9 DE OOI. IJ Ia |j OESTERS Hand* en Jmw&oim Rechtszaken ^Binnenland VERBETERING RIJKSWEG BEVERWIJK—ALKMAAR. EERE-MEDAILLE TOEGEKEND. TRAM EN AUTOBUS. In N.-Holland, S L ACH TH UIS BOUW TE VELSEN KOLENINVOER IN BELGIE. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar f0.6<; per flacon. belangstellende besturen en particulieren zich aan, zoodoende van hun deelneming te doen blijken. Tijdens het dalen van de kist werd het sa luut gebracht door zijn collega's en daarna door verschillende sprekers het woord ge voerd. Allereerst sprak de Burgemeester van Winkel en bracht dank voor hetgeen hij ge durende zijn 28 dienstjaren voor de gemeen te had gedaan en voor de ingezetenen is ge weest. Het hoofd der school bracht hem hul de als de kindervriend, die door groot en klein graag gezien was. De heer J. Koomen, zoon van den vroegeren Burgemeester, dank te hem voor de vele diensten en groote wel willendheid tijdens zijn diensttijd onder nu wijlen zijn vader bewezen, en zijn vriend schap ook daarna. De heer van Leersuni bracht dank voor de wijze waarop hij ruim zeventien jaren hem had bijgestaan. Het spreekt van zelf, dat naast de woorden van 'dank aan de afgestorvene ook woorden van troost werden gesproken tot de achterblijven de weduwe en kinderen. De brigade-commandant sprak een laatsten groet namens de rijks- en gemeenteveldwach ter, welk woord door 'n krachtig saluut werd bevestigd. Een broeder van den overledene dankte voor de belangstelling. OTERLEEK, Vrijdagmorgen te 10 uur werd door B. en W. dezer gemeente in café De Vries aanbe steed de bouw van een twee-klassige school met gymnastieklokaal en onderwijzerswoning te Stompetoren. Er waren 31 inschrijvingen ingekomen, luidende als volgt: Jansen en Moens, Haarlem 49050 D. M. de Jong, Broek op Langen- dijk 42500 C. de Graaf te Alkmaar 42150 Gebr. de Vries te Purmerend 40600 P. Doorn te St. Maartensbrug 39700 Joh. Hille te Ursem 38936 Mijns en Huisman te Beemster 38883 J. Schuurman en A. de Geus te Oterleek 38250 F. Verweel te Alkmaar 38234 D. Beemster te Hoogkarspel 37384 A. C. Klomp te Bergen 36400 P. Buis te Oudorp 36300 Gebr. Boekei te Oude Niedorp 36200 L. den Das te Bergen 35500 C. Rutzen te Nieuwe Niedorp 35150 J. Moeijes te Obdam 34350 Kronenburg te Heiloo 33940 Joh. Harskamp te Oterleek 33500 P. Rempt te Wijdenes 33350 M. en j. van Steeg te Heiloo 32400 Hierin is niet inbegrepen het glas- en schilderwerk. Aangezien de beide laagste inschrijvers niet aan de bepalingen hadden voldaan be treffende het in dienst nemen van ingezete nen uit deze gemeente, is het werk gegund aan de heer Joh. van Harskamp, alhier. Voor het schilderwerk was als volgt inge schreven A. Bouma te Wijdenes 2625 P. Kamp te Heer-Hugowaard 2489 L. Nijman te Alkmaar 2314 P. Baltus te Oudorp 2300 C. Hoogland te Bergen 2090 J. Hoogland te Egmond a.d. Hoef 1993 J. P. Langendijk te Alkmaar 1990 A. Baltus te Avenhorn 1798 D. Wesselius te Alkmaar 1730 L. Olij te Heer-Hugowaard 1673 K. en J. Slooten te Driehuizen 1548 F. J. de Nooij te Scharwoude 1449 De gunning van het schilderwerk is aan gehouden. Ingediend is een onteigenings-wetsont- werp voor de verbetering van het gedeelte Beverwijk—Alkmaar van den Rijksweg Vel- senAlkmaar. Op het gedeelte Beverwijk—Alkmaar is n.1., volgens de Memorie van Toelichting, de toestand zoodanig, dat een veilig verkeer niet langer verzekerd kan worden geacht. Om tot verbetering te