid zijn gaan staan. De politie heeft het gevdaflijke tweetal na zijn aanhouding wederom aan de ouders teruggegeven. (Telg DE OVERVAL TE HAZERSWOUDE. In verband met de berooving, welke Zaterdagavond onder Hazerswoude heeft plaats gehad en waarbij een Rijn- schipper, Belg van nationaliteit, door drie personen voor een bedrag van ƒ.270 werd beroofd, vernemen wij, zegt de Telg. nog, dat de politie er tthans in ge slaagd is de daders van dezen brutalen overval te arresteeren. Een hunner, ze kere W., vroeger wonende te Hazers- wjude thans te Overschie, werd reeds door de recherche gezocht wegens ver duistering van gelden in dienstbetrek- kng. Hij was n.1. vertegenwoordiger van een naaimachinehandel en had in die functie door hem geïnde gelden niet af gedragen. Uit vrees voor ontdekking schijnt hij tot de berooving te zijn over gegaan, om zich op deze wijze het noo- dige geld te verschaffen. Zaterdagavond laat kwam hij in beschonken toestand thuis en deelde zijn vrouw mede, dat hij onder Hazerswoude een schipper had vermoord, om het vermiste bedrag te kunnen aanzuiveren. Zijn vrouw heeft DUIZENDEN NAAR DE „STOOM". De „Stoom", dat is natuurlijk Janvier's Stoomcaroussel. De „Duizenden", dat zijn (even natuurlijk!) al die vele kinderen, die gistermiddag hun bonnen van de Alkmaar- sche Courant bij ons bureau ingewisseld hebben voor kaartjes, om die in de gezellige en populaire kermisinrichting op het Hof plein te „verdraaien". Ja, het succes was weer overweldigend. Dat kon men reeds merken op de krant zelf. Den geheelen dag door was het een voortdu rend komen en gaan van ouders met hun kin deren, van jongens en meisjes, van groot en klein. En alien kwamen met hetzelfde doel: de bonnen inwisselen voor kaartjes. Men wilde nu eenmaal naar de Stoom en nu er weer de traditioneele kermis-Woensdagnamiddag was met zijn goedkoope krant-kaartjes, nu wilde men profiteeren van deze goedkoope gelegen heid. „Geld speelt geen rol!" zegt Louis de Bree. Maar hij is er leelijk naast! Geld speelt wel degelijk een rol! Als je vijf keer kunt draaien voor een dubbeltje, dan wacht je niet, totdat de prijs weer verhoogd wordt Dan profiteer je van die gelegenheid en wis selt bonnen in, bij vier, vijf, zes stuks tegelijk. o 't Was gezellig in de caroussel. De geheele Alkmaarsche jeugd scheen daar wel verte genwoordigd en iedereen hield zijn kaartjes kra, rapachtig vast, om er strak zooveel mo gelijk plezier van te hebben. Eerst eventjes kijken naar de anderen en dan straks draal en! Dat was het wacht woord van de jeugd! Neen niet voor allemaal. Er waren natuur lijk weer van die vluggertjes, die zoo gauw mogelijk hun kaartjes verdraaiden. Zij had den ontzettend veel plezier en juichten de an deren toe, die maar bleven kijken. Totdat de voorraad kaartjes verdwenen was. Toen moesten ze er uit en konden toe zien en naar de vroolijke gezichten der jeugdmakkertjes kijken, die zuinig geweest waren Bedrukte gezichtjes natuurlijk! Om 3 uur al geen kaartje meer over en de middag was nog zoo lang. En ze gingen kaartjes bedelen, of ze zoch ten ze van de vloer. Helaas! op de vloer la gen wel de snippers, maar geen geldige kaartjes meer. En de vluggertjes bleven bui ten de groote draaiende schijf! Het stroomde maar door, den geheelen middag. Er scheen wel geen eind aan te ko- rJu s telkens weer kwamen de liefhebbers opdagen Zij tolden rond in den molen op kaartjes van de Alkm. Crt Zij wa len enthousiast. Zij waren.... kermisklanten! hn toch, hoe populair deze Woensdagmid dag den loop der jaren ook geworden is, toch schijnt het publiek niet gemakkelijk wat te willen leeien of onthouden. Nu al jaren achtereen wisselt men zijn bonnen in bij ons bureau, maar ook gisteren waren er weer zeer velen, die trachtten, hun bonnen aan de kassa der caroussel in te ruilen Dat kon natuurlijk niet, en er was soms heel wat ta lent voor noodig, om den menschen duide lijk te maken, dat ze bij ons moesten zijn Anderen weer wisten niet, dat houders van A. C.-kaartjes vrijen toegang hadden Ze gingen naar de kassa en kochten een entree kaartje, om dan later te hooren, dat het niet noodig geweest was. En dat, terwijl zeker 20 keer per kwartier werd rondgebazuind, dat men zijn bonnen bij de krant moest inwis selen en dat men op vertoon der blauwe A C. kaartjes vrij entree had! Enfin, er was niets aan te doen En per slot van rekening was dat maar bijzaak Hoofdzaak is, dat de kinderen zich geamu seerd hebben! Hoeveel kinderen er geweest zijn? Ja, dat weten wij niet. Wel weten wij. dat er bijna 28.000 kaartjes verkocht zijn. 