J^üumdand Onze JCot Vtaaq. m Acuéod K Uw Zenuwen Wekelijksch Overzicht TER OVERNAMFcivRAAGTV van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V, fondsen. 5 414 1 DE LAATSTE OOGENBLIKKEN VAN MGR. NOLENS. Donderdagavond heeft de „Maasbode" nog een onderhoud gehad met pastoor Bey- sens, in wiens parochie Mgr. Nolens woon achtig was, die de biechtvader van Monseig neur is geweest en den thans overledene ook de laatste geestelijke hulp verschafte. Ik ging er toe, aldus deelde de pastoor ■mede, toen ik van dokter Steger den ernst '<van den toestand vernam. Uit eigen bewe ging vroeg Mgr. mij na enkele dagen terug ie komen. Hij wist, dat hij waarschijnlijk sterven ging en was zich zijn zware verant woordelijkheid echt bewust. Vier Augustus heb ik Mgr. de laatste H.H. Sacramenten toegediend. Het was nog wel niet noodig en geschiedde meer uit voor- 20V heeft de H.H. Sacramenten zeer stichtelijk ontvangen. Ik ging eenige dagen naar Lourdes en toen ik terugkwam, was de bedlegerigheid voorgoed begonnen. De H. |Mis lezen was Mgr. onmogelijk geworden, maar de H. Communie ontving hij eiken mor- Sen. De wetenschap te moeten sterven, viel Igr. eerst zwaar, maar hij was op het laatst tevreden en volkomen onderworpen aan Gods Heiligen Wil. Er waren weinig relaties; al leen prof. Aalberse, ir. Bongaerts en ik had den voortdurend toegang. Mgr. las en mediteerde. De laatste dagen zijn physiek zeer moeilijk geweest, maar Monseigneur verborg zijn ,jjn. Hij wilde er niet over spreken, al leed Woensdagavond was Mgr. volledig bij kennis, hoewel hij erg naar was. Ik vroeg hem of ik hem de H. Absolutie zou geven, i Mgr. knikte.... I Ik ging heen in de overtuiging dat ik den zieke niet levend zou terugzien. Gisterenochtend om zeven uur was ik er weer en heb Mgr., die volledig bij kennis was, nog de H. Communie uitgereikt,^ welke ,hij devoot ontving. Toen ik gisterenavond om half zes kwam, was de doodstrijd in vollen gang. Deze heeft lang geduurd. Het sterke 'lichaam verzette zich en ook de pols bleef krachtig. Totdat langzaamaan het bewust zijn week en Mgr. toch nog vrij plotseling om 8.20 overleed. Op een desbetreffende vraag zeide Pastoor Beysens nog, dat het wel degelijk overwogen opzet van Mgr. Nolens is geweest, dat hl] gedurende leven en sterven de gewone gees telijke zorg van den pastoor der eigen paro chie had willen ontvangen. Uitvaartdiensten te 's Gravenha- ge, begrafenis te Venlo. Omtrent de uitvaart van wijlen mgr. prof dr. W. H. Nolens wordt medegedeeld, dat de metten zullen worden gezongen Maandag avond a.s. te 7 uur in de parochiekerk van den H. Willebrordus aan de Assendelftstraat te Den Haag en de lauden op Dinsdagoch tend in de genoemde kerk, waarna te 10 uur de plechtige uitvaartdienst wordt gehou- den. Woensdag 2 Sept. wordt een plechtige hoogmis van requiem opgedragen in de pa rochiekerk van St. Martinus te Venlo, waar na op de begraafplaats aldaar de bijzetting van het stoffelijk hulsel zal geschieden. Een waardeerend oordeel uit Genève. Uit Genève werd aan de Telegr. gemeld: In het Internationaal Arbeidsbureau is het bericht van den dood van mgr. Nolens met groote droefheid ontvangen. Mgr. Nolens werd hier als een der trouwste aanhangers van de internationale arbeidersbeweging be schouwd en is dan ook geregeld, sedert de eerste arbeidsconferentie te Washington