DE OOLIJIlE ©i«T Onze. Jioiomën Jbimmland LIDO Daarbij is inbegrepen een gedeelte van den Oude Sluizerweg en een gedeelte bij den trambrug in de buurt. Over het algemeen is het meegevallen. Alle werken bijeen genomen, worden geplaatst op de Provinciale wegen lijst. We kunnen volstaan met 9000 minder te leenen, dan we gedacht hadden, alzoo niet 44000 doch 35500. Het Dag. bestuur heeft inmiddels inlichtingen gevraagd om het geld te verkrijgen. Er is gelegenheid tegen een koers a pari met een rente van 4 1/4 en 2500 aflos sing per jaar. Bij vervroegde aflossing geen boete en 1/4 provisie. Het Dag. bestuur stelde voor die leening aan te gaan, waartoe besloten werd. Een voorstel werd gedaan tot publieken verkoop der machinistenwoning. De voorzitter zeide, dat er veischeidene aanzoeken geweest zijn voor huur. Het dag. bestuur stelde zich evenwel op het standpunt, daar waar wij het gebouw zelf niet meer noo- dig hebben tot publieken verkoop moet wor den overgegaan. De heer Groneman informeerde of het dag. bestuur een prijs heeft vastgesteld. De dijkgraaf wilde dit in comité bespreken. Uit de -besprekingen bleek dat het ongeveer 114 aren groot is. Besloten werd tot publieken verkoop Aan den heer P. Dissel werd een terrein dijk naast den heer Voorthuizen ter groottte van 3'50 M2. aan de Nieuwe Sluis in erf pacht verstrekt op de vorenstaande conditiën, n.1. 2% cent per M2. De dijkgraaf deelde mede, dat een verzoek is ingekomen om bouwterrein te koopen aan den Sluiserweg. Het dag. bestuur heeft 150 per M2. gevraagd, terwijl er een bod is van 1.We hebben daarop geantwoord, dat we onze vraag ad 1.50 handhaven, waarop geen verder schrijven is ontvangen. Vaststelling ambtenarenreglement. Een afschrift daarvan was aan alle Inge landen toegezonden, zoodat artikelgewijze be handeling niet noodig werd geoordeeld. De bond van personeel in overheidsdienst had nog geadviseerd om art. 19 zoodanig te wijzigen, dat men minstens 9 dagen vacantie zou hebben. Het dag. bestuur meende evenwel, dat 6 dagen genoeg waren. In bijzondere gevallen kan men toch verlengen. De heer Koster meende, dat dit advies wel terzijde gelegd kon worden, omdat we geen personeel in overheidsdienst hebben Het reglement werd vastgesteld. Ten slotte werden nog in bespreking ge bracht de voorwaarden vo»r de a.s. verhuring van dijken, kaden en wegen.. Het dag. bé stuur vroeg machtiging om op de voorwaar den zooals voorheen weer tot verhuring over te gaan. Men wil aan de voorwaarden nog toevoegen de verplichting om niet alleen de wegen te maaien, doch ook om het hooi weg te voeren. Goedgevonden. De heer K. K. Kaan maakte nog al eens een wandeling langs den Noorddijk en zeide niet gemakkelijk over de hekken te kunnen komen. Het dag. bestuur zal hier aandacht aan schenken. Misschien kunnen er enkele op stapjes gemaakt worden. In ieder geval mag er bij de doorgangen geen prikkeldraad op de hebben. De dijkgraaf deelde nog mede dat in een der uitwateringbuizen een scheurtje is ont staan. Dit is een groot bezwaar en er zal in voorzien moeten worden. Het dag. bestuur stelde voor een man van de firma Stork te laten komen. Er was ook ge dacht aan Wissekerke, doch deze meende ook, dat de firma Stork 't maar moest doen. De heet Groneman dacht dat het nog al een werk van belang is en informeerde naar de kosten. De voorzitter zeide over den prijs niet te zullen praten. De heer Groneman zeide, dat het hier in vergelijking met vele andere wegen prettig passeeren is, doch stelde de vraag waarom nu