Alkmaarsche Courant. JUuUomemas QemmUetaden 1euiC£eton Honderd drie en dertigste Jaargang. „n. 1931. No. 201 Donderdag Augustus Vrijdag 28 Augustus. 8. 4.— 8 uon en de V.P.R.O. van 8.—11.— uur). A.V R7 en 7.30-7.45 Gymjiastiek. 8.01 rrafflófóonplaten""l0.— V.P R.O.-Morgen- 0 TnJ 10 15 Voordracht door F. Koolber- *2. 10 30 Ziekenuurtje. Viool, piano en rHncht 11 30 Gramofoonpl 12.—Con- S Omroeporkest. Gramofoonpl. 2-2.30 fllSma: De Hulptrog» 9 30^-4— Concert door het A.V.R.O.-kwar- +et Gramofoonpl. 4.01 Orgelspel door Joh. Tontr 4 30 Knutselwerkjes voor de kinderen ^Concert door het V.A.R A.-orkest en 6.15 Con A—W Drop: Het socia- tot noodzakelijkheid. 6.15 concert, h.45 Actnee a ede d £TF.W"SU 8.30 Concert Bertha Ka:«, viool Theo 4 Pas, piano. 9.50 Causerie door dr. J. Pfc Backx. O 30 Vervolg concert. 10.— 1 ersoericnren 10.05 Persberichten 10 15 Vervolg concert. 11 Gramofoonplaten, KW''KT'en 10—H30 Gramofoonplaten. 11 30—12. Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen Cramofoonpl 2.30-3.30 Concert (Sopraan, s^fSri?.a"rtVaf0^M5 OraL: foonplaten. 5.15—6.30 Concert K R O. Kunst-Ensemble. 6.30-7.- Zang door Ge mengd koor „Het Oosten". 7.-7.30 Lezing. 7 30—7.45 Politieberichten. 7 458.— Ge tnengd Koor „Het Oosten". 8.8.45 Con cert door het K.R.O.-orkest. 8.45—9.— Ver volg koorzang. 9.— Nieuwsberichten. 9 15— 11.Vervolg Orkestconcert. 11.12.— Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 Al. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. M. Browne, alt. I. Walters, tenor. 12.50 Orgelconcert door L. H. War ner. E. Phillips, alt. 1.502.50 Gramofoon platen. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuur tje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 6.55 Lezing. 7.— Zang door Eleanor Toye en Dale Smith. 7.20 Lezing. 7.50 Concert. In- strum. kwintet. 8.35 Vaudeville. 10Be richten. 10.20 Lezing. 10.35 Orkestconcert. 11.2012.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338.2 AI. 508.5 M 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert en zang. 9.20 Tooneeluitzen- ding. 338.2 M.: 3.20 Orkestconcert en piano. 5.20 Orkestconcert. 6.35 Gramofoon platen. 8.20 Gramofoonplaten 9.20 Orkest concert en zang. Parijs „Radio-Paris"1725 Al. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 Gramofoonpl 1.25 Gra mofoonplaten. 6.50 Gramofoonpl. 8 20 Con cert. Kwintet en gramofoonpl. 9.05 Vervolg concert. 9.50 Gramofoonplaten. Langenberg, 473 Al. 7.258 20 Gramo foonplaten. 11.11.45 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. 5.20 6.20 Concert. Strijkkwartet. 8.209.20 Schiller-herdenking. Vocaal dubbelkwartet en zang bij de luit. 9.2010.20 Orkestcon cert. 10.20 Berichten. Daarna tot 12,20 Or kestconcert. Kalundborg, 1153 Al. 12.251.20 Orkest concert. 1.20—2.05 Opening van Radio-ten toonstelling. Toespraak en concert. Opening der tentoonstelling door Z. K. H. den Kroonprins van Denemarken. 2.504.50 Orkestconcert en zang. 4.505.50 Orkest concert. 8.30—9.20 Orkestconcert. 9.20 9.40 Liederen-voordracht. 9.4010.Cello- soli. 10.10.30 Orkestconcert. 11.0512.50 Dansmuziek. Zeesen, 1635 Al. Ca. 7.7.50 Gramofoon platen. 10.30 Uitz. voor scholen. 10.55 Ber. 11.5012.50 Goethe-herdenking. Vervolgens gramofoonplaten. 1.15—2.20 Berichten. 2.20 3.20 Gramofoonplaten. 3.20—4.20 Lezin gen. 4.205.20 Gramofoonpl. 5.20—8.20 Lezingen. 8.20 „Rummelplatz", hoorspel van F. J. Engel. Muziek: Karl Szuka 9.10 Ber. 9.20 Mozart-concert uit Weenen. 1020 En- gelsche liederen. Door Anne Wood, Londen 10.50 Berichten en daarna concert dooi' »rkest van werklooze musici. DAROL FARQUHAR's l NACHTWANDELING. Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr. O. KELLER. Al) De voormalige koopman, wien den vorigen zomer nog zijn voormalige kantoorjuffrouw bundels brieven ter onderteekening had ge bracht, die zijn bevelen had af te wachten en haar weekloon in een enveloppe in ontvangst nam, antwoordde heel gedwee: In den zomer doe ik aan tennis. Als beroep, niet? U geeft dan toch les? Ja- Wat een pracht van een werkkring! Verklaarde Sheila, terwijl er een duivelsch plezier uit haar blikken sprak. Wat moet dat een gezonde levenswijze zijn. Ja- Een oogenblik stilte. Het brandde Sheila op de lippen hem te vragen: Maar waarom leidt u zoo'n gezond le ven? Het kan me, goed beschouwd, volstrekt niet schelen of u dood of levend is Maar waarom leeft u op deze wijze? Hoe staat hek met uw oom en de zaak van de firma Mackenzie en Mass? Zij kreeg het gevoel alsof heel de stikheete zaal was gevuld met geesten, de geesten van Mackenzie en Moss van den Ouden Kei. van den boodschaplooper Harris, de heele Lon- densche politiemacht, Scotland Yard incluis, ln overdrachtelijken zin krioe'de het er van parelsnoeren, weerklonken alom alarmseinen, zwrmde het er van ontvangstbewijzen en HOORN. Dinsdagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig waren mevr. Keijser en de heer Sant. Onder de ingekomen stukken is een mede- deeling van Ged. Staten, dat zij bereid rijn liet aan de gemeente toegezegde subsidie van zo pet. der aan de werkloozen te betalen ,°°n„e" M «ai maximum van 25 pCt. van J .J82./6, is rond 2500, eveneens over liet tAoT u val1. 1 Januari tQt en met 23 Juni 1931, beschikbaar te stellen. Een verzoek van het R.K. kerkbestuur om toekenning van subsidie voor het jaar 1932 ten behoeve van de R.K. bewaarschool Dit weid in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Voorts kwamen aan de orde de vragen van den heer Plomper (s.d.) Ie. Zijn B. en W. bereid mede te deelen, of het in de bedoeling ligt voor* te gaan met de verbetering van verschillende singels en lanen, zooals de Draafsingel, door een zoo genaamde teerbedekking aan te brengen. De eerste vraag wordt door B. en W. be vestigend beantwoord. Het ligt in de bedoeling om geleidelijk ook andere lanen op dergelijke wijze te behande len. 2e. Zoo ja, zijn B. en W. bereid mede te deelen, hoe groot de kosten zijn. Volgens B. en W hebben de kosten be dragen voor den Draafsingel en de tweede helft van de Joh. Messchstraat rond 1470. 3e. Indien vraag I bevestigend wordt be antwoord, zijn B. en W. dan bereid te be vorderen, dat deze werkzaamheden door Hoornsche werklieden worden verricht. B- en W. deelen mede, dat de werkzaam heden zijn uitgevoerd door het Hoogheem raadschap „Noordh Noorderkwartier", wel ke in deze routine heeft en de beschikking heeft over geroutineerd personeel. De kosten bedroegen 33 cents per M2. In eigen beheer zal het ongetwijfeld duurder worden. B. en W. zijn echter bereid ernstig te over wegen of uitvoering in eigen beheer practisch en financieel mogelijk is. De heer Plomper dankte voor de beant woording, maar dringt nogmaals aan op het uitvoeren dezer werken in eigen beheer, mede in verband met de werkloosheidvoorziening. Toegestaan werd de beschikking over een gedeelte van het crediet, verleend ten behoeve van het maken van een-daagsche schoolreis- jas. Het betreft een bedrag van 17.12, het welk abusief door school I was besteed ten behoeve der 3e en 4e klas, terwijl het uit sluitend bestemd is voor leerlingen der 5e en 6e klas. Tevens werd besloten in verband met de invoering van het 7e leerjaar, in het vervolg ook de leerlingen der 7e klas in aam merking te doen komen. Aangenomen werd een voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke rege ling met Enkhuizen omtrent de toelating van kinderen uit die gemeente tot de vervolgklas- sen, 4e en 5e leerjaar, van de openbare U. L. O.