ftlkiaarsche Courant. Radionieuws jkeuiMetati Siad en Omgeving. JkwwciaaC Tlieuws Honderd drie en dertigste Jaargang. Dinsdag 1 September. »,!tfr?ÏL&PrwlkSaS DAROL FARQUHAR's NACHTWANDELING. 3e kinderspelen in de Wil- nelminalaan. Het verdere deel van het programma, was gewijd aan zang en muziek en declama tie. Het chr. mannenkoor „De Lofstem" van Broek op Langendijk zong een drietal vader- landsche liederen: „Wilt heden nu treden", „Naar zee" en ,,'t Geuzenvendel op de thuis- marsch". Neen. mevrouw, daar geef ik nie.U 205 1931 Woensdag 2 September. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend V.A.R.A.) 45_7 en 7.30^7.45 Gymnastiekles o. 1. v G. Kleerekoper. 8.— Gramofoonpl. 10.— V P R O -Morgenwijding. 10:15 Onze keuken doorP. J. Kers. 11— Cello-recital door E. Waiswisz. Joh. Jong, piano en gramofoon- niaten 11-30 Gramofoonpl. 12— Concert door het V.A.R.A.-septet o. 1. v. Is. Eyl en aramofoonplaten. 1.45 Pauze. 2.15 Coope- fatie-kwartiertje. 2.30 Voor de kinderen. 3.30 Maak het zelf door C. Schaake-Verkozen. 4 35 Gramofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 115 Vragenhalfuurtje door Oom Henk. 6- r'nncert door het V.A.R.A.-Mandoline- Semble onder leiding van J. B. Kok en granmfoonplaten. o.45 Uitz. vanuit het Insti- Ld voor Puntenverdeling (verbonden aan de Landbouw-Hoogeschool te Wageningen). plaTen 7.30 Orgelspel vanuit de Standaard Orgelfabriek te Schiedam door Joh Jong. 8- Concert door het V.A.R.A.-septet o. 1. v. ^erlinck5 fofo Vervolgconcert V.A.R.A.-orkest. 10.40 itrirVac™U..r Willen, Rappellen U Concert (2e vervolg). 11.30—12.— üramo i0°Huixn 298 M. (Uits uitend N.C.R.V.) 0Schriftlezing. 8.15—9.45 Gramofoonpl. 10 Zang door N.C.R.V.-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.—12.— Harmoniumbespe- lin<r M. F. Jurjaanz. Mej. D. Mijnhout, so praan 12.— Politieberichten. 12.15 Gramo foonpïaten. 12.30 Concert. H. Hermann viool. J H. v. Ginkel, klarinet. M. Rood fagot. Mej. L. Lauenroth, piano en harmo nium. 2.Gramofoonplaten. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. Wentink 3.— Con eert Chr. Dameskoor. Sursum Corda o. 1. A. H. Willemse. 4.45—5.— Gramofoonpla ten. 5.— Kinderuur. 6.— Gramofoonplaten 6.30 G. G. Brouwer leest uit eigen werk 7.— 8 Chr. Liederenuurtje door J. de Heer. 7.30 Politieber. 8.—10 Concert. Ned Chr Radio-orkest o. 1. v. F. Schuurman. 8.45 9.25 Sprekers H. Amelink en F L v. d. Bom 10.— Vaz Dias. 10.10—11.30 Gramofoonpl Daventry, 1554 Al. 10.35 Morgenwijding 12.20 Gramofoonplaten. 1.05 Orgelconcert. 1 50 Licht orkestconcrt. 3.50 Symphoniecon eert. Sted. orkest van Bournemouth. 5 05 Or jelconcert. 5.35 Kinderuur. 6.20 Bercihten o 50 Pianomuziek van Scarlatti. 7.10 Lite raire causerie. 7.30 Lezing: Farming. 7.50 Causerie. 8.20 Promenadeconcert. B B. Symphonie-orkest o. 1. v. Sir Henry Wood. Met medewerking van vocale en instrumen fale solisten. Bach-muziek. 10.— Nieuws 10.20 Lezing. 10.35 Walsmuziek door het B. B. C.-orkest o. 1. v. J. Lewis. 11.20— 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 Af. 8.05 Gra mofoonplaten 12.50 Gramofoonplaten. 1 25, 6 50 en 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 Radio- tooneel. 9.50 Oostersche muziek. 10.20 Gra mofoonplaten. Kalundborg, 1153 Af. 12.251 35 Orkest- concert 2.404.40 Orkestconcert en zang 4 40—5.30 Harmonicamuziek. 