Donderdag Gibbs-Dag! 3-otmeel JUimtmCand £aud= w Vergeet niet de annonce uit te knippen KERMIS 1931. in Aan door het dan te geven aantal lesuren zou fmrden gerechtvaardigd. Vastaangestelde leeraren toch kunnen aan saiarisregeling aanspraken ontleenen op itbe'taling van een wedde, berekend naar een 'vaarborgd minimum-aantal lessen. Het is, •n het bovengestelde geval van vermindering if opheffinfiT der parallelklassen, waarschijn lijk dat dit minimum te eeniger tijd hooger 'Ij'zijn dan het werkelijk te geven aantal lessen Tijdelijke leeraren hebben deze aan- ^Wifhebben mitsdien bedenking tegen vaste aanstelling van beide voorgedragenen, en ven djn overweging één hunner voor vast ffivnoemen en den andere voor den duur het schooljaar 1931/1932 Naar onze Lening komt voor een vaste benoeming in aanmerking de heer Drs. J, C. Kamerbeek omdat deze in de plaats is gekomen van den vastaangestelden leeraar, tevens conrector, pr. C. M Buizer. terwijl de heer Drs. G. H. Blanken aan het Gymnasium is verbonden ter waarneming van lessen van een ongestel de leraar en voor de vorming van parallel klassen. Wii stellen Uwe Vergadering dus vóór: ifwijking van het advies van Curatoren .iet Gymnasium, aan die onderwijsin richting voor vast te benoemen, behoudens geschiktbevinding na geneeskundig onder zoek, den heer Drs. J. C. Kamerbeek en voor den duur van het schooliaar 1931/1932 den heer Drs. G. H. Blanken. SCHFIDSGERECHT. B. en W schrijven in bijlage No. 145: In verband met het inwerking treden op 1 September 1931 van de verordening, regelen de het beroep op het scheidsgerecht der ge meente Alkmaar, alsmede de samenstelling en werkwijze van dat gerecht (gemeenteblad nr. 1225), stellen wij U voor, overeenkom stig artikel 6 dier verordening, over te gaan tot de benoeming van een voorzitter en een plaatsvervangend voorzitter van dat scheids gerecht. De benoeming geschiedt tot 1 Ja nuari 1935. Wij bevelen U voor eene benoeming aan, voor voorzitter: Mr. W. Stap; plaatsvervangend voorzitter: Mr P Of fers. De voorgedragenen, die ons hebben be richt eene eventueele benoeming te aanvaar den, zijn respectievelijk voorzitter en plaats vervangend voorzitter van het Scheidsge recht voor de werklieden, welk scheidsgerech op 1 September 1931 door de inwerkingtre ding der bovengenoemde verordening ver Veilt. AANSCHAFFING SCHOOLBOFKEN, LEER- EN HULPMIDDELEN ST. ADELBERTUSSCHOOL. B. en W. schrijven in bijlage No 150: Bij adres van 24 Augustus j.1. verzocht het Bestuur der Vereeniging „St. Joseph" voor I iwee andere betrekkingen aan de school heb ben wij in verband met een van den minister ontvangen schrijven eene oproeping van be voegde sollicitanten gedaan en inmiddels een tijdelijke voorziening getroffen. Te zijner tijd zullen wij U daaromtrent een nader voorstel doen. Wii stellen Uwe Vergadering thans vóór te nemen het ^o'gende besluit, echter onder voorbehoud, dat wanneer de minister een vaste benoeming van den heer Hultzer niet goedkeurt, dienst aanstelling een tijdelijke zal zijn voor den deur van den cursus 1931 1932. De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien de voordrachten van B en W., op genomen in bijlage nr. 148 tot het verslag van 's Raads handelingen; Benoemt met ingang van 1 September 1931 voor vast aan de Handelsschool tot leeraar in: 1. handelsrecht, den heer Mr. J. Belonje. 2. staatsinrichting, den heer A. H. P. Blaauw. 