komen is een plan gemaakt, waarbij gerekend is op den aanleg van een rijbaan van 6 Meter met mogelijkheid van latere verbreeding tot 8.50 Meter en ter weerszijden daarvan een rijwielpad van 2 Meter breedte Bovendien is gerekend op het maken van bermen tusschen de rijbaan en de rijwielpaden en buiten de bebouwde kommen ook tusschen de rijwielpaden en voetpaden en buiten de voetpaden. Deze bermen zullen ten deele voor beplanting worden bestemd en verdere wegverbetering in de toekomst moge lijk maken. Aan het behoud van het natuur schoon, in het bijzonder voor wat het wegge deelte nabij Heiloo betreft, zal de noodige zorg worden besteed. De lengte van het te verbeteren wegge deelte is ruim 16 K.M., de kosten voor de verbetering met inbegrip van die voor den grondaankoop zijn geraamd op 3.-00.000, waarvan reeds 1.200.000 is besteed. Met de uitvoering van de werken voor de verbetering is benoorden Castricum reeds een aanvang gemaakt. Echter is ten behoeve van de voortzetting der werken toepassing der onteigeningswet noodig. Ten slotte wordt onteigening voorgesteld voor den aanleg en de verbetering van een weg van Beverwijk naar Uitgeest, onder de gemeenten Wijk aan Zee en Duin, Heemskerk en Uitgeest. In hoofdzaak zal gebruik worden gemaakt van den bestaanden provincialen weg tus schen den Rijksweg Velsen—Alkmaar en de buurtschap Assum en van den in het ver lengde daarvan gelegen Assumerweg, tot de Spoorwegovergang in de lijn Zaandam— LIMMEN. Oroot Limmerpolder. In het Polderhuis werd Donderdagmor gen een vergadering gehouden onder presi dium van dijkgraaf C. Pepping. Na de opening kwam in behandeling een verzoek van eenige ingelanden uit Akersloot om een electrisch gemaal te plaatsen. Na be spreking goedgekeurd. Het ambtenarenreglement werd conform vastgesteld. De heer van Til, vroeg of het juist was dat de oud-sluiswachter de dupe was van een on juiste voorstelling. De voorzitter dacht er niet aan om op diens geschrijf in te gaan. De man heeft niet aan zijn verplichting voldaan en de borgen zijn aangesproken. Dat hij gratis water zou ontvangen, is, zooals uit het reglement blijkt, te eenenmale onjuist. Inzake de klachten over vernieling door den hengelaarsbond werd gezegd, dat die klachten overdreven zijn. Men houdt zich aan het advies van de visscherij-inspectie Een klacht over baldadigheid bij den „Noor der Molen" is in onderzoek. Voortaan zal aan de rijkspolitie een lijst worden verstrekt van de leden van den hengelaarsbond en iedere hengelaar zal zijn kaart moeten too- neïnzake een vraag van den heer Twisk, zei- de de voorzitter dat iedere landeigenaar of gebruiker van land den toegang kan weige ren, mits dit met een bord „verboden toe gang" kenbaar gemaakt wordt. Aan het r.-k. kerkbestuur te Limmen werd toestemming verleend tot het dempen der beek- bij het nieuwe vereenigingsgebouw. Daarna sluiting. De eere-medaille in zilver van de Oranje Nassau-orde is toegekend aan den heer S. Bruul, kantoorhouder der P T. T. te Den Oever (Wieringen), in goud aan den heer J. ter Buurkes, halte-chef der N. S. te Heiloo, in brons aan den heer C. Rieke, arbeider op de boerderij van den heer P. Stolp te Beem ster, in zilver aan den heer J. Boon Jzn., voorwerker bij het Staatsboschbeheer te Texel. De nieuwe dienstregeling van de Tweede N.