steeds Splits in plaats van Spramex wordt gebruikt. Dit laatste is toch goedkooper en minstens even goed, wat gebleken is aan den Barsingerweg. De dijkgraaf stemde toe. dat het onderhoud goedkooper is. Split wordt beter geoordeeld t Arbeidsloon is 't zelfde. Het is de vraag wat op den duur beter is. Met Split is er meer sluiting. De opzichter lichtte nog toe, dat Split 7.74 en Spramex 5.75 kost. De heer Groneman beweerde, dat de erva ring is, dat Spramex minstens even goed is. De voorzitter deelde mede, dat aan den Oudesluiserweg een proef is genomen met beide, 't Blijkt nu, dat Spramex evengoed voldoet. Zal 't dag. bestuur daarmee door gaan? u Heemraad Blaauboer was ook steeds in t dag. bestuur voor Spramex geweest. De proef zal worden afgewacht. Verder bracht de heer Groneman den Kruisweg in bespreking. Deze is voor een ge deelte met bazalt behandeld, doch spreker stelde voor dit nooit meer te doen zond-a teeren. De dijkgraaf deelde mede, dat op de be grooting 5000 is geplaatst voor verbete ring der wegen. We hadden ook den West Barsingerweg nog op 't oog, doch dit wordt nu al weer wat laat. Ook de Teetjesweg wil- den wc voorloopig laten wachten. Meent de vergadering, dat we nog moeten doorgaan, dan kan dat nog. De heer Groneman was van oordeel, dat het al veel verbeteren zou, wan neer aan eiken kant van het straatje b.v. 60 c.M. werd geteerd. De heer C. Schenk meende, dat er langs den Teetjesweg veel meer verkeer is. Heemraad Blaauboer dacht, dat het idee Groneman wel overwogen kon worden. Heemraad Zijp meende, dat grintwegen niet soed zijn te onderhouden, tenzij men teert. De heer H. Koster wilde dan allereerst de straatjes er uit nemen, ander wordt geen goed geheel verkregen. Ook hierover was er een druk discours met den uitslag dat bij stem ming werd uitgemaakt, dat de straatjes er in blijven. De heeren H. Koter, K. Zijp en C. Schenk wlden ze er uit hebben. Ten slotte werd nog besloten om de wiel- slagen aan den Kruisweg te teeren, als de gelegenheid dit toelaat. Als een bewijs dat het onderhoud veel minder kost dan voorheen deelde de dijkgraaf nog mede, dat de arbeids- loonen zijn geweest voor den Barsingerweg 240; Malingsweg 170; Kruisweg 25; Teetjesweg 20; Molenweg 10 en Sluiser weg 25. Door den heer C. J. Blaauboer werd de vraag gesteld, waarom de vleugel aan de brug aan den Slikkerdijk nu niet uit één stuk is gemaakt. De dijkgraaf lichtte toe, dat een vleugel steeds werkt, redenen waarom de Prov. Wa terstaat dit beter heeft geoordeeld. De heer K. Zijp heeft met de schouwing ook geloopen langs den weg van af Biemond tot de brug en is trots op onze wegen. Het spijt spreker evenwel heel erg, dat we van sommige ingezetenen zoo weinig medewer king hebben. Op dat gedeelte is de weg erg vernield geworden door een tractor. Er zijn gaten van een paar centimeter. Ik heb ge hoord, aldus spr., dat een en ander is veroor zaakt door Jan Kater. De dijkgraaf bevestigde dat het den heer Jan Kater betreft en dat door van den Brink reeds proces-verbaal is opgemaakt, wat in de vergadering werd voorgelezen. Het is inderdaad zeer te betreuren, aldus de voorzitter, dat we van sommigen niet meer medewerking hebben. Ik heb dit ook bemerkt aan de melkwagens in het bijzonder het mors- sen met de wei, wat erg schadelijk is voor de wegen. Laten we in het algemeen op meer dere medewerking hopen. Wanneer er overtredingen gemaakt wor den, zal proces-verbaal moeten volgen. Tegen den heer Kater zal tevens een civiele acte worden ingesteld. De heer