hfXts rAjT' $po°'we8e"' m Rechtszaken ÓL SxAooC R-ifdschtiftm Onze JColonim £uchtvaact J^Micaties Spoct nederlandsche koleninvoer redden van drenkelingen. een goede vangst. olifanten-PLAAG. handelsavondschool te alkmaar. erhen den Noord-Brabantschen en den Zuid- fjQiiandschen oever werd onderhouden, wel- P veerboot niet in staat bleek de steeds aan rijdende auto's te bergen, zoodat velen zeer \L<j moesten blijven wachten. De tweede veerboot werd aanstonds in de vaart ge bracht, waarna de minister met den ingenieur en opzichter van den Rijkswaterstaat een regeling besprak, teneinde verbetering in den toestand te brengen. DORUS RIJKERSFONDS. Gift van Prins Hendrik. Het hoofdbestuur van het Dorus Rijkers- fonds heeft een financieel blijk van sympathie ontvangen van prins Hendrik. IN BELGIE. Besprekingen te Genève. Uit Brussel werd aan" de Tel. gemeld: De «houden ministerraad heeft het Duitsch—Belgische steenkolenaccoord goed gekeurd Den directeur-generaal voor econo mische zaken, Suetens, is opgedragen om te Genève de contingenteering van den Neder- landschen steenkoolnivoer met de gedelegeer den van dit land te bespreken. Oo 5 September a.s. zal de Nederl. Bond Art het Redden van Drenkelingen zee-red- Idingsdemonstraties te Zandvoort doen hou- !den waaraan de volgende reddingsbrigades ui* Zandvoort, Bloemendaal, Egmond aan iZee Noordwijk aan Zee, Rotterdam en Wijk £an Zee zullen deelnemen, afgewisseld door 'demonstraties van de Amsterdamsche en IHaarlemsche Reddingsbrigades. 1 Reddingen uit zee zullen verricht worden 'door handreiking, met reddingsboei, haspel 'en lijn, vlet, paard, Australische haspel, red- dingflotter „Evanhea", alsmede redding met ibehulp van het zoeklicht van de Wijk aan iZeeër Reddingsbrigade. Aanvang der middagdemonstraties 3 uur, der avonddemonstraties te ca. 9 uur. NA den ddod van mgr. nolens Telegram van den Duitschen mi nister Stegerwald- De Duitsche Rijksminister van arbeid, dr Stegerwald, zond aan den Ned. minister van A., H. en N. het volgende telegram: Het be richt van den dood van Z.Ed. Mgr Nolens heeft mij zeer smartelijk verrast. Zijn heen gaan laat een gevoelige leegte achter in de rijen van strijders voor den vooruitgang van de nationale en internationale sociale poli tiek. Zijn rechtvaardig en tegelijk goedig ka rakter, vertoonden met verheven gèestes eigenschappen, maakten hem tot een der op merkelijkste persoonlijkheden in het interna tionale sociale politieke leven. Ik verzoek u de gevoelens mijner oprechte deelneming in het groote verlies, dat het Nederlandsche getroffen heeft, aan de Nederlandsche regee ring te willen overbrengen. f Groote belangstelling. In het huis aan den Prinsengracht te Den Haag, waar Mgr. Nolens meer dan een kwarteeuw gewoond en bovenal gearbeid heeft, in een stemmige chappelle Ardante in gericht, waarin de kist is geplaatst, omgeven met de versierselen, die mgr. Nolens gerech tigd was te dragen. Velen zijn Zaterdag ge komen om van de gelegenheid gebruik te ma ken een laatste wenk op den overleden pries ter staatsman te werpen. Ook Zondag en heden kwamen er velen eenige oogenblikken bij de lijkbaar vertoeven. Een teekening van den overledene. Naar wij vernemen heeft Antoon van Welij een kleurenteekening gemaakt van mgr. dr. Nolens op zijn sterfbed. De plechtige uitvaart van Mgr. Nolens. De plechtige uitvaart van Mgr. dr. Nolens zal morgenochtend in de St. Wi'.librordus- kerk in