-Hollandsche Tramweg-Mij., waarin tevens opgenomen is een dienstregeling der nieuwe autobusdiensten PurmerendDe Rijp Graft van de N. Z. H. T. M. in aansluiting op de tram Purmerend—Amsterdam, welke 6 September zal ingaan, is verschenen. Op de lijn Purmerend—Amsterdam zullen met in gang van dien datum de trams om het uur gaan rijden, terwijl dit voorheen ongeveer om de twee uur was. Tevens komt, gelijk met de invoering der autobusdiensten Purmerend De RijpGraft de tramlijn Purmerend Alkmaar Te vervallen. VEELBELOVEND AARDAPPELRAS GEKWEEKT. Een vervanger van de „Bravo"? Onder de verschillende rassen, die dezen zomer werden gekweekt op het Centraal Proefveld te Sappemeer, is er een, nog een kweekproduct van den vermaarden kweeker G. Veenhuizen zelf, die om zijn bijzonder goede kwaliteiten zich van de andere opval lend onderscheidt. Het is een zaailing van het jaar 1926, ge kweekt van de „Bravo" als moeder, en „Ener gie" als vader. Het loof komt veel met dat van de Bravo overeen en is lichtgroen tot geelgroen; ze bloeit wit, is tamelijk vroeg rijp, ongeveer met de Eigenheimer en eerder dan Bravo. De knollen zijn van middelmatige grootte; extra groote knollen, komen niet voor. De vorm is rond en platrond, de kie men zijn vrij vlak; zij komt in vorm met de Bravo overeen. De kleur der knollen is licht geel, het vleesch is geel. De opbrengst is ta melijk hoog en grooter dan van de Bravo. Dit jaar was deze 28 a 30.000 K.G. per HA Het zetmeelgehalte is hoog; van een viertal monsters was het gewicht van 5 K.G. in wa ter 435, 460, 445 en 450 gram. (Eigenheimer en Thorbecke 400 gr Het loof wordt, zoo vertelt de Tel., min of meer door de aardappelziekte aangetast, de knollen bijna niet. Het is een duurzame aard appel, welke van zeer goede kwaliteit is. De smaak is lekker. Einde Juli en begin Augus tus was ze dit jaar reeds best van kwaliteit. Ze is onvatbaar voor wratziekte; voor kringe- righeid is ze weinig vatbaar. EEN AARDAPPEL VAN 1 K.G. Op de aardappelmarkt te Medemblik werd een aardappel (Duc.) aangevoerd die precies een kilogram woog. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. (Mondelinge uitspraak 28 Augustus 1931). D. IJ. te Alkmaar, overtreding Wapenwet, 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. B. te Den Helder, P O., J. E. R. te Alkmaar, H. K. F. te Amsterdam, dronken schap, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. K., A. J. N., J. N. te Alkmaar, over treding Trekhondenwet, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. C. T. te Castricum, J. F. te Boven- karspel, F. J. K., L. M. K. te Amsterdam, loopen verboden grond. De le, 3e en 4e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e f 4 boete of 4 dagen hechtenis. H. V., N. C. B. te Bergen G. B. C. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet. De le en 2e ieder f 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 3e f 4 boete of 4 dagen hechtenis F. H. te Uitgeest. K. K., W. K. te Amster dam, overtreding Visscherijwet. De le 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e en 3e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. M. G. V. te Limmen, H. L te Haarlem F B., T. M. B.. W M„ J. T. v. d. B., C. H te Bergen, W. J. W„ H. B„ M. F. K., H K L. de G„ B. V., N. v. T.. P. R. J P„ C. C. s!' t H., C. S,, H. P. J,. J. K. te Alkmaar, C, K- L1DO te Schermerhorn, D. J., P. de J-. L. S. S. te Amsterdam, P. S. te Wognum, overtreding Politieverordening. De le 6 boete of 6 da gen hechtenis, de 2e, 7e, 17e, 19e, 21e, 23e, 24a, 