3. teekenen, stenografie en schrijven, den heer H. J. Hultzer, op de aan die betrekking verbonden w:d- de en onder gehoudenheid zich in die betrek king te gedragen naar de bestaande- of nader vast te stellen verordeningen en instructiën. SCHOUWBURG OP HET DOELEN- VELD. Middagvoorstelling van Micky Mouse. Mickey Mouse is een fantastisch product van onzen tijd en in den vorm van dit beken de filmmuisje zijn er dan ook in allerlei va riaties reeds speldjes en poppetje verschenen Geen wonder dat ieder kind langzamer hand wel eens van de beroemde Mickey ge hoord heeft en dat het gistermiddag in de groote Revue-schouwburgtent stampvol mei kleuters was toen Mickey levensgroot op het tooneel zou verschijnen. Het was een alleraardigste Mickey, voor gesteld door Clairette Hammé, een levende muis met een leuk kopje en een langen staart en er waren bovendien nog levensgroote kat ten. beeren, apen en poppen op het tooneel. De voorstelling had dan ook een overwel digend succes en Mickey Mouse, alsmede Roosje Kohier als de tooverfee en de poppen Jeanne Laforce en Beppie Penlers hadden vrijwel niets anders dan daverende applaus- jes bij open doek in ontvangst te nemen de aanschaffing van schoolboeken, leer- en f evenals de poppendokter, waarvan Ad. Timm hulpmiddelen ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Adelbertusschool aan de Nieuwlandersingel, in verband met de vor ming van een parallel eerste klasse Spoedshalve hierop dienende van bericht en raad, deelen wij U mede, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager On derwijswet-1920 gestelde eischen (in ver band met het Koninklijk besluit van 14 De cember 1925 nr. 12 behoeft in dit geval geen waarborgsom te worden gestort). Derhalve moet dit verzoek op grond van artikel 75 dier wet worden ingewilligd. Wij stellen Uwe Vergadering mitsdien vóór te nemen het desbetreffend besluit te nemen De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien een adres d d 24 Augustus j.1. van het Bestuur der Vereeniging „St. Joseph" voor de R. K. Jongensscholen alhier, verzoe kende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor de aanschaffing van school boeken, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Adelber tusschool aan den Nieuwlandersingel; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage Nr. 150 tot het verslag van 's Raads handelingen; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager Onderwijs- 1920 gestelde eisclien; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet; Besluit: A de gevraagde medewerkng te verlee- Aen; B de uit het beeluit onder A voortvloeiende uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting. BENOEMING PERSONEEL HANDELSSCHOOL. In bijlage no. 148 schrijven B. en W.: De Directeur der Handelsschool heeft ons o.m. het voorstel gedaan om aan die schooi a. met ingang van 1 September 1931 voor vast te benoemen tot leeraar in: 1. handelsrecht, den heer Mr. J. ^%'0RF> 2. staatsinrichting, den heer A. H. 1 Blaauw; b. voor den cursus 19311932 opnieuw te benoemen tot tijdelijk leeraar in teekenen, stenografie en schrijven, den heer H. J. Hultzer, allen reeds tijdelijk als zoodanig werk- 'zaam. De heeren Mr. Belonje en Blaauw vervul len hunne betrekkingen reeds sedert resp 16 Januari 1928 en 1 September 1920 en zijn 'n het bezit van de vereischte bevoegdheden. Wij hebben geen bezwaar hen thans voor eene vaste benoeming voor te dragen De heer Hultzer is nog niet in het bezit van de bevoegdheid voor schrijven, welke be voegdheid intusschen niet wettelijk vereischt is Hij is reeds meer dan 3 jaren aan de school werkzaam en zijn onderwijs geeft al le reden tot tevredenheid, waarom wij mee- nen hem voor een vaste benoeming te kun nen voordragen. De Cmmissie van toezicht M. O. kan zich roet deze voorstellen vereenigen. De Minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschaooen nee ft de vaste benoeming van de heeren Mr. elonje en Blaauw goedgekeurd. Ten aan- zien van den heer Hultzer hebben wij deze goedkeuring gevraagd, doch nog niet ont- vangen. Ten aanzien van de vervulling van