8.20—8.50 Orkestconcert. 8 50—9.25 Radio-tooneel. 9 25—9.40 Piano-soli. 9.40—1005 Orkest concert. 10.201105 Orkestconcert. 11.05 12.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 Af. 7.25—8.20 Gramo foonplaten. 11.12.05 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonpl. 1.25—2.50 Orkestcon cert. 5.20—6.20 Concert. Sopraan en piano. 8 20 Orkestconcert en viool-so o. Intermezzo: „Des Kiiaben Wunderhorn" (5). Koor en solisten 11.2012.20 Orkestconcert. Brussel, 508.5 AI. en 338.2 Af. 508.5 M.: 5.30 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Liederenvoordracht. 9 20 Orkestconcert. 338 2 M.: 5 20 Gramo foonplaten 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orgel concert. 9.20 Orkestconcert. Zeesen, 1635 M. Ca. 7.—7.50 Gramofoon platen. 9.209.55 en 10.3010.55 School- uitz. 10.55—12.20 Berichten. Hierna gra mofoonplaten. 1.15 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten 3.20—4.20 Lezingen. 4.20 —5.20 Concert. 5.20—8.20 Lezingen 8.20 Concert. 10.30 Berichten en daarna tot 12.50 Dansmuzike. Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr. G. KELLER. B5) Ja, Winkley, die alles zag omdat nie mand hem opmerkte, wachtte tot hij haar op heeterdaad kon betrappen. Hij zou haar fileeren. Reeds had hij de ze kerheid, dat zij op de parels van ma dame Cottrell aasde, en nu wachtte hij slechts op het gunstige oogenblik om baar te betrappen. Het zou niet lang du- ren, of het snoer zou verdwenen zijn, dan wel door een waardeloos ding vervan gen. En voor zij dan kans had gehad er vandoor te gaan, zou die kleine speurder naar pakken. Die gedachte drong zich op dien zonnigen achtermiddag steeds sterker aan Farquhar op. En gedurende tik half uur, dat hij haast werktuigelijk reide: Ja, zoo gaat het goed. Steun maar op mij. U kan onmogelijk vallen, jk heb u vastNu wat meer doorzak- k in op den linkervoetik steun u oog wat langer. Rijdt nu maar rustig uoor gedurende al dien tijd was het oeni alsof hij jaren achtereen over die zaak had loopen peinzen. Hij begon haar steeds ontzettender te vinden, het werd nem een ware obcessie, waarbij zijn tra- DE FEESTELIJKHEDEN OP KONINGINNEDAG. oe2j;enS' 200 2eide me van de leidende Vereen?aineenwPaarAWeken «eleden> Oranje om aan ïï.1 in de allereerste plaats, iren om i°u® ^en Prettigen dag te bezor- faarrlin- r ander op die manier den ver- vnpaH^-onze koningin te vieren. Maar zelf 7iin n- r eLaau toe kinderspelen ffranï i M °enè' om een heel Pro" er een 1 Vullen en daarom lasschen wij teren 3r an e aummers in voor groo- naar tl!'8'?? wi] gistermiddag, toen wij kindersneu" °>ut liePen> dat wij allereerst opluister!™ zouden.zien en daarna ter wedstrijdem een'gSZmS een paar "echte" makkeiiitaL;V°0r de con"aissie zeker niet ge- samen L onVPen boeiend programma Sl l h ,lLen Re keuze toch is in den alfhinL ,b€perkt' want als men spelen n h'ndern'sle/pea, zakloopen, houtjes ra- over gei'ad heeft, blijft er niet veel meer men een aardig programma geregen. Zoo mochten de jon gens en meisjes tot 8 jaar hun best doen nf <r'<ü „j3 Dit u:terst modern en ge speelgoed mag tegenwoor- \y/i meer op 6611 Pr°gramma ontbreken. welnu, men had het nummer en de jeugd eek goed getraind. Vol vuur werd elke rit verieden en de vele moeder en vaders waren minstens even enthousiast als de deelnemer- tjes