25e, 26e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 6 boete of 1 week tucht school, de 4e ontslag van rechtsvervolging, de 5e 10 boete of 10 dagen1 hechtenis, de 6e, 12e, 15e, 16e ieder 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 8e, 10e teruggave aan de ouders, de 9e, 11e ieder 2 boete of 1 week tuchtschool, de 13e f 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de 14e, 18e, 20e ieder 1 boete of 1 dag heohtenis, de 22e 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. P. N. te Limmen, J. v. d. M-. A. de W te Castricum, A. M. de B., J. A. v. d. K. te Uitgeest, A. K., J. O., R. de B. te Bergen, P. de H. te Heiloo, P. S. te Beets, G. G. te Benningbroek, R. H., G. A. v. d. H. te Am sterdam, H. B. te Wervershoof, J- v. d. K. te Oudorp, J. P., K. H. B„ A. K„ G. W N. B. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwiel- wet. De le 6 boete of 1 week tuchtschool, de 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e, 4e, 7e, 8e, 9e, 15e, 18e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 5e, 13e, 14e ieder f 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 6e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 10e 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 11e, 12e f 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 16e 3 boete of 1 week tuchtschool, de 17e 1 boete of 1 week tuchtschool, de 19e 4 en 8 boete of 4 en 8 dagen hechtenis. P. B., G. B., A. B., J. H., A. C. J., T. B., H. T. ter H„ C. M. C., A. H.. D. B., C. H., W. T., G. B., P. B., C. M. G, T. B., A. C. J., J. H., A. B., D. B., P. P., G. P.. A. H., W. T., D. H., allen te Bergen, overtreding Kieswet, ieder 0.50 boete of 1 dag hechtenis. DR. WIBAUTS AFSCHEID. Zaterdagmorgen was aan ambtenaren en particulieren gelegenheid gegeven om, ten Stadhuize, van dr. F. M. Wibaut afscheid te nemen. Vóór de perstribune in de Raadszaal stond', zoo vertelt het HM. heelemaal alléén achter eenige hem vereerende bloemstukken, de grijze figuur van den nestor van het te genwoordig gemeentebestuur, en lang was de file van hen die den aftredenden magis traat van hunne belangstelling deden blijken. Allereerst verschenen er de directeuren van gemeentelijke bedrijven en diensten; een de putatie van de tegenwoordige en vroegere chefs der afdeelingen bood den heer Wibaut ren omvangrijk bloemstuk aan, mevrouw De BoerVan Rijk bood hem een bloemtuil, ver tegenwoordigers der Nederlandsche Tooneel- kunstenaarsvereeniging eveneens. LIDO Daarna volgde één lange reeks represen tanten van corporaties en instellingen, be nevens vele particulieren, waaronder direc teuren, hoofdambtenaren en ambtenaren in dienst der gemeente, zooals het bestuur van de vereeniging „De Amsterdamsche Pers", en van de Bankiersgroep die de gemeenteleenin- gen plaatst, vertegenwoordigd door de hee- ren: J. M. Telders, mr. J. J. H. van der Meulen, mr. H. M. Roelosz, E. Fuld en J. Stroobach. De president van de Nederlandsche Bank, mr. G. Vissering, kwam eveneens. De direc teuren ir. G. C. Snijders en W. F. Detiger vertegenwoordigden het Instituut van direc teuren van bedrijven en diensten; de heeren Jac. Joachimsthal en Adr. van der Horst, het Algemeen Pensioenfonds voor Nederland sche Tooneelspelers, waarvan de heer Wi baut voorzitter is geweest. Voorts kwamen een zeer groot aantal personen uit alle krin gen der Amsterdamsche samenleving. De bezoekers bleven toestrooinen