nog een zeer aannemelijke figuur had gemaakt. Eigenlijk is het bij dergeliike voorstellin gen nog interessanter naar het publiek dan naar de artisten te kijken, want een zaal vol kleine jongens en meisjes kan zoo heerlijk reageeren on alles wat er op het tooneel ge beurt. Als Mickey Mouse hun hartjes heeft gewonnen, trachten zij haar op alle mogelij ke manieren te beschermen en als de poppen dokter de kinderen vraagt of zij Mickey niet gezien hebben, brult de heele zaal hartstoch telijk „Neen!", terwijl Mickey nog geen hal ve minuut geleden voor hen gestaan heeft. Als de poppendokter vraagt langs welken kant Mickey verdwenen is, wijzen zij een drachtig den verkeerden kant aan en er is geen spoor van gewetenswroeging over der gelijke leugens op een van de kleine gezicht jes te ontdekken. Als Mcikey gaat zoeken en gevaar loopt te dicht in de nabijheid van den dokter te komen worden haar uit de zaal dringende waarschuwingen toegeroepen als: „past d'r op!" of „daar staat ie!" en het wordt zoo van ganscher harte geschreeuwd, dat het duidelijk is, dat het jeugdige audito rium volkomen in het spel opgaat. Er werden fraaie tafreeltjes getoond waar- bi' de schijnwerpers goede diensten bewezen, er was een schittering van costumes, goede zang en keurige dansen van vele der Dick- son Girls. Na de pauze hield Lou Bandy een zang wedstrijd met een vijftal kinderen en hij deed het zoo alleraardigst, dat men het blijkbaar algemeen betretirde, dat zijn optreden maar van zoo korten duur was. Het was een pretlige middag, niet alleen voor de kleuters maar ook voor menige vader en moeder, die bij vele aardige tafereeltjes konden constateeren, dat volwassenen' hun hart eigenlijk allemaal groote kinderen zijn gebleven. Tj'. SCHOUWBURG „DE HARMONIE". Deftige straat. Terwijl aan de zijde van de Nieuwe- sloot boven het rumoer van de kermis de schaterlach van een stoomfluit klinkt en van den kant der Koningsstraat de schorre waarschuwingskreet van een claxon gehoord wordt, zitten wij in een rustige zaal en kijken naar een tooneel- tje, dat uit den tijd van Napoleon da teert. Dit is, eerlijk gezegd, in een week van overstelpende kermisdrukte een pretti ge afwisseling. Het is alsof men na een tijd noodge dwongen in een drukke stad te hebben verkeerd, plotseling naar een huisje in de hei verplaatst wordt, waar de rust weldadig aandoet omdat men er eenvoud en natuurlijkheid terugvindt. Wij kijken naar een blauw-en-witte kamer van de dames Throssel, meer dan honderd jaar geleden, ergens op het platteland en 't doet ons werkelijk goed te constateeren hoe de oude-jongejuf- frouwen Willoughby van kleur verschie ten omdat miss Susan Throssel uit een böck voorleest dat „hij" de heldin van den roman in zijn armen heeft geno- mHet boekt wordt onmiddellijk dichtge slagen en miss Susan krijgt een standje omdat zij zich in de bibliotheek zulke lectuur in handen heeft laten stoppen. In de deftige straat waar alle mede- spelende dames wonen, is de vrouw een porceleinen popje, dat bij een ruwe aan raking zal breken. Maar zij is vóór alles Lady, dat wil zeggen, dat het haar niet veroorloofd is ook maar iets van haar werkelijke gevoelens te verraden. Het gevolg daarvan is een eindelooze reeks misverstanden, een onzekerheid, waar door „hij" niet weet of zijn liefde beant woord wordt en „zij" niet kan nagaan of hij haar werkelijk liefheeft, met het ge volg, dat er heel wat huwelijken niet worden gesloten en er in deze deftige straat vele oud geworden vrouwen zijn, die haar leven vullen met over horretjes en in spionnetjes anderen te bekijken ente becritiseeren. De dames Willoughby zijn daar heer lijke voorbeelden van; oude, deftige da mes, die opgegeten worden door nieuws gierigheid naar alles wat er bij