-school. Deze vervolgklassen, waarvoor zich bereids 13 leerlingen hebben aange meld, zijn bedoeld als opkeidingsinrichting voor de acte onderwijzeres) L.0. Aan de orde werden gesteld verordenin gen op de heffing en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en voor het uitgebreid lager onderwijs. Het betreft hier de invoering van een eenigszins gewijzigde gezinsreductie. B. en W. stelden voor het betreffende arti kel aldus te lezen. „Indien meer dan één leerling uit hetzelf de gezin gelijktijdig een school van dezelfde soort bezoekt, wordt het schoolgeld voor den tweeden leerling met 10, den derden leerling met 20, den vierden leerling met 30, den vijf den met 40, den zesden met 50 en den ze venden met 60 ten honderd verminderd en is voor de volgende leerlingen geen schoolgeld verschuldigd". De verordeningen werden ongewijzigd vastgesteld. Aan de orde kwam thans een voorstel tot het verleen en van een crediet aan B. en W in verband met de in Sept. e.k. te houden Fokveedagen. Deze deelname zal volgens B. en W een uitgaaf vorderen van 1000, t.w. huur van een tribune 250; kosten van den ring met tcebehooren 80, plaatsen van een 2en mu ziektent ff 45; kosten van een vuurwerk 300, kosten van beschikbaar te stellen prij- zen 175, andere bijkomende uitgaven 150. brandkasten. Van alle kanten weerklinken er in haar fantasie telfoonschellen, bevelen, on uitgesproken vragen en wat niet al! Maar terwijl zij zich afvroeg, wat hij hier deed, moest hij er nieuwsgierig naar zijn, wat zij hier deed. Laat hem nieuwsgierig zijn, dacht ohella met een uitdagend gevoel. Opgewekt ging zij voort: 77 kan me zoo voorstellen, dat u altijd buitenshuis in de zon toeft, voortdurend in beweging en uw krachten oefenend. Dat is toch heel wat beter dan zich binnenshuis te verkniezen! En daarop liet Sheiia een paar woorden volgen, waarover ze berouw gevoel de zoodra ze had gesproken. Maar ze waren over haar lippen voor zij het zelf goed wist: Wel zoo aangenaam b.v. dan in een vunzig kantoor te Londen. Veel aangenamer, beaamde Farquhar vriendelijk, terwijl hij inwendig vloekte. En is u dat reeds lang doende? Sedert eind Augustus of begin Septem ber. Nu, dat is nog niet erg lang, vindt u niet? merkte Sheila op, terwijl er voor haar eeuwen lagen tusschen dien tijd en dit oogen blik. Inderdaad, men kan dit niet lang hee- ten. Weer een oogenblik stilte, dat dreigde een einde te maken aan dit gesprek, waarbij de vrouw als aanvallende partij optrad. Sheila voorkwam dit docr te zeggen: Nu ik zou niet gedacht hebben, dat hier in den zomer zooveel gas'en zouden zijn om aan een tennisleeraar druk werk te bezorgen! 1 Maar ik ben hier niet in den zomer ge weest. Ik was in den nazomer in Frankrijk, 'verklaarde hij kortweg. (Heeft mén geen af- rdoende reden om anders te handelen, waarom O m. Is noodig een groote „ring" op de Oe- dempte Turfhaven met een tribune voor ge- noodigden. Met het oog op de vereischte grootte van den ring is een uitstekende punt van het plantsoen voor het St. Pietershof hinderlijk. B. en W. stelden in overleg met het College van Regenten van genoemde in richting voor het plantsoen aldaar af te ron den, waardoor de benoodigde ruimte vrij komt. De kosten werden begroot op 300. Aldus besloten. Aangenomen werd voorts een voorstel om aan Gebr. v. Veldhoven een strook grond te verkoopen, gelegen aan de Joh. Messchaert- straat, groot 286 M2, tegen den prijs van 5 per M2. In verband met het uitbreidingsplan werd voorts besloten tot het verkoopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan den Draaf singel, aan den heer P. J. Schermer alhier en voorts tot het koopen van een strook grond van genoemden eigenaar. Aangenomen werd voorts een voorstel tot het aangaan van een dading met de erfge namen van den heer K. H. Kaat. Deze da ding werd vastgesteld teneinde aan de lang durige procedure van de gemeente met de erv Kaat alhier e eneinde te maken. Krach tens deze dading wordt het eigendomsrecht van de kadastrale gedeelten, te zamen groot 0.53.05 H A. erkend; zullen de erven