Den Haag worden bijgewoond door Mgr. Aengeuent, bisschop van Haarlem en Mgr. Schioppa, pauselijk internuntius te Den Haag. £it was van een aantal re?u's, waardoor cwam vast te staan, dat hij op verschillende stations in den lande koffers in depot had ge- C'^en De jnhoud van deze koffers, welke e P°hhe in beslag werden genomen, vl rc^^n i te b®staan uit van inbraken in goederen £oederenIoodsen afkomstige bericht van zijn arrestatie kwamen rfj" .Ult. alle deelen van het land verzoe- om inlichtingen met betrekking tot ver- Tiit uren- Nochtans bleek lang niet alles door hem in depot te zijn gegeven. u? V°" k v> de Alphensche politie in de ini bewaring gegeven koffers slechts enkele wn SiwUi I ■t?uS» terwijl hier, behalve umrfn 1' a "!ede twaalf Paar pantoffels waren ontvreemd Men vermoedt dan ook, at de maner nog wel andere bergplaatsen op na houdt. Hij weigert echter daarover in- hchuiigin te verschatfen. a' hi' v,00r het laatst te Wadenoyen heeft ingebroken, is hij ter beschikking ge steld van den Officier van Justie te Tiel. OP EEN PAAL GEVALLEN. Vrijdagavond te omstreeks 9 uur kwam de 61-jarige E. van Calster bij de losplaats der zinkfabriek te Budel, toen hij het schip wilde vastleggen, met zijn hoofd op een al daar staanden paal te vallen, met het gevolg, dat hij in het water viel. Alhoewel onmiddel lijk uit het water opgehaald, bleken de levens feesten reeks geweken. EEN VERRASSING VOOR VAN DONGEN. Onze stoutmoedige landgenoot Van Don- :n, die drie jaar geleden van zich deed spre- en toen hij meegedaan had aan de pogingen om de expeditie van Generaal Nobile te redden en na een zeer moeizamen tocht op 'het allerlaatste oogenblik nog met kapitein (Sora gered werd door Zweedsche vliegers, zal zijn bullen, welke hij op dien tocht moest achterlaten, nu toch nog terug krijgen. Pro fessor Ahlman, van de universiteit van Stock holm die met de „Quest" dezen zomer onder zoekingen deed in het gebied tusschen Spits bergen en Nova Zembla is op Foyn eiland geland en heeft daar een verlaten kamp van Sora en Van Dongen gevonden en nog aller lei voorwerpen, welke beiden toebehoord had den, aangetroffeneen tent, een slee, een foto apparaat, een zilveren horloge, een primus ajjparaat, een portefeuille met aanteekenin- gen, foto's en Italiaansch en Noorsch bank papier en andere dingen, alls nog in zeer goeden staat, het horloge bijvoorbeeld liep terstond weer toen het opgewonden werd en net foto-apparaat was nog in goeden toe- ,tand- Hbld. nn'of P°btie te Gorinchem is op een man, die LpiH^n 1 uithet psychopahen-asyl te sriSL18 ontvl,u5ht e" zich sindsdien heeft in eoprlfr?6!113!! aan verschillende inbraken Bij onderzoek bleek, dat de man in het be- MOLEN TE AENGWIRDEN BEHOUDEN. Men schrijft uit Heerenveen aan de Tel.: De zeer mooie korenmolen „Welgelegen", staande aan de Fok te Heerenveen (Aengw.), die zooa:s eerder gemeld werd, zou worden afgebroken, blijft behouden. B. en W. van Aengwirden hebben nl. aan den Raad voorgesteld dezen molen door de gemeente te doen aankoopen voor een bedrag van 1600. Zij zijn hiertoe niet alleen over gegaan, omdat hij volgens hun uit schoon heidsoogpunt niet mag verdwijnen, maar ook in verband met het feit, dat deze molen ligt in het uitbreidingsplan van de gemeente, waarbij hij een zeer goed effect maakt, en dus de aantrekkelijkheid van het plan ver hoogt. Buitendien zal de molen zooveel mogelijk rendabel worden gemaakt, waarbij