K. Zijp zeide dat bij de kaasfabriek veel water blijft staan. Spr. had daarover een bespreking gehad met den directeur, doch deze beweerde, dat dit het werk van den Polder is. De voorzitter wist niet of het goed is in deze vergadering daarover te spreken, doch vond 't beter om 't met de heeren van 't be stuur te bespreken. Er moet in ieder geval verbetering komen en er zal dus overleg gepleegd moeten wor den. Hierna sluiting. SCHOORL. Op een van de mooiste plekjes van ons dorp, aan het Koningswegje te Bregtdorp, is door de goede zorgen van enkele ingezetenen en zomergasten een boerderij ingericht tot jeugdherberg. De „Bregthoeve" heet de nieu we inrichting en wie er voor enkele weken een kijkje heeft genomen en nu nog eens weer, zal verbaasd hebben opgezien van de groote verandering, welke 't interieur van dit ge bouw heeft ondergaan. Vooral de families Boeke en Onnes maakten zich zeer verdienste lijk; door dat vele werk bleek 't mogelijk dat Zaterdagmiddag de opening kon plaats heb ben. Een belangstellend gezelschap was voor 't gebouw aanwezig, toen ds. A. J. P. Boeke enkele woorden wenschte te zeggen, 't Ge sprokene betrof vooral 't ontstaan van 't idee en daarna een overzicht van het vele voor bereidende werk. Groot was de medewerking geweest, vooral van de jeugd. Ofschoon een voudig begonnen (voorloopig kunnen slechts een twaalftal personen van één geslacht on derdak vinden) zal het bestuur er steeds naar streven om 't werk uit te breiden. Hierna verkreeg de burgemeester, baron v. Fridagh het woord voor de officiëele opening. Spreker deed dit als burgemeester gaarne en vertrouwdé dat het steeds de burgemeester van Schoorl zou zijn die sympathie zou blij ven koesteren voor dit doel, wie dan ook burgemeester zou zijn. Ook lag het z.i. mis schien wel op den weg van de plaatselijke overheid om dit mooie jeugdwerk te steunen. Spreker wenschte allen, die in meerdere of mindere mate bij de oprichting van de her berg betrokken zijn geweest, van harte geluk met hun werk. Deze oprichting, toeva'lig samenvallende met de verschijning van de nieuwe kampeerverordening, zal een mooie gelegenheid zijn om te toonen hoe de jeugd onder goede leiding, veel in 't leven kan ge nieten. Alles hangt ook hier van de leiding af en spreker twijfelde niet of de herberg- ouders, de heer en mevrouw Groothand zul- ten ten zeerste medewerken tot een ordelijk verloop. Spreker juichte toe. dat bij alle minder goede import, met het jeugdherbergwerk iets goeds uit het buitenland was binnengehaald en hoopte, dat later gezegd zal kunnen wor den: het werk van 29 Augustus 1931 is een goed werk geweest. Hierna heesch spr. de vlag, welke mej. A. F. Groothard voor het gebouw had ver vaardigd, en verklaarde hiermede het ge bouw voor geopend. De aanwezigen betuig den luide hunne bijval. Men ging naar binnen en nam met vol doening waar, hoe goed een en ander er uit ziet. Alles is eenvoudig, doch zal zeer zeker aan het doel kunnen beantwoorden en uitge breid kunnen worden naar behoefte. De fa milie Onnes maakte zich zeer verdienstelijk door het geven van een paar aardige num mers muziek op snaarinstrumenten, waarna de heer Mulder, afgevaardigde van de Nederl. jeugdherberg Centrale, het woord kreeg, en in een aardige rede het materieel en geestelijk nut van 't herbergwerk kenschetste Spr. had, zooals 't behoorde, het gebouw en de inrichting gekeurd en kon het bestuur fe- liciteeren door de verklaring, dat het aan de eischen voldeed en in het centraal verbond is opgenomen. Als