in f1919, leider der Nederlandssche delegatie ter arbeidsconferentie geweest. Het Int. Arbeids bureau voelt, dat het door het heengaan van mgr. Nolens een van zijn voornaamste steunpilaren heeft verloren, die door zijn rechtvaardig, maar krachtig optreden, veelal als bemiddelaar in moeilijke strijdvragen, her haalde malen en ook nog in Mei tijdens de besprekingen over het steenkoolprobleem, een oplossing heeft vergemakkelijkt. In 1926 was mgr. Nolens voorzitter der Arbeidsconferen tie, en zijn heldere leiding werd hier alge meen gewaardeerd. Albert Thomas, die zich op het oogenblik in Nederland bevindt en een persoonlijk vriend van mgr. Nolens was, had het voor nemen hem vandaag aan zijn ziekbed te be zoeken. Niemand hier, hoewel met bezorgd 'heid de berichten omtrent zijn ziekte wrrden gevolgd, had gedacht dat mgr. Nolens zoo olotseling zou heengaan. taties werden als overtolligheden ge weerd. De voorstelling op het 70 cent zegel herinnert aan Nederlandsche in dustrie en nijverheid, die op het 36 cent zetrel aan de luchtvaart. De ontwerper ging bij deze zegel nog een stap verder in zijn consequentie toepassing dei Sele^ienten als eenige functies in de asymetnsche C°D^vulling van een rechthoekig beeld vak werd losgelaten, de beelddeelen wer den alleen in evenwichtig verband met elkaar gebracht op 'n witte ondergrond. De postzegel is daardoor van een ïnzich- zelf besloten eenheid, deel geworden van de grootere eenheid, die een briefomslag met de adresseering, stempels en andere aanwijzingen vormt. Het best komt dit tot uiting indien het zegel op een witte enveloppe geplakt wordt. Het beeld is in plaats van star omsloten door een rechthoek, open en ijl en actief geworden, evenals de meeste karakteristieke uitingen van onzen tijd. Bij het zegel van 36 cent zijn het beeld, de waarde en het woord Nederland in rood uitgevoerd en de vliegtuigen in blauw. Het zegel van 70 cent is blauw met uit zondering van het woord Nederland en de waarde 70 cent, welke rood zijn. SLOT LOEVESTEIN. Een slotvoogd" benoemd. In 1925 zijn het toezicht op de bezich tiging van het slot Loevestein en de ad ministratie der entreegelden, loor den minister van Onderwijs, K. en W. opge dragen aan een door de vereeniging „Bloei van Gorinchem" ingestelde com missie van beheer. Deze commissie heeft verleden jaar den Minister verzocht, van haar taak te worden ontheven, omdat de daaraan ver bonden werkzaamheden door het zeer toegenomen bezoek voor haar leden te bezwarend werden. Naar de „N. Rott. Crt." verneemt is thans het toezicht en het beheer opge dragen aan een „slotvoogd", evenals zulks het geval is met het slot te Muiden en is jhr. L. C. van Panhuys, burgemees ter van Vuren, daartoe uitgenoodigd, tot slotvoogd van Loevestein benoemd. NIEUWE FRANKEERZEGELS. Over eenige weken zullen op de post kantoren verkrijgbaar worden gesteld frankeerzegels van 36 cent en van 70 cent. Aan het zegel van 36 cent bestaat be hoefte voor de frankeering van een luchtpostbrief beneden 5 gram naar iWest-Indië; het zegel van 70 cent dient voornamelijk voor de verzending van postpakketten van 79 K.G. De zegels, welker formaat in overeen stemming werd gebracht met de voor schriften voor papierformaten, zooals die werden vastgesteld door de Centrale Commissie voor Normalisatie in Neder land, hebben een afmeting van 21 