voorts aan de gemeente laten al hetgeen daarop is gebouwd (een voormalige scheepswerf)* en zullen zij de percee'en ontruimen, verlaten en ter vrije beschikking van de gemeente stel len. Bovendien werd aan de gemeente in eigen dom overgedragen een pakhuis met loods Hiertegenover doet de gemeente afstand van hare vorderingen tot betaling van pro ceskosten en tot vergoeding van kosten, scha den en interessen volgens het arrest van het gerechtshof en betaalt de gemeente aan de erven Kaat nog een bedrag van 376.04. Voorts neemt zij voor hare rekening de kosten van registratie enz. In behandeling kwam thans weer het aan gehouden voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van de vernieuwing van de bestrating van het Keern. In de vorige vergadering liep het meeningsverschil vooral over de al of niet noodzakelijkheid van een verkeersleider. Advies is ter zake ingewonnen bij de We gencommissie van den A.N.W.B. en de K.N. A.C. Deze acht den verkeersleider aldaar niet noodzakelijk. Met het aanbrengen van een witte lijn in de as van den weg kan worden volstaan. Toch handhaafden B. en W. het voorge stelde verhoogde middengedeelte in den weg, om in de eerste plaats het verkeer te leiden, doch teneinde den weg, die bijzonder breed zou worden, genigszins te onderbreken zoo- wei om het mogelijk te maken den weg in dubbel profiel te doen leggen, waardoor de weerstand wordt versterkt. De kosten in totaal worden begroot op 7800. Een druke discussie volgde in ver band met het al of niet aanbrengen van den verkeersleider. Door den heer Betlem (s.d.) werd ten slot te voorgesteld bedoelden verkeersleider niet aan te brengen. Dit voorstel werd verworpen met 3 tegen 10 stemmen. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte aangenomen. Alsnu kwam in behandeling het prae-ad vies van B. en W. Op een voorstel van den heer Plomper (s.d.) om de werkloozen bij toerbeurt te werk te stellen bij de verschil lende bedrijven. De hoofden der bedrijven en de gemeente architect hebben tegen het voorstel geen overwegend bezwaar, mits het geen routine werk betreft, daar alsdan regelmatige wis seling de belangen van den dienst zou scha den. In verband met het vorenstaande deden B. en W. de toezegging, dat maatregelen zullen worden getroffen om valide arbeiders in voorkomende gevallen zooveel mogelijk bij toerbeurt in lossen gemeente-dienst te nemen. Aldus besloten. Aan de orde werd gesteld een voorstel tot wijziging en hernieuwde vaststelling van de beheersverordening voor het Slachthuisbe- drijf. Ten aanzien van de verordening op het be heer van het slachthuisbedrijf bestaan bij Ged. Staten enkele bezwaren, hoofdzakelijk wat betreft de belegging van gelden. Voor belegging van gelden voor het „ver nieuwingsfonds" bijv. is een besluit van den raad noodig. Voorts hebben Ged. Staten er bezwaar te- dan maar niet rondweg voor de geheele waarheid uit te komen? Er zullen wel niet heel veel menschen zijn, die haar zullen ge- looven wanneer zij haar hooren. Waarschijn lijk omdat de waarheid hun slechts zelden wordt gegeven). Ik verbleef toen in Bretagne, bij den graaf. Later, ging hij voort, steeds alsof hij met een vreemde sprak, die zich in teresseerde voor dezen werkkring ten dienste van de weelde, heb ik nog eenigen tijd aan de Riviera doorgebracht. Uit het diepst van zijn hart kwam de wensch bij hem op, dat hij belangrijk veel langer aan de Riviera had doorgebracht. Waarom had hij dat niet gedaan, toen hij het er zoo opperüest had? Hij had er dadelijk groot succes gehad. Tal van vroegere leerlin gen had hij er teruggevonden. Zij hadden hem, zonder ook maar één oogenblik tegen te pruttelen, aangenomen tegen zijn oude tarief van honderd francs per les zonder er om te denken, dat zij voor een kwart van dat be drag elders les hadden kunnen nemen. Ka pitein Farquhar was een