bewijs hiervan reikte spreker de bekende driehoekige emailleplaat met de initialen van de Centrale aan den voorzitter over. (Applaus). Ook de herbergvader, de heer Groothand, sprak nog en verklaarde in een uitvoerige im provisatie dat zijn gezin alles zou doen wat in het belang van een goedslagen noodig was. Er werd nog gezongen en er kan ge zegd worden: de opening was geslaagd. Naar we vernemen kwamen nog telegram men en brieven in, met felicitaties van hen die met belangstelling het jeugdherbergwerk volgen. Ook hoorden we dat in de komende week de eerste gasten en logees komen. In alle bescheidenheid kan het bestuur toch wel zeker zijn van een druk bezoek naar „Mooi Schoorl" en in de toekomst zal wel blijken hoe goed het gezien is dat „de Bregt hoeve" is opgericht. 135. Nu, verwend zijn de Osters niet. Maar je kunt wel nagaan hoe de groenten smaken zul len, als Grietje ze eerst stevig met groene zeep schoongeboend heeft en ze daarna kookt met soda 136. „Brrrr", zegt vader Oester, griezelend, zoodra hij een hapje van de andijvie op zijn bord genomen heeft; „neen moeder, dat kan ik niet eten En wat vader niet wil eten, willen natuurlijk de kinderen ook niet eten. Moeder laat Grietje komen en Grietje kijkt erg onnoo- zel: ze heeft toch zoo haar best gedaan. Jawel, maar voor dien dag moeten ze allemaal met brood genoegen nemen. KOMT IN OVERCOMPLETE RESIDENTEN, Het „Soer. Handelsblad", verneemt, dat naar aanleiding van de invoering der herorganisatie en vergrooting van de afdeelingen de z.g. taak- verdeeling waardoor met ingang van October vele residenten overcompleet worden, thans wordt onderzocht, wie hunner volkomen ge schikt mogen worden geacht voor het bestuur van een vergroote afdeeling, waarna de onge- schikten zullen afvloeien. De laatsten krijgen daarbij pensioen op de basis van het huidige sa laris, ongeacht het aantal dienstjaren geduren de welke dit is genoten. De naderende afvloei ing dezer ambtenaren veroorzaakt een bittere s'cmming in het bestuurscorps, dat thans, even als in 1928, de dupe wordt van een ondeugdelij ke organisatie. Tot zoover het „Soer. Hbld.", Het overcompleet, dat thans moet worden weggewerkt, is volgens het „Bat. Nwsbld." me de een gevolg van het systeem, dat de regee ring residenten heeft aangesteld zonder daarbij de noodige selectie toe te passen. Zij volgde consciëntieus de ranglijst, maakte daarbij den toegang tot den residentsrang zeer gemakkelijk door niemand te passeeren, tenzij hij zich in elk opzicht ongeschikt had getoond. Had zij daaren tegen de noodige selectie toegepast, dan waren verscheidene ass.-residenten ouden stijl gepas seerd en daarop afgevloeid en gepensionneerd op een salaris van 1250, terwijl men thans een opeenhooping heeft gekregen, waarbij noodza kelijkerwijs toch tot selectie moet worden over gegaan. Met dit verschil dat de voor hun taak minder geschikten een véél hooger pensioen krijgen. VOORLOOPIG NIET NAAR MOSKOU. Dezer dagen deelde een van de scheepsofficie ren van de „Tjisedane", den nieuwsten stoomer van de J. C. J. L., de politie mede, dat zich in een van de scheepsluiken een verstekeling be vond, een Europeaan in militaire kleeding, zon der uniformpet en blootsvoets, aldus Aneta. Eenige minuten daarna stapte een politie-pa- trouille aan boord onder persoonlijke leiding van den sectiechef. De man werd gearresteerd en bekende een gedrost milicien te zijn van de vesting-artillerie te Batavia. Zijn plan was, om met het schip mee te gaan naar China en van daar