zelf. Terwijl deze autoped-wedstrijd zich af speelde in het begin van de Wilhelminalaan, wedijverden de meisjes van 6—12 jaar met e.kaar in het houtjesrapen. Dit gebeurde achter in de laan. En ook hier was het laaiende vuur aanwezig. Kalmer, tenminste oogenschijnlijk kalmer!, deden de oudere meisjes het, die toonden dat het boegsprietloopen voor haar een klein kunstje was. jawel! toen de paal nog niet met zeep was ingewreven ging het best, maar niet zoodra hadden ijverige bestuurshanden heerlijke slierten groene zeep over den boom gestreken, of de moeilijkheden kwamen. Ech ter, de overwinnig gaf nu veel meer voldoe ning. Flet ringsteken van jongens van 814 jaar had een vlot verloop, al sukke'de men in het begin even met de ringhouders. De deelname en de animo was hier beide heel groot. En dan de echte wedstrijden! Daar was allereerst een hindernisloop, zoowel voor ploegen als individueel. Over 't algemeen bleken de deelnemers goed geoefend, om de hindernissen te nemen en de strijd was heel scherp. Jammer alleen, dat uitsluitend tegen het horloge geloopen werd, maar het kon eigenlijk niet goed anders, tenzij men twee banen gemaakt had. Het touwtrekken was eveneens spannend en vooral de finale kostte aan beide ploegen menig zweetdruppeltje! De heeren wielrenners op transportfietsen hebben heel dom gedaan! Daar hebben ze zich notabene leelijk in de kaart laten kijken en getoond, hoe snel ze wel kunnen fietsen. Dat regent straks standjes van de resp. bazen, als die merken, dat hun loopjongens weer tergend langzaam naar de klanten rijden! Intusschen, de strijd was fel en de prijs winnaar heeft hard moeten werken, om de 20 guldentjes te veroveren! De motorbehendigheidswedstrijd viel wel erg in den smaak. Er waren heel aardige hin dernissen ontworpen, die den deélnemers veel moeite kostten. Zonder strafpunten bleef dan ook niemand, al had het weinig gescheeld, of J. de Ridder had een foutloos parcours ge maakt! Tenslotte had nog een extra wedstrijd voor motorrijders plaats, nl. een wedstrijd in het langzaam rijden. De heer Rempt had hier voor een drietal aardige prijzen beschikbaar gesteld. Rest ons nog te vermelden, jlat St. Louis voor het muzikale gedeelte zorgde, dat alle deelnemers door de O. V. waren verzekerd tegen ongelukken eR dat de regeling in orde was, zoodat het programma goed op tijd was afgeloopen. We laten hieronder de uitslagen volgen: Wedstrijd op niet-mechanische autopeds Jongens: le pr. Gerrit Teerhuis, die tevens den snelsten tijd (7 2/5 sec.) maakte; 2e pr. Martin Lohman; 3e pr. Jan Verspaandonk; 4e pr. Wim de Koekkoek. Richard Kerssemakers, troostprijs, (klein ste deelnemer). lievrees steeds meer zijn ziel vervulde. Hij, die de gedachte niet kon verdragen, dat er in den dierentuin wilde beesten in hokken zaten, dat krankzinnigen in ge stichten werden opgesloten, dat men er zangvogels in kooitjes op na hield, hij vond het een afschuwelijke gedachte, dat dit meisje in een cel zou terecht ko men. Dat bekoorlijke, brutaaloogige kindje in haar groene costuum, waarme de hij gisteravond had gedineerd, dat zoo bevallig kon dansen, dat zoo'n ple zier had gehad in al wat zij zag en hoor de elke gevangene was hem een gru wel, maar hij kon er niet aan denken, dat dit meisje achter slot en grendel zou komen! Er was maar één middel om dat te