bij 30 m.M. en zijn ontworpen door den archi tect Piet Zwart te Wassenaar. De vervaardiging geschiedde met ge bruikmaking van moderne grafische middelen: fotografie en fotochemigrafie. Van de verschillende fotochemjgrafi- sche reproductiemethoden bleek koper diepdruk (roto-gravure) de eenige tech niek te zijn, welke bij groote oplagen het fotografische beeld op ongeglansd papier bevredigend reproduceerde. Een nacleel yan rotogravure is echter het vrij grove raster, dat bij de kleine af meting van het postzegelbeeld hinderlijk kan zijn. Teneinde dit raster zoo weinig mogelijk storend te doen werken, moeten vele fijne nuanceeringen worden opge offerd. Beide zegels zijn opgebouwd uit 3 ele menten, beeltenis van H. M. de Koningin, een voorstelling en de tekst. Ornamen- RELLETJE TEGEN EEN POLITIE AGENT. Banden van zijn auto leeg laten loo- pen. In de Jan Pieter Heyestraat te Amster dam heeft Donderdagavond een relletje van onaangenamen aard plaats gehad. In die straat woont namelijk een politie agent, die de gelukkige bezitter is van een eigen auto. Hij was bezig een kleine herstelling aan zijn wagen te verrichten, doch werd daarbij, naar hij later ver klaarde, door eenige kinderen en opge schoten jongens gehinderd Een paar maal heeft hij ze verzocht weg te gaan, doch hiervoor voelden de belangstellen den .weinig. Ten slotte heeft hij er een een duw of klap gegeven. Zulks werd geconstateerd door een man ,die in een winkel stond en die vroeger een kwestie met den agent schijnt te hebben gehad. Deze verhou ding schijnt hoofdzakelijk aanleiding ge worden te zijn voor een heele scène. De persoon namelijk werd door de handel wijze van den politieman geprikkeld en na eenige woorden ontstond een vecht partij met den agent-autobezitter. Dit werd gezien door een politieman in functie en beiden brachten den aanval ler naar het politieposthuis Borgerstraat over. De arrestant bezit, naar de Telg. ver telt, in die buurt een zekere populariteit, zoodat het voor het posthuis (waar den iaatsten tijd nog al een en ander in de buurt te doen is) spoedig zeer vol was. Toen de agent bij zijn woning in de Jan Pieter Heyestraat terug kwam, had zich daar een groote volksmenigte ver zameld. Er stonden naar schatting een acht a negenhonderd menschen. Er werd geroepen en wat er geschreeuwd werd, was niet erg vleiend voor den agent. In middels waren opgeschotei jongens zoo vriendelijk geweest, de banden van zijn auto te laten leegloopen. Opnieuw moest de politie optreden. Van het bureau Overtoom kwam een aantal agenten on der bevel van een inspecteur en met zachten drang werd de menigte ver spreid. Het bleef er een groot gedeelte van den avond rumoerig. VRACHTAUTO TEGEN VERHUIS- AUTO. Twee zwaar gewonden Gisternacht omstreeks half twaalf is een vrachtauto aan den nieuwen rijks weg tusschen Naarden en Muiden gere den op een aan den kant stilstaande ver- huisauto. De bestuurder van laatstbe- doelden wagen, afkomstig uit Apeldoorn en op weg naar Alkmaar, had de auto aan den kant gezet om brood te eten. Een vrachtwagen, eveneens komend uit de richting van Laren, reed in volle vaart tegen de verhuisauto op, en ging zoo goed als te pletter. De beide voorin zittenden van den vrachtwagen werden met moeite door voorbijgaande automo bilisten uit de wrakstukken bevrijd en aan den weg neergelegd tot de