aantrekkelijkheid voor het hotel geworden. Sinds hij door de ervaring wijs was geworden, had hij zich nog meer dan vroeger gereserveerd getoond tegenover zijn vrouwelijke leerlingen, zoodat alle diabolische vrouweninmenging in zijn leven was uitgebleven. Tot op een avond de lijst van nieuw aangekomen vreemdelingen in zijn hotel hem een veelzeggenden naam onder de oogen bracht en hij op zijn balkon staande een zekere slanke, wit geschilderde Isotto Fraschini met een neger-chauffeur op merkte, welke hem bekend voorkwamen. Nu Farquhar zijn intrek had genomen in dit hotel, zou hij dus een vrouw ontmoeten die hij liever uit den weg ging. Dat was de vrouw, die hem in den afgeloopen zomer een das gen, dat voor de in het bedrijf belegde gel den (van het reservefonds) geen rente wordt vergoed. De gekweekte rente komt aan het fonds ten goede. Door de Commissie van Ad vies is er .voort op aangedrongen, dat het re servefonds de 20.000 nooit met meer dan 2500 zal mogen overschrijden, daar men dan verplicht zou zijn de eventueele winst aan te wenden voor verlaging der verschil lende tarieven. B. en W. kunnen zich met de voorstellen van Ged. Staten vereenigen, doch niet met het meerderheidsvoorstel der Commissie. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Na uitvoerige bespreking werd ten slotte ongewijzigd vastgesteld het nieuwe Ambte naren-reglement. Door de toevoeging van het 4e en 5e leer jaar aan de U.L.O.-school, in verband met de a.s. onderwijzersopleiding, werd besloten tot overplaatsing van den onderwijzer J. P. Eriks van Gemeenteschool I naar de U.L.O.- school en tot overplaatsing van de onderwij zeres mej. J. J. Flampe van Gemeenteschool III naar gemeenteschool I. In verband met genoemd voorstel maakte de heer Zijp (s.d.) ernstig bezwaar tegen de voorgestelde indeeling der klassen aan de O.L.-scholen. De 5e klasse aan school II zal 42 leer lingen tellen; deze klasse is volgens den heer ?ijp veel te groot. Spr. diende een motie in, waarbij werd voorgesteld aan deze klasse een paralel- klasse te verbinden. De voorzitter merkte op, dat hierdoor nog een ovetrallige leerkracht voor rekening der gemeente zou komen. Bovendien zouden dan uit onderwijsoogpunt beter de Ie en Ile klas gesplitst moeten worden. Bovendien ont breekt de noodige ruimte. De voorzitter meende de aanneming der motie ernstig te moeten ontraden. De heer Zijp trok om practische en finan- cieele redenen ten slotte de motie in. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Tot leeraar voor het vak zingen aan de school voor U.L.O., met betrekking tot de onderwijzersopleiding merkte de heer Dor- hout (v.d.) op, dat z.i. de tijd voor dit vak uitgetrokken (één uur per week) veel te kort moet worden genoemd. Spr wees in dit ver band op de Kweekschool te Alkmaar. Spr. gaf B. en W. in overweging zich be treffende deze aangelegenheid nog eens met het Hoofd der School te verstaan. Tot onderwijzeres voor het vak zingen werd benoemd de heer G. Hop, directeur der Sted. Muziekschool. Het salaris werd vast gesteld op 125 per wekeüjksche lesuur. Door den heer De Leur is met ingang van 1 Januari 1932 eervol ontslag verzocht als directeur van den Keuringsdienst voor vee en vleesch in den kring Hoorn en als ge meente-veearts. Genoemd verslag zal vermoedelijk samen vallen met de ingebruikneming van het Open baar Slachthuis, aan de voorbereiding waar van de heer De Leur een belangrijk aandeel heeft gehad. In het belang van deze inrich ting komt het B. en W. gewenscht voor, dat gedurende den eersten tijd nog gebruik wordt gemaakt van de diensten van genoemden functionnaris. In verband hiermede stelden B en W. voor a. eervol ontslag te verleenen aan den heer De Leur als gemeente-veearts en als keu ringsvee-arts-directeur van de Keuringsdienst voor vee en vleesch in den kring Hoorn; b. met