gedacht wordt om deze in te richten als bergplaats voor den auto van den gemeentereinigings dienst en van brandbluschmaterieel. EEN VASTE KLANT. In een tijdsverloop van slechts enkele we ken is niet minder dan vijfmaal ingebroken in het magazijn „Practicus" aan de Vondelstr. te Nijmegen. Steeds werden geldswaarden en goederen vermist, in totaal tot een vrij aan zienlijk bedrag. Ir. verband hiermede werden uitgebreide bewakingsmaatregelen genomen; zoo waren den laatsten tijd vier mannen des nachts in het gebouw. In den nacht van Don derdag op Vrijdag is de volhardende dief ein delijk gesnapt, toen hij bezig was een der deu ren open te breken. De man werd overrom peld en aan de politie overgeleverd. Het bleek een 24 jarige Duitscher te zijn. BONTDIEFSTAL TE ROTTERDAM. Men heeft zich vannacht door middel van e envalschen sleutel toegang ver schaft tot een pand aan den Visjchers- dijk te Rotterdam. Men is door een zol derraam op het dak geklommen, van waar men kon overklimmen op het dak van de dames-modezaak der firma H. en O. aan de Zeevischmarkt. In dit dok is een gat gemaakt, waardoor men in het gebouw kon komen. Op de le étage werd een partij van tien bontmantels ter waarde van eenige duizenden guldens gestolen. De dieven hebben langs den zelfden weg het pand verlaten. De poli tie stelt een onderzoek in. VAN EEN WAGEN KOREN GEVALLEN. De landbouwer K. Olthof te Mussel- kanaal (Gron.) is van een voer koren ge vallen en aan de bekomen verwondin gen overleden. VRIJGESPROKEN. De meervoudige strafkamer der Ar- rondissements Rechtbank voor buiten gewone strafzaken, heeft 29 Aug. P. M. te Muntendam gedetineerd terzake rij wieldiefstal gepleegd te Texel, vrijge sproken en onmiddellijk in vrijheid ge steld. Vrijdagavond is te Utrecht de alge- meene vergadering aangevangen van het Genootschap van Leeraren van Nederland sche gymnasia. Voor het examen handenarbeid slaagde te Haarlem mej. N. J. F. van der Wart te Beverwijk. GESLAAGD NIJVERHE1DONDFRWIJS. Te 's Gravenhage slaagde dezer dagen voor het N. O.-examen Akte N.j., de heer P. H. Sneek te Alkmaar. Kie-ke-boe het kleuterweekblad, vertelt van de avonturen welke Kiekeboe op zee be leefde en Geurt Brinkgreve geeft weer ver haaltjes uit Berestad. Er zijn leuke versjes van de redactrice en S. Franke. Mevr. S. van Beem-Paleologo leert den kleintjes een eier- wanner maken. In Panorama wordt bij fraaie foto's ge en zijwegen ----- -- --•- - - ter vertelt over ondergrondsche gewelven van het Kremlin. Er zijn novellen van Ed. Howards, Rupert Downing en J. Seiber Er zijn foto's van een snelle rechtspraak in Ame rika, van de Tom Sawyer-film, van de Nau tilus, van de crisis in Downing Street, van een sprinkhanenplaag in Colorado, van onthulling van het Hugo Grotius-raam in de nieuwe kerk te Delft, van het station te Milaan en het gedenkteeken aan den Ijzer en een fraaie foto uit Volendam. LIDO In Noord-Sumatra. Een paar dagen geleden, werden eenige sawahvelden in de nabijheid van den kam- long Sajoermatinggi, behoorende tot het ..oeriaschap van dien naam door een troep olifanten verwoest. De kampongmenschen gaven het geval aan, bij den kepala koeria, aie op zijn beurt het geval rapporteerde aan de autoriteiten. Een paar agenten van de veldpolitie gingen met ongeveer 150 scherpe patronen naar de streek. Toen ze op de aan gewezen plaats kwamen, werden ze een troep olifanten gewaar, en aldra begon het bom bardement. De troep bestond uit elf dieren en vier er van werden doodgeschoten, terwijl de andere ook getroffen waren, doch niet doodelijk. De commandant, Doerachman genaamd, ver klaarde, dat één van de dieren „melawan" was, doch door een goed schot viel. Ze heb ben drie slagtanden naar de tangsi meege bracht van dertig tot veertig c.M. lengte. De niet doodelijk getroffen beesten vluchten het bosch in, aldus de „Sum. Post". DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. De P.H.