politie uit Naarden met dr. Croiset van Uchelen ter plaatse verscheen. De bestuurder, Wil lem Visser, uit Amsterdam, had naar het Hbld. meldt, zware verwondingen aan het hoofd, en klaagde over pijnen in den rechter schouder. De naast hem ge zeten G. Stoeltjes, eveneens uit Amster dam, had ook zware hoofdwonden, ter wijl zijn rechter been totaal verbrijzeld was. Beiden zijn per ziekenauto naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. Het wrak van de vrachtauto is in beslag genomen; de verhuisauto, hoewel be schadigd, kon gistermorgen de reis naar Alkmaar vervolgen. De slachtoffers kon den nog niet worden gehoord- CONGESTIES, hartbeklemming, be nauwdheden, angstgevoel, prikkelbaar heid der zenuwen, migraine, zwaarmoe digheid, slapeloosheid kunnen door het gebruik van natuurlijk „Franz-Josef - bilterwater spoedig overwonnen worden. STEUN VOOR BEHOEFTIGE MUSICI. Loterij Ned. Toonkunstenaarsbond. De mechaniseering der muziek, de gevolgen van de algemeene crisis, het groote aantal vreemdelingen dat in hun branche werkzaam is, hebben de Neder- landsche musici zwaar getroffen. De werkloosheid heeft in bun rijen een bui tengewonen omvang bereikt, terwijl de toekomst er nog steeds donker uitziet. Het is begrijpelijk dat door een en an der het vrijwillige fonds tot ondersteu- ninig van behoeftige musici een stich ting van den Nederlandschen Toonkun stenaars Bond een zware taak heeft. Zoo zwaar dat het fon'ds zich gedrongen weet een beroep te doen op het Neder- landsche volk. Het fonds heeft, zoo ver telt de Telg., daartoe een loterij georga niseerd waarin de prijs per lot apn kwartje zal zijn (verhoogd met tien cent bij toezending per post), en waarin vele prijzen, een motorrijwiel, gramofoons, phototoestellen enz. te winnen zijn. Gel den voor toezending der loten kunne:n worden gestort op Girorekening 40819 van P. Blankwaard, Geraniumstraat 247, Den Haag. ECONOMISCH CONGRES. Blijken van belangstelling. De belangstelling voor de handelingen van 't Eonomisch Congres blijkt uit tal van brieven en telegrammen uit allerlei deelen van de wereld. BRUG, DIE NIET DICHT KON. Tengevolge van een aanvaring geraak te, zoo schrijft men uit Muiden aan de Telg. Donderdagavond de geniebrug aan de Naarderpoort zoodanig defect, dat het niet mogelijk was, de brug weer neer te laten. De t' einen van de Gooische tram, die over deze brug moeten rijden, kon den door dit beletsel dan ook niet ver der. De passagiers waren verplicht, wil den zij verder reizen, langs den Zuidoos telijken Singel te wandelen en zoo de tram te nemen, die aan den anderen kant van de onklare brug wachtte. Door dat ei elk half uur een tram nai.r het Gooi en een naar Amsterdam van Mui- den vertrekt, kon men het doorgaande verkeer nog eenigszins helpen, zij het dan ook met aanzielijke vertraging. Voor de post werd een postauto gerequi- reed. Nader wordt vernomen, dat de aanvaring veroorzaakt werd door het veerschip van schipper O. te Muiden, welk schip door een motorboot gesleept werd. Ook eergisteren werd de brug ge raakt door een schuit geladen met ba len cacaoboonen, waarvan een gedeelte te water geraakte. De vertraging duurde van 7 uur tot halftien. DOOR DEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermorgen is te Lutterade op den onbewaakten overweg circa 2500 meter voorbij het station, het zwaar