tot aan het middaguur. De heer Wibaut, een prestatie op zichzelf, stond die allen te woord, antwoordde nu en dan zelfs met een kleine toespraak en ging daarna, opgewekt en monter de huldiging tegemoet die hem, in den namiddag door duizenden zijner partijgenooren op de bin nenplaats van het Prinsenhof, zal worden ge bracht. Des middags is den grijzen wethouder een hulde gebracht door de Federatie Amster dam der S.D.A.P. en de „moderne" vakbe weging. Een stoet van 10 a 12.000 persoonen bewoog zich over de binnenplaats van het Prinsenhof. Te ruim 3 uur werd op het Waterlooplein de stoet opgesteld en te 4 uur 5 minuten be reikte de kop het stadhuis, waar de gracht door de politie onder leiding van commis saris P. Harrebomée geheel was vrijgehou den. Ook de waarnemend hoofdcommissaris, de heer J. W. Haarman, bevond zich ter plaatse, terwijl de betooging zelve door den heer KI. Toornstra geleid werd. In vlot tem po marcheerden de verschillende groepen de binnenplaats over: de middenpoort in en de zijpoort weer uit. Men maakte dus een rond gang over den binnenhof en men groette er met gewuif en gezwaai van hoeden dr. Wi baut. Ook mevrouw Wibaut was in de kamer bij haar man en voorts waren er, naar het Hbl. meldt, aanwezig de wethouders Ed. Polak en S. R. de Miranda onder degenen, die daar op het eeuwenoude Prinsenhof het Li DO voorbijtrekken van den modernen stoet volg den. Tal van vlaggengroepen en een paar mu ziekcorpsen stelden zich op beneden vóór Wibaut's bureau's. Honderden roode vlag' gen en ook vele bontgekleurde doeken en ba nieren van Federatie-afdeelingen en vakbon den werden meegedragen in den stoet. Het aantal de.lnemers zal in totaal 10 i 12.000 bedragen hebben; het voorbijtrekken duurde precies 55 minuten, zonder onderbreking. Voortdurend groette dr. Wibaut allen, die hem voorbijgingen. Hij wuifde met de hand, men juichte hem nu en dan toe. Aan en af marcheerden de muziekkorpsen met hun trommelslagers-legioenen. In 't bij zonder trokken de in wit en rood gekleede sportgroep, de meisjes met bloemen in het haar gevlochten, en aan het eind de A.J.C. en Roode Valken de aandacht. Zij brachten dr. Wibaut den internationalen turnersgroet en riepen hem „heil" toe. Tot slot kwam dr. Wibaut naar buiten op den binnenhof, waar de plechtigheid met een vlaggen-défilé, kleurrijk in den 'milden zonne schijn, besloten werd. De groepen marcheerden van het stadhuis naar het Beursplein. Op den O. Z. Voor burgwal en in de Damstraat stond het pu bliek rijen dik om den stoet te zien, de schuiten in de gracht droegen talrijke kij kers. De politie, versterkt met vele ruiters, zorgde voor een goede afzetting van den weg, van Waterloo- tot Beursplein. Na afloop van het défilé hebben in een der stadhuiszalen de heeren S. R. de Miranda als voorzitter van de Federatie Amsterdam der S. D. A. P., E. Boekman voor de raadsfractie der S. D. A. P. en B. de Vries, voorzitter van den Amst. Bestuurdersbond, dr. Wibaut toe gesproken. De grijze wethouder heeft geantwoord en voor de hem gebrachte hulde dank gezegd. EEN MGR. NOLENSPARK TE MAASTRICHT. In de laatste vergadering van den ouden gemeenteraad van Maastricht herdacht de voorzitter, mr. L. B. J. van Oppen, terwijl allen opstonden, het afsterven van mgr Nolens en wijdde enkele woorden aan zijn groote verdiensten. Ter eere van de nage dachtenis van den grooten Nederlander, stelde de burgemeester voor