voorkomen. Het meisje moest ge waarschuwd worden het veld te ruimen nu het nog tijd was. Maar wie zal haar waarschuwen? Ik ben de eenige, die daartoe in staat is, overwoog Farquhar, en ik kan het niet. Dat zou een gemeene streek zijn tegen over Wilkey en daar mag ik niet aan denken. Zoo peinsde hij maar door tot het halt vier was geworden en hij tot taak had madame Cottrell te begeleiden om thee tC nèn vorigen avond was Farquhar on aangenaam getroffen gevyorden door de onverwachte verschijning van die vrouw. Het was echter minder ontzet tend geloopen dan hij zich had voorge steld. Inderdaad had zij zoowat berlag op hem gelegd, maar dat was toch altijd Meisjes: le pr. Jannie Leegwater Houtjesrapen voor meisjes van 6—12 iaar le pr Annie Olij 2e pr. Mientje WiggS 3e pr. Car v. Ilartingsveld; 4e pr. Annié Jansen; 4e pr. Tim de Moei; 6e pr Greta Schilte. Boegsprietloopen voor meisjes van 12—16 jaar. Ié or. Alie Koel; 2e pr. Coba Joostema; 3e pr. Mary Kooij4e pr. Fietje Zonderhuis. Ringsteken op rijwielen, le pr D Vos1 2e Pf; Lhe° Ris;K3e prTfrans Schipper; 4e'pr. Ge Mulder; 5e pr. Th. Schot. Hinderniswedstrijd. Ploegen van 4 man le pr. Gymn. Ver Achilles, Egmond aan Zee; 2e pr. Gymn. Ver. Be Quick, Bergen; 3e pr. Gymn Kracht en Vlugheid, Alkmaar. Individueel: 1. KL de Graaf, Egmond; 2. Otten, Bergen; 3. S. Noom, Alkmaar. Touwtrekken (maximumgewicht 80 Kg.). Ploegen van 4 man. le pr. Gymn. Ver. Voor waarts, Stompetoren; 2e pr. Gymn. Ver. Achilles Egmond aan Zee. Snelheidswedstrijden op transportfietsen, le pr. W. Boersen; 2e pr. J. Van Veen; 3e pr. D. Kok. Motorbehendigheidswedstrijden. le pr. J. de Ridder, Alkmaar, 15 strafpunten; 2e pr. T. Moejes, Heerhugowaard, 50 strafpunten; 3e pr. W. Kerkmeer, Alkmaar, 95 strafpun ten; 4e pr. Leegwater, Alkmaar, 125 straf punten. Langzaam rijden: le pr Schotsman, Alk maar; 2e pr. Briefjes, Alkmaar, na loting met de Riader, Alkmaar (3de prijs). In het hotel ,.Brittanje" werden de prijzen na afloop door mr. Langeveld, voorzitter der Oranje Vereeniging, uitgereikt met een toe passelijk speechje, waarin hij memoreerde het buitengewoon prettig verloop van den mid dag en waarin spr. de verschillende functiona rissen en deelnemers dankte voor hun onmis bare medewerking. Toen kon men even naar huis gaan, om uit te rusten van den middag en zich daarna gereed maken, om de gondelvaart te bewonderen. Het Victoriepark bood een niet alledaag- schen aanblik, toen het uur naderde, waarop de deelnemers zich verzamelden. Reeds lagen verschillende booten aan den wal gemeerd en reeds was de bezitter van een roeiboot, welke geheel was omgebouwd in een geweldig groote visch, bezig, om zijn lampjes te pro- beeren. En onderwijl werd het steeds drukker, zoowel op den vasten wal als op het water. Kano's kwamen aandrijven, meestal rijk ver sierd met guirlandes en lampions, wherry's werden met langzamen slag voortgeroeid, hetzij door dames, hetzij door heeren en ook deze booten waren een kleurenpracht. Weer wat later kwamen motorbooten aantuffen en verscheen plots het Dubbelmannenkwartet als even zoovele Romeo's in een versierde boot en zong het Lied over de kabbelende wateren. Intusschen had St. Louis in een groote boot plaats gevonden en weldra klonken de heldere tonen over het water en werd het Dubbelmannenkwartet ernstige concurrentie aangedaan