-A.F.S. te Allabad. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat het 25ste postvlieg tuig P.H.-A.F.S. heden om 10 uur 33 uit Jod- poer is vertrokken en om 16 uur 33 te Alla- habad is geland. Aan boord is alles wel. De P.H.-A.F.S. was eenige dagen in Jod- poer opgehouden ten gevolge van den slech ten toestand van het terrein door hevige regens. De P.H.-A.G.R. op Schiphol. Het 23ste retourvliegtuig de P.H.-A.G.R. is hedenmorgen 8.20 uur uit Praag vertrok ken en is om 12.30 uur te Schiphol geland. OPENING VLIEGVELD TWENTE. Over de opening van het vliegveld Twente schreef men Zaterdag uit Enschede aan de Tel.: Een stralend blauwe hemel, een frisch den toeschouwers, ziedaar in enkele woorden geschetst de omstandigheden, waaronder he- koeltje, een koesterend zonnetje, tienduizen den in Lonneker de eerste vliegdag is gehou den door de N.V- Luchtvaartterrein Twente op het vliegveld van deze maatschappij. Toen vanmorgen om 10 uur het escadrille van zeven militaire vliegtuigen boven de stad zweefde, werd bij de bevolking van Ensche de en omgeving direct al groote belangstel ling betoond. Later kwamen er bovendien ook nog twee groote toestellen van de K.L.M. en toen was het publiek niet meer te houden. In drommen van honderden stroomden de menschen te voet, per fiets, per bus en auto in de richting van het veld. Te ongeveer drie uur, toen reeds eenige tienduizenden zich om het veld verzameld hadden, werd het publiek verrast door de komst van den „Vliegende Vleugel", het 4- motorige Dornier-vliegtuig, dat' boven het veld als het ware stil bleef staan. De officieele opening van het vliegveld was te 3 uur aangekondigd, maar jammer genoeg lieten enkele autoriteiten wat al te lang op zich wachten, zoodat het pas kwart voor vier werd, voordat de burgemeester van Enschede, de heer Edo J. Bergsma, voorzit ter van de N.V. Vliegveld Twente, voor de microfoon kon komen om zijn openingsrede uit te spreken. Hij begroette den commissaris der koningin in de provincie Overijsel, mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst, het col lege van Ged. Staten, de burgemeesters uit de omliggende gemeenten, den oud-opperbe velhebber generaal Snijders, en vele ande ren. Verder deed hij uitkomen van hoe groot belang dit vliegveld voor de ontwikkeling van handel en industrie kon zijn. Na den heer Bergsma spraken achtereenvolgens de burgemeester van Lonneker, in wiens ge meente het vliegveld ligt, en verschillende andere jjersonen. Hierna zwaaide de burge meester van Enschede de vierstedenvlag en verklaarde de vlieghaven Twente voor ge opend. De eerste, die de lucht in gingen, waren de commissaris der koningin in deze pro vincie en de leden van Ged Staten met hun dames. Intusschen was het legereskader, be staande uit zeven machines, begonnen met schitterende staaltes te geven onder com mando van kapitein Van Weerden Poelmau. Ook de Pandertjes waren opgestegen en ver wonderlijke