de buren gebeurt, die leven van schandaaltjes en vermeende schandaaltjes, welke op theekransjes worden uitgeplozen. En toch, ondanks dat alles, hoe wel dadig dóet de rust in dit milieu aan, hoe hoffelijk was de omgang, hoe aardig stonden die ouderwetsche hoedjes en hoe oneindig veel mooier was het costuum der heeren in Napoleon's tijd dan de gelijk en gelijkvormige colber tjes, die thans door de kleermakerszaken worden afgeleverd. „Deftige straat" is een stuk, dat weinig sensatie geeft, er komen geen schokken de tooneeltjes in voor, maar het doet weldadig aan als een oud schilderstuk, als een verhaal uit den tijd der ede len, toen ridders zich hoffelijk over de hand der slotvrouwen bogen. De inhoud van dit stuk laat zich ge makkelijk vertellen. Miss Susan en haar jongere zuster miss Phoebe wonen tesa- men en de jongste verwacht een aanzoek van den heer Valentine Brown. Hij zal althans komen om iets gewichtigs te vertellen en de zusters halen al een bruidsjapon voor den dag als blijkt, dat de heer Brown alleen maar komt af scheid nemen, omdat hij als kapitein dienst bij het Engelsche leger heeft ge nomen. Tien jaar later komt hij, met slechts één hand, weer te voorschijn, maar Phoebe heeft inmiddels uit geldgebrek een schooltje moeten openen. Zij voelt zich verouderd en haar mooie krulletjes werden in een mutsje verborgen. Op een oogenblik, dat zij nog eens een japon van tien jaar geleden heeft aangetrokken, komt onverwachts kapitein Brown bin nen en om haar niet-ladylike gevoelens te verbergen, stelt zij zich voor als een jonger nichtje, waarna de kapitein wer kelijk niets van deze gedaante verwisse ling schijnt te bespeuren. Het nichtje wordt de koningin van het des avonds te houden bal en tevergeefs trachten de da mes Willoughby uit te vinden waar zij zoo ineens vandaan is gekomen. Ten slotte probeeren zij, nadat het nichtje zoogenaamd ongesteld is en in bed blijft, op alle mogelijke wijzen bij haar toeae- laten te worden totdat kapitein Brown, die de situatie begrijpt, een ingepakte pop in zijn rijtuig zet en zoo den indruk wekt dat het nichtje naar huis terugge keerd is. Miss Phoebe kan nu weer zich zelf zijn, maar toen zij op het bal het jonge meisje speelde heeft de kapitein haar bekend, dat h niet haar maar haar tante altijd heeft liefgehad en het gevolg L, dat de kapitein en Phoebe elkaar ook j werkelijk krijgen en zelfs de oude miss Susan haar deel van de verlovingskus ontvangt. Het vertrek was, ook door een oud spi net, goed in stijl gehouden en een menuet van Beethoven, waarvan de to nen tijdens het bal tot de toeschouwers doordrongen werkte er zeker toe mede, die sfeer van rust en bezonkenheid te scheppen, die het leven onzer voorouders heefo gekenmerkt. Van de balzaal was o.i. wel ieU meer te maken geweest. Van de artisten noemen wij allereerst Betsy Ranucci—Beekman, die als Phoe be voortreffelijk spel heeft gegeven. Het ij niet gemakkelijk als tante en nicht twee geheel verschillende karakters uit te beelden. Vera Bondam stond haar als zuster Susan uitstekend ter zijde, Valentine Brown, gespeeld door Dirk Verbeek, was een kranige kapittein, die bovendien 1' enfant chéri der vrouwen bleek en Patty Julia de Gruyter was een robuste dienstbode van het platteland, zoo'n massieve oude ver trouwde, wier eenig gebrek is, dat zij wel eens een soldaat in de keuken heeft. Sara Heyblom en Rie Gilhuys gaven een paar verdienstelijke oude-jongejuf- frouwen weer en niet minder deden dat Nellv Oosthout en Nell Knoop, die een en al nieuwsgierigheid en bemoeizucht waren. Adolphe Hamburger, Ben Ro- yaards en Richard Flink waren kordate militairen, die zich in 1810 tegenover hun kapitein blijkbaar heel wat konden veroorloven. Waar het stuk vrij bekend is het werd