En maar steeds kwamen andere vaartuigen aan. Kano's waren geheel omgebouwd tot Oostersche roeibootjes, Nauta's brood en beschuit weerkaatsten in het water, kortom het geheel bood zoo langzamerhand een sprookjesachtig gezicht. Totdat de lange rij vaartuigen zich in be weging zette. Toen snelden wij naar de Frie- sche brug en zagen het wonder-mooie schouwspel. Honderden lichtjes werden veel vuldig weerkaatst in het donker water en tus- schen de donkere wallen en het nog meer donkere bosch van het Victoriepark. En dui zenden toeschouwers bewonderden het schouwspel, dat de ongeveer 30 vaartuigen boden De tocht was lang, maar waarschijnlijk niet vervelend. Men amuseerde zich, voor zoover wij het konden nagaan, uitstekend. En overal stonden de menschen te kijken en el kaar er opmerkzaam op te maken, welke boot nu wel de mooiste was. Totdat de Lamoraalsluis in 't zicht kwam. Dit sluisje had men met kunstige hand ver sierd en verlicht en al die lampjes weerkaat sten hun licht in het water. Even later werd Bengaalsch vuur ontstoken nabij de molen van Piet en het geheel werd daardoor nog sprookjesachtiger. En verder ging het, steeds maar de singels door en steeds maar begeleid door honder den toeschouwers, die blijkbaar onvermoeid waren. Totdat men bij het Waagplein kwam. Ten minste, dat zullen wij maar veronderstellen, want gezien hebben wij dat niet. Wij zelf hebben een gelegenheid opgezocht waar de radio klonk en waar nog zwaar werd „nage- boomd" over de kermis, die nu voorbij was. En over het Oranjefeest, dat zoo goed ge slaagd was. op bescheiden en zuiver zakelijke wijze geschied. Het was hem onbekend, dat Inez Cottrell, evenals haar vader, de Spaansche koopman, een dier stervelin gen was, die volkomen zakelijk kunnen blijven ook waar het betreft hartsaange legenheden. Hij was er reeds dankbaar voor, dat zij er blijkbaar zelfs niet aan dacht ook maar een enkele toespeling te maken op zijn vlucht van verleden zo mer en op de onbeleefde terugzending van haar zoo kostbaar geschenkZijn geest was dan ook al genoeg vervuld met andere dingen. Hij kon de gedachten aan Winkley, Sheila Curtis, dieven van parelsnoeren, de jongste juweelendmf- stal en den eerstvolgenden niet uit het hoofd zetten, onderwijl hij toekeek, hoe madame Cottrell thee voor hem in schonk en alle taartjes en andere ver snaperingen, welke gebracht waren, te rugzond met het bevel andere en ver- schere te brengen. Weldra zeide zij zonder eenige inlei ding iets, dat hij reeds den vorigen avond van haar verwacht had Zeg eens, wie was die jonge dame, waarmee u gister aan tafel zat toen ik binnenkwam. Een vriendin van mevrouw Powers, antwoordde hij op een toon die niets verried. Zij heet juffrouw Curtis. En vindt u haar knap? vroeg Inez Cottrell verder. Zonder even te denken of haar zijn woorden wel aangenaam in de ooren zouden klinken, antwoordde hij; Ik En over slaap, die men tekort was geko men Het leest in den Muziektuin. De Chr. Oranjevereeniging hield haar feest in den muziektuin, voor deze gelegen heid getooid met een groot aantal oranje ballons, die een mooie fantastische verlich ting zijn in het groen der boomen. Om ruim 8 uur, toen, ondanks het feest in de stad, reeds een vrij talrijk publiek aanwe zig was, opende de heer G. C. Du n, vice- voorzitter der vereeniging, het feest met