Agenda DRUK WERK DRUKWERK Qememtemden Stad en Omq&owq ^Binnenland 2üeec&eticfu JicouUtdaal Tlieuws CHOCOLAAD wenscht u bestelt uw bij COSTERllli \J" Dinsdag 1 September. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Eenzame menschen. Toegang voor eiken leef tijd. 7.30 uur Cinema Americain: The sin- ging Fooi. Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Grock. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdag 2 September. 7.30 uur, Cinema Americain: The singing Fooi. Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater: Eenzame menschen. Toegang voor eiken leef tijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Grock. Toe gang voor eiken leeftijd. Donderdag 3 September. 7.30 uur, Cinema Americain: The sing.ng Fooi. Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch BiosooopTheater: Eenzame menschen. Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Grock Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdag 9 Sept. Fokveetentoonstelling (vereen, groepen, schapen) kaaskeuring te Hoorn. Donderdag 10 Sept. Fokveetentoonstelling (fam. en eig. groe pen, varkens en geiten). Kaaskeuring te Hoorn. DE RAAD VAN DEN VOLKENBOND WEER BIJEEN. De Raad van den Volkenbond is heden morgen om elf uur in zijn 34e zitting bijeen- gekomen. Zooals gebruikelijk is aan de open bare een gesloten zitting vooraf gegaan, in welke de agenda voor de vergadering werd vastgesteld en verschillende begrootings, per soneel en andere aangelegenheden werden behandeld. HOORN. Gisteravond kwam een auto uit de rich ting Enkhuizen, waarin eenige jongelui za ten, met groote snelheid de Koepoortsweg af. De bestuurder zag te laat, dat de afsluit- boomen van den spooroverweg waren geslo ten. Hij wierp het stuur om, doch kon niet verhinderen, dat hij tegen het hek naast de boomen botste. De slag was zoo hevig, dat een ijzeren lantaarnpaal afknapte. Mevr. S. alhier, die vóór den overweg stond, kon zich nog juist bijtijds in veiligheid stellen. Won der boven wonder kwamen de inzittenden met den schrik vrij. De politie heeft de zaak in onderzoek. De koninginnedag is hier onder prach tig weer gevierd, 's Morgens maakte Crescen- de een muzikalen omgang door de stad. Ver der had de Oranjevereeniging voor een aar dig program gezorgd. Aan de ouden van dagen werd een ge noeglijke rit naar Enkhuizen aangeboden, waarbij door de oudjes volop werd genoten. Voor de kinderen werden goochelvoorstel- lingen in het Wilson-theater gehouden, 's Middags hield de Hoornsche rijvereeniging een goedgeslaagd ruiterfeest op het terrein aan den Muitenluiendijk. 's Avonds was er concert en openluchtbioscoop op de Kaas markt. W1ERINGEN. In verband met het vertrek van den rijks veldwachter-brigadier C. Witvliet zal met ingang van 4 September te Hippolytushoef worden gedetacheerd de brigadier E. F. H. Hollema van 't ZandZijpe. Het detache ment blijft zoolang tot een nieuwe brigadier zal zijn aangesteld. OUDKARSPEL. In verband met de a.s. wethoudersverkie zing kunnen we mededeelen, dat door de v.d., s.d.a.p. en de groep-De Boer, als wethouders- candidaat gesteld zullen worden, de heeren H. Bakker (s.d.a.p.) en P. Kostelijk (v.d.). Deze zal dan de plaats innemen van den aftredenden v.d. wethouder, tevens loco-bur gemeester, Jb. Kroon. Als oudste wethouder zal dan de heer Bak ker loco-burgemeester worden. Gisteravond zou door de besturen de zer afdeelingen vergaderd worden om met elkander te bespreken hoe de onderlinge functies, als lid van 't armbestuur, gascom- missie enz. te bezetten. NOORDSCHARWOUDE. Door de N.V. Concordia werd verga derd in eigen lokaliteit. Aanwezig waren 12 aandeelhouders, welke 24 stemmen uit brachten. Voorzitter was de heer P. Deute- kom. De rekening, nagezien door de heeren G. Langendijk en C. Pranger, werd in orde be vonden. Als bestuursleden werden herkozen de heeren N. Kooy, C. Swager en D. 