ingang van 1 Jan. 1932 den heer De Leur aan te stellen als tijdelijk adviseu» van het Openbaar Slachthuis, tevens belast met de tijdelijke waarneming van de betrek kingen van diretceur van Openbaar Slacht huis en gemeente-veearts tegen een beloo ning van ƒ2500 per jaar. De heer Plomper (s.ddeelde namens zijn fractie mede, dat hij geen bezwaar heeft te gen het onder a genoemde voorstel. Zijn fractie is echter sterk tegen het voorstel on der b gekant. De heer De Leur is pensioengerechtigd; het gaat z.i. niet aan om genoemden ambte naar nu maar weer voor onbepaalden tijd in dienst te nemen. Hierdoor werd een gevaar lijk precedent geschapen. Spr. stelde daarom voor deze tijdelijke aanstelling voor één jaar te doen geschieden De heer Esser (v.b.) onderschreef meeren- deels de meening van den heer Plomper. De heer Dorhout (v.d.) merkte op, dat de ze zaak uitvoerig in een informeele zitting is besproken en dat daarbij door den heer Plomper geen limiet is genoemd. speld van een zwarte parel had doen toeko men en aan wie hij deze had teruggezonden, gestoken op een visitekaartje van hem. Was zij hem naar de Riviera achterna gereisd? Het kon een toeval zijn, maar zoodra Farqu har haar van zijn balkon af in de gaten had gekregen, had hij zijn tenniscostuums weer in zijn koffer gepakt en den eersten trein naar Zwitserland genomen. Hij gaf er de voorkeur aan te deserteeren dan in dezelfde plaats te vertoeven als die vrouw. Voor de tweede maal in zijn leven had kapitein Far quhar voor een vrouw de vlucht genomen. Maar nu vroeg hij zich toch af, of die ont moeting niet te verkiezen ware geweest boven wat er nu gebeurde. Hij geeft, geen kwaad vermoedend, gevolg aan een uitnoodiging tot een diner en ontmoet dan wie hij het minst van alle menschen verwachtte, het meisje, dat hij verantwoordelijk stelde voor de misluk king van zijn leven. Dat was een slag in het gezicht, vond hij. Hij achtte het toch wel het toppunt van tegenspoed, haar hier aan te treffen in het gezelschap van die vriendelijke mevrouw Power en van zijn goeden vriend Jean. En toegerust met een onbeschaamd heid, neen maar! Ze groeit er bepaald in, dacht hij, het meisje heeft er eenvoudig een duivelsch ple zier in, om mij hier in deze positie aan te treffen en met mij over mijn broodwinning te praten. En daarbij weet zij opperbest, dat ik haar niets kan terugdoen. Wat een bijde- hande kat! Ze gnuift er in mij eens goed te kunnen doen gevoelen, dat ik met sport de kost moet ophalen en dat zij, zoolang zij op vrije voeten blijft, aan het langste eind trekt. Nu, voor het oogenblik is dat ook het geval, overwoog Farquhar, terwijl zich weer een krachtwooord tusschen zijn overdenkingen ■^e a ^toltiens (r.k.) is ook van mee ning, dat de raad zich heeft te houden aan datgene, wat in de informeele zitting is be. sproken. 6 De voorzitter zeide, dat de heer Plomper het recht heeft principieel tegen verdere in diensttreding van den heer De Leur te zijn Spr. ontzegde echter den heer Plomper het recht alsnu bij wijze van limiet een termijn te stellen. De besprekingen tusschen B. en W. en den heer De Leur zijn hierop niet ge richt. Indien het amendement van den heer Plomper wordt aangenomen trekken B. en W. hun voorstel terug. De heer Plomper handhaafde zijn amen dement, hetwelk ten slotte werd verworpen met 9 tegen 4 stemmen (s.d.a.p.). Het voorstel van B. en W. werd hierna met de stemmen der s.d.a.p. tegen, aangeno men. Aan den heer P. G. Smits werd eervol ont slag verleend als lid van het bestuur van de gemeentelijke instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. Na afloop der agenda richtte de voorzit ter woorden van hartelijke dank tot de schel dende raadsleden. Door de heeren Stultiens, Van der Veer en Weyling werd deze toespraak beantwoord Hierna sluiting. WINKEL, De raad dezer gemeente vergaderde