een welkom aan de aanwezigen, inzonderheid hen, die zich bereid hadden verklaard aan het welslagen van het feest mee te werken. Spr. dankte hen voor die toezegging en maak te van de gelegenheid gebruik om Soli D;o Gloria te danken voor den muzikalen inzet van den Oranjedag, gistermorgen voor het Stadhuis. Nadat spr. nog den wensch had uitgesproken, dat deze dag de Oranjeliefde zou sterken, werd door de aanwezigen staan de het Wilhelmus gezongen, door den heer Dun „onze nationale psalm" genoemd. De chr. muziekvereeniging Soli Deo Glo ria, die dezen psalm begeleidde, gaf daarna een paar marschen, die een flink applaus verwierven. De tweede van deze, „Vreugde klank", van W. F. Sprink Sr., een potpourri van vele nationale liederen, is bijzonder ge slaagd. Feestrede van den heer Dun. De heer Dun begon zijn ernstig gestem de feestrede met te wijzen op de tegenstelling die er ligt tusschen de woorden „Den co- ninck van Hispanjen heb ick altijd ghe-eert" en de behandeling, die Alphons XIII onder vond bij zijn bezoek van onlangs aan ons land, toen hij evenals ieder ander entree betalen moest voor zijn bezoek aan het Mau- ritshuis. Het verschil zit hierin, dat Alphons gedaan had gekregen, waarmee aan de eeuwenoude monarchie in Spanje een eind was gekomen. Nu zijn de toestanden daar te lande niet te vergelijken met die in Neder land, maar die revolutie in Spanje is toch een geweldig gebeuren geweest, dat ook wel iets tot ons te zeggen heeft. Gelukkig mogen wij nog onzen koningin nedag vieren en onze nationale vlag met oranjewimpel doen wapperen, gelukkig kun nen wij nog den verjaardag vieren van het hoofd van den staat! Een dag als vandaag is een wapenschou wing in vredestijd, misschen echter geen vol le vredestijd meer, want de moeilijkheden, hier zoowel als in andere landen, vermeer deren. Eenerzijds trachten de volkeren naar toenadering, anderzijds ziet men toenemende bewapening. Spr. dacht hier o.a. aan Italië, dat met 900 vliegtuigèn manoeuvres hield en aan Rusland, dat voor het best bewapende land ter wereld doorgaat. Waar moet het heen, als de geest van Rusland doorwerkt? De toestanden schijnen er rijp voor te zijn: algemeene malaise en groote werkloosheid met als gevolg een zorgvolle winter voor de deur. En dat over de heele wereld! Gelukkig te weten, dat onze koningin bij het bedenken van al deze dingen hare zor gen brengt tot voor den troon van den Heer der Heeren. Zij, die haar volk zoo gaarne in rust en vrede en welvaart ziet! Spr. weidde er dan over uit, dat regee- ren niet is heerschen, maar dienen en dat de Oranje's dit steeds hebben begre pen. Immers zij hebben getoond te kunnen en te willen offeren voor Nederland „lijf ende goet al te samen". En koningin Wil- helmina is een echte Oranje. Het is heerlijk te weten, dat achter haar troon staat een schare van mannen en vrouwen, die haar trouw zullen blijven.. Echter, wat vermogen menschen tegen de dreigende gevaren? Wij kunnen wel zingen: „Zij zullen het niet hebben, ons oude Nederland, Zij zullen het niet hebben, de goden van den tijd", maar zullen wij dit blijven zeggen, als in derdaad de goden van den tijd komen? Spreker voelde zich meer aangetrokken tot het tweede couplet van dit leid: „Of zijn het andere tijden, die God voor ons bewaart, Een donk'rer lotsbedeeling, waar voor wij zijn