'Kansen. In de vacature van wijlen den heer S. Opper does werd gekozen de heer G. Langendijk. Als leden van de commissie van bijstand werden gekozen de heeren C. Pranger, N- scharwoude en Z. Stam, Z.-scharwoude. Door de vergadering werd aan het bestuur machtiging gegeven naar goeddunken te handelen inzake eventueele verpachting* van het gebouw. Een voorstel van het bestuur in zake de Bioscooponderneming wordt met op 1 na algemeene stemmen aangenomen. Na een woord van dank volgde sluiting. HEERHUGOWAARD. Zondagavond geraakten bij het Kruis de auto van den heer Rinkel van Akersloot, ko mende uit de richting Draai, en een auto bestuurd door mej. Buisman van Obdam komende van den Middenweg, zoodanig met elkaar in botsing, dat van eerstgenoemden auto de achtenvagen totaal ontredderd werd en de tocht niet verder kon worden voortge zet. Tijdens afwezigheid der bewoners ont- K tpAtiób niet te bitter, niet te.zoet, niette vet- joist goed. dekten Zondagavond de dichtstbijwonenden, dat de eenzaam staande huismanswoning van den heer T. Commandeur in brand stond. De vlammen, die gretig voedsel von den in een op zolder geborgen hoeveelheid droog hout, hadden het geheele gebouw spoedig verteerd. Op koninginnedag werd door het fan farecorps Hoe en Trou op het gemeentesport veld een concert gegeven, dat door den prach- tigen avond goed tot zijn recht kwam en ver in den omtrek werd gehoord. SINT PANCRAS. De v.d., de anti-rev. en de vrije groep zijn aangaande de wethoudersverkiezing het vol gende overeen gekomen: J. v. Kampen, wet houder (v. gr.); 2. H. Muurling, wethouder, (a.r.); voor gascommissie: W. Snel (v.d.); Tj. Koelemeij Sr. (v.gr.); als plaatsvervan gers: K. Lek (s.d.a.p.); C. Duif Sr. (c.h.). CASTRICUM. Geboren: Cornelis Johannes, zoon van K. BeerT'es en J. Castricum. Geer- truida Theresia, dochter van C. Reijn- ders en G. M. Dekker. Overleden: Cornelis Bood, oud 65 jaren, echtenoot van N Kuilman. WIERINGEN. De raad dezer gemeente vergaderde Zater dagmiddag 2 uur. Afwezig met kennisgeving was de heer P. Kooij. De voorzitter burgemeester Kolff, deelde mede, dat de winst van den zeegrasoogst over het vorige jaar in totaal heeft bedragen 6625,37 of wel 0,53594 .per pak van 50 K.G. tegen het vorige jaar 0.62129 per pak. Ingekomen waren verschillende 'berichten van aanneming van benoemingen, goedkeu ringsbesluiten,'enz., welke alle voor kennis geving werden aangenomen. Van het Hoofd bestuur van de Vereen, ter bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland was er een verzoek om toekenning van subsidie voor 1932. Dit werd goedgevonden. Van den heer C. van Rooijen een verzoek om toekenning van een tegemoetkoming in de kosten van 't bezoeken van de R.K. school door zijn kinderen en van den heer M. Benne een gelijk verzoek voor het bezoeken van de O. L. school te Ffippolytushoef. De kinderen van laatstgenoemde wonen in de Wieringer- meer, waarom een rijwiel met lantaarn werd gevraagd. Werd goedgevonden. De rekening van de zeegras-exploitatie over 19301931 werd voorloopig vastge steld. De gemeenterekening, dienst 1930, werd voorloopig vastgesteld in ontvangst op 175008,24, in uitgaaf 146737,24, alzoo met een batig slot van 28271, wat betreft den gewonen dienst. De kapitaaldienst werd vastgesteld in ontvangst op 284449,41, in uitgaaf op 333023,42, alzoo met een na- deelig slot van 48574,01. Aangeboden werden de begrooting van de zeegras-exploitatie, dienst 1931-1932 en de gemeentebegrooting, dienst 1932. De rekening van de Gezondheidscommissie te Schagen dienst 1930 werd goedgekeurd in ontvangst op 1684,75, in uitgaaf op 988,25, batig slot 