al eens door het radio-tooneel op gevoerd en men dus kon weten van welk karakter het was en in welken tijd het speelde, verheugt het ons, dat de Harmoniezaal vrij iroed bezet wex. Dat is een teeken, dat er hier niet al leen voor klucht en sensatie raar ook voor dieper gaande kunst zelfs in een kermisweek nog belangstelling wordt gevonden. Tj. personen verbonden en moeten bovendien dui zenden voor zaal- of tenthuur en reclame worden opgebracht. Na een jaar staat men weer voor een der gelijke uitgaaf, want dan moet de nieuwe revue er zijn. Wanneer men dit alles bedenkt dar. vraagt men zich af hoe dergelijke ondernemingen mogelijk zijn. De nieuwe directeur, de heer Peters, die met den heer Kohier de onderneming leidt, verzekerde ons, dat dit wel mogelijk is, mits men een goede revue brengt en aan de uitvoe ring geen kosten spaart. Van de Revue „Hallo Hierheen" kon bei den worden verklaard. Nimmer zagen wij een kostbaarder uitge voerde finale dan in „Hallo Hierheen" te zien is. Dat het publiek deze revue weet te waar- deeren bewees gisteravond de groote opkomst, het applaus en de lach dat van 8 tot half twaalf door de tent daverde. Roosje heeft in deze revue aan gedistin geerdheid gewonnen, terwijl Lou Bandy het talent bezit om het publiek op geestige wijze te vermaken. De dansgirls zijn subliem. „Hallo Hierheen" geraakt stellig de laat ste dagen uitverkocht en verdient dit ten volle. D. A. K. 14 pCt. blijft, dat is beneden kainiet. werd gebruik ontraden. De door de hoofdafdeeling ter invulling ge zonden lijst, in verband met een verzoek der afdeeling Velsen om een onderlinge hagelver- zekering te stichten, werd terzijde gelegd, daar men algemeen de opinie deelde, dat deze verzekering (die hooge tarieven met zich brengt, terwijl de uitbetaling der gelden voor geleden schade strekkend is, en gezien dat in deze streken bovendien hagelslag slechts sporadisch voorkomt) hier niet het gewensch- te doel zal bereiken. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de te Hoorn te houden vergadering punt voor punt behandeld. Voor de verschillende voor stellen werd vrij mandaat verleend. Uitge sproken werd de meening. dat het wensche- lijk zou zijn, dat ook in het hoofdbestuur iemand uit tuinbouwkringen zitting nam, daar een steeds grooter wordend deel van Nooid-Holland door tuinbouw in beslag werd genomen. HET GULDEN VLIES. Geld speelt geen rol. Louis de Bree en de zijnen hebben ook gisteren hun triomftocht voortgezet. Weer was de heele zaal meer dan uitverkocht en weer was het succes zoo groot, dat het doek herhaalde keeren gehaald moest worden. En aan het slot kregen de spelers een ware ovatie in ontvangst te nemen van het meer dan dankbare publiek. Louis de Bree en zijn gezelschap hebben in Alkmaar een goeden naam veroverd en zeer velen zullen hen gaarne nog eens weer op de planken terug zien Een bioscoopvoorstelling voor de jeugd. Gistermiddag hebben eenige honderden kinderen in de tooneelzaal van,het Gulden Vlies een prettigen namiddag gehad. De directie van het G. V. had voor een amusant programma gezorgd. Allereerst was er een komisch bijprogramma, dat de jeugd deed schateren van het lachen en vervolgens was er het hoofdnummer „De Circusheid", waar in Jackie Coogan de hoofdrol vervulde. Deze kweekeling van Charly Chaplin heeft ook nu weer gezorgd, dat de kinderen zich niet be hoefden te vervelen. Integendeel, iedereen ge noot en was dankbaar voor het gebod.me. Zoodat de directie van het Gulden Vlies ook over deze kindervoorstelling zeer tevre den kan zijn. ONZE KOLENINVOER IN BELGIE. Men tetefoneerde gistermiddag aan het Hbi. Er schijnt nog steeds niets zekers be kend te zijn over hetgeen onzen kolen- invoer in België boven het hoofd hangt als gevolg van