gespaard?'1 Zoo dit het geval mocht zijn, dan hoopte spr., dat van het volk van Nederland zal kunnen worden getuigd: Zij blijven ook bij 't zinken der vaad'ren God gewijd. Aan dien God droeg spr. de koningin en haar huis op. Dat ernstige tijden kunnen komen zoohls Spanje die pas had, bewijst onze geschiede- nis. Spr. dacht aan 1672 en aan de gebeur- I tenissen van 4 Maart 1795, toen Amsterdam zijn revolutiefeest vierde, de Dam werd om gedoopt in Revolutieplein, een blinde orgel man wegens het spelen van het Wilhelmus werd gegeeseld en een vrouw een zelfde mis handeling ondervond voor het roepen van „Oranje boven!" Zullen zulke tijden wéér komen? Wij weten het niet, maar vreezen. Laat dit een aansporing zijn tot gebed voor land en volk. Moge het ons ernst zijn en blij ven, als wij zingen: Mijn schilt ende betrouwen Sijt ghij, o Godt, mijn Heer! Leggen wij in vol vertrouwen het lot van land en volk aan Gods voeten neer en bid den wij, dat Hij onze koningin zal sparen! (Applaus.) De heer G. Grondsma heeft ook nu weer getoond een meester te zijn in het zeg gen van verzen. Hoe mooi is het Wilhelmus, als we het van hem hooren, en hoe kernach tig klonk zijn „Recht door Zee". Het chr. gemengd koor uit Sint Pancras deed zich hooren in een drietal liederen, waarna Soli Deo Gloria het programma be sloot met dorie nummers. Voor alle medewerkenden klonk een dave rend applaus. Het slot van den avond was een schitterend vuurwerk met pijlen en bommen, sterrenre gens, zonnen en wat dies meer zijn. Verschib lende nummers, o.a. de pyotechnische tele graaf en de Perzische zon, vielen zoo in den smaak, dat luid geapplaudisseerd werd. De Bengaalsche verlichting in het groen der boomen was zeer mooi. Het laatste nummer, een transparant met „Leve de koningin", om geven door vuur, waaruit lichtkogels opste- gen, ontlokte geestdriftige toejuichingen aan het publiek, dat na afloop van de gondel vaart was aangegroeid tot zeker wel twee duizend menschen. De chr. Oranjevereeniging kan met vol doening op haar feestavond terug zien, voor al ook omdat de in den aanvang zoo drei gende regenbuien totaal overdreven. vind haar een buitengewoon knap meisje. Gek he, hoe de smaken kunnen verschillen. Vindt u haar dan niet knap? Nu, ze ziet ergezond uit, erken de Inez. Ze heeft een goed figuur, naar Engelsche opvatting vermoedelijk. Maar heelemaal niet aantrekkelijk. Ik kan me niet begrijpen, wat de mannen er in zien. Waarop haar metgezel maar het ant woord schuldig bleef. Hemzelf verbaasde het, dat sommige heeren van zijn kennis deze Spaansche brunette buitengewoon knap konden vinden. Ze was te kort van beenen en tamelijk gezet, daarbij onmiskenbaar bruin van huid. Ze had moedervlekken in het gelaat en een begin van een snor. Daarbij was zij opzichtig gekleed, dat vond hij ten minste van haar wit costuum van onberispelijke snit, 'twelk Patou had geleverd en dat met hermelijn was afgezet, terwijl haar hoofd was ge tooid met een klein wit hoedje met een aigrette, een tooi, ontroofd aan een vo gel. Farquhar griezelde bij het gezicht er van: die vrouw had geen hart, geen ver beelding. Farquhar, die omtrent dit uur van den dag altijd eetlust had, verorberde zwij gend zijn petitfour. Maar toen vroeg ma dame Cottrell in eens: U geeft dus niets om parels, kapitein? Zonder zich te bedenken antwoordde