696,50. Een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ambtenarenreglement werd op voor stel van den heer Jn. Lont aangehouden tot een volgende vergadering. Besloten werd tot ruiling van grond met M. de Haan Wz. te Westerland. De gemeente geeft 236 M2. en ontvangt terug 179 M2. Het verschil van 57 M2. wordt door de Haan vergoed met 1.50 per M2. Onkosten komen voor gezamenlijke rekening. Verder werden B. en W. gemachtigd te doen uitvoeren een plan tot stichting van een O. L. school van 3 klassen te Den Oever opgemaakt door den architect Peters. De kos ten zullen bedragen 46700, waarbij zijn be grepen kosten van meubileering, architectuur en dagelijksch toezicht. Het plan is er op be rekend, dat indien noodig een lokaal kan worden aangebouwd. Ter verruiming van het schoolplein te Westerland werden nog aangekocht een twee tal grondstrooken, groot 57 en 47 M2. a 3 per M2. Bij de rondvraag stelde de heer Kaan voor om van gemeentewege actie te gaan voeren voor een veemarkt. Hierover zal overleg worden gepleegd met de landbouwvereenigingen. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank aan de beide leden, de hee ren Jb. Lont en Jn. Kooij, die in de volgende periode niet in den raad zitting zullen heb ben.- DE BURGEMEESTER TERUG. De burgemeester is heden van zijn verlof teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden ten stadhuize hervat. VOOR DE KINDERBEWAAR PLAATS. De verloting, goedgekeurd bij besluit van B. en W. van Alkmaar dd. 22 Augustus 1931 no. 1.762.1, gehouden ten bate van de vereeniging „Kinderbewaarplaats" alh'eG tijdens de kermis door middel van het „Rad van Avontuur", in de St. Laurensstraat, le verde vor deze vereeniging een batig saldo op van 1005.36. AVONDINSTITUUT „STUDIEHULP". De heer J. Barkman, hoofd der 6e gemeen teschool, heeft zich voorgenomen met een of meer andere deskundigen een gemeente-lo kaal te huren en daarin eiken avond be halve des Zondags leerlingen van H.B.S., Gymnasium, Handels- en U.L.O.-school, ge legenheid te geven hun huiswerk te maken onder toezicht en controle van bevoegde leer krachten. Ieder die schoolgaande kinderen heeft of gehad heeft, kent de misère van het huiswerk Vader en moeder kunnen daarop in den re gel geen controle uitoefenen, zijn dikwijls ook niet in staat de leerlingen» der middelbare scholen bij moeilijkheden te helpen, 't Resul taat daarvan is, dat het huiswerk te vluchtig of in het geheel niet gemaakt wordt, wat weldra uit de rapporten blijkt, waarna dure privaatlessen dikwijls niet meer in staat zul len blijken den leerling nog tijdig bij te wer ken. Een mooie zonnedag, maar warm, bar warml Vermoeiend weerl Sfraks een koel verfrisschend bad met een -stuk donzig-schuimende .Co-co- ro-so. Heerlijk 1 Dobbelmann's Cocosrozenzeep is de ideale iadzeep. Vooral bij warm zomerweer I Het instituut dat de heeren Barkman c.s. zich gedacht hebben is een lokaal waar de leerlingen eiken avond rustig kunnen wer ken. Hun agenda wordt nagezien, zij werken onder toezicht en hun lessen worden over hoord. Zij zijn dan vlugger klaar omdat zij geen afleiding hebben, zij werken intensie ver en beter en de goede resultaten zullen niet uitblijven. In Zaandam, waar een gemeentelijke H. B. S. is, heeft de gemeente zelf een insti tuut geopend. Het is verheugend, dat hier althans van particuliere zijde een dergelijke nuttige instelling tot stand gebracht zal wor den. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 20.19 uur licht op. KONINGIN EMMA TE SOESTDIJK TERUG. De koningin-moeder is hedenmiddag in ge zelschap van haar zuster vorstin von Er- bach te Soestdijk teruggekeerd van Het Loo, waar zij eenige dagen heeft doorgebracht in verband met den verjaardag van de koningin. DE ARBEIDSTIJD VAN JUSTITIE- PERSONEEL. De 48-urige werkweek ge'èischi. Het hoofdbestuur van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond heeft een motie ter kennis van den minister van justitie gebracht, waarin de groepsraad van het justitieperso- neel, georganiseerd in den C.N.A.B., 28 Aug. j.1. te Utrecht in vergadering bijeen, o.a. overwegende dat in het huidige tijdperk van langdurige werkloosheid elke verkorting van den arbeidstijd een maatschappelijk be lang is, er bij Z.Ex. krachtig op aandringt, dat tot invoering van de 48-urige werkweek onverwijld wordt overgegaan. MOEDER REDT HAAR KINDEREN. Te Scheveningen werden gistermiddag omstreeks drie uur vier kinderen, die zich op een van de in zee uitstekende strandhoofden tegenover het paviljoen van „De Witte" be vinden waar het blijkens waarschuwings borden altijd gevaarlijk is te vertoeven door een vloedgolf gegrepen en in zee ge sleurd. Hun moeder (de kinderen waren uit één gezin) sprong onmiddellijk de kinderen na en mocht, geholpen door eenige omstan ders, het genoegen smaken, de jeugdige drenkelingen allen bijtijds op het droge te brengen. Door tusschenkomst van den G. G. D. werden moeder en kinderen in het politie bureau aan den Gevers Deynootweg op ver haal gebracht en vandaar naar hun woning aan de Dirk Hoogenraadstraat vervoerd. HERDENKING VAN GEVALLENEN IN 1830—1832. In aansluiting op het bericht om op een voudige wijze de bij de krijgsverrichtingen 1831 gevalenen van Leger en Vloot te her denken, is thans een plan voor die herden king uitgewerkt. Verschillende redenen heb ben het comité er toe geleid, de herdenking niet uitsluitend tot de gevallenen in 1831 te beperken, doch waarin ook te betrekken hen, die bij de krijgsverrichtingen 1830 en 1832 het leven lieten. De herdenkingsplechtigheid zal plaats hebben op Dinsdag 8 September a.s. Op dien dag zal te Tilburg bij het stand beeld van Koning Willem II, die als Prins van Oranje opperbevelhebber was van de Neder- landsche strijdkrachten te land en te water eij eveneens te Ginneken bij het Citadel- gedenkteeken, alsmede te Bergen op Zoom en te Vlissingen ter plaatse waar aldaar het stoffelijk overschot van in 1830—1832 ge sneuvelden van de Marine begraven werd, door deputaties uit verschillende vereenigin- gen een krans gelegd worden. Deze krans- legging zal worden voorafgegaan door een korte herdenkingsrede, gewijd aan de nage dachtenis der gevallenen, welke rede op de genoemde plaatsen zal worden uitgesproken onderscheidenlijk door dr. J. Th. de Visser, den heer J. J. C. van Dijk, lid van de Tweede Kamer, den heer H. M. van Bemmelen. voor zitter van „Onze Vloot" en den heer R. H. Arntzenius, directeur van hc-t,Loodswezen te Vlissingen. Nabestaanden van'gevallenen van Leger en Vloot in de jaren 1830—1832, die bij de herdenkingsplechtigheid op een der genoemde plaatsen tegenwoordig wenschen te zijn, wordt verzocht zich zoo spoedig mo gelijk, uiterlijk 4 September a.s., te wenden tot het secretariaat „Comité Herdenking 1830/1832, Javastraat 25 te 's-Gravenhage, dat alsdan gaarne een toegangskaart aan de belangstellenden zal toezenden. KNAAPJE TE WATER EN GERED. Een vijfjarig knaapje geraakte, naar het Hbl. meldt, gisteravond bij het spelen in het water van de Kostverlorenkade bij de Wieg- brug te Amsterdam. Een vijftienjarige jongen zag hét ongeval gebeuren, sprong gekleed te water en slaagde er in den kleinen jongen te redden. De Ge neeskundigen Dienst vervoerde hem naar een der ziekenhuizen, waar hij spoedig weer geheel hersteld was. VALSCHE GULDENS IN OMLOOP TE ROTTERDAM. De politie te Rotterdam heeft de caféhou ders in kennis gesteld van het feit dat in vrij groot aantal valsche guldens in omloop zijn gebracht. Naar wij nader vernemen zijn deze guldens reeds op verschillende plaatsen in J Het zijn exemplaren, welke