verminkte lijk gevonden van een manspersoon van ongeveer twintig jaar. Hij lag op de spoorbaan; het hoofd was nagenoeg van den romp gescheiden. Vermoedelijk is het slachtoffer aangereden door een der eerste treinen. Het was dezen morgen ter plaatse zeer mistig, waardoor het ver van het ongeval heeft gemerkt, klaard wordt, dat hij den trein niet heeft zien aankomen en het personeel niets De politie onderzoekt de identiteit. MEISJE VERDRONKEN. Donderdagnamiddag is te Naaldwijk het vijfjarig dochtertje van een schipper, terwijl het naar men vermoedt op de schuit aan de Stokdijkkade aan het spelen was, te water geraakt en verdron ken. UITBREIDING DER UITGESLOTEN WERKNEMERS? Het conflict in de bouwvakken te Amsterdam. In de gehouden vergadering van Am stels Bouwvereeniging heeft men in ver band met het conflict in de bouwbedrij ven het volgende besluit genomen: Voor het geval het arbeidsconflict nog niet geëindigd zal zijn met ingang van Maandag 7 September a.s., zal het besluit van de algemeene vergadering van Am stels Bouwvereeniging van 31 Juli j.1. waarbij metselaars en opperlieden uitge sloten werden, uitgebreid worden tot alle leden van de „Federatie", ongeacht het vak dat deze uitoefenen, alsmede tot alle personen en groepen en leden van de or ganisaties die naar het oordeel van het bestuur van Amstels Bouwvereeniging, deze arbeidsconflicten direct of indirect steunen. De leden der vereeniging zullen van Maandag 7 Sept. af niet meer ge noemde werknemers aannemen. voor de Duitsche exportvermindering zal de productie van den Belgischen mijnbouw worden beperkt. Een zekere schadeloosstelling voor de te verwachten exportverliezen wordt den Duitschen mijnbouw in den vorm van tariefsverla ging gegeven, bij het benutten van Bel gische schepen op de Belgische water wegen. De berichten over de mate der invoer beperking van den Duitschen kolen- export naar België, die door enkelen op 50 pet werd geraamd, zijn niet juist. De beperking, welke voor alle andere naar België kolenexporteerende landen geldt, zal aanzienlijk geringer zijn. KOLENONDERHANDELINGEN NEDERLAND—BELGIE. Men seinde uit Berlijn aan de Tel.s Met de Duitsch-Belgische kolenover- eenkomst als basis zullen tusschen Bel gië en Nederland onderhandelingen wor den gevoerd over den koleninvoer. Over het resultaat der Duitsch-Belgische be sprekingen verluidt van officieuze zijde: de in Brussel getroffen Duitsch-Belgi sche overeenkomst, die tot het einde van het jaar zal loopen en nog geratificeerd moet worden, voorziet, zooals reeds ge meld is, in een vermindering van den to talen koleninvoer in België, door het in voeren van het licentie-systeem. Voor den invoer van Duitsche bunkerkolen en voor cokes is evenwel deze invoerbewil- liging niet noodig. Als tegenprestatie IJMUIDENS VISSCHERIJBEDRIJF. Men schrijft uit IJmuiden aan de Telg. Ontegenzeggelijk valt er in de laatste weken een verbetering in den toestand vat] het visscherijbedrijf te constatee- ren. Er komt meer vraag naar visch, een verschijnsel, waaraan het koele weer niet vreemd is. Ook voor de visscherij is het weer steeds gunstig te noemen, zoodat de treilers, vooral die welke Noordelijk visschen alsmede die, welke aan de Westkust van Engeland in actie zijn goede vangsten maken. Vooral de visscherij op hake (zeesnoek), welke door eenige reederijen wordt