'Een getal, dat meer zegt dan nog een kolom druks. En daarom zwijgen wij verder mf^r in alle talen! naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned Met Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.8 te Yar- mouth. Laagste barometerstand 745.0 te lan Maijen. lt A Verwachting: zwakke tot matige noordelii. ke tot oostelijke op zuidoostelijke wind hel der tot licht of half bewolkt, droog weer, iet, warmer. Iloojsr en laas: water. BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Aug ustus Hoog water 1931 datum 28 29 30 31 1931 datum 28 29 30 31 v.m 4.29 5.03 5.35 6.05 n.tn. 4.53 5.25 557 6.24 v.m. 1.02 1.42 2.17 2.48 EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Augustus. Hoog water Laag water Dg 1-22 157 229 2.57 v.m. 4.26 5.00 532 6.02 «.in. 4.50 5.22 5.54 6.21 Eaag watei v.m 050 1.30 2.05 2.36 nin l.li 1.45 2.17 2.45 BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben he noemd bij het gemeentelijk bureau voor Sociale Zaken de heeren L. H W H Zutphen te Ursem en C. K. Bakker tiideliik ambtenaar bij den Raad van Arbeid, alhie? DE BRIEVENBUS AAN DEN GEESTERSINGEL. Van den directeur der Posterijen alhier ik bij den eerst, ondergetekenden van het adres der Geestersingelbewoners het volgende Ant woord ingekomen. 6 In ante oord op uw verzoek van 19 Aug. 1.1. betr< nde het plaatsen van een brieven- bus op het door u genoemde punt, moet ik u teleurstellen, aangezien de afstand naar de bussen van de Snaarmanslaan en Scharloo niet van dien aard is, dat de uitgaven van aanschaffing en dageüjksche bediening van een bus gewettigd zouden zijn en door mij tegenover de Hoofdadministratie verdedigd kunnen worden. Deze afstand is voor ver schillende punten 4 a 5 minuten en minder. Voor een agentschap moet een bus aanwe zig zijn, zooals door het Hoofdbestuur is voorgeschreven. De bus aan het Station hangt daar tijde lijk; deze komt bij het gereed zijn der ver bouwing weer op het perron voor het reizi gersverkeer. Nader zal worden overwogen of de bus aan de Snaarmanslaan dichter bï den Geestersingel kon worden geplaatst. AANBESTEDING. Bij de Dinsdag door B en W. ten stad huize gehouden aanbesteding voor het bou wen van een Openbare lagere school met gymnastieklokaal, nabij de Vondeistraat, waren 38 biljetten ingekomen. Hoogste inschrijver de heer P- Hiems ie Amsterdam voor f 125.312. Laagste inschrijver de heer J. Schuit te Egmond aan den Hoef voor f 73900, hierop volgde de heer C. Kloosterboer te Broek op Langendijk voor 79.980. terwijl op twee na de laagste inschrijver was de heer A. Portjegort' te Groningen voor 80.800. Niet Officieel. 457e STAATSLOTERIJ. Trekking van donderdag 27 Augustus 1921. 3 Klasse. 4e Lijst. Hooge Prijzen: 16455 1000 10654 1206S 20424 ƒ200 Prijzen van 45 1053 1192 1450 1506 1531 1558 2080 2388 2459 2675 3550 3707 3979 4056 4153 4328 4516 5161 5248 5815 5899 6355 6363 6422 6562 6774 6791 6830 6983 723 R 7310 731» 7447 7598 7703 7718 7793 8020 8160 827» 8548 8985 OÖ23 9146 9395 9571 10201 10260 10787 10944 11207 11328 11398 11554 11755 11826 12027 12045 12060 12262 12303 12704 12939 12974 13386 13415 13420 13664 14291 14476 14484 14982 15138 15151 15734 16069 16094 16167 16220 16409 16674 16769 16895 17031 17069 17189 17810 18769 18913 19367 20166 20199 20260 20556 20693 20830 DE R.K. EN DE S.D.A.P. EISCHEN IN ELKE RAADSCOMMISSIE 3 ZETELS. De R.K. en de S.D.A.P.-fracties hebben aan de voorzitters der overige fracties mede gedeeld, dat zij er prijs op stellen in de te benoemen Raadscommissies 3 zetels te be zetten en dus de overige 2 ter verdceling ouder de andere fracties overlaten- De raad der gemeente Oldenzaal heeft na langdurige discussie met 7 tegen 6 stemmen een v.-orstel van B en W. ver worpen, om nog zes aandeeler. van 1000 t© nemen in het kapitaa' der N V. Luchtvaartterrein Twente. Van de R K- Middenstandsvereeniging was een adres ingekomen om geen verdere' medewer king te verleenen. De burgemeester hield e enenthousiast pleidooi voor medewer king. Eenige l<?den wezen er op, dat Ol denzaal reeds een kranig figuur heeft geslagen met een aandeelenkapitaal van 21.000. Zij merkten daarbij op, dat een groote gemeente als Almelo zich gehee afzijdig houdt. De p.h.-a.g.r. te Bagdad. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K. l m bericht ontvangen dat het retourvliegtuig P.H.-A.G.R. heden om 5 uur 10 uit Djask 's vertrokken en om 9 uur 52 te Bushir is g* land. Vandaar werd om 10 uur 37 opgesp' gen. Om 15 uur 10 werd te Bagdad geland Aan boord is alles wel. Morgen verder. Een militair vliegtuig uit Soesterberg vaft het type C 4 heeft gistermorgen op e weiland nabij Berg-ambacht door een m°t defect een noodlanding moeten maken. L* machine maakte deel uit van een esquadnh

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2