bijzonder goed zijn nagemaakt, zoodat S® /"l aanstonds kan ontdekken, dat hi met valsch geld te maken heeft. De munt- vertoonen veel overeenkomst met de valsche guldens, welke eenige jaren geleden «taamS" werden gebracht De poliHe Thafsu^rd?6" ln de herkomst te ontdekken Thans wordt ook in deze richting gespeurd Vermoed wordt dat de makers vin het val- dniktfelph tVrach.ten van de Koninginne- fp halen Val'd Tf® om een buit binnen te halen. Vandaar dat aan de Koffiehuishou ders verzocht is bijzonder op hun hoede te NA DEN DOOD VAN MGR. NOLENS. Plechtige dienst te Den Haag. In de St. Willibrorduskerk te Den Haag, de kerk van de parochie, waarin de ministe/ van staat mgr. prof. dr. W. H. Nolens is gestorven, zijn hedenochtend de plechtige diensten bij zijn uitvaart gehouden Op het priesterkoor hadden plaats genomen mgr Aengenent, bisschop van Haarlem mgr Schioppa internuntius, de vertegenwoordi ger van den aartsbisschop van Utrecht deken Knuvelder, mgr. Taskin president van het groot-seminarium te Warmond en mgr kolonel Evers. Voorts waren in de zijkapel velen leden van het corps diplomatique aan wezig, terwijl in de gereserveerde banken hadden plaats genomen de minister-presi dent jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck, de mi nisters Deckers, Reymer, Verschuur, De Geer, Terpstra en De Graaf, de vice-'presi dent van aen Raad van State met vele leden van dat College, de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer met tal van Kamerle den, onder wie Aalberse en Bongaerts, de burgemeester van Den Haag mr. Bosch rid der van Rosenthal, de Nederlandsche gezant te Parijs jhr. dr. London en vele andere autoriteiten, oud-ministers, enz. Bij de plechtige lauden trad als agens op pastoor L. Beyssens met assistentie van de kapelaans der parochie. De kerk was geheel gevuld, terwijl ook daarbuiten een breede schare van hare belangstelling deed blijken. Na de plechtigheid hield pastoor Beyssens een korte toespraak, waarin hij het leven van mgr. Nolens schetste. De plechtigheid ein- naar waarnemingen verricht in den van 1 September. morgen Medegedeeld door het Kon. Ned Mei i te De Bildt. Met' ,nst Hoogste barometerstand 768.9 te Ai reiri. lcu" Laagste barometerstand 743.8 te Inn-a Verwachting: Veranderlijke wind i meest uit Zuidelijke richtingen halt er zwaar bewolkt of betrokken, aanvanUi nog droog, later waarschijnlijk regen weer, weinig verandering in temperatuur °n' BUITENLANDSCH WEERBERICHT? Medegedeeld door het K. N. M In,i De Bildt. in8t- t» Het lage drukgebied, dat gister ten 7 den van ons land was gelegen, vero Lïl'' zich naar het Oosten en bracht zware onweerregen (Weenen 31 niMiL depressie over Scandinavië nam in om'v toe, doch zal op den weerstoestand in g land van weinig beteekenis blijven Van „,°ns belang voor het weer in onze omgeving het lage drukgebied, dat in het wSn* dert en in Ierland en West-Engeland rP»u" regen heeft gebracht Op grondman de^? plaatsing m oostelijke richting mag men morgen in den namiddag weer op betrokken lucht met nu en dan regen rekenen De noordelijke depressie bracht in dinavië vrij veel regen (Afisco had elf An" denes 10, Ingo 8 mM. regen). iigde met gezamenlijk bidden van vijf Onze /aders en vijf Wees Gegroeten vnnr ziekte. Na de absolute werd de kist het hnnfJ? pad der kerk uitgedragen, langs de IS van het gesticht St. Casolus Borroml waar de heer Nolens tal van jaren J heeft. De kist werd daarna pt!aüfo^ leid door de heeren Aalberse en Bongaerts' r.aar Venlo overgebracht. u"guerrs, u 4 t ,--- Plechtigheid te Venlo. He stoffelijk overschot van mgr. Nolens wordt hedenavond omstreeks zeven uur te Venlo verwacht. Te Horst zal de Koninkliike Harmonie op het marktplein bij het passee en treurmuziek uitvoeren. Jn deze