uitge oefend, levert in den regel goede resul taten op. De treilers van deze reederijen komen om de beurt met eigen vangst en die van de andere booten te IJmuiden binnen, een systeem, dat vooral toege past wordt wanneer de vaartuigen ver van hun basis visschen. De hakevisch, een vischsoort, die in de Noordzee weinig gevangen wordt en daarom in ons land weinig bekendheid geniet, komt in den Atlantische Oceaan ten Zuiden van Ierland veelvuldig voor. Werd deze visch voorheen in hoofdzaak naar Zwitserland uitgevoerd, thans is Parijs een belangrijke markt Vooral deze week is er bijzonder veel vraag, waardoor meer dan 120 gld. per kist (125 K.G.) werd betaald, een ongekend hooge prijs voor deze vischsoort, en waar som mige treilers bijzonder groote hoeveel heden ter markt brengen, zijn de besom mingen navenant. Hei gevolg van het een en ander is, dat er geregeld treilers die gedurende langen tijd zijn opgelegd geweest, in de vaart worden gebracht. Het aantal in bedrijf zijnde booten, dat toen de crisis het grootst was, nauwe lijks zestig bedroeg, is thans reeds tot 105 k 110 gestegen. Van de V E M., een reederij die circar 70 treilers bezit, va ren thans bijna alle „betriebsfahige" booten. De resultaten der kustvisscherij die door treilers van het kleinere type wordt uitgeoefend, zijn minder gunstig, door dat er nog steeds weinig to-.g en tarbot gevangen wordt. Doordat het aantal varende treilers weer toeneemt, is ook de werkloosheid in de nevenbedrijven verminderd. In de reparatie-inrichtingen is veelal weer de volle werktijd ingevoerd. EEN WONDERLIJKE GESCHIEDENIS.) Het geneeskrachtige badwater. Ge drang van zieken om een badplaats. Maar nog is alles rustig. Uit Buitenzorg wordt door Aneta ge meld: De regeering ontving een telegram van den resident van Tapanoeli, waarin wordt medegedeeld dat twee Bataks, die ongeveer drie maanden geleden bij een auto-ongeluk werden gewond, waarna zij werden opgenomen in het hospitaal te Baligé, daaruit ontslagen doch eich nog steeds stijf gevoelend, baadden bij hun terugkeer in de kampong in een berg- beekje hetwelk nabij Baligé in het Toba- meer valt, na welk bad zij verklaarden wonderbaarlijk genezen te zijn. Het be- w - ui"ci un en word daarbij tevons gosterkt door het gebruik Mijnhardt's Zenuwtablette Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en 11 richt verspreidde zich ongeveer maand geleden door de Bataklanden een Volgens een legende baadde de radja van Singamanga zich toen h,f olifant op reis was naar Sambsir rm plaats waar zich in het bergbeeki e vlakke heilige steen bevond en iare een leden plachtten bezoekers aan den ril?' van Singamanga zich van tevoren ,19* plaats te baden. °P die Na de verspreiding van het ben-w omtrent de wonderbaarlijke een- stroomden duizenden Bataks tol daar eveneens baden en gelooven a» e wonderkracht. Vele zieken zoeken <le nezing, sommigen worden er in sf«!1g9* den toestand heen gedragen Hond. I11* personen baden zich tegelijk, terwii, ,,n motorbooten op het Tobameer en derden vrachtauto's de Bataks nu», bergbeek brengen, teneinde daar ell k te kunnen nemen. Nacht en dae u? j er constant doorgebaad. Than« Iat de baden geregeld afgewisseld n 1 kens een kwartier voor de mant een kwartier voor de vrouwen nl6" tie en het bestuur houden toezicht n veer tienduizend Bataks kampeeren I6" de