staaltjes van vliegkunst werden uitgevoerd, o.a. door de heeren Schmidt Crans en Mul van de Nederlandsche Lucht- vaartschool, en den heer Graft, die vooral met het mooie crazy-vliegen veel succes had. Terwijl men daarmede bezig was, waren ook de passagiersvluchten begonnen. Er werd ook nog een wedstrijd gehouden in het doel- landen, waaraan alle nationale sportvliegers konden deelnemen. Hierbij verkregen de hee- LIDO ren Nijenhof den eersten, de Bruin den twee den, v. d. Leeuw den derden en Groenewoudt den vierden prijs. Tijdens de demonstratie kwamen er her haaldelijk machines over van de internationa le luchtlijnen, die aan publiek en piloten den vliegersgroet brachten. ONGELUKKIGE LANDING VAN PILOOT SCHOT. Bij een proefvlucht voor de voorgenomen maanlichtvluchten ter gelegenheid van den Pasar Gambir, schoot de piloot Schot met de P.K.A.F.F., na de landing op Tjililitan door tot buiten de grens van het terrein, waarbij het met zijn machine tegen een inlandsch huis optornde, waardoor een inlander werd gedood en twee anderen ernstig werden ge wond. Het toestel is zeer beschadigd, de heer Schot bleef ongedeerd. DE „GRAF-ZEPPELIN" GESTART NAAR ZUID-AMERIKA. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is Zater dagavond om 21 uur 36 opgestegen voor de tweede groote tocht naar Zuid-Amerika, on der persoonlijke leiding van dr. Eckener. Het luchtschip zal de volgende route volgen: Rhönedai, Middellandsche Zee, Gibraltar, Madeira, Kaap Verdische en Kanarische eilanden. Mochten de weersomstandigheden echter gunstiger zijn, dan bestaat de mogelijkheid, dat de route langs de Westkust van Spanje zal worden verlegd. De bemanning van het luchtschip bestaat uit 22 man. Het luchtschip heeft brandstof aan boord voor 100 uur. De totale afstand, die het zal afleggen bedraagt ongeveer 16000 K.M. Bij de Canarische eilanden. Het radiostation van de luchtschepenwerf heeft van boord van den „Graf Zeppelin" de volgende plaatsopgave ontvangen: „23 uur, 31.10 NB. 11.30 WL. Varen met 70 zeemijls snelheid. Koers naar de Canarische eilanden. Willen tegen 3 uur M.E.T., de Canarische eilanden bereiken. Alles in orde. Graf Zeppe lin". Naar de Kaap Verdische Eilanden. Te Friedrichshaven is een draadloos tele gram ontvangen van boord van de „Graf Zeppelindat om 1.20 uur de Canarische Eilanden werden gepasseerd. Het luchtschip zette koers naar de Kaap Verdische Eilanden. Volgens een mededeeling van de Ham- Amerika Lijn vloog het luchtschip om 6.20 uur M. E. T. boven Rio de Oro. DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. Flambeau en Saffie winnen de hoofdnummers. Prachtig weer, ruime belangstelling en goede spannende sport maakten de kermis- draverijen van de Kennemer Sportclub tot een succes en men zal vooral van de beide heatdraverijen genoten hebben. De Vierdeklasdraverij over 1950 M. bracht de overwinning aan Catabora T, die gereden door D. v. Wieringen, een aardigen strijd voerde met Une Bonnie M. Vitality ontbrak op het appèl. Het draven van sommige deel nemers aan dit nummer was niet altijd even mooi. Voor de 2e en 3e klas heat behoorde Saf fier tot de favorieten. Maar Trottem wist de eerste heat op fraaie wijze te winnen. Toch kregen zij, die in Saffier vertrouwen bleven stellen, gelijk. Want de schimmelhengst van P. Kramer wist de tweede en derde heat te winnen. Vooral in de derde heat had zij een vinnigen striid te voeren met Slavin, die ge reden door G. Ensing, ook nog tot de kans paarden gerekend werd. De le klas heat-handicap bracht een schit terende overwinning aan Flambeau. In de eerste heat viel dit paard weinig op en ein digde op de zesde plaats. Quick G. had snel van den kop af de overwinning behaald. Maar in de tweede heat kwam Flambeau in de laatste ronde zoo overweldigend naar vo ren, dat Radio S en alle andere concurrenten finaal geslagen werden. Flambeau vestigde een record, door op de Alkmaarsche baan een Km.