Dins dag voltallig met uitzondering van den heer L. van Dijk. De voorzitter verzocht de aanwezigen van hunne zitplaatsen op te staan ter herdenking van het zoo plotseling overlijden van den heer J. van Dijk, gemeenteveldwachter alhier. Hij sprak waardeerende woorden ter nage dachtenis aan den overledene, die na een zeer kortstondige ziekte zoo onverwacht en plotseling is heengegaan. Vanaf 11 Februari 1903 was de overleden* in dienst dezer gemeente en voor de wijze waai op hij zijn dienst heeft waargenomen, bracht de voorzitter den overledene hulde. Zijn opvatting, te trachten de menschen in het rechte spoor terug te brengen en niet direct in handen van den rechter, heeft hem vele harten warm voor hem doen kloppen, en met leedwezen kennis doen nemen van dit plotseling overlijden. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de school voor Uitgebreid Lager Onderwijs, is uit een 5-tal sollicitanten benoemd mejuffrouw A. J. M. Dekker te Den Helder. Een verzoek was ingekomen van de ver- eeniging tot bevordering van het vakonder- wens in Westfriesland om subsidie voor 1932. B. en W. stelden voor dit verzoek bij de begrooting te behandelen. Voorloopige vaststelling gemeente-rekening 1930. Door de Commissie belast met het onder zoek van de rekeningen 1930 werd rapport uitgebracht van haar onderzoek, waarbij alles in orde is bevonden en stelde voor: lo. De gemeenterekening over 1930 voor- loopig vast te stellen voor zoover betreft: De gew. dienst in ontvang op f 107/279.6314 De gew. dienst in uitgaaf op 97.657.72 Batig saldo 9.621.9114 De kapitaaldienst in ontvang op ƒ72750. De kapitaaldienst in uitgaaf op 61035.— Batig saldo ƒ11714.03 2o. De rekening van het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur over 1930 goed te keuren in ontvang op f 14.309 52 In uitgaaf 12.906.70 Batig saldo 1.402.82 3o. De rekening van de gemeenschappelijke Gasfabriek over 1930, goed te keuren, voor zoover betreft: De gew dienst in ontvang op ƒ61311.54 De gew. dienst in uitgaaf op „61311 54 Saldo nihil De kapitaaldienst in ontvangst op ƒ21.744 94 De kapitaaldienst in uitgaaf op „21.744 94 Saldo nihil Overeenkomstig het voorstel der Commis sie werd besloten. Vaststelling Ambtenaren Reglement. mengde, maar ik zal er wel donders goed voor zorgen, dat zij niet aan de weet komt, dat ik zoo'n stmomeüng ben geweest me ter wille van haar doodar mte maken! Dwaas, driedubbele dwaas, die ik toch geweest ben! Zijn woede deed hem een oogenblik vergeten, welk een afschuw hij koesterde voor tralies en hij zeide in zichzelf: Bij den hemel, ik wou dat ik zoo ver* standig was geweest haar te doen aanhou den! Het voorwerp van zijn overpeinzingen roerde intusschen haar koffie om, terwijl zij zich zelve afvroeg: Wat zou hij wel den ken, dat ik hier kwam doen? Toen hij mij leerde kennen was ik de slecht betaalde kan toorjuffrouw van die stijve hark van een oom van hem en de laatste maal, dat we elkander hebben gezien, joeg hij mij de deur uit. Ik werd weggetrapt uit de zaak zonder eenig getuigschrift en dat door hem! Nu ben ik hier, afgestapt in dit hotel en vertoon mij in dit costuum. Zou hij misschien denken, dat iemand me een fortuin heeft nagelaten? Of dat ik de gezelschapsjuffrouw ben van me vrouw Power? Wat zou hij wel van mij den- ken? Wat zou inderdaad Farquhar onder de ge geven omstandigheden van haar denken? Na den eersten blik op haar geworpen te hebben, had hij twee gedachten in zich voelen opko men. De eerste was: „Dat meisje heeft vast nooit de parels gestolen. Men kan het haar aanzien! Met zulk een gelaat is zij naar mijn overtuiging niet in staat om die parels te stel'en'. Maar de tweede indruk was: Kijk, die maakt goede sier met d opbrengst van de gestolen parels en nu is zij weer op het die venpad!" (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5