omgeving van de badplaats in wtm Ter bestrijding van de groote voor de baden is een retributie vaat steld en wel eene van tien cents ge" heden is alles rustig. Volgens In™! geruchten zijn reeds eenige zwaarli"^ personen geheel genezen. ar-zieke (Uitsluitend 2e hands artit.i. Van 1-5 regels 60 cent betaling te voldoen. vooruit goed als nieuwe DIVAN met KLEED™0 Brieven met opgaaf va7.lt letter F 136. bureau v d Jlaa er AL 10 en MOTOR 2e hands BUITPn" BINNENBANDEN en ZWEMBANDEN alle maten met fietspompventiel on werkdagen 8-45 ure. Vulcaniseerinr Dub^elebuurt 12. Tel. 780, Alkmaar. TE KOOP 3 lamps RAEiC compleet met luidspreker 55, TUINBANK f in Duitsche PIANO pracht 175, een eiken WASCHTAFEL met waschstellen f 25 HUIZE DINA 181. Oosterzij, Heiloa' 1 HEERENRIJWTEL met Torpedonaaf en belastingplaatje, zoo goed als nieuw, voor elk aannemelijk bod. Te bevragen RIDDERSTRAAT 4 a. AANGEBODEN BOEKEN voor Kweek school en Hoofdactecuraus. Mej. A. KUIPER, Harenkars iel G 12. Winkelbakken, prima Luidspreker 7, Keukentafel 2.50, eiken Dressoir 25. Verder Stoelen, Kasten enz. teyen spotlage prijzen in het MEUBELHUIS, Kooltuin. Jongensfiets 19.50, Damesfietsen 24.50—25, Heerenfiets als nieuw ƒ25, „Victrix" H. Rijwiel 3 versnellingen met terugtraprem 32.50, F. N. Motorfiets 35. enz. Koopjes. NIEROP, Doelenstraat 8—10. AANGEBODEN 1 prima gebruikte WASCHMACHINE, tevens onderstel van carrier (3-wielige transportfiets). FORESTUSSTRAA1 1. Ga naar „hollandia" voor prima ge bruikte Kachels, Fornuizen Meubelen, Bedden, Matrassen enz Wij hebben spot koopjes. J. L. SOSTMAN Jr., Verkoop- loKaal Ridderstraat 10. EEN DAMES- en JONGENSFIETS TE KOOP. ZOCHERSTRAAT 27A. 24 Aug. 25 Aug. j 26 Aug. 27 Aug. 28 Au,. 6 4K 4 6 6 514 obl. Nederl. 1000 1922 n idem 1000 17 idem 1000 31 O-Ind 1000 22 idem 100 '23 1000 21 D f 1000 17 1000 30 II idem idem idem Koloniale Bank Ned. lnd. Hand. Bank Ned. Handel Mij Cert. v. 1000 Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent. Küchenm Ace Calvé Delft Cert. Nedeil. Ford Ned Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U.S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorsten! Handelsver. A dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtscbe Petr gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'daro Rubber Serbadjadi Hol! Am. lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie ♦Ex-dividend. i i i 1 102 1U2J 10-f 1UU n 101J iüüyw lOüf 97i 91 117 534 36 744 l*"/is 215J 304 78* 145 49* 11 1/ 88 75* 273* 191 61* 22 1751 195* 64 67* 37 9* 39 103 107* 170 205* 25* 240* 142* 1 104 |0Z* |u2* 1029/I« 1027,8 102, 1^0} lulf 101* 1.1* 100} too* 9'* 97* 9o 96* 96 94 U5* 110 52} 05* 35* 34* 7i 74 15* 14* 25U 24a 30a* 303 81» 78* 14ö| 145* 49* 4b* 4C«/,8 399/,8 u-"/is 10* 17* 87i»/M 87* 5» 5Vu 75* 74 2/3 271* 1-8* 192* 60* 6u 22 22 177* 170* 197* 190* 6'/,s V18 68* 67, 36* 34 9 58* 100 100 106 105} 165* 165 205* 202* 25* 24, 238 236* 140 140 lOz* 102* 1027/w 101* 101* 100"/« 97* 95* 9o 116* 54 31* 73 12* 24o 301 78 144} 4 40* 10* 16* b/« 5»/w 70* 269* 190 58* 22 72* 1/0* 190 6* 66* 8* 38* 98* 160* 198* 226* 139 1 ',02* 102* 1027/n Rl* 161* 97* y4 93 111* 3i 31* 71* 10} 242* 300 '6* 143 4 41* 10'Vil 10* 863/i« 5* 70* 264 187 58 21* V 165* 185* 6Vn 65* 31 97* 104* 157 194* 225* 139 1

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8