-tijd te ontwikkelen van 1.27 7/10. Ook de derde heat was voor Flambeau, die echter zijn overwinning door insluiting in gevaar stelde. Doch de groote snelheid was ook voor Radio S te machtig en dit paard moest zich in alle drie heats met de tweede plaats tevreden stellen. De overwinning van Flambeau werd luide toegejuicht. De Kortebaandraverij werd gereden in vier series en een finale. De seriewinnaars waren: Our Uhlan B, Saffier (na overrijden), Qualiteit en Sir Ker rigan. Our Uhlan had in de serie een fraaien tijd gemaakt (1.05 3/5) en won ook de finale, gevolgd door Sir Kerrigan, Saffier en Quali teit. De gedetailleerde uitslagen der diverse nummers volgen hieronder: I. E-priis. Rrijzendraverii 4e klasse. Af stand 1950 M. Prijzen 250 en 50. Ingeschreven 13 paarden. Niet opgekomen Vitality 1930 M., Uilenspiegel 1950 M., Olga 1970 M. en Uniform 1990 M. 1. Catabora T. 1990 M., van W. Bindt te Oostzaan, rijder D. v. Wierngen, tijd 3.17 2/5 (1.39). 2. Unie Bonnie M., 1910 M.. van M. Brunt te Hilversum, rijder W. H. Geersen, tijd 3.18. Niet geplaatst: Orchidee 1950 M. (3.194/s). Robbedoes 1970 M. (3.20 2/5), Theunis 1990 M. (3.27 l/5(, Quford 1970 M. (3.27 2/5), Ulyssus Igrom (3.41 1/5), Ulitta 1910 M. (3.45 3/5). Ingehouden Ulaan O 1990 M. II. F-prijs. Heatprijzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 1610 M. Prijzen f 500 en 50- Ingeschreven 13 paarden. Niet opgekomen Radio S, 1650 M. le heat. 12 paarden. 1. Trotteur 1610 M., van H. v. Zalinge te Zilversum, rijder N. Leeuwen, tijd 2.321/5 (1.32°). 2e, 3e, 4e enz. Saffien 1610 M. (2.34 1/5). CURSUS 1931/1932. De Directeur dezer school brengt ter alge --eene kennis, dat de TOELATINGS- en HEREXAMENS zullen plaats hebben op VRIJDAG 4 en MAANDAG 7 SEPTEM BER a.s., telkens des avonds 6.30 uur in het schoolgebouw aan de Doelenstraat. De lessen worden hervat op DINSDAG 8 SEPTEMBER a.s. Zij, die geen persoonlijk bericht van onder- geteekende hebben ontvangen, zijn zonder examen toegelaten. Alkmaar, 31 Augustus 1931 De Directeur der Handelsavondschool, 1 J. H. DE GROOT PAARDENMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegeniie'd van ile PAARDENMARKT op WOENSDAG 2 SEPTEMBER a.s., de aan te voeren dier-u alleen naar de markt mo gen worririi gebracht ovei de FRIESCHE BRUG »n de KORTE NÏEUWESIOOT van de Handelskade af. De paarden over de Boombrug bij het Zeg- lis naar de markt gebracht moeten den weg volgen langs de Voormeer en de Bierkade, over de Schermervlotbrug en langs den Ka naaldijk naar de Frieschebrug. Alle dieren, die niet over de Friesche brug de stad binnenkomen, moeten zoodanig wor den vervoerd, dat zij door de Korte Nieuwe- sloot van de Handelskade af ter markt ko men; alle overige toegangen tot de markt worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Friesche brug zullen de aan te voeren dieren deskun dig worden onderzocht, en zal het verschul digde marktgeld moeten worden voldaan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de markt die des namiddags vier uur eindigt, terwijl n& 's morgens 10 uur geen paarden meer ter markt worden toegelaten. Voor het plaatsen der paarden worden aan gewezen de Dijk, de Marktstraat, het Waag- plein, de Ged. Nieuwesloot en het Torenburg. Voer het plaatsen der veulens een gedeelte van het Waagplein. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Slavin 1630 M. (2.34 2/5). Chilene 1610 M. (2.35 1/5), Omega 1650 M (2.36 1/5), Rem- placante 1630 M. (2 36 1/5) Nella Schoon 1610 M. (2.36 4/5), Roulette 1610 M. (2.3775), Sador 1610 M. (2.37 3/5), The Harvester H 1650 M. (2.38 2/5), Our Uhlan B 1610 M. (2.54 2/5), Quadraat 1630 M. (2.54 3/5). Gediskwalificeerd wegens onregelmatig draven Ch'ileze en Roulette. Gedistanceerd Our Uhlan B en Quadraat. 2e heat. S paarden. 1. Saffier 1610 M. van P. Kramer te Nij- land, rijder eig., tijd 2.30 1/5. Trotteur 1650 M (2.303/5), Slavin 1630 M. (2.30 3/5), Remplagante 1630 M. (2.34 1/5), Nelli Schoon 1610 M. (2 ?4 2/5), Omega 1650 M. (2.34 3/5), The Harvester H. 1650 M. (2.35 1/5), Sador 1610 M. (2.35 4/5). 3e en beslissende heat. S paarden. 1. Saffier 2.20 3/5. 2. Slavin 1630 M van Stal Birkhoven rijder G. Ensing, tijd 2.30 4/5 Niet geplaatst: Sador 2.32 2/5, Harvester 2.33 4/5, Omega 2.40 1/5, Nelli Schoon 240 2/5, Trotteur 255 3/5, Remplagante in gehouden. III. G-prijs. Heatdraverij handicap le klas se. Afstand 1610 M Prijzen 600 en 50, Ingeschreven 8 paarden Niet opgekomen Queen G. 1650 M. le heat. 7 paarden. 1. Quick G. 1610 M. van W. H. Geersen te Hilversum, rijder W. H. Geersen, tijd 2.29 4/5. 2e, 3e enz. Radio S. 1610 M. (2 30 1/5), Stormlooper 1610 M. (2.31 4/5), Kaptein de Bruane (1630 M. 2.32 4/5), Ago Kan 1650 M. (2.32 4/5, Flambeau 1690 M. (2 34 1/5), Minnetonka 1630 (2.36 4/5). 2e heat. 7 paarden. 1. Flambeau 1690 M. van D. de Vlieger te Nieuw Vennep, rijder J. de Vlieger, tijd 2.28 1/5 (1.27 7/10). 2e, 3e enz. Radio S. 1610 M. (2 28 4/5), Stormlooper 1610 M. (2.31 1/5), Kapt. de Bruana 1630 M. (2.31 1/5), Minnetonka 1630 M. (2.31 2/5). Ingehouden Agokan en Quick G. 3e heat. 5 paarden Beslissing. 1. Flambeau 2.29. 2 Radio S. 1610 M. v. Johan Span te Diemen, rijder G. Ensing, tijd 2.29 4/5. Niet geplaatst: Kapt. de Bruane 1630 M. (2.32 1/5), Minnetonka 1630 M. (2 34 3/5), Stormloojoer 1610 M. (2.35 4/5). IV. H-priis. Kortebaandraverij. Max. af stand 800 M. Min. 700 M. Ingeschreven 22 paarden. Niet opgekomen: Rentner 780 M., Hart- stein 760 M., Uniform 750 M., Pieternel 750 M., Tamboer 750 M., Pall '750 M Odessa 790 M., Queen G 780 MSally Harvester 800 M. le serie. Oploop>er 780 M. Ago Kan 790 M. Remplacante 760 M. Our Uhlan B 730 Meter. 1. Our Uhlan B (1.05 3/5). 2e serie. Saffier 750 M., PoJitesse 740 M., Chilene 750 M. 1. Saffier (1.12 4/5). 3e serie. Ster 750 M., Qualiteit 760 M., Kipt de Bruane 780 M. 1. Qualiteit (1.061/5). 4e serie. Sir Kerrigan 750 M., Roulette 730 M., Marie P 760 M. 1. Sir Kerrigan (1.09 2/5). Finale. 1. Our Uhlan B 730 M. van J. A. Mooy te Wieringerwaard, rijder L. Ensing. 2. Sir Kerrigan 750 M. van G. J. v. d. El«- faout, Den Haag, rijder D. v. Wieringen. 3. Saffier 750 M. van P. Kramer te Nijland, rijder eig. 4. Qualiteit 760 M. van J. Vergay te Put- merend, rijder eig. Om 5 uur waren de courses geëindigd. De volgende meeting is bepaald op II October.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7