verder naar Moskou, waar hij zich hoopte op te werken tot commu nistisch leider. Op de meest vrijmoedige wijze deed hij een heel verhaal over zijn verleden. Wat hem erg speet was het mislukken van deze poging om in Moskou te komen. Hij hoopte echter later nog wel succes te zullen hebben, daar kon de politie van overtuigd zijn. Of hij ook tijdens zijn zesmaandsch verblijf in het militaire kampenent, als dienstplichtige, voor de communistische leer propaganda heeft gemaakt? werd hem gevraagd. Het antwoord luidde: Ik heb geen succes gehad, de kerels zijn te dom om de zaak te begrijpen. Wat is er dan van te verwachten? In aansluiting hierop vernemen wij nog, dat de man van de duisternis aan de nieuwe kade van de derde binnenhaven, waar het schip ge meerd lag, heeft kunnen gebruik maken om on gemerkt aan boord te komen, 24 uur voor zijn ontdekking. Al dien tijd moet hij zich dus zon der eten en drinken in een van de luiken heb ben opgehouden. Blijkbaar was hij er niet van op de hoogte dat de „Tjisedane" eerst tegen 9 September naar China zal vertrekken. •Het schip zou worden uitgezwaveld. In ver band hiermee was men, overeenkomstig de voorschriften, juist begonnen alle ruimten van het schip te doorzoeken. Dit leidde tot de ont dekking. HET GOUD IN BANTAM. Onlangs werd reeds een en ander medege deeld omtrent de onderzoekingen van den gou- vernements geologischen dienst betreffende het erts-voorkomen in Bantam. Dit onderzoek leid de tot een alleszins gunstig resultaat, althans voorloopig. Waarom het interessante minerale veld van Bantam niet eerder grondig geëxploreerd werd? Ja, het is een algemeen voorkomend verschijn sel, dat dikwijls ver van huis naar iets wordt ge zocht, hetwelk dichtbij is te vinden, niettegen staande het ook bekend was, uit oude publica ties, dat er eertijds reeds een zeer belangrijke goudwinning in Bantam plaats vond. Nadat echter de mijnbouwkundige opsporin gen in de Djampangs door het gouvernement waren ingezet, waarbij uit alles bleek, dat men te doen had met goudertsen van dezelfde for matie als in Benkoelen, won meer en meer de theorie veld, dat dezelfde formatie ook in Ban tam aangetroffen moest worden. Het toeval kwam de onderzoekers reeds zeer spoedig in hun exploratiearbeid tegemoet en hier en daar werden kwartsblokken en ertsen aangetroffen op openliggende of afgespoelde terreinen, waardoor de theorie bovenbedoeld volkomen bevestigd werd. De door den Exploratiedienst van het gouver nement opengelegde ertsvoorraden worden op een waarde getaxeerd van circa twee millioen gulden en men hoopte spoedig met en voor dit object gegadigden te kunnen oproepen. Inmiddels kwam het „Bat. Nwsbld." ter oore dat er reeds overeenstemming was verkregen tusschen de regeering en een der bekendste In dische mijnbouwdirecties, de firma Erdmann Sielcken te Batavia, om, onder bepaalde en aan nemelijke voorwaarden natuurlijk, de exploita tie van het Bantam-goud op zich te nemen. Het blad gelooft wel te mogen aannemen, dat een zoodanig „Abkommen" met een firma van dergelijke gevestigde reputatie, aan welke bovendien geschoold personeel en beproefd materiaal ten dienste staan, wel algemeen zal worden geapprobeerd. Het schijnt dan ook hier mede in verband testaan, dat de heer Janssen, algemeen adviseur dier firma, zich weder in In- dië zal komen vestigen. PROEFTOCHT „PRINSES JULIANA". Nieuw opleidingsvaartuig van het Onderwijsfonds voor de Scheep vaart. Na den Donderdag op de Eems gehouden en geslaagden technischen proeftocht, is de „Prinses Juliana", het nieuwe opleidings vaartuig van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, tijdens den officieelen proef tocht van Den Helder naar Amsterdam, wel ke Zaterdag met volledig succes volbracht is, door den heer G. de Jong namens het On derwijsfonds overgenomen van den heer J. Koster Hzn., die het schip op zijn werf „Gi- deon" te Groningen heeft gebouwd. Ongeveer ter hoogte van Hoorn heeft schipper Jan Salomons de oranje-blauwe wimpel van het Onderwijsfonds in den top van den bazaansmast geheschen en toen ging de vlag van Kosters scheepswerf voor goed omlaag. Verschillende heeren hebben bij deze gele genheid het woord gevoerd. ORANJEVEREENIGING TE APELDOORN. t Het gouden feest gevierd. Zaterdag herdacht de Oranjevereeniging „Apeldoorn Het Centrum" haar vijftigjarig bestaan. Zij recipieerde !n de sociëteit en ve len maakten hiervan gebruik het bestuur te complimenteeren, in het bijzonder den voor zitter, den heer J. H. Steghgers H.Jzn., die reeds meer dan veertig jaren het voorzitter schap bekleedt. De koningin-moeder, de koningin en prins Hendrik zonden telegrammen, terwijl prins Hendrik tevens kennis van verhindering had gegeven. In den loop van den middag bracht kapi tein C. W. van Kesteren, plaatsvervangend particulier secretaris van de koningin de felicitaties van H.M. over. Talrijke bloemstukken werden aangeboden w.o. van jhr. A. J. B. van Suchtelen van dé Haare, intendant van het Loo en opperhout vester van de koningin. ENTREEGELDEN GESTOLEN. Te Zaandam hebben Zondag aan het einde van den eersten kermis-Zondag de kellners op de bovenzaal van de Nieuwe Karseboom van den heer C. B. Koopan, waar gelegen heid tot dansen bestond, kans gezien er met de ontvangen entreegelden, ongeveer hon derd gulden, vandoor te gaan. Aangezien de kellners los waren aange nomen en men noch hun namen noch hun adressen kent, is het voor de politie moeilijk de daders te achterhalen. SPELEND KIND TE HEERLEN OVERREDEN. Men meldde gister uit Heerlen aan de Te- legr. Gistermiddag waren twee kinderen zonder toezicht op een vluchtheuvel bij het viaduct aan den Kempkenweg waar een zeer druk, autoverkeer is, aan het spelen. Het zevenja rig meisje van den tramconducteur B. verliet den vluchtheuvel om naar den Kempkenweg over te loopen. Op hetzelfde oogenblik wilde de vrachtauto van den expediteur De la Haye passeeren, met het droevig gevolg, dat de auto over het kind heen reed. In zeer deernis- wekkenden toestand en hevig bloedende wera de kleine opgenomen. Dr. Dahmen, dieVenr spoedig ter plaatse was, verleende de eer«tl hulp, waarna het naar het St. JosephzieUn huis werd overgebracht De toestand van Ha kleine is zeer ernstig en men vreest voor h/ar leven. Den autobestuurder treft in deze schuld. RAADSLEDEN NEMEN ONTSLAG Gister hebben te Medemblik vier leden van den raad, de R.-K. heeren Snel Warn naar, Lakeman en Hoogendijk officieel hT richt, als leden ontslag te nemen, aanjjez^," de R. K. medeleden Koomen en Van der L*. zich niet aan de leiding wenschen te onder werpen. Z ij zullen bij de wethoudersverkw' zing hun stem niet uitbrengen op de aft,-/ dende heeren Snel (R. K.) en Bos (Al-R doch met links samenwerken om beide heeren te wippen. icn JEUGDIG REDDER. Gisteravond is een zevenjarig knaapje in het water van de Baarsjes bij de Wieebrua te Amsterdam gevallen. Een 15-jarige joniren js het kind nagesprongen. Na eenige keeren duiken gelukte het hem het jongetje levend aan den wal te brengen. Beiden zijn naar d. N. R. Ct. meldt, in