gemeente* evena s in Blenk, worden alle kerkklokken ge.uid, tijdens den doortocht van den lijk- auto. Op ce grens van de gemeente Venlo aan de Maasbrug, wordt het stoffelijk over schot opgewacht door de geestelijkheid der stad met gevolg. Voorts zullen de leden var den gemeenteraad, vele andere autoriteiten en vertegenwoordigers van coporaties, tegen woordig zijn. De Philharmonie van Venlo, waarvan de overleden staatsman bescherm heer was, zal onder leiding van den heer Th. Jordans tijdens den droeven tocht óoór Venlo's straten naar de St. Martinuskerk treurmuziek uitvoeren. Gedurende den nacht van Dinsdag op Woensdag wordt het lijk op gebaard in de St. Matinuskerk en zal door religieuzen bij het stoffelijk overschot ge waakt en gebeden worden. Bij de begrafenis zal de kist worden gedragen door een depu tatie der R.-K. Mijnwerkers Organisatie. In gevolge een indertijd geuiten wensch wordt aan het graf niet gesproken. Er zullen naar de Telg. meldt ook geen bloemen op de lijk kist worden gelegd. Telegrammen van deelneming De minister van arbeid, handel en nijver heid, mr. Verschuur, ontving het volgende telegram van den heer Albert Thomas, di recteur van het Int. Bureau voor den arbeid te Geneve: Het Int. Bureau voor den Arbeid zal bij de begrafenis van mgr. dr. Nolens zijn vertegenwoordigd door I. Palma Casti- gliore, afdeelingschef. Zelf heb ik Vrijdag het stoffelijk overschot van mgr. dr. Nolens mo gen groeten, maar ik stel er prijs op, uit naam van het Bureau, uitdrukking te geven aan de levendigste betuiging van deelne ming in het smartelijk verlies dat uw regee ring en uw land treft. Voorts ontving minister Verschuur hef volgende telegram van den heer Butler, ge delegeerd directeur van het Int. Labour Offi ce te Geneve: Ben diep bedroefd bij het ken nis nemen van den dood van mgr. Nolens. Zijn onschatbare medewerking en kostbare persoonlijke eigenschappen maken zijn heen gaan tot een onherstelbaar verlies voor den internationalen socialen vooruitgang. Wil d? oprechte deelneming overbrengen aan de. re geering en aan de verwanten, namens het I. L. O. en van mij persoonlijk. DANSTENT TE VLIJMEN AFGEBRAND Te Vlijmen is 's nachts brand ontstaan ih den danssalon van den heer P. Scholte uit Roermond, staande in den tuin van den ho telhouder L. Prinsen. De tent met inboedel en ook een groot orgel gingen nagenoeg m de vlammen op. Er werd in den tuin naar de Telg meldt een flesch met petroleum gevonden Dit wek te argwaan bij de politie. De vermoedelijke brandstichter, een man die nog gevangenis straf te goed heeft, is in arrest gesteld. De irr <P, i ...j nipt sirai te goea neett, is in arresr gesuiu. y- heer F. Scholte was wel verzekerd, doch niet voor bedrijfsschade. De waarde ,van1Arfen danssalon met orgel is ongeveer 23COO. COMMUNISTISCHE BETOOGING UITEENGEJAAGD. De politie met een bijl en met eek mes bedreigd. Een groep van pl.m. zestig communisten heeft den avond van den koninginnedag g bruikt om in Amsterdam de binnenstad P stelten te zetten. Onder het uiten van kret tegen de „politie-terreur" en tegen dr. w baut, trok men van den Dam af door de k verstraat, over de Munt, door de Regulters- breestraat naar de Amstelstraat. Daar stom» een detachement politie onder bevel van. specteur Van Blitterswijk, gereed om de nee ren te ontvangen, want er was nat"u^Jr. geen vergunning voor deze demonstratie leend. Met sabel en gummistok werd, naa het Hbld. vertelt, de troep uiteengeslager er vielen zulke harde klappen, dat drie monstranten zich in 't Binnengasthuis mot ten laten verbinden. Uit den groep cofflmu nisten werd met een scherpgeslepen bijl i de politie geworpen, gelukkig werd mem geraakt. Ook zag men een betooger me

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2