het park, dat gelegen is tusschen de Poort Waarachtig en de voormalige Sint Pieters Poo/t, den naam te geven van Mgr. Nolens-park. Nadat de vergadering was geopend werd bij acclamatie besloten dat vooistel aan te nemen. DR. J. TH. DE VISSER. Nu Dr. J. Th. de Visser benoemd is tot minister van Staat, nemen wij nog de vol gende bijzonderheden over zijn loopbaan uit het Hbld. over. Aanvankelijk te Utrecht rechten studeeren- de, wijdde de student De Visser zich daar na aan de studie der godgeleerdheid, waarin hij op 5 Mei 1880 promoveerde op een proef schrift, getiteld: „De daemonologie van het Oude Testament". Tot 1897 stond dr. De Vis ser als predikant in verschillende plaatsen, toen hij in dat jaar tot lid van de Tweede Kamer gekozen werd voor het district Rot terdam; later werd hij afgevaardigd door Amsterdam en Leiden. Als afgevaardigde legde hij zich hoofdzakelijk toe op de sociale vraagstukken en het onderwijs. In 1898 stichtte hij den Christ. Nat. Werkmansbond en in 1910 volgde hij jhr. mr. A. F. de Sa- vornin Lohman op als voorzitter der Christ.- Historische Kamerfractie. Na de verkiezin gen in 1918 trad hij in het coalitie-kabinet Kuys de Beerenbrouck op als minister van net nieuwe Departement van onderwijs, kun- t e,n,ei? .we^e.nschappen. Na het aftreden van het kabinet m 1925, werd hij opnieuw naar iDiL Lamo,.afgevaard.igd, Waar hij de g van de Chr.-Hist. Kamergroep over- ,Wi "L Schokking> 6ie minister van i was in het ministerie-Co- on dVn langdurige ministerieele crisis, die Hr n V- Van ministerie volgde, kreeg kabinet te^form" de konin£in «Placht een slaagde ormeeren> waarin hij toen niet ,...Dr; De Visser heeft ook buiten zijn ambte lijke loopbaan de penbare zaak in vele func ties gediend als bestuurslid van onderschei- den vereenigmgen Vele studiën op bijbSi. zijn hand 8 gebW voorïï van BRAND IN EEN HOOIBERG. Ten gevolge van broei ontstond Vrijdag middag om een uur brand in den hoo berg van den veehouder G. van der vD- uu a! Hakkelaarsbrug. Spoedig had het vuur de kap bereikt, die in groote vlammen opging Ofschoon de wind van de stallen en b?hui zing af was, vreesde men toch blijkbaar dat zij niettemin aangetast zouden worden al thans de eigenaar liet in allerijl zijn Wnni- ontruimen en het gestalde vee naar brengen. Gelukkig bleek deze voorzorg™1 bodig, toen n.1. de motorspuiten van Muiri!£ en Muiderberg aangekomen waren en a brandende hooiberg voldoende in hDL e kon worden gehouden. <*dwang De heer Van der Veer was, naar de T i meldt, dezer dagen getrouwd en nas morgens thuisgekomen. aes Een tegenvaller van f 75 '0oo In September van het vorig jaar verleen de raad van Velsen een crediet van 45nrlv? voor den bouw en de installatie van een baar slachthuis "P^n- Bij de destijds opgemaakte globale berekening werd uitgegaan van de gedard dat voor het slachthuis met de bijgebo,™ volstaan zou kunnen worden met een lijk breed aangemetselde fundeering aanvan' gende op de zandlaag, welke zicf' t Im bouwterrein onder de bovenste kleilaag u vindt. Echter is toen tevens gerekend eventueele vervanging van deze "emeLi? fundeering door een betonplaat van nn™,r afmetingen, indien bij de grondhJ^ mocht blijken dal de bodemgesteldheid"^?? noodig maakte. S">ieianeid dit Na de gehouden grondboringen bleek ter, dat de grondslag van het terrein n™ï" lijkmatig is. Ten aanzien van de toe D g sen fundatie werd het oordeel gevraLd