het resultaat der bespre kingen van j.1. Maandag tusschen de Duitschers en de Belgen. Naar heden uit Brussel werd vernomen zou het voornemen bestaan den Belgi schen ministerraad a s. Vrijdag voor te stellen, de Duitsche en Nederlandsche invoeren te verminderen met 25 Of dit zal zijn een vermindering met een kwart, genomen over het gemiddelde dei laatste drie jaren, zooals in Frankrijk dan wel over het laatste jaar, 1930, wis' men nog niet te zeggen. SCHOUWBURG (DOELENVELD). Frank van Wezds roemruchte jaren. Het publiek goed opgekomen, al was het niet vol, was gisteravond één en al gehoor, leefde mee, met het spel der artisten, die Frank van Wezels roemruchte,jaren voor het voet licht brengen. De opgeroepen landstormers zijn met hun nieuwe omgeving wel niet erg ingenomen en er dreigt nog al eens een don kere wolk, maar over het geheel heeft de hu mor vrijwel de overhand, 't Is dan ook groo- tendeels 'n lachavond door de vele origineele uitdrukkingen die men de zaal in lanceert en wanneer de ernst klonk, was men zeer onder den indruk van woord en spel. Kwistig ap plaus dat zeer lang aanhield toen Frank aan het slot op de tafel staande uitriep „En nooit meer oorlog". HEER-HUGOWAARD. Wergadering afd. Hoil. Mij. van HALLO HIERHEEN. Om na de opheffing van het Ter Hall Re vuegezelschap en het zegevieren van de Bouwmeester Revue, in Holland een nieuw gezelschap op te richten is van de „N V. Na tionaal Revue" een daad, die getuigt van Hollandsche Ondernemingsdurf. De meeste menschen hebben geen flauw vermoeden wel ke enorme kosten er aan een dergelijke revue als hier thans gegeven wordt, zijn verbon den. Het lijkt ons daarom aardig eens mede te deelen wat die kosten zijn. Deze bedragen voor het samenstellen, het aankleeden en het maken van de costumes 83000. Bovendien zijn er aan het gezelschap 50 Landbouw in café Rus op 26 Aug. De voorzitter, de heer D. de Jong, opende om 8 uur de vergadering. Hij wees op de middelen, die van verschillende zijde, beraamd worden om den tegenwoordigen crisis toestand op te heffen. In deze trok hij verge lijkingen met andere tijdsbestekken uit de geschiedenis, waarin zich eveneens dergelijke verschijnselen openbaarden Maar het middel om een zieke maatschappij te genezen, werd nimmer gevonden uit zich zelf als het ware, buiten de menschelijke macht om, wer den de toestanden weer normaal. Als men thans den toestand in oogenschouw neemt, komt men ook tot de conclusie, dat maat regelen noodig zijn, maar welke en door wie uit te voeren. Zoolang men de eigen lijke oorzaken van een ziekteverschijnsel niet kent, is het moeilijk dit te genezen en zoo staat de mensch ook tegenover het tegen woordig maatschappelijk gebeuren ver schillende theoriën worden verkondigd en verdedigd. De voorzitter wees er op, dat de land bouw tot nu toe betrekkelijk nog gespaard is gebleven, doch dat aan den horizon nog altijd donkere wolken hangen. Hij noemde o.a. de verlaging van zuivel- en spekprijzen. Van de andere zijde stemde het hoopvol, dat b.v. de fokvereeniging te dezer plaatse nog initiatief genoeg had gehad om een keur- collectie vee bij elkaar te zoeken voor de op 9 en 10 Sept. te houden tentoonstelling te Hoorn. Verschillende ingezonden stukken kwamen in behandeling, waarvan slechts een enkele bespreking uitlokte. Adhaesie is door de afd. betuigd aan het verzoek der afd. Anna Paulowna om alge- heele ontlasting van sociale maatregelen voor den landbouwer op het urgentie- program te plaatsen. Medegedeeld is dat de Huigendijk tot die wegen behoort, die bij nat weer slipgevaar opleveren. Algemeen was men van gevoelen, dat een indertijd reeds door de afd gedane uitspraak, betreffende wettelijk ingrijpen ter bestrijding van de runderkorrelplaag gehandhaafd