het Tesselschadeziekem huis ter observatie opgenomen. M GERDES. f Voorzitter K Boni m Te Amsterdam is Zondag, 76 jaar oud overleden de heer M. Gerdes, die ruim 24 jaar voorzitter is geweest van den Kon Ne- derl. Bond van oud-onderofficieren De heer Gerdes, die met groote bekwaam- heid den Bond heeft geleid en tot bloei ge bracht, is ndder in de orde van Oranje Nas sau en in de Belgische Kroonorde Op de kortgeleden gehouden jaarvergade. ring van den Bond had de heer Gerdes toen h VP,nje,r,o-f9Paef!'desntr^erd *ekozen' mee gedeeld In 1932 definitief te zullen aftreden. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks zes uur is de boeb derij, bewoond door den heer Tj. Huidema, gelegen aan de Eeuwige Laan bij Sneek, ge heel door brand vernield. Vijf-en-dertig „koe's-eten" hooi ging verloren, benevens een varken. De boerderij, eigendom van het R.-K. Armbestuur te Bolsward, was verze kerd. Oorzaak hooibroei. MOTORONGELUK OP DEN SLOTERWEG. Gistermiddag omstreeks halvier kwamen te Sloten deelnemers aan den wimpelwedstrijd in snelle vaart langs den Sloterweg De be kende bocht in dezen weg werd het struikel blok voor motorrijder nummer 2, die een lek ken band kreeg en over den kop sloeg De be stuurder kwam er goed af; de duo-oassagie- re, een 23-jarige vrouw, kwam echter met het hoofd onder de wielen terecht en werd ern stig gewond. De G.G.D. heeft haar, naar de Telegr. meldt, naar het Wilhelmina-Gasthuis overgebracht, waar een hersenschudding werd geconstateerd. BRANDEN. Hooibroei Te Goingarijp (Fr.) is door hooibroei de groote boerderij van J. Rijpkema afgebrand. De inventaris kon grootendeels gered wor den. Niet verzekerd. Zaterdag is vermoedelijk door het te heet stoken van den moffeloven brand ontstaan in de spatbordenfabriek, van den heer R- v. Schothorst te Barneveld. Aan de brandweer mocht het gelukken den brand tot dit gedeelte der fabriek te be perken. Toch is de brand- en waterschade nogal aanzienlijk. De werkzaamheden zul'.en vermoedelijk geen stagnatie ondervinden. Het verbrande was niet verzekerd. LEVERING KAAS. De levering van de voor de geheele land macht benoodigde Leidsche kaas is pgedra- gen aan de N.V. Zuivelmaatschappij v.h. Van Duiken van Dorp en Co. te Leeuwar den. VERKEERSONGEVALLEN. Een vrouw zwaar gewond Zondagavond is op den rijksweg Arnhem Nijmegen bij Eist een ongeveer 30-jarige gehuwde vrouw uit Nijmegen, die per fiets passeerde, aangereden door den auto van een slager uit Arnhem, die de autobus uit Amersfoort wilde passeeren. De bus moest plotseling naar links uithaien voor twee fiet sende jongens, die kwamen te vallen. De Arnhemsche auto volgde de zwenking van de bus naar links, maar reed daarbij tegen het slachtoffer op, dat in hoogst ernstigen toestand naar het Wilhelsiinaziekenhuis te Nijmegen werd vervoerd. Botsing tusschen motorfiets en auto. Zaterdagavond is een motorrijder, wonen de te Wijk aan Duin, op den Rijksweg te Santpoort, terwijl hij met zijn 18-jar'gen zoon als duo-passagier in de richting Haar lem reed, in botsing gekomen met een per sonenauto meldt de „Crt.". Vader en zoon werden van den motor geslingerd. De mo torrijder bekwam zoodanige verwondinge aan het hoofd, dat hij bewusteloos bleef lig gen. De zoon bleef ongedeerd. Het motorrij wiel werd vernield. Het dochtertje van het slachtoffer werd - geveer tezelfder tijd op haar rijwiel namj Beverwijk door een auto aangereden, waa - bij zij zwaar aan het hoofd werd gewond-^ ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6