prof. ir. Buisman te Delft, op wS zing een groot aantal boringen werd vefS" Uit diens advies blijkt nu daf moet worden overgegaan tot toepassi™ een fundeering op palen van gewaSd L Verder zullen enkele ruimtef S^'0"- sommige muren zwaarder eemaakLwL Gerekend wordt, dat al deze vtfn70rden' en verbeteringen een hoogere uitgaaf vTn"^" geveer 75.000 gulden zullen vórderen Duitsche koleninvoer tot de helft be perkt. Naar het B T A. ujt Brussel meldt, heeft de Belgische kabinetsraad kennis genomen van het princijre, waarop de ontworpen over eenkomst tusschen de Belgische en de Duit sche regeering betreffende den invoer van kolen in België is gebaseerd. Men weet, dat Maandag overeenstemming is bereikt tus. schen de Belgische en Duitsche vertegen woordigers van steenkoolsyndicaten en -in dustrieën. De reed kon ermede instemmen. Thans moeten nog eenige onderdeelen geregeld wor den, onder leiding van het ministerie van Nijverheid. De invoerbeperking van Duitsche kolen in België zal bij benadering de helft van den in voer bedragen, d.w.z., dat overeengekomen zal worden, dat voor een jaarlijksche hoeveel heid van 2 Vi millioen ton invoervergunning zal worden verleend. De overeenkomst zal slechts betrekking hebben op de laatste vier maanden van het jaar. De tonnage zal dus gereduceerd moeten worden, zoodat zij rekening houdt met de ge middelde invoeren van de laatste jaren, aie overeenkomen met het verdrag. Hbld. HET NIEUWE EERSTE KAMER-LID. De heer Visser, die in de plaats van defl overleden heer J. N. Hendrix tot lid van de Eerste Kamer is benoemd, is geboortig uit Balk in Friesland, uit niet-katholieke ouders. Eerst later is de heer Visser tot het katholi cisme overgegaan. Aanvankelijk werkzaam als schilders knecht werd de heer Visser vrijgestelde van het R.K. Werkliedenverbond afd. Friesland. Sinds vele jaren is hij lid van den Gemeente raad van Leeuwarden. De heer Visser is o.a. beheerder van de Kinderkolonie Mooi-Gaasterland, een stich ting van het R.K. Werkliedenverbond. Eenmaal kwam hij voor op de lijst van candidaten van leden der Tweede Kamer der R.K. Staatspartij, voor de tweede maal kwam hij voor op de R.K. lijst van candidaten voor Eerste Kamerlid, in welke hoedanigheid hij thans is benoemd. MINISTER REYMER AAN DEN MOERDIJK. Onverwacht bezoek In verband met het steeds toenemend toe ristenverkeer over den Moerdijk en de bij het Departement van Waterstaat ingekomen klachten over het lange wachten der automo bilisten aan de veerboot, zoowel aan den Noord-Brabantschen als Zuid-Hollandschen oever, bracht Vrijdagmiddag de minister van Waterstaat mr. Reijmer daar onverwachts een bezoek Op het moment, dat de minister aankwam, stonden de auto's in een lange file te wachten, om met de veerboot te worden overgezet. De minister constateerde, dat slechts met één veerboot de verbinding tus- 133. Nu heeft de Oesterfamilie ook een nieuw dienstmeisje gekregen. Ze heet Grietje Puk en is de ruster van Pietje Puk. „Erg snugger ziet ze er niet uit denken Oscar en Otto, die nu al zoo n beetje hebben leeren zien, dat het bij de menschen gaat als bij de zeedieren: er en er ziin domma. zijn 134. Neen, Grietje heeft het buskruit ni j gevonden hoor. Den eersten middag a ze haar loopbaan als keukenprinses g# volle melkkan over haar hoofd uit te gic e(jel. als ze zich drooggeschud heeft als een P gaat ze koken.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6