Farquhar onmiddellijk: WIERINGERWAARD. Zaterdag vergaderde Dijkgraaf en Heem raden met Hoofdingeland:n onder voorzitter* schap van den heer C. Haringhuizen, Dijk graaf. De heer C. J. Blaauboer vroeg of de Meer palen bij de losplaats aan de Nieuwesluis al geplaatst zij'n. De voorzitter zeide, dat dit door omstan digheden nog niet is gebeurd. De heer Blaauboer vond het toch ge- wrnscht, dat dit in orde gemaakt wordt. De heer Groneman bracht een compliment aan den ontwerper, den heer Kooister, van het nieuwe huis voor den opzichter. De voorzitter zeide, een onderhoud te heb ben gehad met den secretaris van het Hoog heemraadschap over het onderhoud der kluf ten aan den Westfr. dijk. Daaruit bleek, dat het Hoogheemraadschap niet de minste ver plichting heeft tot onderhoud. Wel voor kluf ten welke voorkomen op den ligger der wegen. De dijkgraaf deelde verder mede, dat het Dag. bestuur, hoewel niet verplichtend, toch een tegemoetkomende houding wil aannemen om eenigszins in het onderhoud te voorzien. Voor kennisgeving aangenomen werd een verslag van de vergadering van de Spoor (Tram)weg WieringenSchagen. De dijkgraaf deelde mede, dat de Noord Zijper weg gereed is. Met den Zuid Zijper weg hebben we nog al tegenspoed gehad. Het Dag. bestuur heeft zich genoodzaakt gezien, in overleg met den Prov. Waterstaat om den muur tusschen de twee bruggen aan den Slikkerdijk door een nieuwe te vervangen. Na rijpe overweging is besloten een nieu wen muur te laten maken, welke 70 c.M. lager komt. De kosten bedragen 1379. De heer Groneman vroeg of de muur al was. De dijkgraaf deelde mede, dat de bestaan de muur niet afdoend gerepareerd kon wor den. Het bedrag wordt gerekend bij1 den brug genbouw. De brug aan den Noord Zijper heeft gekost 2885, in totaal met de brug in de buurt enz. 9900. Het vorig jaar is 5000 geleend, zoodat nu nog geleend moet worden 4900. De weg aan de tweewegen is aanbesteed, n.1. 20.000 M2. voor 25100. Nu het werk gereed' is, blijkt, dat er 19190 M2. gedaan is. om. En beiden dachten aan die parel, dia zij hem zoo boutweg cadeau had willen doen en hij even brutaal had terugge zonden Toen zwegen beiden weer en gedurende die oogenblikken formuleerde Farquhar allerlei onmogelijke wen- schen: dat er heelemaal geen parels op de wereld bestonden, dat hij nooit deelgenoot van zijn oom had moeten worden, dat hij nooit naar Zwitser land had moeten reizen, dat hij nooit had geboren moeten worden. Parels duizendmaal vervloekt zijn die dingen! Met een onverstoorbaar gelaat wendde hij zich tot zijn dame en vroeg zoo on verschillig mogelijk: Houdt u van parels? Ik ken eigenlijk geen mooiere Ju- weelen. Gisteravond had u een buitenge woon mooi parelsnoer aan, ging hij voort, waarom draagt u het vanmiddag niet weer? Ik draag het snoer niet altijd, ant woordde zij onverschillig, blijkbaar niel voelende dat hij haar door zijn vraag bij na een terechtwijzing gaf. Dat behoort tot mijn izalakleedij. Plotseling kwam er een martelende gedachte bij hem op. Haar parels! Moest hij die vrouw niet waarschuwen, dat iemand aasde op haar galaversiering? Ja, dat mocht hij niet laten. Maar toen hij het gesprek vervolgde, was het niet in de eerste plaats om de belangen van madame Cottrell dat hij dacht! L IWordt vervolatü

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5