dien de te worden, daar slechts indien dit kwaad op breede basis bestreden werd, resultaten waren te verwachten. Daar de Poolsche kalizouten, waar nogal reclame voor wordt gemaakt, zeer ruw wor den gewonnen en hun gehalte nog beneden GRONINGENS BIOSCOOPCONFLICT. De Ned. Bioscoopbond zal in de eerst# week van September de werkzaamheden voor een petititonnement van de burgerij aan den gemeenteraad inzetten met een nieuwe protestvergadering in een der Groningsche theaters. Blijkt den Bond dat dit petitionnement het gemeentebe stuur niet van gedachten zal doen ver anderen en dat de nieuwe raad geen an der standpunt zal innemen dan de oude, dan zal men onmiddellijk overgaan tot den bouw van een semi-permment the ater op de grens dej gemeente. Waar dit theater zal verrijzen is nog niet bekend, maar men hoopt nochtans reeds in de tweede helft van September de eerste voorstellingen te kunnen geven. Telg LEELIJKE VAL VAN EEN TRAP. Gisteravond omstreeks halftwaalf h een president van de Rotterdamsche rechtbank, mr. R. L. Telting, een vrij emstig ongeluk overkomen. In het café restaurant „Atlantat" op den Coolsingel te Rotterdam viel hij van een trap en kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn rechterbeen brak. Men waar schuwde, zoo vertelt de Telg., onmid dellijk den GGD D en deze bracht mr. Telting naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over, waar hij ter verpleging moest worden opgenomen. TURKIJE EN NEDERLAND. Een Havas-telegram uit Angora meldt, dat gister daar de handels- en scheep- vaartovereenkemst tusschen Turkije en Nederland geteekend is. BRAND IN TWEE BIOSCOPEN VAN DENZELFDEN EIGENAAR. Hedenmorgen te ongeveer 5 uur hoordt een agent van politie te Vlissingen, toen hij de Alhambra-biosccop in de Spoorstraat voorbij liep, een geknetter, dat hem vreemd voorkwam. Dadelijk stelde hij een onderzoek in, waarbij bleek, dat het projectiedoek in brand stond, terwijl ook in de onmiddellijke omgeving daarvan o.a. op de vloer vuurver- 'sehijnselen vielen waar te nemen. Met hand- bluschapparaten van de politie en van het gebouw zelf was het vuur spoedig bedwon gen. De exploitant van Alhambra, de heer S., die boven de bioscoop woont, lag met zijn gezin in diepen rust. Te half acht heden morgen werd in het Luxor-Theater, de 2e bioscoop, welke door den heer S. in het Bel- any-park wordt geëxploiteerd, eveneens brand ontdekt en wel in den kelder van het gebouw, waar zich de installatie voor de centrale verwarming bevindt en waar he' vuur voedsel vond in een hoeveelheid hout wol. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, zette den kelder onder water, zoodat de brand zich niet kon uitbreiden. De politie stelt een onderzoek in. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisternacht omstreeks twee uur is te Vlis singen iemand bij het z.g. Roeiershoofd, waarschijnlijk door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Hedenmorgen vroeg vond men zijn lijk op de glooiing Het bleek te zijn de omstreeks 45-jarige De Bave uit Rotterdam. Het lijk is naar de Algemeen? Begraafplaats overgebracht. VREEMDE MANIEREN AANBESTEDING. BIJ Bij de aanbesteding van den bouw van 63 woningen voor „Goed Wonen" te Amersfoort was voor het lood- en zink werk annex de sanitaire inrichting der woningen de laagste inschrijver zekere A. Termaat uit Putten, wien ook aange zegd werd, dat het bestuur hem het werk had gegund. De heer T. deed daarop be stellingen in verband met het groote karwei, doch een week later kreeg hij bericht, dat het werk aan een ander gegund was, nl. aan iemand uit Leer dam, wiens inschrijving 200 hooger was. De heer T. zal nu langs gerechtelij' ken weg schadevergoeding eischen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7